Turnieje przed sezonem 2017/18

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: madlark »

Obrazek
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: madlark »

Dwunasta edycja turnieju organizowanego ku pamięci byłego siatkarza reprezentacji Polski, a następnie dziennikarza sportowego, odbędzie się w dniach 15-17 września. Miejscem zmagań będzie Arena Ursynów.

Skład uczestników imprezy tworzą wyłącznie zespoły występujące w PlusLidze. Obok gospodarzy, ONICO Warszawy, wezmą w niej udział Łuczniczka Bydgoszcz, GKS Katowice, Lotos Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kanimo

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Wybiera sie ktos z forum na Ambroziaka?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Ja za tydzień będę na turnieju towarzyskim z udziałem Czarnych Radom, Warty Zawiercie, Espadonu Szczecin i Społem Kielce, więc gdyby ktoś był zainteresowany, to jakąś relację na temat poszczególnych spotkań postaram się zdać.
kanimo

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Jasne; np ja jestem.

Pytalam bo wybieram sie na Amroziaka ale mam problem z kupnem biletow w necie.
Jak dotre tez moze cos pisne.
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: krzysiu »

Turniej Charytatywny Giganci Siatkówki ma być pokazywany na Polsat Sport w sobotę i niedzielę ;)
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: barti522 »

Turniej w Krośnie: Resovia męczyła się , na plus środek Możdżonek - Lemański, skrzydła Jarosz - Śliwka - Depowski bardzo przeciętnie, Krastins po wejściu trochę to ożywił, Jarosz klepie na Ukraińców starczyło, na medale w Pluslidze wątpie i taka ciekawostka Bartman w bardzo dobrej dyspozycji mimo, że jego drużyna przegrała 3:1 z Monzą to naprawdę imponował w ataku , kilka ,,gwoździ'' z jego strony wpadło a i w przyjęciu spokojnie dawał radę, z 2 razy go ustrzelili maksymalnie. Całkiem solidnie wygląda ten argentyński zespół, zrobił na mnie większe wrażenie niż Resovia ;) dobry środek Ramos - Pedrao, z Bartmanem na przyjęciu grał Filardi jednak w ataku już średnio, ładnie Lazo się prezentował jak wszedł. Z ciekawostek jeszcze na meczu Resovii Bartman z Kowalem ucinali sobie 40minutową pogawędkę :)
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: adamow »

Na których kanałach Polsat transmituje turniej w Krośnie i Memoriał Ambroziaka? Przejrzałem program na wszystkich i nie mogę znaleźć.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: ciorny17 »

adamow pisze:Na których kanałach Polsat transmituje turniej w Krośnie i Memoriał Ambroziaka? Przejrzałem program na wszystkich i nie mogę znaleźć.
Z tego weekendu Polsat transmituje jedynie Gigantów Siatkówki z Wielunia.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: hubert »

Skierki nie ma to po co Ambroziaka transmitować ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Pierwszy dzień turnieju towarzyskiego w Kozienicach za nami, dzisiaj miały miejsce mecze Czarnych Radom z Kielcami i Warty Zawiercie z Espadonem Szczecin.

Pierwszy mecz wygrany pewnie przez Radomian 3:0. Wyszli oni szóstką Vincic-Ziobrowski, Fornal-Kwaskowski, Teremienko-Huber, Wasilewski. Podobało mi się to co grał Vincic, fajnie pograł Kwaskowski, Tomek Fornal omijany zagrywką przez Kielczan, to co miał przyjąć, przyjął bardzo dobrze, w ataku dość średnio. Serwował głównie z wyskoku. Ziobrowski w miarę skuteczny, ale lwia część jego skończonych ataków to akcje na pojedynczym bloku. Świetnie w ataku obaj środkowi. Z ciekawostek - Huber próbuje zagrywki z wyskoku, na rozgrzewce zagrywał w ten sposób cały czas, w meczu spróbował dwa razy i wyszedł mu z tego jeden as. Po stronie Kielc nic ciekawego.

