25 kolejka 19-22.02.2021

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: grzegorzg »

jaet pisze:
grzegorzg pisze:Ebadipour sabotuje grę Skry od p;ewnego czasu a tu cisza, wszyscy po Gogolu jadą. Ja nie jestem ani nie byłem zwolennikiem przewag trenerskich ani Prygla ani Gogola, ale litości. Jakos mozna byc profesjonalistą a nie miekiszonem co świetnie pokazuje Sander.
Czasami trenerzy maja pecha i jak widac spoza programowej antypatii trudno to dostrzec. Jak jednak inaczej nazwa kontuzję Filipiaka, cięzkie przejsci Covida przez Łomacza i beznadziejną ostatnio postawę Ebadipoura.
Chyba, ze to teatr lub/i świadome działanie - jakis mikrockl z cieżka siłownią z olaniem meczu ligowego, któy nie wiem w sumie co daje.
Ale to jednak w sumie zabawne, że Anastasiego za brak formy Szalpuka obwiniasz po całości, a Ebadipour bez formy tak sam z siebie. Jak rozumiem za brak fromy u podopiecznych odpowiadają jedynie zagraniczni trenerzy, polscy już nie :]
Ehhh Jaet, Jaet.... Tyle lat na forum i kompletnie nie zrozumiałes moich wpisów. Ja wysmiewałem zupełnie co innego...
Ale może faktycznie powinienen skomentowac Twoja odpowiedz w temacie Verwy. No ale zawsze mi sie wydawało, ze madręj głowie dośc dwie słowie. Ale widac coś tu nomen omen nie gra
Np powedzcie Wojtaszkowi, że gra ponad stan. Poniewaz jest trochę krewki, więc nie sadzę, zeby ktos zaryzykował powiedzenie mu to w twarz.
Bezowy pisze:Myślę, że kibice w Wawie byliby zadowoleni, gdyby Szalpuk grał na poziomie "sabotażysty" w Skrze. Ebadipour jest bez formy, jak na Ebadipoura, co nie znaczy, że gra jakoś szczególnie "beznadziejnie".
Wczoraj zagrał na minus jeden, to chyba tylko ci byliby zadowoleni, którzy Verwie nie kibicują...
Napisze więcej - zagrasł w zasadzie na poziomie tak krytykowanego przez ciebie w ostatniej kolejce Buszka przy zdecydowanej raczej róznicy w kontrakcie i oczekiwaniach. To kto tu ma jakis relatywizm?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4624
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: niepoinformowany »

Nie wiem, czy przyjmowanie floata na połowie szerokości boiska a potem atak w tej samej akcji czy też atakowanie z sytuacyjnych (najczęściej po wystawie Sandera) na podwójnym/potrójnym bloku, z drugiego czy trzeciego metra, gdy ledwo utrzymało się piłkę w grze po ciosie z zagrywki przeciwnika można nazwać sabotowaniem.

Wszedł Katić i było widać co się działo. Float Krulickiego był porażający, żadnej piłki nie skończył Serb (dostał aż 2, szczerze to nawet nie zauważyłem kiedy :D ). Gdyby nie Petkovic, który zrobił coś koło 6/8 w ataku w trzecim secie (a było ciągłe wsparcie Sandera i Bieńka i to tyle) to byłoby tylko troszkę lepiej niż w pierwszym secie, bo i Resovia zaczęła grać słabiej niż na początku.

Na moje oko to tam kompletnie (prawie) nic się nie klei. Winić Persa o cokolwiek w przypadku takiej postawy drużyny to spore nadużycie, jest wiele innych problemów które składają się na obraz całości.

