Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

JW8127 pisze:O kogo chodzi?
adam
@Dorianyat
Szary Wilk pisze:Jak Jastrzębie bierze Toniuttiego,Boyer i jeszcze czai się na Kovacevicia i Hubera, to forsa tam musi się lać strumieniami
Ten Huber to byłby dziwny ruch JW, bo to takie marnowanie kasy na trzeciego. Znacznie lepiej byłoby zostawić Szalachę albo ściągnąć Dryję, bo oni na trzeciego w wielkim klubie mają predyspozycje.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: jimiq »

Vilgefortz pisze:
JW8127 pisze:O kogo chodzi?
adam
@Dorianyat
Szary Wilk pisze:Jak Jastrzębie bierze Toniuttiego,Boyer i jeszcze czai się na Kovacevicia i Hubera, to forsa tam musi się lać strumieniami
Ten Huber to byłby dziwny ruch JW, bo to takie marnowanie kasy na trzeciego. Znacznie lepiej byłoby zostawić Szalachę albo ściągnąć Dryję, bo oni na trzeciego w wielkim klubie mają predyspozycje.

Poczekajmy na rozłożenie kart JSW S.A. przez prokurature, oby nie było drugiego Szczecina.
Zasadniczo byłaby to powtórka z rozrywki
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

jimiq pisze:
Poczekajmy na rozłożenie kart JSW S.A. przez prokurature, oby nie było drugiego Szczecina
Nie mieszałbym JSW Innowacje z JSW, bo te 60 mln będzie poszukiwane przez kilka lat, a z tego, co wiem zamieszany jest syn posła Matusiaka, więc prędko ta impreza się nie pozbiera.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: jimiq »

Vilgefortz pisze:
jimiq pisze:
Poczekajmy na rozłożenie kart JSW S.A. przez prokurature, oby nie było drugiego Szczecina
Nie mieszałbym JSW Innowacje z JSW, bo te 60 mln będzie poszukiwane przez kilka lat, a z tego, co wiem zamieszany jest syn posła Matusiaka, więc prędko ta impreza się nie pozbiera.
Ja bym mieszał. Spółka córka - serio - nie łączyć; nowość dla mnie; a tak na marginesie to podobniez matka doniosła na corke. Wygląda grubo.
Syn posła zgadza się, ale chodzi o 80mln i już słychać o rozwojowym śledztwie czy aby to tylko o to chodzi w tej całej sprawie
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Vilgefortz pisze:
JW8127 pisze:O kogo chodzi?
adam
@Dorianyat
Szary Wilk pisze:Jak Jastrzębie bierze Toniuttiego,Boyer i jeszcze czai się na Kovacevicia i Hubera, to forsa tam musi się lać strumieniami
Ten Huber to byłby dziwny ruch JW, bo to takie marnowanie kasy na trzeciego. Znacznie lepiej byłoby zostawić Szalachę albo ściągnąć Dryję, bo oni na trzeciego w wielkim klubie mają predyspozycje.
Na trzeciego? Przecież Huber bez problemu miałby miejsce w wyjściowym składzie Jastrzębia
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze:
Vilgefortz pisze:
JW8127 pisze:O kogo chodzi?
adam
@Dorianyat
Szary Wilk pisze:Jak Jastrzębie bierze Toniuttiego,Boyer i jeszcze czai się na Kovacevicia i Hubera, to forsa tam musi się lać strumieniami
Ten Huber to byłby dziwny ruch JW, bo to takie marnowanie kasy na trzeciego. Znacznie lepiej byłoby zostawić Szalachę albo ściągnąć Dryję, bo oni na trzeciego w wielkim klubie mają predyspozycje.
Na trzeciego? Przecież Huber bez problemu miałby miejsce w wyjściowym składzie Jastrzębia
Zaryzykuje stwierdzenie, że miałby miejsce w pierwszej szóstce każdego zespołu Plusligi. W Skrze ma miejsce dziwna rotacja, gdzie po bardzo dobrym meczu kolejny zaczynasz w kwadracie
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

jimiq pisze: Ja bym mieszał. Spółka córka - serio - nie łączyć; nowość dla mnie; a tak na marginesie to podobniez matka doniosła na corke. Wygląda grubo.
Syn posła zgadza się, ale chodzi o 80mln i już słychać o rozwojowym śledztwie czy aby to tylko o to chodzi w tej całej sprawie
Takie sprawy ciąna się długo, a JSW nie jest raczej w kolejce rządowych spółek do zamykania
Szary Wilk pisze:Na trzeciego? Przecież Huber bez problemu miałby miejsce w wyjściowym składzie Jastrzębia
Oczywiście, miałem na mysli, że w JW też byłby na start trzeci i walczyłby o miejsce w składzie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
jimiq
Posty: 776
Rejestracja: 1 mar 2013, o 12:25
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: jimiq »

