PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: TommyLeeJones »

Zakładam ten temat, gdyż w sumie jest to kilkanaście/kilkadziesiąt spotkań, a próżno szukać tematu o nich (jeśli jest i nie widzę, można śmiało kasować).

Z założenia ma obejmować wszystkie mecze drużyn spoza play-off i drużyn, które poległy w play-off. Wiele z nich już było więc z forumowego obowiązku:

1. Mecze o miejsce 9 - dwa mecze, w razie remisu decyduje złoty set.
Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin w pierwszym meczu 3:1 i za kilka minut rozegra się decydujące spotkanie.

Obie ekipy zgodnie z moimi przewidywaniami, dużo dobrej siatkówki, chociaż to Ślepsk zapadł mi w pamięci jako przyjemniejsza w odbiorze ekipa.

2. Mecze o miejsce 11 - analogicznie
PGE Skra Bełchatów - GKS Katowice w pierwszym meczu 3:1 dla Gieksy, w drugim 3:0 dla Skry, złoty set pada łupem Katowiczan i to oni mają 11 miejsce.

W mojej opinii tym wynikiem Gieksa spokojnie wyrobiła 100% normy w sezonie, na Bełchatów szkoda prądu (zwłaszcza tego z PGE :D ).

3. Mecze o miejsce 13 - analogicznie
Cuprum Lubin - Barkom Każany Lwów - w pierwszym meczu 3:0 dla Lwowian, w drugim wygrali 3:2 i mają 13 plac.

Szkoda mi Miedziowych, oni naprawdę długimi momentami grają przyjemnie dla oka, często walczą ale cóż, nie miało to przełożenia na wyniki. Odwrotnie z Lwowianami, którzy częściej dostawali gładkie wciry ale też zdobywali punkty, gdy trzeba + mieli dużo tie-breaków. Odzwierciedla to lepsze ratio punktowe Lubinian.

Kolejne będą mecze o miejsca 7, 5 i finalnie o brąz. Zważywszy na tragikomiczny natłok gry w obecnym sezonie, nie za bardzo rozumiem czemu są to dwumecze. Dla mnie 1 mecz, w którym gospodarzem jest ekipa wyżej postawiona w tabeli zasadniczej absolutnie by wystarczył. Ba! Przy jednym, definitywnym spadkowiczu można pokusić się o zupełne odpuszczenie meczy ekip spoza play-off i po jednym meczu tych, które w play-off odpadły (z ewentualnym wyjątkiem pojedynku o brąz).
Nuriel
Posty: 844
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Nuriel »

Tak szczerze, to nie wiem jaki jest sens rozgrywania takich meczów.
Interesuje to dosłownie nikogo, włącznie z samymi zawodnikami.

Przyznać te miejsca po rundzie zasadniczej i po problemie.
Pomocniczka
Posty: 2178
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Pomocniczka »

W typerze tak właśnie robimy i jest to jedyne dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Kicu »

Nuriel pisze: 18 kwie 2023, o 19:43 Tak szczerze, to nie wiem jaki jest sens rozgrywania takich meczów.
Interesuje to dosłownie nikogo, włącznie z samymi zawodnikami.

Przyznać te miejsca po rundzie zasadniczej i po problemie.
Mam podobne odczucia. Ewentualnie zrobić jakiś mini-turniej drużyn 5-8 w walce o 5-te miejsce, które daje udział w pucharach.

Dość ciekawa sytuacja w Lublinie. Daszkiewicza pożegnano w trakcie sezonu. Tymczasem ten pojawia się na ostatnim meczu w sezonie i zostaje oficjalnie pożegnany przez władze klubu. Miły obrazek :).
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Orzi »

Nuriel pisze: 18 kwie 2023, o 19:43 Tak szczerze, to nie wiem jaki jest sens rozgrywania takich meczów.
Interesuje to dosłownie nikogo, włącznie z samymi zawodnikami.

Przyznać te miejsca po rundzie zasadniczej i po problemie.
Wczoraj włączyłem sobie spotkanie Lubina Z Lwowem. Pustki na hali były bardzo smutne.

