Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: alimak »

PabloFX pisze:
Kilgor92 pisze:POTĘŻNEGO De Giorgiego żaden klub w Polsce nigdy nie powinien już zatrudniać. Po tym, jaki numer zrobił Jastrzębskiemu, powinien mieć tu "wilczy bilet"
Z Zaksą Fefe rozstał się w dobrych relacjach (afera z Drzyzgą nie była bezpośrednią winą ani klubu ani De Giorgiego) i to tylko dlatego, że PZPS wymagał od selekcjonera, żeby pracował z tylko kadrą. Nie widzę powodu, dla którego nie mógłby wrócić do KK. Spalony to jest w Jastrzębiu i w reprezentacji ;)
O ile Jastrzębie jak najbardziej ma powody by mieć żal do De Giorgiego, o tyle naprawdę nie wiem, kto nie skorzystałby z okazji, żeby uciec, kiedy komornik siedzi mu na koncie nie z jego winy. A już jak krytykuje go za to Wojciech Drzyzga, to... szkoda słów.
Ale to może żal, że jednak transfer Tomasza do Jastrzębia, jako pomocnika Fefe nie wyszedł.
jaet pisze: Drużyna mu się w istotnej części sypie.
Ty uważasz że sypie, a Grbić był autentycznie ucieszony nowym libero, nie ubolewał nad zmianami.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: jaet »

alimak pisze:
jaet pisze: Drużyna mu się w istotnej części sypie.
Ty uważasz że sypie, a Grbić był autentycznie ucieszony nowym libero, nie ubolewał nad zmianami.
Shoji to akurat też jeden z najlepszych libero na świecie, więc tu można się jeszcze cieszyć, bo zmiana mogłaby przejść w miarę bezboleśnie, ale nie libero będzie problemem.
A tak na serio, to większość trenerów jest równocześnie całkiem dobra w dyplomację. Chyba, że się nazywasz Alekno :]
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: reeman »

Diomedea pisze: Jeden solidny przyjmujacy na rezerwe, plus zdolny junior na 4tego. Niestety juniora na poziom reprezentacyjny na przyjeciu nie ma na widoku na kilka lat.
W Zaksie jest potrzebny ktoś a`la Buszek, wg Ciebie tylko siedzenie na ławie w Rzeszowie uwstecznia, wszędzie indziej rozwija.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: hardy »

Diomedea pisze:To jakby rozne narracje.
Ja obiecuję, że zostaję.
Czy ja obiecuję że on zostaje? To male "ę " na koncu, niekoniecznie dokladnie wymowione, a jakze wazne.
Mam to na wideo. Mogę przesłać.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: drukjul »

hardy pisze:
Diomedea pisze:To jakby rozne narracje.
Ja obiecuję, że zostaję.
Czy ja obiecuję że on zostaje? To male "ę " na koncu, niekoniecznie dokladnie wymowione, a jakze wazne.
Mam to na wideo. Mogę przesłać.
Musiałbyś mieć to na piśmie. :D

Przy zapisie dźwiękowym najbardziej dokładna analiza fonetyczna nic tu nie da. Wszyscy bez wyjątku w Polsce samogłoskę nosową ę w wygłosie wymawiamy jako e, inaczej niż ą w wygłosie ulega ona zawsze denazalizacji, więc w mowie nie ma różnicy między 1 osobą lp = ja obiecuję, a 3 osobą = on obiecuje.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: hardy »

Oczywiście można to różnie rozumieć.
Ja jednak odnoszę wrażenie że chodziło o trenera.
https://streamable.com/ypadjl
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Aranger »

Gestykulacja i kontekst sytuacji raczej dość jasno wskazują na to, że chodziło o Grbicia, ale czy to słowa wypowiedziane w 100% na poważnie, to ciężko powiedzieć.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Citizen »

hardy pisze:Oczywiście można to różnie rozumieć.
Ja jednak odnoszę wrażenie że chodziło o trenera.
https://streamable.com/ypadjl
Słysząc słowa Prezesa na żywo to przyznam, że przez myśl mi nie przeszło, żeby Świder mówił o trenerze. Jak dla mnie to był po prostu żart sytuacyjny.

