Skra Bełchatów

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Skra w szybkim odpadnieciu z LM może widzieć szansę w PLS. Co miało nie zagrać to w tym zespole nie gra. Szkoda że Blain jest mało elastyczny. Kłos, Wlazły powinni być rezerwowymi. Winiar nie daje nadziei na cokolwiek, a zmiennika nie ma. Libero raz dobrze raz slabo. Nie ma podstaw do zbudowania formy. Kurek i Lisiniac meczu sami nie pociągną. Slabo to wygląda.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Simao »

Oj, Skra jak na razie prezentuje się mizernie w LM. Może tragedii nie ma, ale chluby nie przynosi. MP, to wam raczej nie grozi. Głownym kandydatem jest ZAKSA. Chyba że Resovia się ogarnie. Kowal ustabilizuje formę, poukłada drużynę i wykorzysta jej potencjał. To jednak będzie trudne, w szczególności jeśli chodzi o niego. Z całą stanowczością mogę stwierdzić, że Resovia ma największy potencjał w PL. Biorąc pod uwagę całą Plus ligę. Bez wątpienia silniejszą ławkę rezerwowych niż ZAKSA czy Skra, gdzie tam są pojedyncze jednostki. Typu Gladyr w Skrze, który jest lepszy od Kłosa. W LM powinien grac mecze wraz z Lisiniacem. Moim zdaniem najlepszym zawodnikiem Skry. Bardzo wartościowym obecnie w porównaniu z innymi zawodnikami na tej pozycji w czołowych klubach. Żal patrzeć jak w decydujących momentach, zamiast odrabiać straty, brać na siebie ciężar to Wlazły dostaje czapy. Często nawet pojedynczy blok. To Kurek powinien być podstawowym atakującym. Ponieważ, gdyby grali jednocześnie, to w ogóle nie było by przyjęcia. Z najlepszymi drużynami, bez startu i z przykrym finałem. Blain jednak nie zostanie zbawicielem. Już przed sezonem byłem zaniepokojony jako kibic polskiej siatkówki. Ponieważ chciałem, żeby Skra była silna. Wszystkie nasze kluby w LM były w czołówce. Może 2 w FF LM. Teraz jest ZAKSA, Resovia, Skra. Ta ostatnia ma najłatwiejszą grupę, jak na razie największe problemy. Nie dobrze to świadczy. Jednak tak to jest, odszedł Conte, naprawdę bardzo dobry zawodnik i co... Penchev to jest nieporozumienie w takim klubie. Jego miejsce to w klubie środka tabeli z PL powinno być. Ja byłem szczęśliwy, ze nie będzie go już w Resovii, nigdy bym nie pomyślał że zakontraktuje go Skra. Trzeba być chyba nie źle naiwnym, aby sądzić, że Winiar będzie siłą na przyjęciu. Ten człowiek, już od dłuższego czasu praktycznie w ogóle nie gra. Po za tym gdy gra, to nie na takim poziomie, jaki się od niego oczekuje. Zanim dojdzie do lepszej dyspozycji, to dozna kolejnego urazu.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic-alk »

Nie rozumiem dlaczego Wlazły wychodzi jako pierwszy. Kurek powinien być podstawowym atakującym. Blain ze zmianami zwleka, aż już niczego nie da się uratować. Słabo to wygląda.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Dla mnie każdy z warunków jakie miały się spełnić by Skra coś wygrała jest porażką. Winiar dalej rencista, Wlazły jeździec bez głowy który postanowił chyba pobić rekord czap otrzymanych no i libero grający w kratkę.

Do tego Uriarte grający byle jak i Penchev bez przyjecia, Kłos bezużyteczny.

Oczywiście są światełka w tunelu jak Lisiniac, Szalpuk i transfer Kurka, ale to za mało w tym sezonie. Winiarski w formie w każdej opcji jest konieczny.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2016, o 22:17 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: Skra Bełchatów

Post autor: mac 1 »

Plan na resztę tego sezonu powinien być taki: odpuszczamy lm ( szans na pierwsze miejsce nie ma a awans z drugiego czy trzeciego to łomot w kolejnej rundzie więc szkoda sił) i skupiamy się na +L bo z taką cienizna na przyjeciu granie na kilku frontach skończy się katastrofą. Szczerze wolałabym jednego Conte i dwóch libero na boisku plus Kurek niż to co mamy w tej chwili. Jeden Facu ma większe j..... niż wszyscy nasi przyjmujący razem wzięci.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: dzordz1993 »

mac 1 pisze:Plan na resztę tego sezonu powinien być taki: odpuszczamy lm
Co? Tu się reprezentuje Polskę, walczy o punkty do rankingu CEV. Nie ma odpuszczania. Jak będziemy tak odpuszczać puchary to kiedyś się obudzimy w LM nie z trzema drużynami a z dwoma bo spadniemy w rankingu.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic-alk »

mac 1 pisze:Szczerze wolałabym jednego Conte i dwóch libero na boisku plus Kurek niż to co mamy w tej chwili. Jeden Facu ma większe j..... niż wszyscy nasi przyjmujący razem wzięci.
Zgadzam się.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Noworoczny »

