Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Wnioski po meczu JW - Nysa:

- JW będzie raził zagrywką

- W rytmie meczowym duet sypaczy Kampa - Eemi dużo da drużynie

- Al Hachdadi póki co pokazuje co można od niego oczekiwać, na turnieju w Bełchatowie zobaczymy jak gra w ,,meczu o stawkę"

- Bucki na długości 2 setów grał bardzo zadowalająco.

- przyjmujący świetnie, brakowało Michała, ale niech popracują nad pipe'm, bo naliczyłem z 5/6 błędów przekroczenia linii.

- Szalacha się też poprawił w elementach ofensywnych, co mnie cieszy

- Może być nareszcie bardzo dobrze w Jastrzębiu-Zdroju.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: johnnyrotten »

Wczoraj w Sosnowcu MKS Będzin wygrał z Cuprum Lubin 3:2.

https://twitter.com/mksbedzinsa/status/ ... 36/photo/1 - tutaj statystyki.

Dziś również pięć setów, ale decydująca partia dla Lubina 16:14.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: drukjul »

johnnyrotten pisze:Wczoraj w Sosnowcu MKS Będzin wygrał z Cuprum Lubin 3:2.

https://twitter.com/mksbedzinsa/status/ ... 36/photo/1 - tutaj statystyki.

Dziś również pięć setów, ale decydująca partia dla Lubina 16:14.
Jak ktoś niedawno na forum pisał, Bednaruk ponoć gdzieś poprawienie się software'u od Wrony Volley Station publicznie pochwalił, ale jak widzimy wydruki od jego statystka to po dawnemu DV.

Coś tak apropo aktualności maksymy, że drogowskaz sam nie musi zaraz iść do miasta. :D
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: ciorny17 »

Verva wygrywa że Skrą 4:0
Obrazek
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Diomedea »

A kim byl, tak wysoko oceniony, Unknown Player?
Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze to Kowalski. Serb chyba jeszcze nie zdazyl przyjechac.
SerCos
Posty: 3021
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: SerCos »

Michał Kozłowski grał gościnnie
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Kwolek ponoć kontuzjowany po tym meczu...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Aquino »

Vilgefortz pisze:Kwolek ponoć kontuzjowany po tym meczu...
Coś poważnego?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:
Vilgefortz pisze:Kwolek ponoć kontuzjowany po tym meczu...
Coś poważnego?
Na grupie VolleyTime jest post ze zdjęciami, ale nie wiem nic więcej...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

,,Superpuchar Mistrzów" zastępuje superpuchar, wystąpią wszyscy mistrzowie PLS: Skra, Zaksa, JW i Reska.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Camillo Marcotti »

Vilgefortz pisze:,,Superpuchar Mistrzów" zastępuje superpuchar, wystąpią wszyscy mistrzowie PLS: Skra, Zaksa, JW i Reska.
Ogólnie ciekawa idea, byłoby tylko nieco śmiesznie, gdyby po takich dwóch sezonach Resovia zdobyła Superpuchar :D

Swoją drogą gdzieś przy tej okazji Świder wypowiadał się, że chcą przetestować organizację wydarzenia w zamkniętym kampie, na wypadek gdyby tak trzeba było grać ligę. Gdzieś tu kiedyś na jaja tak napisałem, a wychodzi na to, że oni naprawdę taką wizję uwzględniają, chociaż jako ewentualność. Nie wiem, dla mnie to jest nie do pojęcia. Siatkówka jest w zasadzie pracą jak każda inna, czy ktoś normalny chciałby żeby mu pracodawca nie wiem, w fabryce, rozłożył łóżka polowe i powiedział, że do domu pojedziesz za pół roku, możesz sobie żonę tu przywieźć, ale musimy produkować konewki?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Aquino »

Skra, Zaksa ,JW rozumiem ale Reska... tacy z nich mistrzowie, że prawie z ligi spadli 2 sezony z rzędu. Przecież tu pasuje Verva jak ulał a nie Ci parodyści z Podkarpacia. Znowu będzie płacz i lament, że skład taki dobry, że młode, głodne wilki a o utrzymanie drżą do ostatnich kolejek.
Marek907
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Marek907 »

Ogólnie pomysł fajny, tylko że ta siatkówka w pustych halach wyglądać będzie żałośnie i przykro.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: iron »

