Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

kamil1999 pisze:Może Suwałki, albo Olsztyn patrząc na to, że to ty napisałeś ten komentarz. No i czasami strach pisać konkrety jak się coś usłyszało bo zawodnik wybierze inny klub i forum cię zjedzie za to.
Dokładnie,ale niektórym tego nie wytłumaczysz
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8040
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze:Wiem jak ważne są każde dane, a że często wrażenia wizualne nie idą w tym w parze to co innego.
Poziom brazylijskiej Superligi był w ostatnim sezonie tak niewyrównany i niski, że, po pierwsze, nie dało się tego momentami śledzić, a po drugie - raczej łatwo było ponabijać statystyki z tymi przeciętniakami, więc gdyby ktoś robił naprawdę dobre statystyki, to i tak trzeba byłoby podejść do tego z dystansem. Resovia by tam była 5-6 zespołem, mniej więcej taka przepaść.

A statystyki jednak warto brać pod uwagę, bo nie chcę, żeby wyszło, że się czepiam - ale ten Daniel faktycznie zanotował fajny występ z Sesi, tyle, że to był jedyny jego tak dobry występ w meczach z mocnymi drużynami, bo średnio w tych 8 meczach z Sesi/Taubate/Sadą/SESC, robił 9 pkt na 13% efektywności ataku... A przez ''poziom 1. ligi'' miałem na myśli gracza, który nie będzie wzmocnieniem szóstki drużyny ze środka tabeli naszej ligi. Nie będę udawać, że analizowałem materiały wideo tego gracza, ale ten jego zespół kilka razy widziałem i, jak wyżej, to był kompletnie niewyróżniający się gracz Superligi, ligi (jako całokształt) wyraźnie słabszej niż nasza.
johnnyrotten pisze:Oczywiście, że były takie osoby i daję głowę, że nie tak mało. Nie pamiętam, czy dyskusja wywiązała się w temacie poświęconym Resovii, czy w którymś o kolejce ligowej z tego sezonu, ale właśnie dlatego podałem przykład Bartmana, bo można wpaść po przeczytaniu takich wywodów w niezły dysonans poznawczy.
Jak wyżej, Bartman notował w tym sezonie (ogólnie) przeciętne statystyki - słaba zagrywka, przeciętna (jak na atakującego) liczba punktów, przeciętna efektywność. Statystyki w jego przypadku dobrze odzwierciedlają jego poziom sportowy z ostatniego sezonu.
Jednak jeżeli miałbym wybór między statystykami bez oglądania meczu i oglądanie meczu bez dostępu do statystyk, to w ciemno biorę to drugie.
Prawdopodobnie jak każdy, ale w tym przypadku to raczej statystyki z całego sezonu v. kilka przypadkowych meczów, stanowiące niewielki ułamek całości. Stwierdzenie ''wolę analizę na podstawie jednego meczu, niż statystyki z całego sezon'' brzmi bardzo romantycznie, ale to drugie będzie miało dużo większą wartość. Zakładając (błędnie), że nigdy nie widziałem w tym przypadku tego Daniela na parkiecie, a to też nieprawda.
Co statystyki mogą powiedzieć o grze Drzyzgi w tamtym meczu? A o Leonie powiedzą z kolei sporo, ale nie dowiemy się z nich, jak fatalne dostawał wystawy.
Rozegranie to właśnie pozycja, której nie można ocenić na podstawie statystyk (bo ich przeważnie nie ma), ale chyba nikt tego nie robi.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Oskejt »

