Finał Plusligi 2014/15

Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: Pawel_RZ »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, o 22:40 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. Regulaminu Forum.
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: MAX »

StanLee pisze:
MAX pisze:Ale można za te samą kase zbudować teoretycznie dużo lepszą pierwsza szóstke i dużo gorszą ławke, i jak ci lepsi mają gorszy okres gry to nie ma alternatywy. W naszej drużynie tak jak dziś często nie było widać różnicy w jakości gry między podstawowymi a rezerwowymi zawodnikami
Kiedy Resovia miał tak klarowny wyjściowy skład jak w tym sezonie? No i co zmieniło się w porównaniu z poprzednim sezonem? Ktoś przewidział rok temu w czerwcu, że Schops zapragnie wrócić do formy? Za duża wariancja. Skoro koncepcja jest słuszna, to czy np. Skra miałaby szanse zbudować konkurencyjny zespół w tej samej koncepcji?

Wygranej gratuluję.
Myślę że skład pierwszej szóstki nie miał tu nic do rzeczy. Początek sezonu należał do Buszka. Później kontuzja Konara wymusiła zmiane i Marko grał równie dobrze. Podejrzewam że w przypadku kontuzji Drzyzgi Tichacek poradziłby sobie. Gdyby na miejscu Resovii była Skra/KK/JW to sądze że jednak Tichy miałby dużo większe szanse na powodzenie niż Brdjovic/Aziz/Filipov bo w większości zna ten zespoł i zdobył z nim dwa MP.
Co do Skry to może Skra za dużo wydała na kontrakt Wlazłego i Winiara? różnica była w tym że np. Skra w razie słabszej gry Mario (a wiele takich meczów było) na zastępstwo miała Muzaja, a Resovia nawet gdy nie była pewna formy Schopsa przed sezonem (jak raczyłeś zauważyć) zostawiła w odwodzie Konara. Czujesz te różnice? Gdy Konar złapał kontuzje to Resovia miała w razie czego przyjmującego który też radzi sobie w ataku. Resovia postawiła na polski środek ale w razie czego miała w odwodzie starego wyjadacza Holmesa. Na rozegraniu miała mistrza świata, wschodzącą gwiazde Fabiana, ale jakby co to wchodzi Tichacek, zdobywca dwóch tytułow MP. Stary Igła zagrał jeden z lepszych sezonów, kto mógł to przewidzieć? Nikt! Dlatego Resovia zatrudniła w razie czego Żurka (z tym że Igła bił na głowe obydwu z Skry razem wziętych) Na przyjęciu czterech a niektórzy śmiali się że pięciu z Achremem (to przed sezonem) równych zawodników i każdy swoje dołożył.
Moim zdaniem to był pierwszy sezon w którym Resovia miała naprawdę dwie równe szóstki i tym razem to naprawde zdało egzamin. Wiem że to dla was duży ból dupy ale takie sa fakty.
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
zosia.5
Posty: 37
Rejestracja: 15 gru 2013, o 16:14
Płeć: K

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: zosia.5 »

A ja wbrew trendom panującym wśród niektórych na tym forum,chciałam pochwalić kibiców Resovii.Skandowanie "Lotos Trefl" po meczu było super i zrobiło wyraźną przyjemność zawodnikom Gdańska.Naprawdę klasa :)
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: MAX »

zosia.5 pisze:A ja wbrew trendom panującym wśród niektórych na tym forum,chciałam pochwalić kibiców Resovii.Skandowanie "Lotos Trefl" po meczu było super i zrobiło wyraźną przyjemność zawodnikom Gdańska.Naprawdę klasa :)
pare lat temu jak przegraliśmy ostatni mecz ze Skrą w finale też były brawa i skandowanie Skra Bełchatów. Potrafimy docenić klase przeciwnika.
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: marakuja »

