Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

Przecież już nieraz było pisane że zawodnicy odchodzacy dostali wyższe oferty od tego co Sebastian miał w październiku/listopadzie w budżecie.Pod koniec roku gdy budżet był klepniety na przyszły rok, okazało się że z budżetem nie jest wcale tak źle i wcale nie koniecznie zostając zarabialiby dużo mniej.
Teraz np Ben nie go końca zadowolony jest z przyszłego trenera a Kochan i Zator mają świadomość że w przyszłym roku może być brak LM i zjazd jakościowy gry.Dodatkowo są sygnały że w przypadku sukcesu w LM - pieniądze w klubie mają być lepsze.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
spell
Posty: 234
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: spell »

bono pisze:.Dodatkowo są sygnały że w przypadku sukcesu w LM - pieniądze w klubie mają być lepsze.
Odważna teza, ale liczę że będzie prawdziwa :) No to moze jaki ciekawy rozgrywający by się pokazał w Kędzierzynie ???
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Klugenhammer pisze:
ciorny17 pisze:Zacznijmy od tego, że decyzje o finansowaniu Zaksy podejmowane są w Tarnowie, nie w Kędzierzynie.
Decyzje o finansowaniu ZAKSy, Vervy czy Skry nie zapadają w Tarnowie, Płocku czy Bełchatowie.
Ani JW nie zapada w Jastrzębiu - prezesi muszą rozmawiać z Warszawą
bono pisze: Teraz np Ben nie go końca zadowolony jest z przyszłego trenera.
Ja myślę, że tylko prezes Gorol zna plan na przyszły sezon...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

Nie no rozumiem że Ben idzie do JW i już klepnięte.Ale Kochan i Zator(być może finalista LM i MP)po tym co dziś zagrała Resovia naprawdę powinni się zastanowić co z ich przyszłością.
Przecież za jeszcze większą kasę mogą iść za granicę - LM, rywalizacja na najwyższym poziomie, zobaczenie kawałka świata...
Przecież gra w Rzeszowie może ich cofnąć nie tylko sportowo ale i fizycznie co widać było dziś po zawodnikach Resovii.O co kaman???
Prekontakty?Dajcie spokój - szkoda chłopaków.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Murilo0 »

bono pisze:Nie no rozumiem że Ben idzie do JW i już klepnięte.Ale Kochan i Zator(być może finalista LM i MP)po tym co dziś zagrała Resovia naprawdę powinni się zastanowić co z ich przyszłością.
Przecież za jeszcze większą kasę mogą iść za granicę - LM, rywalizacja na najwyższym poziomie, zobaczenie kawałka świata...
Przecież gra w Rzeszowie może ich cofnąć nie tylko sportowo ale i fizycznie co widać było dziś po zawodnikach Resovii.O co kaman???
Prekontakty?Dajcie spokój - szkoda chłopaków.
Przyszły sezon nijak się może mieć do obecnego. Dojdzie Deroo, Muzaj i bardzo możliwe że Resovia będzie w przyszłym sezonie mocniejsza od Zaksy.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Diomedea
Posty: 4554
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

I co z tego. Za postawe w przyszlym sezonie to puchary beda za 2 sezony.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: tomasol »

Ja tylko przypomnę, że Resovia jeszcze rywalizacji ze Skrą nie przegrała. A nawet gdyby, to jest w LM instytucja dzikiej karty ;) . Coś mi mówi, że niezależnie od tegorocznego wyniku, w Rzeszowie będzie silna pokusa aby się o nią postarać.