Jak każdy wie, Rossard był na celowniku Skry, ale pozyskali Sandera nieoficjalnie. Nwm gdzie miałby trafić do Polski, więc jeśli ktoś wie to proszę o napisanie. Niestety taka jest mentalność niektórych Polaków. Śmiejemy się ze słabszych klubów Włoskich, które mają lepsze składy niż nie jedna nasza ekipa. Pamiętam do dziś Siene bodajże, która spadła z ligi, a miała w składzie Gladyra, Hernandeza, czy właśnie Maroufa. Co do finansów to słyszałem, że włoskie średniaki często mają więcej pieniędzy od zespołów z topu plusligowego. W sunie nie zdziwiłoby mnie to skoro Monza zatrudniła Kurka. Widocznie włoskie slabeusze typu valentia, Cisterna mają lepsze budżety od naszych średniaków. Chyba, że zawodnicy wola za niższą pensję grać u nich z powodu prestiżu.
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Zgadzam się, że ocena wizualna ma ogromne znaczenie. Dla przykładu jeszcze niedawno według statystyk to Rossard gdy grał w naszej lidze miał lepsze statystyki przyjęcia niż Ebadipour. Tu trzeba było brać poprawkę na to, że Ebadipour musiał kryć bardzo duży fragment boiska podczas tego gdy Rossard przy Perrym i Mice, krył tylko swoje pole. Według statystyk to Rossard lepiej przyjmuje, ale w rzeczywistości to Ebadipour dysponuje lepszym przyjęciem. Dodatkowo przyjęcia Rossarda były często idealnie grane pod nos rozgrywającego ,ale sam się przy nich przewracał. Trzeba mieć jakiś ogląd na rzeczywistość by móc właściwie interpretować statystyki. Jak choćby to czy dany atakujący jest tą pierwszą opcją czy jest osamotniony jak mówił filippiotro. Z tym ,że Butryn przez większość sezonu też był osamotniony bo Włodarczyk grał marnie a Protopsaltis to poziom w ataku jednak przyzwoity, ale nie na PlusLigę a na Niemcy czy Francję. Boyerowi doszedł Kazijski, który kręcił od niego lepsze staty a do Butryna z czasem doszedł Sander, który się przebił do pierwszego składu i dzięki temu Radom zaczął wygrywać. Choć nie można lekceważyć statystyk. Powiedziałbym, ze one nawet nawet lepiej odwzorowują poziom danego sportowca gdy już masz to podłoże, że znasz charakterystykę jego gry niż pojedyńcze oglądnięte mecze. Też swego czasu oceniałem głównie na podstawie tego co widziałem i słusznie mi to wytknął, chyba WysokiPortorykańczyk, albo ktoś inny z tych starszych użytkowników. Ważne też są walory estetyczne tu się zgadzam z Johnnyrotten. Przecież jak sądzę, większość z nas ogląda siatkówkę bo nam się podoba ten sport czy nie tak? Tak przynajmniej jest ze mną i dlatego co pewnie widać tu na forum są po prostu zawodnicy, których bardziej od innych preferuję i style gry, które preferuję bardziej od innych. Więc dla mnie Butryn, Boyer czyli niscy choć dynamiczni atakujący>Udrys i inne drzewce. Każdy ma swój styl gry, który preferuje i myślę, że to jest jeden z powodów dlaczego kibicujemy tym a nie innym drużynom.
Oskejt pisze:Jak każdy wie, Rossard był na celowniku Skry, ale pozyskali Sandera nieoficjalnie. Nwm gdzie miałby trafić do Polski, więc jeśli ktoś wie to proszę o napisanie. Niestety taka jest mentalność niektórych Polaków. Śmiejemy się ze słabszych klubów Włoskich, które mają lepsze składy niż nie jedna nasza ekipa. Pamiętam do dziś Siene bodajże, która spadła z ligi, a miała w składzie Gladyra, Hernandeza, czy właśnie Maroufa. Co do finansów to słyszałem, że włoskie średniaki często mają więcej pieniędzy od zespołów z topu plusligowego. W sunie nie zdziwiłoby mnie to skoro Monza zatrudniła Kurka. Widocznie włoskie slabeusze typu valentia, Cisterna mają lepsze budżety od naszych średniaków. Chyba, że zawodnicy wola za niższą pensję grać u nich z powodu prestiżu.
To nie wiem skad to słyszałeś, ale budżet najlepszych polskich klubów to około 4 miliony euro. Trentino czy Modena tak naprawdę mają niewiele więcej. Za to średniaki włoskie to często dwa razy niższy budżet niż Polska czołówka.
No i co do wspomnianego przez ciebie zespołu to raz, że oni mieli dość ambitne plany, więc mieli budzet jak na włoskie warunki raczej powyżej średniej a dwa, że posatwili na nazwiska na które przecież i tak stać polskie kluby to raz a dwa, że te nazwiska teraz już nie prezentują takiego poziomu. I dobrze, że taki Maruf czy Renan do naszych zespołów z czołówki nie trafili bo to by była klapa straszna. No i jeśli się nie mylę Grzyb, albo któryś inny menadżer mówił, że średniaki polskie z reguły nawet mają odrobinę wyższy budżet niż średniaki włoskie. Różnica między polską a włoską ligą w budżecie jest w czołówce.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2020, o 13:40 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Matson »

