Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

meduza123
Posty: 349
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: meduza123 »

Nie przesadzajmy z ,, ten Wika'' - gość przyjęcie przytrzyma, zagrywką kopnie a w ataku dostanie z 6-10 piłek na mecze, rozegranych na pojedynczy blok. W obronie też da radę.

Jeżeli jednak mają opcję zagranicznego libero i przy tym mogą stworzyć zabójczy środek to nawet bym się nie zastanawiał. Pewnie i tak Hoag dostałby zapewnienie, że trochę pogra za Mateja czy też w tych meczach gdzie wolne będzie mógł dostać któryś ze środkowych.

Mam nadzieję, że ten projekt wypali. Jak to już tutaj wielokrotnie podkreślano - taki klub kopnie ligę do przodu.
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olsztyniak99 »

qtp pisze:Hoga szkoda na ławke, zwłaszcza że alternatywa do gry jest Wika. Raczej środkowy usiądzie, i tu pytanie po co dwóch zawodników takiej klasy skoro jeden będzie siedział? No ale z państwowego wydaje się łatwiej.
Równie dobrze można to odwrócić i powiedzieć, że szkoda na ławke Van De Voorde, zwłaszcza że alternatywa do gry jest Gałązka/ ktoś tego pokroju. Dodatkowo na libero by się skazywali na Mihułke, a może być ktoś poważny.
Dla mnie dużo realniejsza opcja to Wika w przyjęciu, defensywe zabezpieczy, a w ataku poradzą sobie Matej, Kurek i środek.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: qtp »

meduza123 pisze:Nie przesadzajmy z ,, ten Wika'' - gość przyjęcie przytrzyma, zagrywką kopnie a w ataku dostanie z 6-10 piłek na mecze, rozegranych na pojedynczy blok. W obronie też da radę..
Nie przesadzamy, Wika ani nie gwarantuje poziomu w przyjęciu, ani od lat nie kopie zagrywką, a atak na udo. Bardzo się zdziwie jesli Hoag będzie sadzany na ławce kosztem środkowego, zwłaszcz że na rozegraniu Żygadło.
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szary Wilk »

W ogóle nie rozumiem polityki takiego klubu jak np Resovia. Według mnie, to Jastrzębie w tym sezonie, na miarę swoich możliwości wypada z organizacja najlepiej. Jest dość dobra szóstka i jeden mocny zmiennik na przyjęciu +1 gość z akademii. Jest rozgrywajacy + jego zmiennik, który nie obciaza budżetu, a jako drugi jest wystarczajacy. Maja jeszcze zmiennika na środku w postaci Guni, który na trzeciego na ligę wystarczy.

W ogóle, to jak dla mnie tacy sypacze jak Pajak,Droszyński czy Kozłowski to super opcja na drugiego rozgrywajacego, bo sa bardzo solidni, a nie przepłaca się i nie sciaga zawodnika z drugiego konca świata. Choć ten pierwszy poszedł grać do Turcji i woli regularna gre.

Resovia sobie wolali mieć wyrównana szóstke, tylko po co ? Środek: Dryja,Mozdzonek,Lemanski,Smith. Po co? Szkoda kasy i marnowanie czyjegoś czasu i potencjału. To samo taki Szerszeń jako 4 przyjmujacy i Jarosz jako 2 atakujacy.

Mogli pozyskać kogoś lepszego i jako 4 przyjmujacego, wziac kogos z akademii, jak Jastrzębie. Jeśli nie trzymaliby Dryi (który będzie nr 4), to może zamiast Smitha ściagneliby kogoś lepszego, młodszego. O rozegraniu nie wspominam, bo Redwitz dużo pewnie nie bierze sporo więcej jak brałby Kozłowski czy Droszyński.
Olsztyniak99
Posty: 20
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 08:50
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Olsztyniak99 »

qtp pisze:Nie przesadzamy, Wika ani nie gwarantuje poziomu w przyjęciu, ani od lat nie kopie zagrywką, a atak na udo. Bardzo się zdziwie jesli Hoag będzie sadzany na ławce kosztem środkowego, zwłaszcz że na rozegraniu Żygadło.
4ty zawodnik poprzedniego sezonu wg statystyk w przyjęciu. Chyba nie aż tak słabo :)
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: aezakmi »