A wtrącenie z Buszkiem strasznie słabe i niegrzeczne, a już szczególnie jak na kogoś, kto widzę, że uparcie przypisuje adwersarzowi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem czy też pisanie półprawd lub kłamstw. Można było zobaczyć w środę z ZAKSĄ jak wyglądała gra z Buszkiem, gdzie z 2-1 zrobiło się 2-10 w 5 minut i było po secie a mentalnie to i po meczu. A z Tahtem jednak gra się wyrównała na kolejne fragmenty meczu. Oczywiście Buszek na czwartego powinien mieć miejsce w drużynie, ma swoje atuty, a ja z Estończyka żadnej gwiazdy robić nie zamierzam bo zagrał jeden solidny mecz a jeden świetny gdzie pół sezonu, jak większość drużyny, grał bardzo przeciętnie.
Resofan pisze:Krytykować Ebadipura możnaby wtedy, gdyby on grał piach a cała reszta grała jak z nut albo przynajmniej na swoim poziomie. Wtedy można by mu zarzucać, że może się mu nie chce czy że nie potrafi. Skra jednak jako całość nie funkcjonuje (skąd ja to znam jako kibic Resovii?) i praktycznie żaden zawodnik nie gra na swoim normalnym poziomie (no, może Sander, ale i on potrafi grać lepiej). Tak więc wniosek jest prosty - sztab szkoleniowy nie przygotował ich do meczów tak jak powinien.
Padło w tej dyskusji porównanie z Anastasim i Szalpukiem. Błąd. W Warszawie "pod kreską" jest tylko Szalpuk, reszta drużyny przez większość sezonu "gra swoje", a co niektórzy to sporo więcej niż się po nich można było spodziewać. W Skrze poniżej swoich możliwości gra nie tylko Ebadipur.
Nie chciałem pisać kolejnego postu, więc edytuję ten: zgadzam się w 100%.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2021, o 10:23 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 2 razy.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Resofan »

Krytykować Ebadipura możnaby wtedy, gdyby on grał piach a cała reszta grała jak z nut albo przynajmniej na swoim poziomie. Wtedy można by mu zarzucać, że może się mu nie chce czy że nie potrafi. Skra jednak jako całość nie funkcjonuje (skąd ja to znam jako kibic Resovii?) i praktycznie żaden zawodnik nie gra na swoim normalnym poziomie (no, może Sander, ale i on potrafi grać lepiej). Tak więc wniosek jest prosty - sztab szkoleniowy nie przygotował ich do meczów tak jak powinien.
Padło w tej dyskusji porównanie z Anastasim i Szalpukiem. Błąd. W Warszawie "pod kreską" jest tylko Szalpuk, reszta drużyny przez większość sezonu "gra swoje", a co niektórzy to sporo więcej niż się po nich można było spodziewać. W Skrze poniżej swoich możliwości gra nie tylko Ebadipur.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: kamil1999 »

