AZS Olsztyn

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ldz »

Kamil92 pisze: Z zagrywką mogę się zgodzić, choć uważam, że Olek już zrobił taki postęp, że nie wygląda w tym elemencie gorzej od Bartka.
małą mam próbę badawczą, bo widziałam tylko mecz Resovii przeciwko Skrze, ale jakiejś oszałamiającej zagrywki to w nim Śliwka nie miał, może nieco lepszą niż te floty w poprzednim sezonie, ale tylko nieco. Mam rozumieć, że miał po prostu słabszy mecz w tym elemencie i na co dzień wygląda to lepiej?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Michal5 »

ldz pisze:
Kamil92 pisze: Z zagrywką mogę się zgodzić, choć uważam, że Olek już zrobił taki postęp, że nie wygląda w tym elemencie gorzej od Bartka.
małą mam próbę badawczą, bo widziałam tylko mecz Resovii przeciwko Skrze, ale jakiejś oszałamiającej zagrywki to w nim Śliwka nie miał, może nieco lepszą niż te floty w poprzednim sezonie, ale tylko nieco. Mam rozumieć, że miał po prostu słabszy mecz w tym elemencie i na co dzień wygląda to lepiej?
Można tak powiedzieć. Wczoraj wyglądało to już dobrze, tyle że nadal jest w tym elemencie nieregularny. Powinno to przyjść z czasem.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Kamil92 »

ldz pisze:
Kamil92 pisze: Z zagrywką mogę się zgodzić, choć uważam, że Olek już zrobił taki postęp, że nie wygląda w tym elemencie gorzej od Bartka.
małą mam próbę badawczą, bo widziałam tylko mecz Resovii przeciwko Skrze, ale jakiejś oszałamiającej zagrywki to w nim Śliwka nie miał, może nieco lepszą niż te floty w poprzednim sezonie, ale tylko nieco. Mam rozumieć, że miał po prostu słabszy mecz w tym elemencie i na co dzień wygląda to lepiej?
Bardzo mocno poprawił technikę i regularność. Jeszcze niedawno serwował strasznie "pokracznie" i zazwyczaj w siatkę. Poprawę było już widać podczas MŚJ, a teraz to wygląda już bardzo fajnie. Jego statystyki wyglądają na razie bardzo podobnie do Bednorza, ale Olek serwuje z wyskoku tak naprawdę dopiero od 3-4 miesięcy, dlatego widzę tutaj jeszcze spore pole do progresu. Szapuk na tę chwilę wygląda najsłabiej w tym elemencie z tej trójki, ale podczas sezonu reprezentacyjnego, czy to w kadrze B czy A, wyglądało to momentami bardzo dobrze. Był naszym najlepiej serwującym zawodnikiem na IE w Baku i z tego co pamiętam to był pierwszy albo drugi w całym turnieju w tej klasyfikacji (18 asów przy 16 błędach).
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: FLPman »

Olek zrobił postęp w zagrywce nawet porównując z niedawnymi przecież meczami kadry B i MŚJ. Mam wrażenie, że jego największym problemem było to, że nie wiedział jak ma zagrywać, próbował kilku różnych rodzajów zagrywek w efekcie żadna nie była stabilna, a i mało która w ogóle groźna. Teraz ewidentnie widać, że ukierunkował się na zagrywkę z wyskoku, zagrywa z szerokości granicy 5 i 6 strefy i potrafi trafić mocno w każdą szerokość boiska co uważam za bardzo duży atut (jedynie po czasach przeważnie jednorazowo przechodzi na flota). Tak, wczoraj zagrywka Olka wyglądała lepiej niż ze Skrą. A jak ktoś nie miał okazji śledzić ostatnio jego meczów to zmontowałem niedawno film z jego wszystkimi zagrywkami w meczu z Lugano (wiem, zawsze można wymagać weryfikacji na tle mocniejszego rywala ;) ):
https://www.youtube.com/watch?v=3ey4vPOg9Go
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Kamil92 »

