Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Jakieś wieści co do Konarskiego? Całkiem możliwe, że za kilkanaście dni może mieć już dużo czasu na poszukiwanie nowego pracodawcy, bowiem Heynen będzie musiał odpalić jednego z atakujących przed wyjazdem do Rimini, a pozycja Dawida wcale nie była u Heynena bardzo mocna (potencjalnie 3 atakujący na MŚ 2018, drugi atakujący ME 2019 pod nieobecność Kurka). Szczególnie teraz, kiedy Kaczmarek miał mocny sezon. No i Heynen wziął Muzaja do Perugii, to znaczy, że jednak jakoś w niego wierzy.

Myślałem, że realne będzie Spor Toto Ankara, bo w zeszłym sezonie poza Wallacem było jeszcze 2 brazylijczyków, a teraz jak ściągnęli Szalpuka, to było miejsce dla atakującego, ale z tego co widzę, to jest już Buchegger.

Fenerbahce - Metin Toy
Galatasaray - Torres
Ziraat - ter Maat (?)
Halkbank - Hernandez
Arkas - Winkelmuller (?)
Spor Toto - Buchegger
İnegöl Belediyesi - Gjorgiew

Znak zapytania pojawia się przy Ziraacie i Arkasie, bo nie wiem czy tam przedłużono na następny sezon. Jak widać w Turcji też sporo miejsc zarezerwowanych. Reszty chyba nie warto brać pod uwagę, bo to są drużyny raczej z niższym budżetem.

W Polsce Jimenez zostaje w Cuprum Lubin ? Jeśli tak, to Dawidowi został albo beniaminek LUK Politechnika Lublin, albo bycie zmiennikiem w Zawierciu.

Rosja i Włochy raczej odpadają. Może jakaś Argentyna,Francja ? Chyba jednak średni popyt na usługi Dawida, skoro większość klubów przyklepała sobie już atakujących.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Kliper »

Lublin raczej stać na Konarskiego słaby sezon w Czarnych.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szampon093 »

Kliper pisze:Lublin raczej stać na Konarskiego słaby sezon w Czarnych.
Konarski był/jest jednym z najbardziej przeplacanych siatkarzy w PL. Nie powiedzialbym przeplacanych, ale ostatni sezon w Czarnych. Nie sadze aby bylo ich stac.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Szampon093 pisze:
Kliper pisze:Lublin raczej stać na Konarskiego słaby sezon w Czarnych.
Konarski był/jest jednym z najbardziej przeplacanych siatkarzy w PL. Nie powiedzialbym przeplacanych, ale ostatni sezon w Czarnych. Nie sadze aby bylo ich stac.
Musi je obniżyć, bo inaczej to nigdzie nie zagra :D
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: lipa210 »

Myślę że w podobnych pieniądzach Lublin mógłby ściągnąć Petkovicia zamiast wydawać na coraz słabszego Konarskiego.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

lipa210 pisze:Myślę że w podobnych pieniądzach Lublin mógłby ściągnąć Petkovicia zamiast wydawać na coraz słabszego Konarskiego.
Petković podobno wraca do Włoch, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Czekamy dalej co z Vervą. Jeśli wykluczyć właśnie Warszawę, to bez atakującego został tylko Lublin (o ile Jimenez zostaje w Cuprum). A jest kilka ciekawych nazwisk na rynku

Dawid Konarski
Bartosz Filipiak
Damian Schulz
Grzegorz Bociek

No i sporo zagranicznych zawodników będzie także wolnych.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

@Szary
Wikelmuller wraca do Francji
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze:@Szary
Wikelmuller wraca do Francji
To albo Konarski do Arkasu albo do Politechniki Lublin. Innych opcji nie widzę, bo we Włoszech miejsca nie ma, a nie chce mi się wierzyć, że go ktoś w Rosji zatrudni. Tam liczą bardziej na kogoś, kto będzie dużo punktować. Chyba, że faktycznie jakiś klub z dołu tabeli.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Papito13 »

Jest jeszcze Zawiercie, gdzie podobno szukają Polaka do rywalizacji z Malinowskim. Ewentualnie Warszawa, ale tam znaków zapytania jest cała masa.
rafak
Posty: 571
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: rafak »

To albo Konarski do Arkasu albo do Politechniki Lublin
W Arkasie to jest Efe Mandiraci po świetnym sezonie, plus ściągnieto Brazylijczyka.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

@Szary Wilk

Jimenez nie został wybrany w koreańskim drafcie, więc raczej nie ma opcji, by odszedł w Lubina. Jeśli plotki się sprawdzą, to jego zmiennikiem będzie Kapica. Widzimy więc, że Konarskiemu tych możliwości wiele nie zostało. W Polsce pewnie Lublin (na pierwszego) i Zawiercie (do rywalizacji z Malinowskim).

