Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

Streeter pisze: 15 lis 2023, o 21:21
Arw165 pisze: 15 lis 2023, o 20:51 Na Iksie takie info: Jakub Szymański dołącza do Zaksy
https://twitter.com/MTrabski/status/1724876470244257820
Jak się potwierdzi to dobry ruch, i dla klubu i pewnie dla zawodnika, bo w tych Katowicach to pewnego progu nie przeskoczy, a w Zaksie coś pogra. Jedna rzecz mnie tylko zastanawia: skoro da się teraz, w trakcie sezonu, to czemu nie dało się w przerwie międzysezonowej? Niby dość długo szukano zawodnika na przyjęcie za Żalińskiego, dopiero pod koniec okienka przedłużono Wojtka. Raczej ani teraz Szymański nie chciał bardziej przyjść niż chciałby 3 miesiące temu, ani nie potaniał. A trzeba będzie opłacać i Wojtka i Kubę.

Streeter
Bzdury piszesz jak zawodnik jest po operacji to zawodnikowi wypłaca ZUS po 33 dniach zwolnienia lekarskiego i jego pensja bbyła oskladkowana w podatku dochodowym, składkach emerytalnych i zdrowotnych .Więc po 33 dniach ZUS będzie mu wypłacać. Dopiero jak będzie po rehabilitacji, zacznie trening co już w tym sezonie po operacji kolana może nie wrócić.
Czy Szymańskiego chciała Zaksa w okresie letnim tego nie wiadomo , raczej chciała tylko ma jeszcze on na cały sezon kontrakt w Katowicach , a w siatkówce to mało jest transferów gotówkowych całkowicie przeciwnosc piłki nożnej i bierze się wolnych zawodników, więc będąc bez wyjścia być może parę tysięcy Zaksa teraz zapłaci Katowicom, bo więcej się nie płaci w siatkówce ?
Oczywiście jest przykład Perugii co wykupiła za 500 tysięcy euro Semeniuka .
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

A nie jest tak że zawodnik to firma i sam sobie składki zdrowotne odprowadza. Zapewne w kontrakcie są zapisy jakie wynagrodzenie otrzymuje w chwili kontuzji ... ale tzw L4 to już w gestii zawodnika i jego składek.
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Streeter pisze: 15 lis 2023, o 22:11 Co tam się z tym Stępniem podziało, że nie wiadomo, czy w ogóle wróci?

Streeter
Przemek Stępień - ma kręgozmyk - przesuwanie się kręgów - schorzenie prawdopodobnie eliminujące Stępnia z profesjonalnego grania. Także Gil raczej będzie drugim.
Janusz jak już pisałem ma łagodniejszą przepuklinę(wypuklinę) dolegliwość która dla profesjonalnego sportowca może być bolesna i uciążliwa.
Trzeba czekać aż zastrzyki które mają spowodować wchłonięcie wypukliny zadziałają.
Jeszcze kilka tygodni Radek będzie pierwszym rozgrywającym.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

mitam pisze: 15 lis 2023, o 22:43 A nie jest tak że zawodnik to firma i sam sobie składki zdrowotne odprowadza. Zapewne w kontrakcie są zapisy jakie wynagrodzenie otrzymuje w chwili kontuzji ... ale tzw L4 to już w gestii zawodnika i jego składek.
Kontrakt jest podobny do umowy o pracę i podlega tym samym skladkom i od wielkości dochodu rocznego taki podatek . Kontakt zobowiązuje zawodnika do sportowego trybu życia itd i tym się różni, że nie można rozwiązać jednej stronie wcześniej niż na jaki czas obowiązuje . W tym czasie klub ma prawo do karty zawodnika .
Zawodnik dostaje miesięczną ratę kontraktu jak pensję i od tej kwoty ma pobierane składki do ZUS i podatek.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

bono pisze: 15 lis 2023, o 22:44
Streeter pisze: 15 lis 2023, o 22:11 Co tam się z tym Stępniem podziało, że nie wiadomo, czy w ogóle wróci?

