Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: firefoxkk »

bono pisze:
Miszczu-xdd pisze:Mielewski w 7 strefie podał, że o Śliwkę walczą 3 kluby, Zaksa chce go zatrzymać, a podebrać go chce Resovia i Skra.
Co za czasy, wszyscy chcą "klepacza" i Pana "kiwkę" - trochę nie rozumiem Resovii i Skry - przecież każda lepsza drużyna go zweryfikuje ;)
Dlatego wiele osób nie widzi jaką robotę z Olkiem zrobił Grbić, podobnie jak z Kovacevicem w kadrzę. Ja nie widzę, żeby Gogol(raczej w Skrze zostanie) umiał rozwinąć albo dobrze z takimi zawodnikami pracować, bo te jego wypowiedzi na czasach po angielsku, w stylu "let's play" to jest po prostu słabe. W tym momencie jeden z lepszych talentów naszej siatkówki marnuje się w Bełchatowie aka Huber będać 3 środkowym i raczej z słabą perspektywą czasu gry.
Można gdybać, ale każdy wie siatkarz zobaczy jedno zero więcej i to nie są czasy Mariusza Wlazłego, że jest się lojalnym klubowi.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Klugenhammer »

Znacie anegdotę o trzmielu?
Amerykańscy naukowcy odkryli, że trzmiel ma za małe skrzydła w stosunku do masy ciała i przez to nie ma prawa latać. Trzmiel jednak nic nie wie o tych ustaleniach i… lata.

Z ZAKSą jest trochę podobnie. Od kilku lat wszyscy eksperci przepowiadają rychły upadek klubu. W 2017 roku ZAKSA miała się skończyć wraz z odejściem jej filarów - De Giorgi, Tillie i Konarskiego. Rok temu klub miał zacząć dołować po odejściu „kluczowych graczy nie do zastąpienia” Bieńka i Deroo.
W ZAKSie chyba jednak nie wiedzą o tych diagnozach ekspertów, bo zespół nadal gra i wygrywa :D
Oby tylko nie usłyszeli, jaki los musi ich czekać po odejściu Bena i Zatora ;)
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: kibic_siatki »

Wszystko do czasu...
Z Resovią było podobnie: o ile MP 2012 zdobył zespół w naprawdę topowym składzie, to po zakończeniu tego sezonu i oświadczeniu p. Górala że nie będzie w tym klubie kominów płacowych, w następnych latach skład był coraz słabszy, a i tak zdobyli jeszcze 2 MP. Do czego to doprowadziło: od kilku sezonów mimo topowego budżetu grają piach i co sezon wymiana większości zawodników.
Kwestia pewnej bezwładności: wyniki w stosunku do nakładów przesuwają się w czasie.
Marek907
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Marek907 »

Spieszmy się oglądać Zakse i delektować jej grą bo w przyszłym sezonie to tu nie zostanie nawet kamień na kamieniu

Po cichu liczę że Ben, Zator i kilku innych pożegnają się złotymi medalami
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Ejpok »

Witam,
Marek907 pisze:Spieszmy się oglądać Zakse i delektować jej grą bo w przyszłym sezonie to tu nie zostanie nawet kamień na kamieniu

Po cichu liczę że Ben, Zator i kilku innych pożegnają się złotymi medalami
Niby po co im złote medale, jak przed oczami mają już kontrakty wyższe o 40%? Zbędny trud, który może doprowadzić do jakiś kontuzji, która wykluczy ich z ich nowych, bajecznych kontraktów...
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Gerrard »

Klugenhammer pisze:Znacie anegdotę o trzmielu?
Amerykańscy naukowcy odkryli, że trzmiel ma za małe skrzydła w stosunku do masy ciała i przez to nie ma prawa latać. Trzmiel jednak nic nie wie o tych ustaleniach i… lata.

