Jastrzębski Węgiel

Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: MaciejJoker »

Świetny ruch ze strony Lubina, para Malinowski-Romać wygląda bardzo solidnie.
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kanap »

Myślałem że jak sponsor się wycofa to postawią na młode talenty typu: Malinowski, Popiwczak, Kwolek. A tutaj szykuje się coś innego, chyba że sponsor JSW zostanie. Budowa zespołu i tak będzie trudna Łasko w tym sezonie miał spore problemy z kolanem.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: KadrO »

iron pisze:
KadrO pisze:
ksjw90 pisze:I bardzo dobrze, może Jastrzębie w końcu rozejrzy się za dobrym rezerwowym atakującym jeśli finansowo dadzą radę. Bo niestety Malinowski nie jest atakującym nawet na rezerwę zespołu, który mierzy w MP.
Akurat Malinowski to dobry zawodnik, zaryzykuję stwierdzenie, że w "poprzednim sezonie" JW miało jednego z najlepszych jeśli chodzi o rezerwowych atakujących w lidze. Ja osobiście to uczyniłbym go pierwszym. ;)
Ale to jest oczywiste dla większości ludzi na tym forum. #trollalert


Jedyna uwaga do uczynienia go pierwszym w tym sezonie w JW.
Akurat jeżeli chodzi o uczynienie go pierwszym to miałem na myśli zbliżający się, nowy sezon (może nieco nie doprecyzowałem). Jak można zauważyć, do tego niestety już nie dojdzie.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

KadrO pisze:
Akurat jeżeli chodzi o uczynienie go pierwszym to miałem na myśli zbliżający się, nowy sezon (może nieco nie doprecyzowałem). Jak można zauważyć, do tego niestety już nie dojdzie.
Ale ja zrozumiałem i też chodziło mi o sezon 15/16. Zasugerowałem się Twoim "poprzednim sezonem".

Z tego co mi wiadomo Malina miał strasznie nędzny kontrakt i na ten sezon miał negocjować godne pieniądze. Może Zdzich po raz kolejny chciał potraktować zawodnika jak wyrobnika i dać mu ochłapy za zaszczyt gry w Barcelonie siatkówki. A może jednak info o Lubinie to nieprawda.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Chal »

cwirek pisze:Szkoda będzie, jeśli w Lubinie będzie stał w kwadracie.
A kogo to takiego oprócz niego Cuprum ściąga, że miałby stać? Nawet Gromadowski w formie z początku sezonu to przeszkoda, którą musi pokonać, jeśli marzy o jakiejś poważnej karierze.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: sb.slav »

Czy Bartosz Kwolek powinien już trafić do pierwszego zespołu Jastrzębskiego? Moim zdaniem już warto zacząć dawać mu szansę. W tym wieku zaczynał Szalpuk i pozostali młodzi wilcy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
ddarekk69
Posty: 222
Rejestracja: 16 cze 2009, o 21:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ddarekk69 »

sb.slav pisze:Czy Bartosz Kwolek powinien już trafić do pierwszego zespołu Jastrzębskiego? Moim zdaniem już warto zacząć dawać mu szansę. W tym wieku zaczynał Szalpuk i pozostali młodzi wilcy.
Z tym, że należy już dawać mu szanse zgodzę się w 100%. Tylko, że Szalpuk nie zaczynał w Jastrzębiu tylko w Warszawie, a to zupełnie dwie inne drużyny. JW powinien go wypożyczyć do drużyny gdzie będzie miał realne szanse na walkę o pierwszy skład i gdzie będzie odpowiednio, na spokojnie wprowadzany.
Siatkówka to coś więcej niż tylko gra... to pasja!
ciiigi4
Posty: 79
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 06:42
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ciiigi4 »

jak sobie chłopak radzi w spale? bo oglądając ostatnie mistrzostwa to owszem, wyróżniał się na tle pozostałych, zasłużone MVP, ale poziom hmm, lekko podwórkowy... w tej chwili dużo bardziej miarodajna wydaje się nasza I liga niż te ME. ktoś ma jakieś jego staty z tego sezonu?
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kanap »

Trener Piazza
dla niektórych siatkówka to nie tylko sport, ale coś więcej, po trenerze Piazzy widać jak bardzo jest wkurzony
pełne zaangażowanie na ławce trenerskiej, kadrowo jednak Skra lepsza, ale może JW pójdzie drogą Lotosu, jeszcze wszystko jest możliwe
brzydal
Posty: 141
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 17:45
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: brzydal »

MaciejJoker pisze:Świetny ruch ze strony Lubina, para Malinowski-Romać wygląda bardzo solidnie.
Romać chyba koniec kontraktu po tym sezonie
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: biker74 »

A ja uważam że przyszły sezon JW powinien przeznaczyć na budowę drużyny na młodych drużynach + kilku doświadczonych. (podobnie jak hokeiści). Przeczekać trudny okres, może sytuacja w JSW się wyklaruje i uspokoi. Jak spółka będzie chciała w dobrej sytuacji finansowej znowu wesprzeć sporą kwotą która pozwoli myśleć o planach mocarstwowych.

