Resovia Rzeszów

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

lipton pisze:
pewniak pisze:Tutaj jest link do wczorajszego meczu Berlin-Resovia
1. Akcja od 57:48 i czas po niej - uwaga ewidentnie do Drzyzgi, a powiedział do wszystkich bezosobowo "Wszyscy asekurujemy"
Dobry ten filmik. Można pokazywać dzieciakom, żeby zaprezentować jak NIE asekurujemy. :D
Fabian w tamtej akcji był już spełniony po podbiciu piłki przy prawym słupku. Nie wiem co ten trener chciał więcej ?!? :]
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

jupi_1991 pisze:Gdzie w takim razie sprawdza się koncepcja 2 równych 6? Co braknie 1 gracza i klapa? Chyba nie takie jest założenie budowy składu opartego o wyrównaną 14:)
Też mi to przyszło na myśl, ale czasem jednak się sprawdzała, że wejście jakiegoś gracza z kwadratu
rzeczywiście robiło różnicę, ale najczęściej był to któryś przyjmujący. Zakiszenie w kwadracie, brak gry
każdego chyba zmieni w słabszego niż był grając dużo w podstawowym składzie. Trudno mi teraz sobie przypomnieć
jakieś wejście Tichacka, które odmieniłoby grę drużyny.
WROMEK pisze:Drzyzga nie mial pomyslu na gre, nie chcialo mu sie pobiegac za pilka
Fabian wyraźnie lubi grać dyszlem :) Sytuacja z meczu: piłka gdzieś w obronie podbita wysoko,
zawodnicy podbiegają, Drzyzga odgania wszystkich z wiadomych względów, ale mając czas wejść pod piłkę
i wystawić ją górą to męczy dyszlem. Sam nie wiem, może czuje się tak mocny w tym elemencie, że
nie czuje potrzeby grania górą.
jaet pisze:Dajcie już spokój temu Drzyzdze. Raz rozegra dokładniej, raz mniej dokładnie, ale jeżeli ktoś uważa że rozgrywający to największy problem Resovii
Ja tak nie twierdzę, Drzyzga gra raz lepiej raz słabo, na pewno nie jest jedynym nierównym zawodnikiem,
czy nie odpowiada za problemy taktyczne i ogólne wrażenie jakie można odnieść o braku posłuchu i rozjazdu
na linii trener-zawodnicy. A szkoda w sumie Kowala...
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: rocky »

jupi_1991 pisze: Gdzie w takim razie sprawdza się koncepcja 2 równych 6? Co braknie 1 gracza i klapa? Chyba nie takie jest założenie budowy składu opartego o wyrównaną 14:)
No właśnie wczoraj jak najbardziej się sprawdziła. Przy kontuzji jednego z atakujących zagrano drugim, który sam wraca po stracony sezonie i ten się nie sprawdził. W jego miejsce wrzucono Amerykanina który był chyba najjaśniejszym punktem Resovii we wczorajszym meczu, a można było na tę pozycję posłać jeszcze francuskiego przyjmującego. Zawiodło ogólne przygotowanie zespołu a nie sposób jego budowy.
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jupi_1991 »

Jak dla mnie całość problemów Resovii to poziom przyjęcia. A tutaj problemem jest libero. Nie rozumiem decyzji Kowala, że w tak ważnym meczu grał przeziębiony Wojtaszek (od pewnego czasu bardzo słabo spisuje się w przyjęciu), a nie Masłowski który pokazał się z dobrej strony w Radomiu. I to ciagłe rotowanie składem sprawia, że na kontrach gramy jak gramy, mamy problemy nawet z wystawieniem dokładnej wysokiej piłki, często oddajemy piłkę za darmo zamiast wyprowadzić normalny atak.
Drzyzga gra z kontuzją, Tichacek wygląda jakby się pogodził z rolą rezerwowego.

Ps. Co nie zmienia faktu, że wyrównana 14 to marnowanie pieniędzy. Wystarczy mieć mocną 6+libero i dobrego 1 zmiennika na przyjęciu, ataku, rozegraniu. A reszta to mogą być juniorzy:)
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: NIEMAMLANCII »

Ps. Co nie zmienia faktu, że wyrównana 14 to marnowanie pieniędzy. Wystarczy mieć mocną 6+libero i dobrego 1 zmiennika na przyjęciu, ataku, rozegraniu. A reszta to mogą być juniorzy:)[/quote]
-Vide JSW np ?
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jupi_1991 »

Nie, JSW nie ma dobrego zmiennika na ataku, rozegraniu i przyjęciu. Mają mocną 6 kontuzja jednego to ogromna strata.
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Just# »

jupi_1991 pisze:Jak dla mnie całość problemów Resovii to poziom przyjęcia. A tutaj problemem jest libero. Nie rozumiem decyzji Kowala, że w tak ważnym meczu grał przeziębiony Wojtaszek (od pewnego czasu bardzo słabo spisuje się w przyjęciu), a nie Masłowski który pokazał się z dobrej strony w Radomiu.
Akurat za wczorajszy mecz do Wojtaszka nie można mieć pretensji.
Był ostatnio trochę pod formą, ale wczoraj doskonale grał w obronie i dobrze w przyjęciu (do ideału trochę brakowało).

