Skra Bełchatów

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

leeon pisze:Nie ma czegoś takiego jak samograj.
Wiesz, trudno nie nazwac samograjem systuacji, w której sypoacz do 1 ptrzyjmujacego może grać z zamkniętymi oczami, a z atakujacym ma inklinacje do tej samej, szybkiej gry, i dodatkowo młodych całkiem elastycznych w ofensywie środkowych.

ps Oczywiście, w poprzednim poście troszkę pofantazjowałem. Ale jestem przkonany, ze tylko troszkę. ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Jakby założyć coś takiego jak samograj należałoby zarzucić coś takiego jak zmęczenie,mikrocykle, przygotowanie fizyczne i formę w ogóle.
Można powiedzieć że JN też miał samograja jak przegrał MP w finale w Resovią...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

leeon pisze:Jakby założyć coś takiego jak samograj należałoby zarzucić coś takiego jak zmęczenie,mikrocykle, przygotowanie fizyczne i formę w ogóle.
Przeciez to uproszczenie. Chodzi o to, zed układanie TAKICH klocków jest zdecydowanie i przyjemniejsze i łatwiejsze. Zobacz - nawet nie było problemu z atakiem jednego ze środkowych tak jak za Możdzona. ;)
leeon pisze:Można powiedzieć że JN też miał samograja jak przegrał MP w finale w Resovią...
Oczywiście, że miał. Tylko miał także kilka problemów - policz ilu reprezentantów grało w PŚ, a głosów tym tłumaczacych utratę tytułu chyba prawie wcale. A teraz głosów o zmeczeniu po MŚ jest wiele. A przecież nawet czas rozgrywania inny. Bardziej w rozgrywkach wadzi przecież PŚ. No i miał drugi problem - eksplozja Resovii i Grozera.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Przy układaniu tych klocków zawalił i JN i MAF. Ale że mówimy o Falasce, to Falaska won. :D Jego błąd jest fundamentalny, a cv nie daje podstaw do kolejnej szansy.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, o 19:15 przez leeon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

leeon pisze:Ale że mówimy o Falasce, to Falaska won. :D
Amen. :D
Tak serio to naprawdę Piechocki ma zgryz - zaryzykować całkiem sporo w mim odczuciu, czy przyznac sie do błedu.
umieram z ciekawości. ;)
PS ja nie odmawiam Falasce prawa do rozwoju, myslę, że nie jest tak całkiem tępy, żeby sam (czy z pomocą) pewnych błędów nie dostrzec. Pytanie tylko, czy dru zyna mu uwierzy, ze jest w stanie przeprowdzić zespół przez meandry przyszłego sezonu.Choc dla Skry może byc łatwiejszy ze względu na Winiara czy Wlazłego
Ubolewam jednak, że na błędach nie uczy się żaden Polak, tylko szkolimy Hiszpana. A na ławie sami obcokrajowcy. Kiedyś był jakis sens i jakaś logika, A terza mamy kosmpolityzm (dla wrażliwszych - oczywiście nieco przejaskrawiając)
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

Noworoczny pisze:
Rysio z Klanu pisze: Ja wprowadzam swój, kolejny równie obiektywny podział: Lemek i Burkiewicz era.
No i mamy potwierdzenie, że te 7 tytułów to dzięki Lemkowi. Tym cenniejsze, że z ust kibica Skry.
[Treść edytowana]
Ten post jest tak głupi, że aż nie wiem jak się do niego odnieść. Przede wszystkim zobacz od kiedy Lemek faktycznie ma jakąś większą władze w związku, po drugie zdanie wyrwane z kontekstu jeszcze gorzej niż w reportażach stacji popierających jedyną słuszną partię. Do tego: zdanie było powiedziane sarkastycznie żeby wyśmiać jakieś głupie podziały na ery. Straszny ból d... dostrzegam. Kończę wątek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, o 21:44 przez sb.slav, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Powód: naruszenie punktu 8. Regulaminu Forum.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Eno co drugi post ofiary Sylwestra z Dwójką to taki kwiatek...
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: rocky »