Z ZAKSą jest trochę podobnie. Od kilku lat wszyscy eksperci przepowiadają rychły upadek klubu. W 2017 roku ZAKSA miała się skończyć wraz z odejściem jej filarów - De Giorgi, Tillie i Konarskiego. Rok temu klub miał zacząć dołować po odejściu „kluczowych graczy nie do zastąpienia” Bieńka i Deroo.
W ZAKSie chyba jednak nie wiedzą o tych diagnozach ekspertów, bo zespół nadal gra i wygrywa :D
Oby tylko nie usłyszeli, jaki los musi ich czekać po odejściu Bena i Zatora ;)
Z tymi poprzednimi sezonami to nie do końca było tak, że wszyscy zgodnie trzymali się tezy 'no to teraz Zaksa poleci w dół'. Myślę, że było sporo osób, które były pewne tego, że mając w składzie Bena i Zatora dalej można utrzymać poziom, który zagwarantuje medale. Zwłaszcza, że rywale często 'nie dojeżdżali' i brakowało argumentów do walki z Zaksą. Zresztą nie odchodziło po sezonie 3/4 składu, tylko góra dwóch zawodników z pierwszej szóstki. W tak poukładanej drużynie taki zabieg wymiany dwóch ogniw można było wykonać praktycznie bezboleśnie.
Jednak jak napisał kibic_siatki, wszystko do czasu. Po stracie dwóch najważniejszych zawodników, którzy przez lata swoim przyjęciem i rozegraniem stawiali fundamenty pod skuteczną grę drużyny, nie powinno być już tylu pozytywnych słów przed kolejnym sezonem. Myślę, że obecnie to tylko kibice Zaksy myślą sobie w głowie 'jakoś to będzie'. Wiadomo - na medal powinno dalej wystarczyć jakości, jednak będę mocno zdziwiony jeśli będzie on koloru złotego.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: reeman »

Plotki o śmierci Zaksy są mocno przesadzone
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

reeman pisze:Plotki o śmierci Zaksy są mocno przesadzone
Nikt nie pisze o śmierci Zaksy. Zaksa dalej będzie zespołem na miarę strefy medalowej, ale bez Zatorskiego, a zwłaszcza bez Toniuttiego, nie będą już w gronie głównych faworytów do złota.

Toniutti daje temu zespołowi mnóstwo jakości. Ja sobie nie wyobrażam, żeby trójka Kaczmarek, Semeniuk, Śliwka potrafiła aktualnie wykręcić takie procenty w ataku w innym zespole, przy słabszym rozgrywaczu. Przecież to teorytycznie defensywni skrzydłowi.

Zobaczymy czy Skra z Sanderem doszosuje do skuteczności w ataku na poziomie, na jakim gra dotąd Zaksa. Bo dla innych zespołów wydaje się być to poza zasięgiem.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2020, o 12:09 przez BuenoSausage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Klugenhammer »

Gerrard pisze:Po stracie dwóch najważniejszych zawodników, którzy przez lata swoim przyjęciem i rozegraniem stawiali fundamenty pod skuteczną grę drużyny, nie powinno być już tylu pozytywnych słów przed kolejnym sezonem.
Tylko że jeszcze rok-dwa lata temu jako tych "dwóch najważniejszych, bez których nie ma ZAKSy" wcale nie określano Bena i Zatora, ale Bena i Deroo. Sama, jak wiadomo, nie ma już w KK od ponad roku, a ZAKSA jakoś jedzie dalej.
W 2017, kiedy jednocześnie odchodzili z klubu Konar, Kevin i "twórca nowej ZAKSy" czyli FeFe, nikt nie pisał na tym forum, że nic się nie zmieni bo w klubie zostaje Zatorski i Ben, tylko że odchodzą kluczowe postaci. Tak samo kiedy przed ubiegłym sezonem z KK wyfrunął Deroo to też pisano wtedy o odejściu najważniejszego (obok Bena) zawodnika, którego nie da się zastąpić.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

BuenoSausage pisze:
reeman pisze:Plotki o śmierci Zaksy są mocno przesadzone
Nikt nie pisze o śmierci Zaksy. Zaksa dalej będzie zespołem na miarę strefy medalowej, ale bez Zatorskiego, a zwłaszcza bez Toniuttiego, nie będą już w gronie głównych faworytów do złota.
Odważne deklaracje zważywszy na to, że nawet nie masz pojęcia w jakim zestawieniu Zaksa będzie grała w następnym sezonie.
No ale to nic nowego, wieszczących klęskę i twierdzących, że "w tym sezonie Zaksa to już na pewno nie wygra" co roku, przed sezonem zawsze było wielu w ostatnich latach. Jak zawsze boisko weryfikowało i na końcu te osoby wyglądały dosyć głupio.
Może to już taka tradycja. :D

@Klugenhammer
Dokładnie, sama prawda, nic dodać nic ująć.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: pietrus72 »

