Sezon 2016/2017 - finały

Kto zostanie Mistrzem Polski w sezonie 2016/2017?

Czas głosowania minął 23 kwie 2017, o 19:12

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
52
65%
PGE SKRA Bełchatów
28
35%
 
Liczba głosów: 80

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: StanLee »

JW w meczach o medale było akurat w bardzo przeciętnej formie, Resovia z normalnym libero jak najbardziej miałaby duże szanse na wygraną. Tzn. bądźmy uczciwi, wiadomo, że jechanie po Resovii jest modne i fajne, ale Rossard miał w rewanżu w górze meczową na złotego seta, gdy w jego drużynie na libero grał rozgrywający z młodej ligi który stawał do przyjęcia w jednym ustawieniu. To nie świadczy dobrze o poziomie gry JW w tym dwumeczu. ;)
sal pisze:@StanLee Ale przed chwilą wyłączyłeś rozgrywających, trenerów i atakujących i skupiłeś się na Kurku
Gdzie? Chyba nie ulega wątpliwościom, że obecność Kurka zmieniła grę Skry w praktycznie każdym elemencie?

Wiem, że o JW jak się pisze, to tylko ładnie, ale te mecze o brąz to przedłużenie długiej polskiej tradycji gdzie mecze te stoją na kiepskim poziomie.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2017, o 23:30 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: mmb »

Resovia i Skra? xD
Kowal i Blain? xD

Zaksa i JW Pany! To są drużyny, a nie zlepek nazwisk. Brawo!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Noworoczny »

kanimo pisze:OT
ale okulary na lancuszku wygladaja jednak obciachowo.
No nie lubie tego goscia. Na boisku sie go owszem niezle ogladalo, jako trenera tez nie najgorzej.
Okulary to chyba musi nosić, bo ktoś mówił, że kupił cały kontener klikklik.
ciorny17 pisze:Teraz rodzi się pytanie przy tak wyglądającej fizycznie Zaksie:
a) odpuszczamy 3. seta (przy wcierach w drugim) i mamy więcej sił na goldena
b) walczymy ale sił na ubywa.
Zaxa wygrała ubytek sił.
sb.slav pisze:GO GO Skra.
Skra w GOGO.
kamien pisze:Bosek końőwkę seta tylem do boiska xD
To zupełnie jak Skra powinna.
kamien pisze:Smieszne jaki smutek u Boska i Mielewskiego
Noworoczny lubi to.
grzegorzg pisze:

-"Wiesz, ze przychodzi Leon do Skry?"
Leeon. Podobnie jak Dante (Boninfante).
kamien pisze:
kibic_siatki pisze:Kurek nie pofatygował się odebrać medal? Wszystko albo nic, 2 miejsce nie dla niego. :]
Dzieciakom proszacym o autograf "grzecznie" odmowil
Odeslal do naroznika chlopaka z mikrofonem.
Noworoczny nie lubi tego.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: pk+ »

StanLee pisze:
Elgarten pisze:Macheta. Myślę, że swój kawałek boiska by ogarnął. Jednak teraz to już tylko takie gdybanie
Myślę, że libero z Młodej Ligi to bez względu na jego poziom lepsza opcja niż rozgrywający z Młodej Ligi grający na libero. Pytanie brzmi czemu wzięcie go nie było możliwe. Kontuzja?
Wydaje mi się że grać mogli jedynie zawodnicy zgłoszeni przez macierzysty klub do +L, a nie dowolni z ML. Zgłaszanie 3 libero przed sezonem mogło wydawać się niepotrzebne i w sumie trudno krytykować jeśli faktycznie mam rację, bo nie wiem w 100% czy zgłoszenie jest konieczne.

Co do regulaminu to chyba najlepiej na twiterze Bednaruk podsumował, że głupi już wszyscy osądzili, ale widziany bardziej z perspektywy sportowca:
Zmuszanie sportowca który przegrał do grania upokarza
Coś w tym jest.