MAX pisze:
zosia.5 pisze:A ja wbrew trendom panującym wśród niektórych na tym forum,chciałam pochwalić kibiców Resovii.Skandowanie "Lotos Trefl" po meczu było super i zrobiło wyraźną przyjemność zawodnikom Gdańska.Naprawdę klasa :)
pare lat temu jak przegraliśmy ostatni mecz ze Skrą w finale też były brawa i skandowanie Skra Bełchatów. Potrafimy docenić klase przeciwnika.
Jednak obstawiam, że ZAKSA Kędzierzyn to byście nie skandowali... ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: StanLee »

No jak dla mnie to był pierwszy sezon za czasów Kowala, gdzie po 5-6 kolejkach wiedziałem, kto ma grać w wyjściowym składzie.

To wszystko prawda, co piszesz, tylko pytanie (zachowując odpowiednie proporcje) czy kupowanie przez Zenit Andersona i Leona można nazwać koncepcją i wartościować, że jest ona ''słuszna''. Przekładając na nasze warunki, Resovia ma znacznie szersze pole działania od innych klubów na rynku transferowym, bo ma taki budżet, temu chyba nikt nie jest skłonny zaprzeczyć, tyle, że tak z szerszej perspektywy, to i tak przez ostatnie trzy lata (kiedy faktycznie ma największy ten budżet), wygrała dwa MP i ani jednego PP.
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: rocky »

marakuja pisze:
MAX pisze:
zosia.5 pisze:A ja wbrew trendom panującym wśród niektórych na tym forum,chciałam pochwalić kibiców Resovii.Skandowanie "Lotos Trefl" po meczu było super i zrobiło wyraźną przyjemność zawodnikom Gdańska.Naprawdę klasa :)
pare lat temu jak przegraliśmy ostatni mecz ze Skrą w finale też były brawa i skandowanie Skra Bełchatów. Potrafimy docenić klase przeciwnika.
Jednak obstawiam, że ZAKSA Kędzierzyn to byście nie skandowali... ;)
Raczej nie bo tego nawet nie da się rytmicznie krzyknąć :D
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: weary_skier »

:)
Tyle od najszczesliwszego dziś moderatora na forum.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: VernonRoche »

bono pisze:Ale łyżka dziegciu...zwycięstwo na Lotosem to nie to samo co nad pszczołami czy koziołkami co nie? ;)
Czy to prawda że nie ma imprezy na rynku?
Ano byłoby z dodatkowym smaczkiem.
Jutro.
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: MAX »

marakuja pisze:
MAX pisze:
zosia.5 pisze:A ja wbrew trendom panującym wśród niektórych na tym forum,chciałam pochwalić kibiców Resovii.Skandowanie "Lotos Trefl" po meczu było super i zrobiło wyraźną przyjemność zawodnikom Gdańska.Naprawdę klasa :)
pare lat temu jak przegraliśmy ostatni mecz ze Skrą w finale też były brawa i skandowanie Skra Bełchatów. Potrafimy docenić klase przeciwnika.
Jednak obstawiam, że ZAKSA Kędzierzyn to byście nie skandowali... ;)
kibice ZAKSY zawsze prowokują bedąc w Rzeszowie więc nie ma co się dziwić. Jak wygrali w ostatnim sezonie drugi mecz u nas w pólfinale to spiewali "nikt nam nie powie że ZAKSA nie wygra w Rzeszowie" a poźniej dostali po dupie trzy razy z rzędu to siedzieli cicho w sektorze.
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: ciorny17 »

Gratulację dla Resovii zwycięstwa. Szkoda, że tak szybko, ale mimo wszystko rzeszowianie mimo słabszej dyspozycji niż ostatnio dalej pozostawali o krok przed gdańszczanami. Na pochwałę zasługuje postawa Kowala, który potrafił rotować w taki sposób aby każdy mógł wejść i dać dobrą zmianę. Dalej będę powtarzał, że Andrzej Kowal to najlepszy polski trener analityk potrafiący pod względem taktycznym przygotować zespół. Szkoda Buszka i Konara, ale jak ma przyjść Kurek to gdzieś trzeba szukać oszczędności.