A jednak mimo tych wszystkich słabości Skra wygrała pierwszą rundę (de facto).
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Plan na resztę sezonu zbierać kase na Mikę, nowy kontrakt Kurka i dobrego gwarantujacego stabilność libero.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Murilo0 »

Ja bym zbierał na rozgrywającego :] Ale fakt: Mika- Piechocki- Szalpuk- Kurek- rozgrywający- Gladyr- Lisinać i bijecie się o mistrza.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Krystian2973 »

Celem prezesa jest miejsce w F4. Ten mecz potwierdził, że Blain kompletnie nie potrafi prowadzić drużyny która przegrywa. Podwójne zmiany w momencie gdy jest już po secie (zamiast gdy przegrywają 3 pkt). Wlazły czapa za czapą, a Kurek tylko się przygląda. Przy słabym przyjęciu Janusz jest chyba dokładniejszy. I bardzo przykro się na to paczy. Szalpuk na plus, ale Penczev jest słaby jak barszcz. Ale nie rozumiem czemu Blain nie zdjął Szalpuka na 3 ustawienia gdy był w drugiej linii a na zagrywce Le Roux albo Holt i pozamiatane. Na ławce był przecież Winiarski, który mógł wspomóc w takim momencie. Przykro to przyznać ale w prowadzeniu drużyny jest gorszy od Falaski. O kłosie się nie wypowiem bo powinni go zamienić po sezonie na Sacharewicza Haina albo kogoś lepszego. Jak zobaczę go w kadrze to przestanę oglądać siatkówkę. Mika by się przydał ale zagraniczny libero też. Albo chociaż Popiwczak.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: compact »

Kończą się kontrakty najbardziej irytującym zawodnikom: Uriarte, Kłosowi, Winiarskiemu i Wlazłemu. Obstawiam niestety co najmniej 2 przedłużenia.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

Murilo0 pisze:Ja bym zbierał na rozgrywającego :] Ale fakt: Mika- Piechocki- Szalpuk- Kurek- rozgrywający- Gladyr- Lisinać i bijecie się o mistrza.
Ale na nowego rozgrywającego byloby z kontraktu Uriarte.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: ciorny17 »

compact pisze:Kończą się kontrakty najbardziej irytującym zawodnikom: Uriarte, Kłosowi, Winiarskiemu i Wlazłemu. Obstawiam niestety co najmniej 2 przedłużenia.
Może nie irytujący, ale też się Szalpukowi konczy i jeśli dalej tak pójdzie to nie przedluzy na bank.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Skra_7 »

ciorny17 pisze:
compact pisze:Kończą się kontrakty najbardziej irytującym zawodnikom: Uriarte, Kłosowi, Winiarskiemu i Wlazłemu. Obstawiam niestety co najmniej 2 przedłużenia.
Może nie irytujący, ale też się Szalpukowi konczy i jeśli dalej tak pójdzie to nie przedluzy na bank.
Szalpuk nie przedłuży ? Żaden inny klub na poziomie Skry nie da mu tylu szans na grę.
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic-alk »

A dlaczego niby Szalpuk miałby nie przedłużyć? Ja raczej wątpię, żeby Kurek przedłużył, jeżeli Blain dalej będzie faworyzował Wlazłego, mimo że gra kaszanę. Potrzebny jest Skrze dobry sypacz. Uriarte gra chyba za karę. Kłos to totalne nieporozumienie. Winiarski dałby sobie już spokój z siatkówką. Z cenionego gracza stał się pośmiewiskiem. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Skra Bełchatów

Post autor: maciek77 »

Też kolego dał byś sobie spokój, bo żałosne to się robi.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

compact pisze:Kończą się kontrakty najbardziej irytującym zawodnikom: Uriarte, Kłosowi, Winiarskiemu i Wlazłemu. Obstawiam niestety co najmniej 2 przedłużenia.
Obecnie żaden z tych zawodników nie nadaje się do szóstki. Winiar już dawno powinien odpocząć, a Wlazły jest w Skrze wypalony. Kurde mieć takiego Facu i zrezygnować... o czym ten Piechocki myśli?
Rysio z Klanu
Posty: 667
Rejestracja: 9 maja 2009, o 18:11
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Rysio z Klanu »