@FLPman jak zwykle niezawodny :D
No Lugano to bardzo źle przyjmowali, ale technika serwisu, kierunki w jakich uderzał i regularność, robi wrażenie. Z mocą też już jest nieźle, z tego co zauważyłem to te serwisy lecą w okolicach 90 - 95 km/h.
Proponuję popatrzeć jak serwował w czerwcu na IE, to było nawet dość śmieszne :)
Na MŚJ, jak serwował flot to uderzał w siatkę, jak mocno z wyskoku to zazwyczaj trafiał. Widać, że Kowal zauważył w nim potencjał i go teraz wykorzystuje.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ldz »

dzięki FLPman, rzeczywiście jest duża poprawa. Mam wrażenie, że nie serwował jakoś tak spektakularnie w meczu ze Skrą, stąd moje wątpliwości. Jest ok :)
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
wytrawny kibic
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2015, o 22:11

Re: AZS Olsztyn

Post autor: wytrawny kibic »

Oglądam właśnie mecz Radom -Olsztyn i potwierdza się moja teza z seonu wstecz ,że Waliński to jest najsłabsze ogniwo nie tylko siatkówki w Olsztynie ale Polskiej siatkówki.Tak jak Waliński przyjmuje zagrywkę na palce to rzadko ,który junior sie myli z
przyjęciem na palce,historia z Bydzi się powtarza ,Waliński może szaleć w I lidze ale w Plus Lidze jest słabszy od juniora rocznik 97.............................
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lizard »

Panie trenerze Gardini.Czas na zmiany.Prosze dac szanse rezerwowym...bo przepraszam wpuszczanie zawodnika perspektywicznego jak np.Bienkowski na jedna pilke przy nie oszukujmy sie nie bardzo dobrej grze Woickiego to strata dla polskiej siatkowki.Granie takim atakujacym jak Belg kolejny mecz na poziomie pewnie 30% w ataku to zenada. Nie branie czasu w odpowiednich momentach meczu to dyskwalifikacja trenera jako pierwszego. moze Bednorza gac na atak i wtedy Stoilowic cos zagra i atak bedzie lepszy i sprobowac Bienkowskiego , ktory potrafi grac bardzo szybko a i blokiem moze cos pogra?!!!!! Stanie z boku i liczenie na cud taki jak z Warszawa to zla droga.Cuda 2 razy sie nie zdarzaja!!! A gra AZS wyglada tragicznie .Tak naprawde ostatnie 3 mecze powinien byc wynik 3-0 dla przeciwnika.A sklad teoretycznie nie jest zly...ale druzyna to tez rezerwowi
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Chal 21 kwietnia pisze:Będzie źle.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
tclancy22
Posty: 1167
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 19:46
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tclancy22 »

uz po meczu Czestochowa - Olsztyn mialem przemyslenia, jak beznadziejni jestesmy skoro przegrywamy 0-3 z bardzo marnie grajacym Olsztynem. Pozniej patrze a ten marny Olsztyn jest w polowie stawki, pozycje za Resovia! :) Wniosek? Poziom ligi drastycznie spadl. No i Olsztyn ma bardzo korzystny terminarz. Ogolnie druzyny w dolnej polowce sa bardzo dziurawe.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: lizard »

Nie wszystko co z Italii musi być bardzo dobre. Myślę że Gardini na pierwszego się nie nadaje. Gra AZS od początku sezonu jest tragiczna. Brak własnego stylu. Brak lidera. Brak szybkiego rozegrania, co dziwi jak patrzy się na parametry I rozgrywającego. To że statystyki w ataku są jakie są to niestety nie wina tylko atakujących. Z całym szacunkiem ale Woicki gdzieś się zagubił i nie ma dobrej koncepcji rozgrywania. A trener po prosto jest ślepy. Czas na zmiany, bo chyba nie o to chodzi żeby od czasu do czasu były przebłyski formy ;)
mama66
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2009, o 22:30
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mama66 »

Z innej beczki,na ostatnim meczu AZS Olsztyn-Trefl Gdańsk kibiców przyjezdnych spotkała niemiła sytuacja.W busie zaparkowanym pod Uranią została wybita szyba ,ukradziono plecak z cenną zawartością,a kibice Trefla pod halą zostali wyzwani od róznych..........Mam nadzieję ,ze te dwa zdarzenia sie nie łącza i nie jest to sposób na kibicowanie fanów AZSu
Kimkat
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2015, o 16:36
Płeć: M
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Kimkat »

mama66 pisze:Z innej beczki,na ostatnim meczu AZS Olsztyn-Trefl Gdańsk kibiców przyjezdnych spotkała niemiła sytuacja.W busie zaparkowanym pod Uranią została wybita szyba ,ukradziono plecak z cenną zawartością,a kibice Trefla pod halą zostali wyzwani od róznych..........Mam nadzieję ,ze te dwa zdarzenia sie nie łącza i nie jest to sposób na kibicowanie fanów AZSu
Można jakieś źródło prosić?
mama66
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2009, o 22:30
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: mama66 »

