AZS Olsztyn

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Chal »

jureczek pisze:Ja chciałbym aby ponadto obowiązywał w naszym klubie jeszcze jeden przepis. Może być, że tak powiem nawet niepisany: "że na boisku ma obowiązkowo znajdować się 3 wychowanków naszego regionu". Nie musi być już klubu, ale powiedzmy regionu. Chciałbym aby to nasz klub zapoczątkował taką właśnie tradycję. To dla mnie byłoby dopiero coś ! ! !
Powiedzmy sobie szczerze - AZS taką tradycję ma już od lat, żeby nie powiedzieć, że od zawsze, a większą przerwę można było zaobserwować jedynie za czasów PZU, kiedy przez dwa sezony mieliśmy "tylko" jednego wychowanka w siódemce. W ubiegłym sezonie na stałe na boisku mieliśmy przecież czwórkę wychowanków - Grzyba, Kowalczyka, Siezieniewskiego i Andrzejewskiego. W poprzednich sezonach pewne miejsce mieli Grzyb i Możdżonek, wcześniej Grzyb, a idąc te dwa wspomniane sezony wstecz również Kadziewicz, cofając się jeszcze dalej byli Szyszko, Dobrowolski, Siezieniewski i tak można by wymieniać dalej.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

Wywiad z Gumą

http://www.plusliga.pl/news/id/1045/Paw ... bre_chwile

A tutaj jest fragment który mnie nieco zaskoczył:

- Jesteś rozgoryczony tym co się stało po zakończeniu sezonu? Działacze podziękowali Ci za grę i chyba nie chcieli z Tobą nawet rozmawiać o dalszej grze w Olsztynie?
- Chyba nawet nie podziękowali. O rozmowach już nie mówię. Nieważne. Trzeba żyć przyszłością. Ja z AZS-u będę pamiętał tylko wspaniałe chwile i zwycięstwa. Oczywiście ten ostatni sezon trochę przysłania obraz tego wszystkiego. Jednak w sporcie takie rzeczy się zdarzają i nie można tego przewidzieć. Oby to był ostatni taki sezon w mojej karierze.


Kto jak kto ale Paweł chyba zasłużył na nieco lepsze traktowanie, w końcu trochę zdrowia w klubie zostawił. Zwykłe dziękujemy za grę i lata spędzone w AZS to chyba nie jest jakiś duży wysiłek, tym bardziej, że Paweł o AZS wypowiada się raczej ciepło.

Tutaj jeszcze jeden wywiad z Gazety Olsztyńskiej:
http://www.volley24.pl/index.php/PlusLi ... w-druzynie
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: jureczek »

No jestem tym mocno przygnębiony. Tego typu zachowanie wpisują się idealnie w dokonania starego zarządu, który niejednokrotnie już w sposób podobny postępował ze swoimi zawodnikami. Mam nadzieję, że tego typu postępowanie, można jeszcze przypisać na rzecz starego zarządu, ponieważ nowy prezes nie został jeszcze wybrany. Działał wtedy tymczasowy prezes Tomasz Jankowski, ale przyznaję się, że również po nim nie spodziewałem się takiego podejścia do sprawy. Jest to bardzo przykre, nie tylko dlatego, że dotyczy Zagumnego, który tu kawał życia spędził, ale nawet wobec każdego zawodnika, najmniej znaczącego nie powinno się tak postępować. Zmiana takiego oblicza klubu, naprawdę nie kosztuje żadnego prezesa nawet złotówki, tylko trochę czasu i dobrej woli.
I tego życzę nowemu prezesowi !!!
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

jureczek pisze:No jestem tym mocno przygnębiony. Tego typu zachowanie wpisują się idealnie w dokonania starego zarządu, który niejednokrotnie już w sposób podobny postępował ze swoimi zawodnikami. Mam nadzieję, że tego typu postępowanie, można jeszcze przypisać na rzecz starego zarządu, ponieważ nowy prezes nie został jeszcze wybrany. Działał wtedy tymczasowy prezes Tomasz Jankowski, ale przyznaję się, że również po nim nie spodziewałem się takiego podejścia do sprawy. Jest to bardzo przykre, nie tylko dlatego, że dotyczy Zagumnego, który tu kawał życia spędził, ale nawet wobec każdego zawodnika, najmniej znaczącego nie powinno się tak postępować. Zmiana takiego oblicza klubu, naprawdę nie kosztuje żadnego prezesa nawet złotówki, tylko trochę czasu i dobrej woli.
I tego życzę nowemu prezesowi !!!
Dokładnie to mam na myśli - prezes czy działacz powinien zachować jakiś poziom kultury, nikt nie mowi, że każdego zwodnika trzeba kwiatami i ze łzami w oczach żegnać, ale zwykłe dziękuje za grę i życzymy dobrego w innym klubie to nie jest tak wiele.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Antos »