Długo mnie tu nie było, bo co? Wyglądali beznadziejnie jak zwykle przez ostatnie 2 lata, ale wyniki ich broniły. Wnioski są takie, że przy Blainie tęsknota za Falaską jest już do granic możliwości. W tym momencie wolałbym dużo bardziej Nawrockiego. Wlazły beznadziejny cały mecz, w obwodzie najlepszy siatkarz tej drużyny (jak wchodził w 3. secie to może szczęśliwie, ale nadrobili) i co? Wchodzi sobie chłopina przy 22:14. To dla niego uwłaczające. Najdroższy kibic tej drużyny, który podobno świetnie przyjmuje też się nie pojawił mimo tragicznego przyjęcia przez 2 ostatnie sety. Dlaczego tak długo grał beznadziejny Kłos, gdy jest Gładyr? Ten brak zmian jest tak bardzo irracjonalny, że w sumie takim trenerem to może być moja [cenzura] Halina.
Jedyny gość z jajami z zeszłego roku, czyli Conte pogoniony (bo w tym grajdole lepiej się uśmiechać i klepać po plecach, niż grać dobrze), więc teraz zostały same p**** misie bez charakteru. Jedyne walczaki klaszczą w kwadracie, mimo że gorzej od ich "rywali na pozycji" gorzej grać się nie da.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: aezakmi »

leeon pisze:o czym ten Piechocki myśli?
O Piechockim. Od tego wszystko się zaczęło, a potem poszedł cały łańcuch zdarzeń.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: kibic_siatki »

Dziwi mnie zdziwienie niektórych dotyczące kolejnego słabego meczu Skry w tym sezonie. Problemem są przyjmujący: jak z Zaksą zagrał jeszcze Winiarski sprzed kontuzji i Penczew (przyzwoicie w przyjęciu) to ten mecz dało się wygrać 2 zawodnikami w ataku: Lisinaciem i Wlazłym. Już nie mówię o dobrej postawie Milczarka. Pokażcie mecz w ostatnich 10 latach Skry, gdzie w linii przyjęcia występowali tacy zawodnicy: Szalpuk, Bednorz, Piechocki, tak jak zdarzyło się kilka razy w tym sezonie. O ile można bez problemu zamienić Kurka za Wlazłego w trakcie meczu, to trudno znaleźć zawodnika o klasie Conte (przyzwoitego, czasami dobrego w przyjęciu i b. dobrego w ataku) mogącego pociągnąć drużynę z takim przeciwnikiem jak Modena.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: iti »

To co momentami (czyli norma) wystawial Uriarte wolalo o pomste do nieba. 2-3 mecze w pierwszym skladzie Janusza i moze Nico przemysli kilka spraw i bedzie sie bardziej przykladal, bo naprawde niektore pilki to byl dramat. Zreszta...Modena zanotowala 15(!!!) punktowych blokow. To nie najlepiej swiadczy o Uriarte. Wejscie Janusza mi sie podobalo i chociaz te dwie pilki do Pencheva na koncu psuja obraz tego wejscia to jednak dalbym mu szanse.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: leeon »

aezakmi pisze:
leeon pisze:o czym ten Piechocki myśli?
O Piechockim. Od tego wszystko się zaczęło, a potem poszedł cały łańcuch zdarzeń.
Od niego i od powrotu Winiara..
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: plecotus »

Blain to ma cukrzycę? Zespół bezdechu sennego? Bo podczas meczu wygląda jak gdyby cały czas drzemał na stojąco-człapiąco.
Już nie mówię o zmianach, ale przy wątpliwych piłkach w Bełcku parę razy była sytuacja gdy cała drużyna i pół hali krzyczy "challenge!", Stelmach wali w słupek, a trener dopiero rozbudza się i rozgląda zdezorientowanym wzrokiem.
8
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Simao »

