Sezon 2014/15, kolejka 18

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: lucass90 »

5253 kibiców dziś w ErgoArenie. Rekord frekwencji w tym sezonie.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Kamil92 »

pewniak pisze:Na początku sezonu PW robiła furorę walecznością i wyciąganiem niemożliwych wyników. Teraz zamieniła się rolami. W pierwszym secie z Cuprum prowadziła 22-16 i 24-21 by przegrać seta do 27 :)
No niestety, gra tak młodym składem ma swoje plusy i minusy. To jest jeden z tych minusów, gdzie w końcówce nie wytrzymują presji i przegrywają seta, a w kolejnym tracą dobry rytm z początku meczu.

Oby w kolejnym secie jeszcze powalczyli.
Edyta

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Edyta »

W tym pierwszym secie w relacji zaawansowanej był już nawet wynik 25:21 dla PW. Być może był jakiś challenge, bo po dłuższej chwili wynik został zmieniony. Może to też młodych wytrąciło z równowagi, że w końcu przegrali tego seta. Ja przy 25:21 przestałam patrzeć na wynik, myśląc że już po secie, wchodzę za parę minut myśląc, że zaczyna się drugi set, patrzę a oni pierwszego na przewagi grają...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: StanLee »

Nie wiem, czy to kwestia Heynena, czy jakiś renesans formy Woickiego, ale w każdym bądź razie Delecta gra najwięcej środkiem w całej lidze z Jurkiewiczem, Duffem i Gunią zamiennie w wyjściowym składzie. Granie na dwóch libero pewnie też ma znaczenie. W sumie to chyba na trzech.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: lucass90 »

StanLee pisze:Nie wiem, czy to kwestia Heynena, czy jakiś renesans formy Woickiego, ale w każdym bądź razie Delecta gra najwięcej środkiem w całej lidze z Jurkiewiczem, Duffem i Gunią zamiennie w wyjściowym składzie. Granie na dwóch libero pewnie też ma znaczenie. W sumie to chyba na trzech.
W dzisiejszym meczu zdecydowanie Woicki > Falaschi. Paweł świetnie gubi przeciwników.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Mania »

Stan, możesz tego nie pamiętać, ale nie ma takiego klubu jak Delecta. ;-)

Szkoda mi Wilków, 22:16 mieli w pierwszym secie, teraz Lubin się rozegrał na zagrywce i ich nie ma. :<
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Joker »

No, a Transfer zbił właśnie Lotos do 16 i mają 2:1. Czyżby szykowała się mała niespodzianka?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Kamil92 »

Niestety, ale na tę chwilę to Politechnice najbardziej brakuje zagrywki. Mają świetny blok, którym Lemański, Filip i Sacharewicz punktują, aż miło, ale muszą dołożyć więcej w polu serwisowym, bo ciężko będzie im punktować w meczach, w których przeciwnik nie ma problemu z przyjęciem flota.
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Ewa6 »

Kamil92 pisze:Niestety, ale na tę chwilę to Politechnice najbardziej brakuje zagrywki. Mają świetny blok, którym Lemański, Filip i Sacharewicz punktują, aż miło, ale muszą dołożyć więcej w polu serwisowym, bo ciężko będzie im punktować w meczach, w których przeciwnik nie ma problemu z przyjęciem flota.
Problem jest też z przyjęciem, spójrz np. na staty Szalpuka
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Kamil92 »

Ewa6 pisze:Problem jest też z przyjęciem, spójrz np. na staty Szalpuka
Tak, tak oczywiście, że słabo przyjmują, ale to można było zakładać przed sezonem, że będzie problem w tym elemencie. Chociaż i tak Śliwka moim zdaniem się mocno poprawił na przestrzeni tego sezonu (porównując do tego po prezentował na kadrze).
Ewa6
Posty: 422
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:11
Płeć: K

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Ewa6 »

Edyta pisze:W tym pierwszym secie w relacji zaawansowanej był już nawet wynik 25:21 dla PW. Być może był jakiś challenge, bo po dłuższej chwili wynik został zmieniony. Może to też młodych wytrąciło z równowagi, że w końcu przegrali tego seta. Ja przy 25:21 przestałam patrzeć na wynik, myśląc że już po secie, wchodzę za parę minut myśląc, że zaczyna się drugi set, patrzę a oni pierwszego na przewagi grają...
mialam dokladnie to samo. Cieszyłam się już z seta dla Polibudy :( Jeśli był ktoś na meczu byłabym wdzięczna za opis sytuacji.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: StanLee »

