PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

buzinga
Posty: 1290
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: buzinga »

Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 13:57
Drzyzgi w kadrze nie będzie i to już zostało zdecydowane choćby cuda wyczyniał w play offach. O tym nie decydują względy sportowe, bo gdyby te decydowały, to na IO byłby on a nie Łomacz. I nie doszukuj się w takich wyborach teorii spiskowych.
Dla mnie optymalnie wygląda następująca hierarchia:
1. Janusz
2. FIrlej
3. Drzyzga
4. Kubicki

W razie problemów zdrowotnych kogoś z dwójki Janusz-Firlej potrzebujemy doświadczonego trójki. Drzyzga wiele lepszy od Firleja nie jest, a że Janek to rozwojowy zawodnik warto w niego inwestować. Jakby jednak Fabian zagrał mocne PO wtedy można się zastanowić czy nie warto przesunąć go na 2. Na razie widać, że nie dojechał w PP. W lidze nie mam do niego pretensji za porażki np z Kędzierzynem, bo mecz widziałem i niewiele mógł tam zrobić. W Pucharze jednak był jednym z ojców porażki. Swoją drogą dość kompromitującej. Nie oczekuje, że W PO poprowadzi Resovię do mistrzostwa. Dwie dobre serie z półfinale i kolejna okraszone niech będzie, że przykładowo brązowym medalem przy dobrej grze rozgrywającego byłyby bardzo w porządku. Tyle, że Fabian nie za bardzo dojeżdża jak zaczyna się granie pod presją i upraszcza przez to grę. Co największą zbrodnią nie jest, ale jak przy tym zaczyna gubić rozkład taktyczny to już mamy poważny problem. A to mu się dość często (nie zawsze) zdarza.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: michal1983 »

Przecież to nic nowego że „środowisko” próbuje wywierać w taki czy inny sposób presję. Mnie to nie dziwi.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Rusticola »

Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 14:43
Pomocniczka pisze: 6 kwie 2023, o 14:15 Jan Such na łamach plusliga.pl już ogłaszał, że IDEALNA para rozgrywających to Janusz Drzyzga.
Nie wiem co dziwnego jest w tym, że facet znający się na siatkówce powiedział rzecz oczywistą? Oczywistą dlatego, że chyba dla każdego kto nie kieruje się uprzedzeniami oczywistym jest, że dwóch najlepszych polskich rozgrywających, to obecnie Janusz i Drzyzga.
Firlej left chat...
Pomocniczka
Posty: 2182
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Resofan pisze: 6 kwie 2023, o 14:43
Pomocniczka pisze: 6 kwie 2023, o 14:15 Jan Such na łamach plusliga.pl już ogłaszał, że IDEALNA para rozgrywających to Janusz Drzyzga.
Nie wiem co dziwnego jest w tym, że facet znający się na siatkówce powiedział rzecz oczywistą? Oczywistą dlatego, że chyba dla każdego kto nie kieruje się uprzedzeniami oczywistym jest, że dwóch najlepszych polskich rozgrywających, to obecnie Janusz i Drzyzga.
Mało jest osób tak obiektywnych jak ja, ale ja bym Drzyzgi do żadnej drużyny nie wziął, o kadrze narodowej nie wspominając. Uważam, że to jest oczywiste dla każdego, co się zna na siatkówce.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

kuki91 pisze: 6 kwie 2023, o 12:42 Tylko bez farmazonów jak "wybrali ze zwycięskiej drużyny" blablalba.
Skoro twierdzisz, że to farmazon, to przytocz proszę MVP z jakiegoś sensownego turnieju, meczu, który został wybrany z przegranej ekipy :) to po prostu "niepisana zasada", która obowiązuje.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
druid9999
Posty: 103
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: druid9999 »

Streeter pisze: 6 kwie 2023, o 15:25
kuki91 pisze: 6 kwie 2023, o 12:42 Tylko bez farmazonów jak "wybrali ze zwycięskiej drużyny" blablalba.
Skoro twierdzisz, że to farmazon, to przytocz proszę MVP z jakiegoś sensownego turnieju, meczu, który został wybrany z przegranej ekipy :) to po prostu "niepisana zasada", która obowiązuje.

