Sędziowie

Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Nagor »

Powiem oklepane przeze mnie słowa: W Polsce nie ma sędziów, są "sędziowie" lub pseudosędziowie, lub właściciele fabryk dorabiających sobie siedząc na stołku sędziowskim i rozdzielając punkty wg ich uznania.
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: pk+ »

evija pisze:Gdyby to była setówka z negatywnym wpływem na wynik dla Radomia, to siatkarze Jadaru zdjęli by go ze stołka, a Jan Such musiałby wyciągnąć z portfela kolejne 4000 po meczu...
To nie był błąd, to był tragiczny wielbłąd - trochę wstyd jak na tą klasę rozgrywkową. Moim zdaniem punkt powinien być dla Radomia, a nie powtórka akcji, bo Hernandez atak skończył, prawda? Trefl piłki nie podbił...
Podbił, podbił... nawet było słychać jak Such na czasie mówił do zawodników, że bez punktu bo Trefl mógł kontynuować grę. Oczywiście nie zmienia to faktu, że sędziowie popełnili błąd.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
dziq
Posty: 359
Rejestracja: 6 maja 2008, o 21:07

Re: Sędziowie

Post autor: dziq »

po jego ataku piłka poszybowała w aut po stronie radomia więc punkt na 1000% dla radomia więc prosze nie mieszać błąd ,,sędziów,, jakich mało
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: pk+ »

Gwizdek był jak piłka jeszcze szybowała, więc autu nie było - gwizdek kończy akcję :) Swoją drogą Hernandez wybił się do ataku właśnie tak jakby był w drugiej linii i usiłował uniknąć błędu przekroczenia linii, co oczywiście nie usprawiedliwia sędziego.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Nagor »

Ogląda ktoś spotkanie Muszyny z Żukowem? Nie chcę już się rozwodzić, powiem tylko, że sędzia dał tam w tie-breaku niezły popis.
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: pk+ »

Nagor pisze:Ogląda ktoś spotkanie Muszyny z Żukowem? Nie chcę już się rozwodzić, powiem tylko, że sędzia dał tam w tie-breaku niezły popis.
No faktycznie jakaś zła passa, co mecz to ciekawiej
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Diego

Re: Sędziowie

Post autor: Diego »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 mar 2009, o 23:04 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: proponuję zachować pewną kulturę dyskusji
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Nagorski »

Sędziowie znów drukują w Częstochowie... :<
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Ted »

Nowy Nagorze w jaki sposób drukują???
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Nagorski »

Nowy lepszy Nagorze :D Igła wyciąga piłkę pod siatką, a sędzia odgwizduje przejście dołem, do tej pory Igła nie wie o co chodzi. Potem Bartman atakuje po bloku, a sędziowie udają, że nie widzą, na powtórce widać zaginający się palec, ale komentatorzy też się nie popisują :D
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: hubert »

Akurat Igle słusznie odgwizdano przejście bo przepis stanowi wyraźnie, że o ile w przypadku stopy nie ma błędu, gdy jest styczność z linią o tyle w przypadku każdej innej częsci ciała każde przekroczenie jest błędem.
Może Igła o tym nie wie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: therion »

hubert pisze:Akurat Igle słusznie odgwizdano przejście bo przepis stanowi wyraźnie, że o ile w przypadku stopy nie ma błędu, gdy jest styczność z linią o tyle w przypadku każdej innej częsci ciała każde przekroczenie jest błędem.
Może Igła o tym nie wie.
Nie oglądałem meczu, więc nie wiem którą częścią ciała Ignaczak przeszedł linię środkową. Natomiast mała korekta do stwierdzenia huberta, nie tylko w przypadku stopy nie ma błędu gdy ma kontakt z linią, to samo tyczy się dłoni. Jeżeli zaś dotknął boiska przeciwnika każdą inną częścią ciała, czyli kolano, łokieć, głowa, plecy, zadek itd. to błąd jest.
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sędziowie

Post autor: Arff »

Nagor zabierz młodszego brata z forum, bo niedomaga merytorycznie... Andrzej Lemek to wg niektórych najlepszy polski sędzia, a wczoraj tylko to potwierdził, nienagannym arbitrażem przez calutki mecz...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sędziowie

Post autor: zbyszek_2013 »

Dzisiaj w Bydgoszczy sędziował pan Kasprzyk z Czestochowy i na liniach cztery panie z Bydgoszczy. Poziom sędziowania bardzo dobry. Dla wszystkich sędziów.
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

Arff pisze:Andrzej Lemek to wg niektórych najlepszy polski sędzia, a wczoraj tylko to potwierdził, nienagannym arbitrażem przez calutki mecz...
Też mam takie zdanie. Częstochowa przegrała po siatkarsku...
AZS CZĘSTOCHOWA!
alex4don
Posty: 37
Rejestracja: 25 lut 2009, o 15:06
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sędziowie

Post autor: alex4don »

zbyszek_2013 pisze:Dzisiaj w Bydgoszczy sędziował pan Kasprzyk z Czestochowy i na liniach cztery panie z Bydgoszczy. Poziom sędziowania bardzo dobry. Dla wszystkich sędziów.
Byłem i się zgadzam ;)
"Siatkówka jest grą dla inteligentnych"
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Nagorski »

Otworzono nową drukarnię w bełchatowie?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

Nagorski pisze:Otworzono nową drukarnię w bełchatowie?
Sytuacja z antenką Wlazłego była po prostu szczytem szczytów... :| Dobrze, że na finał dostępne będą powtórki video dla zawodników.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Nagorski »

A co powiesz o rzuconej piłce Falaski do Plińskiego? Na powtórkach aż biło po oczach...
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