Gratulacje dla ZAKSY!
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Skrzypek »

grzegorzg pisze:
leeon pisze:Moje też. Wlazly zniknął.
Ja miałem nadzieję, znaczy się głupi byłem.
Skądinąd to dziwny człowiek i zawodnik. Fizycznie naprawdę wyglada super, tylko widac wole nie w porządku
W jaki sposób można ocenić, że Wlazlemu brakuje chęci?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

StanLee pisze:Zmierzam do tego, że fajnie pozbierała się Skra, ale jak dwa zespoły mają podobny potencjał - a jeden z nich gra to samo dwa sezony, a drugi próbuje grać to samo dwa miesiące, to jednak ten drugi jest w troszkę nieuprzywilejowanej pozycji. Pójdę o krok dalej i napiszę, że to byłoby trochę zaprzeczenie mojego rozumienia siatkówki, gdyby dobrze dysponowana Zaksa ten finał przegrała z drużyną, która właściwie cały sezon improwizowała.
I tak i nie. Ja rozumiem, że filozofia gry zespołowej jest Tobie bliższa, mi chyba także, a oczyswistym jest, ze sprzyja temu czas. Ale w tej grze druzyn są elementy zupełnie (w przyjęciu prawie) idywdualne jak zagrywka i jej przyjecie. I w tej relacji, mimo wysiłków zaqwodników Skry, to Zaksa była ciut lepsza, i to wytarczyło. Lepsza także, nie tyle mądrością, co raczej realizmem swojego trenera w tej relacji. Oczywiście, mozna napisac, że w Skrze tę relację zaburzyła bardziej kontuzja Winiarskiego niż Tillie w Zaksie.
A swoją drogą, jesli pozostaniemy na chwilę przy tych elementach, to bardzo dziwię się, dlaczego wobec kontuzji Winiara i uporczywej grze Piechockiego, na te najwazniejsze mecze Milczarek nie został zgłoszony jako przyjmujacy. Chyba jednak inaczej wygladałaby zmiana na poprawę przyjęcia w drugiej linii niz to kuriozum z wczoraj, a przy cięzkiej zagrywce pajp i tak jest iluzoryczny, natomiast obrona czy asekuracja bez porównania.

Była taka akcja, w której Lisinac huknał z zagrywki a Drzyzga rpzływał sie nad tym, ze Toniutti zagrał krótka. Boze, widzisz i nie grzmisz! Ale, ze Buszek przyjał w punkt, to nie raczył z siebie wydusic, Kolejny fanatyk mocnego uderzenia, a nie madrości i solidnosci w grze? Moze dlatego był tak nedznym trenerem...
Skrzypek pisze:
grzegorzg pisze:
leeon pisze:Moje też. Wlazly zniknął.
Ja miałem nadzieję, znaczy się głupi byłem.
Skądinąd to dziwny człowiek i zawodnik. Fizycznie naprawdę wyglada super, tylko widac wole nie w porządku
W jaki sposób można ocenić, że Wlazlemu brakuje chęci?
Nawet nie zblizył się do zaangtazowania z drugiego meczu z Zaksą w rundzie zasadniczej, choc wrażenia obojetnego na pewno nie sprawiał. Usmiech po meczu jednak wiele mówi.

PS Wystarczy porównac pomeczowe miny Wlazłego i Lisinaca...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Skrzypek »

Na jednym z ujęć było widać także łzy lub coś blisko łez. Ciężko ocenić.
Jestem przekonany, że Wlazły Jeszcze pokaże moc z nowym rozgrywającym.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

No własnie najbardzie boli to, ze moc to On ma. Boli ogromnie, patrzac na Konarskiego, jak bardzo monotematyczny się zrobił u schyłku kariery.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

:] W Berlinie podejdź do kibiców, w Kędzierzynie płacz po przegranym meczu inaczej jesteś "szkodnikiem" i graczem "Espadonu Szczecin". Żeby jeszcze niektórych połechtać otwórz knajpę, żeby utrzymać rodzinę.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Tak to jest jak nie zauważa się symptomów. Dla jednego podejdź do kibiców dla innych zostaw zespół po słabym meczu w swoim wykonaniu, pykaj sobie z synem jak reszta ledwo stoi na nogach. Cóż symptomy Castard możesz ignorować wyniki już nie, a są takie że znowu po raz enty zawiódł.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

leeon pisze:Tak to jest jak nie zauważa się symptomów. Dla jednego podejdź do kibiców dla innych zostaw zespół po słabym meczu w swoim wykonaniu, pykaj sobie z synem jak reszta ledwo stoi na nogach. Cóż symptomy Castard możesz ignorować wyniki już nie, a są takie że znowu po raz enty zawiódł.
Oczywiście, że zawiódł. Conte do Ciebie podszedł w Berlinie i co dalej? Ciebie i całą hordę piszczących gimnazjalistek włożył sobie w tyłek bo Piechocki zwolnił hiszpańskiego boga trenerki.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Ponoc jest zasada, ze jestes tak dobry, jak twój ostatni mecz. I to wcale nie jest śmieszne. Wlazły jest świetnym przykładem na teorie, że kto nie idzie naprzód, ten sie cofa. On został w rozwoju na poziomie sprzed 10 lat.
Napisze więcej - pewnie racje miał Nawrocki, ze stawiał na Atanasijevica widząc stagnację u Wlazłego. Biedaczek myslał, ze zmiana pozycji stanie się impulsem do rozwoju.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Castard8 pisze:
leeon pisze:Tak to jest jak nie zauważa się symptomów. Dla jednego podejdź do kibiców dla innych zostaw zespół po słabym meczu w swoim wykonaniu, pykaj sobie z synem jak reszta ledwo stoi na nogach. Cóż symptomy Castard możesz ignorować wyniki już nie, a są takie że znowu po raz enty zawiódł.
Oczywiście, że zawiódł. Conte do Ciebie podszedł w Berlinie i co dalej? Ciebie i całą hordę piszczących gimnazjalistek włożył sobie w tyłek bo Piechocki zwolnił hiszpańskiego boga trenerki.
Co dalej? Grał dla Skry najlepiej jak mógł do upadłego i wq...y go święte krowy.