Streeter
W sumie ja sobie przypominam tylko z turniejów ważnych jak na IO 2012 był Murillo MVP, ale dawno było.
Pomocniczka
Posty: 2182
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Nie wiem czy się liczy, bo to jednak Skra, ale Maniek MVP F3+S LM.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: bryt.bryt »

Janusz Drzyzga byłby doskonałym rozgrywającym.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: JootPe2 »

AZS bez Poręby (mięśnie brzucha). Warta bez Kwola. Co się z nim stało? Pewnie zara powiedzą na antenie.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Olsztyn w najsilniejszym możliwym składzie a Zawiercie bez Kwolka. IMO faworytem Olsztyn
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

Karlitzek do zmiany. Po tym co dzisiaj pokazuje to Leon wraz z Frommem mogą go uczyć jak przyjmować zagrywkę
Problem jest też jednak taki, że bez Karlitzka siła ofensywna może być za słaba bo Lipiński gra jak gra
Arw165
Posty: 1443
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Arw165 »

Może to nerwy, ale Olsztyn musi dzisiaj wykorzystać brak Kwolka, jeśli chcą mieć szanse w tej parze.
sroka88
Posty: 119
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: sroka88 »

AZS to jak na razie nie dojechał jeszcze z Olsztyna. Grają jak sparaliżowani. Do tego nic zagrywką nie mogą trafić.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 6 kwie 2023, o 15:25
kuki91 pisze: 6 kwie 2023, o 12:42 Tylko bez farmazonów jak "wybrali ze zwycięskiej drużyny" blablalba.
Skoro twierdzisz, że to farmazon, to przytocz proszę MVP z jakiegoś sensownego turnieju, meczu, który został wybrany z przegranej ekipy :) to po prostu "niepisana zasada", która obowiązuje.

Streeter
Fornal wczoraj ;)
sroka88
Posty: 119
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: sroka88 »

Nic ten Olsztyn dzisiaj nie gra, nie da się na to patrzeć. Druga strona medalu , że bez rozgrywającego nie da się grać, bo to co dzisiaj obaj wyprawiają to jest jakaś parodia siatkówki.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: kamil1999 »

sroka88 pisze: 6 kwie 2023, o 17:50 Nic ten Olsztyn dzisiaj nie gra, nie da się na to patrzeć. Druga strona medalu , że bez rozgrywającego nie da się grać, bo to co dzisiaj obaj wyprawiają to jest jakaś parodia siatkówki.
Największą parodię Olsztyn zrobił i tak na przyjęciu i na zagrywce. Gdyby Hawryluka z Karlitzkiem podmienić na Piechockiego z Kooyem to przypuszczam ,że Olsztynowi lepiej by się przyjmowało. Zresztą nawet Andringa zaczął popełniać błędy, Z kolei na zagrywce masa błędów.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: hubert »

Pytanie czy Olsztyn wygra seta w tej rywalizacji ? NIe wiem, oglądam Nysę, Ślepsk, Lubin o lepszych zespołach nie mówiąc i widzę walkę, ambicję. Oglądam AZS i jedno wielkie "mam to gdzieś". Są w tym miejscu tabeli a nie niżej bo raz na kilka meczów siądzie zagrywka i tyle.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Pomocniczka
Posty: 2182
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Orzi pisze: 6 kwie 2023, o 17:32
Streeter pisze: 6 kwie 2023, o 15:25
kuki91 pisze: 6 kwie 2023, o 12:42 Tylko bez farmazonów jak "wybrali ze zwycięskiej drużyny" blablalba.
Skoro twierdzisz, że to farmazon, to przytocz proszę MVP z jakiegoś sensownego turnieju, meczu, który został wybrany z przegranej ekipy :) to po prostu "niepisana zasada", która obowiązuje.