Jeżeli chodzi o przyjęcie problemem jest to, że po raz kolejny Kowal w starciu z naprawdę solidnym zespołem decyduje się na parę Rossard - Ivovic i po raz kolejny trzeba zmieniać. Nie wiem dlaczego tak szybko (jeden słabszy mecz?) trener rezygnuje z Perrina, który akurat w tym sezonie już nie raz udowadniał, że jest w tej całej układance kluczowym ogniwem.

Cieszy na pewno to, że Jeaschke fajnie wczoraj wyglądał pod względem fizycznym. A jak będzie w formie to jest zawodnikiem o większym potencjale od Perrina.


Nie podoba mi się wiele rzeczy, które z tym zespołem robi Kowal.
Jak się spojrzy na to jakim potencjałem dysponują poszczególni zawodnicy i na jakim poziomie tak naprawdę Resovia mogłaby grać to robi się trochę przykro.
Szkoda, że jak na razie te "dobre momenty" pojawiają się rzadko i raz dobrze prezentuje się jeden zawodnik, a innym razem dwóch innych. Widać, że coś nie funkcjonuje i tej dobrej formy całego zespołu w tym sezonie chyba jeszcze nie było.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

leeon pisze:
madlark pisze:
reeman pisze:Jeżeli najlepszym zawodnikiem na boisku jest Tomek, który trenuje 1,5 miesiąca z drużyną, to świadczy o poziomie trenera
Jeśli twierdzisz, że jedynym problemem jest trener, to ta analiza jest płaska :D
Przymadlarkuję - problemem jest jeszcze to że Zarząd pozwala na takiego trenera.

A tak na serio Kowal jest głównym problemem.
Zdiagnozowałeś Skrę ;) Teraz czas na Sovię? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: nerwus »

Inaczej trzeba oceniać budowę składu Jastrzębia a inaczej Resovii z budżetem 3 razy większym. Ich budzet powinien skłaniać do grania na równi z czołowymi drużynami ligi włoskiej. Gdyby trener miał 9 bardzo dobrych zawodników to po pierwsze starał by się ułożyć system gry wykorzystujący maksymalnie cechy indywidualne każdego z nich a po drugie budował by maksymalne ich zgranie. Mając 5 średnich ( jak na aspiracje) przyjmujących trener zachowuje się jak dziecko z dużym pudłem klocków. Dziś mi sie podoba ten klocek ale za chwile wyciągnę inny.
Pamiętajcie proszę że mówimy o klubie mającym największy budzet w kraju- czy gra na miarę potencjału finansowego?
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: jupi_1991 »

Just# pisze:
jupi_1991 pisze:Jak dla mnie całość problemów Resovii to poziom przyjęcia. A tutaj problemem jest libero. Nie rozumiem decyzji Kowala, że w tak ważnym meczu grał przeziębiony Wojtaszek (od pewnego czasu bardzo słabo spisuje się w przyjęciu), a nie Masłowski który pokazał się z dobrej strony w Radomiu.
Akurat za wczorajszy mecz do Wojtaszka nie można mieć pretensji.
Był ostatnio trochę pod formą, ale wczoraj doskonale grał w obronie i dobrze w przyjęciu (do ideału trochę brakowało).

Jeżeli chodzi o przyjęcie problemem jest to, że po raz kolejny Kowal w starciu z naprawdę solidnym zespołem decyduje się na parę Rossard - Ivovic i po raz kolejny trzeba zmieniać. Nie wiem dlaczego tak szybko (jeden słabszy mecz?) trener rezygnuje z Perrina, który akurat w tym sezonie już nie raz udowadniał, że jest w tej całej układance kluczowym ogniwem.

Cieszy na pewno to, że Jeaschke fajnie wczoraj wyglądał pod względem fizycznym. A jak będzie w formie to jest zawodnikiem o większym potencjale od Perrina.