meduza123 pisze:Nie przesadzajmy z ,, ten Wika'' - gość przyjęcie przytrzyma, zagrywką kopnie a w ataku dostanie z 6-10 piłek na mecze, rozegranych na pojedynczy blok. W obronie też da radę.
Jeszcze jeden dobry sezon jest w stanie rozegrać, ale trzeba faceta odchudzić - koniecznie, bo ma problem z wagą. Przyszedł Stojczew, wprowadzi swój rygor, to może uda się tego dokonać. I będzie przyjmujący, jak ta lala.
kristek
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2018, o 14:12
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: kristek »

Czytam od niedawna ten wątek i tak sobie myślę czy czasami Hoag nie przyjdzie do stoczni jako libero, było by to niezłe posunięcie. Są dwie opcje, pierwsza gdy Matej będzie w formie Hoag może grać na libero i w ten sposób mogą grać też dwaj zagraniczni środkowi. Jest też druga opcja gdy Matej nie będzie w formie lub dadzą mu poprostu odpocząć wtedy Hoag będzie grał jako przyjmujący. Ba jest nawet i trzecia opcja gdy coś się stanie z Simonem lub Seyedem może grać i Hoag i Matej na przyjęciu.Było by to genialne posunięcie ze strony stoczni. Nie bierzcie tego na poważnie, to są tylko takie moje przemyślenia. ;)
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szary Wilk »

@up

Hoag raczej jest z tych przyjmujacych, którzy średnio przyjmuja , a dobrze atakuja. Pomysł z przestawieniem go na libero, to czysta abstrakcja.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Noworoczny »

kristek pisze:Czytam od niedawna ten wątek i tak sobie myślę czy czasami Hoag nie przyjdzie do stoczni jako libero, było by to niezłe posunięcie. Są dwie opcje, pierwsza gdy Matej będzie w formie Hoag może grać na libero i w ten sposób mogą grać też dwaj zagraniczni środkowi. Jest też druga opcja gdy Matej nie będzie w formie lub dadzą mu poprostu odpocząć wtedy Hoag będzie grał jako przyjmujący. Ba jest nawet i trzecia opcja gdy coś się stanie z Simonem lub Seyedem może grać i Hoag i Matej na przyjęciu.Było by to genialne posunięcie ze strony stoczni. Nie bierzcie tego na poważnie, to są tylko takie moje przemyślenia. ;)
A jak Matej nie będzie sobie radził w ataku to się zamienią. Kazik na libero a Nick na lewe.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: jinx »

Chciałbym poznać naszych "Stoczniowych" forumowiczów. Jakie nicki mieli wcześniej:D
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: qtp »

Olsztyniak99 pisze:4ty zawodnik poprzedniego sezonu wg statystyk w przyjęciu. Chyba nie aż tak słabo :)
Tylko w poprzednim sezonie miał obok siebie 2 libero...
Szary Wilk pisze: Resovia sobie wolali mieć wyrównana szóstke, tylko po co ?
Ale jaką wyrównana 12? W Resovii jest wyraźna pierwsza 6 i solidni rezerwowi.
Dla czego solidni rezerwowi a nie jakieś ogórki? Historia ich tak nauczyła, sezony 09/10 (kontuzja Akhrema), 10/11 (Akhrem+Grozer) i 14-15 (znów Akhrem) to przegrane playoff właśnie przez kontuzje.

