Resovia Rzeszów

pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

astronauta pisze:
pewniak pisze:Zresztą sam Kowal w tym wywiadzie mówi, że Gavin doznał pechowej kontuzji barku. Czyli nie chodzi o nogi, które byłe przedmiotem oceny ryzyka. Te wytrzymały
A są jakieś niepechowe kontuzje?
Tak, te które wiążą się z odnowieniem kontuzji - ich prawdopodobieństwo jest znacząco większe
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

pewniak pisze:Zresztą sam Kowal w tym wywiadzie mówi, że Gavin doznał pechowej kontuzji barku. Czyli nie chodzi o nogi, które byłe przedmiotem oceny ryzyka. Te wytrzymały
Po pierwsze, ludzie z Resovii mówili, że Schmitt jest w pełni zdrowy. Potem okazało się, że odpuszcza Ligę Światową, żeby doleczyć się na Rio, po Rio odnawia swoja starą kontuzję, a w kontekście Resovii pojawiają się informacje o tym, że RR zastanawia się nad rozwiązaniem kontraktu, a sam Schmitt wraca w trakcie sezonu. Dlatego to powoływanie się na ''dokumentację medyczną'' jest trochę słabe, skoro kilka tygodni potem okazało się, że tezy o w pełni wyleczonym Kanadyjczyku po prostu nie są prawdziwe.

Po drugie, nie wiem dokładnie jaką kontuzję barku miał Schmitt, ale czytając o pechowych kontuzjach Michała Winiarskiego w tym sezonie (łydka?) - albo te urazy nie są pechowe, albo wiecznie kontuzjowani gracze mają większą podatność na pecha. ;)

No bo na mój gust trochę ekwilibrystyki wymaga bronienie zakontraktowania wiecznie kontuzjowanego zawodnika który równie często gra, jak się leczy - po sezonie, gdzie, niespodzianka - leczył się -> grał -> znowu się leczył, a grał w tym najmniej istotnym etapie sezonu. Zwłaszcza gdy mówimy o klubie który w ostatnich sezonach wziął emeryta Cernicia, Veresa czy Lyneela...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: drukjul »

astronauta pisze:
pewniak pisze:Zresztą sam Kowal w tym wywiadzie mówi, że Gavin doznał pechowej kontuzji barku. Czyli nie chodzi o nogi, które byłe przedmiotem oceny ryzyka. Te wytrzymały
A są jakieś niepechowe kontuzje?
Jeśli któryś z siatkarzy ma wiele sezonów ciągnące się problemy ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa - jak choćby Winiar od 10 lat, chroniczne i uporczywe problemy z barkiem - jak Conte, lub Michajłow, lub właśnie z kolanami jak Mika, Aleksander Wołkow, czy Gavin Schmitt to jednak trudno mówić, że przerwa w treningach, czy występach była efektem jakiegoś jednego przypadkowego urazu, czy pecha.
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Hmm.
Nie sledze, ale dochodzily mnie sluchy (przez francuskie forum) o dobrym sezonie Lyneela.
gaabson21
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2017, o 15:36
Płeć: K

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: gaabson21 »

VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Po odejściu Kowala, jeśli Tichy odejdzie to nie zostanie już chyba nikt z Resovii, która zdobywała pierwsze złoto w nowożytniej historii kosztem Skry Bełchatów w 2012 roku. :|
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: reeman »

A Pit?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

kanimo pisze:Hmm.
Nie sledze, ale dochodzily mnie sluchy (przez francuskie forum) o dobrym sezonie Lyneela.
Lyneel zagrał świetny początek sezonu, potem miał jakiś uraz i opuścił kilka kolejek, jak wrócił grał średnio-nieźle.
VernonRoche pisze:Po odejściu Kowala, jeśli Tichy odejdzie to nie zostanie już chyba nikt z Resovii, która zdobywała pierwsze złoto w nowożytniej historii kosztem Skry Bełchatów w 2012 roku. :|
Dla porównania, w Skrze masz Wlazłego, Kurka i Kłosa. W Zaksie chyba Witczak i Czarnowski, w Jastrzębiu chyba też nie ma nikogo. Naturalna kolej rzeczy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