Streeter
Fornal wczoraj ;)
Jak chodzi o pojedyncze mecze to na pewno Świderski po powrocie do Polski.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

Pomocniczka pisze: 6 kwie 2023, o 18:52
Orzi pisze: 6 kwie 2023, o 17:32
Streeter pisze: 6 kwie 2023, o 15:25

Skoro twierdzisz, że to farmazon, to przytocz proszę MVP z jakiegoś sensownego turnieju, meczu, który został wybrany z przegranej ekipy :) to po prostu "niepisana zasada", która obowiązuje.

Streeter
Fornal wczoraj ;)
Jak chodzi o pojedyncze mecze to na pewno Świderski po powrocie do Polski.
No Świdra to i ja pamiętam, ale to już trochę temu było :) a Fornal rzeczywiście, choć tu bym mimo wszystko uznał, że ten mecz wygrało Jastrzębie - ten tie break to nawet zawodnikom raczej był obojętny :) aczkolwiek technicznie no to masz rację, wczoraj to miało miejsce :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Mosze Bernsztajn »

hubert pisze: 6 kwie 2023, o 18:28 Pytanie czy Olsztyn wygra seta w tej rywalizacji ? NIe wiem, oglądam Nysę, Ślepsk, Lubin o lepszych zespołach nie mówiąc i widzę walkę, ambicję. Oglądam AZS i jedno wielkie "mam to gdzieś". Są w tym miejscu tabeli a nie niżej bo raz na kilka meczów siądzie zagrywka i tyle.
Niestety trudno mi z tym polemizować. Od dawna najbardziej wkurzającą rzeczą, jaka regularnie pojawia się w grze AZS-u jest brak woli walki i szybko spuszczone głowy. Klasyka i właśnie dziś to oglądaliśmy. Nie dojechał w zasadzie nikt. Walka gołej pupy z batem.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

O meczu nie ma sensu pisać, dzisiaj drugie starcie, które może mieć inny scenariusz, choć nie obraziłbym się oczywiście, gdybyśmy mieli powtórkę z wczoraj.
Dobrze wyglądaliśmy i ciekawe na ile to wynika z naszej dyspozycji, a ile z tego, że Olsztyn prezentował się bardzo słabo. Słowa uznania należą się Walińskiemu. W sezonie regularnym nie grał prawie wcale, a gdy już grał, to niestety słabiutko. Śladu nie było po tym zawodniku, który jeszcze rok temu bardzo przyzwoicie grał w Cuprum, a gdzie mu tam było do formy, w której walczył w naszych barwach parę lat temu o medal. Wczoraj natomiast spisał się fantastycznie. Pochwalić należy również Dananiego, który chyba się ogarnął na dobre, i Konarskiego. Chcę wierzyć, że Konar w play-offach regularnie będzie grał na tym poziomie, takiego Konara potrzebujemy, jeśli chcemy wywalczyć znów medal.
Wieczorem trzeba wygrać i ze względnym komfortem jechać na trzeci, najlepiej ostatni w tej rywalizacji, mecz.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: ciorny17 »

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że od momentu kontuzji Tuanigi i dołączenia Pająka w ekipie Akademików jest tak na oko mniej o jakieś pół tego co było energii i jakiejkolwiek ekspresji?

Wczoraj to już odniosłem wrażenie, że tam wszyscy są sobą zmęczeni i ta gra to bardziej snucie się po boisku jak jakakolwiek walka. Butryn o ile wcześniej czy to z pretensjami czy coś po nieudanej akcji miał chociaż cząstkę emocji, tak wczoraj nic na nim kompletnie wrażenia nie robiło.