Streeter
Przemek Stępień - ma kręgozmyk - przesuwanie się kręgów - schorzenie prawdopodobnie eliminujące Stępnia z profesjonalnego grania. Także Gil raczej będzie drugim.
Janusz jak już pisałem ma łagodniejszą przepuklinę(wypuklinę) dolegliwość która dla profesjonalnego sportowca może być bolesna i uciążliwa.
Trzeba czekać aż zastrzyki które mają spowodować wchłonięcie wypukliny zadziałają.
Jeszcze kilka tygodni Radek będzie pierwszym rozgrywającym.
Taki Streeter i inni wysmiewali na innych wątkach Zakse o absencjach zawodnikach.
Widać są różne powodu i wcale to nie są błahostki , a o chorobie czyjejś się nie kpi , bo samemu człowiek samego trafi jeszcze gorzej co nie uprawia żadnego sportu.
Trzeba wspierać chłopaków żeby wyzdrowieli.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

bono pisze: 15 lis 2023, o 22:44
Streeter pisze: 15 lis 2023, o 22:11 Co tam się z tym Stępniem podziało, że nie wiadomo, czy w ogóle wróci?

Streeter
Przemek Stępień - ma kręgozmyk - przesuwanie się kręgów - schorzenie prawdopodobnie eliminujące Stępnia z profesjonalnego grania. Także Gil raczej będzie drugim.
Janusz jak już pisałem ma łagodniejszą przepuklinę(wypuklinę) dolegliwość która dla profesjonalnego sportowca może być bolesna i uciążliwa.
Trzeba czekać aż zastrzyki które mają spowodować wchłonięcie wypukliny zadziałają.
Jeszcze kilka tygodni Radek będzie pierwszym rozgrywającym.
Taki Streeter i inni wysmiewali na innych wątkach Zakse o absencjach zawodnikach.
Widać są różne powodu i wcale to nie są błahostki , a o chorobie czyjejś się nie kpi , bo samemu człowiek samego trafi jeszcze gorzej co nie uprawia żadnego sportu.
Trzeba wspierać chłopaków żeby wyzdrowieli.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

KibicSiatki pisze: 15 lis 2023, o 23:26 Taki Streeter i inni wysmiewali na innych wątkach Zakse o absencjach zawodnikach.
Widać są różne powodu i wcale to nie są błahostki , a o chorobie czyjejś się nie kpi , bo samemu człowiek samego trafi jeszcze gorzej co nie uprawia żadnego sportu.
Trzeba wspierać chłopaków żeby wyzdrowieli.
Pokaż mi cytat gdzie wyśmiewałem Zakse odnośnie absencji zawodników albo kpiłem z czyjejś choroby. Jak nie znajdziesz to żądam poniżej przeprosin, nie pozwolę sobie żeby jakiś random wmawiał mi, że się śmieję z czyjegoś nieszczęścia, bo to już jest przegięcie.

Pisałem jedynie, że wątpię by urazy Stępnia czy Klutha były spowodowane napiętym kalendarzem w 2 tygodnie czy sezonem reprezentacyjnym Łukasza i Marcina. Jeżeli to jest Twoim zdaniem wyśmiewanie albo kpienie to nawet nie wiem jak to skomentować.

A Przemkowi oczywiście życzę dużo zdrowia i mam nadzieję, że jeszcze go na parkietach zobaczymy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Kicu »

Mam mocno mieszane uczucia co do wykupywania zawodników z innych drużyn, szczególnie od bezpośredniej konkurencji (tj. z tej samej ligi). Wyjątkiem jest, jak zespół ma nadmiar zawodników na jednej pozycji i chce się któregoś pozbyć. Ale podobać czy nie podobać może się wiele rzeczy, faktem jest, że jest to w pełni dozwolone. Nie wiem czy Katowice chętnie puściły zawodnika widząc jaką kasę mogą dostać, czy to jednak zawodnik bardziej naciskał. Dla samego Szymańskiego niewątpliwie ogromna szansa. Trafi do jednego z najlepszych i najmocniejszych zespołów, w którym ma realną szansę pograć i wiele się nauczyć. Dla ZAKS-y też duża ulga mieć czterech pełnowartościowych przyjmujących (oczywiście jak już Chitigoi wróci).
W sumie wychodzi na to, że z zespołu, który niedawno był krytykowany za brak ławki, powstał zespół z bardzo dobrymi i dużymi możliwościami rotacji. Jedynie Kluth mi średnio do tej układanki pasuje ;) .
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

