Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Michal5 »

Kuba_JW pisze:
weary_skier pisze:Z punktu widzenia emocji w walce o 4 miejsce głupio byłoby, żeby Olsztyn potknął się na Bedzinie.
Czwarte i tak gra z piątym więc walka jest o miejsca 2-3... No chyba, że atut hali to + 10 do siły :)
Że co?
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: ksjw90 »

Kuba_JW pisze:
weary_skier pisze:Z punktu widzenia emocji w walce o 4 miejsce głupio byłoby, żeby Olsztyn potknął się na Bedzinie.
Czwarte i tak gra z piątym więc walka jest o miejsca 2-3... No chyba, że atut hali to + 10 do siły :)
:] :] :] :] :]
Awatar użytkownika
Kuba_JW
Posty: 806
Rejestracja: 13 paź 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Kuba_JW »

Sorki :(
Nie sprawdzałem przed sezonem i myślałem, że wróciło do starych dobrych czasów 1-8, 2-7 itd
"dobrym atakiem wygrywa sie mecze, dobrą obroną zdobywa się mistrzostwa"
Siatkarskie gadżety http://www.internetowysklepsportowy.pl/Siatkowka-c9
kanimo

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: kanimo »

A w Bielsku na sypie Bienkowski a na przyjeciu Lipinski z Kwasowskim. Ta cala poludniowo-wschodnia kompanie sie rozchorowala?

W kazdym razie 2:0 dla Bielska. Szkoda, ze trzeba bylo czekac do 23 kolejki by dac pograc Bienkowskiemu.
Kuba wyszedl z Lapa i Kwolkiem. Lapa 0/5 , zmieniony przez Samike.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: iti »

kanimo pisze:A w Bielsku na sypie Bienkowski a na przyjeciu Lipinski z Kwasowskim. Ta cala poludniowo-wschodnia kompanie sie rozchorowala?

W kazdym razie 2:0 dla Bielska. Szkoda, ze trzeba bylo czekac do 23 kolejki by dac pograc Bienkowskiemu.
Kuba wyszedl z Lapa i Kwolkiem. Lapa 0/5 , zmieniony przez Samike.
A Kwolek jak najbardziej poprawnie gra. Znow super przyjecie w statystykach, a w ataku 6/15, 1 blad w ataku, 1 raz zablokowany i ma 1 blok.

Edit: no dobra, 5 bledow na serwisie razi, ale do tego 2 asy. Mogloby byc lepiej, ale gdzies musial slabiej zagrac ;)
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: biker74 »

Gardini chyba wstrząsnął w szatni akademikami. 20-10
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

Kwolek psuje dużo serwisów, ale ma też dużo serwisów na set, no i dużo asów, więc to kazus Hernandeza z Piacenzy. Co z tego, że popsuł 5 zagrywek przez 2 sety z Bielskiem, skoro serwował 12 razy i zagrał 2 asy? Wiadomo, że lepiej, żeby ich nie popsuł, ale akurat trzyma efektywność w tym elemencie.

Co do innego tematu, to Kwolek ma naprawdę dobre te zbiorcze statystyki, więc jedynie można żałować, ze Bednaruk mocniej i bardziej jednoznacznie na niego nie postawił, ale Bednaruk ogólnie nie jest raczej zbyt dobrym trenerem, przynajmniej na ten moment.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: NIEMAMLANCII »

no i JW kasuje 3 pkt, za to Olsztyn się wziął w końcu do roboty
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: biker74 »

JW wygrywa ze Szczecinem 3-0 w 3 secie 25-23.
MVP: Muzaj
Punkty dla JW: Muzaj - 11, Oliva i Derocco po 9, Kosok i Boruch po 8 . Dla Espadonu: Kluth - 14, Zajder - 10
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: iti »

StanLee pisze:Kwolek psuje dużo serwisów, ale ma też dużo serwisów na set, no i dużo asów, więc to kazus Hernandeza z Piacenzy. Co z tego, że popsuł 5 zagrywek przez 2 sety z Bielskiem, skoro serwował 12 razy i zagrał 2 asy? Wiadomo, że lepiej, żeby ich nie popsuł, ale akurat trzyma efektywność w tym elemencie.