Odpowiem, że szkoda nerwów... Chyba przyzwyczaiłem się już do takiego drukarstwa w naszej lidze. Może się okazać, że te dwie powtórki na set, to będzie za mało...
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: niepoinformowany »

lucass90 pisze:Odpowiem, że szkoda nerwów... Chyba przyzwyczaiłem się już do takiego drukarstwa w naszej lidze. Może się okazać, że te dwie powtórki na set, to będzie za mało...
Czemu za mało? Masz rację to zachowujesz szansę przecież.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

niepoinformowany pisze:
lucass90 pisze:Odpowiem, że szkoda nerwów... Chyba przyzwyczaiłem się już do takiego drukarstwa w naszej lidze. Może się okazać, że te dwie powtórki na set, to będzie za mało...
Czemu za mało? Masz rację to zachowujesz szansę przecież.
Niby tak, ale ja byłbym zwolennikiem 3 takich szans :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Nagorski »

Powinno być jeszcze takie coś - 2 błędy sędziego - zmiana za drugiego a potem kara finansowa.
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: jacek05 »

lucass90 pisze:
niepoinformowany pisze:
lucass90 pisze:Odpowiem, że szkoda nerwów... Chyba przyzwyczaiłem się już do takiego drukarstwa w naszej lidze. Może się okazać, że te dwie powtórki na set, to będzie za mało...
Czemu za mało? Masz rację to zachowujesz szansę przecież.
Niby tak, ale ja byłbym zwolennikiem 3 takich szans :)
to w końcu Wy chcecie oglądać siatkówkę czy sprawdzanie decyzji? Już w tenisie 3 szanse na kilkukrotnie dłuższy set to za wiele a co dopiero na siatkówkę...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Mate »

jacek05 pisze: to w końcu Wy chcecie oglądać siatkówkę czy sprawdzanie decyzji? Już w tenisie 3 szanse na kilkukrotnie dłuższy set to za wiele a co dopiero na siatkówkę...
Zdrowie i nerwy kibica ważniejsze ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Nagorski
Posty: 419
Rejestracja: 26 mar 2009, o 20:40
Płeć: M

Re: Sędziowie

Post autor: Nagorski »

Zwłaszcza, gdy sędziowie popełniają takie błędy jak właśnie w Kędzierzynie. Nieraz puszczają taką piłkę jak ktoś wystawia z pola, a co dopiero przy przyjęciu...
Kolejny błąd.. to już się staje plagą. Mitrović atakuje w siatkę, podbijają, sędzia puszcza grę. Serb potem atakuje po palcu sędzia pokazuje aut. Tragedia. Tylko się dopcham do władzy PZPS, każdy błąd będzie kosztował 1000zł, zobaczymy czy będą tacy do przodu :D
Kolejny błąd: Perłowski podbija dwukrotnie piłkę po siłowaniu na siatce z Martinem - sędzia puszcza grę... Chyba MVP właśnie dla niego się szykuje. Zdobył już sam 4 błędy bardzo rażące w oczy.
Piąty błąd. MVP dla sędziego murowane. Skąd się biorą tacy ludzie?
"Nie mamy już nic do wygrania w tej chwili, a szczególnie do przegrania" J. Strumiłło
Gdzie się podziali, dobrzy sędziowie... Dudek to taki fajny ptak.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 868
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: Jacek »

Nagorski pisze: Skąd się biorą tacy ludzie?
A skąd Ty ?
Więcej takich sędziów nam trzeba jak panowie Soból i Strzylak. Zauważ jaki oni mają autorytet wśród zawodników. Nawet jak trafi się pomyłka to nikt nie dyskutuje z nimi, nie ma kłótni bo zawodnicy wiedzą, że to wypadek przy pracy.
Tak więc MVP za wczoraj to Tobie się należy, albo może Złote Usta - czy jakoś tak.
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Sędziowie

Post autor: nulon »

post skasowany
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sędziowie

Post autor: Pele »

No jaki posłuch u graczy mieli panowie Soból i Strzylak to było widać - żółta kartka dla Hernandeza i od razu cała Resovia skacze do sędziego. Kilka innych sytuacji również.
Niestety obaj byli NAJSŁABSZYMI aktorami wczorajszego zaciętego meczu
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sędziowie

Post autor: lucass90 »

Jacek pisze:Więcej takich sędziów nam trzeba jak panowie Soból i Strzylak. Zauważ jaki oni mają autorytet wśród zawodników. Nawet jak trafi się pomyłka to nikt nie dyskutuje z nimi, nie ma kłótni bo zawodnicy wiedzą, że to wypadek przy pracy.
Rozumiem, że to żart ? Wydaje mi się, że ten autorytet sędziów u zawodników jest coraz mniejszy. Doprowadzają oni zawodników do skrajnej rozpaczy, oznaki tego można było zobaczyć chociażby we wczorajszym meczu ZAKSy z Resovią.
Wypadek przy pracy, powiadasz ??? Szkoda tylko, że tych wypadków co mecz jest coraz więcej. Wypadki w sędziowaniu (przynajmniej w takiej ilości) mógłby mieć pierwszy-lepszy Kaziu z ulicy, a nie człowiek, który ukończył chyba wszystkie możliwe kursy sędziowskie i, co więcej, posiada klasę sędziego międzynarodowego :|
Jeśli do codzienności nie wejdą powtórki video, lub jakieś kary za skandaliczne sędziowanie (chociaż to i tak marzenie ściętej głowy, bo całe to towarzystwo jest po jednych pieniądzach), to większość wyników straci wiarygodność.
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”