A moze jest przygotowywane jakies grupowe podziekowanie? Przeciez prezes z trenerem nie beda jezdzili po domach zawodnikow i wreczali im laurek. Spokojnie, Zagumny dopiero niedawno podpisal kontrakt z Panathinaikosem a wy byscie chcieli zeby juz robic w kortowie imprezke. Narazie wypowiedziala sie jedna ze stron, tak ananasy?
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
bob785
Posty: 234
Rejestracja: 25 kwie 2008, o 08:11
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: bob785 »

tomasol pisze:Dokładnie to mam na myśli - prezes czy działacz powinien zachować jakiś poziom kultury, nikt nie mowi, że każdego zwodnika trzeba kwiatami i ze łzami w oczach żegnać, ale zwykłe dziękuje za grę i życzymy dobrego w innym klubie to nie jest tak wiele.
Chyba nie myslales tak o Mozdzonku? :D
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

bob785 pisze:
tomasol pisze:Dokładnie to mam na myśli - prezes czy działacz powinien zachować jakiś poziom kultury, nikt nie mowi, że każdego zwodnika trzeba kwiatami i ze łzami w oczach żegnać, ale zwykłe dziękuje za grę i życzymy dobrego w innym klubie to nie jest tak wiele.
Chyba nie myslales tak o Mozdzonku? :D
W chwili jak to pisałem nie, cóż Możdżon może i nieładnie postąpił ale miał do tego prawo. Prawem kibica jest mieć o to do niego żal i go wyrażać choćby na meczu, tylko, że działaczy powinny obowiązywać nieco inne standarty.
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: jureczek »

Antos pisze:A moze jest przygotowywane jakies grupowe podziekowanie? Przeciez prezes z trenerem nie beda jezdzili po domach zawodnikow i wreczali im laurek. Spokojnie, Zagumny dopiero niedawno podpisal kontrakt z Panathinaikosem a wy byscie chcieli zeby juz robic w kortowie imprezke. Narazie wypowiedziala sie jedna ze stron, tak ananasy?

No nie do końca o coś takiego mi chodziło. Raczej dla mnie jest rzeczą naturalną, że po lidze kiedy jeszcze wszyscy zawodnicy są na miejscu. Prezes każdego zaprasza do gabinetu i rozmawia o jego przyszłości w klubie, bądź dziękuje zawodnikowi za dotychczasową współprace i życzy mu powodzenia w szukaniu nowego pracodawcy. Dla mnie takie coś byłoby wystarczające. Oczywiście taki zawodnik jak Zagumny mógłby liczyć na coś więcej. Sześć lat to jednak jest już kawałek czasu w jednym klubie.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Aloha
Posty: 65
Rejestracja: 21 gru 2008, o 14:32
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Aloha »

Azs Olsztyn wygrał w Grand Press Photo:
http://www.rp.pl/artykul/65733,305488_J ... Photo.html
To chyba SIezieniewski, Kowalczyk i Szymański.
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: dodonek »

Aloha pisze:Azs Olsztyn wygrał w Grand Press Photo:
http://www.rp.pl/artykul/65733,305488_J ... Photo.html
To chyba SIezieniewski, Kowalczyk i Szymański.
heheh..ale jaja. Znam Jurka Dudka - z Warszawy. Autora fotki. Grałem u niego na weselu :) powaga. pozdrawiam i gratuluje.
[URL=https://meettomy.site] Pretty Girls from your city[/URL]
Awatar użytkownika
beetle
Posty: 219
Rejestracja: 11 mar 2008, o 12:12
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Re: AZS Olsztyn

Post autor: beetle »

Z innej beczki...

czy "dzika karta" dla JSW oznacza, że ZAKSA i Czewa zagrają w CEV Cup, a Olsztyn w Challenge Cup?

dzięki za info :)
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Arff »

Nie, dalsze przyznanie EP zostaje tak jak było ew. Częstochowa zagra w CEV...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: dwrchuck »

