Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze:Ewa Mac podaje, że podobno Będzin pożegna się z którymś z Brazylijczyków. No i nie jest to Veloso. Jeśli to prawda i jeżeli udało się kogoś konkretnego znaleźć to dobry ruch bo słabo ci Brazylijscy przyjmujący wyglądali w sparingach.
Ja bym obstawiał Fabio, bo Ademar punktowo wyglądał w kilku meczach dobrze, a nawet najlepiej obok Faryny. Teraz gracze bez klubu mają słabą sytuację i w negocjacjach to oni są pod ścianą, więc może i Będzinowi kogoś ciekawego udało się namówić do gry.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Matson »

Bez klubu pozostaje nadal Penchev.. on dla takiego bedzina byłby zbawieniem
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Matson pisze:Bez klubu pozostaje nadal Penchev.. on dla takiego bedzina byłby zbawieniem
Bułgar nie zachwycał ostatnio. Ale jeśli problemem jest przyjęcie, to mógłby pomóc. Myślę, że postawienie na Gregorowicza, który nie ma doświadczenia jako pierwszy libero, to mocno ryzykowny ruch Bednaruka. Zastąpienie Potery nie było oczywiście łatwe, ale średnio oceniam taki wariant.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Widocznie krawiec szył na ile miał materiału. Poza Faryną i może Veloso to są to bardzo tani zawodnicy. Też trzymam kciuki za Pencheva bo w takim Będzinie gdzie pierwszą szóstkę miałby pewną, mógłby odżyć. No i wygląda na to,że przyjuęcie może być sporym problemme Będzina bo obaj Brazylijczycy są ofensywni.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Matson »

kamil1999 pisze:Widocznie krawiec szył na ile miał materiału. Poza Faryną i może Veloso to są to bardzo tani zawodnicy. Też trzymam kciuki za Pencheva bo w takim Będzinie gdzie pierwszą szóstkę miałby pewną, mógłby odżyć. No i wygląda na to,że przyjuęcie może być sporym problemme Będzina bo obaj Brazylijczycy są ofensywni.
Podczas tych sparingów nie widziałem zbytniej ofensywności u Fabio :D Penchev by wiele tam wniósł, przede wszystkim w zagrywce i przyjęciu. W ataku to i tak będzie drużyna opierająca się na Farynie. Nie wiem jakim budżetem dysponował i ile ci Brazylijczycy kosztowali względem innych ligowców ale póki co prezentują się mizernie. Ale nie ma co oceniać po meczach przedsezonowych, choć sam Bednaruk mówił że nie wyglada to zbyt dobrze. Trzymam kciuki za nich bo im mocniejszy dół tym ciekawsza liga
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Mnie osobiście zachowanie Bednaruka nieco zażenowało. Gość chodzi i gada, że sam jest ciekaw Brazylijczyków, że trudno ich ocenić na dziś. Brzmi to jakby ich w paczce chipsów znalazł. Chyba ktoś tam zatwierdzał transfery, oceniał graczy pod kątem przydatności, a nie na zasadzie "o, ten za grosze, bierzemy". Do tego to ględzenie na Ademara, że problem komunikacyjny, że charakter. Jak umowę podpisywali nie było problemu komunikacyjnego? Może dobrze, że jest problem komunikacyjny, bo jakby Brazylijczycy poczytali jakie głupoty w mediach wygaduje ich trener, to by się spakowali i wrócili do siebie.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Adriano »

Kurde obstawiałem że Brazylijczycy będą uciekać w okolicach Grudnia, jednak nie doceniłem Będzina...

Swoją drogą bardzo to profesjonalne oceniacz graczy po sparingach przedplusligowych i na tej podstawie rozwiązywać kontrakty...Pan Bendaruk myslał że posprowadza Brazylijczyków z przeciętnej rodzimej ligi za psie pieniądze i będą mu wymiatać? Nie takich nasza liga weryfikowała....
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Trudno się z wami nie zgodzić. Nie zdziwiłbym się, gdyby trener wyrażał swoje niezadowolenie i je wprost komunikował w czasie treningów czy meczów. Bednaruk raczej wali prosto z mostu i się nie cacka. Ale jednak publiczna krytyka zawodników, którzy dopiero się aklimatyzują, to raczej nic pozytywnego.

