Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

Zaksa nigdy by nie zostawiła Łukasza na lodzie. Nie jest też na rynku dostępny żaden lepszy od niego polski atakujący, a tego prawdopodobnie wymaga strategia budowania zespołu.
Zostaje tylko życzyć odzyskania zdrowia.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Lucarelli pisze:Zaksa nigdy by nie zostawiła Łukasza na lodzie. Nie jest też na rynku dostępny żaden lepszy od niego polski atakujący, a tego prawdopodobnie wymaga strategia budowania zespołu.
Zostaje tylko życzyć odzyskania zdrowia.
Bociek pretensje miał... choć moim zdaniem zupełnie niesłusznie.
Co do innych atakujących - Faryna kontrakt ma ważny na kolejny sezon? To byłby fajny transfer. I w sumie przedłużenie Kaczmarka wcale go nie wyklucza.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

Bociek to chyba nikt nie wie o co miał pretensje, bo klub wspierał go oraz przedłużył z nim kontrakt gdy był w największej potrzebie.
Faryna byłyby ciekawy na drugiego.
Zaksa ma ten komfort, że w razie potrzeby Śliwka zagra na ataku.
Największe pytanie co Świderski zrobi na przyjęciu, opcja polska czyli zostawiamy Semeniuka, ściągamy Szymure z powrotem i niech rywalizują czy opcja zagraniczna gdzie pozycje budżetową pt. "kontakt Deroo" przeznaczamy na jakiegoś Cebulja, Urnauta czy Clevenot do pary z Olkiem.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Lucarelli pisze:Największe pytanie co Świderski zrobi na przyjęciu, opcja polska czyli zostawiamy Semeniuka, ściągamy Szymure z powrotem i niech rywalizują czy opcja zagraniczna gdzie pozycje budżetową pt. "kontakt Deroo" przeznaczamy na jakiegoś Cebulja, Urnauta czy Clevenot do pary z Olkiem.
Koniecznie potrzeba mocnego przyjmującego i środkowego. Jestem za 2 opcją.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

Fajna plotka dzisiaj poszła - na play offy polski doświadczony skrzydłowy na K... :D
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Aquino »

Ale chyba inne transfery niż medyczne nie wchodzą w grę. Popraw mnie jeśli mylę.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

Hirako pisze:
Lucarelli pisze:Największe pytanie co Świderski zrobi na przyjęciu, opcja polska czyli zostawiamy Semeniuka, ściągamy Szymure z powrotem i niech rywalizują czy opcja zagraniczna gdzie pozycje budżetową pt. "kontakt Deroo" przeznaczamy na jakiegoś Cebulja, Urnauta czy Clevenot do pary z Olkiem.
Koniecznie potrzeba mocnego przyjmującego i środkowego. Jestem za 2 opcją.
Że środkiem myślę, że to raczej pewna sprawa że za Smitha przyjdzie ktoś lepszy. Seyed sportowo wydaje się dobrą opcją, pytanie jest o kwestie charakterologiczne.
Kolejne pytanie to czy jeżeli przyjdzie mocne nazwisko na przyjęcie to czy Semeniuk zgodzi się zostać na trzeciego.
Grania powinno być i tak dużo.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

bono pisze:Fajna plotka dzisiaj poszła - na play offy polski doświadczony skrzydłowy na K... :D
Kubiak?
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: adamow »

Kubiak ma dokończyć sezon w Modenie
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

Tylko za kogo ten transfer medyczny? Kaczmarek się nie kwalifikuje chyba, a innych kandydatów brak. Także raczej marne szanse na kogokolwiek.
bono
Posty: 3524
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: bono »

adamow pisze:Kubiak ma dokończyć sezon w Modenie
A podpisał juz?
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: adamow »

Kicu pisze:Tylko za kogo ten transfer medyczny? Kaczmarek się nie kwalifikuje chyba, a innych kandydatów brak. Także raczej marne szanse na kogokolwiek.
Nie wiadomo czy się nie kwalifikuje. Wstępnie mówi się nawet o 10 tygodniach przerwy więc to prawie do końca sezonu. Do tego nie wiadomo w jakiej formie wróci więc możliwe, że bezpieczniej będzie wyłączyć Łukasza już do końca sezonu i na jego miejsce kogoś ściągnąć.