Rysiu o którym poście piszesz, mam nadzieję że nie o tym o dokonaniach Skry w XXI wieku :]
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

Mam nadzieję, że śmiejesz się z własnego posta. Nie jestem z tych ludzi, którzy mówią już odpisałem, więc se znajdź. Wklejam to co napisałem kilka stron temu

Rysio z Klanu pisze:Negowanie tego, że Skra jest aktualnie najlepszym polskim klubem siatkarskim XXI wieku jest zaklinaniem rzeczywistości 8>>3.
rocky pisze: Już nie przesadzajmy. Mistrzostwa w latach 2005-2010 nie mieli po prostu konkurencji, w 2011 jeszcze jakimś fartem im się udało. Później wiemy jak było i zeszłoroczne mistrzostwo też raczej przypadek i kontuzja Alka w kluczowym momencie.
Puchar Polski nic nie znaczące trofeum, traktowane przez inne kluby czysto treningowo; o superpucharze nawet nie warto wspominać. Liga mistrzów też wiemy jak było, miejsca właściwie ugrane przy stoliku. KMŚ to znowu nie warto wspominać nawet.
Ogólnie Skra to dobra drużyna ale bez przesady z tą najlepszą...
Brawo! Już w kwietniu zapewniłeś sobie nominację do ścisłego finału w kategorii Najbardziej debilny post 2015!
Olsztyn i Jastrzębie to były ogórki. Częstochowa też. I Resovia też. Świat rozpoczął się w momencie, gdy Rzeszów stawał się równie mocny, a teraz mocniejszy, a wcześniej Skra grała sama ze sobą. Odbierzmy jej te mistrzostwa, bo Resovia była wtedy za słaba, więc się nie liczy. W takim razie w 2012 konkurencji nie miała Resovia - tytuł nieistotny.
Jak się nazywa wygranie 100% meczów w play-off i zgwałcenie finalisty, dając mu wygrać 2 sety? Pogrom, dominacja, zmasakrowanie, zniszczenie, zmiażdżenie, królowanie? Nie, wg rockyego to PRZYPADEK
Puchar Polski dawał wtedy LM i był ważniejszy niż wicemistrzostwo, ale był nieważny bo wygrywała go Skra.
W liczbie potęg jakie ograła Skra w LM i KMŚ może równać się w Polsce tylko Jastrzębie. Może ZAKSA, jeśli dołożymy wyczyny Mostostalu. Dla porównania czy Resovia poza Novosybirskiem wygrała z kimś poważnym w XXI wieku? Bo Skra pyknęła Biełgorod i Kazań i Maceratę (i Treię też) i Perugię i Iskrę i Sisley i Cimed i Drean i Dynamo i Trentino, jakby naciągnąć to i Stambuł i Panathinaikos.
A pierwszy KMŚ kupiony nie był, tylko inni nie byli nim zainteresowani.
Jeżeli ktoś chce konkurować ze Skrą o ten "niby tytuł' musiałbym albo wygrać LM, albo uzupełnić te 4 mistrzostwa.
Teraz dopiszę jeszcze: w sumie jeśli Resovia wygra ligę to też spokojnie powiemy, że to dlatego bo nie miała konkurencji, a Gdańsk wygrał Puchar przez słaby poziom (w sobotę był ze Skrą przecież bardzo słaby)
A i pomyślałem, ze zwycięstwo Resovii ze Skrą w Berlinie, to powód tylko i wyłącznie długotrwałej kontuzji Winiara (skoro rok wcześniej powodem była tylko kontuzja Achrema), czyli znowu przypadek. Nie za dużo tych przypadków?
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: rocky »

A zastanowiłeś się przypadkiem czy tamten post należy brać serio?

