AZS Politechnika Warszawska

Edyta

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Edyta »

Za to są długi i puste trybuny. Ok, wiadomo że w takim mieście, gdzie jest ludność napływowa, trudniej niż gdzie indziej o utożsamianie się z klubem. Ale żeby tak w ogóle nie móc zainteresować ludzi siatkówką? W 2-milionowym mieście z mnóstwem choćby młodzieży studenckiej? Nie śledzę nożnej, ale na Legii frekwencja jest chyba nieporównywalna?
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: PvK »

Czyzby nie zanosilo sie na szybki powrot Szalpuka do gry?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: StanLee »

To nie tylko u nas. W Brazylii w męskiej lidze na zespół z Rio de Janeiro czekano kilkanaście lat bodaj i teraz go znowu nie ma. We Włoszech każdy klub w Mediolanie czy Rzymie kiedyś upadł. Ile mieszkańców ma Biełgorod? I tak dalej.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: madlark »

W innych naszych "metropoliach" też plaża.
Za karę nie powinni dostawać meczów reprezentacji :D
W-wa ma chociaż drużynę, a Kraków, Katowice itd aspirujące do największych imprez są w siatkarskiej...
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: pk+ »

Bo po prostu ważniejszy jest stabilny sponsor, jeśli idzie to w parze z zainteresowaniem publiczności - super, jeśli nie trudno, ale na poziomie sportowym najbardziej waży sponsor - publiczność, odpowiednia hala to jedynie ułatwienia.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Murilo0 »

placid pisze:Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego przy takiej popularności siatkówki w naszym kraju w stolicy nie ma sponsora , pieniędzy na normalną drużynę ze stabilnym budżetem pozwalającym na zbudowanie mocnej drużyny ?
Ale Warszawa przecież ma mocną drużynę. Są na 6-tym miejscu w czołowej lidze świata. Czy mocna drużyna musi mieć średnią wieku >23-24 lata? Niech tylko spłacą długi, utrzymają Bednaruka i mogą grać samymi juniorami tak jak teraz. Z pożytkiem dla ligi i reprezentacji.
All work and no play makes Jack a dull boy...
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: FLPman »

hades pisze:Chyba kolejny resoviak w Wawie. Depowski siedzial za bandami ze statystykiem i Mikolajczakiem :D w mlodej lidze w ostatnich meczach rzeszowa tez go nie bylo... wie ktos cos? :D
Komentatorzy na początku transmisji w sobotę mówili o jego wypożyczeniu, także możliwe
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: pk+ »

Murilo0 pisze: Ale Warszawa przecież ma mocną drużynę. Są na 6-tym miejscu w czołowej lidze świata. Czy mocna drużyna musi mieć średnią wieku >23-24 lata? Niech tylko spłacą długi, utrzymają Bednaruka i mogą grać samymi juniorami tak jak teraz. Z pożytkiem dla ligi i reprezentacji.
Miejsce jest dobre to prawda, ale patrząc na skład widać że dobrze z klubem nie jest, kibice Polibudy zapewne by woleli żeby chłopcy ogrywali się z pożytkiem dla Politechniki, a dopiero w dalszej perspektywie dla ligi (Resovi) i reprezentacji.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: reeman »

StanLee pisze:To nie tylko u nas. W Brazylii w męskiej lidze na zespół z Rio de Janeiro czekano kilkanaście lat bodaj i teraz go znowu nie ma. We Włoszech każdy klub w Mediolanie czy Rzymie kiedyś upadł. Ile mieszkańców ma Biełgorod? I tak dalej.
Bagatela, prawie 400 tys.
kanimo

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: kanimo »

PvK pisze:Czyzby nie zanosilo sie na szybki powrot Szalpuka do gry?
Mowa byla o 5 tygodniach, ktore jeszcze nie minely.
Sa jakies wzmianki o wydluzeniu tego okresu?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Chal »