Zgadzam się, takie mecze to niepotrzebna nikomu sztuka dla sztuki. Oczywiście poza serią o brąz, bo medal to medal i liga mistrzów drogą nie chodzi.
PioterZJastrzebia
Posty: 1247
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: PioterZJastrzebia »

Czyli już wiadomo:
9. Ślepsk Malow Suwałki
10. LUK Lublin
11. GKS Katowice
12. PGE Skra Bełchatów
13. Barkom Każany Lwów
14. Cuprum Lubin
15. Cerrad Enea Czarni Radom
16. BBTS Bielsko-Biała
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Streeter »

Kicu pisze: 18 kwie 2023, o 19:46 Mam podobne odczucia. Ewentualnie zrobić jakiś mini-turniej drużyn 5-8 w walce o 5-te miejsce, które daje udział w pucharach.
Z głowy myśląc, to chyba dosyć dawno 5 nasza ekipa grała w pucharach :) co sezon słyszymy, że się nie opłaca.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1247
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: PioterZJastrzebia »

Olsztyn chyba gra na złotego seta u siebie, bo wystawił pełne rezerwy w Nysie i na razie słabo to wygląda.
dyletant
Posty: 5110
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: dyletant »

Jakubiszak 2 ostatnie mecze 1/6 i 5/16, Siwczyk wczoraj zrobił 10/12. Czyżby Weber zasabotował nam półfinał?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: ciorny17 »

Tylko Siwczyk to dziura w bloku.
Sam podważałem udział Jakubiszaka w tym elemencie, ale od 3 meczu znacznie lepiej.

Nie wiem co mial w głowie Piechocki kontraktując Lipińskiego. Cień zawodnika z zeszłych 2 sezonów.
Kłamca.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: qtp »

ciorny17 pisze: 22 kwie 2023, o 11:32 Nie wiem co mial w głowie Piechocki kontraktując Lipińskiego. Cień zawodnika z zeszłych 2 sezonów.
Spokojnie może się odbudować, żadnej ciężkiej kontuzji nie było, nie emeryt, od początku coś mu w Olsztynie nie pasowało, bywa. Bardzo atrakcyjny gracz jak na dzisiejszy rynek.
aziente
Posty: 273
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: aziente »

W ówczesnym zamyśle to Lipiński miał przyjść na trzeciego, ustępując boiska Clevenot i Louatiemu :)
Smutno się patrzy na te mecze o pietruszkę. Kibiców mało, emocji żadnych, a pieniąchy trzeba wydać na hotele przejazdy wyżywienie salę i innych.
A może po tym, jak do drugiej tury wyborów prezydenckich dostaną się dwie osoby, pozostali kandydaci powinni jeszcze trochę pociągnąć swoją kampanię i powalczyć o głosy, bo trzeba zająć "jakieś miejsce", mimo tego, że i tak nie wygrają?
PioterZJastrzebia
Posty: 1247
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: PioterZJastrzebia »

Najgorsze możliwe zakończenie sezonu AZSu. Sporo szczęścia mieli, że w ostatnim secie wyszli z 10.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: kamil1999 »

aziente pisze: 22 kwie 2023, o 13:23 W ówczesnym zamyśle to Lipiński miał przyjść na trzeciego, ustępując boiska Clevenot i Louatiemu :)
Smutno się patrzy na te mecze o pietruszkę. Kibiców mało, emocji żadnych, a pieniąchy trzeba wydać na hotele przejazdy wyżywienie salę i innych.
A może po tym, jak do drugiej tury wyborów prezydenckich dostaną się dwie osoby, pozostali kandydaci powinni jeszcze trochę pociągnąć swoją kampanię i powalczyć o głosy, bo trzeba zająć "jakieś miejsce", mimo tego, że i tak nie wygrają?
Lipiński w formie to lepszy zawodnik niż Louati.
IMO chcieli fajnego polskiego przyjmującego do podstawy na poziomie ligowego topu a takim poziomem był Lipa w Gdańsku a ten Louati to takie zabezpieczenie jakby coś nie wypaliło i nie udało się go przywrócić do formy. Ale to w sumie mało ważne teraz bo nie będzie w Skrze ani Clevenot, ani Louatiego ani prawdopodobnie Lipy
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 24 kwie 2023, o 18:10
aziente pisze: 22 kwie 2023, o 13:23 W ówczesnym zamyśle to Lipiński miał przyjść na trzeciego, ustępując boiska Clevenot i Louatiemu :)
Smutno się patrzy na te mecze o pietruszkę. Kibiców mało, emocji żadnych, a pieniąchy trzeba wydać na hotele przejazdy wyżywienie salę i innych.
A może po tym, jak do drugiej tury wyborów prezydenckich dostaną się dwie osoby, pozostali kandydaci powinni jeszcze trochę pociągnąć swoją kampanię i powalczyć o głosy, bo trzeba zająć "jakieś miejsce", mimo tego, że i tak nie wygrają?
Lipiński w formie to lepszy zawodnik niż Louati.
IMO chcieli fajnego polskiego przyjmującego do podstawy na poziomie ligowego topu a takim poziomem był Lipa w Gdańsku a ten Louati to takie zabezpieczenie jakby coś nie wypaliło i nie udało się go przywrócić do formy. Ale to w sumie mało ważne teraz bo nie będzie w Skrze ani Clevenot, ani Louatiego ani prawdopodobnie Lipy
No tak bym się wstrzymał z tą opinią, że Lipiński jest zauważalnie lepszy od Louatiego, bo ten drugi jednak był wystarczająco dobry by zdobyć Mistrzostwo Polski jako zawodnik pierwszego składu i załapać się do kadry reprezentacji, która zdobyła złoty medal na Igrzyskach.