VernonRoche pisze:Po odejściu Kowala, jeśli Tichy odejdzie to nie zostanie już chyba nikt z Resovii, która zdobywała pierwsze złoto w nowożytniej historii kosztem Skry Bełchatów w 2012 roku. :|
Jest Perła, Górski, Serek też :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kanimo

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: kanimo »

Postprzez gaabson21 » 36 minut temu
http://rzeszow.tvp.pl/30044847/andrzej-kowal
Dzieki. Bardzo dobry wywiad.
Szczegolnie ten fragment o kryzysie wartosci i identyfikacji.

Mam na mysli wywiad z Prowincjalem Dominikanow.

Kowala juz sluchalam/czytalam pare razy. Nigdy jeszcze nie wzial odpowiedzialnosci, nie przyznal sie do bledow.
Wiec nawet nie otworze. Licze na to, ze jakby powiedzial cos interesujacego, to ktos to powtorzy na forum.
Tak jak fala hejterstwa byla juz niesmaczna, tak obsypywania kwiatami i lukrowanie jego obrazu po decyzji odejscia jest smieszne.

W odejsciu Kowala dobre jest tez to, ze nie bedzie juz wywiadow pomeczowych i wyjasnien jak to zly los przeszkodzil Resovii.

Rozumiem, ze jak za czlowiekiem goni fala hejtu, to nie jest to najlepszy moment na samokrytyke bo czujesz sie jakbys pomagal hejterom.
Moze za jakis czas. Oby. Uczciwa refleksaja na temet mocnych i slabych stron wlasnego warsztatu, niekoniecznie publiczna.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Bezowy »

kanimo pisze: Tak jak fala hejterstwa byla juz niesmaczna, tak obsypywania kwiatami i lukrowanie jego obrazu po decyzji odejscia jest smieszne.
A jednak mnie wzięło. Bo z Kowalem to jest tak - miałem po rodzicach mieszkanie w bloku (zresztą niedaleko Podpromia) w którym to z różnymi przerwami mieszkałem od brzdąca. Stosunkowo niedawno pojawiła się okazja, musiałem troszkę dopłacić i kupiłem mały domek z działką. I wiecie co? Bardzo, bardzo, ale to bardzo żal mi było tego mieszkania, mnóstwo wspomnień itd itp, ale... i tak się cieszę, że tak się stało! :) ;)
Dzięki panie trenerze, zmień otoczenie, zdobywaj doświadczenie, odnoś sukcesy, a może jeszcze kiedyś...?
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

reeman pisze:A Pit?
Niby że odchodzi też.
madlark pisze: Jest Perła, Górski, Serek też :D
Perła wypożyczony?
Lechuuu
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 22:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Lechuuu »

VernonRoche pisze:
reeman pisze:A Pit?
Niby że odchodzi też.
Gdy Pit dowiedział się, że trenerem pozostaje Kowal (wtedy jeszcze taka wersja obowiązywała w klubie), zakończył negocjację. Choć wątpię, by teraz je wznowili.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: madlark »

VernonRoche pisze:Perła wypożyczony?
tak
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Kolcz_ps »

Kamino złe myślisz. Kowal powiedział że bierze pełną odpowiedzialność za wyniki i grę zespołu. Zgodnie z jego słowami że najważniejszy jest wynik.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pk+ »