Zgadzam się z @Adriano. Były głosy, że poziom ligi brazylijskiej spadł, dlatego nie zdziwię się, że nawet ci zawodnicy jak Ademar i Fabio, którzy grali w czołowych ekipach, nie będą pokazywać niczego ponad przeciętność. Wymagać wielkich rzeczy to trener Będzina mógłby od takich grajków jak Alan czy zawierciański Flavio, a nawet Lucas Loh, bo to są reprezentanci kraju, nawet jeśli ławka nie jest tam zbyt mocna. W przypadku tych nadal dość młodych graczy, którzy przyszli do Będzina, takie publiczne ocenianie zawodników nie świadczy dobrze o trenerze.
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Poza tym już nie takie niewypały w lidze mieliśmy i żaden trener nie wypowiadał się o nich w tak żałosny sposób po rozegraniu kilku sparingów i półrocznej przerwie. Nie wiem, może się czepiam, ale moim zdaniem to cholernie nieprofesjonalne zachowanie i ogólnie raczej niedobre jeżeli chodzi o relacje międzyludzkie. No bo jak się ma poczuć zawodnik, który pół roku nie grał, przeleciał pół globu, zagrał dwa mecze, a trener jest w szoku że nie jest on drugim Lucarellim.
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Diomedea »

IMHO Kuba chyba troche pogubil sie w tej swojej medialnosci.
Jak spojrzec na jego twittera, to mocno sie zmienil. Ciagle widac duza doze zdrowego rozsadku, ale jakos nie moge sie oprzec wrazeniu, ze rozmienia sie na drobne, ze mniej w nim zyczliwosci do swiata i pasji do siatkowki. Jasne-kazdy ma jakies polityczne, swiatopogladowe sympatie, kazdy potrzebuje odskoczni.
Jest kwestie proporcji.

Co pewnie moge odniesc i do siebie i czasu spedzonego na tym forum.

Co do relacji to kilku mlodych zawodnikow nie odnalazlo wspolnego jezyka z Kuba. Szkoda, ale raczej dla obu stron.
I chodzilo dokladnie o tendencje do wypominania i narzekania, nad ktora podobno trener mial pracowac (oczywiscie celem ograniczenia :) ).
Rozumiem, ze jest np kwestia zaangazowania w trening, ktora trener zna lepiej.
Ale sa inne kwestie, ktorych nie zna, np jak czlowiekz Brazylii odnajduje sie w Bedzinie, z proponowanymi dochodami. Czy stac go na mieszkanie, czy moze jakas kase poslac rodzinie? Itp itd.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Por.Columbo »

Dodałbym jeszcze do tej dyskusji żenujące podejście "dziennikarzy" Polsatu, którzy o swoim koledze nie tylko złego słowa nie są w stanie powiedzieć, ale nawet zadać jakiegoś trudniejszego pytania. Ot, chociażby "prawda" siatki sprzed kilku tygodni z udziałem Bednaruka, gdzie przez godzinę spijali sobie z dzióbków, pomijając podstawowe pytanie, czyli jak wygląda sytuacja finansowa w Będzinie, czy wszyscy zawodnicy są spłaceni za poprzedni sezon itp.
Zresztą w innym programie pastwiąc się nad Lubinem nie mogli zrozumieć jakim cudem Bednaruk ściągnął 3 Brazylijczyków, a taki Fronckowiak - który powinien znać ten rynek najlepiej - tylko jednego. Nie wpadli jednak na to, że może właśnie dzięki wiedzy trenera Cuprum, ściągnął do drużyny takiego zawodnika, który pasuje do jego wizji drużyny i jest bardziej komunikatywny, a nie tak jak Bednaruk wziął zawodników bez koncepcji i przygotowania, tylko dlatego, że akurat na Canarinhos była promocja.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Adriano »

Co dokładnie powiedział 'pompowany na przyszłego trenera kadry" Bednaruk o brazylijczykach i gdzie to mówił?
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Adriano pisze:Co dokładnie powiedział 'pompowany na przyszłego trenera kadry" Bednaruk o brazylijczykach i gdzie to mówił?
A z tym pompowaniem to Twoje okreslenie, czy tak sie mowi w tzw srodowisku?
Bo przyznam, ze nie ogladam audycji i wywiadow. Sa w wiekszosci mialkie badz wodniste. Chyba tylko Sara Kalisz odwaza sie postawic jakies ostrzejsze pytania. Z drugiej strony ma tyle delikatnosci, by pozwolic rozmowcom czesciowo sie wykrecic.

Kiedys wybor Kuby Bednaruka wydawalby sie nie najgorszy. Obecnie chyba zmieniam zdanie.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Adriano pisze:Co dokładnie powiedział 'pompowany na przyszłego trenera kadry" Bednaruk o brazylijczykach i gdzie to mówił?
Jaki przyszły trener kadry? Proszę Cię. Ten pociąg już mu odjechał. Może być najsympatyczniejszym trenerem w PLSie, ale odrzucenie oferty z KK pokazało, że dopóki płacą mu w Będzinie tak długo na ciepłej posadce będzie siedział. Zero presji, personalnie nawet ok, patrzysz byle nie szorować dupą po dnie tabeli i tyle. A gdzieś wyżej, to presja, oczekiwania i wyniki. Dodatkowo mam wrażenie, że on by sobie z jakimś dużym nazwiskiem w szatni nie poradził.