Już nie wiem co mnie bardziej śmieszy: ukucie tego terminu 'najlepsza drużyna XXI wieku' czy napinanie się kibiców Skry aby termin ten obronić, a najlepiej przybić tytanowymi literami na sklepieniu każdej hali w Polsce.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

grzegorzg pisze:
leeon pisze:Ale że mówimy o Falasce, to Falaska won. :D
Amen. :D
Tak serio to naprawdę Piechocki ma zgryz - zaryzykować całkiem sporo w mim odczuciu, czy przyznac sie do błedu.
umieram z ciekawości. ;)
PS ja nie odmawiam Falasce prawa do rozwoju, myslę, że nie jest tak całkiem tępy, żeby sam (czy z pomocą) pewnych błędów nie dostrzec. Pytanie tylko, czy dru zyna mu uwierzy, ze jest w stanie przeprowdzić zespół przez meandry przyszłego sezonu.Choc dla Skry może byc łatwiejszy ze względu na Winiara czy Wlazłego
Ubolewam jednak, że na błędach nie uczy się żaden Polak, tylko szkolimy Hiszpana. A na ławie sami obcokrajowcy. Kiedyś był jakis sens i jakaś logika, A terza mamy kosmpolityzm (dla wrażliwszych - oczywiście nieco przejaskrawiając)
Piechocki ma swoją twierdzę atakowaną zewsząd od czasu sprawy Zatora. Nie zauważy tego jak elementarny błąd popełnił Falaska. MAF uratuje awans do F4 i to że Lotos wygrał PP.
Ubierze się to w marketing, sporo przemilczy i tyle. W tle brak kasy...

Choć jak coś pękło na linii trener-zawodnicy to odbudowano tego może być niemożliwe.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, o 08:23 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Tak w ogóle, to myslę, że prawdą jest twierdzenie, że za dłyugo na stanpowisku pozostawać nie mozna. Traci się poczucie rzeczywistości. JUż zeszłoroczne MP to pokazywało, a transfery z sezonu 12/13 kazały podejrzewać. Piechocki zbudował coś fajnego, ale wydaje mi się, że powinien nabrać dystansu obserwując klub choćby i z trybun piłkarskich. ;) Oczywiście razem z Falascą.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Zobaczymy jak będzie z libero. Jak zakontraktują Wojtaszka np. (a juniora na ławę, lub wypożyczenie) to będzie to pośrednie przyznanie się do pewnych błędów. Może też być pozorowanie takich rozmów by później oświadczyć nie ma lepszych Polaków na rynku więc junior zostaje.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Noworoczny »

leeon pisze:Zobaczymy jak będzie z libero. Jak zakontraktują Wojtaszka np. (a juniora na ławę, lub wypożyczenie) to będzie to pośrednie przyznanie się do pewnych błędów. Może też być pozorowanie takich rozmów by później oświadczyć nie ma lepszych Polaków na rynku więc junior zostaje.
Junior na ławie nie byłby dobrym rozwiązaniem. Znając seniora zakładam, że nie tyle chodzi mu o pensję dla syna, ale o jego rozwój sportowy. A skoro tak, to musiałby się na boisku pojawiać. To nie jest dobre, mieć dwóch równoprawnych libero. Wiadomo, że w siatkówce liczą się schematy a wyrównany poziom pokazuje, że jeden błąd w obronie może zawalić mecz. Gdybym był Waszym kibicem życzyłbym Wam albo Wojtaszka i wypożyczenia juniora, albo samego juniora. On taki zły nie jest, zwolniona pensja za drugiego pomogłaby wzmocnić skrzydło. Gdyby grał więcej, na pewno grałby też lepiej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
MW1973
Posty: 39
Rejestracja: 2 paź 2014, o 12:05

Re: Skra Bełchatów

Post autor: MW1973 »

