Resovia Rzeszów

Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Resovia też została źle skompletowana. Wśród przyjmujących nie ma speca w przyjęciu. Atakujący po długoterminowych kontuzjach.

Pamiętajmy że to Resovia rozdzaje karty na rynku transferowym w Polsce. Zwykle pierwsza kompletuje skład, lub ściąga te najglosniejsze nazwiska. Wynika to z tego że ma największy budżet. Zarzucam Kowalowi brak pomysłu na drużynę, oraz dodatkowo nieumiejętność jej konsekwentnego prowadzenia.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kiepski »

leeon pisze:Resovia też została źle skompletowana. Wśród przyjmujących nie ma speca w przyjęciu. Atakujący po długoterminowych kontuzjach.

Pamiętajmy że to Resovia rozdzaje karty na rynku transferowym w Polsce. Zwykle pierwsza kompletuje skład, lub ściąga te najglosniejsze nazwiska. Wynika to z tego że ma największy budżet. Zarzucam Kowalowi brak pomysłu na drużynę, oraz dodatkowo nieumiejętność jej konsekwentnego prowadzenia.
Ja też żadnej koncepcji u Kowala nie widzę. Osiadł na laurach po sukcesach (takie trzeba mu przyznać że były). Speca w przyjęciu może i nie ma, ale myślę że inny trener (lepszy) tak z tych zawodników skonfigurowałby przyjęcie, że to tak widoczne by nie było. Ale u Kowala ładu i składu nie ma. Zawodnicy mam wrażenie że często sami nie widzą co mają grać.
ciorny17
Posty: 8559
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: ciorny17 »

:D :D :D :D

Obrazek
Kłamca.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2785
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Simao »

We wczorajszym meczu równie dobrze moglibyśmy nie zdobyć żadnych punktów. Mało to, uważam że mieliśmy dużo szczęścia, że w ogóle wygraliśmy. Tak po ludzku, jest mi trochę żal Katowiczan, ponieważ uważam że zasłużyli przynajmniej na zwycięstwo. Staram się być obiektywny. W Resovii jak zwykle bywa i większości poprzednich sezonów bywało,o wyniku decydują umiejętności poszczególnych zawodników. Wiadomo, że mamy zawodników o nieprzeciętnych umiejętnościach, tylko nie zawsze są w stanie to pokazać. Wszytko to uwarunkowane jest beznadziejnym trenerem, który nie potrafi przygotować odpowiednie drużyny po względem taktycznym i organizacji gry. Jednak ta drużna ma taki potencjał, że nawet z tak marnym trenerem za pewne zakończy sezon z medalem. To zasługa wyłącznie ich samych, Kowal co najwyżej jest utrudnieniem :D To jest moje subiektywne zdanie, oczywiście dużo osób może się ze mną nie zgodzić. Ja to w pełni szanuje. Tak na marginesie uważam, że największy potencjał w naszej drużynie jest w Rossardzie. Jest on większym talentem, niż chociażby Ivovic. To jest tylko moje zdanie. Jednak potrzeba mu dobrego trenera, który oszlifuje jego talent i może być znaczącym zawodnikiem w środowisku siatkarskim. Może zrobić naprawdę dużą karierę, po mimo że nie ma oszałamiających warunków. Innym zawodnikiem w którego wierzę i kibicuje, bo to nasz chłopak jest Masełko. On ma naprawdę bardzo duży potencjał, charakter i charyzmę, upatruję w nim następcę Igły. Jak wiadomo, w swoim czasie był to jeden z najlepszych libero na świecie.
@leeon, zgadzam się, że Resovia nie została dobrze skompletowana. Jednak spójrz na swoja drużynę, mam na myśli Skrę. Nie przeszkodziło nam to aby zainkasować z wami komplet punktów. To chyba nie najlepiej świadczy o Skrze ;)
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kiepski »

Jak napisałem to w innym wątku. Skra i Resovia nie zasługują w tym roku na finał Plusligi. A składy mają obydwie drużyny nie do końca z głową skompletowane.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: mmb »