Podejrzewam, że sytuacja Konara zbyt różowa być nie musi, bo to kluby, np. Warszawa, Zawiercie, Lublin mogą sobie wybierać choćby między nim a Filipiakiem albo Schulzem, a nie odwrotnie. Pamiętamy sytuację, jak Czarni rok temu czekali i zapewne w promocji wzięli Josifowa, a nie była to przecież jedyna opcja.

Nie chce mi się wierzyć, żeby Dawid poszedł do Francji czy Turcji, bo chyba aż tyle tam nie płacą, żeby był zadowolony. Zresztą - po takim sezonie w Radomiu to raczej nie on powinien dyktować warunki...
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Murilo0 »

Konar zrobił największy błąd w karierze idąc do Radomia, ewidentnie przecenił własne możliwości. W Jastrzębiu zagrałby 3-4 dobre mecze w sezonie, resztę na swoich stabilnych 40% i by go zostawili na kolejny sezon z fajnym kontraktem. Grając w dobrej drużynie jeszcze z rozpędu pojechałby na Igrzyska ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Szampon093 pisze: Konarski był/jest jednym z najbardziej przeplacanych siatkarzy w PL. Nie powiedzialbym przeplacanych, ale ostatni sezon w Czarnych. Nie sadze aby bylo ich stac.
Nie ważne co było. Czy stać czy nie to to zależy czy inni dają więcej. Jeśli nikt mu nie zaoferuje więcej niż taki Lublin jeśli w ogóle ten byłby zainteresowany to nie Konarski będzie dyktował warunki a pójdzie tam gdzie mu dają najwięcej. Choćby to najwięcej to była by kwota jaką płacą polskie średniaki czy nawet kluby francuskie. Kto wie? Być może z braku ofert z polskiej ligi czego bym nie wykluczał zostanie mu granie za niski kontrakt we Francji, więc ta kwestia stać nie stać to raczej kwestia: "czy ktoś da więcej". Nie ma dla niego raczej miejsca w lepszych i bogatszych klubach, więc nikt mu nie da tego co miał w Radomiu. Jedyną ewentualnością dla niego jest przedwczesne zakończenie kariery lub przerwa w karierze jeśli nie zgodzi się na zarobki ala polski średniak.
Nuriel
Posty: 847
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Nuriel »

Nie no, Konar jeszcze taki stary nie jest, żeby kończyć karierę. Jeśli nie trafi się nikt, kto mu da przyzwoity kontrakt, to ja bym na jego miejscu poszukał jakiegoś totalnie egzotycznego kierunku typu kraje Arabskie czy Argentyna. Co prawda pewnie by mu to zamknęło ewentualną szansę na grę w reprezentacji, ale umówmy się... Reprezentacja i tak już mu coraz szybciej odjeżdża, a tak przynajmniej by sobie pojeździł po świecie. O ile go to kręci oczywiście.
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No jeśli ten egzotyczny kierunek będzie nim mimo wszystko zainteresowany. Argentyna raczej odpada bo tam podobnie jak w Brazylii nie ma już takich pieniędzy, ale może jedynie te kraje Arabskie. Choć tam też jest ograniczona liczba klubów, które mogły by mu zapewnić super kontrakt. Ogólnie chodiz mi o to, że jeśli nie chce kończyć kariery to po prostu musi zadowalić się tymi słabymi propozycjami bo tych lepszych może nie dostać
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: KrzysztofRatajski »

Zawiercie ma jednego z najlepszych prezesów w lidze nie możliwe by tam zarząd zdecydował o zatrudnieniu Konarskiego
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Chyba jeszcze to nigdzie nie padło na forum - według Artema przyjmującym Trefla ma zostać Patryk Łaba (30 lat, ostatnio Bydgoszcz). Jak na czwartego to chyba całkiem niezły zawodnik.
jarek8dywan
Posty: 605
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: jarek8dywan »

Wcale by mnie nie zdziwilo, jakby Konar trafil np. do Wawy lub Belchatowa. Biorac pod uwage, ze gosc jest pod sciana, bedzie po promocji. Atan mimo wszystko moze budzic pewne obawy zdrowotne, wiec taki zmiennik by sie przydal. Kupke dalej na wypozyczenie.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2021, o 04:45 przez jarek8dywan, łącznie zmieniany 1 raz.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Aquino »

johnnyrotten pisze:Chyba jeszcze to nigdzie nie padło na forum - według Artema przyjmującym Trefla ma zostać Patryk Łaba (30 lat, ostatnio Bydgoszcz). Jak na czwartego to chyba całkiem niezły zawodnik.
Niezły, niezły. Już sezon temu Zaksa się nim interesowała jeszcze jak grał w Krakowie a po sezonie w Bydgoszczy to jeszcze lepszy zawodnik. Typowy zadaniowiec z dobrą zagrywką i przyjęciem, trochę jak Rusin.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

Konar przywdzieje wełnianą czapeczkę mimo, że zakusy robił LBL. Tam trafi jednak MM lub Pan od garnków.