grzegorzg pisze:Ebadipour sabotuje grę Skry od p;ewnego czasu a tu cisza, wszyscy po Gogolu jadą. Ja nie jestem ani nie byłem zwolennikiem przewag trenerskich ani Prygla ani Gogola, ale litości. Jakos mozna byc profesjonalistą a nie miekiszonem co świetnie pokazuje Sander.
Czasami trenerzy maja pecha i jak widac spoza programowej antypatii trudno to dostrzec. Jak jednak inaczej nazwa kontuzję Filipiaka, cięzkie przejsci Covida przez Łomacza i beznadziejną ostatnio postawę Ebadipoura.
Chyba, ze to teatr lub/i świadome działanie - jakis mikrockl z cieżka siłownią z olaniem meczu ligowego, któy nie wiem w sumie co daje.
Nie wiem czy można to nazwać sabotowaniem gry:
https://www.plusliga.pl/statsPlayers/id/30331.html
Zaraz po Sanderze i Huberze jest najjaśniejszą postacią w drużynie. Choć czasem zdarzy się jakiś fatalny mecz jak wczoraj to gra na ponad 50% w ataku będąc 5 najlepszym punktującym wśród przyjmujących zaraz po kolejno Cebulju, Semeniuku, Kwolku i Lipińskim. A pamiętajmy, że jest to defensywny przyjmujący, który dość dobrze radzi sobie w tym sezonie w przyjęciu. W bloku wygląda przyzwoicie, zagrywka nie jest najgorsza no i może więcej mógłby dać w defensywie, ale w sumie on nigdy dużo nie bronił. Ogólnie powiedziałbym, że sezon na plus, choć są lepsi na jego pozycji jak Kwolek, Śliwka, Semeniuk, Cebulj czy Sander(choć dwaj ostatni to ofensywni przyjmujący, więc to cieżej ocenić). Więc strasznie mnie dziwą takie komentarze w których to z niego robi się ofiarę. Podobnie było swego czasu z Rossardem w Resovii, który w rzeczywistości nawet nie miał przyzwoitego a po prostu fenomenalny sezon indywidualnie.
Też nie jestem zwolennikiem tego by to z Gogola robić kozła ofiarnego bo jak groteskowo by nie wyglądały jego czasy to raczej problem w Skrze leży dużo głębiej. I to nie tylko ten sezon. Tam jest słaba atmosfera co widać i to nie tylko w tym sezonie. Problem jest gdzieś w tym środowisku. Pewnie takie rzeczy jak dożywotni kontrakt Piechockiego nie pomagają. W każdym razie już za Piazzy gra Skry wyglądała po prostu słabo. Mistrzostwo trochę ukryło ten fakt. Zresztą zdobyli go tylko dlatego bo Zaksa trafiła na obniżkę formy a Torres i Buszek grali wtedy pod koniec sezonu fatalnie. Inne drużyny się niestety nie liczyły w walce o mistrzostwo. To była wtedy jedna z słabszych "pluslig" kadrowo w historii. Ale już wtedy ta gra wyglądała nieciekawie. Przypomina mi to co się działo w Resovii gdzie najpierw w 2015/2016, 2016/2017 też siadała gra, ale były jeszcze wyniki, później już tych wyników nie było. W coś takiego zmierza teraz Skra. Dla przeciwwagi Resovia zaczyna się otrząsać z tego co było. W tym sezonie wyniki a zwłaszcza gra i "drużynowość", wygląda po prostu lepiej.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Matson »

Swoją drogą Huber wczoraj 50% w ataku i zaledwie 1 blok i wyblok, a Klos nie powąchał parkietu. Jedyne co Skrze wczoraj funkcjonowało to niezła zagrywka, reszta do przemilczenia. Dziwi mnie trochę na przykład brak roszad w pierwszym secie. Jak gra się kompletnie nie klei a wynik i tak na straty to czemu nie sprawdzić innych/nie dać przerwy podstawowym? Dziwnie Gogol prowadzi zespół, ale chyba nie ma się co nad nim pastwić już, zostało mu raptem pare meczów w Skrze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: Podobnie było swego czasu z Rossardem w Resovii, który w rzeczywistości nawet nie miał przyzwoitego a po prostu fenomenalny sezon indywidualnie.
Dokładnie, opinie jak 'Sander nie gra tak dobrze jak w statystykach' albo 'Ebadipour kładzie całą grę Skry' to już konsekwencje formy całego zespołu, gdzie tylko Huber i Sander grają swoje, więc gra Skry jako całości musi rozczarować. O Rossardzie też pisano, że 'nie wytrzymał roli lidera', więc być może dlatego Plusliga wypuściła konkretnego, a jeszcze rozwojowego gracza. W Skrze na swoim poziomie grają tylko Huber i Sander, nie za bardzo jest co nawet komentować dopóki Gogol jest trenerem, jakiegoś 'pecha' miał może mniej więcej do momentu powrotu Sandera.
PrXmO23
Posty: 129
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 20:54
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: PrXmO23 »