Nie podoba mi się wiele rzeczy, które z tym zespołem robi Kowal.
Jak się spojrzy na to jakim potencjałem dysponują poszczególni zawodnicy i na jakim poziomie tak naprawdę Resovia mogłaby grać to robi się trochę przykro.
Szkoda, że jak na razie te "dobre momenty" pojawiają się rzadko i raz dobrze prezentuje się jeden zawodnik, a innym razem dwóch innych. Widać, że coś nie funkcjonuje i tej dobrej formy całego zespołu w tym sezonie chyba jeszcze nie było.
Jasne, zawodnicy muszą chować Wojtaszka przed flotem, przy mocnej zagrywce każdy przyjmujący plus libero kryją mniej więcej taką samą powierzchnię boiska. W pierwszym secie Wojtaszek popełnił błąd przyjęcia i później Berlin nam odjechał plus nerwowe przyjęcia na 3-4 metr. Byłem kiedyś na treningu i Masłowski nie odstaje od Wojtaszka a dodatkowo bardziej pobudza drużynę do walki. Taki typowy walczak, który nie zwiesza głowy nawet jak nie idzie.
tobivc
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2016, o 00:53

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: tobivc »

Gavin będzie gotowy na JSW ? Jak myślicie, ktoś ma jakąś wiedze na ten temat?
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

tobivc pisze:Gavin będzie gotowy na JSW ? Jak myślicie, ktoś ma jakąś wiedze na ten temat?
Bez różnicy
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: hubert »

Ktoś palnął z Giannim bo ten był wczoraj na meczu. Pewnie oglądał Schoepsa (w sumie jego to niedługo), Kromma i Schotta.
Co do Resovii to poziom rozkładu najlepiej widać po relacjach trenera z zawodnikami na rezerwie. Kowal coś tam do nich woła, oni niby słuchają a potem śmieszkują sobie. Generalnie leją na Kowala sikiem parabolicznym.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ldz »

jupi_1991 pisze: Byłem kiedyś na treningu i Masłowski nie odstaje od Wojtaszka a dodatkowo bardziej pobudza drużynę do walki. Taki typowy walczak, który nie zwiesza głowy nawet jak nie idzie.
Nie no, kurde to są jakieś jaja. To co Wy zrobiliście w tym Rzeszowie z Wojtaszkiem? On był zawsze bardziej jak Kubiak niż jak Cichy Pit, energiczny turbo walczak. Macie jakąś maszynę do wysysania z ludzi energii na hali?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: qtp »

ldz pisze: Macie jakąś maszynę do wysysania z ludzi energii na hali?
Nie, nie ma maszyny, tylko człowiek z krwi i kości.
TommyLeeJones
Posty: 1674
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: TommyLeeJones »

hubert pisze:Generalnie leją na Kowala sikiem parabolicznym.
Najtrafniejszy opis z jakim się do tej pory spotkałem :D . Patrząc na wywołane fragmenty można odnieść wrażenie, że w RR jest jak było niedawno w skokach za Kruczka, niesnaski, brak respektu dla sztabu, po nieudanym sezonie zmieniono szkoleniowca. Przyszedł po nim nowy trener, z zewnątrz i ustawił wszystkich jak w szwajcarskim zegarku, skończyły się "garbiki" Żyły na dojeździe a kadra odnosi historyczne sukcesy. Myślę, że Resovii taka porządna miotła, z własną, określoną filozofią jest potrzebna.

Nie oznacza to, że Kruczek jest złym trenerem, w końcu Stoch razem z nim osiągnął złoto IO. Tak samo Kowal nie jest złym szkoleniowcem ale powinien pomyśleć nad zmianą pracodawcy, nawet jeśli, tak jak stało się z Kruczkiem, nie byłby on tak potężny.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

Parafrazując klasyka: ta drużyna istnieje tylko teoretycznie ;)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

Przesadzacie. Resovia nie gra źle. Nawet jak przegrywa to po walce. Meczu z Lube nie liczę, bo drużyna Włoska to inna klasa i u siebie też odsyła zespoły lepsze niż Rzeszów z wynikiem 3 do 0.

I dodatkowo sztuczny konflikt wykreowany na podstawie przebitek z czasów. Jakby coś było na rzeczy, to Fabiana dawno by w Resovii nie było. Kowal ma taką władzę w drużynie, iż nikt by się nie sprzeciwił.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: weary_skier »

Własnie wszystko było widać. Kowalowa władza najbardziej.
Zgodzie się, że drużyna nie gra źle, bo drużyna w ogóle nie istnieje i nie gra. Czasem niektózy zawodnicyw różych konfiguracjach zaskoczą bardziej i stąd są wyniki.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: reeman »

Nie jest sztuką kupić dobrych zawodników, ale jest sztuką zrobić z nich drużynę i to w Rzeszowie się nie udaje od dłuższego czasu
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Didek pisze:Przesadzacie. Resovia nie gra źle. Nawet jak przegrywa to po walce.
Piszesz nieprawdę. To zawodnicy "nie grają źle". Resovia jako drużyna gra bez pomysłu, schematów, widocznej koncepcji - wielokrotnie była mowa o grze blok/obrona.
A ta walka wynika z podstawowych INDYWIDUALNYCH umiejętności zawodników.
Argument, że "nawet jak przegrywa to po walce" byłby dobry gdybyśmy rozmawiali o drużynie powiedzmy Lotosu w starciach z drużynami z czołówki ligi.
Jak wygląda walka dobrze poukładanej drużyny pokazało Lube w meczach z Resovią. Gdyby Resovia grała nieźle, to bylibyśmy świadkami dwóch niezłych widowisk. A co tak na prawdę zobaczyliśmy?
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