Camillo Marcotti pisze:
Vilgefortz pisze:,,Superpuchar Mistrzów" zastępuje superpuchar, wystąpią wszyscy mistrzowie PLS: Skra, Zaksa, JW i Reska.
Ogólnie ciekawa idea, byłoby tylko nieco śmiesznie, gdyby po takich dwóch sezonach Resovia zdobyła Superpuchar :D

Swoją drogą gdzieś przy tej okazji Świder wypowiadał się, że chcą przetestować organizację wydarzenia w zamkniętym kampie, na wypadek gdyby tak trzeba było grać ligę. Gdzieś tu kiedyś na jaja tak napisałem, a wychodzi na to, że oni naprawdę taką wizję uwzględniają, chociaż jako ewentualność. Nie wiem, dla mnie to jest nie do pojęcia. Siatkówka jest w zasadzie pracą jak każda inna, czy ktoś normalny chciałby żeby mu pracodawca nie wiem, w fabryce, rozłożył łóżka polowe i powiedział, że do domu pojedziesz za pół roku, możesz sobie żonę tu przywieźć, ale musimy produkować konewki?
Na Śląsku, w grupie JSW szykowany jest taki wariant. Kopalnia to przygotowane już "koszary" na 500 osób plus prowiant na miesiąc, grupa remontowa to skorzarowanie 30 osób. Jest to jeden ze scenariuszy ale już są przygotowani. Dlaczego miałoby nie wyjść w przypadku siatkówki?
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Skra, Zaksa ,JW rozumiem ale Reska... tacy z nich mistrzowie, że prawie z ligi spadli 2 sezony z rzędu. Przecież tu pasuje Verva jak ulał a nie Ci parodyści z Podkarpacia. Znowu będzie płacz i lament, że skład taki dobry, że młode, głodne wilki a o utrzymanie drżą do ostatnich kolejek.
Pasowałaby Politechnika, no ale wiemy jak jest.... Pasowałyby także Olsztyn i Częstochowa[*]. Tyle, że to są mistrzowie z ostatnich 20 lat, a więcej takich klubów nie znajdziesz, nawet wśród wyżej wymienionych.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Rafalista112
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2020, o 19:08
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Rafalista112 »

Aquino pisze:Skra, Zaksa ,JW rozumiem ale Reska... tacy z nich mistrzowie, że prawie z ligi spadli 2 sezony z rzędu. Przecież tu pasuje Verva jak ulał a nie Ci parodyści z Podkarpacia. Znowu będzie płacz i lament, że skład taki dobry, że młode, głodne wilki a o utrzymanie drżą do ostatnich kolejek.
Verva to najbardziej zasługuję przez te 20 lat ( hahahaha)
Każda drużyna miała słabsze sezony, ale nie można przez to skreślać Resovii, która przerwała dominację Skry
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Aquino »

Dwa ostatnie sezony pokazały, że Wielka Czwórka jest lata świetlne przed resztą i nie, nie ma w niej Resovii. Co mnie obchodzi, że przerwali dominację Skry skoro prawie spadli z ligi i gdyby nie tak odstającą od reszty Bydgoszcz, z którą oczywiście Reska musiała przegrać to nie wiadomo czy by się utrzymali. I tylko śmieszą mnie ci kibice, którzy uważają, że to wielki klub z tradycjami, i potęga. Ludzie, spójrzcie na 3 ostatnie sezony, z każdym jesteście coraz niżej i upadacie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: weary_skier »

Przecież tu pasuje Verva jak ulał
Jak do turnieju o SuperPuchar Mistrzów 20 lecia Plusligi może pasować klub, który tego mistrzostwa nigdy nie zdobył?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: dyletant »

Aquino pisze:Skra, Zaksa ,JW rozumiem ale Reska... tacy z nich mistrzowie, że prawie z ligi spadli 2 sezony z rzędu. Przecież tu pasuje Verva jak ulał a nie Ci parodyści z Podkarpacia. Znowu będzie płacz i lament, że skład taki dobry, że młode, głodne wilki a o utrzymanie drżą do ostatnich kolejek.
A za co Warszawa? Jej bilans na 20 lat Plusligi to jeden medal i 2 organizacyjne przekręty. To już prędzej Olsztyn albo Gdańsk, z naciskiem na tych drugich, bo udało im się wygrać jeszcze PP.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Rafalista112
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2020, o 19:08
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Rafalista112 »

