PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

dyletant
Posty: 5105
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: dyletant »

ptrlnd pisze: 5 lis 2022, o 16:25
dyletant pisze: 5 lis 2022, o 16:16 Dobra, ale +6 to obecna Resovia chyba nie wypuści...
😁
Jak to mówi młodzież, słabo się zestarzało :)

A najlepsze, że dziś JW bez udziału jednego skrzydła i środkowego.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: tomasol »

No jednak dała radę Resovia stracić 6 punktów przewagi. Mocno czuła jest na przyjęciu ekipa Medeiego, ratuje się zagrywką i skutecznością na wysokiej, ale jak widać do czasu. A DeFalco w zasadzie cały mecz gra na ujemnym ratio, nie pomaga swojej drużynie dzisiaj Amerykanin. Niemniej trudno nie być pod wrażeniem tegorocznej Resovii.
PioterZJastrzebia
Posty: 1245
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: PioterZJastrzebia »

Już kilka razy Bednaruk myli Tervaporttiego z Toniuttim :]
hottakesbot
Posty: 1056
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: hottakesbot »

Spektakularny choke Resovii, ale perspektywy dla obu zespolow sa dobre. Chociaz szczerze mowiac nie wiem czy Muzaj da wiecej zespolowi niz Bucki.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Mordimer Madderdin »

F***
Dobry mecz i pokaz siły Jastrzębia.
Wyciągnęli każdy set. Resovia niestety dała ciała.
Jestem pod wrażeniem gry JW.

Resovia potrzebuje atakującego i nie jest to Muzaj.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Arw165
Posty: 1436
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Arw165 »

4-5 pkt. przewagi na Zaksę starczyło, ale przyjechał lepszy zespół i 6 pkt. się okazało za mało. Taka różnica między zespołem, który po latach wraca na top, a zespołem, który w tym topie jest dłużej. Resovia ma czas, żeby nauczyć się w końcówki.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: tomasol »

Ma ławkę Jastrzębie, podwójna zmiana w zasadzie na dogranie a tu wyciągnięty set z -6. Brawo dla Jastrzębia za wygranie trudnego pojedynku, ale i brawo dla Resovii za to, że nie odstawała dzisiaj od gospodarzy i trochę pechowo wyjeżdża ze Śląska bez jednego choćby seta.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2798
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Simao »

Końcówki setów Resovii to tragedia ...
Drzyzga, DeFalco i Medei wygrali dziś ten mecz JW.
Wynik dzisiaj mógł być również w drugą stronę, oby to nie wpłynęło negatywnie na Resovie w kolejnych meczach.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2022, o 16:41 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: ptrlnd »

Statystycznie lepszy procent w ataku i przyjęciu Resovii. Zdecydowaly chyba niedokładności i błędy własne w końcówkach i brak włączenia sie Defalco w meczu. Ja jestem pozytywnie zbudowany tym meczem i z czasem te końcówki będą z Resovii wyglądać lepiej. Potrzebny tu jest Rossard w takich momentach jak Defalco nie domaga i nie wiem dlaczego Medei nie dał mu się dziś pokazać.
PioterZJastrzebia
Posty: 1245
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: PioterZJastrzebia »

Niby trzysetowy, ale bardzo wyrównany mecz zdecydowanie dwóch najlepszych zespołów tego sezonu. W końcu wygrany zdobył zaledwie 6 małych punktów więcej. Po prostu, gospodarz był dziś nieco lepszy.
Nie nazwałbym tego pokazem siły, a pokazem klasy JW. Wygrać mecz w trzech setach mając gorsze liczby w ataku, gorsze przyjęcie, gorszą obronę i brak przyjmującego i środkowego (chociaż Clevenot dał ważną serię zagrywek w 1. secie, a Wiśniewski w 3.), w każdym secie przegrywając kilkoma punktami, to jednak coś godnego podziwu. No i świetne decyzje Mendeza.