A co do meritum, to zgadzam się, że Toniutti i reszta pospieszyli się ze swoimi decyzjami. Z takimi nazwiskami spokojnie znaleźliby satysfakcjonujące oferty i po Nowym Roku.
gregory1228
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:31
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: gregory1228 »

Słyszy się iż w przypadku sukcesu w LM mają byc większe pieniądze ale co to znaczy sukcesu?. Wygranie LM? dojście do finału?. No i co wtedy z potencjalnymi transferami? Ben, Zator i Kuba i tak odejdą na 100%? czy jest nadzieja aby mimo wszystko ich zatrzymać?. A co z Januszem Huberem czy libero z USA? "większa kasa" oznacza że przyjdzie ktoś lepszy?. Dziwne to wszystko.... Oczywiście nic nie umniejszam Januszowi czy Huberowi :)
Rafix18
Posty: 30
Rejestracja: 3 mar 2020, o 07:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Rafix18 »

Nie wiem dlaczego nie dodał się mój ostatni post, no ale powtórzę.
Jak to jest, że zawodnicy takiej klasy podpisują nowe kontrakty zmieniając klub, tak szybko?
Przecież z ich renomą mogliby spokojnie poczekać i może nawet wynegocjować coś "ekstra".
A tak to Ben w JW ok, może utrzymać poziom, jednak zmiana otoczenia + zgranie się z chłopakami, chwilkę może potrwać zanim wszystko będzie działać tak jak powinno. Btw. wie ktoś na ile sezonów podpisany?
Ale co do Kochana i Zatora, to jest jednak spore ryzyko. Już przed play-off obstawiałem, że RR odpadnie szybko, czyli LM tam nie zobaczą. Do tego znowu wymiana połowy składu no i Fabię na sypie. Czyli możliwość grania o najwyższe cele (LM) teoretycznie dopiero za 2 lata... Może jakiś Menago pośpieszył się i zaoferował chłopaków przedwcześnie?

Btw. Może jest taki zapis w kontraktach, że w przypadku wygrania LM kontrakty automatycznie zostają przedłużone? :D
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Rafix18 pisze:Nie wiem dlaczego nie dodał się mój ostatni post, no ale powtórzę.
Jak to jest, że zawodnicy takiej klasy podpisują nowe kontrakty zmieniając klub, tak szybko?
Przecież z ich renomą mogliby spokojnie poczekać i może nawet wynegocjować coś "ekstra".
A tak to Ben w JW ok, może utrzymać poziom, jednak zmiana otoczenia + zgranie się z chłopakami, chwilkę może potrwać zanim wszystko będzie działać tak jak powinno. Btw. wie ktoś na ile sezonów podpisany?
Ale co do Kochana i Zatora, to jest jednak spore ryzyko. Już przed play-off obstawiałem, że RR odpadnie szybko, czyli LM tam nie zobaczą. Do tego znowu wymiana połowy składu no i Fabię na sypie. Czyli możliwość grania o najwyższe cele (LM) teoretycznie dopiero za 2 lata... Może jakiś Menago pośpieszył się i zaoferował chłopaków przedwcześnie?

Btw. Może jest taki zapis w kontraktach, że w przypadku wygrania LM kontrakty automatycznie zostają przedłużone? :D
Tak jest taki zapis. A jak zdobędą potrójną koronę to w przyszłym sezonie grają za darmo. :D
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: hardy »

ciekawe jaka jest moc prawna takich umów przedstępnych podpisywanych w czasie obowiązywania jeszcze ważnych umów z obecnymi klubami
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Po pierwsze kasa, a po drugie chęć wyzwań. Myślę, że nie spodziewali się też, że z ZAKSĄ w tym sezonie zajdą tak daleko, bo ostatnie lata w europejskich pucharach to bardziej rozczarowania i niewykorzystanie swojego potencjału. Kiedyś na papierze mieli bardzo mocny skład i nic z tego nie wyszło, teraz bazują na młodych zawodnikach i niespodziewanie wyrzucili Lube i są bliscy ogrania Zenitu.

Nie mniej jednak, jeśli wywalczą medal w LM, to Ben i Zator z ZAKSĄ już dokonali prawie wszystkiego co możliwe i na pewno chcą być częścią jakiegoś dużego projektu. Na pewno obiecano im złote góry i perspektywę budowania bardzo silnej ekipy.