Oskejt pisze:Jak każdy wie, Rossard był na celowniku Skry, ale pozyskali Sandera nieoficjalnie. Nwm gdzie miałby trafić do Polski, więc jeśli ktoś wie to proszę o napisanie. Niestety taka jest mentalność niektórych Polaków. Śmiejemy się ze słabszych klubów Włoskich, które mają lepsze składy niż nie jedna nasza ekipa. Pamiętam do dziś Siene bodajże, która spadła z ligi, a miała w składzie Gladyra, Hernandeza, czy właśnie Maroufa. Co do finansów to słyszałem, że włoskie średniaki często mają więcej pieniędzy od zespołów z topu plusligowego. W sunie nie zdziwiłoby mnie to skoro Monza zatrudniła Kurka. Widocznie włoskie slabeusze typu valentia, Cisterna mają lepsze budżety od naszych średniaków. Chyba, że zawodnicy wola za niższą pensję grać u nich z powodu prestiżu.
Proponuje obejrzeć ostatni filmik prawdy siatki z menadżerami. Zawodnicy w średniakach włoskich grają za takie pieniądze ze nasi zawodnicy typu fornal by się nawet nie obejrzeli. W skrócie chodzi o to ze wola grać tam bo myślą ze się bardziej wybija niż za dobre pieniądze w Polsce
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: krzychszp »

Oskejt pisze:Jak każdy wie, Rossard był na celowniku Skry, ale pozyskali Sandera nieoficjalnie. Nwm gdzie miałby trafić do Polski, więc jeśli ktoś wie to proszę o napisanie. Niestety taka jest mentalność niektórych Polaków. Śmiejemy się ze słabszych klubów Włoskich, które mają lepsze składy niż nie jedna nasza ekipa. Pamiętam do dziś Siene bodajże, która spadła z ligi, a miała w składzie Gladyra, Hernandeza, czy właśnie Maroufa. Co do finansów to słyszałem, że włoskie średniaki często mają więcej pieniędzy od zespołów z topu plusligowego. W sunie nie zdziwiłoby mnie to skoro Monza zatrudniła Kurka. Widocznie włoskie slabeusze typu valentia, Cisterna mają lepsze budżety od naszych średniaków. Chyba, że zawodnicy wola za niższą pensję grać u nich z powodu prestiżu.
To prawda. W ostatniej Prawdzie Siatki Mielewski stwierdził, że gdyby zrobić mecz liga polska na ligę włoską na zasadzie pierwszy zespoł włoski - pierwszy polski, drugi z drugim itd, to plusliga by wygrała. Według mnie mocno by się zdziwił.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: filippiotro »