Co do Kubiaka nie wiem czy podpisał w Modenie, krążyły tylko takie słuchy. Biorąc pod uwagę jednak to, że dla Kubiaka $$$ są najważniejsze a Włosi kasę mają to scenariusz ten jest bardzo prawdopodobny
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Kicu »

adamow pisze:
Kicu pisze:Tylko za kogo ten transfer medyczny? Kaczmarek się nie kwalifikuje chyba, a innych kandydatów brak. Także raczej marne szanse na kogokolwiek.
Nie wiadomo czy się nie kwalifikuje. Wstępnie mówi się nawet o 10 tygodniach przerwy więc to prawie do końca sezonu. Do tego nie wiadomo w jakiej formie wróci więc możliwe, że bezpieczniej będzie wyłączyć Łukasza już do końca sezonu i na jego miejsce kogoś ściągnąć.
Bardziej chodziło mi o wymogi PLS-u dotyczące transferu medycznego.
Podstawowym Zawodnikiem drużyny, o którym mowa w ust. 5, jest zawodnik, który w 70% meczów rozpoczął grę w pierwszej szóstce drużyny oraz uczestniczył w grze na boisku w 50% meczów, biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane do momentu kontuzji sety.
Kaczmarek przeszedł chorobę, wrócił i teraz nabawił się kontuzji. Więc trudno oczekiwać, że brane będą pod uwagę mecze DO momentu pierwszej absencji. Natomiast do dnia dzisiejszego, Kaczmarek na pewno nie rozpoczął 70% meczów.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Dajcie spokój, nie będzie żadnych transferów. Trzeba walczyć tym co jest. Jednak słabo widzę to prawe skrzydło...
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: KentuckiFan »

https://www.lokalna24.pl/wiadomosci/300 ... a-w-zaksie

Śliwka i Kaczmarek przedłużyli kontrakty z ZAKSA.

"Tutaj mamy wszystko, czego potrzebuje siatkarz: znakomite zaplecze, świetny sztab szkoleniowy, siłownię, halę, profesjonalne zarządzanie klubem i kibiców, którzy wspierają nas na dobre i na złe. Także nie zastanawiałem się długo podejmując tę decyzje i bardzo się cieszę, że ZAKSA jest klubem, w którym mogę kontynuować swoją przygodę" - zaznaczył Aleksander Śliwka.
Dyskutować zawsze warto.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

Kubiak ??? Nie wiem jak inni ale ja pamietam jak wystawiał 4 litery do kibiców w naszej hali .....
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: adamow »

Kicu pisze:
Podstawowym Zawodnikiem drużyny, o którym mowa w ust. 5, jest zawodnik, który w 70% meczów rozpoczął grę w pierwszej szóstce drużyny oraz uczestniczył w grze na boisku w 50% meczów, biorąc pod uwagę wszystkie rozegrane do momentu kontuzji sety.
Kaczmarek przeszedł chorobę, wrócił i teraz nabawił się kontuzji. Więc trudno oczekiwać, że brane będą pod uwagę mecze DO momentu pierwszej absencji. Natomiast do dnia dzisiejszego, Kaczmarek na pewno nie rozpoczął 70% meczów.
Nie jestem pewny jak należy interpretować ten zapis dotyczący "70% meczów". O jakich meczach mowa? To chyba należy rozumieć tak, że 70% meczów spośród tych do których zawodnik był zgłoszony do meczowego składu. Bo jak zawodnika w składzie nie było to jak zawodnik miał rozpocząć mecz w wyjściowej szóstce? Bez sensu tworzyć takie skomplikowane w interpretacji zapisy bo co to ma do rzeczy ile meczy zawodnik zaczął w wyjściowej szóstce. Może być zawodnik, który ani jednego meczu nie rozpoczął w szóstce bo jest po prostu rezerwowym i też może doznać kontuzji wykluczającej go do końca sezonu.
kanimo

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kanimo »

Bo joker medyczny to zastapienie podstawowego a nie rezerwowego. Specjalnie tak jest skoonstruowany przepis i nie uwzglednia koncepcji 2 rownych szostek.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Son »

