Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Diomedea
Posty: 4514
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Diomedea »

Verdungo pisze:
iti pisze:
BuenoSausage pisze:Dla tych, którzy twierdzą, że Piechocki junior jest głównym problemem Skry - dzisiaj gra na 60% w przyjęciu przeciwko jednej z najlepszych zagrywek w lidze.

A przecież jest 0:2. No jak to tak? Czyżby jednak to nie Piechocki był problemem, tylko brak formy innych zawodników i karkołomny problem mentalny zespołu skutkujący przegrywaniem wygranych setów?

Faktem jest, że chyba nie było w tym sezonie meczu Skry, w którym każdy zawodnik zagrałby przynajmniej poprawnie. Zawsze ktoś musi grać kaszankę, tak jak dzisiaj środkowi, czy wcześniej Petković.
Piechocki nie jest glownym problemem Skry, ale jest powaznym problemem tej druzyny jako niepewny libero. I to nie dlatego, ze trenerem jest Gogol tylko jest niestabilnym zawodnikiem. Raz zagra dobrze, dwa razy zle. Na kims takim nie mozna opierac przyjecia druzyny aspirujacej do strefy medalowej ligi.
Dokładnie, śmiem twierdzić, że gdyby obok Ebadipoura i Sandera był np. Zatorski to obaj przyjmujący byliby pewniejsi mając kogoś takiego obok. Pewny libero przykryje któregoś z przyjmujących przy trudniejszej zagrywce drużyny przeciwnej itp. Piechocki bierze swoją strefę i tyle, nawet przyjmujący go przykrywają.

Wystarczy już tej padaki, jak Gogol nie poleci dzisiaj to ja nie wiem...
W meczu Skry z reska byla taka sutuacje, ze wszedl Krulicki na zadaniowa zagrywke; oczywiscie flotem, oczywiscie na juniora i oczywiscie przyjecie do bani. Wiec przy drugim serwisie Sander wyszedl przed juniora i wzial to na palce bez problemu. Ale Kacper dobrym libero jest.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2021, o 16:56 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: BuenoSausage »

Ja nie mam wątpliwości, że w Skrze coś się zablokowało na linii trener - zawodnicy. Przecież nawet z Piechockim w składzie Skra potrafiła ze znacznie słabszą personalnie kadrą niż obecnie grać bardzo solidną siatkówkę w 2018 roku.

Teraz obrywa się juniorowi, bo są fatalne wyniki, a junior jest przeważnie pierwszy do ostrzału. Niektórzy jednak zapominają, że Piechocki nie jest tak złym zawodnikiem by samemu rujnować grę zespołu, a gdyby wszystko inne funkcjonowało jak należy, to i na juniora pewnie przymykalibyśmy oko, bo w końcu zwyciężców się nie krytykuje.

Na tej samej zasadzie działa choćby opinia na temat Al Hachdadiego w Jastrzębiu. Jest on najsłabszym elementem zespołu, ale nie leci na niego taka krytyka, bo Jastrzębie wygrywa.
Albo choćby Kampa, który ostatnio niemiłosiernie dołuje i jest zmieniany w większości spotkań.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2021, o 16:59 przez BuenoSausage, łącznie zmieniany 1 raz.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: johnnyrotten »

Wielblad pisze:Ależ ten Filipak jest fatalny - wejdzie, walnie w antenkę, huknie w aut, potknie się o Juniora i zejdzie. Jak dla mnie nadaje się na atak do jakiegoś Olsztyna albo Będzina, na kluby z czołówki tabeli jest za cieńki w uszach.
Co jak co, ale akurat czepianie się Bartka, który wraca wciąż po urazie, jest nie na miejscu.

Filipiak był w niemal wszystkich meczach ostoją Skry, gdy wszyscy inni zawodzili i niemal w pojedynkę potrafił trzymać Bełchatów w grze.