Zresztą mówienie w tamtym momencie w zasadzie za Grbica, który siedział tuż obok, byłoby zdecydowanie nietaktowne.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: firefoxkk »

Jest jakiś plan na puchar ligi mistrzów, czy po prostu zostanie odstawiony w galerii kolo innych? Mam na myśli, że to taki jedyny w Polsce może warto jakaś osobna gablota, gdy wchodzi się do hali, żeby było go widać? Co do spotkania z kibicami, Kochan to już myślami w innym klubie xd, schowany na końcu siedział, bo siedział. Koniec końców zapłacenie wypełnienia 2 letniego kontraktu to , jednak suma musi być niezla, może nawet sirciego wystraszyc i poceluje w tańszego Anastasiego :]
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

firefoxkk pisze:, może nawet sirciego wystraszyc i poceluje w tańszego Anastasiego :]
Toć to najlepiej opłacany trener w PLS.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: drukjul »

Z tego co przynajmniej pisał na swoim blogu Bruno Voloch, także Javier Weber, mimo jeszcze rok ważnego kontraktu z nowo koronowanym mistrzem Brazylii Taubate może być po sezonie wolny, bo brazylijski klub po sezonie czeka dość drastyczna redukcja budżetu o 50%, wyraźne osłabienie składu i całkiem możliwe że Weber na takie nowe warunki nie przystanie.

Gdyby Weber zdecydował się na powtórny przyjazd do Europy, bo kiedyś już, co prawda dawno temu pracował w greckim, Panathinaikosie, kiedy grał tam również Łukasz Żygadło (którego z klubu Argentyńczyk zresztą szybko się pozbył), to IMHO mogłaby to być idealna opcja nowego szkoleniowca dla ZAKS-y.

Weber - to tak jak Grbic były świetny rozgrywający, więc to na przykład duży plus jeżeli chodzi o rozwój w Kędzierzynie Marcina Janusza, oraz trener który całą swoją karierę stawiał na zbliżony, podobny styl gry, jaki był znakiem rozpoznawczym ZAKS-y w ostatnich latach i który to miejmy nadzieję że mimo osłabień kadrowych nadal będzie w Kentucky kontynuowany.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Matson »

Wolny jest Vital, ale nie wiem czy będzie chciał od razu wracać do siatkówki klubowej, choć z nim to nigdy nie wiadomo. Pod względem trenerów o tyle jest w siatkówce dobrze, że na tym etapie da się jeszcze wyciągnąć jakiegoś dobrego, z zawodnikami już ciężej. Czyli się okazuje, że z Semeniukiem to lipa Kadziewicza, czyli tak jak pisałem, info dzień przed finałem, z furtką w postaci "wszystko na to wskazuje", liczba kliknięć tego pseudo felietonu się zgodziła, za tydzień każdy zapomni ;) .
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: michal1983 »

Wstrzymajmy się może z szukaniem zastępstwa do czasu ogłoszenia (ewentualnego) odejścia.

Póki co, trener Grbić ma ważną umowę z Kędzierzynem. Cała reszta to na dzień dzisiejszy spekulacje.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: alimak »

Matson pisze:Wolny jest Vital, ale nie wiem czy będzie chciał od razu wracać do siatkówki klubowej, choć z nim to nigdy nie wiadomo. Pod względem trenerów o tyle jest w siatkówce dobrze, że na tym etapie da się jeszcze wyciągnąć jakiegoś dobrego, z zawodnikami już ciężej. Czyli się okazuje, że z Semeniukiem to lipa Kadziewicza, czyli tak jak pisałem, info dzień przed finałem, z furtką w postaci "wszystko na to wskazuje", liczba kliknięć tego pseudo felietonu się zgodziła, za tydzień każdy zapomni ;) .
Ten człowiek w ogóle nie jest rozpatrywany jako kandydat.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: kuchcik77 »

