Asseco Resovia 2018/2019

Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: maciek0812 »

Andrzej jeszcze bohatersko wróci i pokaże kto jest najlepszym Polskim trenerem :)
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Pele »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, o 09:25 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: szanuj innych, uzywaj słownika
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Na konkurencyjnym portalu którego nazwy tu nie można wymieniać jeden użytkownik o nazwie Ahmet Pol napisał:
"ciekawe w jakiej roli kowal pozostanie w Rzeszowie ??? będzie pod, nad, około trenerem??? może jakimś dyrektorem??? no i kiedy będzie jego triumfalny powrót na stanowisko??? po nowym roku, wiosna, następny sezon??? a może już czas na kadrę??? myślę ,że to nie koniec kowalowej komedii"

Ja tego lepiej bym nie ujął. Dopóki Kowal koło Resovii będzie się kręcił w jakiejkolwiek roli to dobrze nie będzie i nie uwierzę że jakikolwiek inny trener będzie miał lekko. :D
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: alimak »

TommyLeeJones pisze:Cretu ma doskonałą okazję do wykazania się :D . Lecz sam zastanawiam się co będzie dalej z Kowalem? Odczeka sezon i wróci na stołek, znajdzie robotę gdzie indziej, rzuci trenerkę?

Wczoraj miałem nosa, pomyślałem, że nie po to prezes przejechał w poprzek Polskę, aby nie wywalić Maga Endrju po porażce.

A nawet czarter wynajął, to było zwolnienie z klasą.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: RobertBaklarzan »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 29 paź 2018, o 08:48 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie chcemy polityki na forum.
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kuki91 »

Kruca, nie ma to jak wrzucać politykę do siatkówki, Ty wiesz, że jesteś ohydny z czymś takim :P ?

Wyniki jak wyniki, raz lepiej, raz gorzej. Może bardziej chodzi o potencjał i odbiegająca od niej grę od... dawna?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiepski »

I powiem więcej "kończ waść, wstydu oszczędź" -jeśli Kowal miałby choć trochę honoru (w co wątpię) po takim blamażu tak powinien zrobić i dać sobie spokój na jakiś czas z trenerką
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: weary_skier »

Kiepski pisze:I powiem więcej "kończ waść, wstydu oszczędź" -jeśli Kowal miałby choć trochę honoru (w co wątpię) po takim blamażu tak powinien zrobić i dać sobie spokój na jakiś czas z trenerką
Jak Kowal miałby dać kres dalszymTwoim upokorzeniom?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pk+ »

Jeden problem rozwiązany, drugi to sposób budowania zespołu... zmiana trenera nie wpływa niestety na złe transfery.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kiepski »

pk+ pisze:Jeden problem rozwiązany, drugi to sposób budowania zespołu... zmiana trenera nie wpływa niestety na złe transfery.

Tu muszę się zgodzić, nie wiem czy też dobrze zostali dobrani zawodnicy, za te pieniądze można było inaczej "ugrać" ten skład. Nie pasują mi w tej układance najbardziej obaj rozgrywający i Buszek. Przy limitach pokazuje też że Masłowski nie jest zawodnikiem na którym można budować czołową drużynę
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: jaet »

weary_skier pisze:No to chyba muszę zmienić awatar.
Nie tylko avatar, ale i motto. Proponuję: "Odchodzę, bo nikt nie chce żebym został" ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: pewniak »

jaet pisze:
weary_skier pisze:No to chyba muszę zmienić awatar.
Nie tylko avatar, ale i motto. Proponuję: "Odchodzę, bo nikt nie chce żebym został" ;).
To nie motto, tylko cytat :)

Btw. Ciekaw jestem czy trener zostanie pożegnany "po resoviacku".... gdzieś... kiedyś... może....
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: jaet »

pewniak pisze:
jaet pisze:
weary_skier pisze:No to chyba muszę zmienić awatar.
Nie tylko avatar, ale i motto. Proponuję: "Odchodzę, bo nikt nie chce żebym został" ;).
To nie motto, tylko cytat :)

Btw. Ciekaw jestem czy trener zostanie pożegnany "po resoviacku".... gdzieś... kiedyś... może....
Wiem, że cytat. Moja propozycja też może stać się cytatem ;).
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: reeman »

Na stronie klubowej jest napisane, że żegna się AK z klubem.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: TommyLeeJones »

reeman pisze:Na stronie klubowej jest napisane, że żegna się AK z klubem.
Jedno słowo: grubo.

Wracając do ostatniego meczu, napiszę aby nie zniknęło, bo wszyscy skupiają się na Kowalu. Leman się wydziarał ale pod tatuażami widać, że mocno przypakował, miał kilka fajnych uderzeń godnych męskiej siatkówki. Shoji wizualnie bardzo słabo i nie wiem czemu wyszedł w szóstce. Myślałem też, że Perry będzie pewniejszy. W całym zespole widać totalny chaos, dla mnie oni nie wiedzą co mają robić, przecież to nie są leszcze.