Piszczacych nastolatek tam nie było.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

Przypominam, że po tej stagnacji i genialnym pomyśle Nawrockiego Wlazły sam oklepał Resovię w finale a potem poprowadził kadrę Polski do MŚ. Ja rozumiem rozgoryczenie po przegranym finale, jestem w stanie zrozumieć nawet szukanie kozła ofiarnego, ale to tylko z punktu widzenia psychologicznego, bo to po prostu pomaga przełknąć gorycz porażki, ale w tej nagonce bardzo łatwo pójść za daleko.
leeon pisze: Co dalej? Grał dla Skry najlepiej jak mógł do upadłego i wq...y go święte krowy.
Rozumiem, że masz pewność i dowody na to, że Wlazły w jakimkolwiek meczu nie grał jak najlepiej mógł i nie robił tego do upadłego? Jeśli tak poproszę kilka dowodów.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, o 08:09 przez Castard8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Wlazly sam oklepal Resovie :] :] :] xD
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

leeon pisze:Wlazly sam oklepal Resovie :] :] :] xD

Dokładnie tak samo jak wczoraj sam przegrał finał z ZAKSĄ.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Normalnie jakbym z politykiem rozmawiał. Otóż Wlazly nie wygrał finału z Resovią. Po drugie Wlazly nie przegrał finałów z KK (zresztą nikt o tyn nie pisał w ten sposób). Po prostu najbardziej, znowu zawiódł.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: krzysiu »

A może nie ma już motywacji , może trener go denerwuje :D kto wie
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Castard8 pisze:(...)]Ja rozumiem rozgoryczenie po przegranym finale, jestem w stanie zrozumieć nawet szukanie kozła ofiarnego, ale to tylko z punktu widzenia psychologicznego, bo to po prostu pomaga przełknąć gorycz porażki, ale w tej nagonce bardzo łatwo pójść za daleko.
Idziesz za daleko. W obarczaniu winą Wlazłego za porażkę, nie ma praktycznie nic z tego mechanizmu. Zagrał fatalnie, kompletnie nieadekwatnie do mozliwosci oraz do rolli jaka powinien spełniac gracz na tej pozycji. Nawet fiycznie przy Konarskim wygladał świetnie.
Pewnie bym sie nie wypowiadał, gdyby to był jeden mecz. Całe finały sa jednak dla Wlazłego kompromitujace. Nawet ten jeden mecz, z niezłą skutecznością, grał dobrze wtedy, kiedy grę pociągnła Kurek.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2017, o 08:17 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

Proponuje jednak spojrzeć bardziej globalnie na ten sezon, zwłaszcza w wykonaniu Wlazłego. Nie tylko na play-offy, w których wg wielu nawet nie powinniśmy się znaleźć. Jestem w stanie gdzieś tam wewnątrz sobie przetłumaczyć, że tak ostra krytyka spowodowana jest tym, że ciężko się patrzy na zawodnika grającego z synem niż przybijającego piątki po przegranym meczu, na którego wyjazd wydało się sporo pieniędzy i własnego czasu. To pewnie gdzies siedzi w głowie, a w krytycznych chwilach się uaktywnia.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Castard8 pisze:Proponuje jednak spojrzeć bardziej globalnie na ten sezon, zwłaszcza w wykonaniu Wlazłego.
Nie rozumiem takiego spojrzenia w przypadku 33-letniego, piekielnie doświadczonego zawodnika. Gdybysmy rozmawiali o Muzaju - jaknajbardziej
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Castard8 pisze:Proponuje jednak spojrzeć bardziej globalnie na ten sezon, zwłaszcza w wykonaniu Wlazłego. Nie tylko na play-offy, w których wg wielu nawet nie powinniśmy się znaleźć. Jestem w stanie gdzieś tam wewnątrz sobie przetłumaczyć, że tak ostra krytyka spowodowana jest tym, że ciężko się patrzy na zawodnika grającego z synem niż przybijającego piątki po przegranym meczu, na którego wyjazd wydało się sporo pieniędzy i własnego czasu. To pewnie gdzies siedzi w głowie, a w krytycznych chwilach się uaktywnia.
Czyli patrzymy globalnie i akceptujmy 30 % w ataku w kluczowych meczach przy 10 błędach i 5 zablokowanych atakach. I tak do 2045 xD
betkrzys
Posty: 883
Rejestracja: 6 maja 2012, o 10:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: betkrzys »

