Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Matson »

WysokiPortorykanczyk pisze:
Matson pisze:Wczoraj był mecz towarzyski Serbia-Bułgaria, można znaleźć nagranie w internecie. Z ciekawości popatrzyłem jak tam Uros po roku bez gry, widać że zardzewiały ale spryt dalej ten sam, jak się go trochę fizycznie podreperuje to będziecie mieć z niego pociechę. Skończył na 50% w ataku wiec raczej dobrze, zdaje się że dzisiaj ze Słowenia będą grać.
Warto dodać że to był mecz z rezerwami bułgarskimi, ale Uros był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Serbów:

https://www.ossrb.org/images/Vesti/21/sto8.jpg
Nie oglądałem całości a po statystykach nie lubie oceniać, półtora seta grał tak, że go często podbijali bo brakowało mocy ataku, ale kończył obiciami i kiwkami (czyli to co umie najbardziej). Słabo wyglądał Atanasijevic, wiec to Uros był liderem w ataku
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Facundo Conte zawodnikiem Zawiercia a tu cisza ja tego nie rozumiem
Adriano
Posty: 598
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Adriano »

Cavanna
Tavares

Conte
U. Kovacević
Orczyk
Depowski

Konarski
Malinowski

Szalacha
Niemiec
Zniszczoł

Żurek

Czapki z głów za ten skład...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

KrzysztofRatajski pisze:Facundo Conte zawodnikiem Zawiercia a tu cisza ja tego nie rozumiem
Wiadomo o tym od lutego, czym się dziwić...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szary Wilk
Posty: 8019
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Bardzo fajny skład, ale raczej nie na medal.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Vilgefortz pisze:
KrzysztofRatajski pisze:Facundo Conte zawodnikiem Zawiercia a tu cisza ja tego nie rozumiem
Wiadomo o tym od lutego, czym się dziwić...
Dokładnie.
To co miało być powiedziane o tym transferze, zostało powiedziane. Nie ma sensu się powtarzać.
Dlatego nie podoba mi się to, że transfery znaliśmy już od dawna. Teraz nie ma o czym dyskutować. Aż do LN
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Skład taki który we wszystkich poprzednich sezonach Plus Ligi na papierze gwarantował by medal, teraz w tym historycznym mocarnym sezonie stawia Zawiercie w TOP 6 do medalu
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Memo »

Nic tylko się cieszyć :) gratuluję prezesowi ruchów i ambicji, tego co wiem cel to gra w pucharach.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Memo pisze:Nic tylko się cieszyć :) gratuluję prezesowi ruchów i ambicji, tego co wiem cel to gra w pucharach.
Prezes mówił, że skład realnie patrząc na 5-6 miejsce i nie będzie presji.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Memo »

No tak, puchary to nie tylko LM
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Memo pisze:No tak, puchary to nie tylko LM
Dla Polski to ewentualny Challenge.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: drukjul »

Vilgefortz pisze:
Memo pisze:No tak, puchary to nie tylko LM
Dla Polski to ewentualny Challenge.
Akurat w Challenge Cup w przyszłym sezonie jest szansa wpaść na takich rywali Leo Shoes Modena m.in z Bruno, Ngapethem i Lealem, a być może również też i Nimirem, czy Zenit Kazań z Michajłowem, Wołkowem, Christensonem i Bednorzem, więc zapowiada się, że niektóre pojedynki Zawiercia w tym pucharze mogą być nawet sportowo znacznie ciekawsze niż mecze Champions League. :D
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: qtp »

Vilgefortz pisze:Prezes mówił, że skład realnie patrząc na 5-6 miejsce i nie będzie presji.
W to akurat nie za bardzo wierzę. Ściągają dwóch gwiazdorów za grube kontrakty, do tego Konar i Portugalczyk i mają sobie spokojnie pykać o 6 miejsce? Bujda pod publiczke. Dla mnie oczywistym jest że celem będzie dla nich medal, choć będzie o to ciężko bo dziury na środku i libero jednak spore.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

qtp pisze:
Vilgefortz pisze:Prezes mówił, że skład realnie patrząc na 5-6 miejsce i nie będzie presji.
W to akurat nie za bardzo wierzę. Ściągają dwóch gwiazdorów za grube kontrakty, do tego Konar i Portugalczyk i mają sobie spokojnie pykać o 6 miejsce? Bujda pod publiczke. Dla mnie oczywistym jest że celem będzie dla nich medal, choć będzie o to ciężko bo dziury na środku i libero jednak spore.
W sensie ja też niezbyt wierzę, bo jakkolwiek umiarkowany w wymaganiach byłby prezes to kibice tak na to nie patrzą i presja powstanie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: drukjul »