Alegorią obecnej Reski został dla mnie Mika, który dostał babola od Shoji'ego, zrobił w powietrzu obrót o 360 stopni, machnął piłką w siatkę, wylądował i wzruszył ramionami. Mimo tego szanse na szóstkę są bardzo duże, ślimaków do minięcia nie braknie.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: estril1992 »

Tak z ciekawości sprawdziłem sobie ile porażek mieliśmy na koniec 1 fazy od sezonu 2009/2010
2009/2010 6
2010/2011 4
2011/2012 5
2012/2013 6
2013/2014 4
2014/2015 4
2015/2016 8
2016/2017 5
2017/2018 11
2018/2019 obecnie 4 ( 4 kolejki)

Ps Trener Gheorghe Cretu nowym szkoleniowcem.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Widzę duży potencjał w tej drużynie, teoretycznie powinno być dobre przyjęcie, atak, serwis, blok... Wierzę, że z Cretu ta drużyna się odrodzi, wejście do play-offów jest bardzo realne. Będę trzymał kciuki, możliwe jest nawet mistrzostwo.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

Murilo0 pisze:Widzę duży potencjał w tej drużynie, teoretycznie powinno być dobre przyjęcie, atak, serwis, blok... Wierzę, że z Cretu ta druga drużyna się odrodzi, wejście do play-offów jest bardzo realne. Będę trzymał kciuki, realne jest nawet mistrzostwo.
Czy ten potencjał jest rzeczywiście tak duży? Co jeśli Schulz będzie tym Schulzem z reprezentacji, gdzie nie przekonywał, wstrzymywał rękę a nie Schulzem z Trefla? Co, jeśli problemy Shojiego w poprzednich klubach to nie przypadek, a zwyczajny brak umiejętności? Co, jeśli nie będzie można wykorzystać Smitha przez limity? Co, Mika i Rossard będą tak samo nierówni jak w zeszłym roku? Co, jeśli Szerszeń okaże się być dobrym graczem w półamatorskiej lidze, a w profesjonalnej nie podoła?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Aranger »

Skłaniałbym się ku tezie, że u Shojiego to rzewczywiście brak umiejętności, w reszcie przypadków to chyba właśnie rola trenera, żeby ci gracze pokazywali swoją lepszą twarz.
kanimo

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: kanimo »

Przesada.
Schulz calkiem dobrze pokazal sie w LN, szczegolnie na serwisie.
Do wykorzystania Smitha trzeba naklonic Maslowskiego do wiekszej pracy nad przyjeciem oraz madrze ograniczyc mu silke, bo wyglada na bardziej napakowanego ale z mniejszym czuciem miesniowym.
Mika jak juz gral w Treflu, to gral pomiedzy niezle a dobrze. Zreszta jest tez Buszek, ktory raczej grywal srednio ale nie dramatycznie. U Kowala wszyscy stopniowo zjezdzaja z forma.
Mlody jak to mlody, powinien wchodzic stopniowo, a nie jak u Kowala, na trudne i juz przegrane koncowki. Bedzie latwiej jak (bodajze) w grudniu dostanie pozwolenie na zmiane licencji. Tutaj troche mozliwosci ograniczyl Kowal, bo kilku przeciwnikow z nizszej polki Resovia juz miala i stracila punkty. Teraz bedzie pod sciana i jest maly margines bledu.
Sypaczy ma Reska dwoch, Redwitz gra jak na razie nie najgorzej i druzyna przy nim gra niezle.

Trzeba to poukladac, zdecydowac kto wchodzi za kogo, w jakim celu i okolicznosciach. A nie jak maszyna losujaca wyciagnie w danym momencie (np Buszek pod siatke).
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Murilo0 »

Shoji będzie rezerwowym. Rossard i Mika to klasowi gracze, Schulz też ma duży potencjał. Kto ma większy? Skra z Wlazłym i Szalpukiem? Zaksa? JW? Stocznia?
All work and no play makes Jack a dull boy...
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: mmb »

To trzeba było uwiecznić..

Obrazek
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

kanimo pisze: Schulz calkiem dobrze pokazal sie w LN, szczegolnie na serwisie.
W Lidze Narodów Schulz rozegrał bardzo dobry mecz z Japonią i przyzwoity z Iranem. W pozostałych grał bardzo mało lub w ogóle nie grał, więc można wnioskować, że nie przekonał do siebie Heynena. Był jeszcze mecz z USA, gdzie wyglądał słabo. Zbiorczo - w LN pojawił się na boisku w 6 z 17 meczów (tylko 3 na jakimś dystansie), 50 pkt, 7.1 pkt/mecz, 43% skuteczności w ataku.