Lipiński w formie to faktycznie super zawodnik, ale jednak kaleczy przyjęcie. Louati jest bardziej uniwersalny, ale w ataku mniej daje. Na moje by była rotacja, ale prawdę mówiąc, to co pokazał Lipiński w AZS, nie stawiałoby go w roli faworyta. W Gdańsku grał niebo lepiej.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 24 kwie 2023, o 18:10Lipiński w formie to lepszy zawodnik niż Louati.
IMO chcieli fajnego polskiego przyjmującego do podstawy na poziomie ligowego topu a takim poziomem był Lipa w Gdańsku a ten Louati to takie zabezpieczenie jakby coś nie wypaliło i nie udało się go przywrócić do formy. Ale to w sumie mało ważne teraz bo nie będzie w Skrze ani Clevenot, ani Louatiego ani prawdopodobnie Lipy
Louati to w Turcji nie ogarnia nawet, więc nawet ciężko byłoby w tym porównaniu grać kartą rozczarowującego Lipińskiego, bo Francuz też nic nie gra. Sam Lipiński okazał się niedostatecznie dobry żeby nie przyflopować sobie z sezon, to inna sprawa.

Te mecze o 7 miejsce to ładne kopanie leżącego w tym przypadku.
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: ciorny17 »

Powiem tak, kawał historii, sukcesów i wspomnień. Niezależnie jak wyglądała era schyłkowa Wlazłego w Bełchatowie pozostaje nic innego jak wielkie DZIĘKUJĘ. Za emocje, za radość, za możliwość oglądania jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii. Cieszę się, że mogłem być tego świadkiem. Łza w oku się kręci.
Kłamca.
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: bryt.bryt »

Komentatorzy "w formie", a atakujący w akcji "okolicznościowej" Wojtaszek - miodzio.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2805
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Simao »

ciorny17 pisze: 24 kwie 2023, o 19:47 Powiem tak, kawał historii, sukcesów i wspomnień. Niezależnie jak wyglądała era schyłkowa Wlazłego w Bełchatowie pozostaje nic innego jak wielkie DZIĘKUJĘ. Za emocje, za radość, za możliwość oglądania jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii. Cieszę się, że mogłem być tego świadkiem. Łza w oku się kręci.
Jakie są najświeższe informacje odnośnie sytuacji Skry, zostaniecie w PlusLidze?
ciorny17
Posty: 8573
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: ciorny17 »

Prawdopodobnie tak.
Chyba, że Skra nie dostanie licencji. Ponoć miała być oddolna inicjatywa aby wpuścić komisję licencyjną do Bełchatowa, ale chyba wystarczą listy czystości, bo PONOĆ wszystko ma być wyjaśnione i ugody podpisane. Bo to nie jest tak, że PGE od razu da hajs pozapłaca się należnośći, a za resztę zbuduje BBTSowy skład. Niestety, każdy z zawodników, który pójdzie do Skry, nie może być pewny wynagrodzenia.