Matson pisze:Swoją drogą Huber wczoraj 50% w ataku i zaledwie 1 blok i wyblok, a Klos nie powąchał parkietu. Jedyne co Skrze wczoraj funkcjonowało to niezła zagrywka, reszta do przemilczenia. Dziwi mnie trochę na przykład brak roszad w pierwszym secie. Jak gra się kompletnie nie klei a wynik i tak na straty to czemu nie sprawdzić innych/nie dać przerwy podstawowym? Dziwnie Gogol prowadzi zespół, ale chyba nie ma się co nad nim pastwić już, zostało mu raptem pare meczów w Skrze.
Uważam, że Huber to najlepszy środkowy Skry w tym sezonie, ale wczoraj zagrał bardzo przeciętnie, w bloku nie omieszkam się powiedzieć, że fatalnie (jak cały zespół). Najbardziej raziło mnie jak Drzyzga biegał wystawiał z 3-4 metra a Huber pierwszy ruch robił jakby opcja w przeciwnym kierunku po czym zazwyczaj był spóźniony. O skakaniu Bieńka do bloku na skrzydle to każdy już wie, on chyba myśli że jak dotknie siatki to nie tylko stracą punkt, ale ta go od razu porazi prądem czy coś dlatego skacze minimum metr od siatki...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: johnnyrotten »

@kamil1999

"Drużynowość" to kluczowe słowo. Wiele osób pisze o Skrze, że Kacper winny czy Milad albo jeszcze innego kozła ofiarnego ktoś sobie znajdzie.

Ale ci użytkownicy często znajdują sobie proste wytłumaczenia, a nie widzą podstawowej rzeczy, czyli braku zgrania i zespołowej gry. Resovia od początku sezonu zrobiła całkiem spory progres w grze blok-obrona i to widać. A Skra? Jak na tych zawodników, którzy tam grają, to jest wręcz kryminał, by po tylu miesiącach nie było żadnego postępu w obronie i asekuracji. Jasne - czasem Kacper coś efektownie podbije, ale nie o to chodzi przecież w tej zabawie.

Jeśli ktoś oglądał mecze Lubina albo Katowic czy Gdańska, który też gra bardzo dobrze w defensywie, to wie, że czasem te drużyny nawet mocniejszych na papierze rywali potrafiły niejednokrotnie irytować swoją skutecznością w grze wyblokiem i obronami. Jak się nie możesz dobić do pomarańczowego po drugiej stronie, to trochę ci się odechciewa grać. A Skra prawie wcale nie podbija piłek w obronie. Ba - tam nawet często w ogóle nie dotykają tej piłki zawodnicy. To w połączeniu z brakiem skuteczności w pierwszej akcji tworzy takie wyniki, jakie są.

Zatem niezależnie od tego, czy ktoś uważa, że kluczem do zwycięstwa jest skuteczny side-out, czy może kontratak - Skra pokazuje, że często nie ma ani jednego, ani drugiego.

Były chyba w meczach z Zaksą (przegranych 2-3 przez Skrę) takie fragmenty, gdzie Bełchatów bardzo dobrze bronił. Ale to się okazało praktycznie jednorazowym epizodem. Jeśli Fronckowiak kolejny sezon z rzędu potrafi słabszym zawodnikom wpoić, jak ważna jest gra w systemie blok-obrona, a na dodatek to egzekwuje od samego początku rozgrywek i teraz tylko to ulepsza, to co pokazuje? Ano to, że możesz mieć mniej zdolnych i słabszych na papierze graczy, ale połączyć ich w jeden organizm.

Właśnie to jest recepta Zaksy na dominację. Kędzierzyn ma zdolnych i klasowych graczy, ale jednocześnie pracowitych i rozumiejących, że sukces w siatkówce to współpraca poszczególnych elementów. W Skrze tej współpracy nie ma i jedyna taktyka to "grajcie do Sandera, on coś zrobi".

Jeśli do tej pory, przez tyle miesięcy, nie ma nawet zalążków systemu blok-obrona w Skrze, to chyba nie ma co liczyć na cud, że nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ten zbiór znanych nazwisk zacznie grać jak jeden organizm.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: mac 1 »

Tylko za ten brak zgrania w drużynie odpowiada trener. Nikt inny. Przecież to pod jego nadzorem trenują i grają. Mozna by było obwiniać czy to Sandera, czy Milada ale ogólnie cały zespół gra piach. Piechu w formie jest trudny do zniesienia na boisku w tej drużynie a co dopiero teraz.
I co gorsza nadziei na poprawę brak. Mieszko dalej będzie robił swoje groźne miny, a drużyna po pierwszej rundzie play off zakończy poważne granie. Choć z drugiej strony czy Skra w tym sezonie ( i nie tylko ) mogła być traktowana poważnie.
ciorny17
Posty: 8576
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: ciorny17 »

