Transfery 2015/16

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: pewniak »

PabloFX pisze:
pewniak pisze:Tylko jak popatrzysz z dystansu, to Resovia jest wielka [...]
Wg jakich kryteriów? Zachowujecie się dokładnie tak samo jak kibice Skry jeszcze kilka sezonów temu ;)
:) jeśli bym to napisał dokładnie 3 lata temu, to ok. Ale po trzech tytułach w cztery lata i wczesniej jeszcze trzy lata na podium, ty się mnie pytasz wg jakich kryteriów? To ja nie mam pytań.
Nie jest najlepsza w historii, nie jest najlepsza we wszechświecie. Mówię, że jest wielka. Bez podtekstów, bez ironii. Po prostu jest.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
zupa93
Posty: 540
Rejestracja: 1 maja 2011, o 14:49
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: zupa93 »

Mistrz Polski, srebro w LM?, od 4 sezonów z co najmniej srebrem Plusligi, od 7 z medalami Plusligi, swego czasu finał Pucharu CEV, ponad 50 procent składu to kadrowicze poważnych reprezentacji. Wg takich kryteriów.

Kibicuję Zaksie.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: KadrO »

Murilo0 pisze:
KadrO pisze: Kubiak jest słabszy w przyjęciu, ataku i zagrywce od Pencheva? :D
Oczywiście. W przyjęciu jest znacznie słabszy, w zagrywce nie potrafi dwukrotnie uderzyć z całej siły bez błędu, a jego gra w ataku bez Masnego na rozegraniu była wielokrotnie weryfikowana podczas gry w Turcji, na Mistrzostwach Świata i obecnie w reprezentacji. W tegorocznych reprezentacyjnych meczach notował kolejno: 38%, 27%, 39%, 38%. Nawet w sezonie życia w JW zanotował z tego co pamiętam 43% skuteczności ataku w Pluslidze. Rozumiem, że można lubić Kubiaka jako zawodnika, ale nie powinno to przesłonić faktów, które niezbicie pokazują, że jest dość przeciętny w ataku i należy się od niego spodziewać skuteczności w granicach 40-45% w tym elemencie.
Penczev rozegrał póki co jeden dobry sezon. Kubiakowi, który od paru lat prezentuje poziom do którego dopiero w ubiegłym roku zbliżył się Bułgar, to on mógł buty czyścić. Z całym szacunkiem, ale i spoglądając w statystyki i w markę zawodnika i w dotychczasową karierę po prostu to co napisałeś, jest nie na miejscu. Ja nie mam zamiaru się spierać, nie udzielam się za często, muszę zobaczyć naprawdę głupi post, żeby zdecydować się napisać parę linijek i ten do niego należy. Poziom dyskusji na forum stał się zbyt niski, a dyskusja opiera się jedynie na spieraniu się kibiców zespołów (co zresztą jest straszne, zestawiając z tym jak to wyglądało tutaj kiedyś).

No ale nic, wracając do tematu, tak aby móc go obiektywnie zakończyć ze swojej strony. Jeżeli masz zamiar przytaczać statystyki, proponuję zajrzeć w te z poprzednich lat w naszej lidze (kiedy obaj zawodnicy grali u nas, choć na dobrą sprawę i z tego roku można by je zestawić..).

Po drugie - bo niezwykle rozbawiło mnie przedstawienie statystyk z ligi światowej, to i ja pobawię się w to z Penchevem(!) - w ataku kolejno 33% (7/21), 37,5% (6/16), 52% (9/17), 0% (0/9) co średnio daje 34,92% grając z takimi tuzami siatkówki jak Kanada i Kuba. :D

Aż żal mi, że musiałem stracić na to czas.