Szkoda jeśli Mateusz Malinowski miałby odejść do Lubina.

Oczywiście zostawić takiego fachowca jak Piazza na stanowisku trenera.

A skład, oto moja propozycja:
R: Pająk, Fillipov (nie wiem jaki ma wysoki kontrakt)
A: Malinowski, Muzaj (może Skra go wypożyczy)
Ś: Kosok, Bieniek, Rejno, Niemiec
P: Gierczyński, Kwolek, Szalpuk lub Śliwka, Buchowski,
L: Popiwczak, Masłowski

Pewnie mało realny skład ale mógłby powalczyć o 8.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Nike1 »

Statystyk 1 ligi raczej nie ujrzysz, to nie Plus Liga. Co do samego zawodnika ogólnie robi dobre wrażenie, w mojej ocenie jest zawodnikiem który na boisku "zwraca uwagę" aż chce się go oglądać. Siła ataku jest naprawdę duża, często po jego atakach nie było co zbierać po drugiej stronie. Świetna regularna zagrywka. W bloku też sobie radzi. Oczywiście miewa dobre jak i gorsze momenty. Przydarzają mu się głupie proste błędy ale widać że stara się je naprawiać w następnej akcji. Jeszcze dużo ciężkiej pracy przed nim.
ciiigi4
Posty: 79
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 06:42
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ciiigi4 »

Oglądając mistrzostwa odniosłem trochę inne wrażenie, ale to tylko kilka meczów, może słabszy dzień miał... ;) na tle rówieśników wyróżniał się przede wszystkim głową. bardzo mądre zagrania, wstrzymał rękę kiedy trzeba, plasy pod 9 metr.. grał mądrze, dobry przegląd sytuacji. co do siły i dynamiki to tego aż w takim stopniu nie było, ale mówię, może gorszy jakiś mecz się zdarzył. chłopak ma papiery na granie, ale lepiej chyba żeby z sezon dwa jeszcze się ograł w pierwszej lidze, a dopiero później szykować się na plusligę
kanimo

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: kanimo »

biker74 pisze:A ja uważam że przyszły sezon JW powinien przeznaczyć na budowę drużyny na młodych drużynach + kilku doświadczonych. (podobnie jak hokeiści). Przeczekać trudny okres, może sytuacja w JSW się wyklaruje i uspokoi. Jak spółka będzie chciała w dobrej sytuacji finansowej znowu wesprzeć sporą kwotą która pozwoli myśleć o planach mocarstwowych.

Szkoda jeśli Mateusz Malinowski miałby odejść do Lubina.

Oczywiście zostawić takiego fachowca jak Piazza na stanowisku trenera.

A skład, oto moja propozycja:
R: Pająk, Fillipov (nie wiem jaki ma wysoki kontrakt)
A: Malinowski, Muzaj (może Skra go wypożyczy)
Ś: Kosok, Bieniek, Rejno, Niemiec
P: Gierczyński, Kwolek, Szalpuk lub Śliwka, Buchowski,
L: Popiwczak, Masłowski

Pewnie mało realny skład ale mógłby powalczyć o 8.
Czemu chcesz dublowac mlodych jeszcze mlodzszymi ale obiecujacymi. Dotyczy Muzaja, Kwolka lub Szalpuka I Maslowskiego. Sliwka to w ogole smieszne- Reska go raczej nie odda, jesli nie zostanie w PW (podobnie Maslowski). Budowanie przyjecia na 3 mlodych +dzielny Gierczynski+ jednak dosyc przecietny Buchowski…
Wez tez pod uwage, ze spalowicze Kwolek i Maslowski maja mature w przyszlym roku. Moga nie miec ochoty zmieniac szkoly i zespolu.
Zakiszanie na lawce nie przyspiesza rozwoju.

A Kwolek pokazal pare razy, ze nie tylko sila jest jego atutem. Pare ladnych plasow w niebronione pole, zwolnienie reki...
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2015, o 09:20 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Nike1
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2015, o 08:51
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Nike1 »

W 1 lidze grali swobodnie bez presji a 4 miejsce w tabeli nie wzięło się znikąd. Tu grali o medale. Być może nerwy sprawiły że nie pokazali wszystkiego co potrafią:) Według mnie dla wszystkich "złotych kadetów" byłoby lepiej grać dalej w 1 lidze i się uczyć niż trzymać bandy w klubie Plus Ligi. Jastrzębie to chyba za wysokie progi dla nich jak na razie.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