Powie ktoś Wanio, dlaczego analizuje powołania z zeszłego roku?
Kłamca.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 24 kwie 2023, o 19:47 Powiem tak, kawał historii, sukcesów i wspomnień. Niezależnie jak wyglądała era schyłkowa Wlazłego w Bełchatowie pozostaje nic innego jak wielkie DZIĘKUJĘ. Za emocje, za radość, za możliwość oglądania jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii. Cieszę się, że mogłem być tego świadkiem. Łza w oku się kręci.
Bardzo fajnie zorganizowane pożegnanie. Lepiej byłoby tylko, gdyby Gdańsk grał te mecze z Bełchatowem :D Szkoda tylko, że Polsat do komentowania nie oddelegował kogoś normalnego.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Diomedea »

A dzieki. Wlasnie niepokoila mnie ta sprawa.
Mysle-na siatka nie ma, na stronie pzps tez nie, a Wanio juz je zna ??? :]
Pomyslalam, ze moze ma jakies tajne dojscia.

Strasznie uciazliwy Wanio, dzisiaj duby smalone plecie bardziej niz zawsze. Ale nie on jeden, wszystkich komentatorow nosi. Cos jak uczniowie przed wakacjami.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2023, o 20:14 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
PioterZJastrzebia
Posty: 1247
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: PioterZJastrzebia »

Zaczęły się jedyne rywalizacja niemedalowa, która może mieć jakiekolwiek znaczenie, bo w grę wchodzą ewentualne puchary europejskie. Dzisiejszy mecz stał się jeszcze ciekawszy, bo:
* ostatni dwumecz w karierze Mariusza Wlazłego
* Arek Wlazły zaczyna mecz zagrywką, młody wygląda jak mini kopia ojca, nawet nabieg do zagrywki ma identyczny
* Wojtaszek pięknie atakuje z paipa
* redaktor Wanio analizuje "najnowsze" powołania Grbicia, oburzając się na brak Szalpuka i Gierżota a powołania Orczyka :] :] :]
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2805
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Simao »

Diomedea pisze: 24 kwie 2023, o 20:12 A dzieki. Wlasnie niepokoila mnie ta sprawa.
Mysle-na siatka nie ma, na stronie pzps tez nie, a Wanio juz je zna ??? :]
Pomyslalam, ze moze ma jakies tajne dojscia.
Dokładnie, też wszędzie sprawdzałem, różne źródła :)
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Diomedea »

Tylko Arek Wlazly gra na przyjeciu. :D
Przed karma nie uciekniesz.
aziente
Posty: 273
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: aziente »

Dla potomnych :<
Załączniki
342985024_735745728341800_1697934923520214864_n.png
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Vivo »

PioterZJastrzebia pisze: 24 kwie 2023, o 20:14
* Arek Wlazły zaczyna mecz zagrywką, młody wygląda jak mini kopia ojca, nawet nabieg do zagrywki ma identyczny
Też zwróciłem na to uwagę. Piękna sprawa ten nabieg, ciekawe czy naturalnie, czy podpatrywał.
Ale jego gra na przyjęciu to ironia w kontekście ojca.
PioterZJastrzebia pisze: 24 kwie 2023, o 20:14 * Wojtaszek pięknie atakuje z paipa
Na pierwszy rzut oka tak. Ale nie dość, że kilometrowy aut, to jeszcze kilometrowe przejście linii.
Szary Wilk
Posty: 8032
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Szary Wilk »

Te mecze o pietruszkę nie powinny być w ogóle grane, ale w tym przypadku fajnie, że się Wlazły pożegna i syn zadebiutował.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Streeter »

Ireneusz Mazur, na półgodzinną rozkminę Wania, które miejsce zajęła Skra w pierwszym sezonie Mariusza: "Mogę powiedzieć, które miejsce zdobyłem?" :] już chyba nawet Jego ten kompan denerwuje :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga 2022/2023 - mecze o pietruszkę

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 24 kwie 2023, o 20:52 Te mecze o pietruszkę nie powinny być w ogóle grane, ale w tym przypadku fajnie, że się Wlazły pożegna i syn zadebiutował.
No wiesz, to byl event.
Arek ma na razie chyba zloto w kinderach i czeka na dobicie sie do pierwszej druzyny mlodzika Trefla, gdzie ciut starsi koledzy sa bardzo mocni.

Ja mam wrazenie ze Trefl traktuje mecz walsnie eventowo. Co nie jest niesympatyczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”