Zegnamy trenera któremu nie udało się zdobyć Mistrzostwa Polski;)


Nie wiem czy Grbic załapie sie na top 3 trenerów Kędzierzyna ever...
Hvala ! Dziekujemy

Może Perugia v Zaksa w nastepnym sezonie...;)

przez moment zastanawiałem sie jak wyglądałaby najlepsza 12/14 Kędzierzyna ostatniego ćwierćwiecza ale..nie ten nastrój na to.
spell
Posty: 234
Rejestracja: 18 lis 2008, o 07:50
Płeć: M
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: spell »

z tym Mendezem to na serio? Odwołuję sie do karuzeli transferowej, gdzie nie ma nawet potwierdzonych rzekomych nowych transferów.
Chociaż nie powiem, że nie byłby to zły następca Grbica. Głośne nazwisko, które po sezonie (tradycyjnie już) będzie można podkupić :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: drukjul »

spell pisze:z tym Mendezem to na serio? Odwołuję sie do karuzeli transferowej, gdzie nie ma nawet potwierdzonych rzekomych nowych transferów.
Chociaż nie powiem, że nie byłby to zły następca Grbica. Głośne nazwisko, które po sezonie (tradycyjnie już) będzie można podkupić :]
Ważne, że Mendez to mniej więcej to samo tango i ta sama filozofia prowadzenia zespołu, jaką kilka lat temu ufundował w Kentucky Fefe.

Czytałem ostatnio wywiad z Weberem, który na pytanie co zadecydowało, że Taubate zdobyło w tym roku mistrzostwo Brazylii odpalił natychmiast w tym duchu: wygraliśmy, bo udało się na zmniejszyć w decydujących meczach sezonu ilość własnych błędów. Np. procent zepsutych zagrywek spadł z 19% do 15%. Zakładałem na początku sezonu, że w play-offach będziemy psuć tylko naszych 14% zagrywek, tego się nam akurat nie udało, ale jak widać i te 16% wystarczyło do mistrzostwa. :]

Jeżeli więc jego rodak Mendez będzie kontynuował w Kędzierzynie dalej tę samą, lub zbliżoną siatkarską filozofię minimalizacji błędów własnych, to mimo ubytków kadrowych i tego że Toniutti, Zatorski i Kochanowski odchodzą, śladem Fefe, Gardiniego, Grbica ze Śliwką, Semeniukiem, Kaczmarkiem, czy Erik Shoji też ma szansę odnieść sukces.
Ostatnio zmieniony 4 maja 2021, o 22:09 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mendez w Sadzie zbudował to samo, co Grbic w Zaksie, cięzko byłoby o lepsze zastępstwo.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

Mendez to wybitny trener i świetna opcja dla Zaksy, tylko jeden mały znak zapytania dla mnie, jak dobrze włada on angielskim?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: jaet »

alimak pisze:
Matson pisze:Wolny jest Vital, ale nie wiem czy będzie chciał od razu wracać do siatkówki klubowej, choć z nim to nigdy nie wiadomo. Pod względem trenerów o tyle jest w siatkówce dobrze, że na tym etapie da się jeszcze wyciągnąć jakiegoś dobrego, z zawodnikami już ciężej. Czyli się okazuje, że z Semeniukiem to lipa Kadziewicza, czyli tak jak pisałem, info dzień przed finałem, z furtką w postaci "wszystko na to wskazuje", liczba kliknięć tego pseudo felietonu się zgodziła, za tydzień każdy zapomni ;) .
Ten człowiek w ogóle nie jest rozpatrywany jako kandydat.
A jest jako takowy brany pod uwagę Radostin Stojczew? Pytam, bo taką informację od znajomego dostałem, ale z zastrzeżeniem że nie jest w 100% zweryfikowana.
Lucarelli pisze:Mendez to wybitny trener i świetna opcja dla Zaksy, tylko jeden mały znak zapytania dla mnie, jak dobrze włada on angielskim?
To bardzo dobre pytanie, bo czytałem gdzieś na twitterze że to był główny powód dla którego odpadł tak szybko w wyścigu do gorącego krzesła w Perugii :]
Tyle, że też nie mam możliwości zweryfikowania tej informacji. Mimo wszystko trochę zaskakujące, bo Argentyńczycy z reguły świetnie radzą sobie z włoskim.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Artem »