Zator z Kochanowskim pewnie wyobrażają sobie, że Resovia będzie europejskim potentatem z dużym budżetem, a Toniutti idzie do klubu, gdzie będzie grało 3 byłych ZAKSIAKÓW + kolega z kadry, do tego zapłacili mu pewnie lepiej.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Demandred »

@ hardy - nie rozumiem skąd wniosek, że miałyby być to umowy przedwstępne? Teoretycznie nie ma żadnych przeszkód, żeby zawodnik podpisał umowę ostateczną na nowy sezon z nowym klubem, nie zaś przedwstępną. Chyba, że nie wiem czegoś odnośnie jakichś wewnętrznych ligowych regulacji (to poprawcie mnie proszę).

Jeśli chodzi o powszechnie obowiązujące przepisy ustawowe w Polsce, to ja osobiście nie widzę takich przeszkód. Przecież nowa umowa obejmuje zupełnie inny okres zobowiązaniowy, aniżeli ta, którą zawodnik posiada z obecnym klubem - a nawet gdyby obejmowała tożsamy i zawodnik podpisałby z dwoma klubami dwie umowy na ten sam sezon, to czysto teoretycznie obie są ważne (nie rozpatruje tu przepisów wewnętrznych o zawieszaniu graczy, odebraniu licencji, etc., bo ich nie znam, musiałbym temat dokładnie prześledzić).
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

@Szary Wilk

Nie zmienia to faktu, że Resovia w tym sezonie trochę przesadziła z tempem podpisywania umów. Oczywiście miała takie prawo i jako sponsorowana przez podmiot z sektora prywatnego mogła swoją przewagę wykorzystać. Zdaje się jednak, że zazwyczaj budżety klubów sponsorowanych przez miasta lub spółki skarbu państwa mają jakąś klarowność w kwestiach budżetowych dopiero po nowym roku. Stąd typowym czasem negocjacji był zazwyczaj finałowy turniej PP.

A teraz mamy sytuację, że Rzeszów bierze Muzaja kosztem Butryna i nie wiem, czy by to zrobił, gdyby negocjacje odbywały się np. w styczniu albo lutym. Podobnie ze Skrą, która wcześnie dograła temat Tavaresa i teraz może mieć problem, jeśli nie zagra w LM. Okazja z Atanem pokazuje, że rynek włoski był w tyle o dwa-trzy miesiące, a to jest naprawdę dużo czasu.

Sytuacja z trójką odchodzącą z Zaksy ma swoje plusy. To "ostatni taniec" tych wielkich graczy. Ben i Zator po paru latach będą mieli największą motywację, by zwieńczyć swoją erę w Kędzierzynie czymś naprawdę wielkim. Czy tak będzie, zobaczymy w środowy wieczór, ale według mnie świadomość, że ten zespół przez duże Z nie będzie już w takim kształcie, niektórych ogromnie napędza do pracy.
Diomedea
Posty: 4554
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Troche sie placzesz. Piszesz o przewadze klubow z prywatnym sponsorem a potem, ze Skra za wczesnie zakontraktowala Tavaresa.
A poza wszystkim, to juz byly sytuacje, gdzie kontraktowano dobrych zawodnikow, by ich nie dopuscic do grania w konkurencyjnych ekipach.
Co do Zakontraktowania Muzaja-zobaczymy jak Reska na tym wyjdzie. Wczesniejsze kontrakty tez niosa jakies ryzyko.

Wiec moze spokojnie, nie wydawajmy osadow, ze przedwczesne, nieetycznie itp. Zakontraktowali, zaplaca i OK.
Zobaczymy jak wyjda na tym zawodnicy i kluby.