WysokiPortorykanczyk pisze:Nie będę udawać, że analizowałem materiały wideo tego gracza, ale ten jego zespół kilka razy widziałem i, jak wyżej, to był kompletnie niewyróżniający się gracz Superligi, ligi (jako całokształt) wyraźnie słabszej niż nasza.
To dobrze, bo już się obawiałem, że Ciebie wgl nie obchodzi oglądanie poszczególnych spotkań, tylko oglądanie z nich statystyk. :) Co do Bartmana, to ja miałem na myśli, że padały opinie, iż jest to już dno sportowe i powinien grać maksymalnie w Katarze :) a wg statystyk chyba właśnie wcale jeszcze nie był na tym dnie, tylko bardziej w środku stawki i kilku atakujących w naszej lidze statystycznie np Ziobrowskiego przeskakiwał, gdzieś kiedyś widziałem taki ranking statystyk wyłącznie atakujących i pozycje, jakie tam zajmowali poszczególni gracze, jeśli już tak je wielbisz, to możesz tutaj przedstawić i się dowiemy, jak to tak właściwie z tym było.

Generalnie do co tych statystyk, to przecież Potera był najlepszym przyjmującym w naszej lidze(61,54%) i jak mamy niby to podważyć? skoro tak wynikało ze statystyk, a Zatorski w tej klasyfikacji zajął 15 miejsce(53,42%) czyli zatem co to oznacza, że Potera jest faktycznie lepszym przyjmującym niż Zatorski? i w sumie powinniśmy się zastanowić, czy nie powinien grać w kadrze, a właściwie jeśli gra się na 2 libero(oprócz IO) to nie trzeba brać pod uwagę tego jakie ma umiejętności w obronie i śmiało to on powinien być tym graczem, który wchodzi do przyjęcia w reprezentacji? No jeśli wierzyć statystykom to tak mogłoby się wydawać.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2020, o 15:11 przez filippiotro, łącznie zmieniany 4 razy.
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:Nie będę udawać, że analizowałem materiały wideo tego gracza, ale ten jego zespół kilka razy widziałem i, jak wyżej, to był kompletnie niewyróżniający się gracz Superligi, ligi (jako całokształt) wyraźnie słabszej niż nasza.
To dobrze, bo już się obawiałem, że Ciebie wgl nie obchodzi oglądanie poszczególnych spotkań, tylko oglądanie z nich statystyk. :) Co do Bartmana, to ja miałem na myśli, że padały opinie, iż jest to już dno sportowe i powinien grać maksymalnie w Katarze :) a wg statystyk chyba właśnie wcale jeszcze nie był na tym dnie, tylko bardziej w środku stawki i kilku atakujących w naszej lidze statystycznie np Ziobrowskiego przeskakiwał, gdzieś kiedyś widziałem taki ranking statystyk wyłącznie atakujących i pozycje, jakie tam zajmowali poszczególni gracze, jeśli już tak je wielbisz, to możesz tutaj przedstawić i się dowiemy, jak to tak właściwie z tym było.

Generalnie do co tych statystyk, to przecież Potera był najlepszym przyjmującym w naszej lidze(61,54%) i jak mamy niby to podważyć? skoro tak wynikało ze statystyk, a Zatorski w tej klasyfikacji zajął 15 miejsce(53,42%) czyli zatem co to oznacza, że Potera jest faktycznie lepszym przyjmującym niż Zatorski? i w sumie powinniśmy się zastanowić, czy nie powinien grać w kadrze, a właściwie jeśli gra się na 2 libero(oprócz IO) to nie trzeba brać pod uwagę tego jakie ma umiejętności w obronie i śmiało to on powinien być tym graczem, który wchodzi do przyjęcia w reprezentacji? No jeśli wierzyć statystykom to tak mogłoby się wydawać.
Potera miał lepszy sezon niż Zatorski. Widziałeś mecz Będzina? Czy kierujesz się tym, że skoro nie gra w reprezentacji to Zatorski choćby leżał to i tak będzie miał lepszy sezon. Ogólnie wiadomo, że Zatorski jest lepszym zawodnikiem, ale w tym sezonie Potera przyjmował wyśmienicie. To fakt. A Ziobrowski to była większa tragedia niż Bartman, który przynajmniej miał przebłyski od czasu do czasu. Więc tak. Bartman miał lepszy sezon niż Ziobrowski bo to był chyba najsłabszy atakujący, który jedzie ciągle chyba na tym mistrzostwie świata juniorów bo w pierwszej lidze są lepsi od niego atakujący. Według statystyk nalepszy sezon miał Butryn, Filipiak i Baroti. Najgorszy Bartman, Ziobrowski czy Bociek, który nie rozumiem dlaczego grał skoro Malinowski ilekroć wchodził na boisko to grał dwa klasy lepiej i przez dziwne decyzje trenera został pewnie pozbawiony szansy na reprezentację czy lepszy klub jak Butryn czy Filipiak.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2020, o 13:47 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiepski
Posty: 791
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Kiepski »