Kicu pisze: 16 lis 2023, o 08:47 Nie wiem czy Katowice chętnie puściły zawodnika widząc jaką kasę mogą dostać, czy to jednak zawodnik bardziej naciskał.
Gdzieś mi się obiło o oczy, że Szymańskiego w Katowicach miałby zastąpić niewiadomo po co nabyty przez Rzeszów Kvalen. Jeżeli tak się stanie, no to w sumie każdy skorzysta - Szymański, na przejściu do porządnego klubu, Katowice zyskają podobnego poziomem przyjmującego, limit u nich nie jest problemem, Kvalen będzie miał bliżej niż lata świetlne do szóstki, a Resovia pozbędzie się kontraktu, który zawarła w stylu janeczkowym :D no może Katowice nie skorzystają, ale wyjdą mniej-więcej na zero, no ale też nie będzie tak, że zostaną bez przyjmującego. A i możliwe, że te ruchy są w jakiś sposób połączone, zresztą dlatego mogło to tyle trwać - być może Katowice zgodziły się na taki ruch pod warunkiem, że znajdą zastępstwo. No i jak pojawił się pomysł z Kvalenem, to się zgodzili. Oczywiście to tylko moje domysły.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Arw165 »

Kvalen został podpisany zanim pojawiła się opcja z Louatim. TJ-Cebulj-Staszewski-Kvalen - taka miała być linia przyjęcia (w takiej kolejności). Kvalen na czwartego nie brzmi jak wybitnie zła decyzja.
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 16 lis 2023, o 09:05
Kicu pisze: 16 lis 2023, o 08:47 Nie wiem czy Katowice chętnie puściły zawodnika widząc jaką kasę mogą dostać, czy to jednak zawodnik bardziej naciskał.
Katowice zyskają podobnego poziomem przyjmującego
Raczej nie
Obawiam się, że z słabnącym Jaroszem, przeciętnym Kvalenem, może to słabo wyglądać. Waliński w ostatnich latach też jednak cieniował. Teraz ma 2 dobre mecze za sobą, ale wątpię czy utrzyma regularność. Na dobrą sprawę do Vasina zostanie jedynym takim pewnym skrzydłowym.
Szymański się w tej gieksie wyróżniał. Był to od dłuższego czasu zawodnik do wyjęcia przez taki Olsztyn czy Warszawę a jak nie to przynajmniej przez Lublin lub Suwałki. A jego zastępuje jeden z najgorszych skrzydłowych poprzedniego sezonu PL.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 16 lis 2023, o 10:07 Kvalen został podpisany zanim pojawiła się opcja z Louatim. TJ-Cebulj-Staszewski-Kvalen - taka miała być linia przyjęcia (w takiej kolejności). Kvalen na czwartego nie brzmi jak wybitnie zła decyzja.
Wiem, dlatego napisałem, że podpisali z Nim janeczkowy kontrakt. Czyli na zasadzie, jak znajdziemy kogoś ciekawszego, to zakontraktujemy, a jak nie to mamy pozycję zabezpieczoną. Różnica taka, że Janeczka udało się "opchnąć" przed sezonem, a Kvalena nie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Simao »

Dla ZAKSY to dobry ruch, natomiast dla Katowic niekoniecznie...
Po odejściu Szymańskiego Katowice mogą poważnie włączyć się do tej walki o utrzymanie w lidze.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

Streeter pisze: 16 lis 2023, o 07:32
KibicSiatki pisze: 15 lis 2023, o 23:26 Taki Streeter i inni wysmiewali na innych wątkach Zakse o absencjach zawodnikach.
Widać są różne powodu i wcale to nie są błahostki , a o chorobie czyjejś się nie kpi , bo samemu człowiek samego trafi jeszcze gorzej co nie uprawia żadnego sportu.
Trzeba wspierać chłopaków żeby wyzdrowieli.
Pokaż mi cytat gdzie wyśmiewałem Zakse odnośnie absencji zawodników albo kpiłem z czyjejś choroby. Jak nie znajdziesz to żądam poniżej przeprosin, nie pozwolę sobie żeby jakiś random wmawiał mi, że się śmieję z czyjegoś nieszczęścia, bo to już jest przegięcie.

Pisałem jedynie, że wątpię by urazy Stępnia czy Klutha były spowodowane napiętym kalendarzem w 2 tygodnie czy sezonem reprezentacyjnym Łukasza i Marcina. Jeżeli to jest Twoim zdaniem wyśmiewanie albo kpienie to nawet nie wiem jak to skomentować.

A Przemkowi oczywiście życzę dużo zdrowia i mam nadzieję, że jeszcze go na parkietach zobaczymy.

Streeter
twoje cytaty poniżej . Co cię obchodzi Zaksa i co tak wnikasz o zdrowie zawodników ? Każdy przypadek jest inny , a jak się komus cos stało i już napisałes ,że sezon reprezentacyjny zaszkodził takim zawodnikom jak Stępień , czy inny cytat , że kuleje przygotowanie zawodników też wymieniasz Stępnia. Prostak tak się odnosi nie wiedząc co się dokładnie stało i to jest własnie wysmiewanie .