LM - Skra, Sovia, Jastrzębie
CEV: ZAKSA
CC: Czewa
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: AZS Olsztyn

Post autor: maksik »

dwrchuck pisze:LM - Skra, Sovia, Jastrzębie
CEV: ZAKSA
CC: Czewa
5 teamów z Polski w EP????? :o powaga??? nie bardzo chce mi się w to wierzyc...
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Elgarten »

maksik pisze:
dwrchuck pisze:LM - Skra, Sovia, Jastrzębie
CEV: ZAKSA
CC: Czewa
5 teamów z Polski w EP????? :o powaga??? nie bardzo chce mi się w to wierzyc...
A co w tym takiego dziwnego ??? Przecież przed rokiem też mieliśmy 5 zespołów w pucharach.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: AZS Olsztyn

Post autor: maksik »

Elgarten pisze:
maksik pisze:
dwrchuck pisze:LM - Skra, Sovia, Jastrzębie
CEV: ZAKSA
CC: Czewa
5 teamów z Polski w EP????? :o powaga??? nie bardzo chce mi się w to wierzyc...
A co w tym takiego dziwnego ??? Przecież przed rokiem też mieliśmy 5 zespołów w pucharach.
Ty no jakaś zaćma..potrajdało mi się..racja. Pomyślałem o czym innym i napisałem co innego. Myślełem że 5 ekip w LM+CEV i jedna CC.. ok już jasne.
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: AZS Olsztyn

Post autor: maksik »

Ruchy transferowe Olsztyna rozpoczęto od libero. Krzysiek podpisał papiera. Idąc tokiem rozumowania Delecty, która też podpisała kontrakt na następny sezon najpierw z libero a potem same hity - napawa to optymizmem lecz..co o tym myśleć:
Zawodnik już od dłuższego czasu wyrażał chęć pozostania w klubie. W tym tygodniu ostatecznie porozumiał się z zarządem. - "Dogadałem się już z klubem i zostaję w Olsztynie" - mówi olsztyński libero. - "Kwestia sponsora też jest już praktycznie rozwiązana. Nie wiem jednak więcej, niż podane jest w mediach" - podkreśla.
Rozwiązana w sensie: "koniec" czy "po problemie". ?? Coś czuję że to może być jedna z młodszych drużyn przyszłego sezonu. Józek i Oczko to weterani będą. Czy Sordyl zostaje? Jakieś inne - dobre wieści??
pozdrawiam
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Pomidorowa.
Posty: 60
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:27
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Pomidorowa. »

Szyszko mówił, że polski rynek jest już niemalże opróżniony z wartościowych i solidnych graczy. zapewne zobaczymy grajków zza wschodniej granicy (jakieś ukraińskie talenty?) i polskich kadeto-juniorów.
nie liczę na spektakularne transfery, a na walczących i ambitnych zawodników. wyjdzie wszystkim na plus.
''I z czego radość?''
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Mate »

Czy ja wiem czy to będą ukraińskie talenty?? Na pewno Szyszko będzie szukał w Ukrainie, Białorusi, Estonii, Słowacji, Czechach i na Litwie, Łotwie itd. To nie ja jestem działaczem siatkarskim, ale dobrze byłoby gdyby Szyszko poważnie poszperałby u południowych sąsiadów. Patrząc na karuzelę transferową to wolni zostają(sami Polacy): Maciejewicz, pewnie Łuka, Szczygieł, Tepling, na pewno Kadziewicz, Bednaruk i reszta 1. ligowców o których mało słyszałem lub w ogóle, ale mogą być dobrzy. Na dodatek są całe rzesze juniorów itd.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
jureczek
Posty: 177
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:57
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: jureczek »

A ja słyszałem że raczej kierunek: Litwa, Łotwa, Estonia. Ale dokładnie też nie wiem kto, ani na jaką pozycję.
To jest jeżyk, mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Arogancja »

Jeśli chodzi o pozycje, to w zasadzie na każdą:P. Ale i tak wszystko rozbija się o money, money, money.