AZS OLSZTYN 1978 pisze:
kamil1999 pisze:Może Suwałki, albo Olsztyn patrząc na to, że to ty napisałeś ten komentarz. No i czasami strach pisać konkrety jak się coś usłyszało bo zawodnik wybierze inny klub i forum cię zjedzie za to.
Dokładnie,ale niektórym tego nie wytłumaczysz
Gościu w ogóle wyjeżdża o tekstach typu o piaskownicy, a zerknąć na jego posty odkąd się zalogował to nic nie wnosi na forum merytorycznego. Są owszem osoby które nic nie wnoszą na forum, ale ja do nich jeśli już to właśnie jego bym zaliczył.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8040
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:Zgadzam się, że ocena wizualna ma ogromne znaczenie. Dla przykładu jeszcze niedawno według statystyk to Rossard gdy grał w naszej lidze miał lepsze statystyki przyjęcia niż Ebadipour. Tu trzeba było brać poprawkę na to, że Ebadipour musiał kryć bardzo duży fragment boiska podczas tego gdy Rossard przy Perrym i Mice, krył tylko swoje pole. Według statystyk to Rossard lepiej przyjmuje, ale w rzeczywistości to Ebadipour dysponuje lepszym przyjęciem. Dodatkowo przyjęcia Rossarda były często idealnie grane pod nos rozgrywającego ,ale sam się przy nich przewracał.
filippiotro pisze:Generalnie do co tych statystyk, to przecież Potera był najlepszym przyjmującym w naszej lidze(61,54%) i jak mamy niby to podważyć? skoro tak wynikało ze statystyk, a Zatorski w tej klasyfikacji zajął 15 miejsce(53,42%) czyli zatem co to oznacza, że Potera jest faktycznie lepszym przyjmującym niż Zatorski? i w sumie powinniśmy się zastanowić, czy nie powinien grać w kadrze, a właściwie jeśli gra się na 2 libero(oprócz IO) to nie trzeba brać pod uwagę tego jakie ma umiejętności w obronie i śmiało to on powinien być tym graczem, który wchodzi do przyjęcia w reprezentacji? No jeśli wierzyć statystykom to tak mogłoby się wydawać.
O tym pisałem, mówiąc, że statystyki trzeba umieć analizować.

Jak ktoś porównuje perfekcyjne przyjęcie, to:
1) różni statystycy w różny sposób klasyfikują perfekcyjne przyjęcie, więc statystyki między zespołami mogą się mocno różnić - swego czasu najgorsze przyjęcie w lidze miała statystycznie Skra z Zatorskim i Winiarskim, właśnie z tego powodu, z grubsza porównanie statystyk przyjęcia między różnymi zespołami na podstawie całego sezonu mija się z celem
2) statystyki często nie pokazują różnicy w poziomie krycia parkietu w przyjęciu, bo zawodnik X z niewielkim wycinkiem do przyjęcia może mieć podobną liczbę przyjęć do zawodnika Y z dużym wycinkiem parkietu do przyjęcia dlatego, że X jest celowany taktycznie zagrywką, a Y - nie.

Dlatego nie można na podstawie statystyk stwierdzić, że Rossard lepiej przyjmuje, czy że Potera jest najlepszym przyjmującym ligi.