Nie jest jeszcze znane nazwisko nowego szkoleniowca teamu ze stolicy Podkarpacia, ale prezes klubu potwierdził, że rozmowy trwają już tylko z jednym kandydatem.
Czyli jak się nie dogadają to będzie łapanka na stanowisko ??? Myślę że jednak w mowie dyplomatycznej oznacza to, kandydat już podpisał ale nie możemy tego ogłosić bo ma jeszcze ważny kontrakt.
– Staramy się dość sprawnie budować skład zespołu i myślę, że z nowym trenerem, który będzie miał duży wpływ na to, jak będzie wyglądała personalnie drużyna Asseco Resovii w przyszłym sezonie, uda się szybko sfinalizować ostatnie rozmowy, a następnie ogłosić ich rezultaty. Nowy trener jest również odpowiedzialny za dobór swoich współpracowników
Czyli dalej czytanie między wierszami "będzie miał" oznacza "ma wpływ"... pytanie czy ma wpływ tylko na personalia czy także na koncepcję budowania składu. Czy ma sobie wybrać 4 równych przyjmujących, czy może wybrać 2 do pierwszej szóstki i 2 rezerwowych itd. To jest kluczowa sprawa.
oraz sprawienie, żeby ta siatkówka była naprawdę atrakcyjna i cieszyła się coraz większym zainteresowaniem widzów, bo w ostatnim czasie odrobinę ono spadło, co wpływa również na budżetów klubów. Myślę, że kilkoma mądrymi decyzjami można to zmienić
Dalej dyplomatycznie czytamy - czy ja dobrze rozumie że podjęliśmy kilka głupich decyzji i nie będziemy ich powielać. Byłoby to najważniejsze zdanie z całej konferencji :) Duży czy mniejszy budżet trzeba mądrze wydawać, a jeśli się faktycznie się zmniejsza to tym bardziej nie ma miejsca na 2 równe szóstki, na gwiazdy w promocji z kontuzją, na odchodzenie zawodników którzy ciągnęli grę, a zostawianie tych którzy spokojnie przezimowali...
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

pk+ pisze:
Nie jest jeszcze znane nazwisko nowego szkoleniowca teamu ze stolicy Podkarpacia, ale prezes klubu potwierdził, że rozmowy trwają już tylko z jednym kandydatem.
Czyli jak się nie dogadają to będzie łapanka na stanowisko ??? Myślę że jednak w mowie dyplomatycznej oznacza to, kandydat już podpisał ale nie możemy tego ogłosić bo ma jeszcze ważny kontrakt.
Przede wszystkim ważny kontrakt ma nadal Andrzej Kowal. Więc do poniedziałku na pewno nic nie powiedzą.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Camillo Marcotti

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Camillo Marcotti »

pewniak pisze:
pk+ pisze:
Nie jest jeszcze znane nazwisko nowego szkoleniowca teamu ze stolicy Podkarpacia, ale prezes klubu potwierdził, że rozmowy trwają już tylko z jednym kandydatem.
Czyli jak się nie dogadają to będzie łapanka na stanowisko ??? Myślę że jednak w mowie dyplomatycznej oznacza to, kandydat już podpisał ale nie możemy tego ogłosić bo ma jeszcze ważny kontrakt.
Przede wszystkim ważny kontrakt ma nadal Andrzej Kowal. Więc do poniedziałku na pewno nic nie powiedzą.
Andrzej Kowal ma nawet na przyszły sezon kontrakt. Tak więc na ogłoszenie nowego raczej nie wpływa ważny kontrakt Kowala, bo ten w dowolnej chwili może zostać rozwiązany za porozumieniem stron.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: barti522 »

Pewnie ten Serniotti, za tydzień Final Four Ligi Mistrzów więc z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż do tego czasu dogadali się żeby nic nie ogłaszać, a plotki o nim przeciekały już od dłuższego czasu.
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: krzysiu »

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,899.html czyli bark u Gavina nie jest zaleczony ,bo atakuje z mniejszą siłą czyli trochę taki Schoeps
Awatar użytkownika
Mr. Chow
Posty: 164
Rejestracja: 24 lut 2015, o 19:59
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mr. Chow »

Ciekawe czy i w jakim stopniu brak LM wpłynie na przyszłoroczny skład Resovii.
Ten sezon to jedna wielka kompromitacja w każdych rozgrywkach w jakich Resovia startowała
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: leeon »