Mecz na niezłym poziomie, chociaż mogłoby być mniej błędów.
przemik
Posty: 1594
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: przemik »

Hegemon to chyba dobre określenie.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2798
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Simao »

ptrlnd pisze: 5 lis 2022, o 16:39 Statystycznie lepszy procent w ataku i przyjęciu Resovii. Zdecydowaly chyba niedokładności i błędy własne w końcówkach i brak włączenia sie Defalco w meczu. Ja jestem pozytywnie zbudowany tym meczem i z czasem te końcówki będą z Resovii wyglądać lepiej. Potrzebny tu jest Rossard w takich momentach jak Defalco nie domaga i nie wiem dlaczego Medei nie dał mu się dziś pokazać.
Byłem wręcz pewny, że Rossard dziś wejdzie na boisku, a tu tylko bezsensowne podwójne zmiany dziś. Mendez po względem prowadzenia drużyny zdeklasował dziś naszego trenera. Medei rozczarował mnie prowadzeniem dzisiejszego meczu.
kibic_siatki
Posty: 2605
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: kibic_siatki »

Statystycznie lepsza Resovia (w przyjęciu i ataku) jednak wygrywa JW nieprzypadkowo. 3 set pokazuje, że przyjęcie Resovii jest na dużym limicie: przy zagrywce Wiśniewskiego posypali się: Zatorski na środku nie był w stanie pokryć większości boiska, bo przyjmujący stali przy liniach. Da się przegrać seta przy +6 w środku seta.
Nieprzypadkowo MVP dostał Toniutti, na tle Drzyzgi wypadł o klasę lepiej.
Diomedea
Posty: 4478
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Diomedea »

ptrlnd pisze: 5 lis 2022, o 16:39 Statystycznie lepszy procent w ataku i przyjęciu Resovii. Zdecydowaly chyba niedokładności i błędy własne w końcówkach i brak włączenia sie Defalco w meczu. Ja jestem pozytywnie zbudowany tym meczem i z czasem te końcówki będą z Resovii wyglądać lepiej. Potrzebny tu jest Rossard w takich momentach jak Defalco nie domaga i nie wiem dlaczego Medei nie dał mu się dziś pokazać.
Bloki tez podobnie. W statystykach pozycja na korzysc JW jest stosunek asow do bledow. Dodatkowo bylo sporo flotow, nie asowych ale slabiutko przyjetych przez Resovie. Obron tez wiecej w JW-nie dziwota z Popiwczakiem, Fornalem i Clevnot. Najwieksza roznica w obronach na libero. 6:1 dla Popiwczaka.

Trudno sie jednak oprzec wrazeniu, ze JW szarpal indywidualnosciami.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2022, o 16:53 przez Diomedea, łącznie zmieniany 4 razy.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Resofan »

Jeśli wypuszcza się 6 pkt przewagi, to nie można wygrać seta, a o meczu nawet nie wspominam. Dziś niestety "nie dojechał" DeFalco, a do tego w pierwszym secie bardzo pomagał mu Drzyzga. Nie bardzo rozumiem typowo włoskie uparte trzymanie na boisku sabotującego chwilami grę Amerykanina, gdy w kwadracie stoi co najmniej bardzo solidny Rossard. No chyba, ze Francuz miał jakiś uraz. Rozumiem, że Medei "budował" DeFalco, ale tym sposobem nie budował Rossarda. Bo co ten sobie pomyśli? Jak nie wchodzę przy tak grającym TJ, to kiedy wejdę?
Resovia niestety ma te dziwne przestoje o których pisałem po meczu z ZAKS-ą. To co wystarczyło na będących w średniej formie Kędzierzynian, na pewno nie wystarczy na najlepszą drużynę w PLS. Cóż, Resovię czeka jeszcze wiele pracy a teraz zobaczymy jak zareagują na porażkę. Oby się atmosfera i mental nie posypały. Mecz z AZS-em za tydzień dużo nam pokaże.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: rzr »

Zasabotował dzisiaj Medei nie wpuszczając Rossarda, akurat zabrakło tych kilku obron, kilku lepszych przyjęć. DeFalco dzisiaj na -1.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: mmb »