Statystyki ataku, zagrywki czy bloku są dużo bardziej wymierne, nawet jeżeli nie są same w sobie doskonałe, ale tutaj występuje dużo mniejsza subiektywność (atak skończony, to atak skończony, as serwisowy, to as serwisowy) + liczba ataków zasadniczo odzwierciedla rolę danego zawodnika w zespole. Jak zawodnik psuje 25% ataków czy 20% zagrywek - to jest to wręcz wartość bezwzględna. Możliwe wciąż jest, że ktoś gra z kiepskim rozgrywającym, ale np. wiemy, że atakujący zespołu Daniela (znany w Europie Franco Paese) psuł tylko 13% swoich ataków, więc te 24% zepsutych ataków (błędy + zablokowane) u przyjmującego to wręcz niespotykana liczba.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: filippiotro »

kamil1999 pisze: Boyerowi doszedł Kazijski, który kręcił od niego lepsze staty
Kazijski w tym sezonie zagrał z Boyerem bodajże 1 mecz. :D
kamil1999 pisze: Potera miał lepszy sezon niż Zatorski. Widziałeś mecz Będzina? .
Oglądam praktycznie każdy mecz na sportowych kanałach Polsatu z naszej ligi, jesli Cię to interesuje. :) Pytanie czy ty śledziłeś Rychlickiego w tym sezonie? to mnie akurat interesuje czy skupiasz się też na innych ligach, czy oglądasz głównie naszą. Ja to napisałem z przymrużeniem oka, bo nic nie mam do Potery, no ale od Zatora lepszy nie jest nawet gdyby w danym sezonie wg statystyk wypadał lepiej, to i tak żaden klub w Polsce nie będzie wolał jego od Zatorskiego na kolejny.
kamil1999 pisze:Będąc w zasięgu Tureckich klubów jest automatycznie w zasięgu polskich. .
kamil1999 pisze: A z tym Wallacem to pożyjemy, zobaczymy. Ale średnio widzę Maliye Pyango kontraktujące Wallaca. To już nie te czasy gdy liga turecka oferowała więcej niż włoska czy polska.
Ponieważ Wallace jest już bardzo prawdopodobny w Turcji, to postanowiłem to wrzucić, gdyż jakiś czas temu się spieraliśmy w tej kwestii, czy dalej uważasz, że dany gracz będąc w zasięgu tureckich klubów jest automatycznie w zasięgu polskich? :D
Ostatnio zmieniony 13 maja 2020, o 14:08 przez filippiotro, łącznie zmieniany 2 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8040
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Oskejt pisze:Jak każdy wie, Rossard był na celowniku Skry, ale pozyskali Sandera nieoficjalnie. Nwm gdzie miałby trafić do Polski, więc jeśli ktoś wie to proszę o napisanie. Niestety taka jest mentalność niektórych Polaków. Śmiejemy się ze słabszych klubów Włoskich, które mają lepsze składy niż nie jedna nasza ekipa. Pamiętam do dziś Siene bodajże, która spadła z ligi, a miała w składzie Gladyra, Hernandeza, czy właśnie Maroufa. Co do finansów to słyszałem, że włoskie średniaki często mają więcej pieniędzy od zespołów z topu plusligowego. W sunie nie zdziwiłoby mnie to skoro Monza zatrudniła Kurka. Widocznie włoskie slabeusze typu valentia, Cisterna mają lepsze budżety od naszych średniaków. Chyba, że zawodnicy wola za niższą pensję grać u nich z powodu prestiżu.
Siena miała wysoki budżet, ale oni źle zbudowali skład jako beniaminek - w tym sezonie w Serie A2 mieli bardzo mocny zespół, z paroma byłymi reprezentantami Włoch i zajmowali przed przerwaniem rozgrywek pierwsze miejsce w tabeli A2, które dałoby im awans do A1. Cisterna (kiedyś Latina) ma nową halę i ma mieć podobno nowego sponsora. Ten zespół pod różnymi nazwami, gra w Serie A z niewielkimi przerwami od 20 lat, więc zdążyli się przez niego przewinąć takie gwiazdy jak Kuba Jarosz, Geric, Daquin, Herpe, Grbic, Henrique, Vujevic, Bjelica, Vissotto, Gustavo czy Angel Dennis - i nazwiska Tillie czy Maroufa niespecjalnie na tym tle się wyróżniają. Kluby z dołu tabeli Serie A (nie wiem, Rawenna czy Sora) faktycznie mają często słabsze budżety od naszych zespołów środka tabeli, ale dlatego budują zespoły w oparciu o młodych graczy na dorobku. Dla przykładu, Rawenna w oparciu o Poglajena, Marechala i Austriaka Bucheggera, była w stanie zbudować zespół, który w playoffach postraszył Perugię, bo szerzej nieznany Buchegger okazał się gwiazdą całej Serie A.