qtp pisze:
W to akurat nie za bardzo wierzę. Ściągają dwóch gwiazdorów za grube kontrakty, do tego Konar i Portugalczyk i mają sobie spokojnie pykać o 6 miejsce? Bujda pod publiczke. Dla mnie oczywistym jest że celem będzie dla nich medal, choć będzie o to ciężko bo dziury na środku i libero jednak spore.
Gdyby trenerem Zawiercia był Roberto Piazza to jestem prawie pewny tego, że mając w kadrze obfitość bardzo dobrych, oraz niezłych skrzydłowych i jednocześnie deficyt klasowych, doświadczoncyh środkowych, zaryzykowałby granie z tylko jednym nominalnym środkowym w szóstce, bo to skądinąd ulubiony gambit taktyczny Włocha. Kiedyś ustawiał w Cuneo jako środkowego Sokołowa, w poprzednim sezonie 2019/20 w Mediolanie często jako nominalny środkowy grał bardzo często francuski przyjmujący Trevor Clevenot. A i rok wcześniej w sezonie 2018/19 kiedy Piazza pracował jeszcze w Bełchatowie były takie mecze, także w Lidze Mistrzów, że przy kontuzji Kochanowskiego, mając jeżeli chodzi o środkowych w zasadzie tylko Karola Kłosa i Kubańczyka Fiela, nominalnie na środku bloku był ustawiony Milad Ebadipour, choć w poszczególnych ustawieniach inni skrzydłowi Skry - Orczyk i Katic też Irańczykowi wtedy pomagali.

W każdym razie historia siatkówki pokazuje że nawet grając nawet tylko z jednym środkowym drużyny z mocnymi skrzydłami potrafią sobie często całkiem nieźle radzić - w sezonie 2012/13 trenowane przez Piazze wspomniane Bre Branca Cuneo, z Cwetanem Sokołowem ustawionym jako fałszywy środkowy (w niektórych ustawieniach wspomagał wtedy Bułgara jako środkowy Earvin Ngapeth!) awansowało nawet do finału Final Four Ligi Mistrzów, pokonując po drodze w półfinale naszą ZAKS-ę.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: lukecik »

Tavares oficjalnie w Zawierciu. Bardzo się cieszę, bo zakontraktowaliśmy jednego z lepszych sypaczy w lidze, który dokłada też sporo punktów zagrywką i blokiem. Mam jednak obawy, że przychodzi w roli drugiego i nawet jeśli Cavanna będzie wyglądał tak samo słabo jak w poprzednim sezonie, to Portugalczykowi nie będzie dane wskoczyć do wyjściowego składu. Obym się mylił, bo nie wyobrażam sobie, by przy zdrowej rywalizacji to Cavanna miałby z niej wyjść zwycięsko.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Gdyby miał przyjść na ławce to zostali by przy Kozłowskim na rezerwie. Przychodzi bo zwęszyli szansę wzmocnienia rozegrania. Cavanna nie jest taki słaby za jakiego się tu go uważa bo w Piacenzie grał jednak lepiej, miał też moment gdy wygrał rywalizację z Uriarte w kadrze, ale Tavares ma ogromny potencjał by być top 5 na swojej pozycji na świecie. Zawiercie szykuje niezłą pakę, więc ma okazję sprawdzenia się w klubie, który będzie grał o coś.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: leeon »

5 miejsce ? Wolne żarty. Na papierze sklad do walki o MP. Co z tego wyjdzie - się zobaczy.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

Dawid Konarski w Zawierciu, cóż, gdzieś musiał się zahaczyć a i klub też potrzebował zastępstwa po Boćku. Myślę, że dla Zawiercia to dobry transfer, gorzej dla Dawida, niełatwo będzie wygryźć Malinę. Chłop nie ma tylu lat, by chcieć grzać ławkę w +Lidze.

Generalnie w Zawierciu zgadzają się wszystkie klocki, kluczowy jest facet od ich ułożenia - Kolaković. Poprzedni sezon był prowadzony przez Serba tak dziwnie, że... Aż nie wiem co napisać, na pewno nie wyszło jak powinno.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: qtp »

TommyLeeJones pisze: 1 lip 2021, o 13:59 Poprzedni sezon był prowadzony przez Serba tak dziwnie, że... Aż nie wiem co napisać, na pewno nie wyszło jak powinno.
No właśnie w tym dziwacznym prowadzeniu może być problem. Skoro można było trzymać cały sezon Halabe na lawce kosztem Depowskiego czy Orczyka to spokojnie można ulec magi 2 krotnego mistrza świata :P A to był by bardzo duży problem dla Zawiercia.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Skra_7 »

https://siatka.org/pokaz/mvp-mistrzostw ... zawiercia/

Ktoś może więcej powiedzieć o tym atakującym ? Z tego co patrzyłem parametry chłopak ma niezłe - 210 cm.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Aquino »