PS. Jeżeli znajdą się jacyś delikwenci którzy nie zrozumieją przesłania tego postu - uważam i Pencheva i Kubiaka za bardzo dobrych zawodników, stosunkowo porównywalnych.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: pk+ »

Pan Wacek pisze:
pewniak pisze:.
Kibic ma to do siebie, że patrzy przez różowe okulary na swój klub. Wolno mu z definicji.
Ale jeśli ten kibic jest jednocześnie moderatorem na chyba najpoważniejszym siatkarskim forum w kraju to powinien być w miarę możliwości obiektywny.
Powinien, a nawet musi być obiektywny w sprawach forum (bany, upomnienia, zamykanie tematów, regulamin), natomiast nie widzę powodu dlaczego nie miałby być kibicem i jako taki z definicji nie być obiektywny wobec swoich ulubieńców.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: sb.slav »

Dobra, to może już tyle o mnie. Taka propozycja.

Wróćcie do Penczewa i Kubiaka vel wielkości bądź nie, Resovii.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Murilo0 »

KadrO pisze:...
Sandera i Mikę też uważasz za gorszych od Kubiaka, z tego powodu, że zagrali tylko 1 dobry sezon? Jesteś kolejnym kibicem romantykiem, który podświadomie przyznaje bonus za efektowność. Fakty są takie, że Penczew jest graczem rozwojowym, który z roku na rok notuje postępy. Już w tym momencie jest zauważalnie lepszy w ataku i przyjęciu od Kubiaka co potwierdzają statystyki i sądzę że jest to ostatni sezon kiedy porównanie Bułgara i Polaka ma jakikolwiek sens. Kubiak natomiast lepszy już nie będzie, mimo dobrej formy fizycznej ma duże problemy w ataku od dłuższego czasu.
All work and no play makes Jack a dull boy...
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: KadrO »

Murilo0 pisze:
KadrO pisze:...
Sandera i Mikę też uważasz za gorszych od Kubiaka, z tego powodu, że zagrali tylko 1 dobry sezon? Jesteś kolejnym kibicem romantykiem, który podświadomie przyznaje bonus za efektowność. Fakty są takie, że Penczew jest graczem rozwojowym, który z roku na rok notuje postępy. Już w tym momencie jest zauważalnie lepszy w ataku i przyjęciu od Kubiaka co potwierdzają statystyki i sądzę że jest to ostatni sezon kiedy porównanie Bułgara i Polaka ma jakikolwiek sens. Kubiak natomiast lepszy już nie będzie, mimo dobrej formy fizycznej ma duże problemy w ataku od dłuższego czasu.
Oczywiście, że nie uważam, z tym, że Sander i Mika zagrali sezony na poziomie którego Kubiak od lat nie osiągnął (ani zresztą Penchev). Sytuacja jest więc zupełnie inna, mylisz pojęcia. Swoją drogą, Twojej tezy nie potwierdzają statystyki, a jeżeli tak silnie bronisz swojego zdania to przytocz 2-3 sezony tych statystyk (ligowych, reprezentacyjnych i np. w rozgrywkach klubowych - międzynarodowych), zestaw ze sobą i sam zrozumiesz, że się mylisz. No chyba, że kibica nic nie przekona do mylności jego teorii. ;) Cudze chwalicie, swego nie znacie - prawie pasuje, bo jednak Penchev to póki co nadal swój (Resoviak).

PS. Śmieszy mnie określanie kto jest rozwojowy, a kto nie, bo przewidzenie tego (a zresztą korzystanie z możliwości przewidzenia w próbie udowodnienia swojej tezy jest dodatkowo komiczne) jest niemożliwe.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery 2015/16

Post autor: leeon »

Kto jest bardziej perspektywiczny Wlazły czy Alex?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: madlark »

leeon pisze:Kto jest bardziej perspektywiczny Wlazły czy Alex?
Zależy od perspektywy ;)
Dla Skry albo reprezentacji Polski Wlazły :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: sb.slav »