Drugi mecz padł łupem Espadonu Szczecin w stosunku 3:1. Tutaj uwagę moją zwrócił przede wszystkim Duff, bardzo skuteczny w ataku, w bloku chodził jak marzenie, na samym początku meczu zaliczył dwa punktowe. Bardzo dobrze Wika, Menzel wygląda dość dynamicznie. Z kolei po stronie Zawiercia - w szóstce wyszedł Bociek, skończył kilka ataków, w pewnym momencie został zablokowany na sytuacyjnej piłce, dostał zmianę i nie wszedł na boisko już do końca meczu. Fizycznie nie wygląda za dobrze, o czym najlepiej świadczy fakt, że zagrywał floatem. Bardzo kiepsko brazylijski nabytek Warty - Guimares, miał problemy ze skończeniem pojedynczego ataku. Na plus Żuk.
kanimo

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Czy w Radomiu wchodzil Filip?
Jakies wejscia Droszynskiego? Oj chybya Kamil sie rozczaruje znowu, jesli Vincic fajnie.

Jutro skrobne cos o pierwszym meczu Ambroziaka. W Arenie Ursynow Onico przejechala sie troche po Bydzi 3:0.
Drugi mecz, GKS z Olsztynem byl rownolegle w Piasecznie, pewnie bardziej wyrownany. Pod koniec meczu Onico spiker podal ze stan meczu w Piasecznie wynosil 1:1.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: nerwus »

3 i 4 set Indykpol wygrał do 17tu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Droszyński z Filipem wchodzili na podwójne zmiany, w drugim secie przy dużej przewadze zostali na boisku do końca partii (tzn. sypacz został pod siatką, a atakujący w drugiej linii). Co do Droszyńskiego, to potwierdza się to, co było widać na sparingach w Lubinie - ma duże problemy z wystawą do lewego. Podejrzewam, że jutro bądź pojutrze Kamil wyjdzie w szóstce, wtedy coś więcej będę mógł napisać. A Vincic grał dość szybko, sporo środka i pipe'a, w miarę trzymał dokładność, przy dobrym przyjęciu bez problemu gubił blok.

Z takich bardziej szczegółów, to pipe'y Fornala czy to z Vinciciem, czy to z Droszyńskim wyglądają bardzo dobrze pod względem tempa, ale Tomek musi sobie wymierzyć lepiej najście do ataku, bo w dwóch sparingach które oglądałem co najmniej z 4 razy przekroczył linię trzeciego metra.

A swoją drogą - Filip w tym momencie sylwetką bardziej przypomina kulturystę niż siatkarza, mam wrażenie, że jeszcze bardziej przypakował w stosunku do poprzedniego sezonu.

Na twitterze są statystyki ze sparingów w Warszawie i Piasecznie:
https://pbs.twimg.com/media/DJyTKPYWkAYKGVM.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DJyDrztXUAAt11K.jpg

To co wyrabia Kochanowski w tych meczach przedsezonowych to kosmos. 8-)
kanimo

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Z meczu Warszawa:Bydzia. Widac, ze sa to druzyny aspirujace do innych rol w PL.
Bydgoszcz wyszla para Ananiew/Batagim. Obaj raczej ofensywni, ale z tym elementem tez bylo slabo. Jeszcze u Ananiewa widac bylo momentami jakis potencjal. U Batagima te momenty byly rzadkie. Ogolnie najslabsza formacja jest linia przyjecia, bo Kowalski slabiutko.
W pierwszym secie gra ciagnal Filipiak, ktoremu prawie wszystko wchodzilo, i srodek (Jurkiewicz, Sacharewicz). Przez lewe szlo niewiele i ze srednim efektem. Jak Filipiak, poczawszy od 2 seta, zostal pare razy zablokowany i zmieniony to roznica klas pomiedzy ekipami zrobila sie widoczna. Goas pokazywal fajne momenty, ogolnie nie mial latwo, sporo biegal.
W samej Bydzi widac zawodnikow klasy PL i i tych innych (linia przyjecia). Batagim zmieniony od 2 seta przez Rohnke, Ananiew a 3cim przez Bobrowskiego. Szkoda, ze temu mlodemu graczowi brak centymetrow. Podobnie jak Ernestowicz gra inteligentnie, niezle technicznie , jest skoordynowany i szybki.
Gryc bardzo nierowno, pare atomowych atakow i mnostwo baboli.
Kuba ma zagwostke, jak z tego zbudowac druzyne na PL. Gral tez Sienko (troche). Gentalmen's agreement?

