Sezon 2008/09 - 2. kolejka

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: kevinpsb »

2. kolejka 17,18-10 i 31.10
Trefl Gdańsk-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 31.10.2008 g. 18.00 tv4
Delecta Bydgoszcz-Resovia Rzeszów 18.10.2008 g. 16:00
Jadar Radom-Jastrzębski Węgiel 17.10.2008 g. 17:00
AZS Politechnika-AZS Olsztyn 17.10.2008 g. 18:00
Skra Bełchatów-AZS Częstochowa 18.10.2008 g. 15:00 tv4
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
banan

Re: 2 kolejka sezonu 2008-09 Plusligi

Post autor: banan »

Warszawa z Olsztynem na Polsat Sport. I myślę, że będzie to najciekawszy mecz kolejki, obok Trefla, ale oni zagrają gdzieś później. Co do Skry to raczej chyba nie ma wątpliwości, Resovia jak i JSW też powinni wygrać.

A właśnie. Dlaczego Gdańsk gra z Mosto dopiero 30?
PabloFX
Posty: 822
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: 2 kolejka sezonu 2008-09 Plusligi

Post autor: PabloFX »

Bo trefl ma problem z wynajeciem hali, a KP nie chce sie zgodzic na mecz w Kedzierzynie, w tym terminie. Przelozyli na pozniejszy termin, co dla ZAKSY moze byc zbawienne (Lewis, Martin)




BTW. Witam na forum ;)
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: 2 kolejka sezonu 2008-09 Plusligi

Post autor: Kuba_JW »

A pozostałe spotkania w PS?
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: 2 kolejka sezonu 2008-09 Plusligi

Post autor: Chal »

Kuba_JW pisze:A pozostałe spotkania w PS?
PlusLiga Kobiet :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: lucass90 »

Nie wiem czy coś na tej stronie o tym wspominano, ale Daniel Castellani nie poprowadzi Skry Bełchatów w najbliższym meczu z AZSem Częstochowa. Wyjechał on do Argentyny z przyczyn osobistych. Zastąpi go Jacek Nawrocki.
Z zawodników, w meczu na pewno nie zagra Stephane Antiga i, być może, Michał Bąkiewicz.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Arff »

Z zawodników, w meczu na pewno nie zagra Stephane Antiga i, być może, Michał Bąkiewicz.
z zawodników nie będzie też kontuzjowanego Heikkinena
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Ted »

Oj w Radomiu będą emocje.
Szykuje się powtórka (po I secie) sprzed roku.
Dwa asy "Samika" zakończyły tą partię. Widać, że Francuz jest liderem Jastrzębskiego Węgla.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Arff »

w składzie Jadaru widnieje Hernandez... jak się zaprezentował ??? pokazał coś ciekawego ??? =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: KadrO »

Arff pisze:w składzie Jadaru widnieje Hernandez... jak się zaprezentował ??? pokazał coś ciekawego ??? =]
Jak powyżej prosiłbym o odpowiedź. Jeśli możecie podajcie MVP spotkania i jak zaprezentował się Hardy ?


EDIT : MVP już znam
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Arff »

nie grał z zbyt wiele... przyjmował 6 razy i zanotował ponad 80% w tym elemencie... atakował też 6 razy i skończył 2 resztę mu podbili...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Nagor »

Tymczasem Warszawa dostała baty od Olsztyna. W pierwszych dwóch setach całkowita deklasacja, Warszawiacy nie wie dzieli czy to mecz czy jeszcze rozgrzewka. Potem Trochę się spięli i wygrali, a skończyło się znowu chłostą. Z dobrej strony pokazał się Siezieniewski, zresztą został MVP. Z Warszawy godny pochwały tylko Rybak, a Gladyr serwisem ustrzelił nie jednego... kibica, na razie "kiks" PLS należy do niego 8-)
...
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: dwrchuck »

No i pięknie :)
Wszystko fajnie tylko mecz musiałem oglądać bez głosu bo co chwila przerywało Polsacie Sport i nie można było usłyszeć komentatorów, a także dopingu KK z Olsztyna :D Miał ktoś ten sam problem?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Nagor »

dwrchuck pisze:No i pięknie :)
Wszystko fajnie tylko mecz musiałem oglądać bez głosu bo co chwila przerywało Polsacie Sport i nie można było usłyszeć komentatorów, a także dopingu KK z Olsztyna :D Miał ktoś ten sam problem?
Na dekoderze śmigało lux.
...
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: norbertz90 »

