AZS Politechnika Warszawska

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

Nie znam wyników badań marketingowych, ale uważam, że każda reklama towaru, który nie jest artykułem potrzebnym wszystkim (czyli np. lody, pasta do zębów itd.) a już zwłaszcza poprzez wyłącznie rozpowszechnianie nazwy firmy (producenta), kierowana do tzw. ogółu, jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Skoro procent albo promil ludności może być zainteresowane naszymi produktami, to 99% albo 99,9% pieniędzy wydanych na reklamę ogólną idzie z dymem. Dlatego też sponsoring drużyn siatkarskich przez firmy nie związane bezpośrednio ze sportem, albo z choć z kibicowaniem (np. producenci piwa) jest marnotrawstwem. Czy jakiś kibic zobaczy nazwę JSW i pomyśli "Zima idzie, kupie se od nich 3 metry wungla"? Albo też "O! Fajnie ten Kurek wali. Akurat potrzebuję ERP. Kupie se Asseco"? A może "Od tylu lat mam prund z tego pegiee, ale po tym, jak ten Argentyńczyk udawał omdlenie przerzucę się na Tauron"?
Nie postawiłbym na to jednego ngultrum.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Camillo Marcotti »

@Noworoczny: Mamy też Indykpola jako sponsora, ale czy kibice Olsztyna jedzą więcej parówek żeby budżet był większy? :D pewnie tak samo jak inni przenoszą prąd do PGE :)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

No, ja, jako kibic Indykpola, oczywiście kupowałbym ich parówki, gdyby nie smakowały gorzej i jakoś ceną nie odstraszały. To akurat uważam za oczywiste. Ale wielu tych kibiców jeich (czyli tych parówków) nakupi? Karkulacja winna wyglądać mniwincy tak:
Dajemy 3 bańki na klub. Liczymy, że parówki sie bedo lepi sprzedawać. Na paczce mamy zysk 2 zł. Musimy dzięki tej rekramie sprzedać półtora miliona paczek wincy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: nerwus »

Noworoczny- mam nadzieję że ze zdrowiem wszystko dobrze bo ostatni wpis jak po wylewie wyglada :(
Przy okazji Indykpol jest sponsorem tytularnym już chyba 9 rok ( z przerwą na PZU i Mleko). Ciekaw jestem czy jest jakaś inna nie państwowa firma, która tyle lat konsekwentnie by klub wspierała?
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Michal5 »

nerwus pisze:Ciekaw jestem czy jest jakaś inna nie państwowa firma, która tyle lat konsekwentnie by klub wspierała?
Asseco Poland.
Awatar użytkownika
Xaar
Posty: 497
Rejestracja: 25 paź 2010, o 21:08
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Xaar »

Camillo Marcotti pisze:@Noworoczny: Mamy też Indykpola jako sponsora, ale czy kibice Olsztyna jedzą więcej parówek żeby budżet był większy? :D pewnie tak samo jak inni przenoszą prąd do PGE :)
Moim zdaniem jedzą, nie tyle więcej co wybierają tę firmę. Na meczu Indykpol jest dobrze prezentowany. Nie ma nachalności. Z automatu wrzucam do koszyka Indykpol, a nie konkurencję, bo dla mnie jako kibica kojarzy się z olsztyńską siatkówką.
Wynik drugi rok z rzędu jest rozczarowujący, a Indykpol zostaje. Albo pasja prezesa albo na prawdę sponsoring się opłaca.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2016, o 17:55 przez Xaar, łącznie zmieniany 1 raz.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: nerwus »

Faktycznie Asseco z 10-11 lat chyba jest.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Didek »

Ja tam ciągle pamiętam Pamapol. Jakoś tak z Częstochową mi się kojarzy. I może jeszcze Delecte czyli Chemika z Bydgoszczy.
Awatar użytkownika
Szampon
Posty: 63
Rejestracja: 13 sty 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Stolica

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Szampon »