PW-widac druzyne. Mieli latwiej, bo zrab niezmieniony (Brizard nieobecny). Wiec nowy byl tylko Gjorgiew.

W najlepszej formie sa zawodnicy, ktorzy polaczyli latem prace z odpoczynkiem. Tzn Kwolek i Wronka. Imponujaca dynamika.
Samik tez swietnie, zreszta dostal MVP. Przyjecie na nos Firleja, pare razy zaatakowal technicznie, mocne tez byly.
Jak dla mnie MVP-Kwolek. Z przyjeciem radzil sobie dobrze, zapamietalam 2 farfocle przyjete za siebie , moze bylo 1- 2 wiecej.
Reszta prawie na nos Firleja. Fakt, ze Bydzia zagrywka nie powalala . Mocna maja tam atakujacy i obaj zagraniczni przyjmujacy, nawet chyba jakies asy mieli obaj, ale bardzo nieregularni. Ma tu Bydzia troche potencjalu, moze pokaze go na swojej hali. Wiec przyjecie Kwolka warto zobaczyc z silniejszymi.
Kwolek w serwisie jak to Kwolek. Mecz skonczyl trzema pod rzad asami. Mam nadzieje, ze bedzie to jego rok w PL.
Gjorgiew: widac spora klase. Trzyma kierunki,duzo widzi, dosyc skoczny i dynamiczny, choc robi wrazenie, ze sa tutaj spore rezerwy, w zestawieniu z takim Kwolkiem. Wygladalo tez, ze z zaangazowaniem na razie na pol gwizdka. Slabiej wszedl w mecz, po skosie sporo podbijany, po prostej bez problemu. Potem sie znacznie rozkrecil. W porownaniu do kolegow ma braki silowe. Troche tez bronil, niezle w serwisie. Jak przyjda mecze o cos, dojedzie konkurencja Evansa, to powinno byc OK. Na razie forma chyba czesciowo wakacyjna.
Firlej-nie podoba mi sie jego odbicie, momentami na pograniczu podwojnego. Za to podoba mi sie rozklad ataku i wybory. Widac ile zyskal, przez prawie pelny sezon gry. Fajnie gra w obronie. Serwis ma niestety balonowaty, podobnie zreszta jak Janek Nowakowski.
Nowakowski-fajnie chodzil w bloku, slabiej w ataku. Jak on zaczyna krecic, to czesto wychodzi z tego aut. Jakas taka nieplastyczna reke ma. Zeby jeszcze mial zagrywke.
Wchodzil sporo Gruszczynski, dosyc dobrze. Na serwis Kowalczyk a na blok za Firleja Warda.
Matius

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Matius »

Aranger pisze: A swoją drogą - Filip w tym momencie sylwetką bardziej przypomina kulturystę niż siatkarza, mam wrażenie, że jeszcze bardziej przypakował w stosunku do poprzedniego sezonu.
Większy niż Grozer? :)

No ciekaw jestem bardzo jak jego praca siłowa przełoży się na grę. W siatkówce przeważa raczej smukłość typu Andersona.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: rafael86 »

@kanimo fajna relacja !

Będzie ktoś z forum dzisiaj na memoriale Ambroziaka ?
Ja planuje obejrzeć półfinały, także postaram się później napisać swoje spostrzeżenia.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: aezakmi »

Matius pisze:
Aranger pisze: A swoją drogą - Filip w tym momencie sylwetką bardziej przypomina kulturystę niż siatkarza, mam wrażenie, że jeszcze bardziej przypakował w stosunku do poprzedniego sezonu.
Większy niż Grozer? :)

