Plusliga 2017/18 - kolejka 30

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:Mam nadzieję, że Fornal spróbuje w tym meczu zaserwować tyłem, myślę, że ma to ogromną szansę powodzenia w dniu dzisiejszym. :D
Kiedyś Juantorena zaserwował dołem, przy podobnej przewadze swojego zespołu, ale była aferaa. W dodatku mecz był na wyjeździe i ta gorąca włoska publika, działo się. :D
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018, o 18:07 przez aezakmi, łącznie zmieniany 3 razy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

Onico kompletnie rozbite w jedynym ustawieniu, przy zagrywce Fornala. 8 punktów straconych z rzędu i skład Antigi został odstawiony na boczny tor. Play-offów w Warszawie w tym sezonie nie będzie.
aziente pisze:Najgłupsze co mogliby zrobić włodarze warszawskiego zespołu to kogokolwiek zwalniać - czy Gumę, czy Antigę. Zabrakło zmiennika na ataku i czwartego wszechstronnego przyjmującego.
Ktoś taką dziwną decyzję i spore ryzyko, żeby nie kontraktować czwartego przyjmującego jednak w Warszawie podjął. I to raczej nie sami włodarze klubu. Nie sugeruje, że Gumę, czy Antigę powinno się zwolnić - wręcz przeciwnie uważam, że powinni zostać i wyciągnąć naukę z tegorocznych błędów w budowaniu drużyny, ale jednak faktem jest, że w dużym stopniu tego gorzkiego piwa sami sobie nawarzyli. I teraz trzeba będzie je wypić.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Michal5 »

Trzeba było wziąć kogokolwiek na czwartego przyjmującego niż tak się bawić we trzech. Nie wierzę, że brakło akurat kasy, może trzeba było trochę zmniejszyć nakład na marketing i wszechobecny 'hype' i dorzucić to na zawodnika.

Jeszcze jeden!
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Verdungo »

A jeszcze 10 kolejek temu ONICO było na 2 miejscu z 11 punktową przewagą nad siódmym Olsztynem ;) Z nieba do piekła.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Chal »

Aranger pisze:Chociaż trzeba uczciwie przyznać - jak praktycznie z dnia na dzień wypada ci najlepszy gracz w składzie, drugi atakujący, gdy pierwszy jest słaby, do tego jeszcze środkowy, i nie ma masz nawet za bardzo jak trenować, to jest to też sytuacja co najmniej bardzo pechowa.
Szóstkę przegrywają z zespołem, który pół sezonu grał bez pierwszego rozgrywającego, pół bez pierwszego atakującego, spory kawałek również bez drugiego, a kilka spotkań też bez podstawowego przyjmującego.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

aezakmi pisze: Kiedyś Juantorena zaserwował dołem, przy podobnej przewadze swojego zespołu, ale była aferaa. W dodatku mecz był na wyjeździe i ta gorąca włoska publika, działo się. :D
Mecz Roma-Trentino w 2011 roku :D https://www.youtube.com/watch?v=Y52LIXMf7QE

W drużynie gospodarzy na przyjęciu grał wtedy Iwan Zajcew .
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Aranger »

Chal pisze:Szóstkę przegrywają z zespołem, który pół sezonu grał bez pierwszego rozgrywającego, pół bez pierwszego atakującego, spory kawałek również bez drugiego, a kilka spotkań też bez podstawowego przyjmującego.
No, ale ja nie twierdzę, że to dosyć jednak frajerskie wypadnięcie z szóstki usprawiedliwiają całkowicie te kontuzje, bo straty punktów z Cuprum albo dzisiaj mają jednak inne podłoże, tylko, że niezależnie od tego, jak nierozsądnie został zbudowany skład OW, to takie natężenie kontuzji jest dużym pechem. Chyba że traktujemy to w kategoriach jakiejś karmy czy coś.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: RobertBaklarzan »

Kwolek kontuzja noga chyba skrecona
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3943
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Klugenhammer »

Kontuzje kontuzjami, ale nie wszystko można nimi wytłumaczyć. Zwłaszcza takich porażek jak tamta z BBTSem.
Widać wyraźnie, że w końcówce sezonu warszawianom zwyczajnie brakuje paliwa.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

Całe szczęście, że Kwolkowi nic się poważnego nie stało.
Aranger pisze:
Chal pisze:Szóstkę przegrywają z zespołem, który pół sezonu grał bez pierwszego rozgrywającego, pół bez pierwszego atakującego, spory kawałek również bez drugiego, a kilka spotkań też bez podstawowego przyjmującego.
No, ale ja nie twierdzę, że to dosyć jednak frajerskie wypadnięcie z szóstki usprawiedliwiają całkowicie te kontuzje, bo straty punktów z Cuprum albo dzisiaj mają jednak inne podłoże, tylko, że niezależnie od tego, jak nierozsądnie został zbudowany skład OW, to takie natężenie kontuzji jest dużym pechem. Chyba że traktujemy to w kategoriach jakiejś karmy czy coś.
Onico wypadnie z "6" bo potracili w rundzie rewanżowej punkty z Bielskiem, czy Kielcami, a nie przez stratę punktów w dzisiejszym meczu. Wiadomo, że Radom to zupełnie inny zespół na wyjazdach, oraz w swojej małej i nietypowej hali. Praktycznie wszyscy, którzy tam przyjeżdżają mają problemy - zwłaszcza w I i II partii. Jeżeli jednak mecz się przedłuża i goście zdążą się zaadaptować to mecze w Radomiu często się odwracają. Niewykluczone, że dziś też tak będzie - tylko że strata 1 punktu przesądza, że dla Warszawy to i tak już po Ptokach.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: iron »