Natomiast świetnie wyglądało Zawiercie, a Waliński godnie zastąpił Kwolka. Co do Konarskiego to w cyfrach fantastycznie, ale i tak na kontrach chowany, a wszystko co się dało Tavares pchał przez lewe skrzydło.
Kłamca.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: lukecik »

ciorny17 pisze: 7 kwie 2023, o 11:38Co do Konarskiego to w cyfrach fantastycznie, ale i tak na kontrach chowany, a wszystko co się dało Tavares pchał przez lewe skrzydło.
Oj tu bym się nie zgodził. Nie ma chyba nigdzie takich statystyk, by zobaczyć, kto ile dostał piłek na kontrach, ale dystrybucja wczoraj naprawdę mogła się podobać (mam na myśli skrzydła, bo środka jednak trochę mi zabrakło tradycyjnie). Konar w pewnym momencie wszystko kończył jak w transie i kontry też dostawał. Znamienny niech będzie fakt, że Dawid dostał najwięcej piłek (21). Chyba pierwszy raz coś takiego się stało na wszystkie te mecze, które Konar grał razem z Urosem.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: MAG siatki »

hottakesbot pisze: 3 kwie 2023, o 17:57
MAG siatki pisze: 3 kwie 2023, o 15:31 Szkoda, że nikt tu nie pisze o terminarzu. Bo wbrew pozorom ten kalendarz (dla jednych wyborny, a dla innych zabójczy) może odegrać w tej rywalizacji kluczowe znaczenie !!! Patrz mecz ZAKSA - Projekt. Gra w święta to poroniony pomysł. Rozumiem jeszcze poniedziałek-wtorek (byłbym to w stanie przetrawić), ale niedziela i poniedziałek to jest skandal dla zawodników, dla kibiców i dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację tych spotkań, a to jest cała rzesza ludzi, którym zabiera się w ten sposób święta, bo jakiś "geniusz" tak postanowił !!!

I tu nie chodzi o klasę zawodników, bo oba zespoły posiadają wybitnych graczy. Chodzi o to, że jedni wrócą w piątek pod wieczór z bardzo ciężkiego boju z Perugią, a już w niedzielę oraz poniedziałek mają jeszcze znaleźć siły na pojedynek z wypoczętą drużyną z Warszawy. Być może jedni tego nie widzą, inni udają, że tego nie dostrzegają, a jeszcze inni zacierają już rączki, bo pojawiła się mega okazja, aby dojechać ZAKSĘ. Czy znacie może nazwiska osób, które zdecydowały o takich, a nie innych terminach tych spotkań?
Granie w Pluslidze nie jest obowiązkowe, można też oddać mecz walkowerem. Niech kibice mają pretensje do prezesów swoich klubów, którzy przyklepali taki terminarz. Jakoś w Anglii da się grać 26 grudnia. Tylko tam jest poważny zawodowy sport, a nie peryferyjne rozgrywki w peryferyjnej dyscyplinie.

Przypomina się marudzenie kibiców Skry na przepisy po tym, jak odpadli przez mecz z Bielskiem. Przepisy (i teraz terminarz) były znane wcześniej i ustalone przez przedstawicieli klubów, ale raban się podnosi dopiero jak przychodzi co do czego.
A może by tak trochę więcej empatii wobec tych zawodników i całego sztabu, którzy z powodzeniem reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. To są tylko ludzie, nie roboty. Mają swoje rodziny i tylko jedno zdrowie. Uważasz, że tak intensywne granie jest czymś normalnym, a prezesi są nieomylni? Zapewniam Cię, że piłkarze nie grają co 2-3 dni, a potem dzień po dniu. Przykład ZAKSY: 6 kwietnia o godz. 20.30, a następnie 9 kwietnia o 14.45 i 10 kwietnia o 14.45. Już pomijam samą podróż, bo zawodnicy ci wrócą do Kędzierzyna-Koźla najwcześniej 7 kwietnia około godziny 16.00. A kiedy czas na regenerację ???