Po sobotnim meczu (i nie tylko) nasuwa mi się jedno pytanie czy p. Falasca jest trenerem Skry?
woli
Posty: 488
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 15:25
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: woli »

Rok po mistrzostwie już Falasca be? Skra dalej walczy o medal...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Falaska nigdy nie był marzeniem kibiców Skry. Było podobnie jak z juniorem na libero - nie podoba Nam się ten wybór, ale co możemy zrobić, czekamy na efekty. Gdzieś już pisałem, że cv i charakter popełnionego błędu nie daje podstawy do dania mu kolejnej szansy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

Leeon- tak sobie porównywalismy sezony 12/13 do obecnego. Ja wczesniej trąbilem o małej ilosci gry pierwszym tempem i rozkładzie ataku. No to sobie pogrzebałem w statach. Liczby przekroczyły moje oczekiwania. ;)
12/13
Pliński 3 miejsce wśród najlepiej punktujących srodkowych, ogólnie 27 przy skutecznosci 54%
Kooistra 12-39-53%
Kłos 13-40-67%
Przyjęcie perfekcyjne 3-4 od końca a skutecznośc przyjęcia 1-2 od końca
14/15
Lisinac 9-52-64%
Wrona 13-60-54%
Kłos 21-73-60%
Przyjęcie perfekcyjne 1 skuteczność 1-3 ( ale nie od końa :D )
Ja nie mam pytań.
Falasca jest beznadziejnym strategiem. Ddodatkowo wypada, ze jak nie lubił grac srodkiem jako zawodnik, tak nie lubi jako trener. A ponoc skrzydła są zmęczone...

PS Ciekawy jestem jak wypoadłoby takie porownanie dla Resovii ;) Ale chyba także słabo PS może nie tyle porówenanie co staty środka
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kanap »

Perugia z meczów ze Skrą czegoś się nauczyła i małpuje zagranie Uriarte z Conte, ładnie to tak link, wprawdzie Argentyńczycy nie byli pierwszymi którzy taką akcję grali :]
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Czyli synuś zostaje bo Wojtaszek w Resovii. Może niech gra. Albo uniesie ciężar, albo padnie i tu Kondzio będzie miał karę za Zatora.

Zobaczymy kto trafi na miejsce atakującego i przyjmującego.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

Wojtaszek w Resovii a prezes sztywno stawia na synalka, oj chude lata w Bełchatowie zapowiadają się ? Jeszcze Kurek trafi do Rzeszowa którego cenię i po ptokach heh
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Młody ma sporo do nauki, ale wszyscy wiemy że nie on zawalił. Ja bym tam się na Resovie nie oglądał. Mnie Kurek tam nie przeraża. Pole do popisu jest w Skrze. Można walczyć o złote medale a można jak MAF wszystko spartolić.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

leeon pisze:Młody ma sporo do nauki, ale wszyscy wiemy że nie on zawalił. Ja bym tam się na Resovie nie oglądał. Mnie Kurek tam nie przeraża. Pole do popisu jest w Skrze. Można walczyć o złote medale a można jak MAF wszystko spartolić.
ja bym nie obwiniał tak bardzo Falasce, kto inny jest od przygotowania fizycznego, w ubiegłym sezonie gdy kondycja była ok to wszystko ładnie pięknie skończyło się, a teraz ? Wiadomo jest nie opierzony, jakieś tam pojęcie, ale zganiać wszystko na niego to nie fer.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: old pallavol »