Co do innego tematu, to Kwolek ma naprawdę dobre te zbiorcze statystyki, więc jedynie można żałować, ze Bednaruk mocniej i bardziej jednoznacznie na niego nie postawił, ale Bednaruk ogólnie nie jest raczej zbyt dobrym trenerem, przynajmniej na ten moment.
Jestem goracym oredownikiem mocnego serwisu z wyskoku, wiec takie ilosci bledow w wykonaniu polskiego zawodnika na serwisie nieco rzucaja sie w oczy. Nie jestem do tego po prostu przyzwyczajony. Chwalilem Kwolka za serwis w ktoryms meczu jak byla transmisja (z Bedzinem?), bo tam lupal az milo.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: ldz »

ksjw90 pisze:Szkoda mi Olsztyna :(
przecież grają jeszcze u siebie z Reską i Bełkiem ;) jak się postarają, żeby twierdza nie padła to nie będą mieć problemu, żeby do czwórki się załapać.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Michal5 »

Ale się AZS naładował w przerwie. 3 i 4 set dwa razy do 13.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: pewniak »

Czewa też odwróci? :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: iti »

iti pisze:Te 10-cio minutowe przerwy potrafia odmienic oblicze druzyn. Ja tutaj widze dosyc spokojnie tb, a tam wszystko moze sie zdarzyc.
Mowilem 8-)

Bedzin dwa razy przegral 2-3 z Olsztynem w lidze ;) Potrafia z nimi grac :P
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, o 20:01 przez iti, łącznie zmieniany 1 raz.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: NIEMAMLANCII »

to na którym Olsztyn miejscu ?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Aranger »

Kwolek w 3 secie z Bielskiem - 2/5 w ataku (bez pomyłki ani bloku), żadnego błędu w przyjęciu - efekt ? Dostaje zmianę, wchodzi za niego tragiczny w pierwszym secie Łapszyński. Trochę nie ogarniam.

W Olsztynie kolejny kapitalny mecz Kochanowskiego.
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: biker74 »

NIEMAMLANCII pisze:to na którym Olsztyn miejscu ?
Na razie na 2. Jak Resovia wygra to będzie Olsztyn na 3
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Chal »

Szkoda straconego punktu, ale wyciągnięcie z 0:2 na 3:2 zawsze cieszy. Od porażki ze Skrą 31/33, teraz czas na weryfikację.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: ldz »

jeśli Czewa odwróci mecz z Kielcami to nie będzie już drużyny, która nie spełni "warunku sportowego" ;)
nawiasem mówiąc trochę nie halo jest pozostawienie wymogu wygrania 5 meczów, skoro powiększyło się ligę o 6 drużyn, a tym samym znacząco wzrosła liczba spotkań do rozegrania...
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: nerwus »

Ciekawy rozkład punktów w Olsztynie. Kto ciągnął grę ?;)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: aezakmi »

ldz pisze:jeśli Czewa odwróci mecz z Kielcami to nie będzie już drużyny, która nie spełni "warunku sportowego" ;)
Sportowo, to jeszcze warunku nie spełnia Szczecin.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: Michal5 »

Statystycznie niezły mecz Śliwki, zwłaszcza w przyjęciu.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: ldz »

aezakmi pisze:
ldz pisze:jeśli Czewa odwróci mecz z Kielcami to nie będzie już drużyny, która nie spełni "warunku sportowego" ;)
Sportowo, to jeszcze warunku nie spełnia Szczecin.
niby tak, ale oficjalnie mają te 5 zwycięstw na koncie. To że jedno prze gapiostwo przeciwnika to inna para kaloszy, ale w tabeli liczy się tak samo.
ale z tą Czewą to jeszcze nic nie wiadomo ;) już sama nie wiem, czy lepiej dla nich żeby spadli czy co.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: aezakmi »

ldz pisze: ale z tą Czewą to jeszcze nic nie wiadomo ;) już sama nie wiem, czy lepiej dla nich żeby spadli czy co.
Na pewno w Częstochowie jest coś, czego nie ma na innej hali w pluslidze: spiker rozmawiający z krzesełkami. :)
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: lizard »

W końcu Bielsko wyszło składem polskim co proponowałem już po kilku meczach. Efekt widać. Czy ktoś może powiedzieć jak grali poszczególni zawodnicy?
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: szatow »

Jako, że w miarę głośno tu o meczu Bielska z Warszawą, to napiszę trochę od siebie.