Nikt w piłce nożnej nie stosuje takich standardów i nie pociskaj tu takich bzdetów. A jak chcesz pogadać o kopanej, to zmień forum, bo nie chce mi się więcej odnosić do dyscypliny sportu, która przez ostatnie 30 lat przynosi nam jedynie wstyd i blamaż, a mimo to wciąż nie stanowi dla lemingów peryferyjnej dyscypliny :] Widocznie te lemingi mają coś z masochizmu, ale to ich problem. Wolę oglądać zwycięzców i zakładane na ich szyjach medale, co w kopanej od paru dekad brzmi jak science fiction :] Ostatni wielki sukces to srebro na IO w Barcelonie - 1992 rok. Na temat piłki klubowej szkoda sobie nawet strzępić języka, skoro przegrywamy nawet z zespołami z San Marino, Andory i Cypru. I to są właśnie te wspomniane przez Ciebie "peryferia" światowego sportu :]
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: ciorny17 »

lukecik pisze: 7 kwie 2023, o 12:15 Oj tu bym się nie zgodził. Nie ma chyba nigdzie takich statystyk, by zobaczyć, kto ile dostał piłek na kontrach, ale dystrybucja wczoraj naprawdę mogła się podobać (mam na myśli skrzydła, bo środka jednak trochę mi zabrakło tradycyjnie). K
Ogólnie co do dystrybucji nie mam zastrzeżeń bo nie wyglądało to pierwszy raz od nie pamiętam kiedy Uros i spółka.
A co do statystyk, to najprościej można to dostrzec po BP:
Konarski 1 BP
Uros 10 BP (ale tu głownie blok)
Walińśki 4 BP
Kłamca.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Orzi »

MAG siatki pisze: 7 kwie 2023, o 12:17
hottakesbot pisze: 3 kwie 2023, o 17:57
MAG siatki pisze: 3 kwie 2023, o 15:31 Szkoda, że nikt tu nie pisze o terminarzu. Bo wbrew pozorom ten kalendarz (dla jednych wyborny, a dla innych zabójczy) może odegrać w tej rywalizacji kluczowe znaczenie !!! Patrz mecz ZAKSA - Projekt. Gra w święta to poroniony pomysł. Rozumiem jeszcze poniedziałek-wtorek (byłbym to w stanie przetrawić), ale niedziela i poniedziałek to jest skandal dla zawodników, dla kibiców i dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację tych spotkań, a to jest cała rzesza ludzi, którym zabiera się w ten sposób święta, bo jakiś "geniusz" tak postanowił !!!

I tu nie chodzi o klasę zawodników, bo oba zespoły posiadają wybitnych graczy. Chodzi o to, że jedni wrócą w piątek pod wieczór z bardzo ciężkiego boju z Perugią, a już w niedzielę oraz poniedziałek mają jeszcze znaleźć siły na pojedynek z wypoczętą drużyną z Warszawy. Być może jedni tego nie widzą, inni udają, że tego nie dostrzegają, a jeszcze inni zacierają już rączki, bo pojawiła się mega okazja, aby dojechać ZAKSĘ. Czy znacie może nazwiska osób, które zdecydowały o takich, a nie innych terminach tych spotkań?
Granie w Pluslidze nie jest obowiązkowe, można też oddać mecz walkowerem. Niech kibice mają pretensje do prezesów swoich klubów, którzy przyklepali taki terminarz. Jakoś w Anglii da się grać 26 grudnia. Tylko tam jest poważny zawodowy sport, a nie peryferyjne rozgrywki w peryferyjnej dyscyplinie.