Takie sprawy ciąna się długo, a JSW nie jest raczej w kolejce rządowych spółek[/quote]

Tak zgodze się.
Ale zgodzisz się że parę lat wstecz kłopoty spółki zmusiły do przeczekania na minimach klub. Swoje dołożył niestety rycerz Zdzich
Nie życze tego klubowi absolutnie ale oby nie okazało się że zapiskamy pasa i to na każdym froncie mowie o spółce a w konsekwencji klubie
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

jimiq pisze: Ale zgodzisz się że parę lat wstecz kłopoty spółki zmusiły do przeczekania na minimach klub. Swoje dołożył niestety rycerz Zdzich
Nie życze tego klubowi absolutnie ale oby nie okazało się że zapiskamy pasa i to na każdym froncie mowie o spółce a w konsekwencji klubie
Grodecki nie miał takiego kontaktu z JSW i rządem, jak obecny prezes. Chyba nie jest niczym nowym, że w klubie to jednak był burdel, a transfery to była magia Zdzicha G.
Teraz wpychają Urosa nawet :] Sytuacja finansowa jest stabilna, @jimiq, nie bój się ;)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: stemar1972 »

Kolega znający Grodeckiego, mówił mi, że nadchodzi czas powiedzenia jak to było naprawdę z przejęciem klubu prze Gorola. Ponoć wszyscy się zdziwimy. A jak będzie i czy będzie to zobaczymy. Natomiast dziwne się wydaje, że w czasie kryzysu JW szasta kasą.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

stemar1972 pisze:Kolega znający Grodeckiego, mówił mi, że nadchodzi czas powiedzenia jak to było naprawdę z przejęciem klubu prze Gorola. Ponoć wszyscy się zdziwimy. A jak będzie i czy będzie to zobaczymy. Natomiast dziwne się wydaje, że w czasie kryzysu JW szasta kasą.
No jak? Zdegradowali Michalczyka (siatkarza) i zmienili na biznesmena
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: iron »

Vilgefortz pisze:
jimiq pisze: Ale zgodzisz się że parę lat wstecz kłopoty spółki zmusiły do przeczekania na minimach klub. Swoje dołożył niestety rycerz Zdzich
Nie życze tego klubowi absolutnie ale oby nie okazało się że zapiskamy pasa i to na każdym froncie mowie o spółce a w konsekwencji klubie
Grodecki nie miał takiego kontaktu z JSW i rządem, jak obecny prezes. Chyba nie jest niczym nowym, że w klubie to jednak był burdel, a transfery to była magia Zdzicha G.
Teraz wpychają Urosa nawet :] Sytuacja finansowa jest stabilna, @jimiq, nie bój się ;)
Nie Zdzicha i nie on podpisywał kwity. Stemar może mieć dobre info. Tyle, że jeśli rycerz chce uchylić rąbka tajemnicy to pewnie o finansach i o tym jak zrobiono z niego kozła ofiarnego. Ja również czekam z niecierpliwością na ujawnienie prawdy.

Jeszcze jedno: jaki to był burdel w klubie?

Oraz, po to są spółki córki żeby chronić dupę spółce matce i spółkom siostrom. Naturalna kolej rzeczy. A jesli nawet 80 mln w budżecie JSW to --> :]
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

iron pisze: Jeszcze jedno: jaki to był burdel w klubie?
Organizacyjny po trochu, wizerunkowo (PR tak zwany)tez nie było zbyt kolorowo w porównaniu z innymi, ale to moje subiektywne odczucia.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: stemar1972 »

iron pisze:
Vilgefortz pisze:
jimiq pisze: Ale zgodzisz się że parę lat wstecz kłopoty spółki zmusiły do przeczekania na minimach klub. Swoje dołożył niestety rycerz Zdzich
Nie życze tego klubowi absolutnie ale oby nie okazało się że zapiskamy pasa i to na każdym froncie mowie o spółce a w konsekwencji klubie
Grodecki nie miał takiego kontaktu z JSW i rządem, jak obecny prezes. Chyba nie jest niczym nowym, że w klubie to jednak był burdel, a transfery to była magia Zdzicha G.
Teraz wpychają Urosa nawet :] Sytuacja finansowa jest stabilna, @jimiq, nie bój się ;)
Nie Zdzicha i nie on podpisywał kwity. Stemar może mieć dobre info. Tyle, że jeśli rycerz chce uchylić rąbka tajemnicy to pewnie o finansach i o tym jak zrobiono z niego kozła ofiarnego. Ja również czekam z niecierpliwością na ujawnienie prawdy.