Warszawa pod formą. Przede wszystkim beznadziejna zagrywka(Kwolek serwował słabo jak na siebie, te dwa asy to trochę "się trafiły", a pozostali, poza krótkimi wejściami Samiki, to dramat), co Bielsko skrzętnie wykorzystało- mówiąc krótko, BBTS zagrał dobrze, ale nikt mu zbytnio w tym nie przeszkadzał. Janeczek świetny mecz(szkoda kontuzji pod koniec, coś poważnego?), zastąpił go świetnie Gryc(trochę lepiej fizycznie wygląda?), a do tego genialny z piątej strefy, i nie tylko, Lipiński(jego pajpy wchodziły jak w masło z każdej pozycji, a nie powinny- to jego ulubione zagranie). Kwasowski w ataku niewidoczny, ale trzymał swoje, fajnie Grzechnik(lepiej niż w statystykach). O Bieńkowskim nie napiszę bo się nie znam, ale wydaje mi się, że zagrał naprawdę dobry mecz.

W Warszawie przede wszystkim brakuje prawego skrzydła. Kolejny słaby mecz Filipa, który, gdy brakuje mu dynamiki, to porusza się jak pojazd gąsienicowy w smole. No, może przesadzam z tą smołą, w każdym razie Mikołajczak alternatywą jest żadną niestety. I w ten sposób stanęło na tym, że Firlej wystawiał te swoje piłki raz za razem do Kwolka, który był cały czas ostrzeliwany zagrywką(poradził sobie w tym elemencie świetnie!), co nie mogło się udać. Troszkę dołożę tu kamyczek dla Firleja, bo choć nie zagrał tragicznie, to przy tym przyjęciu liczba podwójnych bloków Bielska(ustawionych) była przytłaczająca(choć dyspozycja atakujących nieco go usprawieliwia). Na plus gra ze środkowymi. Ogólnie Warszawa słabiutko skrzydła i słabiutko zagrywka, no a Bielsko trafiło z dyspozycją.

O Kwolku już wszystko napisałem, w ataku procent średni, mógł zagrać oczywiście lepiej, jednak zbytnio bym go nie obciążał- nie na nim powinien spoczywać ciężar gry ofensywnej przy tylu odbiorach. Niestety na nim w wyniku zaistniałych okoliczności na nim spoczywać musiał. Zagrywka mu nie siedziała, ale myślę, że to kwestia czasu.

ps. Wisieńką na torcie mina geniusza zła/niewiniątka Gryca, gdy zaprzeczał, jakoby dotknął jakkolwiek piłkę w obronie :D wobec oburzonych Warszawian.

W Warszawie jak siadł Filip, to widać brak Zagumnego. Tak jak pisałem Firlejowi sporo brakuje.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2017, o 20:36 przez szatow, łącznie zmieniany 2 razy.
cba
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2009, o 19:54
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: cba »

Swedrowski opowiada o druzynach "na dwoch przeciwleglych koncach tabeli" :D :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

Kwolek w 3 secie z Bielskiem - 2/5 w ataku (bez pomyłki ani bloku), żadnego błędu w przyjęciu - efekt ? Dostaje zmianę, wchodzi za niego tragiczny w pierwszym secie Łapszyński. Trochę nie ogarniam.

W Olsztynie kolejny kapitalny mecz Kochanowskiego.
Ad.1 - ogólnie Bednaruk zrobił sobie sporą, niewytłumaczalną dla mnie, renomę fajnym stylem bycia, ale jeżeli chodzi o same rezultaty wygląda to dosyć słabo. :)
Ad.2 - ciekawi mnie, czy z Kochanowskim będzie jak z Wiśniewskim czy Kłosem, czyli w pewnym momencie przez warunki zderzy się ze ścianą.

Swoją drogą, ostatnio sprawdzałem i we Włoszech/Polsce/Rosji, tylko trzech środkowych zdobywa więcej niż 3 pkt na set - Muserski, Lisinac i Kurkajew.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: ldz »

"całe szczęście Fabian naprawił to niedopatrzenie"
ja rozumiem, że Igła grał w Rzeszowie wiele lat i jest z nim niewątpliwie związany, ale to już chyba przesada. Może Igła nie powinien komentować meczów Reski?
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 23.

Post autor: StanLee »

ldz pisze: Może Igła nie powinien komentować meczów?
Taklepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”