Polskie kluby przegrywają na płaszczyznach, o które nie można mieć pretensje:
- gorszy kraj do życia
- dużo słabszy (przynajmniej do tej pory) poziom ligi
- bardziej restrykcyjne limity
- mniejsze tradycje (vide DeFalco, który mówi jak super będzie grać w Vibo Valentii, gdzie grali Anderson, Priddy, Patch i tak dalej)

Przegrywają też na płaszczyznach, gdzie swobodnie mogą się poprawić, bo skoro Monza czy Rawenna zgarniają najbardziej utalentowanych młodych zawodników w Europie (Płotnicki, Dzavoronok, Lagumdzija, Buchegger, Evans, swego czasu Cebulj, Toniutti, Tillie), to i polskie zespoły mają tutaj spore pole do popisu, a momentami z tym faktycznie jest średnio.

Polskie kluby z czołówki płacą dużo lepiej niż średniacy w Serie A, więc ten kierunek (zespół środka tabeli A1 -> czołówka w Polsce) jest akurat bardzo powszechny (Deroo, Toniutti, Tillie niedługo przed pójściem do Zaksy grali właśnie w zespołach z miejsc 5-8).
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Oglądam ligę polską, włoską, francuską czasem no i ze 3/4 mecze ligi rosyjskiej w sezonie. No i może czasem się zdarzy jakiś meczyk z innych lig. Siłą rzeczy widziałem też Rychlickiego. Raczej dobre wrażenie robił, choć trochę nierówny. Nie wiem też do czego pijesz. Do tego ,ze mówiłem, że Hadrava z nim może powalczyć? To raczej dlatego bo doceniam umiejętności Hadravy, którego atak po kierunkach czy reguralność zawsze robiły na mnie fajne wrażenie i może powalczyć z Rychlickim. Nie mniej jak mówiłem to Luksemburczyk(Tam się siatkarsko wychował), będzie pewnie pierwszym atakującym zespołu. Tak samo w Skrze grać będzie raczej Filipiak, ale jakby młody nie odpalił to mają zabezpieczenie w postaci solidnego atakującego. Tak jak Lube.
No miałeś rację i pewnie ujrzymy Walaca w Turcji, jednak z jego wywiadów wnioskuję, ze pewnie wolałby Japonię, ale coś nie wyszło. Czy w zasiegu? Pewnie nie. Przy obecnym sposobie budowania polskich drużyn, gdzie jest z reguły kilka gwiazd w drużynie. Sport toto będzie miało tylko jedną. Wallaca. Reszta to zawodnicy przeciętni. Nawet najlepszych Turków mieć nie będą.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: filippiotro »

Ale ja dokładnie o tym mówiłem, że Turcy mogą postawić na jakieś gwiazdy w zespołach kosztem otoczenia ich słabszymi graczami i stamtąd gracz X może dostać sporo wyższą ofertę niż od nas dlatego przytoczyłem ten wątek przy którym niedawno się spieraliśmy, a że tych graczy X nie będzie pewnie za dużo to już inna sprawa.
Robak
Posty: 134
Rejestracja: 5 maja 2009, o 14:06
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Robak »

Podobno Komenda wyląduje w Suwałkach.
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: IISAC »