Aquino pisze:Dwa ostatnie sezony pokazały, że Wielka Czwórka jest lata świetlne przed resztą i nie, nie ma w niej Resovii. Co mnie obchodzi, że przerwali dominację Skry skoro prawie spadli z ligi i gdyby nie tak odstającą od reszty Bydgoszcz, z którą oczywiście Reska musiała przegrać to nie wiadomo czy by się utrzymali. I tylko śmieszą mnie ci kibice, którzy uważają, że to wielki klub z tradycjami, i potęga. Ludzie, spójrzcie na 3 ostatnie sezony, z każdym jesteście coraz niżej i upadacie.
W tym superpucharze Mistrzów chodzi o to, że grają mistrzowie Polski z ostatnich 20 lat. Resovia ma bogatą tradycję i nie mogą przysłonić tego ostatnie sezony. Mnie śmieszy to, że tak naprawdę taka Verva dopiero w trzech ostatnich sezonach znajdowała się w czwórce, ale gdzie była przez 20 lat?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Dwa ostatnie sezony pokazały, że Wielka Czwórka jest lata świetlne przed resztą i nie, nie ma w niej Resovii. Co mnie obchodzi, że przerwali dominację Skry skoro prawie spadli z ligi i gdyby nie tak odstającą od reszty Bydgoszcz, z którą oczywiście Reska musiała przegrać to nie wiadomo czy by się utrzymali. I tylko śmieszą mnie ci kibice, którzy uważają, że to wielki klub z tradycjami, i potęga. Ludzie, spójrzcie na 3 ostatnie sezony, z każdym jesteście coraz niżej i upadacie.
Wielka Czwórka to jest bardzo przeciorane określenie.
Przypomnę, że w składzie prawdziwej, pierwszej ,,Wielkiej Czwórki" wchodziły Skra, JW , Częstochowa i Olsztyn. Reska i Zaksa są tak określane po monopolu medalowym tamtych drużyn.
W zeszłym sezonie znajdowali się nawet dziennikarze, którzy wpychali do niej Warszawę XD

Co do pucharu. Tak trudno zrozumieć, że uczestniczą w nim tylko mistrzowie, którzy zdobyli tytuł przez 20 lat PLS?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze: Przypomnę, że w składzie prawdziwej, pierwszej ,,Wielkiej Czwórki" wchodziły Skra, JW , Częstochowa i Olsztyn. Reska i Zaksa są tak określane po monopolu medalowym tamtych drużyn.
W zeszłym sezonie znajdowali się nawet dziennikarze, którzy wpychali do niej Warszawę XD

Co do pucharu. Tak trudno zrozumieć, że uczestniczą w nim tylko mistrzowie, którzy zdobyli tytuł przez 20 lat PLS?
To dyskusyjna sprawa z tą "prawdziwością" top 4, którą wymieniłeś. Bo Olsztyn zaczął na początku XXI wieku celować w medale, gdy pojawiło się PZU - Zagumny, Papke itd.

Natomiast parę lat wcześniej, co pamiętam przez mgłę, bo miałem wtedy 6-7 lat, ale już śledziłem siatkówkę, w finałach były Mostostal Kędzierzyn z Częstochową.

Skra pojawiła się kilka lat później jak filip z konopi i wielki wystrzał młodego Wlazłego pociągnął za sobą kolejne sukcesy i stopniowe wzmocnienia.

Mistrzostwo Jastrzębia z 2004 było, jak pamiętam, odbierane jako duża niespodzianka, choć niewątpliwie już od końca pierwszej dekady XXI wieku w tej ścisłej czołówce była zawsze.

Resovia to jeszcze inna historia, bo tutaj Łuka, Józefacki i długowieczny Perłowski byli graczami na środek tabeli i spokojne utrzymanie, gdy Rzeszów wrócił do PLS. Dopiero wejście Asseco i pojawienie się Travicy ściągnęło nazwiska i zaraz pojawiły się efekty. A niemal równolegle następował regres - i to dotkliwy - Olsztyna i Częstochowy. Kędzierzyn też miał swoje gorsze sezony, ale chyba poniżej szóstego miejsca nie zleciał.

Na pewno w przekroju ostatnich 15 lat, czyli większości dwudziestolecia, można śmiało mówić o wielkiej czwórce jako Skrze, Zaksie, Resovii i Jastrzębskim.