W kolejce o fotel już przed nim są Gogol, Winiarski, Prygiel i może Pawlik. Niech "wyjdzie ze swojej strefy komfortu" (jak ja nie cierpię tego sformułowania) i pokaże się w contenderze.
Kłamca.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Adriano »

ciorny17 pisze:
Adriano pisze:Co dokładnie powiedział 'pompowany na przyszłego trenera kadry" Bednaruk o brazylijczykach i gdzie to mówił?
Jaki przyszły trener kadry? Proszę Cię. Ten pociąg już mu odjechał. Może być najsympatyczniejszym trenerem w PLSie, ale odrzucenie oferty z KK pokazało, że dopóki płacą mu w Będzinie tak długo na ciepłej posadce będzie siedział. Zero presji, personalnie nawet ok, patrzysz byle nie szorować dupą po dnie tabeli i tyle. A gdzieś wyżej, to presja, oczekiwania i wyniki. Dodatkowo mam wrażenie, że on by sobie z jakimś dużym nazwiskiem w szatni nie poradził.

W kolejce o fotel już przed nim są Gogol, Winiarski, Prygiel i może Pawlik. Niech "wyjdzie ze swojej strefy komfortu" (jak ja nie cierpię tego sformułowania) i pokaże się w contenderze.
z tym trenerem kadry to był sarkazm, moje pytanie dotyczyło tego gdzie Bednaruk powiedział to co powiedział o Brazylijczykach?
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Adriano pisze:Co dokładnie powiedział 'pompowany na przyszłego trenera kadry" Bednaruk o brazylijczykach i gdzie to mówił?
Proszę bardzo, na strefie można znaleźć w relacjach ze sparingów:
Sam jestem ciekawy Brazylijczyków. Są przyduszeni pracą i bardzo dobrze. Thiago ledwo chodzi, Fabio dopiero kilka dni temu wrócił fizycznie, zaczął normalnie spacerować, bo umierał przez dwa tygodnie. Dużo pracy czeka nas z Ademarem, bo możliwości ma przeogromne, ale trzeba poskromić to wszystko, co się wokół niego dzieje. Na dziś trudno mi ich ocenić, muszą się dostosować. Powiedziałem im, że w polskiej lidze, nawet w sparingach, nie ma zabawy, tu wszystko jest na poważnie i o życie gra się codziennie. Na razie fajnie wpasowali się w grupę i jedziemy dalej
Te sparingi dają mi dużo do myślenia pod kątem ustawień w szóstkach na kolejnych treningach, dają też do myślenia tym zawodnikom, którzy do nas przyszli
Mamy problem komunikacyjny z Ademarem, bo jego angielski nie jest zbyt dobry. Dostał kilka polskich słówek do nauki, więc mam nadzieję, że w ten sposób będzie nam łatwiej się z nim porozumieć
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Podobno w miejsce Fabio Rodriguesa(Bo ponoć to z jego usług rezygnują) są brane pod uwagę dwa nazwiska. Obaj to gracze z przeszłością w Pluslidze.
Ciekawe kto to. Myślę, że raczej zagraniczni bo nie wiem czy jest jeszcze jakiś sensowny Polak na rynku. Jeśli tak to tak na szybko przeglądnąłem listę zagranicznych siatkarzy w historii plusligi i jest parę ciekawych nazwisk.
Jest oczywiście Penchev czy Kaliberda o których wiemy, że nie mają nigdzie kontraktu. Jest oczywiście Lyneel, ale on raczej nierealny. Jest De Rocco i bardzo bym trzymał kciuki za jego powrót do PlusLigi. Ma swoje wady, ale to jest taki pracowity zawodnik. Jest Stanković po niezłym sezonie w League 1, Krastins, który dla Będzina może być niezłym zawodnikiem czy nawet Cupković albo Antanowicz, ale oni już są raczej u kresu swojej kariery.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zawsze zabawnie obserwować jak to rozwiązywanie i niewywiązywanie się z kontraktów, za które zawodnicy dostają raz na jakiś czas masę krytyki, działa tak naprawdę w obie strony. ;)
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Mam nadzieje, ze nie Cupko, jego sezon w Tours trudno zaliczyc do udanych.
Zreszta do tej ukladanki pasowalby jakis zaodnik z przyjeciem.