Ale oczywiście zaraz antenki i auty się mu wypomina tak jak Butrynowi i wysyła tam, skąd przyszedł lub nawet i niżej...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: johnnyrotten »

BuenoSausage pisze:Ja nie mam wątpliwości, że w Skrze coś się zablokowało na linii trener - zawodnicy. Przecież nawet z Piechockim w składzie Skra potrafiła ze znacznie słabszą personalnie kadrą niż obecnie grać bardzo solidną siatkówkę w 2018 roku.
Akurat Piechocki w finałach z Zaksą grał prawdopodobnie najlepszą siatkówkę w swojej "karierze". Bardzo duża w tym jego zasługa, bo nic nie zawalił, a wręcz prezentował się bardzo dobrze jak na swoje umiejętności.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: kibic_siatki »

Kolejny mecz Skry gdy na jednej pozycji widać różnicę przynajmniej jednej klasy: libero. W czołowych zespołach (Zaksa, JW, czy nawet ostatnio Resovia) grają tam zawodnicy gdzie muszą pokrywać w przyjęciu przynajmniej 40% terenu, a czasami nawet więcej i sobie radzą. Podam przykład 2 akcji z tego meczu:
1. Zagrywka przeciwnika średniomocna centralnie w libero, ten przyjmuje 3 m od siatki, tyle, że po drugiej stronie boiska gdzie stoi rozgrywający. Łomacz ledwie dobiega i wystawia do Petkovicia, który na potrójnym bloku nie mieści się w boisku. Komentarz Drzyzgi: z dobrego przyjęcia atakujący popełnia błąd.
2. Przyjęcie przez libero w siatkę przy prawej antence: Łomacz ledwo wystawia do Petkovicia na 2 linię, ten z mocno niewygodnej piłki uderza na 60% i jest broniony, a po kontrze JW zdobywa punkt i komentarz: z dobrego przyjęcia znowu nie skończona piłka.
Dobry libero to taki, który w razie kłopotów kolegów z drużyny w przyjęciu pomaga, a tu jak Sander czy Ebadipour zabierają sprzed nosa libero piłki, to nóż się w kieszeni otwiera. Tu nie chodzi o chęci, bo Kacper takie ma, tylko o brak umiejętności w przyjęciu. Co z tego, że statystycy napiszą, że miał 50% pozytywnego przyjęcia, jak na 3 piłki 2 dogrywa źle.
Ogólnie widać, że zespół się rozsypał i mimo dzisiejszej dobrej gry 2 zawodników skrzydłowych znowu kolejna wtopa.
JW grał dzisiaj solidnie i to wystarczyło na Skrę.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Crosby »

Skra powinna wywalić Sandera tak jak naszych z Korei pogonili 8-) :D mają moje błogosławieństwo :D
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: johnnyrotten »

Crosby pisze:Skra powinna wywalić Sandera tak jak naszych z Korei pogonili 8-) :D mają moje błogosławieństwo :D
Nie żeby coś, ale gdyby Skra miała pogonić tych, których kibice chcą pogonić, to już teraz byłaby bez prezesa, bez trenera, bez libero, bez rozgrywającego i może nawet bez przyjmującego lub dwóch, no i przynajmniej bez dwóch rezerwowych. :D

Taki kilkuosobowy samograj przynajmniej miałby wytłumaczenie, co jest przyczyną porażek :]
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Crosby »

Fakt masz racje :D dzieki za troche lodu na głowe ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: grzegorzg »

Gratulacje dla Jastrzębia.