Umieszczanie tu dawnych mistrzów z Częstochowy (albo prawie mistrzów... z Olsztyna) i tych, którzy m.in. dzięki pieniądzom mają sukcesy, których nigdy wcześniej nie było (i pieniędzy i sukcesów), czyli Warszawy w świetle dwóch dekad to małe nadużycie.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: qtp »

Vilgefortz pisze:Co do pucharu. Tak trudno zrozumieć, że uczestniczą w nim tylko mistrzowie, którzy zdobyli tytuł przez 20 lat PLS?
Jak się jest internetowy trolem to widać trudno :P
Ogólnie w turnieju sparingowym grają 4 drużyny które mają kibiców, których mecze sparingowe będą obchodziły kogoś więcej niż 5osoób.
Camillo Marcotti

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Camillo Marcotti »

iron pisze: Na Śląsku, w grupie JSW szykowany jest taki wariant. Kopalnia to przygotowane już "koszary" na 500 osób plus prowiant na miesiąc, grupa remontowa to skorzarowanie 30 osób. Jest to jeden ze scenariuszy ale już są przygotowani. Dlaczego miałoby nie wyjść w przypadku siatkówki?
Może dlatego, że siarkarze, choć może mało kto się tego spodziewa, poza graniem w siatkówkę mają jakieś życie? Nie oglądają finałów PlusLigi z poprzednich sezonów, tylko idą na spacer, jadą w góry, idą do knajpy, itp. Ja wiem że fajnie by sobie było zrobić zamknięty cyrk, żebyśmy sobie mogli siedzieć i oglądać siatkówkę, ale nie zapominajmy, że to są ludzie. Podobnie wspomniany przez Ciebie pomysł z mieszkaniem w kopalniach uważam za coś chorego. No ale może mam inny stosunek do pracy niż większość, bo dla mnie praca jest dodatkiem do życia, a nie życie dodatkiem do pracy.

Co do obsady Pucharu to chyba reguły są jasne dlaczego jest takie, a nie inne 4 zespoły. Jeżeli inne ekipy tak bardzo chciały wywalczyć ten puchar, nic nie stało na przeszkodzie, żeby przez 20 lat raz Mistrzostwo zdobyć i też pojechać. Myślę, że jedynie Warszawa przez niedokończony sezon może czuć się delikatnie przykro, bo tak naprawdę nie wiemy, czy oni nie zostaliby Mistrzem Polski, gdyby sezon dokończono.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: drukjul »

Camillo Marcotti pisze:. Myślę, że jedynie Warszawa przez niedokończony sezon może czuć się delikatnie przykro, bo tak naprawdę nie wiemy, czy oni nie zostaliby Mistrzem Polski, gdyby sezon dokończono.
Co więcej, mieli szansę na Mistrza Polski jako beniaminek, bo pamiętajmy, że przynajmniej formalnie to całkiem nowy klub, który z Onico Warszawa, nie mówiąc już o Politechnice i Inżynierach nie miał i nie ma nic wspólnego. :D

Skoro jednak jako beniaminek zagrali awansem o Superpuchar w ubiegłym roku, to teraz kiedy teoretycznie w tym turnieju powinni rywalizować - jako z całą pewnością jedna z czterech najlepszych drużyn Plusligi poprzedniego sezonu - już nie zostali tym razem zaproszeni. Czego nie rozumiecie? :]
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: johnnyrotten »

Drużyna z Radomia zagra w Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach zamiast ekipy ze Lwowa.

Oto harmonogram:

21 sierpnia (piątek) hala Suwałki Arena:
godz. 20.00 - MKS Slepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom

22 sierpnia (sobota) hala Suwałki Arena:
godz. 15.00 - mecz Cerrad Enea Czarni Radom – BAS Białystok
godz. 17:30 - mecz VERVA Warszawa Orlen Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn
godz. 20:00 - mecz MKS Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk

23 sierpnia (niedziela)
godz. 17:30 mecz Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn
godz. 20:00 mecz MKS Ślepsk Malow Suwałki – VERVA Warszawa Orlen Paliwa

Wszystkie mecze w Polsacie Sport.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Aquino »

Milad właśnie stał się Polakiem?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Milad właśnie stał się Polakiem?
Obywatelstwo, ciekawa sprawa
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: Diomedea »

Macie jakiegos streama?
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Sparingi i turnieje przed sezonem 2020/21

Post autor: adamow »

Leci bezpośrednio na Polsacie Sport
A wiadomo kiedy Sander wróci do zdrowia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”