PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Z Szacunkiem dla Bartka, ale mvp to dziś Matej albo Hoag
Należało się Kurkowi. Dwie wygrane końcówki setów przez Stocznie to jednak jego, i jego zagrywki zasługa. Aranger ma całkowitą rację, że znaliśmy dotąd zupełnie kolegi Kurka z tej strony. Cicha woda.... :]
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: astronauta »

Rusek na poprawę przyjęcia to żart. Do tego odpada atak z 6 strefy. Prowadzić w końcówkach i nie wygrać nawet seta, frajersko przegrany mecz.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Szary Wilk »

Myślę, że Matej może pograć dwa sezony w PlusLidze na najwyższym poziomie. Po tym sezonie prawdopodobnie będzie trzeba zmienić rozgrywającego i poszukać kogoś z zagranicy. Logicznym ruchem wtredy będzie ściągnięcie Kubiaka na przyjęcie i próba podebrania komuś polskiego środkowego.


Dla mnie MVP Hoag
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: zibibobi »

O JW można delikatnie powiedzieć "frajerzy". W 1 secie prowadzili 20:16 i przegrali, w 3 było 24:21 i wtopa i nie wygrali nawet seta. A zmiana Fromm/Rusek to majstersztyk Fefe.
dyletant
Posty: 5117
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: dyletant »

Znakomity Hoag i Pobożny, Kurek 41%, ale trzymał końcówki. Bardzo słaby Lyneel, a trzeci Niemiec nie powąchał nawet parkietu :|
http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... ID=0&PID=0
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Myślę, że Matej może pograć dwa sezony w PlusLidze na najwyższym poziomie. Po tym sezonie prawdopodobnie będzie trzeba zmienić rozgrywającego i poszukać kogoś z zagranicy. Logicznym ruchem wtredy będzie ściągnięcie Kubiaka na przyjęcie i próba podebrania komuś polskiego środkowego.
W przypadku Stoczni to na tym etapie, raczej nie ma co się bawić w jakieś długofalowe mocarstwowe plany. Warto cieszyć się tym co jest; - może niech ta drużyna i ci zawodnicy jak najdłużej bawią się w tym sezonie swoją grą i niech ten klub będzie wypłacalny w maju-czerwcu w przyszłego roku. To wszystko czego wypada im życzyć. ;)
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Elgarten »

Mecz fajny do oglądania, ale macie rację, że Jastrzębie mocno pokpiło sprawę. Drażni mnie niechlujność Swędrowskiego. W końcówce trzeciego seta powiedział: "Jastrzębie prowadziło już 22:19". Niby prawda, ale nie można było powiedzieć, że Jastrzębie prowadziło 24:21? Ktoś może powiedzieć, że się czepiam, ale zaobserwowałem tę dziwną manierę u Swędrowskiego już kilka lat temu.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Szary Wilk »

Dla mnie zdecydowanie MVP to Hoag. Punkt mniej od Kurka, ale 68 procent w ataku. Może nie był liderem w końcówkach, ale trzymał poziom w meczu.
voice
Posty: 142
Rejestracja: 16 lut 2018, o 10:00

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: voice »

zibibobi pisze:O JW można delikatnie powiedzieć "frajerzy". W 1 secie prowadzili 20:16 i przegrali, w 3 było 24:21 i wtopa i nie wygrali nawet seta. A zmiana Fromm/Rusek to majstersztyk Fefe.
Przez te zmiany w końcówkach jw wtopilo mecz. Ten Fefe to chyba nie umie wyciągać wniosków. Skoro w pierwszym secie ta zmiana doprowadziła do przegranej, to po co ją dokonywać w końcówce 2. seta, a tym bardziej na koniec trzeciego
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: knightrider »

De Giorgi formę utrzymuje z kadry + zmiana na Ruska miodzio położył tym 2 sety :] :] Jak ta konserwa została trenerem kadry do tej pory nie wiem. Konarskiemu Turcja wyszła bokiem i to wyraźnym 30 % kolejny mecz.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: leeon »

Oliva w odstawce kompletnie.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: ciorny17 »