StanLee pisze:I tak dalej.
Mistrz Niemiec z Berlina, wicemistrz Francji z Paryża, w Turcji właściwie tylko Stambuł i Ankara się liczą, o Dynamie Moskwa nie wspomnę. W Belgii po wielu latach dominacji dwóch klubów włączyła się Antwerpia, czyli największe miasto flamandzkie (bo w Walonii siatkówka niemal nie istnieje). Nie ma reguły.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Kamil92 »

kanimo pisze:
PvK pisze:Czyzby nie zanosilo sie na szybki powrot Szalpuka do gry?
Mowa byla o 5 tygodniach, ktore jeszcze nie minely.
Sa jakies wzmianki o wydluzeniu tego okresu?
Ma wrócić na przełomie listopada i grudnia, czyli tak jakoś po 5 tygodniach.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Bezowy »

Chal pisze:
StanLee pisze:I tak dalej.
Mistrz Niemiec z Berlina, wicemistrz Francji z Paryża, w Turcji właściwie tylko Stambuł i Ankara się liczą, o Dynamie Moskwa nie wspomnę. W Belgii po wielu latach dominacji dwóch klubów włączyła się Antwerpia, czyli największe miasto flamandzkie (bo w Walonii siatkówka niemal nie istnieje). Nie ma reguły.
Jakby kogoś zainteresowało, a nie chciało się szukać, to garść danych z naszego podwórka:
Kluby w +Lidze ma 6 miast wojewódzkich, w tym stolica Polski.
Z 10 największych polskich miast, 3 mamy w lidze - Warszawa (1), Gdańsk (6), Bydgoszcz (8).
Z 22 naj. polskich miast, swoje kluby w +L ma aż 9 - ww trójka, plus - Częstochowa (13), Radom (14), Kielce (17), Rzeszów (19), Olsztyn (21), Bielsko Biała (22). A ostatnie z tych miast, to miasta blisko 200 tysięczne. Pozostała piątka jest na dalszych miejscach na liście. Zatem źle nie jest, a pamiętajmy, że są jeszcze inne dyscypliny, popularne i często droższe w posiadaniu niż volley - kosz, ręczna, żużel i kopana.

W nawiasach miejsce wg liczby ludności. Dane z GUS na dzień 31,12,2013
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

Co do ludności napływowej, to się zgadzam. Pojechaliśmy kiedyś do Wawy na mecz ligowy. Byliśmy 100m od hali (jedną przecznicę konkretnie). Na przystanku autobusowym spytaliśmy, jak dojechać do hali. Nikt z kilkunastu osób, młodych i starych, nie wiedział. Z tym, że ja jako napływowy bym jednak chodził na mecze. Nie musiałbym się jakoś specjalnie utożsamiać z drużyną.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: kanimo »

Duzo ludzi w Warszawie mieszka tylko w tygodniu (robota) a na sobote i niedziele wracaja do rodzinnyego Krakowa, na Slaskk na Podlasie itp. W oknach ciemno, parkingi puste, knajpy kina i teatry tez srednio zapelnione.
Zreszta oferta sportowa jest szeroka, jest co poogladac lub pouprawiac samemu.

Szkoda MS jako niewykorzystanej okazji do popularyzacji siatkowki (dziekujemy Polsatowi)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: niepoinformowany »

Noworoczny pisze:Co do ludności napływowej, to się zgadzam. Pojechaliśmy kiedyś do Wawy na mecz ligowy. Byliśmy 100m od hali (jedną przecznicę konkretnie). Na przystanku autobusowym spytaliśmy, jak dojechać do hali. Nikt z kilkunastu osób, młodych i starych, nie wiedział. Z tym, że ja jako napływowy bym jednak chodził na mecze. Nie musiałbym się jakoś specjalnie utożsamiać z drużyną.
Ja akurat nadaje się do opisu ;) Ostatnio byłem i na Resovii i na JW. Ciężko zapełnić taką hale jak Torwar, gdy miejscowa drużyna nie jest bardzo mocna / nie ma bogatej historii. Moim zdaniem frekwencja i tak na tych dwóch meczach dobra, na Resovii środek tygodnia i dość drogo (30,20), nawet byłem zaskoczony że tyle ludzi. Na JW może nawet deczko więcej ale weekend + lepsze ceny (20,10).

