PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

dedede
Posty: 545
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: dedede »

Szary Wilk pisze: 17 gru 2022, o 18:23 To nie jest Orduna. A poza tym, to zasługa Kovacevicia, nie Winiarskiego. Winiarski na razie w sumie nie robi nic. Nie podejmuje żadnych decyzji, które mogłyby obronić jego warsztat. Wręcz przeciwnie - betonuje do granic możliwości. Ora jednym składem, który ora jednym zawodnikiem. Duży plus względem zeszłego sezonu to transfer Kwolka, który zabezpiecza przyjęcie. Danani wbrew krytyce też jest lepszy od Żurka. Prawda jest taka, że ten zespół na obecną chwilę to samograj i jeszcze nie mieli żadnego kryzysu. Jak się zacznie kryzys (np wyczerpanie czy kontuzja Kovacevicia lub po prostu słaba forma zespołu, jakaś wyjątkowa sytuacja etc), to wtedy Winiarski będzie miał okazję się popisać i według mnie będzie bezradny.
Wszystko się okaże na razie jeszcze Winiarski nic nie przegrał
Nuriel
Posty: 846
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Nuriel »

Mam wrażenie, że w siatkówce nie-betonowi trenerzy są trochę jak jednorożce...

Może ktoś mądry jest mi w stanie wytłumaczyć skąd to się bierze, bo naprawdę czasami z boku wygląda to po prostu absurdalnie.
Ja rozumiem zgranie, budowanie zawodników, inne różne rzeczy. Sam zresztą długo broniłem betonu Grbicia (który mimo wszystko się obronił), ale są sytuacje, gdy nawet bardzo się starając po prostu nie jestem w stanie znaleźć żadnego, nawet naciąganego, wytłumaczenia.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: hottakesbot »

Winiarski w Zawierciu to ten sam przypadek co Nawrocki w Skrze, po prostu dostal za mocny skład żeby od razu zaliczać poważne wpadki. Tylko biorąc pod uwagę potencjał graczy których ma, to na grę Zawiercia nie da się patrzeć.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Szary Wilk »

dedede pisze: 17 gru 2022, o 18:30
Szary Wilk pisze: 17 gru 2022, o 18:23 To nie jest Orduna. A poza tym, to zasługa Kovacevicia, nie Winiarskiego. Winiarski na razie w sumie nie robi nic. Nie podejmuje żadnych decyzji, które mogłyby obronić jego warsztat. Wręcz przeciwnie - betonuje do granic możliwości. Ora jednym składem, który ora jednym zawodnikiem. Duży plus względem zeszłego sezonu to transfer Kwolka, który zabezpiecza przyjęcie. Danani wbrew krytyce też jest lepszy od Żurka. Prawda jest taka, że ten zespół na obecną chwilę to samograj i jeszcze nie mieli żadnego kryzysu. Jak się zacznie kryzys (np wyczerpanie czy kontuzja Kovacevicia lub po prostu słaba forma zespołu, jakaś wyjątkowa sytuacja etc), to wtedy Winiarski będzie miał okazję się popisać i według mnie będzie bezradny.
Wszystko się okaże na razie jeszcze Winiarski nic nie przegrał
No tak. Nie przegrał jeszcze ani Ligi, ani Ligi Mistrzów. Zespół ma łącznie tylko 3 porażki (w tym jedna w LM), ale nie można orać całego sezonu bazując na jednym lub dwóch zawodnikach w ataku. To nawet Banks dziś zalecił zawodnikom odpuszczanie prawego ataku ze środkiem i skupienie się na Kwolku i Kovaceviciu. I Uros dziś wykręcił 23/43. W wygranej pomógł Dulski, który dał świetną zmianę (6/10 + as) i w nagrodę zaliczył zjazd do bazy na ti break :D

W play off PlusLigi i Ligi Mistrzów może już ten Uros oddychać rękawami, a poza tym jeden mecz mu nie wyjdzie i można gasić światło. Więc okej, udaje im się, ale to jest stąpanie po cienkim lodzie.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Szary Wilk »

Szary Wilk pisze: 17 gru 2022, o 18:36
dedede pisze: 17 gru 2022, o 18:30
Szary Wilk pisze: 17 gru 2022, o 18:23 To nie jest Orduna. A poza tym, to zasługa Kovacevicia, nie Winiarskiego. Winiarski na razie w sumie nie robi nic. Nie podejmuje żadnych decyzji, które mogłyby obronić jego warsztat. Wręcz przeciwnie - betonuje do granic możliwości. Ora jednym składem, który ora jednym zawodnikiem. Duży plus względem zeszłego sezonu to transfer Kwolka, który zabezpiecza przyjęcie. Danani wbrew krytyce też jest lepszy od Żurka. Prawda jest taka, że ten zespół na obecną chwilę to samograj i jeszcze nie mieli żadnego kryzysu. Jak się zacznie kryzys (np wyczerpanie czy kontuzja Kovacevicia lub po prostu słaba forma zespołu, jakaś wyjątkowa sytuacja etc), to wtedy Winiarski będzie miał okazję się popisać i według mnie będzie bezradny.