KadrO pisze:Oczywiście, że nie uważam, z tym, że Sander i Mika zagrali sezony na poziomie którego Kubiak od lat nie osiągnął (ani zresztą Penchev).
JW dwa sezony temu już zapomniałeś? Nie kto inny jak Kubiak był liderem, opoką i prezentował światowy top, wszechstronną, skuteczną siatkówkę. Porównania do polskiego Ngapetha wcale nie były przesadzone.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Koso »

Chyba kogoś gorszego się na środku spodziewali w Olsztynie. A tak całkiem niezły gracz. Czwarty blokujący Pro A.
Edyta

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Edyta »

Daj spokój.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Koso »

Edyta pisze:Daj spokój.
No gdyby Duff przyszedł też by raczej bez szału było.
Adrian Brzozowski ‏@a_brzozowski 9 min
Tomasz Jankowski (prezes Indykpol AZS) 'Rozmawialiśmy z wieloma środkowymi, ale traktowali AZS jak ostateczność. Nie chcieliśmy już czekać'
Adrian Brzozowski ‏@a_brzozowski 6 min
Władze Indykpolu AZS negocjowały m.in. z takimi środkowymi jak Marcus Böhme, Alen Pajenk, Marcin Możdżonek, czy Patryk Czarnowski.
Lepszy Holender niż Czarnowski według mnie.
kubekblu
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2015, o 10:00
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: kubekblu »

No to mamy pierwszy zespół w PlisLidze z pełnym składem na nowy sezon. Trzeba przyznać, że póki co wygląda to na tle pozostałych ekip z dolnej połowy tabeli bezkonkurencyjnie.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Chal »

Bardzo dobry ruch. Nie jest to co prawda Muserski, ale nie widzę przeszkód, aby zrobił w Olsztynie karierę na miarę Marcelo. Trochę kołek, brakuje mu dynamiki i elastyczności, przez co zagrywa balony, a i w obronie raczej nie ma co na niego liczyć. Za to w ataku dużo widzi i ma całkiem fajny nadgarstek, nie ściąga piłki, dzięki czemu popełnia bardzo mało błędów (najrzadziej blokowany środkowy ligi francuskiej). No i przede wszystkim blok, bo to jego największy atut. Podoba mi się, jak dochodzi do skrzydła, ma takiej fajne czucie, że nawet goniąc ze środka potrafi domknąć blok w idealnym tempie. Zresztą, nie było chyba przypadkiem, że przebojem wdarł się do podstawowej szóstki Holendrów wygryzając przy tym Bontje i Kooistrę. Wiadomo, pozostaje kwestia aklimatyzacji, zgrania z rozgrywającym itp., ale ma szanse być wyróżniającym się środkowym ligi.

Jakby ktoś chciał sam go ocenić: http://pokazywarka.pl/5664e4/
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Edyta »

Tomasz Jankowski (prezes Indykpol AZS) 'Rozmawialiśmy z wieloma środkowymi, ale traktowali AZS jak ostateczność. Nie chcieliśmy już czekać'
A przed okienkiem transferowym obiecywali, że tym razem w końcu nie będą się spieszyć, bo (ich słowa) zawsze jako pierwsi domykali skład i brali wcale nie tych, którzy byli najlepsi, a potem okazywało się, że jak się przeczeka to za nieduże pieniądze można było wyciągnąć kogoś lepszego. Tym razem więc mieli to robić wolno i rozważnie, tymczasem znowu nie wiadomo dlaczego nie chcieli już czekać i jako pierwsi zamknęli skład. Ktoś ich goni?
O ile Van den Dries jest akceptowalny, bo z atakującymi jest trudniej, o tyle Koelewijn to środkowy jakich wielu na rynku. No ale. Przeciętny skład z przeciętnymi obcokrajowcami na przeciętno/dolne miejsce w tabeli. Czyli typowy AZS.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Transfery 2015/16

Post autor: Chal »