Ale Perrin/Rossard/Ivovic/Jaeschke/Winters to goście którzy potrafią dobrze przyjąć, na naszą ligę spokojnie wystarczający. A że nie grają tego co potrafią, a drużyna w każdym meczu wygląda jakby spotkała się pierwszy raz, to już inna bajka..
Awatar użytkownika
MAX
Posty: 604
Rejestracja: 29 kwie 2008, o 09:43
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: MAX »

ciorny17 pisze::D :D :D :D

Obrazek
ktoś napisał poniżej że na rozszerzonej maturze byłoby dodatkowo: kto na jakiej pozycji będzie grał :)
Resovia Rzeszów 1905
* * * * * * *
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

leeon pisze:Resovia też została źle skompletowana. Wśród przyjmujących nie ma speca w przyjęciu. Atakujący po długoterminowych kontuzjach.

Pamiętajmy że to Resovia rozdzaje karty na rynku transferowym w Polsce. Zwykle pierwsza kompletuje skład, lub ściąga te najglosniejsze nazwiska. Wynika to z tego że ma największy budżet. Zarzucam Kowalowi brak pomysłu na drużynę, oraz dodatkowo nieumiejętność jej konsekwentnego prowadzenia.
Nie zgadzam sie co do przyjmujacych. Nie da sie zestawic pary w stylu ofensywny/defensywny.
Za to da sie zestawic pary 2 przyjmujacych z poprawnym/dobrym przyjeciem i dobrym atakiem. Cos jak w naszej reprze w 2014.
Np Perrin/Rossard. Rossard w Berlinie byl drugim libero, rozegral w grupie jeden mecz i o ile pamiec mnie nie myli, zle nie wypadl. Tylko troche brak mu ciaglosci gry na przyjeciu obecnie. A Perrin ma przyjecie poprawne.
Do wszechstronnych nalezy tez Jaeschke. Tu moze przeszkadzac dluga przerwa w treningach na wysokim poziomie.

Problem polega na tym, ze Kowal nie dostrzega tego co ma (mimo iz prawdopodobnie sa to jego wybory).
Nie potrafi wybrac i wykreowac 6 i ekipy; Nie potrafi doprowadzic graczy do formy. Nie potrafi ich scementowac w druzyne. Ani psychologicznie, ani technicznie (tzn wypracowac powtarzalnosc, mechanizmy gry).

Edit. Widze, ze Simao napisal podobnie. Co do Maslowskiego, to mam nadzieje, ze bedzie przyjmowal lepiej i rowniej niz Igla. Bo ten ani orlem swiatowaj klasy w przyjeciu nie byl, ani w sezonach klubowych nie prezentowal stalosci w tym elemencie.
Ale przyjecie Maslowski znaczaco poprawil, mimo braku gry. Widac zapal i pracowitosc.

Ja dalej bardziej cenie Popiwczaka (rok roznicy), istnieje szansa, ze promowany przez tate Kacper odbierze im miejsce. Ale trzeba przyznac, ze wczoraj Mateusz zaprezentowal sie bardzo dobrze. I ze to moze byc gracz na lata, biorac pod uwage jego przywiazanie do barw klubowych.

No i od dluzszego czasu jestem fanka Rossarda. Tylko nie widze w nim tego, co bylo widoczne we Francji; Nie czuje chlop swojej roli w druzynie. Bo nie ma druzyny.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, o 13:58 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Niech znajdą odpowienika Kevina, czy Facu.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Alez Rossard nim jest.
Toniuttiego niech znajda. Albo Fefe.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Może kiedyś będzie - jest materiał. Co do reszty zgoda z podkreśleniem trenera.
iti
Posty: 919
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: iti »

Kanimo a kogo z tych zawodnikow Resovii pod Kowalem widzisz grajacego na miare umiejetnosci? Bo jak dla mnie nikt tak nie gra, poza Schmittem, ale mam taka "teorie", ze jego Kowal nie zdazyl popsuc (przygotowania spedzil na rehabilitacji) :P
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: reeman »