Musicie wyjść z grupy, inaczej będzie to kompromitacja, ja tak bym to odbierał. Teraz widzę, że tu każda drużyna w grupie będzie wielkim problemem. Przypominam, że Modena w pierwszym meczu u siebie, męczyła się. Nie było tak łatwo i przyjemnie. Skra może nawet przegrać. Teraz czeka was ciężki okres. W najbliższym czasie mecze z ZAKSA, Resovią. My teraz coś zaczynamy grać. Świadczy o tym chociażby wygrana z Kędzierzynem, jednak jeszcze dużo pracy. Najważniejsza jest stabilizacja, wejście na wysoki poziom i utrzymanie go na przestrzeni sezonu. Co z taką ławką jak w Resovii, nie powinno być problemem. Jednak wiemy, jak to wygląda. Jednak ostatnio taka jaskółka i światełko w tunelu. Bardzo ciekawi mnie najbliższy mecz w LM. Niemcy będą wymagającym przeciwnikiem. Ostatnio w Kędzierzynie to było pozytywne zaskoczenie z mojej strony. W szczególności 4 i 5 set w naszym wykonaniu. Nadspodziewanie dobre zmiany i reakcje Kowala. Ja nie należę do jego zwolenników, co już pisałem niejednokrotnie. Jednak za ostatni mecz to muszę go szczerze pochwalić. Naprawdę dobre reakcje, które pozytywnie wpływały na drużynę. Gdyby było tak w co drugim meczu, to nie miałbym do niego jakiś zastrzeżeń. Tak na marginesie, muszę przyznać że może być jeszcze gorzej. Np. nie chciałbym za Kowala trenera z zagranicy typu Blain. To już wolę Kowala, chyba że kogoś pokroju Stojczew, Piazza, Berutto. Teraz tak patrząc na Skrę, to myślę, że to jednak Antiga ma największą zasługę w tym naszym MŚ :D
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Didek »

Skra mi przypomina Resovię z zeszłego sezonu. Za silny atak, gdzie jest dwóch świetnych zawodników (Kurek i Jochen vs Wlazły i Kurek) , rozgrywający który w formie nie jest (Drzyzga vs Nicolas) a jego zamiennik (Tichacek vs Janusz) mało gra bo trener stawia na pierwszego, przyjęcie bardzo wyrównane oraz z zawodnikiem po kontuzji (Achrem vs Winiarski) , którego wszyscy chcą w składzie i chcą aby grał jak dawniej. No i Penchev, cudowne dziecko bułgarskiej siatkówki. Tak jak w Resovii. Libero też podobny kazus (Igła vs Piechocki) czyli zawodnik, którego w klubie nie powinno być a z różnych względów jest.
Na środku (Paschycki vs Kłos) świetny gracz ale w tym sezonie coś nie tak.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Skra Bełchatów

Post autor: Skrzypek »

Nie wiem, czy ocenianie poziomu gry Skry z wczorajszego meczu i przekładanie go na miejsca w Plus Lidze jest dobre... Wszystko z jednego zasadniczego powodu - która drużyna w PL potrafi tak zagrywać i blokować jak Modena...? :/
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

To zalezy do czego chcemy równac. Faktem jest jednak, ze ostatnimi czasy kibic Skry przyzwyczajony jest do równania w dół...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Skra Bełchatów

Post autor: jaet »

Skrzypek pisze:Nie wiem, czy ocenianie poziomu gry Skry z wczorajszego meczu i przekładanie go na miejsca w Plus Lidze jest dobre... Wszystko z jednego zasadniczego powodu - która drużyna w PL potrafi tak zagrywać i blokować jak Modena...? :/
Oczywiście, ze nie jest. W Skrze na poziomie LM nie ma gry na wysokiej piłce, bo albo skończy się czapą, albo szukając bloku - waleniem po autach. A przy takim szarpanym przyjęciu ten element musi być jakoś zabezpieczony i tylko jeden siatkarz w składzie Skry może to zrobić. Mowa oczywiście o Bartku Kurku, bo Wlazły nigdy na wysokiej piłce nie był skuteczny, nawet w latach największej świetności. Porównania do +L nie mają żadnego sensu, bo tu nikt tak nie zagrywa, a i organizacja gry blok-obrona jest na zupełnie innym poziomie. To co Skrze zupełnie na sucho uchodzi w +L, z takimi zespołami jak Modena nie ma prawa bytu.
To też kamyczek do ogródka wszystkich snujących bajeczne teorie o potędze naszej rodzimej ligi. Stawiam tezę, że przy obecnej formie każdy z naszych trzech ligowych hegemonów byłby poza pierwszą piątką we Włoszech, a być może i Rosji.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skra Bełchatów

Post autor: grzegorzg »

jaet pisze:To też kamyczek do ogródka wszystkich snujących bajeczne teorie o potędze naszej rodzimej ligi. Stawiam tezę, że przy obecnej formie każdy z naszych trzech ligowych hegemonów byłby poza pierwszą piątką we Włoszech, a być może i Rosji.
Ale za to w meczach rezerw mieliby duze szanse...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”