Fabię z każdym meczem wraca do swojej optymalnej formy ;)
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: kamil1999 »

rzr pisze: 5 lis 2022, o 16:50 Zasabotował dzisiaj Medei nie wpuszczając Rossarda, akurat zabrakło tych kilku obron, kilku lepszych przyjęć. DeFalco dzisiaj na -1.
Dokładnie
Zwłaszcza w obronie Rossard wyglądał zawsze wyśmienicie. Nawet na początku kiedy to przyjęcie jeszcze kaleczył.
Z drugiej strony to choć DeFalco oddawał punkty w tym przyjęciu to w ataku mimo wszystko był skuteczny.
Natomiast w JW zmiany trafione.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2798
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Simao »

Spodziewałem się dzisiaj porażki, ale niepokoi mnie to co stało się w trzecim secie...
Jak dla mnie coś niedopuszczalnego, jeśli marzy się o medalach. Naprawdę nie rozumiem obrońców Drzyzgi...
Nie oczekuję od Fabiana jakiejś wielkiej kreatywności, tylko i wyłącznie dokładności, to wystarczy. Mamy graczy o dużych możliwościach. Cebulj czy DeFalco, wystarczy im wyłącznie dokładna piłka. Drzyzga mógłby darować sobie szybką grę, tylko powinien skupić się na dokładności. Oczywiście piłki dla Kochana bądź Kozamernika na podwójny blok to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Jednak najbardziej krwawią oczy widząc te piłki Fabiana na lewe, żeby one były chociaż zawsze szybkie...
Medei dzisiaj na minus, nie dając szansy nawet na chwilę Rossardowi. Po co my mamy tego gracza w drużynie? Dzisiaj mecz z cyklu lepsza gra niż wynik. Mam nadzieję, że nie wpadniemy teraz w jakiś dołek po tej porażce, jak Skra po przegranym meczu z nami, który grała na wysokim poziomie.
Tak podsumowując, moim zdaniem ten trzeci set pokazuje, że jeszcze dużo pracy przed naszą drużyną i sztabem szkoleniowym. Ten set na tym poziomie powinien być wygrany przez Resovie. Strata takiej przewagi i porażka, to jednak powód do wstydu dla Resovii. Na pewno zbudowało to mocno JW. Jednak ta drużyna to faworyt ligi, więc nie ma jak na razie powodów do zmartwień. Najważniejsze, aby wrócić na zwycięską ścieżkę w kolejnym meczu.
Ostatnio zmieniony 5 lis 2022, o 17:29 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8027
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Szary Wilk »

Ja pisałem, że nie rozumiem zachwytow nad poprawą Fabiana. Grę poprawił zespół w wieku elementach, ale patrząc na grę Drzyzgi oczy krwawią. Te wystawy na lewe to momentami kryminał, gdzie Cebulj musi lewą ręka przepychać.

Defalco pewnie tęskni juz za Firlejem, bo tutaj siď jednak pomęczy. A Fabian ma taka silną pozycję w Rzeszowie, że spokojnie jeszcze ze 3 lata tam pogra.

Co do formy fizycznej, to też dalej nie widzę oszałamiających efektów, a miał na to cale lato. Na tle Janusza czy Łomacza dalej wygląda średnio
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2798
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Simao »

Do końca sezonu będzie problem na prawym w Resovii. Myślę, że powrót Muzaja to nie będzie żadna zmiana na plus. Przez długi czas może dochodzić do formy. W ataku raczej nie zagra na lepszych procentach od Buckiego. Na plus za Buckim przemawia jego zagrywka. W tym elemencie jest znacznie lepszym graczem od Muzaja i daje dużo drużynie. Tylko ma już swoje lata i będzie mu ciężko utrzymać formę na wysokim, stabilnym poziomie na przestrzeni całego sezonu.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Blanco »

rzr pisze: 5 lis 2022, o 16:50 Zasabotował dzisiaj Medei nie wpuszczając Rossarda, akurat zabrakło tych kilku obron, kilku lepszych przyjęć. DeFalco dzisiaj na -1.
Medei zasabotował, bo jego drużyna wypuściła seta, mając 12-18 xD. Już abstrahując od tego, że po pierwszym secie TJ miał ratio -5.