Wszystko się okaże na razie jeszcze Winiarski nic nie przegrał

No tak. Nie przegrał jeszcze ani Ligi, ani Ligi Mistrzów. Zespół ma łącznie tylko 3 porażki (w tym jedna w LM), ale nie można orać całego sezonu bazując na jednym lub dwóch zawodnikach w ataku. To nawet Banks dziś zalecił zawodnikom odpuszczanie prawego ataku ze środkiem i skupienie się na Kwolku i Kovaceviciu. I Uros dziś wykręcił 23/43. W wygranej pomógł Dulski, który dał świetną zmianę (6/10 + as) i w nagrodę zaliczył zjazd do bazy na ti break :D

W play off PlusLigi i Ligi Mistrzów może już ten Uros oddychać rękawami, a poza tym jeden mecz mu nie wyjdzie i można gasić światło. Więc okej, udaje im się, ale to jest stąpanie po cienkim lodzie.

Nuriel pisze: 17 gru 2022, o 18:34 Mam wrażenie, że w siatkówce nie-betonowi trenerzy są trochę jak jednorożce...

Może ktoś mądry jest mi w stanie wytłumaczyć skąd to się bierze, bo naprawdę czasami z boku wygląda to po prostu absurdalnie.
Ja rozumiem zgranie, budowanie zawodników, inne różne rzeczy. Sam zresztą długo broniłem betonu Grbicia (który mimo wszystko się obronił), ale są sytuacje, gdy nawet bardzo się starając po prostu nie jestem w stanie znaleźć żadnego, nawet naciąganego, wytłumaczenia.
Akurat beton Grbicia do betonu Winiarskiego to trochę jak porównanie grubości tektury do ściany :D

PS - Naprawcie to cytowanie, bo już przez dłuższy czas się chrzani.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2022, o 18:40 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Winiarskiego bronią wyniki, ale:

1. Zawiercie z czołówki ma najgorszy rozkład ataku;
2. Jak masz przyjmującego, który robi 5.6 pkt/set na 54/36 procent, to w takiej średniawkowej, ligowej grze wygrasz większość meczów, niekoniecznie będziesz wygrywać gdy przyjdzie co do czego w marcu, kwietniu i maju;
3. Jest połowa grudnia, Kovacevic ma już na koncie +600 ataków, a mówimy o najmniej ważnej części sezonu, zobaczymy czy on w takiej formie będzie w kwietniu po całosezonowej orce.

Resovia 2016 bis na ten moment.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: ciorny17 »

Zaksa pozazdrościła Lublinowi I zaczyna 3 seta od 11:1
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Szary Wilk »

Frekwencja w Kędzierzynie-Koźlu dopisuje jak widzę.

PS - Ciekawostka jest taka, że Kaczmarek w meczach z czołówką w tym sezonie wygląda jeszcze słabiej niż Konarski.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Blanco »

Ja nie wiem, jakim cudem Tavares może być umieszczany w szóstce I rundy, ta gra Zawiercia wygląda jeszcze bardziej cynicznie niż Resovii 2012/13 (2011/2012 w sumie też), tym bardziej, że Kowal miał słabszych/i bardziej siermiężnych przyjmujących, ale siatkówka to nie jest jazda figurowa, że się dostaje punkty za styl, liderują, przegrali 3 mecze w sezonie, robiąc to z przeciętnym atakującym i przeciętnym środkiem, więc wstrzymajcie konie z tym zwalnianiem Winiara.
hottakesbot
Posty: 1063
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk pisze: 17 gru 2022, o 18:48 Frekwencja w Kędzierzynie-Koźlu dopisuje jak widzę.