Nie ma co umniejszać sukcesu Resovii wzmiankami o budżecie, słabych przeciwnikach, nie takim smaku zwycięstwa jak ewentualne pokonanie Skry czy Zaksy. Wygrali to wygrali i chwała im za to. Jeszcze raz gratuluję.
Kłamca.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: marakuja »

MAX pisze: kibice ZAKSY zawsze prowokują bedąc w Rzeszowie więc nie ma co się dziwić. Jak wygrali w ostatnim sezonie drugi mecz u nas w pólfinale to spiewali "nikt nam nie powie że ZAKSA nie wygra w Rzeszowie" a poźniej dostali po dupie trzy razy z rzędu to siedzieli cicho w sektorze.
Nie chce kolejnej wojenki wywoływać, ale kibice Resovii od razu przeszli level wyżej i zaczęli prowo od zawodników ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: reeman »

Mistrz, mistrz Resovia mistrz :D :D :D
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: pk+ »

zosia.5 pisze:A ja wbrew trendom panującym wśród niektórych na tym forum,chciałam pochwalić kibiców Resovii.Skandowanie "Lotos Trefl" po meczu było super i zrobiło wyraźną przyjemność zawodnikom Gdańska.Naprawdę klasa :)
Każde mistrzostwo smakuje inaczej, ale po tym meczu zapamiętam właśnie skandowanie Lotos Trefl i Kowala rzucającego marynarkę Klubowi Kibica :D

Gratulacje dla Lotosu - MISTRZ w RZESZOWIE! :D
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
yes
Posty: 79
Rejestracja: 27 maja 2012, o 19:50
Płeć: K

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: yes »

Penchev odchodzi, ładny numer wywinął....
ALE CI TAM NAJWAŻNIEJSZE MISTRZ MISTRZ RESOVIA !!!!! :D :D :D :D :D
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: rocky »

yes pisze:Penchev odchodzi, ładny numer wywinął....
ALE CI TAM NAJWAŻNIEJSZE MISTRZ MISTRZ RESOVIA !!!!! :D :D :D :D :D
Skąd to info?
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: VernonRoche »

Up, co? jeśli tak to lipa...
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: Bezowy »

Ależ przykro czyta się niektórych. Jakieś brednie o budżetach, nudach, brakujących smakach, Kowalu który zabronił Tichemu grać środkiem, jakieś gdybania gdyby ci, a gdyby nie ten czy tamten...
W przekroju całego sezonu, uważam go za najciekawszy od wielu lat. Wiele niespodziewanych rozstrzygnięć tak w pojedynczych meczach, jak i w końcowej kolejności (choć dziwnie, że sezon jeszcze przynajmniej do jutra trwa).
Resovia była wyraźnie najlepszą drużyną w całym sezonie i zdobyła zasłużone MP! Brawo! :)

Wielkie gratki też dla Lotosu. Kapitalny sezon, PP i zasłużony "wicemajster"! Mam nadzieję, że narodził się kolejny silny ośrodek w kraju. Choć bez wzmocnień, będzie im ciężej w następnym sezonie, grając jeszcze LM.

A tym, których sezon i mistrzostwo Reski tak strasznie boli, życzę nieprzespanej nocy ;)
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: MAX »