Przyjmujący Hernandez były reprezentant Kuby najlepiej broniący zawodnik Final Four w 2005 zagral ostatnie piłki drugiego seta i cały III. W przyjęciu w miarę dobrze 3 ataki chyba skończył a 2 nie . Mało mu wystawiał Maciończyk który nie za często gubił blok. Na ławce siedział nowy rozgr Jadaru równiez Kubańczyk Salas. Obj Kubańczycy dopiero 2 dni trenują z druzyną której sponsorem jest wytówrnia kostki brukowej i maszyn.



Hardy grał w miare dobrze
W pierwszym secie Jadar miał piłkę setową ale póxniej do zagrywki podszedł Samica Raz ucelował Kocika drugi raz Stańczaka i po secie.

Na początku Prygiel nierówno ale z biegiem czasu coraz lepiej odwrotnie w Jadarze na poczatku Żaliński dobrze a póxniej dostosował sie do kolegów.

Na trybunach brak wolnego miejsca. Równiez pojawili sie kibice Jastrzebskiego z bębnami
Norbert
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: dreamer »

Paradoksalnie, uważam, że Jadar to zespół, który jeszcze będzie w tym sezonie wywijał niezłe niespodzianki. Wydaje mi się, że Zawieracz chce przerobić radomską ekipę trochę na styl Plomienia z ubiegłego sezonu.
Na razie nie do końca im to jeszcze wychodzi, ale czuję, że efekty przyjdą i to jeszcze w pierwszej części pierwszej rundy (za 2-3 mecze).
A dzisiejszy udział Hernandeza troszkę mnie zaskoczył, ale chyba był dla wyniku końcowego obojętny.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Fein »

Nagor pisze:Tymczasem Warszawa dostała baty od Olsztyna. W pierwszych dwóch setach całkowita deklasacja, Warszawiacy nie wie dzieli czy to mecz czy jeszcze rozgrzewka. Potem Trochę się spięli i wygrali, a skończyło się znowu chłostą. Z dobrej strony pokazał się Siezieniewski, zresztą został MVP. Z Warszawy godny pochwały tylko Rybak, a Gladyr serwisem ustrzelił nie jednego... kibica, na razie "kiks" PLS należy do niego 8-)
E tam baty.... Szymański wszystko kończył, gdyby nie on wynik byłby zupełni inny :>
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: zbyszek_2013 »

Masz rację. Ale, gdyby nie Rybak, byłoby 0:3. :D
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: kevinpsb »

Arff pisze:w składzie Jadaru widnieje Hernandez... jak się zaprezentował ??? pokazał coś ciekawego ??? =]
Można wywnioskować że ma bdb przyjęcie w ataku sobie radził przeciętnie ale za dużo piłek Maciończyk mu nie posłał. Jeżeli chodzi o zagrywkę to nie serwował dzisiaj najlepiej ale mam wrażenie że drzemie w nim ogromny potencjał jeśli chodzi o ten element... Po akcjach reaguje bardzo podobnie jak Igła :D
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Pit
Posty: 37
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 09:02
Płeć: M
Lokalizacja: Radom

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Pit »

Byłem na meczu i na me oko Hernandez wypadł ponad przeciętnie.Przyjecie-bardzo dobre .Atak 2 na 3/4 bo nie pamietam. Serwis-raz mocno zaserwowal tak ,ze Hardy przyjal na druga strone.Blok-2punkty i raz pojedynczym zablokowal Prygla.Ogolnie mogl byc stremowany gdyz na trybunach komplet widzow.Oceniam go dobrze.
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: bartolina_89 »

jak wy to mówicie ,,zawodnik takaiej klasy, przecież on brał udział w finałach LŚ", jak tak mówicie to nie wiem czemu by miał się stremować jakąś ligą, jak on grał w Final Six ?
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Mania »

Kurcze, nie potrzebnie sie cieszyłam z dobrego przyjęcia PW po meczu z Czewą. Wczoraj było żenująco (staty rozwalają na łopatki). Generalnie, ktos nam podmienił drużynę - grali okropnie, nie dało się na to patrzeć długimi momentami. Co też stres może zrobić z dobrą grą...
Gladyr zero w zagrywce, reszta nie lepiej. Matko, ile można grac Rybakiem!? :(

Olsztyn nie zagrał niczego rewelacyjnego, ale wystarczyło.