PS - Ciekawostka jest taka, że Kaczmarek w meczach z czołówką w tym sezonie wygląda jeszcze słabiej niż Konarski.
Trudno się dziwić że taka frekwencja: pogoda, mało atrakcyjny rywal, ostatni weekend przed świętami, no i kibice Zaksy czekają az Bartosz Bucko przyjdzie do składu.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Szary Wilk »

Butryn ma taki wyraz twarzy, jakby grał pod groźbą jakichś tortur albo coś. Nie wiem czy bardziej nieszczęśliwego siatkarza widziałem w ostatnim czasie. I to może tłumaczy jego słabszą ostatnio formę.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2022, o 19:40 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 2 razy.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kibic_siatki »

Szary Wilk pisze: 17 gru 2022, o 19:26 Butryn ma taki wyraz twarzy, jakby grał pod groźbą jakichś tortur albo coś. Nie wiem czy bardziej nieszczęśliwego siatkarza widziałem w ostatnim czasie. I to może tłumaczy jego słabszą ostatnio formę.
Może ma dziwny wyraz twarzy, ale sam wygrał AZS 4 seta. Terminator :D
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: buzinga »

Dopiero włączyłem mecz. Co się dzieje, że w Zaksie nie ma Janusza i Shoji'ego?
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Blanco »

14 punktów Butryna w czwartym secie. O bony, uwielbiam.

16-11 dla Zaksy w czwartym secie, wchodzi Karol na zagrywkę. 6 zagrywek, 3 asy, 2 czasy wzięte przez Fina. Zszedł przy 17-16 dla Zaksy, bo Żaliński wybił na podwójnym.
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Arw165 »

buzinga pisze: 17 gru 2022, o 19:39 Dopiero włączyłem mecz. Co się dzieje, że w Zaksie nie ma Janusza i Shoji'ego?
Shoji chory, o Januszu nic nie wiadomo.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Matson »

Blanco pisze: 17 gru 2022, o 19:16 Ja nie wiem, jakim cudem Tavares może być umieszczany w szóstce I rundy, ta gra Zawiercia wygląda jeszcze bardziej cynicznie niż Resovii 2012/13 (2011/2012 w sumie też), tym bardziej, że Kowal miał słabszych/i bardziej siermiężnych przyjmujących, ale siatkówka to nie jest jazda figurowa, że się dostaje punkty za styl, liderują, przegrali 3 mecze w sezonie, robiąc to z przeciętnym atakującym i przeciętnym środkiem, więc wstrzymajcie konie z tym zwalnianiem Winiara.
Co ciekawe Grozer ani razu nie dostał tylu piłek, ile dzisiaj dostał Uros. A jest dopiero połowa sezonu :o
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: tomasol »

Fajnie, że wyciągnęliśmy tego czwartego seta z 10:16, ale trochę żenua jest ten mecz. ZAKSA się męczy, AZS kopie po czole (poza Butrynem ale od połowy czwartego seta), i w sumie w takich sytuacjach często kończy się pięciosetówką. Ciekawe czy Butryn nie ostygnie trochę w przerwie, jak nie to może nawet wyciągniemy wygraną z tego meczu.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Szary Wilk »

Ależ końcówka Karola Butryna. Wszystko kończył. 19/35 (55/40 %) + 3 asy +3 bloki. Wielki powrót Butryna.

Dla porównania Kaczmarek 13/37 (35/19 %) + 1 as + 1 blok. W sumie Kaczmarek w tym sezonie zagrał tylko 4 dobre mecze (Olsztyn I, Lublin, Radom, Lwów)

Myślę, że o to chodzi w byciu atakującym, żeby brać na siebie ciężar gry, a bez Semeniuka to na razie nie ma kto go brać. O ile jeszcze Śliwka wywiązuje się ze swoich zadań w ofensywie (chociaż blokiem i zagrywką to za bardzo nie pomaga, o przyjęciu nie wspomnę), tak Kaczmarek niestety zawodzi. A jak się podliczy jego mecze nawet z szeroką czołówką (czyli wliczając Nysę,Projekt i Trefl) to i tak chyba może być poniżej 40 % w ataku.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7987
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Blanco pisze: 17 gru 2022, o 19:16 Ja nie wiem, jakim cudem Tavares może być umieszczany w szóstce I rundy, ta gra Zawiercia wygląda jeszcze bardziej cynicznie niż Resovii 2012/13 (2011/2012 w sumie też), tym bardziej, że Kowal miał słabszych/i bardziej siermiężnych przyjmujących, ale siatkówka to nie jest jazda figurowa, że się dostaje punkty za styl, liderują, przegrali 3 mecze w sezonie, robiąc to z przeciętnym atakującym i przeciętnym środkiem, więc wstrzymajcie konie z tym zwalnianiem Winiara.
A kto miałby być umieszczany w szóstce rundy? Tavares jest przeceniany, to inna sprawa.

Za styl nie przyznaje się punktów, tu problemem jest krótkoterminowe prowadzenie drużyny (i Dulski to wierzchołek góry lodowej). Resovia w sezonie 15/16 kupiła sobie Finał Four LM, na farcie zrobiła finał ligi siłą jednego zawodnika - i nie było żadnego peaku na finały, a 0-9, bo Bartek Kurek padł.