MWi pisze:
Szampon pisze:
MWi pisze:Pisałem nawet pracę licencjacką na temat Polibudy, dotyczyła sponsoringu. Prawda jest taka, że PW po prostu nie ma praktycznie żadnej siły marketingowej. Nawet osoby deklarujące się jako kibice siatkówki w wydaniu ligowym rzadko kojarzyły takich sponsorów stołecznego zespołu jak BT Wózki Widłowe, JW Construction czy Neckermann. Mimo że to byli sponsorzy tytularni.
Jestem podobnego zdania, aczkolwiek ja w swoim procesie edukacji miałem bardzo prozaiczną styczność z marketingiem. Tak więc nie będę próbował tego tematu rozwijać na siłę, bo nie mam do tego kompetencji. Swoją drogą mógłbyś przedstawić nieco więcej informacji i wniosków do jakich doszedłeś w swojej pracy licencjackiej.
Obrazek
Obrazek

Grupa A to kibice Polibudy z Warszawy, część nawet z tego forum. Samo badanie to za mała próba i wyniki są nieco IMO zbyt wysokie, ale pokazują jakąś tendencję. To rok 2012, czyli jeszcze dość świeży temat Nechermanna i JW Construction. Wnioski są proste, nawet w przypadku mocno związanych z Warszawą kibiców siatkówki, zaledwie dwa lata po zerwaniu współpracy z Neckermannem i trzy po rezygnacji JW Construction, prawie połowa tych silnie związanych z klubem kibiców nie kojarzy spontanicznie, że tacy sponsorzy wspierali tytularnie PW. Nie mówiąc już nawet o OSRAMie i Wózkach. O dziwo, lokalni kibice kojarzą sponsorów dodatkowych (Imtech, Bilfinger, Mostostal Wawa), za to kibice spoza Wawy w ogóle ich praktycznie nie znają.

Po co wydawać gruby hajs, skoro nawet Twoi kibice Ciebie nie kojarzą?

Potem jeszcze mi wyszło, że więcej osób kupiło pizzę z Pizzy Dominium, bo kojarzyło ją jako sponsora PW, niż kiedykolwiek pomyślała o kupnie żarówki OSRAM, która to firma przecież znacznie mocniej wspierała Polibudę.

Wniosek jest jeden - sponsoring w kategoriach biznesowych w Polsce jest kompletnie nieopłacalny. Może jako CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), może będąc sponsorem dodatkowym ma jakiś sens. Tytularnie wydając miliony - tylko dla pasjonatów-społeczników i tak trzeba chociażby traktować Asseco. Właściwie jak wsparcie charytatywne. Prawdopodobieństwo pozyskania kogoś takiego przez PW, przy obecnych władzach i nikłym zainteresowaniu mieszkańców - bliskie zeru.
MWi, zdaje się że wyczerpałeś temat dość jednoznacznie. Trochę to smutny obrazek, no ale trzeba się z tym pogodzić. Niemniej mam nadzieję, że w Warszawie jeszcze przyjdzie kiedyś prosperity dla siatkówki.

Czyli perspektywą na lepsze jutro dla AZS PW jest:
1) Bogaty i niezwykle hojny sponsor, który klub będzie traktował w kategoriach osobistego sentymentu/zabawy/pokazania się.
- Z tym, że w polskich realiach zdaje się, że nie ma takich szaleńców, którzy bezinteresownie chcieliby inwestować relatywnie bardzo duże pieniądze w sport. Przykłady chociażby Pana Cupiała, Pana Wojciechowskiego, czy ITI dobitnie ukazują, że nikt nie chce dokładać do takiego biznesu, z drugiej strony każdy myśli o korzyściach i o tym żeby wyjść w bilansie chociaż na zero.
2) Zarząd
- Abstrahując od punktu numer jeden, dalej będę upierał się że przy 'odpowiednich ludziach na odpowiednich stanowiskach', nawet w niesprzyjających okolicznościach można stworzyć coś wielkiego. Istotny jest pomysł, wizja i determinacja w realizacji obranych celów, nawet tych najbardziej nierealnych.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: MWi »

To nawet nie chodzi o to, żeby sponsor był bogaty i hojny, tylko żeby miał wizję i sprawny sztab marketingowy. Neckermann to IMO mógł być idealny sponsor dla takiej Polibudy. Jednak zamiast robić sobie foteczki na Wyspach Jońskich z siatkarzami PW, zamiast umieszczenia siatkarzy w kampanii reklamowej, (np. "Janusz Gałązka, siatkarz stołecznej Politechniki właśnie tapla się w Morzu Śródziemnym. Dołącz do niego i ty. Wyspy Jońskie od 2500 zł w sezonie". I pływa sobie taki Gałązka w kole ratunkowym Neckermanna w TV), to Neckermann wolał zrobić całe nic.