Castard8 pisze:Proponuje jednak spojrzeć bardziej globalnie na ten sezon, zwłaszcza w wykonaniu Wlazłego. Nie tylko na play-offy, w których wg wielu nawet nie powinniśmy się znaleźć. Jestem w stanie gdzieś tam wewnątrz sobie przetłumaczyć, że tak ostra krytyka spowodowana jest tym, że ciężko się patrzy na zawodnika grającego z synem niż przybijającego piątki po przegranym meczu, na którego wyjazd wydało się sporo pieniędzy i własnego czasu. To pewnie gdzies siedzi w głowie, a w krytycznych chwilach się uaktywnia.
W 100% zgadzam się, Wlazly gdyby miał zmiennika pewnie inaczej by to wyglądało.
zespół nie da rady to sędzia pomoże - finał czelendż 2019.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

Dlaczego nie możemy patrzeć globalnie na doświadczonego gracza, po całym sezonie niemal bez zmiennika (zakładam, że Kurek grał jako atakujący dość mało w skali gry Wlazłego)? Grzesiu, akurat wiek w tym wypadku działa na korzyść mojej teorii. @leeon niestety jesteśmy zmuszeni odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego Wlazły miał tak marną skuteczność w ostatnich meczach sezonu zasadniczego. Odpowiedź nasuwa się sama i nie jest to konsekwencja nie przybicia Tobie piątki w Berlinie, ani "niechciejstwa".
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: compact »

Przecież już od dawna nikt nie wymaga od Wlazłego kończenia sytuacyjnych piłek, ale w tych playoffach zaporą nie do przejścia bywał pojedynczy blok, a jakakolwiek organizacja dwubloku zwykle kończyła się obroną.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Przecież wielokrotnie tu napisano że fizycznie Wlazly wygląda super. Tak jak Wlazly w ataku to może grać obarczony przyjęciem Penchev, a nie zawodnik któremu podporządkowano grę pod szybkie ataki na pojedynczym bloku dodatkowo nie obarczony przyjęciem.
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

No właśnie. Pytanie dlaczego? Może po prostu ktoś w Rzeszowie czy Kędzierzynie usiadł przed laptopem i mając materiały z 13 lat, w końcu (sic!) rozpisał Wlazłego na czynniki pierwsze. @leeon naprawdę chcesz przekonywać, że Wlazły celowo grał źle w tych meczach? No bo skoro fizycznie wyglądał wg Ciebie dobrze to co stało na przeszkodzie dobrej grze?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6841
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: leeon »

Bzdura. Jaka kombinacja klawiszy daje przejście linii? Atak w aut bez bloku to shift+out? W Bełchatowie też są laptopy a Sokolova nie rozpisali
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: Castard8 »

Aha, czyli celowo grał źle. A może jednak z tą formą było coś nie tak.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sezon 2016/2017 - finały

Post autor: grzegorzg »

Castard8 pisze:Grzesiu, akurat wiek w tym wypadku działa na korzyść mojej teorii.
Nie chce mi się juz więcej pisac na ten temat. Nie rozmawiamy ani o Szalkpuku, ani o Bednorzu. Rozmawiamy o zawodniku i predystynowanym i predysponowanym do bycia liderem zespołu. Po finałach mozemy wręcz napisac: do bycIa "Konarskim" Skry. To Konarski wygladał jakby miał zejśc, a nie Wlazły. Zaiste, naparzanie z zagrywki 120km/h sugeruje niebywałe zmęczenie sezonem. Wlazły gra zdecydowanie słabiej od momentu przejścia Kurka na atak. Oczywiście, ze z dobrym zmiennikiem grałby lepeij, bynajmniej nie dlatego, że by więcej odpoczywał. Pisalismy o tym w temacie Skry...
I jeszcze jedno - naprawdę nie popadajmy w paranoję i nie piszmy, że zagrał "celowo". Szanujmy się na tym forum...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”