Mam wrażenie, że Piechocki to taki Cebulj w przyjęciu - ogólnie nie wyglada zle, liczy ma przyzwoite, ale swoje zawsze kiedyś odda, mniej lub więcej.
Trcohe dziwi jednak fatalna gra środkiem i ogólnie beznadziejna dzisiaj postawa środkowych. Zawsze to byłas jakas broń Skry, nawet przy przeciętnym przyjęciu.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: BuenoSausage »

Nie rozumiem jak można czepiać się Sandera. Przecież to taka sama sytuacja jak z Conte - to zawodnik po długiej kontuzji, którego wybuch formy ma nastąpić dopiero w play-offach. Conte też większość sezonu dołował, ale jak doszedł do pełni dyspozycji, to grał znakomicie. Tyle tylko, że wtedy inni zawodnicy byli w stanie wziąć na siebie ciężar gry gdy jemu nie szło, a teraz dosłownie cała drużyna jest bez formy. Tymczasem niektórzy nie dostrzegają tego, że niemal wszyscy w Skrze grają źle, tylko oczekują, że Sander będzie cudotwórcą i sam wygra Skrze kolejne mecze.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Matson »

grzegorzg pisze:Gratulacje dla Jastrzębia.

Mam wrażenie, że Piechocki to taki Cebulj w przyjęciu - ogólnie nie wyglada zle, liczy ma przyzwoite, ale swoje zawsze kiedyś odda, mniej lub więcej.
Trcohe dziwi jednak fatalna gra środkiem i ogólnie beznadziejna dzisiaj postawa środkowych. Zawsze to byłas jakas broń Skry, nawet przy przeciętnym przyjęciu.
Tylko różnica taka że Cebulij jest ofensywnym przyjmującym, w tym cały problem Piechockiego :D
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Szampon093 »

Jak Gogol nie poleci za taka serie to nie wiem za co mialby
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: ciorny17 »

Szampon093 pisze:Jak Gogol nie poleci za taka serie to nie wiem za co mialby
Przypominam: Skra to dobro narodowe, a Gogol to prawa ręka Heynena. Jak można zwalniać kogoś, kto był ogłoszony drugim trenerem kadry, zanim był rozstrzygnięty konkurs na pierwszego?

Gogol jak sam się do dymisji nie poda, to nie zwolni go Piechocki. Tyle w temacie.
Kłamca.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Lucarelli »

Wyciągnęła Zaksa pierwszego seta ale coś nieswojo wyglądają dzisiaj, zwłaszcza Kamil.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: dyletant »

Szampon093 pisze:Jak Gogol nie poleci za taka serie to nie wiem za co mialby
Serio ostatni raz Skra miała 10 porażek chyba jak spadała z ligi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Gogol jak sam się do dymisji nie poda, to nie zwolni go Piechocki. Tyle w temacie.
Przyznam się, że do dzisiaj tez miałem takie odczucia i to z róznych względów. Przede wszystkim pod Piechockim nigdy się nie palił stołek, to i on sam zbyt czesto nie wykonywal nerwowych ruchów. Jednak po dzisiejszym meczu nie jestem wcale taki pewny. Zresztą, rola wspomnianego "strażaka" może okazac się nieco inna.
widokowka
Posty: 21
Rejestracja: 2 paź 2020, o 22:24
Płeć: K

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: widokowka »

astronauta pisze:Bucki to chyba najlepszy zmiennik pierwszego atakującego w historii Plusligi.
dla mnie takim zawsze był Witczak, szczególnie za czasów gry w KK. ;)
bono
Posty: 3534
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: bono »

W Kędzierzynie drugi set na przewagi ale Zaksa sama w końcówce pokpiła sprawę.Toniutti mało środkiem a na skrzydłach blok nie zgubiony.Najlepszy Semeniuk.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Nagor »

Resofan pisze:Jastrzębie chyba w dołku już trzeci mecz. Na razie trudno im wróżyć sukces w tym meczu.
8-)
Wielblad pisze:Jak dla mnie nadaje się na atak do jakiegoś Olsztyna albo Będzina, na kluby z czołówki tabeli jest za cieńki w uszach.
Z chęcią przyjmę go w Olsztynie za imitację atakującego jaką jest szulc.
grzegorzg pisze:Mam wrażenie, że Piechocki to taki Cebulj w przyjęciu - ogólnie nie wyglada zle, liczy ma przyzwoite, ale swoje zawsze kiedyś odda, mniej lub więcej.
Jego przyzwoite liczby zwykle skutkują kryciem go przez przyjmujących i odbija się w ich liczbach...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: grzegorzg »