Przypomina się marudzenie kibiców Skry na przepisy po tym, jak odpadli przez mecz z Bielskiem. Przepisy (i teraz terminarz) były znane wcześniej i ustalone przez przedstawicieli klubów, ale raban się podnosi dopiero jak przychodzi co do czego.
A może by tak trochę więcej empatii wobec tych zawodników i całego sztabu, którzy z powodzeniem reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. To są tylko ludzie, nie roboty. Mają swoje rodziny i tylko jedno zdrowie. Uważasz, że tak intensywne granie jest czymś normalnym, a prezesi są nieomylni? Zapewniam Cię, że piłkarze nie grają co 2-3 dni, a potem dzień po dniu. Przykład ZAKSY: 6 kwietnia o godz. 20.30, a następnie 9 kwietnia o 14.45 i 10 kwietnia o 14.45. Już pomijam samą podróż, bo zawodnicy ci wrócą do Kędzierzyna-Koźla najwcześniej 7 kwietnia około godziny 16.00. A kiedy czas na regenerację ???

Nikt w piłce nożnej nie stosuje takich standardów i nie pociskaj tu takich bzdetów. A jak chcesz pogadać o kopanej, to zmień forum, bo nie chce mi się więcej odnosić do dyscypliny sportu, która przez ostatnie 30 lat przynosi nam jedynie wstyd i blamaż, a mimo to wciąż nie stanowi dla lemingów peryferyjnej dyscypliny :] Widocznie te lemingi mają coś z masochizmu, ale to ich problem. Wolę oglądać zwycięzców i zakładane na ich szyjach medale, co w kopanej od paru dekad brzmi jak science fiction :] Ostatni wielki sukces to srebro na IO w Barcelonie - 1992 rok. Na temat piłki klubowej szkoda sobie nawet strzępić języka, skoro przegrywamy nawet z zespołami z San Marino, Andory i Cypru. I to są właśnie te wspomniane przez Ciebie "peryferia" światowego sportu :]
Kibic Zaksy jest kibicem sukcesu? Co za niespodzianka ;)

Ja oglądam daną dyscyplinę, bo mi się podoba akurat ta gra i kibicuję zawodnikom, bo w jakiś sposób jestem z daną drużyną związany, no ale. Jeśli jedynym kryterium kibicowania na być sukces, to trochę przykre.
Pomocniczka
Posty: 2182
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

ciorny17 pisze: 7 kwie 2023, o 12:28
lukecik pisze: 7 kwie 2023, o 12:15 Oj tu bym się nie zgodził. Nie ma chyba nigdzie takich statystyk, by zobaczyć, kto ile dostał piłek na kontrach, ale dystrybucja wczoraj naprawdę mogła się podobać (mam na myśli skrzydła, bo środka jednak trochę mi zabrakło tradycyjnie). K
Ogólnie co do dystrybucji nie mam zastrzeżeń bo nie wyglądało to pierwszy raz od nie pamiętam kiedy Uros i spółka.
A co do statystyk, to najprościej można to dostrzec po BP:
Konarski 1 BP
Uros 10 BP (ale tu głownie blok)
Walińśki 4 BP
To zależy co rozumiemy przez kontrę. Tabela na stronie plusligi pokazuje matematycznie rozumiane break points, czyli zdobycie punktu przy własnej zagrywce. Break pointem jest as serwisowy, blok - ale tylko przy side out przeciwników, skończony atak, ale równie przy side out przeciwników. W siatkówce są jednak inne akcje, które nazywamy "grą na kontrze", np. przyjmujemy, nie kończymy ataku, ale wróg też nie kończy, my gramy "kontrę", ale do BP to się nie zalicza. Jak zwykle korzystanie z ogólnodostępnych statystyk ssie. Jak zwykle, trzeba obejrzeć mecz, żeby zobaczyć jak Konarski grał "na kontrze".
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: MAG siatki »

Orzi pisze: 7 kwie 2023, o 12:55
MAG siatki pisze: 7 kwie 2023, o 12:17
hottakesbot pisze: 3 kwie 2023, o 17:57

Granie w Pluslidze nie jest obowiązkowe, można też oddać mecz walkowerem. Niech kibice mają pretensje do prezesów swoich klubów, którzy przyklepali taki terminarz. Jakoś w Anglii da się grać 26 grudnia. Tylko tam jest poważny zawodowy sport, a nie peryferyjne rozgrywki w peryferyjnej dyscyplinie.