Raz, że wszystko pędzi jak szalone a różnorodność jest spora. Poza tym nie każdego skusi mecz z Będzinem czy Częstochową, ja osobiście to wolę zostać w domu i w tym czasie obejrzeć nawet 2 jakieś inne mecze, Superliga, Serie A jest w czym wybierać. Bo przy pięciosetówce od wyjścia z mieszkania do powrotu to mija do 4H.

Ogólnie fajna promocja jest na PW, żyją na portalach społecznościowych, promocje na bilety, konkursy z nagrodami itp. Ale są powody sprawiające, że ciężko o wysoką frekwencję szczególnie z tymi słabszymi rywalami. Jeszcze pewnie wybiorę się parę razy, ale tak jak mówię mnie osobiście mecz np. PW - Będzin niespecjalnie kręci mimo tego, że mógłbym zobaczyć na żywo wolę coś na wyższym poziomie przed ekranem.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: majonez »

Na Skrę w styczniu Torwar już będzie pełny :) (40,30 za ten mecz)
Ja osobiście na mecze na Torwarze chodzę rzadko, ciężko jest mi przekonać się do tej hali, i zdecydowanie bardziej wolę Arenę Ursynów. Tylko wiadomo, jeśli ktoś nie identyfikuje się z tą drużyną to czasami ciężko komuś wydać te 20, 30 złotych(chociaż ostatnio robią fajne promocje jak bilet 10 zł tańszy lub drugi mecz za złotówkę) na starcia na przykład z takimi beniaminkami. Ludzie niekiedy mają fajniejsze zajęcia niż oglądanie dwóch drużyn, które ich nie interesują. Kluby stołeczne nie zyskują wielkiej popularności, na ich mecze nie przychodzą tysiące, bo Warszawa tylko dla małej garstki swoich mieszkańców jest miastem rodzinnym. Wyjątkiem jest jedynie Legia.
W sektorze w którym zazwyczaj siedzę widzę w większości znane twarze.
E: swoją drogą nie pomaga też fakt, że co roku drużyna się rozpada, co roku są nowe twarze, a klub jest niepewny swojej przyszłości i co roku słyszy się o dlugach, problemach
sowa
Posty: 395
Rejestracja: 14 kwie 2011, o 16:56
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: sowa »

niepoinformowany pisze: Na JW może nawet deczko więcej ale weekend + lepsze ceny (20,10).
Na JW były bilety nawet po 5 zł dla studentów PW ( ;) ) na wszystkie sektory plus dodatkowo na jednym z portali zniżkowych - gruponie można było kupić pakiet biletów normalnych dla bodajże 4 osób że wychodziło po 10 zł za mecz także w Warszawie narzekać na cenę mogą jedynie karnetowcy, bo mi osobiście opłaca się bardziej kupować jak dotąd bilety co kolejkę :). Dodatkowo teraz zniżka na Będzin + Radom za 11/21 zł za 2 mecze niezależnie od miejsca.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Nie ma reguły.
To też nie twierdzę, że to reguła. Skoro we Włoszech Rzym upada po zdobyciu scudetto, Mediolan sprzedaje licencję po finale Serie A, a w Brazylii nie ma kasy na męski zespół w Rio, to jakoś nie dziwi mnie, że nie ma kasy na mocny zespół w Warszawie.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: reeman »

A może działacze są do d...y
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Kamil92 »

Mateusz Sacharewicz pisze: - Arturowi (Szalpukowi) odnowiły się kłopoty z mięśniami brzucha. Z tego co wiem, to uraz sam w sobie został już wyleczony, jednak teraz musi przejść okres rehabilitacji. Przez pewien czas jeszcze go z nami nie będzie, nie jestem w stanie powiedzieć jak długo, ale wydaje mi się, że już niedługo wróci do treningów, a chwilę później na boisko w rozgrywkach ligowych.
Źródło:
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... amieszanie
Dobra wiadomość, że kontuzja już wyleczona, można mieć nadzieję, że pod koniec listopada już ujrzymy go na parkiecie :)
beequeen
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, o 11:06
Płeć: K
Lokalizacja: W-wa