I tak i nie - to się oczywscie rzuca w oczy taka pomoc, ale np dzisiaj przyjmował 26 razy, Sander 22, a Ebadipour tylko 9. Tak czy siak, swoje odda.
Adriano
Posty: 599
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Adriano »

Pajpy Toniuttiego z Semeniukiem to najpiękniejsza rzecz tej ligi
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Lucarelli »

Męczy się Zaksa niesamowicie dzisiaj.
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: dyletant »

Z chęcią przyjmę go w Olsztynie za imitację atakującego jaką jest szulc.
Schulz ma dobry sezon w Olsztynie, a gdyby dostawał więcej niż jedną dobrą piłkę na 5 to by jeszcze wykręcal lepsze liczby.

ZAKsa mocno lekceważy dziś Suwałki, wszystko wyciąga w końcówce. Nawet teraz Suwałki odskoczyły na 20:22, a i tak wiadomo jak to się skończy.

edit. A jednak Suwałki tego seta wyciągnęły :)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2021, o 19:18 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Heimlock
Posty: 628
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Heimlock »

Adriano pisze:Pajpy Toniuttiego z Semeniukiem to najpiękniejsza rzecz tej ligi
Pajpy Toniuttiego ze Śliwką równie dobre, jak nie lepsze :)
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Blanco »

Gdy Lucarelli argumentował Kaczmarka, jako najlepszego atakującego, podając m. in. najlepszą efektywność, ja się zgodziłem (z efektywnością), ale dodałem, że to też wynika z tego w jakim zespole gra Kaczmarek i jakie Zaksa piłki wyciąga. To, co podbił Semeniuk po bloku na Kaczmarku właśnie przy 23-24, to poezja.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Lucarelli »

Akurat wtedy to Semen grubo zawalił bo wziął pół metrowy aut.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Papito13 »

Zaksa ma ten miesiąc bardzo trudny, długi i męczący. Nie dziwię się, że trafia im się jakiś słabszy występ, w szczególności, że mogą sobie na to pozwolić.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: tomasol »

Blanco pisze:Gdy Lucarelli argumentował Kaczmarka, jako najlepszego atakującego, podając m. in. najlepszą efektywność, ja się zgodziłem (z efektywnością), ale dodałem, że to też wynika z tego w jakim zespole gra Kaczmarek i jakie Zaksa piłki wyciąga. To, co podbił Semeniuk po bloku na Kaczmarku właśnie przy 23-24, to poezja.
Szkoda tylko, że autową piłkę wyjął, choć niezwykle efektownie to prawda ;) . Męczy się trochę ZAKSA, ale i jest w tym pewna zasługa zespołu gości, który nie odpuszcza i walczy do końca.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: Blanco »

Sapiński wypełnił lukę środkowego obok Takvama, Czunkiewicz na libero, ale nie podoba mi się to przyjęcie Ślepska. Waliński to cień zawodnika z Zawiercia, gry Rousseaux nigdy nie rozumiałem. Niesamowicie przeciętne. Powtarzam się z tym, jak mantrę od początku sezonu, no ale. Szkoda tego Fayaziego strasznie.
Adriano pisze:Pajpy Toniuttiego z Semeniukiem to najpiękniejsza rzecz tej ligi
Mnie z kolei się najbardziej podobają pajpy Cebujla.
Lucarelli pisze:Akurat wtedy to Semen grubo zawalił bo wziął pół metrowy aut.
Zrobił to tak ładnie, że wybaczyłbym nawet metrowy :)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2021, o 19:33 przez Blanco, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Zaległe mecze + część 21 kolejki.

Post autor: ciorny17 »

Kochanowski na 100% w ataku. Semeniuk trzyma ofensywę.
Olek słabiej dzisiaj.
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”