Co może wynikać z tego filmiku? Dla mnie pokazanie palcem w dół przez Świderskiego i wypowiedzenie słów ''Ja obiecuję, że zostaję'' oznaczało, że zostaje TU w Kędzierzynie. Poza tym reakcja kibiców chyba nie pozostawia złudzeń.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 534
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: pietrus72 »

NA TT poszła fama że kandydatem na trenera Zaksy jest Cretu ,zna ligę to i owo,Mendez ? dobre pytanie. Jest trzeci kandydat ale o nim cisza. No chyba że Chadała z Swaczyną :] .Grbić na 90% odejdzie. Choć wszyscy czekają na odzew kubu.
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Ejpok »

Witam!

Ponieważ już były narzekania na to, że spotkanie odbyło się 04.05 a nie 03.05 i o godzinie porannej na zasadzie linii najmniejszego oporu "byleby było", to nie będę się powtarzał.
Z takich zabawnych rzeczy, jak stałem tam z kolegą zaobserwowaliśmy ze 4 Drony które nad nami wisiały, co w połączeniu z maskami, policją itp wyglądało jak z jakieś dystopijnej opowieści:)
Teraz pozostaje czekać na potwierdzenia plotek transferowych, gorzej jak za Drzyzgi nie będzie i to jest pozytyw!

Edyta: Jeżeli chodzi o trenera, to ja bym chciał... Sławka Gerymnskiego! :) Pierwsze co bym zrobił, dowiedziałbym się, gdzie mieszka i otworzył Żabkę obok:)
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Co do Mendeza i jego angielskiego...

https://www.youtube.com/watch?v=J9-Zrlo ... =KMSPolska

Rozumieć, rozumieć, ale może mieć problem z płynnością mówienia w tym języku :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Aranger »

Śliwka o kadencji trenerskiej Grbicia w Kędzierzynie mówi w czasie przeszłym na Kanale Sportowym, więc klepnięte niestety.

No i twierdzi, że Semeniuk zostaje, więc wszystko zgodnie z plotkami ostatnich dni.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Citizen »

Świetny wywiad z Sebastianem Świderskim, który ukazał się dzisiaj w Super Expresie. Świder obszernie o obecnej sytuacji i nawet całkiem konkretne informacje padają np. co do budżetów i zarobków w klubach. Polecam w wolnej chwili.

https://sport.se.pl/siatkowka/prezes-za ... -W5Ka.html
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dżianluka pisze, że Cretu w Zaksie.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: jaet »

Bezpieczny wybór.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: Lucarelli »

Świetny fachowiec, zna ligę, mądry wybór.
MrBronx
Posty: 293
Rejestracja: 16 maja 2010, o 11:44
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2020/2021

Post autor: MrBronx »

Nawiązując do wywiadu ze Świdrem ten sezon pokazuje jak bez sensu jest podpisywanie kontraktów wiele miesięcy wcześniej. Pewnie niektórzy by zostali i nie szli do 5 drużyny ligi bez pucharów ale równie dobrze ZAKSA by poczyniła inne ruchy zważając chociażby na sukcesy, które osiągnęła w tym sezonie, a tym samym drzwi, które sobie otworzyła.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”