Poza tym czy zmiana Rossarda, Buszka i Szerszenia dała by kontrakt dla Kazińskiego? Myśle że nawet połowy by się nie uzbierało.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Crosby »

Wika bardzo się przyda w tej układance na niektóre mecze i dobrze że go stocznia ma bo chłopina w tamtym sezonie przyjmował chyba nawet lepiej od Ruciaka a jak wiemy Michał zmienił pozycję na libero.
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szary Wilk »

Kto to jest ten Kaziński? Bo gość równie popularny na forach siatkarskich, co Matej Kazijski.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: tomikon »

qtp pisze: Historia ich tak nauczyła
Z tego postu wynika jakby Resovia się uczyła…
Lux
Posty: 51
Rejestracja: 5 lip 2018, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Lux »

Wika statystycznie był najlepszym przyjmującym w Pluslidze. Polecam zajrzeć w rankingi. Oczywiście to tylko statystyka ale w kilku meczach Stoczni które oglądałem grał naprawdę bardzo dobrze. Myślę że da radę w przyjęciu A od atakowania to tam mają Kurka Kazijskiego Seyeda i Van de Voorde. Myślę że Hoag też sporo pogra oczywiście nie w tych kluczowych meczach.
nyszek
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2018, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: nyszek »

qtp pisze:
Olsztyniak99 pisze:4ty zawodnik poprzedniego sezonu wg statystyk w przyjęciu. Chyba nie aż tak słabo :)
Tylko w poprzednim sezonie miał obok siebie 2 libero...
Szary Wilk pisze: Resovia sobie wolali mieć wyrównana szóstke, tylko po co ?
Ale jaką wyrównana 12? W Resovii jest wyraźna pierwsza 6 i solidni rezerwowi.
Dla czego solidni rezerwowi a nie jakieś ogórki? Historia ich tak nauczyła, sezony 09/10 (kontuzja Akhrema), 10/11 (Akhrem+Grozer) i 14-15 (znów Akhrem) to przegrane playoff właśnie przez kontuzje.

Poza tym czy zmiana Rossarda, Buszka i Szerszenia dała by kontrakt dla Kazińskiego? Myśle że nawet połowy by się nie uzbierało.
W sezonie 14/15 Sovia zdobyła mistrzostwo, tu play off nie przegrali. A sezon o którym piszesz, gdzie Akhrem miał kontuzję(13-14), Sovia miała czwórkę solidnych graczy na przyjęciu( Akhrem Veres Penchev Lotman), mało co brakowało a nie doszliby wówczas nawet do finału ( w półfinale przeciwko Kędzierzynowi przegrywali 0:2 w meczach a w trzecim 2:0 dla Zaksy i piłki meczowe, niewykorzystane), w finale zmiażdżeni przez Skrę.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Bazinga »

Szary Wilk pisze: Bo w obwodzie ciagle jeszcze będzie Hoag.
nie wypominaj Bogu ducha winnemu Kanadyjczykowi ile ma w obwodzie, on jeszcze zrzuci te kilogramy
Pawel9221
Posty: 1193
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Pawel9221 »

qtp pisze:
Szary Wilk pisze:W koncu forma Mateja moze byc rozna
Nawet jeśli przyjedzie gruby i bez treningu to będzie czołowym zawodnikiem. Pamiętajmy że w naszej lidze wyróżniającymi zawodnikami są Śliwki i Bednorze...
Hoga szkoda na ławke, zwłaszcza że alternatywa do gry jest Wika. Raczej środkowy usiądzie, i tu pytanie po co dwóch zawodników takiej klasy skoro jeden będzie siedział? No ale z państwowego wydaje się łatwiej.
tego " Bednorza" bierze czolowy klub ligi wloskiej , raczej z mysla o graniu , niz o kwadracie ale ok .
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Michal5 »

Pawel9221 pisze:tego " Bednorza" bierze czolowy klub ligi wloskiej , raczej z mysla o graniu , niz o kwadracie ale ok .
A skąd takie przypuszczenie?
Pawel9221
Posty: 1193
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Pawel9221 »

Michal5 pisze:
Pawel9221 pisze:tego " Bednorza" bierze czolowy klub ligi wloskiej , raczej z mysla o graniu , niz o kwadracie ale ok .
A skąd takie przypuszczenie?
Pozegnali Cebulja , zostal Urnaut, przyszedl jeszcze Kaliberda ( to bedzie glowny rywal raczej Bartosza) , jednak Niemiec ostatnie sezony mial dosc przecietne , a ostatni sezon to praktycznie wgl nie gral . Mysle ze Bartosz ma duze szanse wygryzc Niemca.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: tomikon »