Sponsor STS może zrobić zakłady jakim składem wyjdzie Resovia na mecz z Łuczniczką :D
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

iti pisze:Kanimo a kogo z tych zawodnikow Resovii pod Kowalem widzisz grajacego na miare umiejetnosci? Bo jak dla mnie nikt tak nie gra, poza Schmittem, ale mam taka "teorie", ze jego Kowal nie zdazyl popsuc (przygotowania spedzil na rehabilitacji) :P
Maslowskiego ;). Ale domyslam sie, ze to wynik pracy indywidualnej.
Schmitt poza wszystkim, jak jest zdolny do gry, to wie, ze bedzie podstawowym. Nie podlega ciaglej rotacji.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Didek »

leeon pisze:Resovia też została źle skompletowana. Wśród przyjmujących nie ma speca w przyjęciu. Atakujący po długoterminowych kontuzjach.

Pamiętajmy że to Resovia rozdzaje karty na rynku transferowym w Polsce. Zwykle pierwsza kompletuje skład, lub ściąga te najglosniejsze nazwiska. Wynika to z tego że ma największy budżet. Zarzucam Kowalowi brak pomysłu na drużynę, oraz dodatkowo nieumiejętność jej konsekwentnego prowadzenia.
Ja się powtórzę i napiszę to co uważam od jakiegoś czasu, problemem Resovii jest Fabian Drzyzga na rozegraniu. Jakby zamienić Fabiana na Kampe, Masnego czy innego z topowego zawodnika na tej pozycji (o Toniuttim nawet nie marzę) to byście zobaczyli co Resovia by grała. Chyba, że ja mam jakieś mylne wyobrażenie i z przyczyn subiektywnych mam złe mniemanie o Fabianie i kibice innych klubów chętnie by go w swoich składach widzieli. Może ktoś z Zaksy zgodzi się na wymianę? A może Skra też chętnie Fabiana "lewe" Drzyzgę by przygarnęła. To na razie jedyny błąd w transferach Resovii, iż nie dali kopa Fabianowi kiedy była okazja. A podobno były rozmowy o postawie Fabian w zeszłym sezonie.

Z Toniuttim Resovia by rozniosła resztę przeciwników, tak jak robi to Zaksa. Nawet z Kowalem na ławce.

Nawet najlepszy trener nic nie osiągnie, jak ma chu... rozgrywającego.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: maciek77 »

reeman pisze:Sponsor STS może zrobić zakłady jakim składem wyjdzie Resovia na mecz z Łuczniczką :D
Proponowalem im zakład na wyjściową parę przyjmujacych, to prezes Sts tylko polubił tweeta. :<
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Didek bo ja wiem. W Resovii brak jest balansu. Z samych Leonów nie zrobisz super zespołu.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: niepoinformowany »

Już nie musisz milion razy powtarzać o braku balansu. Innym zespołom brak balansu nie przeszkadza w pokazywaniu swojego potencjału.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Bo Resovia nie ma
1. Dobrego trenera
2. Aż tak dobrych zawodników ofensywnych

Już pisałem Kowalowi marzy się drugie Trentino tylko go nie stać...
Just#
Posty: 165
Rejestracja: 15 sty 2017, o 17:31
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Just# »

Oczywiście Fabian nie jest największym i jedynym problemem tej drużyny, ale zobaczcie jak to wygląda w ostatnich spotkaniach. Nawet przy bardzo dokładnym przyjęciu Fabian nie jest w stanie zgubić bloku. Te piłki na lewe niby są szybkie, ale jakoś środkowy rywali jest w stanie dołączyć do blokującego na skrzydle i prawie zawsze jest podwójny blok.

Pominę już mnóstwo niedokładnych rozegrań, które obciążają jednak Fabiana. Nie wspomnę też o braku jakiegokolwiek planu na grę, ale to też w jakimś stopniu (a może i przede wszystkim) wina trenera Kowala.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: TommyLeeJones »

leeon pisze:Bo Resovia nie ma
1. Dobrego trenera
2. Aż tak dobrych zawodników ofensywnych
1. Prawda.