Jastrzębie ma obok Zawiercia najsłabszy środek z zespołów z czołówki ligi, a Fabian w pierwszym secie do środkowych raz, w drugim w trzech pierwszych akcjach Kochanowi rzuca pięć razy, a później, jak mu rzuca, to na podwójny blok non stop. A Kozamernik w trzech setach dostał cztery piłki. I to niewykorzystanie ewidentnej przewagi na środku można Drzyzdze zarzucić, choć z drugiej strony poziom przyjęcia. Boyer najlepszy w Pluslidze, ten atak, gdy Toniutti dostał taką mocno wgraną piłkę w siatkę, a Boyer strzelił z drugiej linii w czwarty metr, Chryste Panie. Bardzo dobry Fornal. Bardzo dobry Toniutti.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Resofan »

Szary Wilk pisze: 5 lis 2022, o 17:22 Ja pisałem, że nie rozumiem zachwytow nad poprawą Fabiana. Grę poprawił zespół w wieku elementach, ale patrząc na grę Drzyzgi oczy krwawią. Te wystawy na lewe to momentami kryminał, gdzie Cebulj musi lewą ręka przepychać.

Defalco pewnie tęskni juz za Firlejem, bo tutaj siď jednak pomęczy. A Fabian ma taka silną pozycję w Rzeszowie, że spokojnie jeszcze ze 3 lata tam pogra.

Co do formy fizycznej, to też dalej nie widzę oszałamiających efektów, a miał na to cale lato. Na tle Janusza czy Łomacza dalej wygląda średnio
DeFalco zagrał na 67% w ataku i 47% eff, a przy tym na -1 w punktach. Oczywiście przez Drzyzgę. Weź już chłopie przestań pisać, bo jak się czyta, to się płakać chce.
Aha, jeszcze jedno - Drzyzga tak przeszkadzał, że cała drużyna w ataku zagrała na 61/44% (lepiej niż JW). Gdyby Drzyzga zagrał dobrze, zagraliby w ataku na 98/87% i wtedy by pewnie wygrali.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Blanco »

Szary Wilk pisze: 5 lis 2022, o 17:22Te wystawy na lewe to momentami kryminał, gdzie Cebulj musi lewą ręka przepychać.
To była jedna sytuacja, w której Fabian wystawiał jedną ręką, ratując piłkę przed przejściem na stronę JW.
kamil1999
Posty: 5584
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 5 lis 2022, o 16:03 Sympatyczny, paradoksalnie, ten mecz dla Resovii w całosezonowej perspektywie, biorąc pod uwagę, że grają bez podstawowego atakującego, a Boyer takiego poziomu nie utrzyma, co jest generalnie miarą progresu Rzeszowa, że nawet z przegranych można wyciągać pozytywy. Ale oczywiście wiadomo, że tu może się jeszcze odwrócić.
Nie do końca bo:
1) O ile można zakładać, że Boyer nie utrzyma tej nieziemskiej formy to jest przestrzeń do poprawy tak u Clevenota jak i Fornala. No i Wiśniewski może grać znacznie lepiej w ataku i bloku.
2)Bucki w ataku nie był mniej skuteczny od Muzaja z zeszłego sezonu a Bucki jeszcze daje coś ekstra na zagrywce i bloku w których to Muzaj jest przeciętny. W obronie zresztą Bucki też lepszy.
hottakesbot
Posty: 1056
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: hottakesbot »

Nie no, w pierwszym secie bylo kilka tego typu smieci na lewe, na srodek bez przerwy na podwojny, jeden dyszel na srodek boiska bo mu sie nie chcialo ruszyc na czwarty metr do wystawy na kontrze...troche tego bylo. Ale ostatecznie wazniejsze bylo zostawienie Defalco na boisku, bo wiadomo ze przy lepszym przyjeciu Rossarda Drzyzdze byloby latwiej nie robic typowych dla siebie bledow.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2798
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Simao »

Blanco pisze: 5 lis 2022, o 18:35
rzr pisze: 5 lis 2022, o 16:50 Zasabotował dzisiaj Medei nie wpuszczając Rossarda, akurat zabrakło tych kilku obron, kilku lepszych przyjęć. DeFalco dzisiaj na -1.
Medei zasabotował, bo jego drużyna wypuściła seta, mając 12-18 xD. Już abstrahując od tego, że po pierwszym secie TJ miał ratio -5.