Ja żadnego wykorzystania potencjału sponsoringu w PW w przypadku Neckermanna nie pamiętam. Skoro od początku nie było pomysłu, to jak to miało zadziałać? Jak Neckermann miał zwiększyć swoją rozpoznawalność, czy np. budować pozytywne skojarzenie z aktywnym uprawianiem sportu i rekreacji, skoro jedynym ich działaniem było danie kasy i wejście do nazwy?

Sponsoring ma potencjał i może dać naprawdę dużo. Ostatnimi czasy naprawdę dobry jest w tym Plus, ale i z ligowego podwórka można coś wybrać (ot chociażby Nikon i Ignaczak).

Problemem nie jest tylko to, że Polibuda nie ma potencjału marketingowego, bo to nie tylko jej wina. Sponsor powinien próbować ten potencjał znaleźć. Serio, nie wystarczy wrzucić BT Wózki do nazwy i oczekiwać, że nagle ludzie rzucą się na ichniejsze produkty lub rozpoznawalność spontaniczna w badaniach skoczy po miesiącu, albo że ludzie skojarzą, iż ich lokalna firma nie tylko truje, ale też im troszkę pomaga w obcowania ze sportem i kulturą (CSR, jak PGE w Bełchatowie). Chyba że traktuje się takie wsparcie jako działania praktycznie charytatywne, ale nawet tym warto się pochwalić. Inaczej szybko dobra wola mija, co tylko dobija lokalny sport (patrz: odejście JW Construction i wielkie problemy finansowe z tym związane)
dia30
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: dia30 »

w przyszłym sezonie w PW trójka Guma, Samik, Zibi więc jakaś kasa musi być. Wygląda na to, że pani Jola na dobre przekabaciła Czyżaka i upadek Campera Wyszków = kasa w PW.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

Komentator kolarski Eurosportu potwierdził właśnie to, co pisałem wyżej o sponsoringu w sporcie. Sponsor timu, w którym jeździli m.in. nasi mistrzowie Świata: Lang Czesław i Piasecki Lech, Del Tongo, wycofał się ze sponsoringu, gdy w jego sklepach zaczęto pytać o rowery a nie o meble, którymi handlował.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: astronauta »

To zawalił sprawę, trzeba było szybko część salonów meblowych wydzielić na rowery, podpisać umowę z jakimś porządnym producentem rowerów na sprzedaż pod ich marką i dwa biznesy w jednym. W końcu rowerzyści też mają w domu meble i je kupują/zmieniają. Przyszedłby po rower, a przy okazji szafkę na buty kolarskie kupił:-) Albo łóżko, żeby się porządnie po jeździe wyspać :]
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: drukjul »

O czym mogli rozmawiać Guma z ZB9 w trakcie trwania konferencji prasowej "Hala dla Warszawy"? http://tiny.pl/grp4m

Do jakich wspólnych wniosków Herkules Poirot z Erastem Fandorinem mogliby dojść na podstawie tego jednego zdjęcia?

"Tylko mów mi szczerze, da się jeszcze zarobić na nowe spodnie grając w Polibudzie, czy się nie da???" :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

Obrazek
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
janek50
Posty: 219
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:38
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: janek50 »

Zagumny zostaje kolejny rok w Politechnice.Kto poza nim stworzy zespół?
dia30
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: dia30 »

janek50 pisze:Zagumny zostaje kolejny rok w Politechnice.Kto poza nim stworzy zespół?
Guma, Firlej
Mikołajczak, zagraniczny
Świrydowicz, Kowalczyk, Smoliński, zagranicznylub Wrona
Halaba, Samica, Kwolek, Łapszyński/zagraniczny
Olenderek, Gruszczyński
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Papilot »

Wrona? W to nie uwierzę póki nie zobaczę.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Szampon093 »

Papilot pisze:Wrona? W to nie uwierzę póki nie zobaczę.
Fantazja go ponosi. Wrona przyjdzie z mistrza polski grac o 5-8 miejsce. Ofkors.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Papilot »

Tym bardziej po tym, co wypisywał na Fejsie o Doleckiej i Bańcerowskim :P
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: ldz »