Na razie karuzela rozkręca się powolutku. Zobaczymy co Grbic wymyśli kogo weźmie do składu. Strata czterech będzie bolączką w uzupelnieniu. Semen i Kaczmarek już nie wykręcą takie procenty w ataku skoro będzie słabej jakości rozgrywający. Na razie klub zacznie poszukiwać rozgrywającego...na razie tylko słyszę Janusz i Christenson. A potem będą układać skład stabilnie jakościowo.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: skrowiec »

A na horyzoncie jest jeszcze sytuacja Śliwki...
Oczywiście nic nie wiadomo, poza tym ze zainteresowane są nim Skra i Resovia.
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: MrBronx »

Wiecie co kasa, kasą ale koniec końców oprócz dla kasy sportowcy grają dla sławy i sukcesów, a fakty są takie, że Ci wszyscy zawodnicy odchodzą do średniaka PlusLigi, który nie będzie grał w LM. Czyli zero ambicji tylko liczy się kasa.
Żaden ale to żaden topowy zawodnik nie odszedłby do klubu nie grającego w LM.
Możecie zaraz sobie pisać, że polskie drużyny i tak nie walczą o LM, a taka paka to gwarancja mistrza...
Pogadamy za rok...
Powiedzmy sobie szczerze grają o to, żeby wejść do FF, a potem powalczyć ale to jest jedno z okien wystawowych i okien do sławy.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Artem »

skrowiec pisze:A na horyzoncie jest jeszcze sytuacja Śliwki...
Oczywiście nic nie wiadomo, poza tym ze zainteresowane są nim Skra i Resovia.
Przedłużył z Zaksą.
Diomedea
Posty: 4507
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Jesli to prawda, to ja sie ciesze.
Dobry trener, dobry klub. Powinien dorastac do pozycji lidera druzyny. I Zaksa wydaje sie dobrym miejscem do tego, nawet po odejsciu Bena i Zatiego.
bono
Posty: 3532
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

Do tego Wojtaszek, Bieniek, Janusz + wzmocnienie ławki i coś tam można pograć.Tylko co z tą kasą za Bena i z Rzeszowa robić? ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Diomedea
Posty: 4507
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Przydalby sie 3ci dobry przyjmujacy.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Artem pisze:
skrowiec pisze:A na horyzoncie jest jeszcze sytuacja Śliwki...
Oczywiście nic nie wiadomo, poza tym ze zainteresowane są nim Skra i Resovia.
Przedłużył z Zaksą.
Nie byłbym tego taki pewien.
Skąd masz takie info? jeśli potwierdzone to kiedy ogłoszenie? Nie da się wiedzieć jednego a drugiego już nie :] coś wiem na ten temat
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: dyletant »

Diomedea pisze:Przydalby sie 3ci dobry przyjmujacy.
a Szymura nie wraca?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3944
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Klugenhammer »

skrowiec pisze:
Artem pisze: Przedłużył z Zaksą.
Nie byłbym tego taki pewien.
Skąd masz takie info? jeśli potwierdzone to kiedy ogłoszenie? Nie da się wiedzieć jednego a drugiego już nie :] coś wiem na ten temat
Jeśli to prawda, to oficjalnego potwierdzenia możemy się spodziewać tuż przed świętami. ZAKSA lubi ogłaszać takie wiadomości jako "prezenty" dla kibiców. Przedłużenie kontraktu Nicoli ogłoszono w Mikołajki, a w minionych latach inne przedłużenia też ogłaszano w okresie świątecznym. Poza tym Świder powinien wysłać silny sygnał, że okręt wciąż płynie we właściwym kierunku.
Jeśli do świąt nie będzie komunikatu, to będzie jasne, że jednak nie podpisał.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Artem »

Nie wiem kiedy ogłoszą. Wiem natomiast, że teraz praktycznie w każdym kontrakcie jest zapis wykupu zawodnika. Jeśli po Śliwkę się nikt z Włoch nie zgłosi to raczej zostanie w Zaksie. A jak wiadomo nie od dziś, jego marzeniem była właśnie gra w Italii.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: iron »

dyletant pisze:
Diomedea pisze:Przydalby sie 3ci dobry przyjmujacy.
a Szymura nie wraca?
Szymi w JW 2+1. Chyba, że zaszły jakieś zmiany.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Artem pisze:Nie wiem kiedy ogłoszą. Wiem natomiast, że teraz praktycznie w każdym kontrakcie jest zapis wykupu zawodnika. Jeśli po Śliwkę się nikt z Włoch nie zgłosi to raczej zostanie w Zaksie. A jak wiadomo nie od dziś, jego marzeniem była właśnie gra w Italii.
Nie wiem czy wiesz ale w świecie siatkarskim nie ma czegoś takiego jak wykup zawodnika... to nie piłka nożna... tutaj podpisuje się kontrakty które następnie się kończą i obie strony mają wolną rękę...

