PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 13 lis 2023, o 11:50
kamil1999 pisze: 13 lis 2023, o 11:06 Berlin już teraz ma budżet na poziomie lub blisko poziomu najlepszych naszych klubów
Największymi "gwiazdami" Berlina są Estończycy Taht i Tammemaa oraz Francuz Carle. Oprócz nich takie "gwiazdy" jak Adam Kowalski, Cody Kessel, Ruben Schoot czy Marek Sotola. Z Niemców najciekawszy chyba Tobias Krick. Oprócz tego choćby Dervisaj, który rok temu rozgrywał w potężnej Gwardii Wrocław. I na ławce trenerskiej wielki Joel Banks. Przecież większość tych ludzi by była w naszej lidze zapchajdziurami w mocnych klubach, ewentualnie grała na wysokości Katowic/Suwałk (zresztą część grała). Skąd pomysł, że to pochłonęło budżet pozwalający nakupić Kaczmarków, Fornali czy innych Kochanowskich?

Streeter
Lwów u siebie w lidze grał Qafareną czy Szewczenko w pierwszym składzie
Jak to możliwe, że ten Qafarena nie gra w PL a klub zakontraktował jednak Tupczyja, który w formie królował w lidze francuskiej czy obecnie Palonskiego, który też się wyróżniał w tejże lidze i jest podstawowym przyjmującym mocnej repry?
Przecież to oczywiste, że zespół dysponujący kwotą "x" grający w słabej lidze ma znacznie słabszą kartę przetargową niż zespół dysponujący tą samą kwotą, ale grający w lidze lepszej i bardziej perspektywicznej.
Nie wiem na ile aktualne są te informacje, ale kiedyś z dość pewnego źródła przeczytałem, że Berlin ma budżet mniej więcej na poziomie Modeny. To była Modena m.in z Ngapethem.
Oczywiście dany budżet może być przeznaczony też nie tylko na zawodników no i od wynagrodzenia w Niemczech są z tego co wiem większe podatki niż od wynagrodzenia we Włoszech(jeśli się mylę to poprawcie mnie) a to też ma znaczenie, niemniej budżet Berlina już na teraz jest dość duży i po awansie do PL na pewno już nie będą zespołem o sile przetargowej Suwałk jak obecnie a raczej co najmniej Olsztyna. Do tego pewnie sam klub by też podniósł budżet. Po co im teraz duży budżet? Jak nawet Fryderyki ostatnio spuściły z tonu i nie mają rywala? W PL to co innego. Oprócz tego od samej ligi by też była zapewne większa kasa. No i może by się dodatkowi sponsorzy pojawili chcący się wypromować na wschodzie? W końcu dość dużo Polaków ogląda siatkówkę.

P.S Skoro już wspomniałem o Fryderykach to i ich można by było wpuścić do ligi i w końcu mielibyśmy w lidze "lepsze miejsce do życia" niż te północne Włochy tak wiele razy tu wspominane. To post scriptum oczywiście nie na serio:)
Streeter
Posty: 7365
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 15 lis 2023, o 14:41 Oczywiście dany budżet może być przeznaczony też nie tylko na zawodników no i od wynagrodzenia w Niemczech są z tego co wiem większe podatki niż od wynagrodzenia we Włoszech(jeśli się mylę to poprawcie mnie) a to też ma znaczenie, niemniej budżet Berlina już na teraz jest dość duży
To mnie zainteresowało, bo jakby Berlin grał w PlusLidze to ten problem chyba nie zniknie? Nie jestem ekspertem od spraw ksiegowo-podatkowych, ale tak na chłopski rozum to ci wszyscy ludzie nadal będą zatrudnieni w Niemczech. Analogicznie jak teraz zawodnicy z Barkomu raczej "pracują" we Lwowie niż we Wieluniu. Co swoją drogą też jest ciekawe, bo taki Firkal pewnie nawet nie był we Lwowie, z racji sytuacji, a rozegrał tam sezon :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5583
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 15 lis 2023, o 18:07
kamil1999 pisze: 15 lis 2023, o 14:41 Oczywiście dany budżet może być przeznaczony też nie tylko na zawodników no i od wynagrodzenia w Niemczech są z tego co wiem większe podatki niż od wynagrodzenia we Włoszech(jeśli się mylę to poprawcie mnie) a to też ma znaczenie, niemniej budżet Berlina już na teraz jest dość duży
To mnie zainteresowało, bo jakby Berlin grał w PlusLidze to ten problem chyba nie zniknie? Nie jestem ekspertem od spraw ksiegowo-podatkowych, ale tak na chłopski rozum to ci wszyscy ludzie nadal będą zatrudnieni w Niemczech. Analogicznie jak teraz zawodnicy z Barkomu raczej "pracują" we Lwowie niż we Wieluniu. Co swoją drogą też jest ciekawe, bo taki Firkal pewnie nawet nie był we Lwowie, z racji sytuacji, a rozegrał tam sezon :D

Streeter
No jasne, że tak
Ale głównym powodem dlaczego w Berlinie nie ma zawodników rangi Weltklasse jest to, że grają w słabej i jeszcze mniej perspektywicznej lidze
Ja nie mam wątpliwości, że w przypadku awansu do topowej ligi przy nawet takim samym budżecie skład już by nie był na poziomie Suwałk a lepszy. A najpewniej to i budżet poszedł by wtedy w górę. Dlatego sądzę, że mogli by sprowadzić jakiegoś Webera, Karlitzka plus topowych zagranicznych no i grają o medale
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 611
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 5

Post autor: rzr »

Streeter pisze: 15 lis 2023, o 18:07
kamil1999 pisze: 15 lis 2023, o 14:41 Oczywiście dany budżet może być przeznaczony też nie tylko na zawodników no i od wynagrodzenia w Niemczech są z tego co wiem większe podatki niż od wynagrodzenia we Włoszech(jeśli się mylę to poprawcie mnie) a to też ma znaczenie, niemniej budżet Berlina już na teraz jest dość duży
To mnie zainteresowało, bo jakby Berlin grał w PlusLidze to ten problem chyba nie zniknie? Nie jestem ekspertem od spraw ksiegowo-podatkowych, ale tak na chłopski rozum to ci wszyscy ludzie nadal będą zatrudnieni w Niemczech. Analogicznie jak teraz zawodnicy z Barkomu raczej "pracują" we Lwowie niż we Wieluniu. Co swoją drogą też jest ciekawe, bo taki Firkal pewnie nawet nie był we Lwowie, z racji sytuacji, a rozegrał tam sezon :D

Streeter
Zrobią tak jak nasi siatkarze - każdy założy sobie JDG w PL i będzie dostarczał usługi marketingowe dla klubu. W zasadzie to nawet teraz tak mogliby tak robić. Ogólnie sportowcy, a zwłaszcza ci najlepiej zarabiający, nie są na umowach o pracę tylko idzie optymalizcja podatkowa.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”