PS. Uwielbiam newsy typu: "praktycznie załatwiona", takie konkretne, pewne i wiele mówiące...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Nagor »

Mate pisze:Czy ja wiem czy to będą ukraińskie talenty?? Na pewno Szyszko będzie szukał w Ukrainie, Białorusi, Estonii, Słowacji, Czechach i na Litwie, Łotwie itd. To nie ja jestem działaczem siatkarskim, ale dobrze byłoby gdyby Szyszko poważnie poszperałby u południowych sąsiadów. Patrząc na karuzelę transferową to wolni zostają(sami Polacy): Maciejewicz, pewnie Łuka, Szczygieł, Tepling, na pewno Kadziewicz, Bednaruk i reszta 1. ligowców o których mało słyszałem lub w ogóle, ale mogą być dobrzy. Na dodatek są całe rzesze juniorów itd.
Przecież Szyszko czy ktośtam mówił, że szukają głównie na Białorusi i we Francji.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Arff »

A nie lepiej połączyć jedno i drugie ??? :) Jiri Novak odchodzi z Paryża, więc... czemu by nie ??? :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

We Francji nie znaczy, że tylko Francuzów. ;) Mam nadzieję, że jakiś dobrych/solidnych Polaków będą w stanie zakontraktować (np. Łuka czy Szczygieł) bo przy obecnej tendencji kursu euro (złotówka spada) to zakontraktowanie trzech obcokrajowców może być niewykonalne.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: AZS Olsztyn

Post autor: Arff »

bo przy obecnej tendencji kursu euro (złotówka spada) to zakontraktowanie trzech obcokrajowców może być niewykonalne.
Ja tam osobiście upatruje oszczędności w klubach zatrudniających obcokrajowców z tytułu trendu aprecjacji złotego, który będzie coraz silniejszy i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

Nie ryzykowałbym zgadywania kursu złotego - choćby po historii z niesławnymi opcjami walutowymi - różnie to może być, no ale wszystko zalezy ile kasy zdołają zgromadzić w klubie. Nie każdy obcokrajowie bierze po 150 tys. euro lub więcej.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: AZS Olsztyn

Post autor: maksik »

http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.36361
...no to parę ładnych konkrecików. Trochę długo to trwało i nie chcę mówić coś w stylu "ręki w nocniku" ale i tak nie są ostatni :)
Najważniejsze zdanie chyba:
Wierzcie mi państwo, że stroje naszych siatkarzy w tym roku, nie będą wyłącznie z napisem UWM. Będę na nich większe i mniejsze napisy, a ja o przyszłość klubu przynajmniej w nadchodzącym sezonie jestem spokojny.
Władysław Kordan
To się cieszę. A Ty Antos ?? ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AZS Olsztyn

Post autor: tomasol »

Ja w kazdym razie cieszę się napewno.

W tych czasach trzeba zapomnieć o dobrym wujku, który przyjedzie, wyłoży kilka milionów, a my za te pieniądze będziemy się dobrze bawić. Szukamy grupy ludzi, firm, które chciałyby z nami współpracować.

Cieszą mnie niezmiernie te słowa (taki mały przytyk do dawnych władz) - tzw. koszyk sponsorski musi być spory i jak to ujął prezes nie tyle sponsoring ile zapłata za usługę jaką świadczy klub. Cieszy także to, że chcą się uczyć od najlepszych:

Z drugiej strony zawodnicy zdają sobie sprawę, że czasy trochę się zmieniły, a kwestie zmniejszenia budżetów w klubach są rzeczą normalną, poza wyjątkami. My chcemy czerpać dobre wzorce, dlatego ja często powołuję się na organizację klubu piłkarskiego Lech Poznań, który pod tym względem jest najlepszy w Polsce. Tym śladem chcemy iść.

Pewnie niektórych to zdziwi ale właśnie Lech jest stawiany w ekstraklasie piłkarskiej za wzór organizacji a zwłaszcza za pozyskiwanie pieniędzy z wielu żródeł.
Awatar użytkownika
dwrchuck
Posty: 137
Rejestracja: 9 lut 2008, o 23:39
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: dwrchuck »

Skoro ma być kasa co najmniej 4mln to czemu mamy walczyć o utrzymanie? 6 miejsce może być w zasięgu... Czuję, że z tymi sponsorami dobrze nie będzie
Awatar użytkownika
kamyl
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 15:08
Płeć: M

Re: AZS Olsztyn

Post autor: kamyl »

dwrchuck pisze:[...] Czuję, że z tymi sponsorami dobrze nie będzie
Bądźmy optymistycznie nastawieni !!!
Będzie dobrze zobaczycie !!! ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”