Trochę dziwny jest ten sezon jeżeli chodzi o młodych. Bardzo pozytywnie Bieniek, Śliwka czy Filip, ale Szalpuk czy Bołądź wobec których można było mieć chyba największe oczekiwania raczej in minus, z różnych powodów. Albo Szymura, czyli najsłabszy zawodnik z szóstki juniorskiej gra, dużo lepiej niż najlepszy tam Bućko...
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: PH3N-x »

Śliwka nadal jeszcze nie doszedł do pełni zdrowia? Zadziwiająco mało piłek do ataku dostał, jakby był specjalnie oszczędzany.
Matius

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Matius »

Romać znowu nieźle się pokazał. No niestety przyjęcie Szalpuka trochę dramatycznie.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: akukuk »

W Transferze w samej końcówce seta dotknięcie siatki i atak w antenkę Jarosza... I mamy tie-break w Gdańsku.
Edyta

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Edyta »

Rzeczywiście staty Śliwki w ataku wyglądają jakoś podejrzanie. Zespołowi szło jak po grudzie, on sam problemów ze skutecznością nie miał, a dostał tyle co kot napłakał. Zresztą w poprzednim meczu było chyba podobnie.

Co do Transferu to Cupković mnie szokuje. Nie sądziłam, że stać go na taką regularną formę na wysokim poziomie.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: akukuk »

Jeśli się nie wykorzystuje swoich szans, to tak się to kończy. Mimo świetnych dziś Cupkovica i Jarosza (odpowiednio 25 i 20 punktów, 58 i 54% w ataku) bydgoszczanie przegrywają mimo, że 3 punkty były na wyciągnięcie ręki i Transfer przed większość meczu dominował.
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Joker »

Kolejny dobry mecz Troya i MVP. Shwarza dzisiaj nie było w ataku, ale widać, że przytrzymał przyjęcie. Grzyb 21 zagrywek - 3 błędy i 4 asy.
W Bydgoszczy widać, że ładnie zagrali Jarosz i Cupko.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Skra_7 »

Piechocki w statystykach wypadł imponująco. Widać już u niego progres w porównaniu do tego co prezentował na początku sezonu.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: lipton »

Mały OT, mecz Bielska z Radomiem oglądam jednym okiem, w towarzystwie żony, luba po jednej z akcji rzecze:
- A co to za gościu w Radomiu na środku?
- Który? Taki czarny? Grzechnik.
Radomianie schodzą do kółka po kolejnej akcji:
- Chyba jakiś Carras!
- Cerrad kochanie, to sponsor...
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Pavlinho
Posty: 23
Rejestracja: 28 mar 2009, o 15:57
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Pavlinho »

Byłem na meczu w Lubinie. Było to mniej więcej tak, że przy stanie 16-22 na zagrywkę wszedł Romać, zagrał z trzy asy a w kolejnych bardzo mocno odrzucił PW od siatki. Zrobiło się 21-22, zepsuł zagrywkę.
21-23, atak Lubina w aut.
21-24, atak Lubina w aut, zawodnicy schodzą z boiska a Cretu w ostatniej chwili bierze challenge i okazuję się, że PW dotknęła taśmy.
22-24, atak Filipa w aut.
23-24 ktoś tam znowu w aut i mamy 24-24.
Przy stanie 26-27 na zagrywkę wchodzi Lemański, zagrywa ostro flotem, Lubin przyjmuje tragicznie, ktoś cudem podbija w górę piłkę lecącą na drugą stronę tylko, że pod siatką, Borovnjak przebija ją palcami i zdobywa punkt, a piła była do podbicia w 100 %. No i siedli.
27-27, Trommel serwuje asa.
28-27, Trommel odrzuca PW od siatki a Filip zostaje zablokowany na prawym. Koniec seta.
Myślę, że nic nie pomieszałem.

Miałem wrażenie, że Bednaruk ich pozabija a takiej wiązanki to dawno nie słyszałem :D
Ogólnie, to najlepiej w PW się zaprezentował Olenderek i Szalpuk który dostawał praktycznie każdą sytuacyjną piłkę i większość skończył. Ale znowu w przyjęciu tragicznie.
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: dakuul »

Całkiem dobrze to przedstawiłeś :). Faktycznie Politechnika przegrała wygranego seta, bo Lubin zagrał go generalnie bez-przyjęcia, rozegrania, bloku, ataku... Grał tylko Romać.A trzeba jeszcze podkreślić, że gospodarze zagrali dzisiejsze spotkanie w dziesiątkę, bo do Gromadowskiego na trybunach dołączyli Kadziewicz i Siezieniewski (wiadomo, że kumple, ale żeby aż tak?:P). W kwadracie pojawił się zatem i Kryś.