No ciekaw jestem bardzo jak jego praca siłowa przełoży się na grę. W siatkówce przeważa raczej smukłość typu Andersona.
100kg! wagi ma podane na pluslidze przy wzroście 197, a zasięg z 360cm w tamtym roku spadł mu do 345cm, czyli grawitacja działa :D - przesadził... Ma jeszcze trochę czasu żeby to zrzucić. Przy takim przyjęciu i Vinciciu mógłby być czołowym atakującym ligi, a tymczasem gość sobie podkpiwa z siatkówki - nie tędy droga, bo siła jest i mu więcej nie trzeba. Co za dużo, to nie zdrowo. Gromadowskich nam więcej nie trzeba.
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: lobmar »

Prawie zdegradowany Lotos Trefl wygrywa w MA z Onico 3:1.Brawo,byle przetrwali.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Ktoś coś o tym meczu ? Widzę, że Kwolek najlepiej punktującym po stronie Warszawy.
kinagyo
Posty: 762
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kinagyo »

mam tylko statystyki. Mika ostrzeliwany zagrywką, ale chyba powoli wraca do formy po rehabilitacji
https://pbs.twimg.com/media/DJ28h-1WAAA5i9X.jpg:large

eh, przetrwałam sezon reprezentacyjny tylko dzięki pocieszaniu się nadchodzącym sezonem ligowym, ale sytuacje Perrina, Tillie i Lotosu mocno ten zapał ochłodziły. Chciałabym żeby drużyny zaczęły sezon w pierwotnie planowanych składach, liga byłaby ciekawsza
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Aranger »

Ale rewelacyjne statystyki Kwolka. No mam nadzieję, że to będzie jego sezon, to miejsce w szóstce przynajmniej na początku sezonu powinien mieć pewne.
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: lobmar »

Azs wygrywa 1 set do 23.Transmisja na facebooku indykpolu.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: ostry99 »

kinagyo pisze:mam tylko statystyki. Mika ostrzeliwany zagrywką, ale chyba powoli wraca do formy po rehabilitacji
https://pbs.twimg.com/media/DJ28h-1WAAA5i9X.jpg:large

eh, przetrwałam sezon reprezentacyjny tylko dzięki pocieszaniu się nadchodzącym sezonem ligowym, ale sytuacje Perrina, Tillie i Lotosu mocno ten zapał ochłodziły. Chciałabym żeby drużyny zaczęły sezon w pierwotnie planowanych składach, liga byłaby ciekawsza
Hmmm, Maciej Olenderek jako libero zdobyl punkt blokiem? ;-)

Bardzo dobry % w ataku prawie wszystkich graczy Trefla, cieszy dobry powrot Miki.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Elgarten »

ostry99 pisze: Hmmm, Maciej Olenderek jako libero zdobyl punkt blokiem? ;-)
Zapewne podbił jakiś atak piłka przeszła na drugą stronę i bezpośrednio wpadła w boisko. Kanimo albo rafael86 pewnie napiszą jak było ;) Fajnie, że to punkt na konto Olenderka, a nie jest to zaliczane jako błąd drużyny przeciwnej.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: hubert »

Memoriał Ambroziaka: Indykpol - Zaksa 3:0.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Matius

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: Matius »

Co z Wlazłym? Rychlicki motorycznie bardzo podobny do Hebdy, z tym że w tej chwili rozwala Bełchatów.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: ciorny17 »

Matius pisze:Co z Wlazłym? Rychlicki motorycznie bardzo podobny do Hebdy, z tym że w tej chwili rozwala Bełchatów.
Wlazły normalnie na rozgrzewce. Taki skład Piazza wypuścił. Wygląda na zdrowego. Ale Rychlicki to jest przekot. Jakoś porównanie do Hebdy mi nie pasuje.
Kłamca.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: hubert »

Buszek trzyma formę z ME. 25% w ataku z ambitnym Indykpolem to chyba dobrze co nie ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kanimo

Re: Turnieje przed sezonem 2017/18

Post autor: kanimo »

Aranger pisze:Ktoś coś o tym meczu ? Widzę, że Kwolek najlepiej punktującym po stronie Warszawy.
Przyszlam na koncowke Bydzi z GKSa tzn 4 i 5ty set. Luczniczka gonila wynik (bylo 2/1 dla Katowic). Jak przyszlam grali Rohnka I Batagim plus Gryc. Bardzo OK to wygladalo. Batagim stracil sztywnosc, poprawnie w przyjeciu i mocno na ataku i zagrywce, agresywnie w bloku. Gryc w ataku czysto, kilka wersji i kierunkow, bez bledow wlasnych. Rowniez bronil i pare razy dogrywal na kontrach. Dobrze i dokladnie zreszta.