2. Że jak :D ? Zdrowo się uśmiałem. To kto ma tak dobrych zawodników ofensywnych? Kędzierzyn z tercetem Buszek - Deroo - Konarski? Albo Skra? Wlazły - Kurek - Penchev. Z czego pierwszy to póki co dobry kot ale na płaskie dachy, drugi jest świeżo przestawiony na przyjęcie, a trzeci ma przyjmować i atakować z łatwych piłek.
Reska - Schmitt, Jochen - dwie duże armaty na ataku. Przyjęcie - Ivović, Rossard, Perrin - każdy z nich może pociągnąć mecz w ataku na bardzo dobrym poziomie. Na środku jest wyrównanie, przewagę, którą buduje Lisinac niweczy Kłos.
Sytuacja jest odwrotna, RR ma za dużo dobrych zawodników ofensywnych.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

W KK jest Kevin (był), lepszy trener i zbilansowana grupa ludzi. Skra jest zbudowana bez sensu więc nie wiem po co to porównanie. Zaraz z Perrina Rossarda Dżeszki Ivovica zrobimy nie wiadomo co. Do Leeonow, Lealów, Andersonow, Ngapethow, Juantorren tego świata sporo im brakuje. Wzmocnieniem byłby też Conte, Mika, Oliva wspomniany Tillie itp itd

Schops i Gavin mogą pograć tylko że jak są zdrowi.
Potencjał ofensywny Resovii jest przereklamowany. Przyjechało Lube zamiotlo i papa. A tu pisano że tylko Zenit może się Resovii równać.

Co nie zmienia faktu, że zespół i tak gra słabiej niż powinien.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, o 16:22 przez leeon, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: TommyLeeJones »

Leony, Leale, Andersony i reszta nie gra w pluslidze, chłopaki z Rzeszowa nie walczą z nimi o tytuł więc nie wiem po co to porównanie, szczególnie, że dyskusja osiadła w klimacie ligi i MP, nie LM.
W K-K Kevin może już nie zagrać pewni są Buszek, Deroo i Konarski. Nawet ze zdrowym Francuzem, Kędzierzyn nie ma takiej siły rażenia jak np. Schmitt - Ivović - Rossard. Do tego Skra, która jak sam stwierdziłeś, budowana jest bez sensu. W JW lepszy jest tylko Oliva, w Olsztynie nikt, w Lotosie Mika jest zajechany do reszty.

Żadna z drużyn grających w naszej lidze nie ma takiego potencjału w ofensywie jak Rzeszów, żadna.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: drukjul »

Didek pisze: Ja się powtórzę i napiszę to co uważam od jakiegoś czasu, problemem Resovii jest Fabian Drzyzga na rozegraniu. Jakby zamienić Fabiana na Kampe, Masnego czy innego z topowego zawodnika na tej pozycji (o Toniuttim nawet nie marzę) to byście zobaczyli co Resovia by grała.
Byłbym pewnie z tym się w stanie zgodzić, tylko że niestety same nazwiska nie grają i zakontraktowanie innego sypacza niż Fabian nie dawałoby tak naprawdę jeszcze gwarancji niczego. Kampa ma naprawdę w tym roku świetny i równo grany sezon, ale jest to rozgrywający, który w przeszłości przynajmniej w kilkunastu ważnych spotkaniach swojej reprezentacji potrafił też wyraźnie zawodzić. Toniuttiemu w karierze też się zdarzały wyraźne obniżki formy, jak żeby daleko nie szukać podczas ubiegłorocznych IO w Rio. Ponadto jasne jest że każdemu rozgrywającemu będzie się prowadziło grę swojej drużyny znacznie łatwiej, kiedy ma piłkę pod siatką dograną pod siatkę w punkt, a ZAKS-a, zwłaszcza ze zdrowym Kevinem Tillie w składzie ma najlepsze przyjęcie, oraz najlepszą defensywę w Polsce. Prezentowany przez Francuza poziom gry i to jak rywali z drugiej strony siatki potrafi nieraz czarować jest więc też skutkiem tych sprzyjającej dla niego okoliczności.
leeon pisze:Didek bo ja wiem. W Resovii brak jest balansu. Z samych Leonów nie zrobisz super zespołu.
niepoinformowany pisze:Już nie musisz milion razy powtarzać o braku balansu. Innym zespołom brak balansu nie przeszkadza w pokazywaniu swojego potencjału.
Bo w tym wypadku nie tyle chodzi pewnie o sam balans, czyli jak rozumiem idealną równowagę między walorami ofensywnymi i defensywnymi zespołu, tylko żeby nawet z ładnie wyglądających pojedynczych puzzli dało się ułożyć jakiś sensowny obrazek, wszystkie trybiki się kręciły w jedną i tę samą stronę i cały mechanizm bez wstrząsów pracował. A na razie w tym roku zarówno Sovia jak i Skra wyglądają jak jakiś nieprawdopodobnie rozregulowany zegarek w którym wskazówka sekundowa kręci się w lewo, a minutowa w prawo. Trudno się więc połapać co właściwie wskazują.