Jastrzębie ma obok Zawiercia najsłabszy środek z zespołów z czołówki ligi, a Fabian w pierwszym secie do środkowych raz, w drugim w trzech pierwszych akcjach Kochanowi rzuca pięć razy, a później, jak mu rzuca, to na podwójny blok non stop. A Kozamernik w trzech setach dostał cztery piłki. I to niewykorzystanie ewidentnej przewagi na środku można Drzyzdze zarzucić, choć z drugiej strony poziom przyjęcia. Boyer najlepszy w Pluslidze, ten atak, gdy Toniutti dostał taką mocno wgraną piłkę w siatkę, a Boyer strzelił z drugiej linii w czwarty metr, Chryste Panie. Bardzo dobry Fornal. Bardzo dobry Toniutti.
Na pewno nie ma tragedii, ten trzeci set do zapomnienia. Najważniejsze, aby cała drużyna, a przede wszystkim sztab trenerski wyciągnął odpowiednie wnioski. Trzeba dalej robić swoje, ta porażka była wkalkulowana. Szkoda, że w trzech setach, ale taka porażka paradoksalnie może przynieść wiele dobrego, przy wyciągnięciu odpowiednich wniosków. Trzeba pilnować tego drugiego miejsca w tabeli, walczyć dalej. Podchodzić z pełnym zaangażowaniem do kolejnych meczy i treningów, a to na pewno zaprocentuje na końcu. Dzisiaj, gdyby po drugiej stronie siatki była jakaś inna drużyna PlusLigi to Resovia wygrałaby ten mecz. Już nie brakuje dużo tej drużynie, aby wygrywać z najlepszymi. JW w tej chwili wyróżnia się na tle innych drużyn w naszej lidze. Jak już zostało to zauważone, ich słaby punkt to środek siatki i Drzyzga nie wykorzystał tego za bardzo. Zadecydowały błędy własne drużyny w ważnych momentach i takie niechlujstwo, brak odpowiedniej organizacji, poszanowania piłki i zimnej krwi. To wszystko jest do poprawy i można to zrobić, trzeba ciągle nad tym pracować.
ptrlnd
Posty: 340
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: ptrlnd »

Akurat Fabian w tym meczu nie był największym sabotującym. Jasne, przy Toniuttim z drugiej strony wyglądał momentami jak junior (ten dyszel z linii 9 metra, który dolatuje na środek boiska brr...). Miał kilka baboli na lewe takich, że przyjmujący po prostu ratowali się, żeby nie wpaść w siatkę. Do tego niewykorzystana przewaga na środku (choć przyjęcie nie ułatwiało). Moim zdaniem najbardziej zawinił Medei. Zabrakło szybkich zmian, szczególnie Rossarda, który mógłby uspokoić przyjęcie i być może podbić kilka piłek. Jak dla mnie Resovia na ten moment to za bardzo jednowymiarowa drużyna, trochę jak Skra z Kooyem i Ebadipurem w tamtym sezonie na przyjęciu. Do Fabiana potrzeba kogoś, kto te procenty wykręca lepsze, lub do tej pary przyjmujących potrzeba rozgrywającego, który potrafi grać z pola.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2798
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: Simao »