Dla mnie akurat wazniejsze jest jak skoncza obecny sezon. Mam ndzieje, ze w glorii.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8030
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zaksa lubiła przedłużyć kontrakty z najlepszymi zawodnikami w grudniu/styczniu, więc nie za bardzo Resovia miała jakikolwiek wybór niż dogadać się z nimi w tym okresie.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Diomedea pisze:Troche sie placzesz. Piszesz o przewadze klubow z prywatnym sponsorem a potem, ze Skra za wczesnie zakontraktowala Tavaresa.
Nadal informacja o ruchach Resovii wypłynęła kilka tygodni wcześniej niż ta o Portugalczyku.

Nie o to mi zresztą chodziło w kontekście Skry, ale raczej o to, że takie wczesne podpisywanie graczy zagranicznych może się skończyć nieciekawie, jeśli trafi się okazja jak z Atanasijeviciem. Skra mając już umowę z Tavaresem powinna była albo odpuścić Serba i zostawić Filipiaka, albo szukać za wszelką cenę Polaka za Milada/Sandera.

Zaksa akurat w tym kontekście ma ogromny komfort i może sobie bez problemu podpisać zagranicznego zmiennika Janusza, bo limity zajmie tylko Smith i Shoji. Ja nadal będę na stanowisku, że pasowałby tam właśnie Tavares, ale skoro wybór padł na Marcina, to będę za niego trzymał kciuki. Na razie daje radę, zobaczymy, jak rewanż z Warszawą udźwignie.
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

Szary Wilk pisze:Po pierwsze kasa, a po drugie chęć wyzwań. Myślę, że nie spodziewali się też, że z ZAKSĄ w tym sezonie zajdą tak daleko, bo ostatnie lata w europejskich pucharach to bardziej rozczarowania i niewykorzystanie swojego potencjału. Kiedyś na papierze mieli bardzo mocny skład i nic z tego nie wyszło, teraz bazują na młodych zawodnikach i niespodziewanie wyrzucili Lube i są bliscy ogrania Zenitu.

Nie mniej jednak, jeśli wywalczą medal w LM, to Ben i Zator z ZAKSĄ już dokonali prawie wszystkiego co możliwe i na pewno chcą być częścią jakiegoś dużego projektu. Na pewno obiecano im złote góry i perspektywę budowania bardzo silnej ekipy.

Zator z Kochanowskim pewnie wyobrażają sobie, że Resovia będzie europejskim potentatem z dużym budżetem, a Toniutti idzie do klubu, gdzie będzie grało 3 byłych ZAKSIAKÓW + kolega z kadry, do tego zapłacili mu pewnie lepiej.
Tak naprawdę największa szansa na wygranie LM była w Omsku - Zaksa z Fontelesem, Rouzierem, Zagumnym o finał przegrała z Sokołowem w tajbreku(LM wygrał Nowosybirsk) Poźniej najmocniejsza w historii Zaksa 2015/2016 nie występowała w LM - a szkoda bo ze zdrowym Tillie golili w lidze wszystkich jak leci i w pucharach mogliby namieszać mocno, tym bardziej że mieli niezłą ławkę w porównaniu do teraz - Bociek,Pająk,Buszek,Semeniuk,Rejno,Czarnowski. Rok poźniej z Biełgorodem zabrakło właśnie wspomnianego Francuza - Buszu nie sprostał zadaniu. Dalej to już rządziły Lube,Perugia i Kazań - aż w tym roku Zaksa przełamała ich hegemonie(przynajmniej Lube).

Pytanie jaka będzie motywacja dla Zatora i Bena jakby Zaksie udało się zganąć poczwórną koronę jednego sezonu(SP,PP,MP,LM) i w zasadzie być klubem spełnionym. Kochan jeszcze pewnie będzie chciał coś wygrać.
W sumie w interesie zarówno JW jak i Resovii jest jednak to żeby Zaksie w LM powinełą się noga ;) :)