Ale mnie wzięło na rebusy dla przedszkolaków.
No sympathy for fools...
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: jinx »

Wełniana czapeczka??
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: iron »

jinx pisze:Wełniana czapeczka??
Popatrz na kibiców ;)
No sympathy for fools...
TheDaniel
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: TheDaniel »

Konar w Warcie, garnki - Filipiak, a MM? Mateusz Malinowski? To byłby dziwny ruch.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Nie bardzo rozumiem ten ruch, jeśli rebus @irona jest prawdziwy.

Warta ma w garści Malinowskiego. W porządku, czasem łapie małe dołki, ale po covidzie całe Zawiercie się nie wygrzebało. Bartek Filipiak przed kontuzją w Skrze grał bardzo dobrze, o czym wiele osób pewnie zapomniało. Jak będzie fizycznie gotowy, to byłby petardą w parze z Tavaresem.

Konarski to gracz, który nadal grać potrafi, ale jest zawodnikiem o podobnych parametrach co obaj wspomniani atakujący. Wyżej raczej już skakać nie będzie, a ostatnie sezony to równia pochyła. Oczywiście doświadczenie, tytuły itp. przemawiają za nim, ale jak ktoś ostatnio celnie zauważył - w siatkówce liczy się to, co zawodnik może dać drużynie teraz, a nie to, co grał parę lat temu.

Moim zdaniem jeśli Malina odejdzie, to Zawiercie może tego żałować. Nawet jak Konar będzie w znacznej promocji, to według mnie nie warto odpuszczać lidera zespołu jego kosztem. Zwłaszcza że ten lider potrafi dać wiele na zagrywce. Można powiedzieć, że jak nie szło Zawierciu, to Malina też nie pomagał. Ale czy to nie jest najlepsze podsumowanie gry Konarskiego - gra dobrze, gdy pozostali grają? Dobre mecze w Radomiu na palcach jednej ręki można było policzyć i by jeszcze ich zostało parę. A zdarzały się przecież występy żenujące nawet w zwykłej skali ligowej, a co dopiero dla podwójnego MŚ.

Jak przyjście Konarskiego oznacza odejście Maliny, to jestem zdecydowanie na nie. Oby nie było sytuacji, że idą w Zawierciu tropem nazwisk i się skończy jak w Radomiu w tym roku.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Artem »

Ja również słyszałem, że duet w Zawierciu stworzy Malinowski i Konarski. Nic o odejściu Mateusza nie wiem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Malinowski ma ważny kontrakt z Zawierciem przecież.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

W Zawierciu na bogato, prezes rzucił grube miliony, dublowanie pozycji iście w stylu rzeszowskim, ale coś mi mówi że się to nie skończy zbyt dobrze, szczególnie pod sterami Kolakovića.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Kliper »

Może ma ktoś jakie nowe info o transferach do Czarnych?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1588
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: lukecik »

iron pisze:Konar przywdzieje wełnianą czapeczkę mimo, że zakusy robił LBL. Tam trafi jednak MM lub Pan od garnków.
LBL to Lublin? Jakiś czas temu słyszałem, że beniaminek celuje w Boćka właśnie, ale może już to nieaktualne.

W szoku jestem. Oby tylko Malina został, bo gdyby pierwszym młotem miał być Konarski to od razu cały misterny plan w p... Jeśli Konar ma przyjść to mam nadzieję, że jest pogodzony z losem i rolą zmiennika. Głupi chłop chyba nie jest, widzi że nikt go nie chce na pierwszego a i zagranicą nie są nim zainteresowani, więc jeśli będzie zmiennikiem, to oby znosił to z pokorą.
Teraz tylko trzeba się modlić, by Malina został, bo bez niego siła ognia mocno spadnie.

Takie nazwiska padają w kontekście Warty, zanosi się na to, że nawet w kwadracie będzie klaskał nie byle kto, ale ten środek będzie co najwyżej przeciętny. O ile jestem fanem Szalachy i bardzo mi się jego transfer podoba, tak Niemiec mocno rozczarował, a i Zniszczoł nie jest nie wiadomo jakim grajkiem, mimo bardzo dobrego sezonu w Katowicach.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Duet Konarski-Malina brzmi nierozsądnie moim zdaniem, utwierdziłby mnie w tezie Volleyball Manager...

PS. Konar na zmiennika? Bez przesady, słaby sezon, ale to jednak Konar ;) Nie płaci się tyle zmiennikom
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”