Streeter pisze: ↑
Ponawiam pytanie: jak fakt, że PlusLiga ma 30 kolejek, a Serie A ma 22, wpływa na urazy w drugiej kolejce?

Streeter
Streeter » 11 lis 2023, o 15:47
Ja mam pytanie, bo jak wiadomo jestem głupi a tylko Grbić mądry :) ale od jakichś dwóch tygodni ciągle widzę narzekania, jak to potężny sezon klubowy powoduje urazy. O ile zgadzam się, iż sezon klubowy jest za długi, o tyle byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi, w czym długi sezon klubowy na wysokości 5 kolejki i sezon reprezentacyjny zaszkodził takim zawodnikom, jak choćby: Kluth, Stępień, Chitigoi, Żaliński, Szerszeń, Komenda, Mika, Kwolek, Gladyr i pewnie jeszcze kilku by gdzieś tam wymienił, którzy mieli bardzo napięty sezon reprezentacyjny no i jak wiadomo 2 mecze w tydzień po pół roku przerwy to potrafią dać w kość.

Już nie chcę poruszać tematu Kaczmarka i Janusza, którzy najgłośniej narzekają jak to ciężko kadrę z klubem łączyć, gdzie jeden ma w nogach pierwszy sezon z realnymi obciążeniami, a drugi dwa. Gdzie obydwaj dobiegają 30-tki. Tak sobie myślę, że jakby dobrze, głęboko poszukać, to znalazłby zawodników, którzy byli bardziej obciążeni ogółem, choć nie ulega wątpliwości że zarówno Łukasz jak i Marcin w ostatnim roku zagrali naprawdę dużo.

Jak wspomniałem na początku zgadzam się, że ta liga jest obecnie przegięta, ale zarówno połamane Szerszenie i Gladyry jak i przemęczony pierwszym "ludzkim" sezonem Kaczmarek mają tyle związku z kalendarzem ligowo-reprezentacyjnym co ja z plemieniami Tutsi i Hutu. Może lepiej byłoby się skupić na prowadzeniu i przygotowaniu zawodników, bo jak widać to kuleje, bo jak inaczej wytłumaczyć urazy w Kędzierzynie, w sensie Klutha i Stępnia. Rzeszów trenuje niemal w pełnym i podobnym zestawieniu co rok temu i czytam że oni nie są zgrani, a Fabian ledwo się w kadrze (nie w reprezentacji, a w kadrze w kamerze) mieści. Może lepiej byłoby zacząć zatrudniać zdatnych do czegoś trenerów przygotowania fizycznego, pracować z tymi zawodnikami? A nie wszystko zwalać na Artura i PlusLigę, bo owszem, jest to problem, ale nie na wysokości piątej kolejki.

Streeter
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 16 lis 2023, o 10:47Raczej nie
Obawiam się, że z słabnącym Jaroszem, przeciętnym Kvalenem, może to słabo wyglądać. Waliński w ostatnich latach też jednak cieniował. Teraz ma 2 dobre mecze za sobą, ale wątpię czy utrzyma regularność. Na dobrą sprawę do Vasina zostanie jedynym takim pewnym skrzydłowym.
Szymański się w tej gieksie wyróżniał. Był to od dłuższego czasu zawodnik do wyjęcia przez taki Olsztyn czy Warszawę a jak nie to przynajmniej przez Lublin lub Suwałki. A jego zastępuje jeden z najgorszych skrzydłowych poprzedniego sezonu PL.
Podobał mi się przed sezonem GKS jeżeli chodzi o obsadę przyjęcia, a teraz to oni są jeden-dwa urazy od realnej walki o utrzymanie, nawet jeśli Szymański zaczął sezon słabo. We Włoszech dwa lata temu Douglas Souza uciekł z Vibo Valentii (gdzie był dobry skład: Nishida, Flavio, Douglas, Orduna, Mauricio, przynajmniej na papierze) i to był początek końca całego klubu, bo spadli, tak że nie ma co lekceważyć, wypadł Nishida na parę tygodni i zabrakło paru punktów, mniej więcej GKS jest w podobnej pozycji teraz.