Już nie ma co wymyślać na sile jakiś medyków. Już były z tego Popelki...
Baroti robi świetną robotę, jak na rezerwowego. Jest Łukasik, Śliwka , jest kilka kombinacji. Na sytuacje losowe nie na się wpływu, trzeba grać dalej. Mimo tego Zaksa i tak jest równorzędnym rywalem dla Skry i Wawy i sprawa mistrzostwa dalej otwarta.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: firefoxkk »

Świder i tak chyba w totka wygral, bo nikt przed sezonem nie liczył że Semeniuk na taki poziom wejdzie i zastąpi Szymure w 100% i jeszcze Baroti że zastąpi tak Kaczmarka.....
A po sezonie szczerze chciałbym zobaczyć na środku kogoś takiego jak Le Roux, chyba gra w chinach, a tam rozgrywek nie ma... Wiek idealny 30+, czyli ograny z dobra zagrywka i blokiem + niedawno cuda z Toniuttim wyprawiał na środku, gdy Francja była na topie... Ostatnio chyba nie łapie się w kadrze do 6 i jego charakter jest ciezki, ale poziom raczej dobry by zapewnił. Chyba ciężko bedzie finansowo jak grał w Sadzie i Beijing to za duże pieniądze..
No takie moje małe marzenie zobaczyć go...., I trzeba w przyszłym roku zabezpieczyć atak.. Grygiel do strzelec opolskich, Jungiewicz do sztabu jako statystyk, Baroti raczej odejdzie i pytanie czy na drugiego polak, bo w tym roku mieliśmy problemy z obcokrajowcami w sensie mieliśmy więcej niż 3 zawodników z zagranicy :P
Awatar użytkownika
KentuckiFan
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2011, o 21:33
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: KentuckiFan »

firefoxkk pisze:Świder i tak chyba w totka wygral, bo nikt przed sezonem nie liczył że Semeniuk na taki poziom wejdzie i zastąpi Szymure w 100% i jeszcze Baroti że zastąpi tak Kaczmarka.....
A po sezonie szczerze chciałbym zobaczyć na środku kogoś takiego jak Le Roux, chyba gra w chinach, a tam rozgrywek nie ma... Wiek idealny 30+, czyli ograny z dobra zagrywka i blokiem + niedawno cuda z Toniuttim wyprawiał na środku, gdy Francja była na topie... Ostatnio chyba nie łapie się w kadrze do 6 i jego charakter jest ciezki, ale poziom raczej dobry by zapewnił. Chyba ciężko bedzie finansowo jak grał w Sadzie i Beijing to za duże pieniądze..
No takie moje małe marzenie zobaczyć go...., I trzeba w przyszłym roku zabezpieczyć atak.. Grygiel do strzelec opolskich, Jungiewicz do sztabu jako statystyk, Baroti raczej odejdzie i pytanie czy na drugiego polak, bo w tym roku mieliśmy problemy z obcokrajowcami w sensie mieliśmy więcej niż 3 zawodników z zagranicy :P
Czekałem na moment gdzie Semen świadomy tego, że pokłada się w Nim nadzieję pokaże na co go stać o tak się stało. Młody, waleczny, ambitny, ciągle rozwojowy, zatem dalej, konsekwentnie do przodu Kamil.
Dyskutować zawsze warto.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