Czuję, że przy Piazzy Kwolek mógłby trochę pograć bo zakładam, że jest lepszy od Formeli. Jeśli trzon drużyny byłby silny i wygrywałby to w meczu z ogórkami mógłby stanąć u boku takiego na przykład Kaliberdy. Formela w tym sezonie miał pecha, no bo obok kogo miał stawać? Gierka, Keska? Jastrzębiu potrzebne były punkty.
No sympathy for fools...
tomolesrow
Posty: 30
Rejestracja: 8 maja 2014, o 11:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: tomolesrow »

może jednak z kasą nie będzie tak źle - jeśli miała by być wersja oszczędnościowa to prędzej z Łasko by zrezygnowali i Malinowski jako pierwszy by został - pomyślcie :) - trudno o lepszego taniego młota o jednak sporych umiejętnościach :). Spokojnie z tą budową juniorskiego składu na razie :)
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: biker74 »

Tylko jeszcze nasuwa się pytanie, czy Łasko jest zdrowy żeby grać na poziomie cały sezon. A może Bartman będzie atakującym.
meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: meduza123 »

biker74 pisze:Tylko jeszcze nasuwa się pytanie, czy Łasko jest zdrowy żeby grać na poziomie cały sezon. A może Bartman będzie atakującym.
Przesunięcie Zibiego na atak i np. powrót Kubiaka + Kwolek i Gierek i byłby bardzo ciekawy zestaw. Skrzydła polskie więc można by Wojtaszka zastąpić zagranicznym a pozostawić Masnego i Pajenka.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

meduza123 pisze:
biker74 pisze:Tylko jeszcze nasuwa się pytanie, czy Łasko jest zdrowy żeby grać na poziomie cały sezon. A może Bartman będzie atakującym.
Przesunięcie Zibiego na atak i np. powrót Kubiaka + Kwolek i Gierek i byłby bardzo ciekawy zestaw. Skrzydła polskie więc można by Wojtaszka zastąpić zagranicznym a pozostawić Masnego i Pajenka.
A po jaką cholerę pozbywać się Wojtaszka?
No sympathy for fools...
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: ksjw90 »

Z tego co wiem, to Wojtaszek ma ważny kontrakt na przyszły sezon, więc mało prawdopodobne by odszedł z JW.
meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: meduza123 »

ksjw90 pisze:Z tego co wiem, to Wojtaszek ma ważny kontrakt na przyszły sezon, więc mało prawdopodobne by odszedł z JW.
Plotki. Jeżeli by został to jeszcze lepiej bo można ew. wzmocnić środek czy nawet przyjęcie w zależności od funduszy, zagranicznym grajkiem.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

Nie ma ważnego kontraktu. Ostatnio negocjował przedłużenie o dwa lata. Nie wiem na czym stanęło. Byle tylko Skra się nie wybiła z ofertą.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: adi_tiger »

Proszę Państwa:

http://naforum.zapodaj.net/images/def94615ed79.jpg

Czy w Jastrzębiu gdzieś można spotkać już ten plakat? Mają być dwa.

I przy okazji, gdzie można w Jastrzębiu kupić sprej ?
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: Hirako »

Michał Łasko już wie co zrobi po sezonie?
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: iron »

Hirako pisze:Michał Łasko już wie co zrobi po sezonie?
Jeśli będą w stanie wypłacać mu jego kontrakt to zostaje. Ma jeszcze umowę na rok. Jak nie podołają finansowo to pewnie rozwiązanie za porozumieniem stron.

Aaa... Kolejny dobry mecz Malinowskiego. Świetne wejścia. Najlepsza opcja to przedłużenie kontraktu, wypożyczenie na rok na pierwszego i jak Łasko skończy kontrakt to jest świetny atakujący. W dodatku Polak :D
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: adi_tiger »

Ja mam wrażenie, że Łasko jest już zrypany fizycznie totalni i trochę zmęczony grą w JW.
Inny człowiek niż 2-3 sezony temu.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: StanLee »

34 lata, dużo problemów z barkiem? Jak na atakującego to niezły przebieg, nie ma co się dziwić...

Jedyne (czy nie jedyne?) co Piazzy można zarzucić, to zbytni konserwatyzm jeżeli chodzi o atakującego.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: niepoinformowany »

adi_tiger pisze:Ja mam wrażenie, że Łasko jest już zrypany fizycznie totalni i trochę zmęczony grą w JW.
Inny człowiek niż 2-3 sezony temu.
Nie od dziś to widać.

Jak pisałem to przed sezonem (że Łasko z każdym sezonem jest coraz słabszy), to pamiętam jakieś ataki kibiców JW, że chyba innego zawodnika oglądam itp.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel

Post autor: astronauta »

adi_tiger pisze:Ja mam wrażenie, że Łasko jest już zrypany fizycznie totalni i trochę zmęczony grą w JW.
Inny człowiek niż 2-3 sezony temu.
Niestety, to prawda. Kiedyś wszystkie kluczowe piłki Michał kończył, dziś nie kończy niemal nic. W ważnych momentach albo aut albo blok.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”