Z Krastinsem to jednak przegieles. Patrzylam kilka razy na tego zawodnika z nadzieja ze cos wreszcie pokaze, w klubie czy reprezentacji ale blysku nie widac.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Krastins w klubach średnio, ale w reprezentacji to jest jednak dość jasny punkt wśród obecnej mizerii. Ale statystyk nie widziałem, więc jest to tylko subiektywne wrażenie. A z Cupko to się zgadzam w 100%. Ostatnio gra mizernie. I to nie tylko w Tours bo ogóle te swoje ostatnie sezony ma kiepskie, ale jest to względnie znane nazwisko, więc wypadało wymienić.
aleksiej
Posty: 57
Rejestracja: 23 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: aleksiej »

Ktoś wie dlaczego kontrakt Rodriguesa ma zostać rozwiązany ?
united
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2018, o 13:17
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: united »

aleksiej pisze:Ktoś wie dlaczego kontrakt Rodriguesa ma zostać rozwiązany ?
Gdyż zawodnik ten przyjechał do Będzina z ukrytą kontuzją pleców (i nie jest to kontuzja a'la problemy z kolanem Michała Filipa).
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Diomedea »

kamil1999 pisze:Krastins w klubach średnio, ale w reprezentacji to jest jednak dość jasny punkt wśród obecnej mizerii. Ale statystyk nie widziałem, więc jest to tylko subiektywne wrażenie. A z Cupko to się zgadzam w 100%. Ostatnio gra mizernie. I to nie tylko w Tours bo ogóle te swoje ostatnie sezony ma kiepskie, ale jest to względnie znane nazwisko, więc wypadało wymienić.
Jak zerkniesz na statystyki z ME to widac, ze byl 5 punktujacym w ekipie, poza 2 srodkowymi lepiej atakowal rowniez 10 lat starszy Siltala (ktory przyjmowal na podobnym poziomie), a przyjmowal lepiej i wiecej Ronkainen. W bloku i serwisie tez slabiutko.
W w czasie ME takie tuzy przyjecia jak Dzavoronok czy Atanasov oraz Cebul bili go o glowe w tym elemencie.
On jest zwyczajnie slaby w ataku i przecietny w przyjeciu w wieku zblizonym do optimum.


Wiadomo, pewnie najtanszy ze wspomnianych, wiec moze byc tak, ze Bedzin sie skusi.
Lecz kibicowi wolno miec nadzieje. Przy jakims srednim nawet skautingu pewnie da sie wyciagnac lepszych zawodnikow, jesli klub jest wyplacalny.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Adriano »

Będzin to przede wszystkim szuka zawodników nie pod względem wartości sportowej, ale takich którzy będą im grali za czapkę gruszek i nie będą kręcili nosem na opóźnienia w wypłacie. To jest główne kryterium.
Camillo Marcotti

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeżeli rzeczywiście Brazylijczyk przyjechał z ukrytym urazem, to chęć rozwiązania umowy jest zrozumiała. Co nie zmienia faktu, że wypowiedzi Bednaruka i tak pozostają nieprofesjonalne.

Co do wolnych zawodników, to z perspektywy Będzina patrząc na pewno jest jeszcze sporo ciekawych zawodników do wyciągnięcia, pytanie tylko czy budżetowo to się domknie. Legenda głosi, że Brazylijczycy byli dosyć mocno po taniości i może się okazać, że taki np. Penchev będzie wolał być tatą na pełen etat niż zasuwać w Będzinie za najniższą krajową :)
Heimlock
Posty: 625
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Heimlock »

Na twiterze ćwierkają, że Penchev w Cuprum Lubin.

https://twitter.com/MTrabski/status/1303041461131317249
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: Aquino »

Ciekawy ruch, który na pewno ułatwi Cuprum walkę o utrzymanie w lidzę. Z drugiej strony szkoda Pencheva, który wielokrotnie udowodnił, że grać potrafi. Był głównym autorem mistrzostwa Skry i srebra Vervy a kończy w Lubinie. Gracz którego nie da się nie lubić.
Powodzenia Niko!
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

Dobry ruch nie tylko dla Lubina, dla którego to definitywne wzmocnienie ale i dla samego Pencheva to dobra okazja, żeby jeszcze raz się wybić. Klub powinien na niego stawić, sypacz jest naprawdę dobry, nic tylko się dobrze pokazać.

Jedyny minus to mniejsze szanse na ujrzenie Jakubiszaka na parkiecie, a jestem ciekaw jak ten chłopak zaprezentowałby się na dłuższym dystansie, bo to już ten czas. Ale też Szymon winien wreszcie błysnąć na treningach, bo do pary z Nico by się nadał.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: lukecik »

To dopiero byłyby jaja:

https://twitter.com/marcingal7/status/1 ... 0483198976

Ciężko mi sobie wyobrazić Lyneela w Będzinie xD
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Plotki i transfery prawdopodobne przed sezonem 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Gałązka pisze, że Lyneel lub Kaliberda w Będzinie zamiast Fabio. To tylko pokazuje, że warto było czekać długo na rozwój sytuacji i parę nazwisk mocno zeszło z ceny.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”