Ale jak to mawia klasyk "jak ci wyjmują gracze z ważnym kontraktem, to be, ale jak Ty wyjmujesz, to niby be, ale good".
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

KibicSiatki pisze: 16 lis 2023, o 14:47 twoje cytaty poniżej
Wspaniale, ponawiam pytanie: gdzie wyśmiewałem Zakse odnośnie absencji zawodników albo kpiłem z czyjejś choroby. Możesz zaznaczyć, bo w zamieszczonych przez Ciebie cytatach moich wypowiedzi nadal nic takiego nie widzę. Jest tam dokładnie to, co napisałem w poście, na który odpisujesz, że będzie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: KibicSiatki »

Streeter pisze: 16 lis 2023, o 14:57
KibicSiatki pisze: 16 lis 2023, o 14:47 twoje cytaty poniżej
Wspaniale, ponawiam pytanie: gdzie wyśmiewałem Zakse odnośnie absencji zawodników albo kpiłem z czyjejś choroby. Możesz zaznaczyć, bo w zamieszczonych przez Ciebie cytatach moich wypowiedzi nadal nic takiego nie widzę. Jest tam dokładnie to, co napisałem w poście, na który odpisujesz, że będzie.

Streeter
Cytaty wkleiłem . Wnikasz i wymieniasz Stępnia , że przez sezon reprezentacyjny i przygotowanie zespołu.
To jest nasmiewanie się ironiczne !!! Lepiej zamilcz niż takie takie wypociny piszesz o Stępniu nie wiedząc co mu się stało.
Życzliwie to życzy się szybkiego powrotu do zdrowia . Nadal do ciebie nie dociera , bo nie kumaty jestes.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

I tak dobrze, że o Banachu tym razem nie napisał.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Streeter »

KibicSiatki pisze: 16 lis 2023, o 15:01 Cytaty wkleiłem . Wnikasz i wymieniasz Stępnia , że przez sezon reprezentacyjny i przygotowanie zespołu.
To jest nasmiewanie się ironiczne !!!
Rozumiem, że problemy Stępnia wynikają z sezonu reprezentacyjnego? Ok... Dalszej części nie skomentuję, bo szkoda. Polecam jednak czytać wypowiedzi, a nie pienić się w połowie i sobie dopowiadać jakieś ironie tam, gdzie ich nie ma. Po drugie jak będę chciał się wypowiadać, to będę, nie zabronisz mi. A po trzecie jakieś osobiste docinki świadczą o Twojej kumatości i poziomie, nie o moim. Bez odbioru.
Pomocniczka pisze: 16 lis 2023, o 15:16 I tak dobrze, że o Banachu tym razem nie napisał.
Dlaczego miałem pisać o Banachu, skoro pisałem o urazach, a Banachowi z tego co mi wiadomo, nic nie dolega? Ale ucieszę Cię, że gdyby dolegało, to pewnie bym go tam wpisał, bo pasowałby do narracji, że raczej Jego problemy nie wynikają z sezonu reprezentacyjnego ani zmęczenia grą w sezonie, podobnie jak Stępnia i Klutha. Jeżeli to jest Waszym zdaniem jakieś ironiczne wyśmiewanie i życzenie źle cudownej Zaksie, to musicie mieć naprawdę przykre życie. No ale każdy mierzy swoją miarą...

Więcej się do tego odnosić nie zamierzam, kto umie czytać, to zrozumiał co miałem na myśli, kto nie no to niech sobie tkwi w swoim przekonaniu, nie zamierzam setny raz tłumaczyć. Ale nie pozwolę sobie, żeby mi ktoś wmawiał rzeczy, których nie mówiłem. Co zresztą idealnie w kolegi cytatach widać.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
buzinga
Posty: 1316
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: buzinga »

Mi się akurat transfer Szymańskiego nie za bardzo podoba. Uważam, że lepszym rozwiązaniem były ktoś pokroju Kwasowskiego, Muagatutii czy nawet Buchowskiego. Tak nie przesadzam Buchowskiego. Przede wszystkim dlatego, że jak przyjdzie do poważnego grania o najwyższe cele to i tak na boisku będzie niezdejmowalny duet Śliwka-Bednorz. A ktoś z w miarę sensownym przyjęciem bardzo by się przydał na poprawę tego elementu w rotacji na 3 ustawienia w drugiej linii jak Bartek będzie miał problemy. Kuba żadnej zadaniowej zmiany nie ogarnie. Serwuje średnio, na blok też słaby. No taki sobie ten ruch. Choć ligowiec solidny pomoże przy kontuzjach mocno, ale mnie to nie kręci, bo i też młody Rumun przez to wyląduje na ataku oby nie na stałe. A wolałbym jakby Daniel grał na swojej naturalnej pozycji. Jedna rzecz może być fajna w takim ruchu. Jeśli Szymański zostanie na dłużej, z Zaksy po sezonie odejdzie Bednorz. Dzięki czemu podwyżki dostaną Janusz, Kaczmarek i Śliwka. To za Bartka do pierwszej 6 wskoczy Chitigoi, a Kuba będzie dobry do rotacji, zabezpieczenia pozycji ;)
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Arw165 »