Na MŚ pojawiał się na placu równie śladowo. Można powiedzieć, że grał jeszcze mniej. Mecz z Portoryko, 2 pełne sety z Francją, 1.5 seta z Włochami, pozostałe wejścia to podwójne zmiany, by na końcu stracić pozycję kosztem Konarskiego.

W całym sezonie zdobył 80 punktów, w tym 11 w zagrywce, 45% skuteczności w ataku.

Mnie rozczarował. :(
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

Takiego potencjału jak Stocznia na skrzydłach, to nie ma nikt. Tak samo jak takiego rozgrywajacego jak Zaksa. Nie mniej jednak, Stocznie zgrać i według mnie to może być najlepsza drużyna w lidze. Wszystko zależy od tego, czy Żygadło dźwignie ciężar rozegrania, bo z tym u niego różnie. Jakby nie patrzeć, był pierwszym sypaczem w Novym Urengoju, Trentino (Giannelli dopiero w play offach był odkryciem). Potem zmiennikiem Grbicia w Zenicie i potem 3 lata, rzekomo udane, w Iranie.


Czy jest to rozgrywajacy na miano mistrza kraju? Patrzac na obecna sytuacje w lidze, w formie raczej wystarczajacy.
xxwolverinexx
Posty: 16
Rejestracja: 7 maja 2013, o 09:00
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: xxwolverinexx »

Wiadomo już jakie stanowisko w klubie obejmie Nadtrener? (sarkazm+cynizm+realizm)
Świeżak
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: rzr »

Kowal wraz z Ogonowskim są poza klubem.
Andrzej Kowal definitywnie odchodzi, nie będzie pełnił żadnej funkcji w klubie – mówi „PS” prezes Resovii Bartosz Górski.
https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... ka/3qwvqcg
Z zespołem żegna się Marcin Ogonowski. Reszta sztabu pozostaje bez zmian.
http://www.assecoresovia.pl/2018/10/ghe ... o-resovii/
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: tomikon »

To w sumie dość poważna sprawa kto w Rzeszowie będzie trzymał laptopa?
Avenged_7x
Posty: 93
Rejestracja: 22 paź 2016, o 01:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Avenged_7x »

On jeszcze pilnował tableta i podawał tabliczki z numerami zawodników, był krytycznym elementem maszyny losującej Trenera, nie umniejszaj jego roli :D
#kowalout
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: drukjul »

Dłuższy wywiad z Cretu dla "PS"
"Czy presja bycia trenerem takiego zespołu, jak Asseco Resovia, będzie podobna do tej, jaką mógł pan odczuć pracują w Biełgorodzie?

- Nie, moim zdaniem, to zupełnie inna bajka i nie ma tutaj co porównywać. W Biełgorodzie nie chodziło nawet o presję, tylko o zupełnie inną mentalność. Myślę, że prezesi klubu w Rzeszowie nie skaczą do gardeł zawodników tak, jak to ma miejsce w Biełgorodzie i nie wyzywają ich. Nawet jeśli coś idzie nie tak, to rozmawiają o tym z zawodnikami, ale nie obrażają ich. To jest jednak zupełnie inna mentalność. W tej części Europy nie są akceptowalne pewne zachowania i sytuacje, które mają miejsce chociażby w Biełgorodzie. W Rzeszowie od początku mam szczere i bezpośrednie relacje z prezesem klubu, który zgodził się na to, żebym pracował w Asseco Resovii ze swoim wieloletnim asystentem z Rosji"


https://www.przegladsportowy.pl/siatkow ... ji/pveh0dy
Trochę niezrozumiała ta wypowiedź, bo w ubiegłym roku w Biełgorodzie Cretu również pracował z Alarem Rikbergiem. Estończyk nie pełnił tam co prawda formalnie roli asystenta, ale statystka, ale przy sposobie pracy Cretu, który chętnie korzysta nie tylko z analizy statystycznej, ale także video w czasie trwania samej gry i ma to później przełożenie na zmiany jego decyzji taktycznych, formalna funkcja Rikbergia odpowiadającego właśnie za to poletko w Biełogrodzie nie miała w sumie takiego znaczenia. Prawdopodobnie w Resovii miejsce Estończyka również będzie za bandami, a nie na ławce trenerskiej. Ciekawe czy w tej sytuacji Kamil Sołoducha zostanie w Resovii?
UrbanHorn
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2011, o 19:41
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: UrbanHorn »

Kadziewicz bardzo pozytywnie wypowiada się o nowym trenerze, bądź co bądź z nim pracował w klubie. Dość optymistycznie to wygląda.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”