GKSa byla pogubiona, serwis im slabiej siedzia (Luczniczce niezle) ale oni wczoraj grali w Piasecznie. Zwyciestwo Luczniczki zasluzone. Mysle, ze na razie potrzebuja pary przyjmujacych z defensywnym, wtedy moze wykazac sie Goas. A Ananiewa z Batagimem to niech Kuba probuje na wlasnym boisku, serwis wykorzystaja. Obaj maja mocny.

Onico wygrala 1 seta i potem gonila w 4tym. Bezskutecznie mimo serii Kwolka pod koniec na serwisie. Obie druzyny wyszly z parami dosyc ofensywnych przyjmujacych. Trefl z Mika i Szalupa, Onico z Wlodim i Kwolkiem. W pierwszym secie ladnie zarlo, Kwolek nawet trzymal przyjecie i w ogole gral swoje, Wlodi tez. A rekownwalescenci z Gdanska weszli w mecz gorzej. Mikus na poczatku slabiutko, potem zaczal przyjmowac, od 2giego seta pobawil sie troche z blokiem a w 3cim to i gwozdzie wbil ze dwa. Nowakowski tez rozkrecal sie z uplywem czasu. Obaj wygladali nieposkladani przy pierwszych atakach a potem coraz lepiej. Wraz z meczem rozkrecal sie Schulz. Grzybek im starszy, tym lepszy.
Wiec w drugim secie Gdansk sie odetkal i Warszawa pekla. Szalupa troche kryty w przyjeciu ale swoje robil na siatce, ladnie z sytyacyjnych. Serwis tez niby g... ale wlasnie on zdjal Kwolka.Przez 3 sety zrobil na nim 3 asy, ten ostatni Kwolek probowal przyjmowac na palce i potem zszedl, wszedl Samik. Gjorgiew srednio, na 4tego seta wyszlam i po powrocie widzialam Kwolka grajacego za Gjorgiewa. Nie stawal do przyjecia, z tym ze szedl na pipa . Zreszta jak sciagali Kwolka po asie Szalupy to Bartosz chcial isc po dres, a Guma zlapal go za rekaw i usadzil miedzy soba a trenrem i po kolei cos mu klarowali. Wloch pokazywal mu roznice w ustawieniu dloni itp. Wiec nawet temu sciagnieciu nadali pozytywny wydzwiek. No i na serwisie Bartosz to skarb. Oby pogral w tym sezonie, potrzebuje tego, zeby dojrzec siatkarsko. Na razie jest troche zero jedykowy, brak mu niuansow . To przyjdzie, ale tez pokazuje, ze w siatkowce na dojrzalosc trzeba wiecej czasu, jeden czy 2 sezony nie wystarcza i opowiesci o opieraniu kadry na gosciu co wyszedl z juniora to science-fiction.
Szalupa wlasnie niby ma wiecej mankamentow, ale tak, jak ustawil to Anastazi daje druzynie sporo i jest juz znacznie rowniejszy.
Byl tez smieszny moment jak po autowym ataku Miki Szalupa napieral na AA, zeby brac chalenge. Mika go usadzil i kazal stawac do przyjecia. Artur posluchal i nawet sam sie usmiechnal chyba samokrytycznie. Mika juz go wychowa, troche inaczej niz Pilina w Radomiu. Zobaczylam tez w Mateuszu kapitana w tym momencie.
Mika wraca. Wraca czucie w przyjeciu. Te jego techniczne ataki sa smiertelne, niby obroncy brakuje tylko ulamka sekundy lub pol paznokcia. A jednak bardzo czesto brakuje. Mika i Wlodi. Jeden skoczny i silny, ale drugi ma to cos, co stanowi o klasie i wybitnosci.