Może Zaksa się z tobą zgadza, że przyjmujący jest potrzebny na wczoraj, a wtedy z trójki wymienionej powyżej tylko Kwasowski byłby do rozpatrzenia. Buchowski jest gdzieś w Arabii Saudyjskiej, Muagatutia nawet nie wiem gdzie i co robi i zanim przylecą i się wdrożą, to ile jeszcze meczów przyszłoby zagrać Śliwce i Bednorzowi... A Szymański musi przejechać z miasta do miasta.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamien »

Streeter pisze: 14 lis 2023, o 22:49

Ależ ja się zgadzam z tym, że liga powinna być mniejsza. Nie rozumiem tylko czemu urosło to do rangi takiego problemu na wysokości 2-3 kolejki, gdzie ten koncept był już znany dużo wcześniej. Ba, lepiej było wznosić wszelkie protesty zanim zatwierdzono ten kalendarz. Obecnie mamy do czynienia z sytuacją, jakby ktoś się zatrudnił do firmy gdzie się pracuje na nocki i w drugim tygodniu pracy powiedział że to chore że On pracuje po nocach, bo wolałby w dzień.

Streeter
https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948, ... ujemy.html

warto przeczytać,

to jeszcze raz: może dlatego że nie chcą pracować "po nocach" w kolejnych sezonach ??? jak teraz nie zaprotestują to znowu za rok będziesz pisał: " Nie rozumiem tylko czemu urosło to do rangi takiego problemu na wysokości 2-3 kolejki, gdzie ten koncept był już znany dużo wcześniej. ba, lepiej było wznosić wszelkie protesty zanim zatwierdzono ten kalendarz." teraz mają jeszcze jakąś szansę, za rok o tej porze kadrowicze będą chodzić na rzęsach, albo nie będą już grali w naszej lidze
Zresztą jak tak dalej pójdzie to p. Popko i spółka za "nie najniższą krajową" będą zatrudniali 2-3 sort zawodników, kibice odwrócą się od dyscypliny i tak to się skończy, a występ olimpijski zakończymy w ćwierćfinale. Btw. Pan Popko i przyjaciele jak rozumiem pracują za najniższą krajową.
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Klugenhammer »

Muagututia jednak zbyt mocno skomplikowałby sytuację z limitami po powrocie do zdrowia Daniela. Za Wojtka musiał przyjść Polak.

Ten transfer Szymańskiego to już jest dopięty na ostatni guzik? Póki co brak potwierdzenia przez klub. :(
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamien pisze: 16 lis 2023, o 17:14 https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948, ... ujemy.html
Śmiesznie w sumie wychodzi, że zawodnicy i inni pracownicy Zaksy de facto otwarcie krytykują swojego obecnego i byłego pracodawcę, tj. prezesów, którzy za tym wszystkim głosowali. Tak że z tym pisaniem tylko o jakichś leśnych dziadkach i Popko, który pewnie na to wszystko chętnie przystał, ale też musi firmować decyzje prezesów klubów, jednak dajmy spokój. I śmiesznie jeśli to się obróci przeciwko Zaksie i ktoś tym kalendarzem będzie przemęczony, więc postanowi odejść. Tzn. "śmiesznie", bo nie chce mi się znowu cytować Świderskiego i Szpaczka chwalących rozszerzenie ligi i obecny kalendarz.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 627
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: MAG siatki »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 lis 2023, o 17:25
kamien pisze: 16 lis 2023, o 17:14 https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948, ... ujemy.html
Śmiesznie w sumie wychodzi, że zawodnicy i inni pracownicy Zaksy de facto otwarcie krytykują swojego obecnego i byłego pracodawcę, tj. prezesów, którzy za tym wszystkim głosowali. Tak że z tym pisaniem tylko o jakichś leśnych dziadkach i Popko, który pewnie na to wszystko chętnie przystał, ale też musi firmować decyzje prezesów klubów, jednak dajmy spokój. I śmiesznie jeśli to się obróci przeciwko Zaksie i ktoś tym kalendarzem będzie przemęczony, więc postanowi odejść. Tzn. "śmiesznie", bo nie chce mi się znowu cytować Świderskiego i Szpaczka chwalących rozszerzenie ligi i obecny kalendarz.
Zabawna teza. Decyzję w tym względzie podejmował jeden bądź drugi prezes czy też wszyscy prezesi klubów + szefunio PlusLigi ??? Decyzję podejmowali gremialnie, bo obiecywano im gruszki na wierzbie, a wyszedł pasztet.