Jak dla mnie jeżeli udałoby się w tym sezonie wygrać wszystko co jest do wygrania - to bez żalu niech chłopaki odchodzą i nich realizują się w nowych klubach a nowa Zaksa niech sobie pyka.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: qtp »

bono pisze:
Szary Wilk pisze:Pytanie jaka będzie motywacja dla Zatora i Bena
Pomijając już takie oczywistości że sportowiec zawsze gra o zwycięstwo itp, to główna motywacja jest stała i niezmienna, jest to ilość zer w premii za dany cel.
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: bono »

Pytanie jaka kolejność - kasa, cel sportowy czy odwrotnie. Temat rzeka.
Niezależnie od tego jak się skończy sezon szczerze życzę oby JW i Resovia skorzystała na tych zawodnikach i dzięki nim kluby jeszcze lepiej grały.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Diomedea
Posty: 4554
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Bez sensu. Nawet kibicom JW i Resovii bedzie przyjemniej miec w druzynie zwyciezcow lub finalistow LM.

A sportowcy to jaka korzysc odniesliby z przegrania? :o Reska im zaplaci za te przegrana czy jak?
Raczej wrecz przeciwnie, finansowo z kazdym nastepnym medalem powinni miec wieksze mozliwosci finansowe.

Taki Bruno Rozende nie sprawia wrazenie wypalonego, mimo wszystkich medali.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: mitam »

Wiadomo było, że kiedyś nadjedzie czas pożegnań... Jeden poszedł po dostał dużo więcej, drugi się wystraszył że nie będzie kasy i poszedł za kasą a trzeci rozmienia się za drobne. Takie moje skromne zdanie. Możecie sobie dopasowywać kto jest kto....
Mam nadzieję że kolejny rok będzie rokiem przejściowym dla naszej drużyny i nie będziemy znowu musieli czekać na walkę o najwyższe cele.
Najważniejsze że zostaje trener, który wyzwala w swoich zawodnikach mega energię i umiejętności.
Garp
Posty: 600
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Garp »

Co do motywacji grania, to nie chcę rozpoczynać tematu rzeki, ale uważam, że zawodnik stający do meczu o finał LM ma przed oczami jakieś sportowe marzenie, a nie ilość zer premii za mecz. Ta szalona radość po ćwierć finale z Cucine to chyba nie z myślą: ale nam teraz Świder sypnie na konto...
A w kwestii rozbioru ZAKSY przez konkurentów, to nie wystarczy wyjąć kilka części z dobrze działającego mechanizmu i mieć to samo u siebie - to nie rower... Są jeszcze takie rzeczy jak zgranie, team spirit, fachowiec na stanowisku trenera, mental, organizacja klubu, presja/lub nie wynikająca z oczekiwań w klubie (zwłaszcza u jednego z rywali bardzo mocna, wręcz paraliżująca)... To nie takie proste. Nie musi się udać. Zobaczymy na własne oczy w przyszłym sezonie.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: compact »

Kibice Zaksy nie mają powodu żeby się nadmiernie martwić. Świderski ogarnął transfery zgodnie z rozumem i godnością człowieka, na papierze wszystko się zgadza. A że nie będzie takiej dominacji jak w ostatnich latach, no cóż, takie życie. I tak przez te kilka lat ZAKSA zrobiła 300 procent normy i każdy kibic innej drużyny brałby takie wyniki bez mrugnięcia okiem.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