StanLee pisze:No jak dla mnie to był pierwszy sezon za czasów Kowala, gdzie po 5-6 kolejkach wiedziałem, kto ma grać w wyjściowym składzie.
Jakby Kowal rotował składem co mecz też by były narzekania że nie może sie zdecydować i wprowadza nerwowość w drużynie. Gwoli ścisłości to chyba w 5. kolejce grał Buszek w wyjściowym składzie tak że kolego nie masz racji bo zmiana dopiero następowała.
To wszystko prawda, co piszesz, tylko pytanie (zachowując odpowiednie proporcje) czy kupowanie przez Zenit Andersona i Leona można nazwać koncepcją i wartościować, że jest ona ''słuszna''. Przekładając na nasze warunki, Resovia ma znacznie szersze pole działania od innych klubów na rynku transferowym, bo ma taki budżet, temu chyba nikt nie jest skłonny zaprzeczyć, tyle, że tak z szerszej perspektywy, to i tak przez ostatnie trzy lata (kiedy faktycznie ma największy ten budżet), wygrała dwa MP i ani jednego PP.
Przez 3 lata 2 razy MP to chyba niezły wynik? PP to jak nawet wielu dziennikarzy pisało taki puchar pocieszenia bez żadnego znaczenia praktycznie bo nawet LM nie zapewnia. Zapytaj Anastasiego czy nie oddałby PP za jeden wygrany mecz w finałach na przykład ten dzisiejszy?
To że Zenita stać na Siwożela i Leona oraz Andersona i Spirytusa na ławe to inna sprawa, to jest Rasija czyli jak sam zauważyłeś inna skala. Koncepcja Zenitu jest taka żeby mieć najlepszych bez względu na cene Ich stać na wykupienie kontraktu każdego najlepszego zawodnika na danej pozycji w danym momencie. Resovia nigdy na to sobie nie mogła pozwolić i pewnie nigdy nie będzie. Zebranie za te kase takich zawodników którzy wygrali silną lige krajową oraz zagrali w finale LM uważam za sukces i potwierdzenie słuszności koncepcji budowania równej drużyny 12 zawodników. Myślę że oponenci po dzisiejszym dniu nie maja po prostu argumentów...
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: jinx »

Mam wrażenie chłopaki, że piszecie do jakichś wyimaginowanych użytkowników. Wszyscy pogratulowali wam MP, nie było jakichś większych docinek a wy o jakimś bólu dupy. Idźcie świętować, a nie (po szampanie) piszecie farmazony.

Nie każdy ma taki budżet, żeby mieć taką 12 jak Resovia, ale czy to źle świadczy o Resovii??
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: reeman »

Od kiedy drużyna, która była w F4 wygrała +L minęło parę lat, Resovia przerwała tą złą świecką tradycję
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: marakuja »

reeman pisze:Od kiedy drużyna, która była w F4 wygrała +L minęło parę lat, Resovia przerwała tą złą świecką tradycję
Jeśli chodzi o sportowo zdobyte F4 to w sumie 12 lat ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
zosia.5
Posty: 37
Rejestracja: 15 gru 2013, o 16:14
Płeć: K

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: zosia.5 »

Gdzie odchodzi Penchev? :o
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: StanLee »

MAX pisze:Jakby Kowal rotował składem co mecz też by były narzekania że nie może sie zdecydować i wprowadza nerwowość w drużynie. Gwoli ścisłości to chyba w 5. kolejce grał Buszek w wyjściowym składzie tak że kolego nie masz racji bo zmiana dopiero następowała.
Pisałem o swoich odczuciach. Od początku sezonu mówiłem, że Ivović jest najlepszym przyjmującym Resovii i powinien grać w szóstce, do tego Drzyzga, Schops, Nowakowski, Holmes, Ignaczak, Penczew - zupełnie inna sytuacja, aniżeli w poprzednich sezonach. Zresztą wystarczy prześledzić kto grał w najważniejszych meczach, a jak to było w sezonach 12/1 i 13/14. Po sezonie, gdzie dwie wyjściowe szóstki w kontekście Rzeszowa stały się anachronizmem, piszesz, że Rzeszów ... dopiero teraz miał dwie równe szóstki. Nie łapię. I ta tendencja będzie postępować, na dłuższą metę nie możesz zbudować tak zespołu, bo Buszek czy Konarski mają swoje ambicje, zresztą, ciekawe dlaczego Resovia najlepszy sezon z trzech ostatnich zagrała wtedy, kiedy cały sezon mieli klarownego podstawowego sypacza, atakującego, kiedy Kowal postawił na określoną parę przyjmujących... Już się mówi, że na czwartego przyjmującego Śliwka, że na drugiego atakującego Filip...
Przez 3 lata 2 razy MP to chyba niezły wynik? PP to jak nawet wielu dziennikarzy pisało taki puchar pocieszenia bez żadnego znaczenia praktycznie bo nawet LM nie zapewnia. Zapytaj Anastasiego czy nie oddałby PP za jeden wygrany mecz w finałach na przykład ten dzisiejszy?
Bądźmy poważni.
Bezowy pisze:Jakieś brednie o budżetach
Jakie?
yes
Posty: 79
Rejestracja: 27 maja 2012, o 19:50
Płeć: K