Patrzę na grę Szwajcara z Radomia na rozegraniu i twierdzę, że Czarni mają lepszego rezerwowego sypacza jak Skra.
Kłamca.
Riad69
Posty: 498
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Riad69 »

Smutno się patrzy na to Cuprum
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: kanimo »

voice pisze:
zibibobi pisze:O JW można delikatnie powiedzieć "frajerzy". W 1 secie prowadzili 20:16 i przegrali, w 3 było 24:21 i wtopa i nie wygrali nawet seta. A zmiana Fromm/Rusek to majstersztyk Fefe.
Przez te zmiany w końcówkach jw wtopilo mecz. Ten Fefe to chyba nie umie wyciągać wniosków. Skoro w pierwszym secie ta zmiana doprowadziła do przegranej, to po co ją dokonywać w końcówce 2. seta, a tym bardziej na koniec trzeciego

Tez tak uwazam. W drugim secie , podobnie jak w pierwszym, wejscie Ruska i zaraz problem w przyjeciu plus nie bylo komu konczyc. Uznalam, ze w trzecim secie Fefe juz tak nie sfrajerzy i te zmiane sobie daruje. A jednak...
Dodatkowo Fromm po powrocie, w trzecim secie, jakby wybity z rytmu w ataku. 2 razy nie skonczyl.
Juz wejscie Penczewa (tu rozsadnie-za slabszego Mateja) do 2 lini wydaje sie bardziej perspektywiczna zmiana. Hoag gra bardzo fajnie.
Fefe tymi zmianami, szczegolnie w 3 secie poddal zespol.
Brak Fromma, Konar slaby w koncowkach na styku i gorszy dzis Lyneel= natychmiastowa utrata przewagi.

Mnie tam cieszy, ze Mieszko jednak szybko poukladal zespol.
Bo Stocznia moze bedzie rok, moze 2 lub 3. A Mieszko moze zrobic wiele dobrego dla polskiej siatkowki przez okres o wiele dluzszy.
Troche chyba charyzmy mu brak, ale na razie jakos sobie radzi ze swoimi gwiazdami.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Lynn »

niesamowicie dużo błędów po stronie Cuprum

brak przyjęcia, zespuste zagrywki i nerwowa gra

a potencjał według mnie jakiś tam jest na pewno nie na ostatnie miejsce w lidze
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: biker74 »

Radom rozbił w Lubinie Cuprum 3-0. W 3 secie Radom prowadził 15-9, zdołał roztrwonić przewagę i zrobiło się po 21 plus piłka setowa dla Cuprum. W Cuprum w 3 secie popis Borucha 3 punkty atakiem plus 4 bloki.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: MWi »

W międzyczasie przeciętny mecz w Lubinie. Miedziowi niby mają jakiś potencjał, ale na razie wygląda to słabiutko. W tym roku nie ma już drużyn o I-ligowych składach jak Bielsko i Kielce, więc może być ciężko z utrzymaniem.

Z małych pozytywów nieźle Gruszczyński w obronie i Wachnik w ataku. Słaby mecz wszystkich atakujących będących na boisku, Żygałow i Filip czapowani, Patucha i Ziobrowski w auty. Ten ostatni coraz bardziej zaczyna mi przypominać Gromadowskiego :(.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Aranger »

Lynn pisze:a potencjał według mnie jakiś tam jest na pewno nie na ostatnie miejsce w lidze
Jak Ziobrowski nie zacznie coś grać, to na ostatnie, bo póki co wygląda jak zdecydowanie najgorszy szóstkowy atakujący w lidze. A że to zespół wrażliwy w przyjęciu, gdzie ci przyjmujący na siatce cudów nie wyprawiają, to wszystko się kompletnie nie równoważy.

Oby Fornal zrobił wreszcie jakiś krok do przodu, bo to granie na 30% w ataku wygląda źle, a zerowa efektywność w meczu z być może najgorszym zespołem w lidze to już w ogóle.