Ale ilu jest tych środkowych klasy Holendra na rynku? Z Włoch kogoś wyciągnąć w tym roku ciężko, bo kluby nie mają takich problemów, jak przed rokiem, z Rosji tym bardziej. We Francji prawie wszyscy ciekawi gracze przedłużyli już kontrakty (i to samo zrobiłby Koelewijn, gdyby AZS się nie zdecydował). W Turcji w sumie ten jeden Boehme, który wodził klub za nos. Mamy gościa, który póki co nie zmieściłby się w szóstce tylko u trzech głównych kandydatów do złota (a i to przy założeniu, że w Zaksie będą zdrowi), chyba nie ma co narzekać.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: KadrO »

sb.slav pisze:
KadrO pisze:Oczywiście, że nie uważam, z tym, że Sander i Mika zagrali sezony na poziomie którego Kubiak od lat nie osiągnął (ani zresztą Penchev).
JW dwa sezony temu już zapomniałeś? Nie kto inny jak Kubiak był liderem, opoką i prezentował światowy top, wszechstronną, skuteczną siatkówkę. Porównania do polskiego Ngapetha wcale nie były przesadzone.
To akurat fakt (chociaż może nie aż do Ngapetha). Tak czy owak, nie chcę za bardzo hiperbolizować, celem mojego posta było zaprzeczenie temu, jakoby Penchev bił w każdym elemencie na głowę Kubiaka i nic więcej. O samej klasie Michała nie mam zamiaru się wypowiadać. :)
Awatar użytkownika
agr1
Posty: 214
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:22
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: agr1 »

kubekblu pisze:No to mamy pierwszy zespół w PlisLidze z pełnym składem na nowy sezon. Trzeba przyznać, że póki co wygląda to na tle pozostałych ekip z dolnej połowy tabeli bezkonkurencyjnie.
Czyli bedzie przyjecie Walinski, Bednorz, Stoilovic, Gulak?
No to faktycznie kosmiczne.
NAJWIĘKSZY SZKODNIK POLSKIEJ SIATKÓWKI - POLSAT.
----------------------------------------------------------------
Nie kibicuję drużynom, kibicuję ładnej grze.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: nerwus »

a kto (póki co ) z drużyn poza pierwszą 4-ką ma lepsze? Zresztą przewiduję że po uzupełnieniu składów przez pozostałe drużyny liczyć na jakieś wielkie wzmocnienia nie możemy.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Koso »

agr1 pisze:
kubekblu pisze:No to mamy pierwszy zespół w PlisLidze z pełnym składem na nowy sezon. Trzeba przyznać, że póki co wygląda to na tle pozostałych ekip z dolnej połowy tabeli bezkonkurencyjnie.
Czyli bedzie przyjecie Walinski, Bednorz, Stoilovic, Gulak?
No to faktycznie kosmiczne.
Para Bedni + Stoilovic przyzwoita i w obwodzie jeszcze Waliński.
Chyba nie powiesz, że Cuprum, Czarni i Polibuda będą miały dużo lepsze.
W Bydgoszczy też muszą kogoś dobrego do Ferensa dać, bo inaczej słabo to może wyglądać.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: KadrO »

Czemu żaden z polskich klubów nie zainteresował się Piotrkiem Orczykiem? Chłopak w Belgii prezentował się naprawdę dobrze, szczególnie na uwagę zasługuje mecz play-off przeciwko Roeselare w którym zdobył 28 punktów przy 83% w ataku (niesamowite!). Myślę, że do klubu ze środka / dołu tabeli nadałby się do pierwszego składu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Chal »

Może się zainteresował, ale nie był w stanie przebić Knacka? Zresztą, czy on nie był wciąż w jakiś sposób powiązany z Effectorem?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: KadrO »