firefoxkk pisze:Świder i tak chyba w totka wygral, bo nikt przed sezonem nie liczył że Semeniuk na taki poziom wejdzie i zastąpi Szymure w 100% i jeszcze Baroti że zastąpi tak Kaczmarka.....
A po sezonie szczerze chciałbym zobaczyć na środku kogoś takiego jak Le Roux, chyba gra w chinach, a tam rozgrywek nie ma... Wiek idealny 30+, czyli ograny z dobra zagrywka i blokiem + niedawno cuda z Toniuttim wyprawiał na środku, gdy Francja była na topie... Ostatnio chyba nie łapie się w kadrze do 6 i jego charakter jest ciezki, ale poziom raczej dobry by zapewnił. Chyba ciężko bedzie finansowo jak grał w Sadzie i Beijing to za duże pieniądze..
No takie moje małe marzenie zobaczyć go...., I trzeba w przyszłym roku zabezpieczyć atak.. Grygiel do strzelec opolskich, Jungiewicz do sztabu jako statystyk, Baroti raczej odejdzie i pytanie czy na drugiego polak, bo w tym roku mieliśmy problemy z obcokrajowcami w sensie mieliśmy więcej niż 3 zawodników z zagranicy :P
Cóż z Semenem to ja się spodziewałem. Ma ogromny potencjał i to było widać nie tylko w Zawierciu, ale i w Zaksie sezon wcześniej. Ma niezłe czucie w przyjęciu, zagrywkę mocną i co ważniejsze regularną no i potrafi ciągnąć grę w ataku oraz nie pęka w ważnych momentach czyli mocna głowa. Jedynie ma problem na wysokich piłkach i śmieciach. Coś jak Bednorz w Skrze bo teraz we Włoszech za bardzo go nie oglądam. A Le Roux to beznadziejna opcja. Atmosferę potrafi psuć jak mało kto a umiejętności już zdecydowanie nie te. Wolę takich środkowych jak Seyed czy Sole, który może też być do wyciągnięcia, ale to będzie zależeć od włoskiej czołówki.
A co do Kaczmarka to nie miał przypadkiem trzyletniego kontraktu a zatem jego kontrakt nie obowiązywał dalej?
TomekK-K
Posty: 16
Rejestracja: 23 lut 2020, o 08:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: TomekK-K »

Pech Łukasza nie opuszcza. Na szczęście jest Arpad i jak dla mnie godnie zastępuje Łukasza. Chętnie zobaczyłbym go w K-K również w przyszłym sezonie. Nie wiem jak wygląda jego kontrakt ale swoją postawą pokazał, że można na niego liczyć
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1808
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: hardy »

Jest jeszcze kilka meczów w których Arpad musi pokazać że można na niego liczyć
Awatar użytkownika
Hrabia_Monte_Christo
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 19:25
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hrabia_Monte_Christo »

Brak Łukasza jest solidnym osłabieniem, ale Baroti już udowodnił, że potrafi całkiem przyzwoicie grać. Problemem jest to, że zawodzi z poważnymi rywalami.

Mam nadzieję, że do końca rundy zasadniczej, Grbić przetestuje ustawienie na 3 przyjmujących, czyli Śliwka, Semeniuk oraz Łukasik.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

hardy pisze:Jest jeszcze kilka meczów w których Arpad musi pokazać że można na niego liczyć
Myślę, że już wykazał, że jako na drugiego atakującego można na niego liczyć. Chyba, że chcesz by wykazał, że można na niego liczyć jako na pierwszego.
Awatar użytkownika
Hrabia_Monte_Christo
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2019, o 19:25
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hrabia_Monte_Christo »

Nie oczekujmy cudów od Barotiego. Jeśli zagra na swoim poziomie w PO, to będzie super. Jeśli nie, Grbić musi rotować.



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: Hirako »

Hrabia_Monte_Christo pisze:Nie oczekujmy cudów od Barotiego. Jeśli zagra na swoim poziomie w PO, to będzie super. Jeśli nie, Grbić musi rotować.



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Zgadzam się. Baroti już pokazał, że można na jego liczyć. Bez jego solidnej gry Zaksa mogłaby mieć więcej straconych punktów, a tu oczko straty do lidera.

Nawet jak (odpukać) nie wyjdą mu najważniejsze spotkania to zero pretensji. Ma taki a nie inny poziom umiejętności i to nie on miał kończyć kluczowe dla sezonu piłki (choć oczywiście jeśli podoła to tym większy plus).
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: mitam »

Myślę, że obaj atakujący potrzebują przede wszystkim wsparcia ze strony kibiców !!! Łukasz pewnie załamany kontuzją a Arpad potrzebuje naszego wsparcia i poczucia że jesteśmy z nim. nawet wtedy gdy mu nie idzie. Może jakas akcja na trybunach ?
TomekK-K
Posty: 16
Rejestracja: 23 lut 2020, o 08:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Post autor: TomekK-K »

Arpad został rzucony na głęboką wodę. Przychodził na drugiego a tu się okazuje, że musi grać w podstawie. Moim zdaniem podołał i jeśli będzie miał owo wsparcie to jeszcze może się rozwinąć
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”