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: beequeen »

Dla zainteresowanych:Bartek Lemański w meczu z Olsztynem w pigułce ;)
https://www.youtube.com/watch?v=fah4fYW ... e=youtu.be
Historia uczy jednego a mianowicie, że nigdy, nikogo, niczego nie nauczyła...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Murilo0 »

Ale on ma potencjał :o Jeśli będzie zdrowy i pracowity na treningach może być nawet najlepszym polskim środkowym w historii. Jeszcze tylko brakuje zagrywki a'la Muserski :)
All work and no play makes Jack a dull boy...
PustynnaBurza
Posty: 214
Rejestracja: 28 lut 2014, o 11:13
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: PustynnaBurza »

Murilo0 pisze:Ale on ma potencjał :o Jeśli będzie zdrowy i pracowity na treningach może być nawet najlepszym polskim środkowym w historii. Jeszcze tylko brakuje zagrywki a'la Muserski :)
Murilo0 pisze:Ale on ma potencjał :o Jeśli będzie zdrowy i pracowity na treningach może być nawet najlepszym polskim środkowym w historii. Jeszcze tylko brakuje zagrywki a'la Muserski :)
I po kiego grzyba mu zagrywka ala muserski skoro sieje postrach swoim flotem ??
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Mania »

Ależ Lemański, proszę Panów, ma mocną zagrywkę w zanadrzu, ale na Olsztyn nie była potrzebna. Flot ma świetny. :)

Chętnie zobaczyłabym kompilację obron i zagrań Olenderka z tego samego meczu (z tych 10 meczów też). Mój nr 2 meczu w Olsztynie. ;-) Ciekawe ile osób na Uranii zastanawiało się czy Olsztyn podwędził z PW właściwego libero. Swoją drogą, regres formy Potery zastanawiający i dla mnie zaskakujący.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Murilo0 »

PustynnaBurza pisze: I po kiego grzyba mu zagrywka ala muserski skoro sieje postrach swoim flotem ??
Po to, że mocna, regularna zagrywka jest po prostu lepsza od flota. Flot działa na zespoły przeciętne technicznie, mocna zagrywka działa za to na wszystkie zespoły ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Milten »

Murilo0 pisze:Ale on ma potencjał :o Jeśli będzie zdrowy i pracowity na treningach może być nawet najlepszym polskim środkowym w historii. Jeszcze tylko brakuje zagrywki a'la Muserski :)
Na świecie, nie bójmy sie tego słowa! Bogowie, przyluzujcie troche z tym jaraniem sie talentami z PW. Fajnie, że dobrze grają ale naprawde nie ma sensu tak bardzo podkręcać balonika. Bardzo daleko im nawet do najlepszych w Polsce, a dopiero na świecie albo w historii (!). Zazwyczaj to forum jest niezwykle ostrożne, dużo lepszym zawodnikom nie wróżono w Polsce kariery. Tymczasem w stosunku do chlopakow z PW panuje powszechny festiwal. Filipa chcieli do kadry, Szalpuk po tym sezonie mial byc drugim, lepszym Winiarskim a Śliwka juz umie wszystko i nic tylko czekac na zgloszenie od Bielgorodu. Spokojnie, ludzie.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Kamil92 »

Z tego krótkiego wywiadu wynika, że Artura zobaczymy dopiero w meczu z Transferem Bydgoszcz. Niestety z Czarnymi i LOTOSem jeszcze chyba nie będzie wprowadzany do składu.

http://nicesport.pl/siatkowka/182001/ar ... tem-polski
kanimo

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: kanimo »

Sa jakies wiesci z PW?
Chodzi mi o Artura- czy zagra w ten czwartek i o informacje co z kostka Olka i kiedy bedzie gotow do gry.
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Mania »

Śliwka wypada na 6 tygodni z gry. Konsultację z Antigą też ominie. Ogromny pech Olka. :(
Artur trenuje, będzie jutro w 12, ale raczej nie jest gotowy do gry na tyle, by Bednaruk wpuścił go na parkiet.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”