mitam pisze:Wiadomo było, że kiedyś nadjedzie czas pożegnań... Jeden poszedł po dostał dużo więcej, drugi się wystraszył że nie będzie kasy i poszedł za kasą a trzeci rozmienia się za drobne. Takie moje skromne zdanie. Możecie sobie dopasowywać kto jest kto....
Mam nadzieję że kolejny rok będzie rokiem przejściowym dla naszej drużyny i nie będziemy znowu musieli czekać na walkę o najwyższe cele.
Najważniejsze że zostaje trener, który wyzwala w swoich zawodnikach mega energię i umiejętności.
Typuje, że kolejność to Kochanowski, Zatorski i Toniutti.
Nie widzę powodu dla którego następny sezon miałby być przejściowy, zespół będzie bardzo mocny, spokojnie na walkę o mistrza. W Europie może być trudniej bo tam decydują detale, pojedyńcze piłki, potrzebne jest doświadczenie i zgranie.
Jestem pełen optymizmu przed następnym sezonem, przychodzą młodzi, rozwojowi gracze (plus świetny Shoji) głodni sukcesu, tak jak piszesz kiedyś ci gracze musieli odejść, co jakiś czas w każdym zespole sportowym, bez względu na dyscyplinę przydaje się nowa krew i zmiany, oczywiście w rozsądnym stopniu, żeby uniknąć stagnacji.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Sezon transferowy Zaksy przed sezonem 2015/16 był idealny i ustawił Zaksę na kilka lat. Siadły im wszystkie transfery. Toniutti czyli najlepszy transfer w historii ligi, Deroo, Tillie i Konarski w swoim najlepszym okresie kariery. Teraz odchodzi ostatni i najważniejszy z całego składu Toniutti. Pewne jest, że Janusz będzie gorszy i chyba tylko najwięksi optymiści wierzą, że zastąpi go 1:1. Jeśli w przyszłym sezonie Semeniuk nie utrzyma tegorocznej formy to Zaksa nie będzie się bić o złoto.
Diomedea
Posty: 4554
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Dlaczego Semeniuk nie mialby grac tak samo, albo lepiej? Podobnie co do Sliwki i Kaczmarka. To mlodzi zawodnicy, ich prime time sie zbliza i troche potrwa.
Ja wierze w rozwoj Janusza po reka Grbica i w dobrze skomponowanym zespole, ze zblizonym przyjeciem. Powiedzialabym, ze w bloku powinno byc lepiej.
Gdzies troche gorzej, gdzies troche lepiej. Na Lige powinno wystarczyc. Na CL-trudno powiedziec, to "swiezosc" Janusza moze bardziej wyjsc. Choc Ben tez jakich super zawodow nie gral w Kazaniu, ani w KK ostatnio.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2021, o 19:10 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

miro1905 pisze:. Pewne jest, że Janusz będzie gorszy i chyba tylko najwięksi optymiści wierzą, że zastąpi go 1:1. Jeśli w przyszłym sezonie Semeniuk nie utrzyma tegorocznej formy to Zaksa nie będzie się bić o złoto.
Oczywiście, że nikt nie uważa Janusza za gracza na podobnym poziomie co Toniutti. Jest on jednak obok Tavaresa najlepszym rozgrywającym ligi poniżej trzydziestki. To daje ciekawą perspektywę na przyszłość, a widać, że już teraz gra solidnie. Ben jest oczywiście gloryfikowany - i słusznie. Sam jestem fanem tego gracza, ale ostatnio nietrudno zauważyć, że zdarza mu się gubić dokładność, szczególnie przy grze z Kaczmarkiem. Janusz w meczu z Vervą takich farfocli nie dawał kolegom, choć - tak jak pisałem po meczu - uważam te wystawy piłek sytuacyjnych za wyraźnie spokojniejsze od tych z piłek dogranych do siatki. Może to wada, a może niekoniecznie. Skoro Grbić wybrał Janusza, to raczej coś w nim widzi i ma na niego plan. Zresztą Serb bardzo często rozmawia z Toniuttim, więc podejrzewam, że będzie służył radą także Marcinowi.

Druga kwestia, którą poruszyłeś, czyli zależność od formy Semeniuka, to trochę spłycenie tematu. Zostają trzej skrzydłowi z szóstki, czyli Semeniuk, Kaczmarek i Śliwka. Jeśli ktoś tych dwóch ostatnich nie docenia, to ma do tego prawo, ale to równie istotni gracze dla Zaksy jak Kamil. Zmiana na libero i środku chyba też najlepsza z możliwych, więc wyzwanie jest takie, aby to poukładać w zespół. Na pewno zajmie to więcej czasu niż rok temu, gdy przyszedł jeden Kochanowski, ale uważam, że serbski trener to bardzo dobry fachowiec i da radę.