A Hubera warto pochwalić, super początek sezonu notuje, dzisiaj 4 bloki.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2018, o 18:32 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: kanimo »

Moze za duzo, albo za glosno sie mowi o jego talencie.
Moze potrzebuje, jak Mika, zeby sie odciac. Albo wiekszych wyzwan?
Dziwi mnie to. Z kadra potrenowal w wakacje. Ostatnie mecze poprzedniego sezonu mial swietne. A tu znowu zjazd w dol. :(
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: ciorny17 »

Jakoś nigdy mi nie imponował Ziobrowski i faktycznie jeśli wziąć pod uwagę szóstkowych atakujących to jest najsłabszy. Ani jakiś specjalnie imponujących parametrów skocznościowych nie ma, ani też wirtuozem techniki ataku nie jest.

Co do Tomka. Moim zdaniem przydałby mu się taki Anastasi jako trener. Ktoś z dobrą fachową ręką, oczywiście nic nie ujmując Pryglowi, mógłby wywindować Fornala poziom wyżej. Wchodząc do ligi razem z Kwolkiem, wydawało mi się, że to właśnie przyjmujący radomian był krok przed Bartkiem i wydawał się bardziej gotowy na ligę. Póki co jak dla mnie Fornal stoi w miejscu.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Pawel9221 »

ciorny17 pisze:Jakoś nigdy mi nie imponował Ziobrowski i faktycznie jeśli wziąć pod uwagę szóstkowych atakujących to jest najsłabszy. Ani jakiś specjalnie imponujących parametrów skocznościowych nie ma, ani też wirtuozem techniki ataku nie jest.

Co do Tomka. Moim zdaniem przydałby mu się taki Anastasi jako trener. Ktoś z dobrą fachową ręką, oczywiście nic nie ujmując Pryglowi, mógłby wywindować Fornala poziom wyżej. Wchodząc do ligi razem z Kwolkiem, wydawało mi się, że to właśnie przyjmujący radomian był krok przed Bartkiem i wydawał się bardziej gotowy na ligę. Póki co jak dla mnie Fornal stoi w miejscu.
Fornal to stoi w miejscu przede wszystkim przez słabą/przeciętna fizyke gry. Technicznie gra bez zarzutów, jak ma postawiona wysoką piłke to nie ma sily wybicia przez blok.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: tomikon »

Achrem kontuzjowany czy co innego, bo nie wierzę że może grać słabiej niż to co prezentują przyjmujący w pierwszym secie....
Boćkowi też coś dolega?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2018, o 20:32 przez tomikon, łącznie zmieniany 1 raz.
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: astronauta »

tomikon pisze:Achrem kontuzjowany czy co innego, bo nie wieżę że może grać słabiej niż to co prezentują przyjmujący w pierwszym secie....
Boćkowi też coś dolega?
Przegrywa sportowo.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Lynn »

tak się zastanawiałem kiedy Łukasik albo Kwolek zaczną "krwawić" w przyjęciu i trzeba będzie zrobić zmiane, a wartościowego zmiennika, który pociągnał by gre na przyjęciu Warszawa raczej nie ma. Araujo też za dużo atakował po autach.

Co do Achrema to gość ma 36 lat i po tylu kontuzjach i w tym wieku ciężko mu będzie ciągnąć gre Zawiercian i grać w niej pierwsze skrzypce.
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: tomikon »

Lynn pisze: Co do Achrema to gość ma 36 lat i po tylu kontuzjach i w tym wieku ciężko mu będzie ciągnąć gre Zawiercian i grać w niej pierwsze skrzypce.
Ma, ale też pare miesięcy temu grał na całkiem wysokim poziomie, nie wprowadzenie go na boisko gdzie Waliński gra totalną padakę, Żukowi bliżej do wysokiego libero to dość dziwna decyzja.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: kanimo »

Oleg chyba tez srednio przyjmuje. Warszawa ma czym zagrozic z zagrywki i troche rozstawila Zawiercie po katach w pierwszych 2 setach.