Czy zawodnicy nie mają prawa skrytykować obecnego systemu rozgrywek ??? Z ich strony nie dopatrzyłem się ataków personalnych na kogokolwiek. A to, że system się nie sprawdził to potwierdzają już niemal wszyscy, którym na sercu leży dobro polskiej siatkówki. Zakonserwowanie obecnych rozwiązań doprowadziło do bardzo poważnych problemów, a w dłuższej perspektywie doprowadzi do katastrofy. A może o to właśnie niektórym chodzi....? Bo gdy za dobrze idzie - mając jedną z dwóch najsilniejszych lig w Europie - to trzeba to zniszczyć prawda... Taka stara świecka tradycja.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2023, o 17:45 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Klugenhammer »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 lis 2023, o 17:25 Tak że z tym pisaniem tylko o jakichś leśnych dziadkach i Popko, który pewnie na to wszystko chętnie przystał, ale też musi firmować decyzje prezesów klubów, jednak dajmy spokój.
Podobno prezesi tłumaczą się teraz, że głosowali za rozszerzeniem dlatego, ponieważ przedstawiono im podkoloryzowane prognozy pełne profitów płynących z takiej zmiany. Więc jednak winny Popko i jego prezentacje w PowerPoincie. ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

MAG siatki pisze: 16 lis 2023, o 17:37 Zabawna teza. Decyzję w tym względzie podejmował jeden bądź drugi prezes czy też wszyscy prezesi klubów + szefunio PlusLigi ???
Podejmowali wszyscy decyzje, tylko niektórzy robią z siebie głupców/polityków (skreślić niepotrzebne), np. Sebastian Świderski, który jako prezes PZPS opowiada kocopoły jak to od dawna jest za zmniejszeniem ligi, a chyba jednak zagłosował za jej rozszerzeniem i mówił publicznie jak to Lwów w Pluslidze to super pomysł, a rozszerzenie Plusligi to także szansa dla I ligi, mówił też jak to dobrze, że wydłużona zostanie faza playoff. Podobnie jak prezes Szpaczek, który rok temu mówił jaki to fajny kalendarz mamy w Pluslidze. Więc przestańmy pisać o "Panie Popce i jego przyjaciołach" - bo nie wiem kto tam głosował przeciwko rozszerzeniu ligi/kalendarzowi, chyba przyjęto rozszerzenie ligi jednogłośnie, rok temu przeciwko kalendarzowi (czy tam wstrzymało się) głosowało Zawiercie i Cuprum (?), nie wiem jak wyglądało to teraz. I można krytykować regulamin rozgrywek, mnie po prostu bawi, że to jest bezpośrednia krytyka m.in. swoich prezesów, tylko nikt nie powie tego wprost, bo nie wypada. :)

Plusliga wygląda tak, a nie inaczej, bo wszyscy uznali, że rozszerzenie ligi to jest dobry pomysł. Zawodnicy Zaksy są przemęczeni, bo prawie wszyscy uznali, że taki kalendarz jak rok temu też jest fajny. Reszta to już intencjonalne niedopowiedzenia i przerzucanie gorącego kartofla, najłatwiej robić to w kierunku władz PLS, bo ich nikt nie lubi i można poudawać, że to oni narzucili coś tam biednym klubom, a taki stereotyp trochę funkcjonuje.

Oczywiście tak to działa w życiu, że niektóre pomysły nie działają, ale nazywajmy rzeczy po imieniu - ciała dało całe klubowe środowisko w PL.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kamien »