Brawa dla KK Olsztyna, mocna z Was siła. Końcówka 3 seta rozpaliła hale i o to chodzi.
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: dziq »

Kubańczyk może być jedną z gwiazd pls świetne przyjęcie i skik do bloku (Prygla zgasił aż miło)obawiam się tylko że Maciończyk nie czuje komnbinacyjnej gry i nie widzi jak gość szybko zbiera się na atak z drugiej strefy .Co do meczu to ani razu nie zblokowany, przyjęcie rewela, serwis wyskok ale do przyjęcia .Zobaczymy co pokaże drugi( sypacz) bo po rozgrzewce trudno ocenić
wloneta
Posty: 47
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:51
Płeć: K

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: wloneta »

W JW Samica z Pryglem ciągną grę, na Jadar wystarczy, ale co później ;)
Yudin jeszcze nie jest gotowy do gry czy może trener uznał że Hardy i Rafa są lepsi, wie ktoś ???
Czarnowski atakował nad blokiem ;) No ale z drugiej strony nad blokiem Domonika wczoraj atakowanie nie było wielkim wyczynem:) Radom w kontrach praktycznie nie istniał i chyba była to główna przyczyna porażki.
Nieważny jest wynik, ale musimy wygrać


NIE MA LUDZI NIEZASTĄPIONYCH
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: kevinpsb »

wloneta pisze:W JW Samica z Pryglem ciągną grę, na Jadar wystarczy, ale co później ;)
Hardy też jest niezły, Freriks rówmierz pokazał się z całkiem dobrej strony. Co do Ruska to może nie światowej klasy libero ale na tą pozycje bym nie narzekał.
Natomiast jastrzębski środek!!! Tu by się przydał choć jeden gracz z wyższej półki...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: niepoinformowany »

Hardy ma aż 64% skuteczności w ataku, no ale atakował ponad dwukrotnie mniej niż Samica. W przyjęciu w miarę równo obaj.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Nagor »

Yudin nie był gotowy do gry wg trenera, nie dawno przyleciał do Jastrzębia. Osobiście uważam, że Yudin często będzie musiał zmieniać Hardy'ego bo ten ma już swoje lata na karku. Na korzyść Igora przemawia jego gra w ataku, mi trochę przypomina Bartmana, w przyjęciu jakotako ale atak b.dobry. Z resztą to najwyżej skaczący zawodnik w PLS co świadczy o jego dynamice.
...
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: jasson »

Myślałem że Olsztyn będzie miał większe problemy na początku sezonu. Wszystko wskazuje na to, że problemy w klubie zmobilizowały zawodników do walki. Atmosfera też jest bardzo dobra więc może z tym Olsztynem nie będzie tak źle jak do niedawna się wydawało...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: Nagor »

Tymczasem Bełtów robi sobie jaja z Czewy. Bartman jest TRAGICZNY w defensywie, połowę tego co on puścił to ja bym podbił w punkt. Drugim zawodnikiem rzucającym się w oczy jest Falasca. Miał jedno czy dwa świetne rozegrania, ale sam wtopił ze 3 punkty, chyba za mocno się poczuł :P Dalej - tragedia na środku w Czewie, nawet Nowakowski robi dziecinne błędy.

Ogólnie do tej pory mecz jest baardzo nudny ze względu na to, że na niecałe 100 punktów 60 padło po błędach serwisowych :|
...
gracz 129
Posty: 26
Rejestracja: 11 paź 2008, o 07:26
Płeć: M
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sezon 2008/09 - 2. kolejka

Post autor: gracz 129 »

Niestety Skra po pierwszych dwóch setach można powiedzieć, że miażdzy Czewę. Matwi niestety mnie postawa Zbyszka Bartmana. To co w ostatniej akcji 2 seta pokazał Antiga to było upokarzające dla zespołu AZS-u.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”