20 osób z KK LTG w tym i ja,policja została wezwana na interwencje,klub został poinformowany o zdarzeniu mailowo.
Oczywiście interwencja policji dotyczyła włamania i kradziezy ,a nie napaści słownej grupy kibiców AZSu
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

Nie wiem po co w ogóle ten złośliwy komentarz. Złodzieje są wszędzie, a już zwłaszcza tam, gdzie tłum i Olsztyn nie jest pod tym względem wyjątkiem. Powodzenia w odzyskaniu skradzionych dóbr.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: hubert »

No i Van Dries ma sezon z głowy. Bednorz przeciążenie kolan, nie wiadomo kiedy zagra.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

"W tym momencie sezonu nie ma już na rynku ciekawych zawodników, wierzymy w Pawła Adamajtisa" - dolary przeciw orzechom, że mniej więcej taka odpowiedź padnie na pytanie o ewentualnego jokera medycznego. A tymczasem zaraz kończą sezon w Chinach...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Kicu »

Okno transferowe zdaje się, że wraz z rozpoczęciem rundy rewanżowej zostało zamknięte.
ermlander
Posty: 39
Rejestracja: 19 paź 2013, o 20:41
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ermlander »

W razie gdyby Adamajtis nie udźwignął gry zawsze można kombinować z Bednorzem na ataku, tylko czy na takie kombinacje starczy czasu skoro ten też kontuzjowany. Wielka szkoda bo AZS ewidentnie był w gazie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Olsztyn

Post autor: weary_skier »

Kicu pisze:Okno transferowe zdaje się, że wraz z rozpoczęciem rundy rewanżowej zostało zamknięte.
A ten jaki zapis o jokerze transferowym w razie kontuzji zawodnika pierwszej szóstki?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Kicu »

Fakt. Chal nawet o tym wspomniał, ale nie skojarzyłem i zupełnie zapomniałem o istnieniu takiego przepisu ;)
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ciorny17 »

Kicu pisze:Fakt. Chal nawet o tym wspomniał, ale nie skojarzyłem i zupełnie zapomniałem o istnieniu takiego przepisu ;)
Działacze na szczęście nie, ale i tak ich wymowa brzmi jakoś niezbyt optymistycznie:
W tej sytuacji klub w miejsce Belga może pozyskać nowego zawodnika. Jedną z nowości tegorocznego sezonu PlusLigi (oprócz braku standardowej fazy play-off) jest tzw. transfer medyczny. Zespół może pozyskać nowego siatkarza w momencie, gdy kontuzjowany będzie zawodnik podstawowego składu, poza tzw. oknem transferowym. - Być może będziemy chcieli skorzystać z takiej opcji - mówi Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn. - Z drugiej strony nie jest to takie proste. Trudno jest znaleźć dobrego atakującego w Europie, który byłby wolnym zawodnikiem i pasowałby do naszej koncepcji gry.
Kłamca.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: AZS Olsztyn

Post autor: maciek77 »

Szymański rozwiązał kontrakt w Kielcach. :D
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: sb.slav »

Więc po co piszesz o tym wątku Olsztyna? ;)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ldz »

Jak sądzę jako sugestię, że mogą go zgarnąć w miejsce Van Der Driesa?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: krzysiu »

Tylko,że Grzesiu ma podobno jakieś problemy ze zdrowiem i dlatego rozwiązano z nim kontrakt
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: marakuja »

A czasem były zawodnik Olsztynian Igor Yudin nie jest wolnym agentem ? ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 683
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: zyll »

Jeżeli tak, to składając razem jego pobyty w Olsztynie skleci się jeden cały sezon.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ciorny17 »

Gardini na kolejny sezon w Olsztynie
http://www.indykpolazs.pl/aktualnosci/2 ... isany.html
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: ciorny17 »

Przepraszm, że post pod postem ale inna tematyka. Chwali się takie postawy. http://demotywatory.pl/4616618
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”