Zostało jeszcze 2 miesiące grania. Póki co szczęście po stronie Resovii. Z tak "słabą" grą są drugą drużyną w Polsce.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Didek pisze:Zostało jeszcze 2 miesiące grania. Póki co szczęście po stronie Resovii. Z tak "słabą" grą są drugą drużyną w Polsce.
I to jest własnie clue całej sprawy. Frustracja (mniejsza lub większa) kibiców Resovii wynika nie z zajmowanego miejsca. Potencjał jest taki, że drużyna kompletnie nie poskładana jest druga. A w poprzednich sezonach docierała do finałów przez opieszałość innych (uogólniam). No najbardziej obrazowym jest fakt, że o finale ub. roku zadecydował set stracony przez Skrę na Będzinie, co kwieciście podsumował Prezes Skry, pokazywany na słynnym memie.

Zatem pisanie o szczęściu w tak długiej perspektywie czasu, dla mnie nie jest odpowiedzią na bolączki. Zbudujmy w przyszłym sezonie drużynę z samych wychowanków/juniorów, dodajmy im Tichacka i Jaeschke, żeby był ktoś już ciut ograny i dopiero wtedy będziemy mieli walkę. Na 100% wszystkie narzekania na wyniki znikną jak ręką odjął.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

pewniak pisze:No najbardziej obrazowym jest fakt, że o finale ub. roku zadecydował set stracony przez Skrę na Będzinie, co kwieciście podsumował Prezes Skry, pokazywany na słynnym memie.
A to nie było Bielsko?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

madlark pisze:
pewniak pisze:No najbardziej obrazowym jest fakt, że o finale ub. roku zadecydował set stracony przez Skrę na Będzinie, co kwieciście podsumował Prezes Skry, pokazywany na słynnym memie.
A to nie było Bielsko?
Tak Bielsko - łotewa
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

W sporcie jak w życiu, czasem trzeba mieć szczęście.
dzordz1993
Posty: 298
Rejestracja: 4 maja 2016, o 10:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: dzordz1993 »

Na Facebooku Resovii widzę że już cenzura się zaczęła. Nieprzychylne posty i użytkowników się blokuje. Przed chwilą napisałem kulturalnie co sądzę o aktualnej sytuacji i zostałem zablokowany :] Nie trafia do nich krytyka, ponoć wolność słowa.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

dzordz1993 pisze:Na Facebooku Resovii widzę że już cenzura się zaczęła. Nieprzychylne posty i użytkowników się blokuje. Przed chwilą napisałem kulturalnie co sądzę o aktualnej sytuacji i zostałem zablokowany :] Nie trafia do nich krytyka, ponoć wolność słowa.
Górski mówił, że drzwi jego gabinetu stoją otworem dla kibiców. Więc jeśli masz coś sensownego do powiedzenia, to możesz się wybrać :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
arek_614
Posty: 76
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:08
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: arek_614 »

dzordz1993 pisze:Na Facebooku Resovii widzę że już cenzura się zaczęła. Nieprzychylne posty i użytkowników się blokuje. Przed chwilą napisałem kulturalnie co sądzę o aktualnej sytuacji i zostałem zablokowany :] Nie trafia do nich krytyka, ponoć wolność słowa.
Już wcześniej zaczęli kasować posty, pierwsze oznaki zauważyłem, gdy niejaki prezydent Ferenc został honorowym członkiem Klubu Kibica Resovii Rzeszów (sekcji siatkarskiej).
Wielu konserwatywnych i zagorzałych kibiców Resovii pisało, że to jest kontrowersyjna decyzja, ze względu na dość jednostronne działania prezydenta w stosunku do klubów piłkarskich w Rzeszowie (z tym się zgadzam w 100%).
Tak czy inaczej, widać problem w zespole, przeczuwam że już jakieś działania zostały podjęte, bo przy takiej atmosferze, to znowu zmienią 3/4 zespołu.

A i taki mały dodatek - w niedzielę kończy się sprzedaż biletów na Duklę Liberec w I turze (dla karnetowiczów), zielono wszędzie, bardzo mało zarezerwowanych/wykupionych miejsc...
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: maciek77 »

A ja jestem ciekaw jakim składem wyjdziemy na JW. :]
Zakładając, że Gavin zagra (?) to na przyjęciu może wyjście chyba każdy oprócz Wintersa. :D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”