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: yes »

zosia.5 pisze:Gdzie odchodzi Penchev? :o
Tego nie wiem ale jeśli macie wątpliwości to sprawdźcie kto pierwszy podał informację o jego zakontraktowaniu przez Resovię.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: jinx »

sb.slav pisze:O, jednak I Buszu i Konar opuszczają Mistrza Polski. Konarski powiedział to tak, jakby to po stronie Resovii nie było woli do przedłużenia kontraktu :o
Tak się złożyło, a nie inaczej, że nie przedłużyłem kontraktu, ale jak tylko będą chęci to kiedyś się jeszcze dogadamy.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Mr. Chow
Posty: 164
Rejestracja: 24 lut 2015, o 19:59
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: Mr. Chow »

Jak to Penchev odchodzi ? zonk sezonu będzie...
Awatar użytkownika
Marquss
Posty: 354
Rejestracja: 5 paź 2013, o 12:37
Płeć: M

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: Marquss »

StanLee pisze:No jak dla mnie to był pierwszy sezon za czasów Kowala, gdzie po 5-6 kolejkach wiedziałem, kto ma grać w wyjściowym składzie.

To wszystko prawda, co piszesz, tylko pytanie (zachowując odpowiednie proporcje) czy kupowanie przez Zenit Andersona i Leona można nazwać koncepcją i wartościować, że jest ona ''słuszna''. Przekładając na nasze warunki, Resovia ma znacznie szersze pole działania od innych klubów na rynku transferowym, bo ma taki budżet, temu chyba nikt nie jest skłonny zaprzeczyć, tyle, że tak z szerszej perspektywy, to i tak przez ostatnie trzy lata (kiedy faktycznie ma największy ten budżet), wygrała dwa MP i ani jednego PP.
tylko pytanie brzmi czemu kogos boli ze robi za wlasna kase taki sklad a nie inny? nie Twoje pieniadze ktos ma taki kaprys isc pod prad robiac druzyne inaczej niz kupowac gwiazdy i tyle. wiec nie rozumiem. żal komus marnowanej kasy? gdyby Goral chcial w Rzeszowie Leonow i Juantroenow to pewnie by mial ale nie jest glupim szejkiem wiec tego nie robi.

a pacz pan. ja wiedzialem to od 1 kolejki jak bedzie wygladac 6 w najwazniejszej czesci sezonu... tylko to niczego nie dowodzi.
Awatar użytkownika
ryzka1990
Posty: 313
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 10:40
Płeć: M
Lokalizacja: Siekierczyn

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: ryzka1990 »

Penchev ma zostać podkupiony przez Lokomotiv Novosibirsk. Wychodzi na to, że rosyjskie kluby chętnie wpadają do Rzeszowa na zakupy :D Dobrze, że Drzyzga i Piter zostają...
ryzka1990
Awatar użytkownika
Mr. Chow
Posty: 164
Rejestracja: 24 lut 2015, o 19:59
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Finał Plusligi 2014/15

Post autor: Mr. Chow »

ryzka1990 pisze:Penchev ma zostać podkupiony przez Lokomotiv Novosibirsk. Wychodzi na to, że rosyjskie kluby chętnie wpadają do Rzeszowa na zakupy :D Dobrze, że Drzyzga i Piter zostają...
Serio ? Skąd to info ? Penchev w Rosji... no kto by pomyślał
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”