Co do finału, to JW i Resovia, jak również Skra będą miały swoje niewiadome. Te ekipy przejdą także sporą rewolucję, więc można powiedzieć, że każdy z czołowych zespołów startuje z tego samego punktu. Przyszły sezon na pewno będzie arcyciekawy i nie dziwię się, że wiele postów dotyczy właśnie jego, a nie trwających rozgrywek. Kibice Resovii lub Skry niedługo pewnie będą pisali tylko o przyszłości, żeby zapomnieć o porażce. :D
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: alimak »

Lucarelli pisze:
mitam pisze:Wiadomo było, że kiedyś nadjedzie czas pożegnań... Jeden poszedł po dostał dużo więcej, drugi się wystraszył że nie będzie kasy i poszedł za kasą a trzeci rozmienia się za drobne. Takie moje skromne zdanie. Możecie sobie dopasowywać kto jest kto....
Mam nadzieję że kolejny rok będzie rokiem przejściowym dla naszej drużyny i nie będziemy znowu musieli czekać na walkę o najwyższe cele.
Najważniejsze że zostaje trener, który wyzwala w swoich zawodnikach mega energię i umiejętności.
Typuje, że kolejność to Kochanowski, Zatorski i Toniutti.
Nie widzę powodu dla którego następny sezon miałby być przejściowy, zespół będzie bardzo mocny, spokojnie na walkę o mistrza. W Europie może być trudniej bo tam decydują detale, pojedyńcze piłki, potrzebne jest doświadczenie i zgranie.
Jestem pełen optymizmu przed następnym sezonem, przychodzą młodzi, rozwojowi gracze (plus świetny Shoji) głodni sukcesu, tak jak piszesz kiedyś ci gracze musieli odejść, co jakiś czas w każdym zespole sportowym, bez względu na dyscyplinę przydaje się nowa krew i zmiany, oczywiście w rozsądnym stopniu, żeby uniknąć stagnacji.
Raczej Zatorski, Toniutti, Kochanowski.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Papito13 »

Skoro cała trójka skrzydłowych Zaksy jest w ocenie znacznej większości forumowiczów (oraz ekspertów) w czołowej trójce zawodników na swoich pozycjach i cała trójka zostaje w K-K to ciężko, żeby Zaksa nie była jednym z faworytów do tytułu. Nikt nie mówi o kompletnej dominacji po raz kolejny, chociaż nie jest to niemożliwe.

Za to zgadzam się z @johnnyrotten. Ben jest aż nadmiernie gloryfikowany przez niektórych. Jest świetnym rozgrywającym, ale nie jest bezbłędny i w ostatnich meczach (w LM również) zdarzały mu sie niedokładności, przede wszystkim przy wystawach do Kaczmarka (za niskie lub za szybkie), chociaż do Semeniuka parę wystaw też pozostawiało wiele do życzenia. Oczywiście przy tak szybkiej i ryzykownej grze błędy są wliczone i Toniutti jest z nich z pewnością rozgrzeszany. Chodzi mi jedynie o to, że większość komentatorów Polsatu i duża część użytkowników forum z jakiegoś powodu te błędy ignoruje (lub ich po prostu nie widzi), kreując narrację o nadzwyczajnej wartości Francuza dla Zaksy. Jest bardzo ważnym zawodnikiem, bardzo trudnym do zastąpienia, gra na świetnym poziomie, ale nie jest perfekcyjny/nieomylny i nie bez powodu w reprezentacji był ostatnio rezerwowym (nie dlatego, że jest gorszy od Brizarda, ale to inny temat). Wierzę, że Janusz przy pomocy Grbicia może wejść na zbliżony poziom (jeśli się nie spali), a pozostali zawodnicy będą się nadal rozwijać i Zaksa wciąż będzie bardzo mocna.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”