Mecz ogólnie słabiutki, Lubin grał ospale, nawet Paszycki nie błyszczał. Fatalnie przyjmował Rusek. Najlepiej Romać (kolejne MVP), chyba ani razu się nie pomylił i go nie zablokowali. W miarę upływu czasu i reszta lubinian nieco się pozbierała, co wystarczyło na Politechnikę, której gra mocno mnie rozczarowała. Liczyłam na fajerwerki, albo choć na młodzieńczą odwagę i fantazję, a dostałam nerwowość i mnóstwo szkolnych błędów.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: lucass90 »

Joker pisze:Shwarza dzisiaj nie było w ataku, ale widać, że przytrzymał przyjęcie.
Schwarz rozpoczął mecz, ale szybko zmienił go Wierzbowski. Widać było, że Heynen świetnie rozczytał swojego podopiecznego z reprezentacji Niemiec. Pod koniec meczu jednak wrócił na boisko i, obok Troya, był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem Trefla.

Tak w ogóle mogę spokojnie powiedzieć, że był to najlepszy mecz tego sezonu, spośród wszystkich, które miałem okazję zobaczyć. Bardzo wysoki poziom, dużo wspaniałych obron, efektownych ataków, oraz długich wymian. W bydgoskiej ekipie najbardziej podobali mi się Woicki, Cupković i Murek.

Jestem przekonany, że przynajmniej jedna z tych drużyn wypchnie z "czwórki" Zaksę, lub Jastrzębie.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Noworoczny »

lucass90 pisze:Jestem przekonany, że przynajmniej jedna z tych drużyn wypchnie z "czwórki" Zaksę, lub Jastrzębie.
A niewykluczone, że obie. Lotus i Transfer zrozumiały, gdzie to się wszystko zaczyna. Można się tylko cieszyć, bo być może będziemy mieli powtórkę sprzed kilku dekad, gdzie to polska szkoła trenerska stworzyła potęgę włoskiej siatkówki. Teraz będzie na odwrót (oczywiście Heynen Włochem nie jest :)

Za kilka dni Gdańsk wskoczy na drugie miejsce. Nie było takiego, co by to przewidział przed ligą a zatem jest to niebywały sukces.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: zbyszek_2013 »

lucass90 pisze:Jestem przekonany, że przynajmniej jedna z tych drużyn wypchnie z "czwórki" Zaksę, lub Jastrzębie.
Ja mam nadzieję, że obie :)
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: PJ_volleyball »

BBTS dzisiaj słabiutko, ale widać też, że Czarni już chyba na dobre wyszli z dołka.
Fajnie, że wrócił Oivanen, bo dalej jest to naprawdę bardzo dobry atakujący. Trochę szkoda, że Bołądź przez to sobie pewnie nie pogra, ale z drugiej strony ma grać tylko dlatego, że jest młodym, zdolnym Polakiem?


Cupković dla mnie też spore zaskoczenie. Nie sądziłem, że będzie grać tak dobrze i w sumie równo (ze 2-3 mecze mu się słabsze trafiły?).

Ogólnie Lotos, Transfer czy Cuprum pokazują tym teoretycznie słabszym w jaki sposób można zbudować naprawdę fajne drużyny.
Czapki z głów, bo na wszystkie te trzy drużyny bardzo przyjemnie się patrzy.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: Pele »

dakuul pisze:Całkiem dobrze to przedstawiłeś :). ....A trzeba jeszcze podkreślić, że gospodarze zagrali dzisiejsze spotkanie w dziesiątkę, bo do Gromadowskiego na trybunach dołączyli Kadziewicz i Siezieniewski (wiadomo, że kumple, ale żeby aż tak?:P). W kwadracie pojawił się zatem i Kryś.
...

Pozdrawiam.
A co z Kadziewiczem i Siezieniewskim jest??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: bono »

No to jutro flotowcy z Sovi będą mieli uzywanie... ;)
Tylko zagrywka może dać nam nadzieje na nawiązanie walki.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: madlark »

Momentami mam wrażenie, że niektórzy kibice Zaksy zakładają jakiś Klub Malkontentów Zaksy.
Pele na prezesa ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Sezon 2014/15, kolejka 18

Post autor: bono »

Bez Zatora i Ruciaka zdobycie punktu traktuje w kategorii cudu a dodatkowo Resovia wraca do dobrej gry.
OK żeby nie było postawie u bukow na 2-3 chociaż mało ku temu argumentów.
Dobrze tylko ze momentami...:D
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”