Jeszcze jedno: jaki to był burdel w klubie?

Oraz, po to są spółki córki żeby chronić dupę spółce matce i spółkom siostrom. Naturalna kolej rzeczy. A jesli nawet 80 mln w budżecie JSW to --> :]
Z tego co słyszę to Grodeckiego polityka zmiotła i jego naiwność ideały. Nie pasował do koncepcji dobrej zmiany oraz byznesów. Trochę poszperałem w internecie i potwierdza mi się to co mówi mój kolega. Wynajęty człowiek do wyczyszczenia, Michalczyk jako prezes to słup ( szacunek do jego kariery zawodniczej) , o byznesmenie i jego firmach sporo info w necie. I pozytywnych brak.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

W składzie JW brakuje mi takiego zawodnika, który robi różnicę i sportowo i charakterem. W dołku formy przydaje się taki lider. Mimo całej fajnej gry kolektywu zespołu, w mini kryzysie brakuje właśnie takiego zawodnika. Na przyjęciu za Francuza trzeba działa, Boyer sobie poradzi.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: stemar1972 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 15 sty 2021, o 08:22 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie chcemy tu polityki
ciorny17
Posty: 8576
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Mogę tylko domniemać o czym był post stremara ale takie zachowania jak z meczu z Verva należy piętnować i tyle. Kolejny raz liga pokazuję bezradność. Niezależnie czy było to pokłosie dobrej informacji dla sympatyków Jastrzębskiego Węgla, że sponsoring zostanie przedłużany, ale jak ktoś tłumaczy się, że co prawda był na meczu ale sportem to się nie interesuje, to jawne plucie w twarz reszcie społeczeństwa. Ale czego ja wymagam. Jak liga "wystraszyła się" ukarania AA za obrażanie zawodników drużyny przeciwnej, a teraz na stołku siedzi nasz człowiek, to i w tym przypadku rozejdzie się po kościach. Kolejne po obatelu równiejsze zwierzęta.

Edit. Żeby nie było. Tak samo mnie dziwi i bulwersuje jak sytuacja z wtorku, obecność Nawrockiego na meczu Skry i połowy zarządu PGE. Dopóki takie zachowania nie zostaną społecznie piętnowane, tak długo ten folwark będzie się kręcił z pogardliwym "i co wy nam możecie zrobić".
Kłamca.
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: stemar1972 »

Wkleiłem ten link nie żeby politykować tylko żeby pokazać że ta liga idzie w zła stronę, zamiast się rozwijać to się zwija. Rozumiem , że admin chce być poprawny politycznie bojąc się, że to może zaszkodzić portalowi i jego klubowi. Już rzymianie pisali, że związki polityki ze sportem źle się kończą. Ale jaki byznes tacy byznesmeni, jaka polytyka tacy polytycy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

stemar1972 pisze:Wkleiłem ten link nie żeby politykować tylko żeby pokazać że ta liga idzie w zła stronę, zamiast się rozwijać to się zwija. Rozumiem , że admin chce być poprawny politycznie bojąc się, że to może zaszkodzić portalowi i jego klubowi. Już rzymianie pisali, że związki polityki ze sportem źle się kończą. Ale jaki byznes tacy byznesmeni, jaka polytyka tacy polytycy.
Niestety, klub sponsorowany przez SSP musi utrzymywać kontakty ze swoim dobrodziejem, tj. rządem. Prezes czasami po prostu musi ich zaprosić... Zobaczymy, jak okazały będzie ten sponsoring.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: alimak »

ciorny17 pisze: Edit. Żeby nie było. Tak samo mnie dziwi i bulwersuje jak sytuacja z wtorku, obecność Nawrockiego na meczu Skry i połowy zarządu PGE. Dopóki takie zachowania nie zostaną społecznie piętnowane, tak długo ten folwark będzie się kręcił z pogardliwym "i co wy nam możecie zrobić".
Całkiem niedawno na meczu Katowic był też Gruszka, więc folwark jest spory.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: hardy »

Czyli mocarne plany JW zaczęły się przed podjęciem decyzji o dalszym finansowaniu klubu?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze: Niestety, klub sponsorowany przez SSP musi utrzymywać kontakty ze swoim dobrodziejem, tj. rządem.
W polskim sporcie jest to niestety zło konieczne. Koszykówka, siatkówka i piłka ręczna są w ogromnej mierze uzależnione od spółek państwowych.