Niespodzianka w meczu Zaksy. Zasluzone zwyciestwo Indykow mlecznych. Nie wiem po co Zaksie 3 rozgrywajacych, jak w Warszawie rozgrywal Lukasz Walawender, przeze mnie kojarzony z MPL. Przyjechali tez bez Zatora, co jest zrozumiale. Walawander rozgrywal calkiem niezle, mi on sie bardziej podoba od Firleja. Pare razy sie pogubil na kontrach, ze srodkowymi tez byly takie farfocle nad tasme ale ogolne wrazenie niezle. Buszek slabo, ale w ogole reprezentanci nie powalali. Mlodzi radzili sobie lepiej ze zmeczeniem , ale jednak widac to troche.
W tym meczu, w przeciwienstwie do poprzedniego obaj wloscy trenerzy postawili na pary ofensywny/defensywny. W Olsztynie sa dobrze zorganizowani i zeby niezorientowanym kibicom pomoc, wszyscy ofensywni skrzydlowi sa dlugowlosi (Kanczok jest wyjatkiem). Przyjmujacy wystepuja w parach-jeden dlugo i jeden krotkowlosy. Santilli rotowal tymi parami calkiem sporo, wiec nie wiem ktora ma byc podstawowa, a potem zrobil wymiane pomiedzy nimi. W Olsztynie wszyscy waleczni. Na poczatku kanadyski przyjmujacy mocno zostal pogoniony w przyjeciu i pewnie w konsekwencji z atakiem szlo mu roznie. Wiec weszla para belgisko/holenderska. Ale 2giego seta znowu zaczynala para kanadyjsko/polska i juz wtedy szlo mu znacznie, znacznie lepiej. Obaj krotkowlosi maja podobne ograniczenia, trudno wyczuc, ktory jest lepszy. Z ofensywnych Rousseau wydawal mi sie bardzie zbilasowany ale kanadyjczyk imponowal szybkoscia i elastycznoscia w ataku.
Hadrava rowno i dobrze, Kanczok wchodzil na podwojna. Poza sypa duzo rotacji.
Rotacji zabraklo w Zaksie. Tam dosyc fajnie Torres , Deroo przyzwoicie ale bez blysku. Dobrze Rejno. Ale ze zmeczonym Deroo, bez Toniuttiego i z nijakim Buszkiem to zespol bez zadla.
Kuba Kochanowski to dla mnie temat sam w sobie. Ten chlopak nigdy nie bedzie tylko statysta. Zawsze, nawet bez formy, potrafi cos dorzucic. A teraz jest moze i troche zmeczony, ale widac, ze powolanie i mozliwosc gry w doroslej reprze daly mu niesamowitego kopa. Walczy jak lew, pracuje w kazdym elemencie. Bardzo dynamicznie skacze markujac atak do kazdej wystawy. Zaliczyl pare ladnych serwisow, min piekny as na Buszku, taka pilka uciekajaca do linii. Akcja meczu urodzila sie po obronie Kuby w padzie, jedna reka gdzies w oklicach 11-12m, wystawie Wujka i pieknym zbiciu z lewego do skosu Rousseau. Byly po tym dlugie oklaski.Kuba sporo razy na kontrach bral na siebie wystawe. Oby tak dalej, choc ja ciagle twierdze, ze bylby z niego swietny przyjmujacy. A i ladnie cofa sie do przyjecia jak widzi, ze bedzie skrocony serwis. ;)
Ogolnie widac dobra atmosfere, jest naped, na zmianach przybijaja piatki z duzym entuzjazmem.
Nie wiem na ile starczy przy lepszych przeciwnikach ale na pewno zespol bedzie waleczny.

Jutro trzymam kciuki za wygrana Trefla. Ten zespol zasluguje na zagranie w obecnym ksztalcie. Moze zwyciestwo w turnieju doda im pary, moze jakis efekt marketingowy bedzie. W kazdym razie mam zamiar dorzucic swoja cegielke.

I moze by tak Onico dalo rade Zaksie?
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, o 22:39 przez kanimo, łącznie zmieniany 4 razy.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”