Warszawa w grze. Oby to jeden set jaki uda im się dzisiaj wygrać.
No sympathy for fools...
mucha-07
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 15:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: mucha-07 »

Czy posiada ktoś jakiś link do transmisji?
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Verdungo »

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

iron pisze:Warszawa w grze. Oby to jeden set jaki uda im się dzisiaj wygrać.
???

Nawet przy zwycięstwie Onico 3:2 w dzisiejszym meczu, do czego jeszcze bardzo daleko, ewentualną możliwość straty punktu Ptoków z zdegradowanymi już Kielcami, w dodatku we własnej hali można rozpatrywać tylko w kategoriach cudu.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Chal »

Są jeszcze Resovia i AZS.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: DeRosa »

Aranger pisze:Mam nadzieję, że Fornal spróbuje w tym meczu zaserwować tyłem, myślę, że ma to ogromną szansę powodzenia w dniu dzisiejszym. :D

Jednak przejechała się Warszawa na takim a nie innym skompletowaniu składu. Chociaż trzeba uczciwie przyznać - jak praktycznie z dnia na dzień wypada ci najlepszy gracz w składzie, drugi atakujący, gdy pierwszy jest słaby, do tego jeszcze środkowy, i nie ma masz nawet za bardzo jak trenować, to jest to też sytuacja co najmniej bardzo pechowa.
ktory to ten najlepszy gracz w skladzie?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Aranger »

No do momentu kontuzji zdecydowanie był nim Kwolek.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

Chal pisze:Są jeszcze Resovia i AZS.
To prawda. Ale z tego co wiem, Kolega Iron nie trzyma kciuków ani za Resovię, ani za AZS, tylko za Ptoki. Więc mnie ta jego prewencyjna i raczej niepotrzebna "zapobiegliwość" na wypadek kłopotów JW z Kielcami mocno zdziwiła.
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Garp »

Każdy punkt może się liczyć. Ani Olsztyn, ani Resovia wcale nie muszą wygrać za 3 punkty, zwłaszcza stawiam na Będzin.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

No i mecz faktycznie się odwrócił
Garp pisze:Każdy punkt może się liczyć. Ani Olsztyn, ani Resovia wcale nie muszą wygrać za 3 punkty, zwłaszcza stawiam na Będzin.
A ile właściwie punktów w tym sezonie Będzin zdobył w meczach wyjazdowych? ;) Szanse, że akurat Olsztyn straci jutro punkty są więc bardzo małe, tym bardziej że AZS, może nie w takim stopniu co Radom, ale też wyraźnie lepiej radzi sobie we własnej hali niż na wyjazdach. Już więcej szans na stratę przez gospodarzy punktów Onico ma pewnie w Rzeszowie, ale - powiedzmy szczerze - z różnych względów, również bardzo, bardzo małe.
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: DeRosa »

Garp pisze:Każdy punatę przez gospodarzy punktów Onico ma pewnie w Rzeszowie, ale - powiedzmy szczerze - z różnych względów, również bardzo, bardzo małe.
Z jakich?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Chal »

Radom na stosunek punktów u siebie i na wyjeździe 26 lub 27:17, Olsztyn przed jutrzejszym meczem 33:21, więc powiedziałbym, że ta różnica w przypadku AZS-u jest nawet większa.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

DeRosa pisze:
Garp pisze:Każdy punatę przez gospodarzy punktów Onico ma pewnie w Rzeszowie, ale - powiedzmy szczerze - z różnych względów, również bardzo, bardzo małe.
Z jakich?
Wystarczy rzut oka na tabelę - dla Szczecina ten mecz jest już o nic. Dla Będzina zresztą również.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: iron »

drukjul pisze:
iron pisze:Warszawa w grze. Oby to jeden set jaki uda im się dzisiaj wygrać.
???

Nawet przy zwycięstwie Onico 3:2 w dzisiejszym meczu, do czego jeszcze bardzo daleko, ewentualną możliwość straty punktu Ptoków z zdegradowanymi już Kielcami, w dodatku we własnej hali można rozpatrywać tylko w kategoriach cudu.
Niestety JW lubi zaskakiwać negatywnie.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: jimiq »

teraz Ptoki wygrają.
Presja nie jest ich mocną stroną, teraz dadzą radę.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: TommyLeeJones »

Zmotywowane Ptoki walczą u siebie z ostatnimi i najgorszymi w lidze Kielcami, które nie grają o nic a trwoga jakby Kielczanie mieli w kieszeni fortel i chcieli przyprowadzić pod mury Jastrzębia Arkę Przymierza :D . Doprawdy, wielka jest wiara kibiców JW w ich klub. Na nieszczęście Warszawian, nie ma komu przegrać, jeśli już miałbym kogoś obstawiać, pewnie byłby to Olsztyn ale Stocznia może się postawić Resce.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: drukjul »

Ładną walkę do końca mieliśmy dziś w Radomiu, ale obaj rywale wykrwawili się, stracili punkty na które przed spotkaniem liczyli, więc nikt nie ma prawa po tym meczu być zadowolonym. Najprawdopodobniej będzie to tylko pyrrusowe zwycięstwo Warszawy.