Meczu Czarnych nie ogladalam ale to kolejna kolejka, gdzie staty Hubera potwierdzaja, ze wkrotce wyrosnie nam niezly srodkowy.
Drugi pod wzgledem ilosci zagrywek, 0 bledow , 1 as; wprawdzie atak tylko 50% ale 4 bloki.
Jakby co, to przypominam, ze przed 2 sezonami pisalam, ze z tego rocznika, to jeden z niewielu i najbjbardziej gotowy do plusligowego grania. On jest moze bez rewelacji, ale solidny po calosci. Dojdzie troche sily, doswiadczenia, lepszy trener...
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Robert77 »

knightrider pisze:De Giorgi formę utrzymuje z kadry + zmiana na Ruska miodzio położył tym 2 sety :] :] Jak ta konserwa została trenerem kadry do tej pory nie wiem. Konarskiemu Turcja wyszła bokiem i to wyraźnym 30 % kolejny mecz.
No i znalazł się specjalista!
Szacunku trochę! Ta ,,konserwa'' zbudowała drużynę, która przez dwa sezony w PL wałem rozjeżdżała wszystko co żywe.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: kanimo »

To tez czlowiek i moze sie mylic. Przyznasz sam, ze wejscia Ruska bylo rownie udane jak u Vitala wejscie Wojtaszka.
Roznica taka, ze Heynen tego wejscia wprawdzie bronil, ale potem juz go nie stosowal.
Fefe te « dobra zmiane » stosowal z uporem. Moze kompleksu sie nabawil, jak jego kolega po fachu, z podobnym materialem ludzkim zdobyl mistrzostwo swiata. To moze wytracic z rownowagi :)

A co do Konara-wymien mecze, na wyzszym poziomie miedzynarodowym, gdzie ciagnal druzyne jak jej nie szlo, lub w koncowce na styku. Nie mam na mysli lania ogorkow w poczatkowych fazach pucharow.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: knightrider »

Robert77 pisze:
knightrider pisze:De Giorgi formę utrzymuje z kadry + zmiana na Ruska miodzio położył tym 2 sety :] :] Jak ta konserwa została trenerem kadry do tej pory nie wiem. Konarskiemu Turcja wyszła bokiem i to wyraźnym 30 % kolejny mecz.
No i znalazł się specjalista!
Szacunku trochę! Ta ,,konserwa'' zbudowała drużynę, która przez dwa sezony w PL wałem rozjeżdżała wszystko co żywe.
De Giorgi dostał raczej najlepszych przyjmujących w tamtym okresie +ligi bez większej konkurencji gdzie wszystkie kluby miały 1 db przyjmującego na Skre/Jastrzębie/Reske nic wielkiego nie dodał. W Europie bez jakichkolwiek sukcesów wyszydzany Gardini ma lepsze wyniki od Konserwy :] Najgorszy sezon PL Kadry w 21 wieku, rozbicie mentalne, zaoranie Kurka który był w dobrej formie po Skrze czy brak jakichkolwiek zmian.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: PlusLiga 2018/2018 - kolejka 3

Post autor: Pele »

knightrider pisze:
Robert77 pisze:
knightrider pisze:De Giorgi formę utrzymuje z kadry + zmiana na Ruska miodzio położył tym 2 sety :] :] Jak ta konserwa została trenerem kadry do tej pory nie wiem. Konarskiemu Turcja wyszła bokiem i to wyraźnym 30 % kolejny mecz.
No i znalazł się specjalista!
Szacunku trochę! Ta ,,konserwa'' zbudowała drużynę, która przez dwa sezony w PL wałem rozjeżdżała wszystko co żywe.
De Giorgi dostał raczej najlepszych przyjmujących w tamtym okresie +ligi bez większej konkurencji gdzie wszystkie kluby miały 1 db przyjmującego na Skre/Jastrzębie/Reske nic wielkiego nie dodał. W Europie bez jakichkolwiek sukcesów wyszydzany Gardini ma lepsze wyniki od Konserwy :] Najgorszy sezon PL Kadry w 21 wieku, rozbicie mentalne, zaoranie Kurka który był w dobrej formie po Skrze czy brak jakichkolwiek zmian.
Coś nie tak w tym co napisałeś!!
KONSERWA to jest Andrea Gardini!!! To ja upowszechniłem to przezwisko czy też określenie, więc prosiłbym o poprawne stosowanie. Oczywiście nie jest jedynym trenerem, który może być tak nazywane, ale jest jedyną prawdziwą :]
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”