Chal pisze:Może się zainteresował, ale nie był w stanie przebić Knacka? Zresztą, czy on nie był wciąż w jakiś sposób powiązany z Effectorem?
Zdaje się, że nie. Był wolnym zawodnikiem. :P
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Polakowi nigdy nie dogodzisz, przyszedł całkiem dobry środkowy Holenderski, to i tak źle. Kogo Wy się w tym AZS'ie spodziewaliście, Isaca, Sidao, Volkova? Ja osobiście od dawna miałem nadzieję, że jakiś klub z tych "biedniejszych" podejmie się wyciągnięcia Thomasa bo to dobry zawodnik. Ogólnie można już podsumowywać powoli Olsztyn, bo skład pełny, widać w tym rękę Gardiniego, wypatrzył sobie obcokrajowców ciekawych, i nie typowo polską metodą typu "zagrał fajnie z nami w pucharach, kupmy se". Nawet jak im ten Serb nie wypali to Bednorz-Waliński też będzie ciekawa para i myślę, że dadzą radę. Rozegranie bardzo na plus, bo Dobrowolski to już cień siebie, a Słowaka szkoda komentować. Na ataku też na plus, bo Szymański też już lata świetności ma raczej za sobą, a w razie czego jest Adamajtis. Środek jak już wspomniałem również prezentuje się nieźle, na tę chwilę mogą walczyć nawet o piąte miejsce, bo z prawie domkniętym Radomiem mają papierowo spore szanse, a Bydgoszczy, Warszawy, itd. nie podejmę się oceniać po obecnych ruchach.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Chal »

Ale liczba mnoga tutaj chyba niepotrzebna, bo na Koelewijna tylko Edyta póki co narzeka ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Camillo Marcotti

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Camillo Marcotti »

Chal pisze:Ale liczba mnoga tutaj chyba niepotrzebna, bo na Koelewijna tylko Edyta póki co narzeka ;)
W Olsztyńskim też piszą, że takich środkowych można w każdej chwili na pęczki kupować, stąd tak rozpocząłem :D

Powoli na rynku rozkręca się także Będzin, co sensowniejszych posiadanych zawodników już poprzedłużali, największy szrot pogonili, stracili jedynie (albo aż) Santiliego i Hebdę. Ja osobiście zostawiłbym jeszcze Kowalskiego, Pawlińskiego i Mierzejewskiego, kwestia kogo Będzin zakontraktuje w pozostałe miejsca, i czy będzie się upierał na polski skład. Ale wbrew pozorom takich Polaków klasy Będzina jeszcze sporo jest do wyciągnięcia, pierwsze dwa transfery myślę, że na plus (zakładając, że Piotrowski to drugi atakujący). Każdą pozycję wzmocnić chociaż jednym zawodnikiem lepszym niż rok temu i już można się bić o ciekawsze miejsca niż w poprzednim sezonie.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2015/16

Post autor: PJ_volleyball »

Edyta nie ma co narzekać.

Koelewijn solidny. Tak jak ktoś pisał, popełnia mało błędów w ataku. Inna sprawa, że w ataku zbyt wiele piłek to nie dostaje. Zagrywka mocno przecietna. W bloku ladnie chodzi.

Nie ma co narzekac na Koelewijna czy tez na Van Den Driesa.
Solidne wzmocnienia (slowo klucz). Jak na warunki Olsztynskie nazwiska przyzwoite.


Edit: Sorry, ale cos mi wcielo polskie znaki w czasie pisania posta ;)
rocky
Posty: 1201
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Transfery 2015/16

Post autor: rocky »

Tak wszyscy usilnie tutaj walczą o zachowanie kultury ale nazywanie zawodników "szrotem" jakoś przechodzi bez echa...
Edyta

Re: Transfery 2015/16

Post autor: Edyta »

Nie przechodzi, nieraz o tym pisałam. Szrot, odpady, aż mi się nóż w kieszeni otwiera. Ciekawe czy chcielibyście czytać o sobie takie określenia.

Koelewijna oglądam od lat i nie widzę w nim nic ponad przeciętność do bólu. Może mnie przekona. Na razie nie widzę wzmocnień poza lekkim na ataku i ciut mniejszym na rozegraniu. Wyjdzie w praniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”