Walczyć o play-offy cały sezon i na ostatniej prostej, w dosłownie ostatnim meczu sezonu zasadniczego dać się wyprzedzić i przegrać z rywalami "6" o dosłownie jeden, jedyny punkt. W jakimś sensie, w sytuacji kiedy cel był tak blisko na wyciągnięcie ręki, bo po drodze nie wykorzystało się wszystkich możliwych szans powiększenia punktowego dorobku - np. już jeden punkt więcej w meczu z Kielcami we własnej hali Onico by wystarczał dziś do awansu do play-off, to przegrana w najgorszy możliwy sposób. Więc siatkarzy i kibiców zespołu Warszawy to ma prawo zaboleć.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018, o 19:59 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: kanimo »

Ladnie Warszawa powalczyla.
Zaluje jednak, ze Stephan mecz wczesniej sie nie zdecydowal na 1 zmaiane Nowakowskiego. On jest jednak miekka faja , Kowalczyk jest duzym walczakiem i zawsze nakreca zepol. 2 Zmiane Macedoczyka. Chociaz na to drugie mogla zabraknac czasu i treningu- dla Samiki i Wlodarczyka na prawym.

Jakos pamieta sie o kontuzjach Radomia a zapomina sie o 4 czy wiecej kontuzjach Warszawy, wsystkich w jednym momencie. Operacja Kwolka, zlamany palec Nowakowskiego, zlamanie u Evansa i o ile pamietam naderwany miesien u Wojtaszka. Potem chyba Gruszczynski sobie cos naciagnal.

Co do Gumy-zwalniac moze nie, ale jakis dywanik by sie przydal. Ktos odpowiada za sklad. Zwykle sa to dyrektor sportowy (tam gdzie taka funkcja istnieje) i trener.

Ladnie Fornal, swietnie Kwasowski. Troche zabraklo regularnosci chyba na prawym, mimo gry 3 zawodnikow u Czarnych.

Coz-szkoda mi walczakow: Kwolka, Wrony, Kowalczyka oraz troche Brizarda i Samiki.
Ale bez prawego to ciezko by im bylo cos ugrac. Wrawdzie Olsztynowi moze zabraknac lewego a i z prawym moze byc roznie.

A propos-jak tam plecy Hadravy?
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: adamow »

Michal5 pisze:Warszawa nie ma szans tego wygrać. Jeszcze dwa!
Jakby nie miała to by nie wygrała. Jeszcze dwa... dni oczekiwania na rozstrzygnięcie. Trzymajmy kciuki za Będzin i Kielce - w końcu tak jak i w Lubinie chłopaki walczą o kontrakty na kolejny sezon.
maciek77 pisze:To Antiga nieźle przygotował drużynę :D
Dobry treneiro to i dobrze przygotował drużynę :) Po tym się poznaje charakter zawodników, że nawet w beznadziejnej sytuacji potrafią odwrócić mecz.
iron pisze:Warszawa w grze. Oby to jeden set jaki uda im się dzisiaj wygrać.
Chciałeś napisać "oby to był jedyny..." Nie wiem czemu tak źle życzyłeś chłopakom z Warszawy ale na szczęście Twoje złorzeczenie się nie sprawdziło :)
drukjul pisze:
iron pisze:Warszawa w grze. Oby to jeden set jaki uda im się dzisiaj wygrać.
???

Nawet przy zwycięstwie Onico 3:2 w dzisiejszym meczu, do czego jeszcze bardzo daleko, ewentualną możliwość straty punktu Ptoków z zdegradowanymi już Kielcami, w dodatku we własnej hali można rozpatrywać tylko w kategoriach cudu.
Mamy 3:2 dla Onico, cuda w sporcie to codzienność co pokazało dziś Onico czy parę dni temu Roma więc poczekamy do niedzieli ;)
Garp pisze:Każdy punkt może się liczyć. Ani Olsztyn, ani Resovia wcale nie muszą wygrać za 3 punkty, zwłaszcza stawiam na Będzin.
Podzielam Twój typ, MKS musi być nadal w gazie bo przed nimi jeszcze baraż o uniknięcie barażu a jeśli to się nie uda to i ten właściwy baraż z Czewą.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2017/18 - kolejka 30

Post autor: Noworoczny »

2 lata temu Resovia też straciła szansę gry w finale. I nie mieli tej szansy do pierwszego seta meczu Skry.

Ale prawdę mówiąc, to liczę, że jednak Ptoki, Indyki, Pasiaki nie przegrają więcej, niż jednego seta w swoich meczach, bo obstawiłem Wawę poza plejofami.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”