Pawel9221 pisze:
qtp pisze:
Szary Wilk pisze:W koncu forma Mateja moze byc rozna
Nawet jeśli przyjedzie gruby i bez treningu to będzie czołowym zawodnikiem. Pamiętajmy że w naszej lidze wyróżniającymi zawodnikami są Śliwki i Bednorze...
Hoga szkoda na ławke, zwłaszcza że alternatywa do gry jest Wika. Raczej środkowy usiądzie, i tu pytanie po co dwóch zawodników takiej klasy skoro jeden będzie siedział? No ale z państwowego wydaje się łatwiej.
tego " Bednorza" bierze czolowy klub ligi wloskiej , raczej z mysla o graniu , niz o kwadracie ale ok .
A to nie tak że tego wyróżniającego się "Bednorza" to chcieli wypożyczyć do beniaminka?
Lux
Posty: 51
Rejestracja: 5 lip 2018, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Lux »

Bednorz ma taki kontrakt ze wątpię by grzał ławe pozatym Velasco lubi takich zawodników
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Crosby »

W przypadku Bednorza wystarczy aby poprawił chociaż troche przyjęcie i by sobie poradził w serie a ,ale ja w to szczerze powiedziawszy nie wierzę bo oglądając włoską ligę widać dużą różnicę na serwisie w porównaniu do naszych plusligowych baloników
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018, o 17:59 przez Crosby, łącznie zmieniany 2 razy.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: tomikon »

Lux pisze:Bednorz ma taki kontrakt ze wątpię by grzał ławe pozatym Velasco lubi takich zawodników
Tak lubi że to podobno on chciał go wypożyczyć :)
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Bartek O »

jinx pisze:Chciałbym poznać naszych "Stoczniowych" forumowiczów. Jakie nicki mieli wcześniej:D
Wyobraź sobie teraz taką sytuację, że Marcin Wika, statystycznie czołowy przyjmujący Plus Ligi, idzie na trzeciego przyjmującego np. do Skry bądź ZAKSY. Wyobrażasz sobie te komentarze? No właśnie, ja także ;-). Tymczasem w Stoczni przytrzyma przyjęcie, kopnie zagrywką, swoje dołoży w ataku. Mocny punkt Mistrza Polski 2018-19. Nie jakieś tam Bednorze i Śliwki. Mam wrażenie, ze gdyby do Szczecina trafił najgorszy zdaniem czesci Forumowiczow libero na swiecie (ten z aktualnego jeszcze Mistrza Polski), to nagle zyskałby miano czołowego zawodnika na swojej pozycji w Europie.

Bardzo się cieszę z tego, jak poczyna sobie Stocznia na rynku transferowym. Matej to absolutny hit transferowy. Podobnie zresztą Bartosz Kurek. I mam nadzieję, że dołączy do nich Mousavi. Będzie naprawdę bardzo ciekawie. Ale niektórzy chyba faktycznie stracili kontakt z rzeczywistością. Widziałem nawet wpis, którego autor wyrażał ubolewanie nad tym, że Stocznia nie zagra w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Bo i tam mogłaby mocno namieszać...
Lux
Posty: 51
Rejestracja: 5 lip 2018, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Lux »

tomikon pisze:
Lux pisze:Bednorz ma taki kontrakt ze wątpię by grzał ławe pozatym Velasco lubi takich zawodników
Tak lubi że to podobno on chciał go wypożyczyć :)
Gdyby chciał to by wypozyczył pozatym byla jakas oficjalna wypowiedz Velasco gdzie by tak stwierdził?? Kaliberda nawet jezeli bedzie zaczynal mecze w pierwszej 6 to jest to tak nierowny zawodnik ze czesto bedzie przez Bednorza zmieniany takze Bartek swoje szanse dostanie. Rownie dobrze moze byc odwrotnie :p Kaliberda to zadna swiatowa gwiazda dobry zawodnik ale nie na tyle zebym stwierdzil ze bedzie nie do ruszenia podobnie zresztą Urnaut ktoremu bylo wygodnie miec przy sobie Ngapetha bo to on byl liderem i na niego byly zwrocone oczy. Jestem ciekaw jak teraz Urnaut ktory bedzie postrzegany jako lider przyjecia da sobie rade przede wszystkim mentalnie.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Crosby »