Wracając jednak do problemu rozgrywających i odnalezienia się w zespole to wszyscy sypacze, podobnie jak i same zespoły siatkarskie mają zarówno swoje mocniejsze strony jak i jakieś swoje słabości. I już głową trenera jest takie zestawienie składu, żeby te indywidualne słabości ukryć i pozwolić pokazać się wszystkim szóstkowym zawodnikom z ich jak najlepszej strony. Widzimy często, że w jednych systemach gry niektórzy rozgrywający świetnie się odnajdują, a w innych ich gra mówiąc kolokwialnie jakoś "nie trybi". Ale zależy to zarówno aktualnej formy, jak i od charakterystyki gry samego sypacza, oraz jego partnerów. Kampa w JW ma akurat w tym roku w zespole siatkarzy, którzy świetnie odnajdują się przy tym jego ulubionym schemacie gry przerzutami. I nawet nie myślę tylko i wyłącznie o samym Olivie, choć umiejętność zachowania się przy takich piłkach lidera zespołu to dla gry Jastrzębia i pozycji jaką ta drużyna zajmuje dziś w tabeli to kwestia rzecz jasna absolutnie kluczowa, ale także o innych zawodnikach Mark Lebedewa jak na przykład Grzesiek Kosok. Ale jak sobie przypomnicie Grześka choćby z okresu gry w Resovii, czy też w reprezentacji Polski za kadencji AA, to ta często w jego przypadku grana przesunięta krótka zawsze była jego znacznie mocniejszą stroną w ataku niż zwykłe, normalne haczyki. I w tym wypadku mocne strony zarówno rozegrania Kampy jak i jego bardzo już przecież doświadczonego, także na reprezentacyjnych poziomie środkowego ataku bardzo ładnie się uzupełniają. W przypadku środkowych Resovii; z całą pewnością mającego jeszcze mleko pod nosem Lemańskiego, ale Nowakowski i Marcin Możdżonek przez praktycznie soją całą karierę też woleli grać z rozgrywającymi na wąskim wycinku siatki, ta wyraźna skłonność do grania bardzo szeroko Kampy, nawet przy równej i wysokiej formie Niemca z całą pewnością sprawdzałby się znacznie gorzej. Podobnie jak w przypadku skrzydłowych - z Thibault Rossarda i Jaeschke w niektórych meczach potrafią rzeczywiście zagrać znakomicie, ale i w ich przypadku widać, że na razie zdecydowanie wolą grę na wąskim wycinku siatki, kiedy mogą wykorzystać swoją dynamikę oraz szybkość, a nie długie przerzuty, które tak bardzo lubi grać Kampa szczególnie z Kubańczykiem i które również często w ZAKS-e w przypadku Sama Deroo i Konarskiego wykorzystuje również Toniutti. Systemy gry w jakich próbują grać drużyny w dużej mierze zależą więc w równym stopniu od stylu gry sypacza, jak i indywidualnej charakterystyki zawodników atakujących i problem może się pojawić także wtedy, kiedy rozgrywający ze swoimi atakującymi nie znajdują wspólnego języka.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, o 16:35 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Jak Kevin wróci do KK to Resovia tam nie poszaleje. Skra się rozkłada sama. JW już dwa razy Resovię ograło.
Pamiętajmy że mówimy o tej potędze która miała zawojować LM.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