Szampon093 pisze: Fantazja go ponosi. Wrona przyjdzie z mistrza polski grac o 5-8 miejsce. Ofkors.
Chyba Ciebie poniosła, nie kojarzę, żeby Wrona występował w Kędzierzynie. A może chciałby więcej grać.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Szampon093 »

ldz pisze:
Szampon093 pisze: Fantazja go ponosi. Wrona przyjdzie z mistrza polski grac o 5-8 miejsce. Ofkors.
Chyba Ciebie poniosła, nie kojarzę, żeby Wrona występował w Kędzierzynie. A może chciałby więcej grać.
Trzeba spokojnie czytac droga kolezanko. Oczywiscie moglem napisac ,, grac o mistrza polski", oczywiscie jestem nowicjuszem i sadze ze Wrona gra w Kędzierzynie.. Daj spokoj...
Wrona ma wazny kontrakt, nagle zaczynamy wypuszczac kazdego kto chce wiecej grac lub nie jest nagle zadowolony z wynikow zespolu? Przestan atakowac..
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: ldz »

to się zastanów co piszesz, a nie robisz jakieś skróty myślowe. Potem wszyscy myślą, że kibice Skry to mają poprzestawiane w głowie, właśnie czytając takie mądrości.

jak pojawiły się pogłoski o odejściu Conte to jednocześnie były również hasła o tym, że Wrona myśli o odejściu, bo chciałby więcej grać. Nie podejrzewam Warszawy, bo Endrju się chyba trochę ceni, ale może jakiś Lubin/Gdańsk? Chociaż uważam, że gdyby miał się przenieść to już by to nastąpiło.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Szampon093 »

ldz pisze:to się zastanów co piszesz, a nie robisz jakieś skróty myślowe. Potem wszyscy myślą, że kibice Skry to mają poprzestawiane w głowie, właśnie czytając takie mądrości.

jak pojawiły się pogłoski o odejściu Conte to jednocześnie były również hasła o tym, że Wrona myśli o odejściu, bo chciałby więcej grać. Nie podejrzewam Warszawy, bo Endrju się chyba trochę ceni, ale może jakiś Lubin/Gdańsk? Chociaż uważam, że gdyby miał się przenieść to już by to nastąpiło.
Po co tak atakujesz? W takim razie przeczytaj sobie kilka poprzednich moich postow. Ktos inny widze ma poprzestawiane w glowie, kompletnie nie rozumiem Twoich atakow w moja strone. Andrzej powiedzial, ze chce wiecej grac, ale nie bylo mowy o odejsciu.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Noworoczny »

ldz pisze:
Szampon093 pisze: Fantazja go ponosi. Wrona przyjdzie z mistrza polski grac o 5-8 miejsce. Ofkors.
Chyba Ciebie poniosła, nie kojarzę, żeby Wrona występował w Kędzierzynie. ...
Oj tam oj tam! Dwie piłki z Bielskiem więcej i Skra byłaby mistrzem. Nie bądźmy drobiazgowi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
dia30
Posty: 260
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 11:27
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: dia30 »

Wrona nie ma waznego kontraktu
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: compact »

Rok temu i Kłos i Wrona przedłużyli o 2 lata.
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Asta »

dia30 pisze:
janek50 pisze:Zagumny zostaje kolejny rok w Politechnice.Kto poza nim stworzy zespół?
Guma, Firlej
Mikołajczak, zagraniczny
Świrydowicz, Kowalczyk, Smoliński, zagranicznylub Wrona
Halaba, Samica, Kwolek, Łapszyński/zagraniczny
Olenderek, Gruszczyński
Filip zostaje w Warszawie na kolejny sezon ;)
Camillo Marcotti

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Camillo Marcotti »

Asta pisze: Filip zostaje w Warszawie na kolejny sezon ;)
Skąd to info? Ostatnio sporo mówiło się o Jego odejściu. Chociaż nie widzę lepszego klubu, w którym mógłby być pierwszym atakującym.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: AZS Politechnika Warszawska

Post autor: Michal5 »

Camillo Marcotti pisze:
Asta pisze: Filip zostaje w Warszawie na kolejny sezon ;)
Skąd to info? Ostatnio sporo mówiło się o Jego odejściu. Chociaż nie widzę lepszego klubu, w którym mógłby być pierwszym atakującym.
https://pbs.twimg.com/media/Cj9pEBaWgAAJrAI.jpg
Chyba za szybko się wygadał bo wpis już zniknął ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”