ptrlnd pisze: 5 lis 2022, o 19:05 Akurat Fabian w tym meczu nie był największym sabotującym. Jasne, przy Toniuttim z drugiej strony wyglądał momentami jak junior (ten dyszel z linii 9 metra, który dolatuje na środek boiska brr...). Miał kilka baboli na lewe takich, że przyjmujący po prostu ratowali się, żeby nie wpaść w siatkę. Do tego niewykorzystana przewaga na środku (choć przyjęcie nie ułatwiało). Moim zdaniem najbardziej zawinił Medei. Zabrakło szybkich zmian, szczególnie Rossarda, który mógłby uspokoić przyjęcie i być może podbić kilka piłek. Jak dla mnie Resovia na ten moment to za bardzo jednowymiarowa drużyna, trochę jak Skra z Kooyem i Ebadipurem w tamtym sezonie na przyjęciu. Do Fabiana potrzeba kogoś, kto te procenty wykręca lepsze, lub do tej pary przyjmujących potrzeba rozgrywającego, który potrafi grać z pola.
Bardzo trafna ocena i myślę, że obiektywna. Zgadzam się 👏
Dzisiaj bardzo dobry mecz Kuby Buckiego. Muzaj, jestem wręcz pewny, że nie zagrałby lepiej. Ubiegły sezon miał nadspodziewanie dobry, ale grał od początku sezonu i mógł spokojnie dochodzić do formy. Przypomnę pierwsze kilka meczy w zeszłym sezonie na poziomie 30 kilku procent w ataku. Były chyba nawet jakieś mecze poniżej 30% w ataku, to jest wręcz tragedia. Przeważnie był trzecią opcją w ataku. Szkoda, że Bucki nie jest trochę młodszy. To gracz lepszy (bardziej regularny, stabilny) we wszystkich elementach od Muzaja. W kolejnym sezonie potrzebny jest bardziej pewny i stabilny atakujący za Muzaja. Tylko tutaj pytanie, kim mógłby być ten gracz..., jeśli obcokrajowiec to kosztem Kozamernika w szóstce. Ciężko o Polaka na odpowiednim poziomie, a ze względu na to jak są zbudowane skrzydła, problemy z limitami, potrzebny byłby polski środek. Z drugiej strony Fabian lubi grać z atakującym, tak więc lepiej postawić na mocnego atakującego z zagranicy kosztem Kozamernika. Słoweńca można łatwiej uzupełnić polskim środkowym, zachowując odpowiednią jakość, poziom. Myślę, że potrzebne byłyby dwie korekty w szóstce. Na pewno atak i środek, zmiana wymuszona przy zagranicznym atakującym.
buzinga
Posty: 1286
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka VIII

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 5 lis 2022, o 18:58
Nie do końca bo:
1) O ile można zakładać, że Boyer nie utrzyma tej nieziemskiej formy to jest przestrzeń do poprawy tak u Clevenota jak i Fornala. No i Wiśniewski może grać znacznie lepiej w ataku i bloku.
2)Bucki w ataku nie był mniej skuteczny od Muzaja z zeszłego sezonu a Bucki jeszcze daje coś ekstra na zagrywce i bloku w których to Muzaj jest przeciętny. W obronie zresztą Bucki też lepszy.
Ogólnie do Resovii podchodzę z dużym dystansem. Tzn obserwuje na spokojnie. Można zarzucić Boyerowi że nie utrzyma formy do końca sezonu, ale przecież Cebulj regularnie zaczyna sezon z niezłą formą po reprezentacji, a potem zjeżdża w dół. Generalnie cały Rzeszów, który był na rozgrywkach reprezentacyjnych wygląda bardzo dobrze fizycznie. Ciekawe jak Medei oklei wszystkie elementy zespołowe i co zobaczymy w dalszej części sezonu jak już z formy przywiezionej z sezonu reprezentacyjnego zostaną tylko wspomnienia. Nie twierdzę, że Resovia nie będzie groźna, nie twierdzę, że nie zdobędą medalu. Twierdzę, że trzeba usiąść do tego na spokojnie, bo i Drzyzga w najważniejszych meczach może zacząć upraszczać grę, DeFalco może wyglądać jak podczas najważniejszych spotkań USA i na koniec może zostać im poleganie na biednym Muzaju. Oczywiście może być zupełnie odwrotnie, ale zaznaczam: do lutego to nie ma sensu się kimkolwiek nadmiernie podniecać. Jedynie Skra może zacząć się bać, bo ich sytuacja wygląda delikatnie ujmując nieciekawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”