Robak pisze:Podobno Komenda wyląduje w Suwałkach.
A nie w Olsztynie lub Nysie? W takim razie co z Tuanigą?
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: mimo82 »

IISAC pisze:
Robak pisze:Podobno Komenda wyląduje w Suwałkach.
A nie w Olsztynie lub Nysie? W takim razie co z Tuanigą?
Castellani chce Tuanige w Olsztynie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8040
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini w kontekście Vibo Valentii wymienia nie tylko Rossarda, ale też Lyneela.
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: IISAC »

Castellani chce Tuanige w Olsztynie.[/quote]

Potwierdzone info, czy raczej plotka?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Kovačević zaginął we włoskiej karuzeli, Modeny raczej nie będzie stać na zatrudnienie go. Ciekawe, czy jakiś polski klub istotnie się nim interesował...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Čebulj oficjalnie w Rzeszowie.
Kłamca.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: krzychszp »

Tylko na rok? Nawet nie 1+1? Bardzo słabo.
Cyri124
Posty: 14
Rejestracja: 18 lut 2020, o 10:48
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Cyri124 »

Zawsze można przedłużyć umowę jak się sypnie kasą.
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

krzychszp pisze:Tylko na rok? Nawet nie 1+1? Bardzo słabo.
90 procent polskich klubów może pomarzyć, żeby podpisac z nim nawet na rok!!!

Kolejny bardzo mocny zawodnik jak na polskie realnia!
mi9901
Posty: 26
Rejestracja: 2 maja 2020, o 09:32
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: mi9901 »

Resoviak333 pisze:
krzychszp pisze:Tylko na rok? Nawet nie 1+1? Bardzo słabo.
90 procent polskich klubów może pomarzyć, żeby podpisac z nim nawet na rok!!!

Kolejny bardzo mocny zawodnik jak na polskie realnia!
Teraz czekać na Skre jak ogłosi Sandera i dwa największe transfery w lidze zostaną potwierdzone. :)
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

mi9901 pisze:
Resoviak333 pisze:
krzychszp pisze:Tylko na rok? Nawet nie 1+1? Bardzo słabo.
90 procent polskich klubów może pomarzyć, żeby podpisac z nim nawet na rok!!!

Kolejny bardzo mocny zawodnik jak na polskie realnia!
Teraz czekać na Skre jak ogłosi Sandera i dwa największe transfery w lidze zostaną potwierdzone. :)
Jeszcze nie wiadomo co z atakujacym resovii?
Ostatnio zmieniony 13 maja 2020, o 17:26 przez Resoviak333, łącznie zmieniany 1 raz.
krzychszp
Posty: 980
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: krzychszp »

Resoviak333 pisze:
krzychszp pisze:Tylko na rok? Nawet nie 1+1? Bardzo słabo.
90 procent polskich klubów może pomarzyć, żeby podpisac z nim nawet na rok!!!

Kolejny bardzo mocny zawodnik jak na polskie realnia!
Jasne, to bardzo dobry transfer ale obawiam się że Resovia dla Cebulja to tylko krotki przystanek na przeczekanie trudnej sytuacji we włoskich klubach. Takie obawy budzi kontrakt podpisany tylko na rok.
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Resoviak333 »

A myślisz ze Sander podpisze na dłużej? Odbuduje sie po kontuzji i pójdzie do Rosji czy Włoch.
fantrento7
Posty: 83
Rejestracja: 17 mar 2020, o 07:24
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: fantrento7 »

Nie ma co narzekać, fajnie takich grajków jak Cebulj czy Sander na własnym podwórku podziwiać chociaż i tylko przez rok ;) ;)
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: knightrider »

Resoviak333 pisze:A myślisz ze Sander podpisze na dłużej? Odbuduje sie po kontuzji i pójdzie do Rosji czy Włoch.
Kwestia ambicji klubu jak było z Conte :D Póki był Zator była gra, poszedł Piechocki to się skończył Conte.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”