Ja akurat wolałbym Wike niż Katicia do klaskacza
Lux
Posty: 51
Rejestracja: 5 lip 2018, o 17:52
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Lux »

Bartek O pisze:
jinx pisze:Chciałbym poznać naszych "Stoczniowych" forumowiczów. Jakie nicki mieli wcześniej:D
Wyobraź sobie teraz taką sytuację, że Marcin Wika, statystycznie czołowy przyjmujący Plus Ligi, idzie na trzeciego przyjmującego np. do Skry bądź ZAKSY. Wyobrażasz sobie te komentarze? No właśnie, ja także ;-). Tymczasem w Stoczni przytrzyma przyjęcie, kopnie zagrywką, swoje dołoży w ataku. Mocny punkt Mistrza Polski 2018-19. Nie jakieś tam Bednorze i Śliwki. Mam wrażenie, ze gdyby do Szczecina trafił najgorszy zdaniem czesci Forumowiczow libero na swiecie (ten z aktualnego jeszcze Mistrza Polski), to nagle zyskałby miano czołowego zawodnika na swojej pozycji w Europie.

Bardzo się cieszę z tego, jak poczyna sobie Stocznia na rynku transferowym. Matej to absolutny hit transferowy. Podobnie zresztą Bartosz Kurek. I mam nadzieję, że dołączy do nich Mousavi. Będzie naprawdę bardzo ciekawie. Ale niektórzy chyba faktycznie stracili kontakt z rzeczywistością. Widziałem nawet wpis, którego autor wyrażał ubolewanie nad tym, że Stocznia nie zagra w tym sezonie w Lidze Mistrzów. Bo i tam mogłaby mocno namieszać...
Nie ma co sie sprzeczać ze Wika w szóstce bezie delikatnie odstawał poziomem od reszty pozatym jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. Ja np na miejscu Stoczni flirtował bym z Kubiakiem. Ma wspaniałego menedżera do rozwiązywania ważnych kontraktów bez jakichkolwiek konsekwencji
nyszek
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2018, o 16:23
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: nyszek »

Co do Wiki to on miał dwa sezony naprawdę bardzo dobre, ten ostatni w Częstochowie i pierwszy w Rzeszowie, potem stopniowo szło coraz gorzej, a zeszły sezon w jego wykonaniu był naprawdę solidny, w każdym elemencie wyglądał nieźle. Oczywiście, Marcin ma już 35 lat i trzeba mieć świadomość że lepszy nie będzie, ale wiadomo, że on pierwszą opcją w ataku nie będzie, być może będzie mu to służyć.

Jeśli transfer Seyeda dojdzie faktycznie do skutku, to w mojej opinii nie ma opcji, zeby przyszedł Hoag. Zagraniczny libero? Być może, choć nie w tej chwili dużego wyboru na tej pozycji. Przewijało się nazwisko Salparowa, ale czy on jest wolny w ogóle? Zresztą, w składzie są Mihułka i Jaskuła, więc dwóch libero jest. Chyba że jeden z nich będzie zadaniowym 4 przyjmującym, wtedy libero z zagranicy może się pojawić.

A tak z innej beczki - pojawiło się info że Muserski może trafić do Suntory Sunbirds
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery 2018/2019 plotki, spekulacje

Post autor: Szary Wilk »

Panowie, którzy porównujecie Skrę, do Stoczni. Jak Wlazły skończy karierę, Skra znajdzie do tego bardzo dobrego sypacza (Łomacz solidny jak jest w formie), przyjdzie na środek taki Seyed, zrobią bombę transferową w postaci kogoś klasy Kazijskiego i dopną bardzo duży budżet, to jako drugi przyjmujący, przez jeden sezon, może grać nawet Janeczek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”