W siatkówce jedyną kwotą jaka może padać to kwota miesięcznej wypłaty :D
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Artem »

skrowiec pisze:
Artem pisze:Nie wiem kiedy ogłoszą. Wiem natomiast, że teraz praktycznie w każdym kontrakcie jest zapis wykupu zawodnika. Jeśli po Śliwkę się nikt z Włoch nie zgłosi to raczej zostanie w Zaksie. A jak wiadomo nie od dziś, jego marzeniem była właśnie gra w Italii.
Nie wiem czy wiesz ale w świecie siatkarskim nie ma czegoś takiego jak wykup zawodnika... to nie piłka nożna... tutaj podpisuje się kontrakty które następnie się kończą i obie strony mają wolną rękę...

W siatkówce jedyną kwotą jaka może padać to kwota miesięcznej wypłaty :D
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. W siatkówce również stosuje się coś takiego.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Artem pisze:
skrowiec pisze:
Artem pisze:Nie wiem kiedy ogłoszą. Wiem natomiast, że teraz praktycznie w każdym kontrakcie jest zapis wykupu zawodnika. Jeśli po Śliwkę się nikt z Włoch nie zgłosi to raczej zostanie w Zaksie. A jak wiadomo nie od dziś, jego marzeniem była właśnie gra w Italii.
Nie wiem czy wiesz ale w świecie siatkarskim nie ma czegoś takiego jak wykup zawodnika... to nie piłka nożna... tutaj podpisuje się kontrakty które następnie się kończą i obie strony mają wolną rękę...

W siatkówce jedyną kwotą jaka może padać to kwota miesięcznej wypłaty :D
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. W siatkówce również stosuje się coś takiego.
pokaż przykład.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Artem »

Z tego co wiem na tej zasadzie Resovia ściągnęła Kochanowskiego. Może nie jest to popularne w siatkówce i nie mówi się o tym głośno, ale takie zapisy w kontraktach zawodników są.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Artem pisze:Z tego co wiem na tej zasadzie Resovia ściągnęła Kochanowskiego. Może nie jest to popularne w siatkówce i nie mówi się o tym głośno, ale takie zapisy w kontraktach zawodników są.
Nie chcę się wymądrzać ale wydaje mi się że tego typu sytuacji, i tego typu zapisów nie ma. :D Rynek transferowy przewróciłby się do góry nogami.

Miłej nocy
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: pwpl97 »

Artem pisze:Z tego co wiem na tej zasadzie Resovia ściągnęła Kochanowskiego. Może nie jest to popularne w siatkówce i nie mówi się o tym głośno, ale takie zapisy w kontraktach zawodników są.
Dokładnie. Resovia wykupila Kochanowskiego bo miał ważny kontrakt w Zaksie na następny sezon.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: kamien »

skrowiec pisze: pokaż przykład.
Pamiec już nie ta, ale jak było z przejściem Możdżonka do ZAKSY?
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: skrowiec »

pwpl97 pisze:
Artem pisze:Z tego co wiem na tej zasadzie Resovia ściągnęła Kochanowskiego. Może nie jest to popularne w siatkówce i nie mówi się o tym głośno, ale takie zapisy w kontraktach zawodników są.
Dokładnie. Resovia wykupila Kochanowskiego bo miał ważny kontrakt w Zaksie na następny sezon.
Czyli masz na myśli to że Resovia wyłożyła kwotę którą to Zaksa musiałaby zapłacić Kochanowskiemu za sezon który u nich już nie zagra. Czyli zawodnik miałby skorzystać na tym dwa razy?? "jakaś" bonifikata od klubu który defacto rozwiązuje kontrakt na rzecz drugiego (resovi)? czy poprotu ni stąd ni zowąd klub(ZAKSA) inkasuje kase w wysokości rocznego wynagrodzenia za gracza(Kochana) "wzbogacając" się o to co miał dostać zawodnik? Bądz bierze zwyczajnie kase za rozwiązanie kontraktu? Bo nie da się go ot tak rozwiązać bez odpowiednich zapisów.

Nie jest to wcale takie proste...Troche taka gra w brudnymi kartami
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”