TommyLeeJones pisze: Żadna z drużyn grających w naszej lidze nie ma takiego potencjału w ofensywie jak Rzeszów, żadna.
Na skrzydłach. ;)
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

@drukjul
Czy pamiec mnie zawodzi, czy Drzyzga z Nowakowskim fajne odki grali?
Glownie w Czestochowie. Wzorcowe. Wiec mozna w danym ulkadzie. Jakos wtedy sie wpisywalo w" ich ogolna charakterystyke" :D
A charakterystyka powinna sie rozszerrzac a nie zawezac.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: TommyLeeJones »

leeon pisze:Jak Kevin wróci do KK to Resovia tam nie poszaleje. Skra się rozkłada sama. JW już dwa razy Resovię ograło.
Pamiętajmy że mówimy o tej potędze która miała zawojować LM.
Przecież wyraźnie zaznaczam, że mówię o potencjale RR. Natomiast jego rzeczywiste wykorzystanie woła o pomstę do nieba ale nie mam ochoty analizować wpływu Drzyzgi i Kowala na to, bo temat zmielono masę razy.
grzegorzg pisze:Na skrzydłach.
Bo to one są jednak najważniejsze. Jeśli weźmiemy pod lupę jeszcze środek, to Nowakowski w ofensywie ostatnio pokazał parę gwoździ, Lemański i Możdżonek są słabsi ale też solidni. W Skrze jest Lisinac, on jest w ataku najlepszy ale równoważy go Kłos. Ofensywnie najlepiej (chyba) wypada Kędzierzyn z Wiśnią i Bieńkiem ale oni z kolei nie są tak mocni w bloku. Rzeszów mając siłę na skrzydłach, nie musi aż tak kłaść nacisku na środek. To znaczy w teorii, bo w praktyce indolencja na lewym skrzydle aż prosi o skorzystanie ze środka w większym wymiarze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:A charakterystyka powinna sie rozszerrzac a nie zawezac.
Imho to bardzo ważne co napisałaś.
TommyLeeJones pisze:Bo to one są jednak najważniejsze. Jeśli weźmiemy pod lupę jeszcze środek, to Nowakowski w ofensywie ostatnio pokazał parę gwoździ, Lemański i Możdżonek są słabsi ale też solidni. W Skrze jest Lisinac, on jest w ataku najlepszy ale równoważy go Kłos. Ofensywnie najlepiej (chyba) wypada Kędzierzyn z Wiśnią i Bieńkiem ale oni z kolei nie są tak mocni w bloku. Rzeszów mając siłę na skrzydłach, nie musi aż tak kłaść nacisku na środek. To znaczy w teorii, bo w praktyce indolencja na lewym skrzydle aż prosi o skorzystanie ze środka w większym wymiarze.
Boję się, ze tak własnie mysli Kowal, anie jest to myslenie dobre nie mając Andersona,leona i Mikhajłowa. Pamietajmy jednak, ze środek jest piekielnie skutecznym rozwiazaniem, w dodatku potrafiacym absorbowac w znacznym stopniu w bloku skrzydła, co może skutecznie pomóc własnie skrzydłowym.
Kiedys napisałem, ze nie rozumiem strategii Resovii, bo znajac inklinacje Drzyzgi własnie do gry krótką i dobra grę do tyłu, przysłabszej do lewego, daje mu się armaty na lewym skrzydle z przeciętnym lub słabym przyjeciem. Tymczasem Zaksa dobitnie pokazuje jak duzo mozna tym srodkiem ugrac. Nie kazdy bedzie grał na procencie Olivy, a i boję się, ze jemu tez t5e procenty będą spadac w miarę konca sezonu.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: TommyLeeJones »

A pewnie tak myśli, inaczej trudno wskazać czemu Resovia tak forsuje grę skrzydłami, gdy jest komu grać na środku. Ale trudno odgadnąć ile jest w tym "winy" Kowala, a ile Drzyzgi, nie miałem do tej pory wrażenia, że Andrzej sztywno ustala grę Fabianowi.

Procenty Olivy zależą od procentów Derocco.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”