Przypomina się marudzenie kibiców Skry na przepisy po tym, jak odpadli przez mecz z Bielskiem. Przepisy (i teraz terminarz) były znane wcześniej i ustalone przez przedstawicieli klubów, ale raban się podnosi dopiero jak przychodzi co do czego.
A może by tak trochę więcej empatii wobec tych zawodników i całego sztabu, którzy z powodzeniem reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej. To są tylko ludzie, nie roboty. Mają swoje rodziny i tylko jedno zdrowie. Uważasz, że tak intensywne granie jest czymś normalnym, a prezesi są nieomylni? Zapewniam Cię, że piłkarze nie grają co 2-3 dni, a potem dzień po dniu. Przykład ZAKSY: 6 kwietnia o godz. 20.30, a następnie 9 kwietnia o 14.45 i 10 kwietnia o 14.45. Już pomijam samą podróż, bo zawodnicy ci wrócą do Kędzierzyna-Koźla najwcześniej 7 kwietnia około godziny 16.00. A kiedy czas na regenerację ???

Nikt w piłce nożnej nie stosuje takich standardów i nie pociskaj tu takich bzdetów. A jak chcesz pogadać o kopanej, to zmień forum, bo nie chce mi się więcej odnosić do dyscypliny sportu, która przez ostatnie 30 lat przynosi nam jedynie wstyd i blamaż, a mimo to wciąż nie stanowi dla lemingów peryferyjnej dyscypliny :] Widocznie te lemingi mają coś z masochizmu, ale to ich problem. Wolę oglądać zwycięzców i zakładane na ich szyjach medale, co w kopanej od paru dekad brzmi jak science fiction :] Ostatni wielki sukces to srebro na IO w Barcelonie - 1992 rok. Na temat piłki klubowej szkoda sobie nawet strzępić języka, skoro przegrywamy nawet z zespołami z San Marino, Andory i Cypru. I to są właśnie te wspomniane przez Ciebie "peryferia" światowego sportu :]
Kibic Zaksy jest kibicem sukcesu? Co za niespodzianka ;)

Ja oglądam daną dyscyplinę, bo mi się podoba akurat ta gra i kibicuję zawodnikom, bo w jakiś sposób jestem z daną drużyną związany, no ale. Jeśli jedynym kryterium kibicowania na być sukces, to trochę przykre.
Oczywiście możesz napawać się porażkami i tylko porażkami piłkarzy. Twój wybór. Przypomnę, że ZAKSA też przechodziła trudne etapy w swojej historii i jej fani nigdy się od niej nie odwrócili, zatem nie pisz mi tu o kibicach sukcesu. Odnieś się lepiej merytorycznie do obecnego kalendarza rozgrywek w PO z położeniem nacisku na "merytorycznie" i bez zabawnej analogii do piłki nożnej. Uważam, że uczciwe byłoby przynajmniej przesunięcie tych spotkań z Projektem z 9 i 10 kwietnia na 10 i 11 kwietnia, czyli raptem o 1 dzień. Zabrakło dobrej woli.
Diomedea
Posty: 4484
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Diomedea »

tak.
A poszlo takie zapytanie od Zaksy? Do kogo i kto odmowil?
Warszawa? Szefostwo PL? Polsatowi nie pasowala transmisja?
Przeciez zdarzalo sie juz przekladanie spotkan, zdarzaly sie i odmowy, ale zwykle bylo wiadomo kto nie chcial pojsc przeciwnikowi na reke.

Serio nie wiem, nie sledze organizacyjnych przepychanek, wole patrzec na gre bo mniej nerwow, wiecej frajdy.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - ćwierćfinały

Post autor: Mordimer Madderdin »

Wspaniała frekwencja w Rzeszowie.
Play off. Święto siatkówki. Można jak widać spartaczyć terminarzem.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”