Nie wiem, nie oglądałem 2 ligi ale chłopak musi zacząć grać, żeby się rozwijać a idzie do Krakowa który tą pozycję ma akurat dobrze obsadzoną i pewnie wielu szans na grę nie dostanie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: lukecik »

https://twitter.com/AluronCMC/status/14 ... 5520050176

Nowym zawodnikiem Warty został także Adrian Markiewicz, mierzący 213 cm środkowy. Niestety nie znam chłopa.
Diomedea
Posty: 4468
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Diomedea »

2 najlepsi zawodnicy wychodzacy ze Spaly, naleza tez chyba do najlepszej trojki zawodnikow w roczniku (IMHO zadatki ma tez Gomulka-atakujacy z MOSu).
Markiewicz-wysoki, troche drewniany ale powinien sie wyrobic. Raczej rowno w ataku i bloku.Z kreceniem w ataku raz mu wychodzi, raz nie, ale raczej sie wyrobi. Serwisu nie pamietam, wiec bez rewelacji.
Dulski- pare lat temu byl wysoki, szczuply, mial zasieg i kierunki oraz myslal, ale troche brakowalo sily i klepal. Teraz sie rozrosl i bije solidniej a technika i madrosc w grze zostaly. Razem z Gomulka tworze dwojke obiecujacych atakujacych rocznika.
Bardzo dobre wybory, tylko musza grac, wiec dobrze ze poszli na wypozyczenie. Tzn mam nadzieje, ze Markiewicz tez, bo Dulski to wiem.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2021, o 01:07 przez Diomedea, łącznie zmieniany 4 razy.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

lukecik pisze: 12 lip 2021, o 16:20 https://twitter.com/AluronCMC/status/14 ... 5520050176

Nowym zawodnikiem Warty został także Adrian Markiewicz, mierzący 213 cm środkowy. Niestety nie znam chłopa.
Chłop bardzo charakterystyczny, bo grał w goglach :D Na pewno był wyróżniającym się zawodnikiem (nie tylko ze względu na okulary) w I lidze, gdy Spała tam grała w 2019/20. Obok Gierżota właśnie Markiewicz mi najbardziej wtedy zapadł w pamięć. Jeśli dobrze kojarzę, to ma ciekawego floata i nieźle atakuje. @Aquino, który ogarnia bardziej niższe ligi albo @Diomedea i @zajczik, którzy siedzą w siatkówce młodzieżowej, na pewno napiszą Ci więcej.

O, widzę nawet, że koleżanka Monika już się wypowiedziała ;)

Co do tych transferów Zawiercia, to sam jestem ciekaw. Oczywiście prezes Baran mówił o planie na tych graczy i teraz pytanie, czy to jest sztampowy frazes, który wypada powiedzieć, czy może rzeczywiście jest jakiś pomysł, jak tych chłopaków rozwinąć. Wiadomo, jak toczyły się w 90% przypadków losy młodych graczy, którzy przychodzili do Rzeszowa i Bełchatowa (zwłaszcza tam). Kupkę podpisali w Skrze bodaj na 5 lat i raczej widoków na grę miał nie będzie, a chyba też się nie przebił i w I lidze za specjalnie.

Zawiercie chyba jednak może na tym się uczyć. Malina zbliża się do trzydziestki, a Konar już ją przekroczył. Może Dulskiego szykują na następcę? Warunki ma i z tego co widziałem na finałach II ligi, to całkiem ciekawy zawodnik. Wiadomo, że nie każdy ma papiery na wielkie granie i kadrę, ale skoro na forum słychać nie od dziś głosy, że te młodsze roczniki takich perełek nie mają, to chyba warto i te lepsze kąski wyłapywać. A nuż któryś będzie solidnym ligowcem (albo i lepiej).