Skąd się wzięło nagłe dofinansowanie Czarnych i transfer Konarskiego? Ano dzięki kontaktom radomskiego posła partii rządzącej, który załatwił Eneę. Państwowa spółka ma ponoć jeszcze zwiększyć finansowanie na przyszły sezon. Kolejny przykład - tym razem z koszykówki. Ta sama Enea zwiększa finansowanie basketu w Zielonej Górze za sprawą kontaktów prezesa z zielonogórskim posłem partii rządzącej. Scenariusz z grubsza taki sam.

Niemal wszystkie kluby są zależne od SSP. Warszawa dostała kroplówkę od Orlenu i teraz nawet przy mniejszym budżecie nie ma na co narzekać. Po upadku Onico były niby pogłoski o prywatnych inwestorach, ale widocznie nie byli tak hojni jak Orlen.

Takie zachowania, jakie tutaj @stemar1972 przedstawiał są oczywiście wątpliwe, ale czy my mamy na to jakikolwiek wpływ?
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: stemar1972 »

Żeby było jasne. Nie mam nic przeciwko finansowania sportu przez państwo. Mam tylko problem z byznesami jak z pod budki z piwem. Finasowanie sportu powinno być ustalone strategicznie a nie poprzez układy i układziki.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

stemar1972 pisze:Żeby było jasne. Nie mam nic przeciwko finansowania sportu przez państwo. Mam tylko problem z byznesami jak z pod budki z piwem. Finasowanie sportu powinno być ustalone strategicznie a nie poprzez układy i układziki.
Ale to zawsze jest kwestia jakiś układów, co nie wyklucza strategicznego załatwiania, w sporcie to tak się załatwia. Nie wiem, co dla ciebie oznacza w tym wypadku ,byznesmen spod budki z piwem".
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: stemar1972 »

Vilgefortz pisze:
stemar1972 pisze:Żeby było jasne. Nie mam nic przeciwko finansowania sportu przez państwo. Mam tylko problem z byznesami jak z pod budki z piwem. Finasowanie sportu powinno być ustalone strategicznie a nie poprzez układy i układziki.
Ale to zawsze jest kwestia jakiś układów, co nie wyklucza strategicznego załatwiania, w sporcie to tak się załatwia. Nie wiem, co dla ciebie oznacza w tym wypadku ,byznesmen spod budki z piwem".
Chodzi mi o to, że tak wielki klub i jego zarządzający powinni mieć klasę.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vivo »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 15 sty 2021, o 15:12 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: jaet »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 15 sty 2021, o 15:12 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

stemar1972 pisze: Chodzi mi o to, że tak wielki klub i jego zarządzający powinni mieć klasę.
Zauważam u ciebie niechęć do obecnego prezesa, więc nie będę kontynuował tematu. Dla mnie JW przez ostatnie 5 lat zrobiło progres pod względem wizerunkowym i organizacyjnym.
Obecność polityków na meczu JW to jak dla mnie ruch warunkujący bytność klubu i omijając szerokim łukiem sympatie polityczne, nie mam nic przeciwko temu.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: stemar1972 »

W kwestii niechęci to taką samą mam do Piechockiego, Maciąga czy Winnika. Wszystko mi jedno kto jest prezesem personalnie mojego ulubionego klubu, ważne aby się klub rozwijał. A tego nie widzę, ale może jestem za daleko. Podaj po 2 przykłady tego rozwoju. A tak na marginesie to nie zarzucaj mojej osobie uczuć, które są mi obce.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

stemar1972 pisze:W kwestii niechęci to taką samą mam do Piechockiego, Maciąga czy Winnika. Wszystko mi jedno kto jest prezesem personalnie mojego ulubionego klubu, ważne aby się klub rozwijał. A tego nie widzę, ale może jestem za daleko. Podaj po 2 przykłady tego rozwoju. A tak na marginesie to nie zarzucaj mojej osobie uczuć, które są mi obce.
No i się rozwija... Przychodzą Toniutti i Boyer, nie nieznani średniacy. Co roku JW walczy o najwyższe cele. Rozwija się AT. Biorąc pod uwagę to w jakiej sytuacji znajdował się klub w 2016 roku i jak systematycznie się zmienia i poniekąd rozwija (PR klubu jest zadbany, przedtem był o parę lat do tyłu, w mojej opinii), to prezesowi należą się brawa, nie zarzuty o brak rozwoju.
PS. Stwierdzam to, co zauważyłem, nie zarzucam, jeśli uraziło, przepraszam.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”