Dla mnie czepianie się po niezbyt udanym sezonie do Konrada Piechockiego za to że gra w zespole Skry jego syn Kacper to po prostu jest ŻENUJĄCE !!! Człowiek, który jest z jednym z Filarów Budowli pod nazwą POLSKA SIATKÓWKA nie musi się za swojego syna wstydzić ani tym bardziej tłumaczyć że gra On w drużynie Skry. Gdzie jak nie wśród najlepszych zawodników i grając przeciwko najlepszym drużynom Świata można wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności siatkarskich? !!! Kacper Piechocki swoją postawą na boisku i poza nim pokazuje że jest już PROFESJONALISTĄ i wie co chce w życiu osiągnąć. Obserwuje Go od wielu lat i robi bardzo szybko postępy. Oczywiście ma wiele również do poprawienia jak każdy zawodnik...ale nie ma zawodników idealnych !!! Każdy PROFESJONALISTA uczy się każdego dnia czegoś nowego żeby być najlepszym z najlepszych. I tego Kacprowi odmówić nie można. A patrząc na powołowania w Kadrze B można wysnuć wniosek że kto ma lepszego menagera w sensie sprawniej pociągającego za sznurki ten się tam znajduje. Reasumując ja na miejscu Pana Konrada również bym popierał swojego syna i pociągał za odpowiednie sznurki ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

No proszę Cię betkrzys. Poczytaj tu opisy kolejek. Ile razy pisano ze zdziwieniem - Kiedy Wlazły, Conte, Uriarte mają odpocząć? Każdy wiedział ile było czasu na odpoczynek po MŚ. Nie róbmy z Niego człowieka bez rozumu. Oczywiście fizjo powinien przedstawić rzetelny raport ale chyba nie zakładasz że Lecuna napisał że ci zawodnicy mogą grać bez zmian.
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: betkrzys »

old pallavol pisze:Dla mnie czepianie się po niezbyt udanym sezonie do Konrada Piechockiego za to że gra w zespole Skry jego syn Kacper to po prostu jest ŻENUJĄCE !!! Człowiek, który jest z jednym z Filarów Budowli pod nazwą POLSKA SIATKÓWKA nie musi się za swojego syna wstydzić ani tym bardziej tłumaczyć że gra On w drużynie Skry. Gdzie jak nie wśród najlepszych zawodników i grając przeciwko najlepszym drużynom Świata można wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności siatkarskich? !!! Kacper Piechocki swoją postawą na boisku i poza nim pokazuje że jest już PROFESJONALISTĄ i wie co chce w życiu osiągnąć. Obserwuje Go od wielu lat i robi bardzo szybko postępy. Oczywiście ma wiele również do poprawienia jak każdy zawodnik...ale nie ma zawodników idealnych !!! Każdy PROFESJONALISTA uczy się każdego dnia czegoś nowego żeby być najlepszym z najlepszych. I tego Kacprowi odmówić nie można. A patrząc na powołowania w Kadrze B można wysnuć wniosek że kto ma lepszego menagera w sensie sprawniej pociągającego za sznurki ten się tam znajduje. Reasumując ja na miejscu Pana Konrada również bym popierał swojego syna i pociągał za odpowiednie sznurki ;) ;) ;)
Wszystko ok, gdyby nie jedno ale..... Rezygnując z Zatora - najlepszego libero w Polsce, związanego z Bełchatowem od samego początku, mający nie wysokie wygórowania finansowe, człowieka który jeszcze przez wiele wiele lat będzie absolutnym top w Polsce, zmienia na nieopierzonego synalka wraz z obcokrajowcem który blokuje miejsce na zagranicznego zawodnika w wyjściowym składzie. Łącznie zarabiają więcej niż Zator chciał po podwyżce, gdzie tu logika ? Pociągnął sezon Piechocki jr ? Uważam, że nie.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Nikt inny by takiej wymiany nie zrobił. Młody ma talent ale przy Zatorze jest cieniutki. Handicap syna prezesa kosztem zespołu.
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: old pallavol »

A kto ten sezon pociągnął ??? A z tego co mi wiadomo to Kędzierzyn z Zatorskim jest za Skrą w tym sezonie :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Ależ argumenty! A ile osób gra w drużynie?
old pallavol
Posty: 56
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 17:41
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: old pallavol »

No właśnie !!! Szukaj pozytywów !!!
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”