Jak to się skończy w kwietniu i maju, to rzeczywiście zobaczymy.
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kuchcik77 »

Potknęła się Zaksa...blokuje i kontruje....one man show Butryn.ps Janusz nie gra bo?
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: buzinga »

Arw165 pisze: 17 gru 2022, o 19:40 Shoji chory, o Januszu nic nie wiadomo.
No to Olsztyn ma duże szanse wygrać dzisiejszy mecz ;) Dała im się Zaksa rozegrać. Przynajmniej z tego co widziałem w 4 secie, bo dopiero od 4 oglądam.

Haha z Banachem w 6 to się tego wygrać nie da. Lepiej było przebrać Staszewskiego za libero i możliwe że 3 pkt zostałby w Kędzierzynie. A tak idzie na porażkę.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: tomasol »

Spał AZS przez większość meczu, ale obudził się w odpowiednim momencie. Chyba będzie pierwsze od lat zwycięstwo w Kędzierzynie. Ale jak nie z taką ZAKSĄ to z jaką ??? Naprawdę wstyd byłoby to przegrać.
Szary Wilk
Posty: 8042
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Szary Wilk »

Cichy MVP Jankiewicz. Wszedł i zaczął grać do Butryna wszystko jak leci. Finalnie z meczu prawie przegranego jest wygrany.

Ciekawostka jest taka, że ludzie marudzili, że przy Tuanidze Butrynowi będzie dużo lepiej niż przy Firleju. Chociaż te piłki czasem były ciut niedokładne, to jednak współpraca między nimi nieporównywalnie lepsza niż z Amerykaninem.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2022, o 19:52 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1449
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Arw165 »

Myślałam, że Adrian też ma kontuzję, że dopiero teraz wchodzi na boisko. Przespał trener gruszki.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: buzinga »

kuchcik77 pisze: 17 gru 2022, o 19:44 Potknęła się Zaksa...blokuje i kontruje....one man show Butryn.ps Janusz nie gra bo?
Przed chwilą zostało powiedziane, że tak samo jak Shoji chory.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: buzinga »

Arw165 pisze: 17 gru 2022, o 19:52 Myślałam, że Adrian też ma kontuzję, że dopiero teraz wchodzi na boisko. Przespał trener gruszki.
No sprawdził sobie Banacha na pełnym dystansie ;)
Heimlock
Posty: 627
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: Heimlock »

Wrócił Karol Młot do świetnej formy dzisiaj. Lipiński i Andringa też dorzucili coś od siebie.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2022, o 20:27 przez Heimlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: tomasol »

No i jest po latach zwycięstwo w Kędzierzynie, dzięki Butrynowi, Lipińskiemu, 12 asom oraz Banachowi i Stępniowi. Gra AZS w tym sezonie mocno w kratkę, często przeciętnie, ale potrafi sprawić miłe niespodzianki. Cóż, uroki grania co trzy dni, chcieli prezesi to mają, kontuzje, infekcje i można sobie w tydzień nawet trzy porażki zaliczyć. Bo punkty cenne, ale udało się Olsztynowi trafić okienko gdzie Kędzierzyn przetrzebiły kłopoty zdrowotne. I długo zanosiło się na to, że nie uda się tego wykorzystać. Brawa dla AZS-u, że wyciągnął przegrany już wydawało się mecz.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: kibic_siatki »

Granie rezerwowymi (Banachem i Stępniem) przeciwko niezłemu zespołowi skończyło się porażką Zaksy. Prowadzili 2:1 w setach i 16:10 w czwartym. Akurat popatrzyłem wtedy w statystyki i skuteczność skrzydłowych była taka sama jak w końcu meczu ok. 40 % dość równo bez większych odchyleń. Środkowi dużo dokładali (Paszycki). Nie zawsze da się przeciętnym składem robić wyniki ponad stan.
AZS grał średnio, bez wiary w wygranie. Nagle wykreował się lider do którego szły wszystkie piłki i mecz się odwrócił. Brawo Butryn, gratulacje dla Olsztyna.
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka XVI

Post autor: pwpl97 »

Szary Wilk pisze: 17 gru 2022, o 19:26 Butryn ma taki wyraz twarzy, jakby grał pod groźbą jakichś tortur albo coś. Nie wiem czy bardziej nieszczęśliwego siatkarza widziałem w ostatnim czasie. I to może tłumaczy jego słabszą ostatnio formę.
Co Ty chłopie gadasz.. pokaż mi zawodnika ktory robi 14 pkt w jednym secie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”