Kluczowa jest kwestia budżetu. Myślę że nowy trener nie będzie go marnować na dwie szóstki.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: estril1992 »

No to teraz czekamy na nowy sezon , a za ten dziękuję bo chłopaki włożyli w niego mase serducha to jest sport.
Awatar użytkownika
Grembi
Posty: 647
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 20:42
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Grembi »

leeon pisze:Kluczowa jest kwestia budżetu. Myślę że nowy trener nie będzie go marnować na dwie szóstki.
Problem jest taki, że budżet też został obcięty.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: VernonRoche »

Nie rozrzucając pieniędzy na cztery "równe" szóstki da się za mniejsze pieniądze zbudować porównywalny potencjałem zespół do tego roku.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: pewniak »

Refleksje - już na chłodno.
Wyjściowa szóstka to była kwintesencja tego i poprzedniego sezonu. Wyszła siódemka, która spotkała się pierwszy raz w sezonie i potrzebowała pół seta żeby się zgrać.
Ale potem.... z piekła do nieba i z powrotem. Drugi z rzędu mecz, gdzie były dawne emocje. Z perspektywy sezonu, medal zasłużony bardziej dla JW. Ale wiadomo... żal pozostaje.
Świetny mecz Ivovica. Pierwszy set to był ten Marco sprzed dwóch sezonów. Potem chyba celowo oszczędzany, bo dostawał mało piłek, ale w końcówce znowu Tichy do niego wrócił (potrzebował parę piłek na rozgrzewkę, ale końcówka była już ok). Po tym jak wyciągnął nas z d**y w czwartym, niesprawiedliwym jest, że to własnie on zepsuł TO przyjęcie w końcówce.
Pomimo niedokładności (często rzucał lekko za plecy Rossardowi i Jaeschke), podobała mi się gra Tichacka. Urozmaicona, rozsądna, prowadzona wszystkimi strefami. Był taki moment w 4. secie (przegrywaliśmy dwoma punktami w połowie seta), gdy wydawało mi się że Kowal idzie w kierunku Drzyzgi do ławki, ale zakręcił... Jakby pomyślał "nie, nie pójdę do niego".

Mam nadzieję, że nic jeszcze nie zostało zdecydowane i ktoś ma trochę oleju w głowie i Jaeschke zostanie. Dzisiejszym meczem Ivovic jakby chciał pokazać, że warto na niego postawić.

Nawet Pit dzisiaj był jakiś taki bardziej obecny na meczu i żył na siatce notując kilka efektownych bloków (na zagrywce było jednak bez zmian).

Czekam na informacje....
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
Mr. Chow
Posty: 164
Rejestracja: 24 lut 2015, o 19:59
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: Mr. Chow »

Ivovic jest dla mnie największym rozczarowaniem tego sezonu, jego dobre mecze można policzyć na palcach jednej dłoni. Dziś był jeden z nich
Ciekaw jestem jego przyszłości
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: StanLee »

VernonRoche pisze:Nie rozrzucając pieniędzy na cztery "równe" szóstki da się za mniejsze pieniądze zbudować porównywalny potencjałem zespół do tego roku.
No, np. na duet Jarosz-Schops na dwa lata.

Hehe.

A nie, nawet mnie to nie bawi.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Resovia Rzeszów

Post autor: gregy69 »

pewniak pisze:
Nawet Pit dzisiaj był jakiś taki bardziej obecny na meczu i żył na siatce notując kilka efektownych bloków (na zagrywce było jednak bez zmian).

Czekam na informacje....
Czy na zgrywce Pita było faktycznie bez zmian ? To Pit w pierwszym secie wyciągnął nas zagrywką ze stanu 10-15. Gdyby nie Nowakowski, już wtedy mogło być po zabawie.
Tak przy okazji, jestem strasznie ciekaw czy zmiana trenera w Resovii ma wpływ na to, gdzie PIT będzie grał w przyszłym sezonie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”