Zgniły Jasiu, czyli Twoje dywagacje można spiąć w jedno nazwisko - Gogol. Jak spojrzeć na to co napisałeś, a masz rację i się w pełni z Tobą zgadzam, to bardzo sprawie wypunktowałeś większość mankamentów, nie uwzględniając nigdzie trenera. Będę to powtarzał. Za szybko. Używając nijako viralowego powiedzenia tutaj, miał Gogol szczęście, że Stocznia skończyła jak skończyła, bo pewnie sezon tam, by go zweryfikował. A tak przyszło na Skrę.

Jeśli w środę będzie w papę od ruskich, a w najdalej w czwartek nie usłyszymy, że Michał Mieszko "F*cking" Gogol nie złożył broni pod gabinetem Piechockiego Sr to w tym sezonie szczytem marzeń będzie łagodny wpierdziel w pierwszej fazie play-off.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: dyletant »

Wyciekły nagrania z rozmowy Gogola z zawodnikami w szatni https://www.youtube.com/watch?v=hscU44GBT04

A Skra cóż raz się przegrywa, raz się przegrywa. Szkoda, że Olsztyn wystraszył się swojej szansy, bo była szansa wyrzucić Skrę z 8.

Fajnie, że Butryn trafia do nas, ale on przecież nie zagra już tak dobrego sezonu, bo ten ma kosmiczny.

Jeśli Taht utrzymałby taką formę jak z tego meczu, to Resovia może poważnie myśleć o medalach.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Blanco »

W 2014 roku w Final Four Ligi Mistrzów Resovia wygrała ze Skrą 3:0, w dwóch setach grając na przewagi. Wczoraj Resovia wygrała ze Skrą 3:0, w dwóch setach grając na przewagi. Wtedy pisano, że niby 3:0, ale na przewagi. Dziś, że Skra na podium w największych rozczarowaniach Plusligi w historii.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Matson »

Blanco pisze:W 2014 roku w Final Four Ligi Mistrzów Resovia wygrała ze Skrą 3:0, w dwóch setach grając na przewagi. Wczoraj Resovia wygrała ze Skrą 3:0, w dwóch setach grając na przewagi. Wtedy pisano, że niby 3:0, ale na przewagi. Dziś, że Skra na podium w największych rozczarowaniach Plusligi w historii.
Ale wtedy Skra była w czołówce tabeli w lidze i grała dobrą siatkówkę i przegrała w półfinale ligi mistrzów z jeszcze lepiej grająca Resovią, a wczoraj przegrała już 11 mecz i to (jakby nie patrzeć) z 13 drużyną poprzedniego sezonu a od patrzenia na ich grę bolały oczy, bo gdyby nie środek i przestoje Resovii przy kilkupunktowych prowadzeniach to by było 3:0 w godzinę z prysznicem. Ot taka różnica w odbiorze tych meczów.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7982
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

W 2015 roku, i tamta Skra była już bez formy, przez co zawaliła sobie cały sezon przegrywając później z Gdańskiem w półfinałach ligi w kiepskim stylu.

Tak, to w sumie dobre porównanie do tego jak skończy się ten sezon dla Skry jeśli dalej tak będzie grać. Tylko pewnie nie wystarczy na brąz.
Szary Wilk
Posty: 8036
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Szary Wilk »

Kędzierski taktyczny geniusz. Przy grze na przewagi 4 akcje pod rząd zagrał środkiem i Radom ma po secie :]
ciorny17
Posty: 8576
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: ciorny17 »

Doskonały mecz Fornala. Gdyby nie Śliwka w meczu z Fenerbachce w LM to powiedziałbym, że najlepszy indywidualny występ w tym sezonie.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: dyletant »

To już bardziej taki mecz towarzyski, bo JW raczej przyklepał drugie miejsce. Szkoda, że nie pograli w LM, bo chociaż trzymają siędobrze to mam wrażenie, że nie zostali jeszcze powaznie zweryfikowani i nie wiadomo na co ich stać. Tym bardziej, że po drodze zaliczyli wpadki z Nysączy Olsztynem chociażby.