@Diomedea
Tak, obydwaj idą do I ligi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7953
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Te wieloletnie plany na rozwój z perspektywy stricte plusligowego klubu (czyli nie na poziomie młodzieżowym) z grubsza sprowadzają się w rzeczywistości do tego, żeby dobrze takiego młodego chłopaczka wypożyczyć i nie trzymać na trybunach jak swego czasu Resovia - Śliwki, bo przy rotacji zawodników i trenerów właściwie z roku na rok, o żadnym realnym, szczegółowym planie nie może być mowy. Zawiercie ani nie wie, kto będzie trenować klub za rok, ani nie wie czy Dulski się ogra na tyle, by dać mu możliwość gry jako drugiemu atakującemu, ani nie ma pewności kto będzie tam grać na ataku. Potem w wieku 21-23 lat jakiś gracz albo jest wystarczająco dobry na grę w czołowym klubie, albo traktowany jest jak każdy inny, bo już nie jest juniorem, a trzeba dać nowy kontrakt, ale jak okazuje się wystarczająco dobry, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś inny go podkupi. Mostostal swego czasu wziął trzech spośród czterech najbardziej perspektywicznych polskich skrzydłowych: jeden rozczarował, drugi w wątpliwych okolicznościach uciekł, trzeci też odszedł, ale potem wrócił, ale potem kibice w sumie sami chcieli, żeby odszedł, więc odszedł.

Ale Zawiercie pokazuje, że chce funkcjonować jak klub ze ścisłej czołówki, za co należy chwalić i patrzeć z optymizmem.
Diomedea
Posty: 4468
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Powiedzmy, ze Zaksie sie sprawdzil plan na Semeniuka, JW na Popiwczaka. Kuba Kochanowski w rodzimym klubie zagral 2 wybitne sezony.
Szalpuk w Warszawie, gdzie sie wychowal i nauczyl grac w siatkowke chyba ze 2 albo 3.
Warszawie tez sie oplacilo, ze kiedys tam, na finale MPJ Kuba Bednaruk ugadal Kwolka na 3 lata. Nie mysle, zeby Radom byl stratny na sciagnieciu Fornala.
Czesc z tych graczy byla gotowa na dobre granie na poziomie ligowym, czesc musiala stopniowo dorosnac. Seman nawet przed wyppozyczeniem nie byl przykleiony do lawki jak Sliwka, czy Gierzot, mimo iz Zaksa miala wysokie cele.

Dobrze, ze kluby patrza na zdolna mlodziez, szczegolnie, ze ostatnio jakby troche jej mniej. Moze jestesmy rozwydrzeni.

Niemniej nie sposob sie nie zgodzic z postem @Wyskokiego. Bo pomysl polega raczej na wychaczeniu wzglednie goracych nazwisk mlodych Polakow. A nastepna faza?
W przypadku Halaby nie wiem jaki byl pomysl prezesa, ale pomysl trenera polegal na posadzeniu go na lawce.
Wiec teraz kompletnie mlodzi pojda na wypozyczenie, a czy i u jakiego trenera zagraja za rok albo 2 to nie wiadomo. Troche w styly Resovii, oby nie do konca.
Jeszcze trzeba, zeby te pomysly prezesa, dyrektora sportowego i trenera jakos sie zgraly. Bo przypomne, ze Zawiercie wlasnie dorobilo sie trzeciego decydenta, ktory ma min miec pomysly na zawodnikow. A pomysl na biezaco polega na skorzystaniu z Urosa i Comte, a pozniej graczy wynalezionych przez Oskara Kaczmarka.
rafak
Posty: 565
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: rafak »

Aquino pisze: 12 lip 2021, o 13:06 Nie wiem, nie oglądałem 2 ligi ale chłopak musi zacząć grać, żeby się rozwijać a idzie do Krakowa który tą pozycję ma akurat dobrze obsadzoną i pewnie wielu szans na grę nie dostanie.

Jeśli Dulski nie jest w stanie wygrać rywalizacji z Grzymałą, który jest niewiele starszy i po dobrym początku sezonu w I lidze potem trochę obniżył loty, no to chyba nie ma co liczyć na wielką karierę tego chłopaka.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Aquino »

Grzymała jest jednak o te 4 lata starszy a to nie jest mało. Moim zdaniem Grzymała będzie jedynką w tym sezonie, nie bez powodu przedłużyli z nim kontrakt. Dulski mógłby iść np do Wrześni, gdzie jest bida na ataku a nie startować do rywalizacji z jednym z lepszych młotow ubiegłego sezonu 1 ligi.
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: Aluron CMC Zawiercie 2020/2021

Post autor: Duzy »

Aquino pisze: 13 lip 2021, o 16:31 Grzymała jest jednak o te 4 lata starszy a to nie jest mało. Moim zdaniem Grzymała będzie jedynką w tym sezonie, nie bez powodu przedłużyli z nim kontrakt. Dulski mógłby iść np do Wrześni, gdzie jest bida na ataku a nie startować do rywalizacji z jednym z lepszych młotow ubiegłego sezonu 1 ligi.
Akurat nie masz racji, gdyż we Wrześni Linda gra przyzwoicie i wykręcił lepsze liczby od Grzymały
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”