Ważniejszy mecz dla układu tabeli rozegra się za chwilę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze:To już bardziej taki mecz towarzyski, bo JW raczej przyklepał drugie miejsce. Szkoda, że nie pograli w LM, bo chociaż trzymają siędobrze to mam wrażenie, że nie zostali jeszcze powaznie zweryfikowani i nie wiadomo na co ich stać. Tym bardziej, że po drodze zaliczyli wpadki z Nysączy Olsztynem chociażby.

Ważniejszy mecz dla układu tabeli rozegra się za chwilę.
Wyniki niby dobre, ale w tym sezonie bardzo się boję o mecze z czołówką w paly- offach. Zwłąszcza o mecze z Zaksą czy Resovią. Ten sezon to trochę przeciwieństwo poprzedniego. W poprzednim pod względem wynikó było gorzej i dopiero 4 miejsce, ale gra wyglądała świetnie i robiła spore nadzieję na to, że powalczą o coś konkretnego a tu 2 miejsce w tabeli pod koniec rundy zasadniczej, ale te mecze nie są jakieś wybitne. Co najwyżej solidne. Szymura a zwłąszca Louati nie gwarantują mocy w ataku. Al Hachdadi bardzo nierówny. Środkiem i Fornalem możemy nie wygrać z maksymalnie zmotywowaną Zaksą i Resovią.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Aquino »

To będzie najważniejszy mecz dla Vervy w tym sezonie. Wygrana za 3 punkty na jakieś 90% zapewnia 6 miejsce, czyli to o co teraz toczy się gra. Oczywiście może być tak, że Zawiercia wygra z JW i Treflem a Skra przegra z Będziniem ale ciężko w to uwierzyć. Potem tylko wypuszczenie rezerw na Skre i Zakse i rundę zasadniczą będzie można uznać za udaną.
ciorny17
Posty: 8576
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: ciorny17 »

Mało krzepiące są zachowania Kwolka po nieudanych zagraniach swoich kolegów. Rozumiem irytację, ale nonszalancja i machanie łapami też nie jest najlepszą odpowiedzią na takie akcje.
Kłamca.
Heimlock
Posty: 626
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Heimlock »

Wojtaszek jest dzisiaj wszędzie w obronie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: lukecik »

Nie da się na naszą grę patrzeć. Tylko Będzin i Radom wyglądają obecnie gorzej niż Warta. Jak takie baty będą zbierać z każdym przeciwnikiem z pierwszej szóstki, to mocno zastanowiłbym się czy Kolakovic zasługuje na drugi sezon. Bo tak naprawdę nic za nim nie przemawia.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: BuenoSausage »

lukecik pisze:Nie da się na naszą grę patrzeć. Tylko Będzin i Radom wyglądają obecnie gorzej niż Warta.
Po wczorajszym dniu mam pewne wątpliwości, czy aby na pewno tylko Będzin i Radom grają gorzej ;)

Tak czy inaczej, mamy trójkę największych rozczarowań sezonu. Skra, Zawiercie, Radom. Kolejność może sobie każdy ustalić. Choć moim zdaniem jedynka jest niepodważalna.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: dyletant »

Tyle, że Skra jeszcze pozostaje w grze, potencjalnie to dalej kandydat do medalu. Natomiast zjazd Warty jest niewytłumaczalny, grają kompletnie bez zagrywki, bloku ze słabym rozkładem ataku. Wcześniej były teorie, że grali dobrze, bo Malina im robił wyniki. Dziś Malina gra dobrze, a i tak cały zespół gra tragicznie.

W Warszawie super mecz Grobelnego. Cała Verva gra zresztą na 65/57% w ataku. W pierwszych kolejkach taki wynik byłby w drugą stronę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: miro1905 »

Nie oglądam meczu, ale co tam się dzieje? Niezłe baty...
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Kilgor92 »

Grobelny z Wojtaszkiem robią mega robotę. Warszawa zabija ofensywę Zawiercia defensywą. Aluron jest dzisiaj bezzębny kompletnie...
Heimlock
Posty: 626
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: Heimlock »

miro1905 pisze:Nie oglądam meczu, ale co tam się dzieje? Niezłe baty...
Grobelny gra na 80 % w ataku, Wojtaszek broni jak natchniony, Kwolek gra jak Kwolek czyli we wszystkich elementach pewny. Naprawdę dobrze w obronie Wawa. Zawiercie bez zagrywki i z problemami w ataku.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: drukjul »

miro1905 pisze:Nie oglądam meczu, ale co tam się dzieje? Niezłe baty...
Metempsychoza czyli wędrówka dusz. Kilka to może przesada, raczej kilkanaście tygodni temu Cavanna był traktowany nie tylko na naszym forum, ale też przez niektórych komentatorów Polsatu, jako wirtuoz rozegrania, a w dzisiejszym meczu może Trynidadowi czyścić buty, bo zwyczajnie jak reszta kolegów Argentyńczyk jest aktualnie bez formy.

Natomiast na Vervę baty ze strony Kuzbassu na szczęście zadziałały mobilizująco i gra naprawdę dziś całkiem przyzwoicie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: BuenoSausage »

Tak sobie właśnie zdałem sprawę, że Warszawa jest skonstruowana w tym sezonie jako taki ubogi brat bliźniak Zaksy.

Ubogi, bo na jednej pozycji podobieństwo się nie zgadza. Oczywiście na rozegraniu, gdzie jest różnica klas. A tak poza tym, to mamy taką samą koncepcję.
I w Kędzierzynie i w Warszawie doświadczony, uznany trener. Obie drużyny nastawione na defensywę i blok (1. i 2. miejsce w statystyce bloku). I tu i tu mocny, zbilansowany środek. W obu drużynach atakujący jest 2-3. opcją w ataku. Zresztą Superlak i Kaczmarek to praktycznie te same warunki fizyczne. Grobelny to pod względem motoryki i stylu gry praktycznie kopiuj-wklej Semeniuka, z nieco gorszym przyjęciem. Kwolek to praworęczny odpowiednik Śliwki. Do tego dwaj najlepsi polscy libero.

Z lepszym rozgrywającym pewnie by to zdało egzamin, ale z Trynidadem... No cóż.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: 25 kolejka 19-22.02.2021

Post autor: drukjul »

BuenoSausage pisze: Zresztą Superlak i Kaczmarek to praktycznie te same warunki fizyczne. Grobelny to pod względem motoryki i stylu gry praktycznie kopiuj-wklej Semeniuka, z nieco gorszym przyjęciem. Kwolek to praworęczny odpowiednik Śliwki. Do tego dwaj najlepsi polscy libero.

Z lepszym rozgrywającym pewnie by to zdało egzamin, ale z Trynidadem... No cóż.
Zgoda że Superlak i Kaczmarek to podobne warunki fizyczne, tylko że jeden grywał już w reprezentacji Polski, a drugi to mimo wszystko był jeszcze w ubiegłym roku tylko dublerem atakującego w obecnie zdecydowanie najsłabszej drużyny w lidze. I o ile w takich meczach jak dziś - kiedy także kolegom gra się układa, Superlak to tym że brakuje mu doświadczenia i rutyny potrafi zapomnieć, to niestety klasowa drużyna jak niedawno Kuzbass potrafi sprawić, ze przypomina sobie bardzo szybko i wpada w czarną dziurę. Podobnie jest też niekiedy Grobelnym, który niestety tak klubach w których do tej pory grał, jak w reprezentacji Belgii zdążył przyzwyczaić się że jest tylko rezerwowym i kiedy zrobi dwa-trzy wyraźnie błędy własne z rzędu to wraca do kwadratu.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2021, o 21:57 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”