WysokiPortorykanczyk pisze: 16 lis 2023, o 17:51
MAG siatki pisze: 16 lis 2023, o 17:37 Zabawna teza. Decyzję w tym względzie podejmował jeden bądź drugi prezes czy też wszyscy prezesi klubów + szefunio PlusLigi ???
Podejmowali wszyscy decyzje, tylko niektórzy robią z siebie głupców/polityków (skreślić niepotrzebne), np. Sebastian Świderski, który jako prezes PZPS opowiada kocopoły jak to od dawna jest za zmniejszeniem ligi, a chyba jednak zagłosował za jej rozszerzeniem i mówił publicznie jak to Lwów w Pluslidze to super pomysł, a rozszerzenie Plusligi to także szansa dla I ligi, mówił też jak to dobrze, że wydłużona zostanie faza playoff. Podobnie jak prezes Szpaczek, który rok temu mówił jaki to fajny kalendarz mamy w Pluslidze. Więc przestańmy pisać o "Panie Popce i jego przyjaciołach" - bo nie wiem kto tam głosował przeciwko rozszerzeniu ligi/kalendarzowi, chyba przyjęto rozszerzenie ligi jednogłośnie, rok temu przeciwko kalendarzowi (czy tam wstrzymało się) głosowało Zawiercie i Cuprum (?), nie wiem jak wyglądało to teraz. I można krytykować regulamin rozgrywek, mnie po prostu bawi, że to jest bezpośrednia krytyka m.in. swoich prezesów, tylko nikt nie powie tego wprost, bo nie wypada. :)

Plusliga wygląda tak, a nie inaczej, bo wszyscy uznali, że rozszerzenie ligi to jest dobry pomysł. Zawodnicy Zaksy są przemęczeni, bo prawie wszyscy uznali, że taki kalendarz jak rok temu też jest fajny. Reszta to już intencjonalne niedopowiedzenia i przerzucanie gorącego kartofla, najłatwiej robić to w kierunku władz PLS, bo ich nikt nie lubi i można poudawać, że to oni narzucili coś tam biednym klubom, a taki stereotyp trochę funkcjonuje.

Oczywiście tak to działa w życiu, że niektóre pomysły nie działają, ale nazywajmy rzeczy po imieniu - ciała dało całe klubowe środowisko w PL.
Ależ ja się zgadzam że WSZYSCY głosujący za powiększeniem ligi dali cztery litery. Zarówno Świderski jak i Szpaczek i cała reszta. I to - w mojej opinii - jest grupa "przyjaciół Pana Popki".Jak nie będą zawodnicy alarmować teraz, to za rok wszyscy obudzimy się z ręką w nocniku, a dziennikarze i eksperci Polsatu (Pan Jarosz) bronią tamtych decyzji. Za rok, dwa nie będą mieli czego pokazywać. Tak to się zarzyna kurę przynosząca złote jaja. Jest jeszcze czas, mam nadzieję, przywrócić normalność. I zgadzam się przerzucanie gorącego kartofla trwa, ale jak będziemy udawać ze nic się nie da zrobić to w przyszłości będzie dramat🤷
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
kuchyk1ng
Posty: 243
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: kuchyk1ng »

Mnie zastanawia co się w PLSie zmieniło od momentu, gdy Paweł Zagumny był przez parę miesięcy (przełom 2019-2020) prezesem PLS i zapewniał, że nie będzie kolejek w tygodniu i będzie chciał ograniczyć liczbę gier. Wraca Artur Popko i jest kompletnie zmieniona narracja i w przeciągu paru lat zwiększamy ligę, gdzie nikt inny w Europie tego nie robi.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamien pisze: 16 lis 2023, o 18:37Ależ ja się zgadzam że WSZYSCY głosujący za powiększeniem ligi dali cztery litery.
Ach, w takim razie się nie zrozumieliśmy. I zgadzam się, że zawodnicy (popularna grupa zawodowa) ma środki nacisku na działaczy i prezesów (niepopularna i nie-popularna grupa zawodowa).
kuchyk1ng pisze: 16 lis 2023, o 18:50 Mnie zastanawia co się w PLSie zmieniło od momentu, gdy Paweł Zagumny był przez parę miesięcy (przełom 2019-2020) prezesem PLS i zapewniał, że nie będzie kolejek w tygodniu i będzie chciał ograniczyć liczbę gier. Wraca Artur Popko i jest kompletnie zmieniona narracja i w przeciągu paru lat zwiększamy ligę, gdzie nikt inny w Europie tego nie robi.
Zmieniło się, że pojawił się dobry pretekst do ponownego rozszerzenia ligi (Lwów), a telewizji i prezesom zależy jak na największej liczbie meczów. Pytanie brzmi czy cztery kolejki więcej przy potencjalnie mniejszej frekwencji i oglądalności na mecz daje jakiekolwiek realne benefity. Chociaż chyba nie ma korelacji między większą liczbą meczów, a mniejszą frekwencją (co nie znaczy, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego) jak sprawdzałem, niemniej myślę, że wielkich benefitów z tego nie ma. Wielkich, tj. takich, które jakkolwiek bronią tę decyzję.

Za to jeżeli ktoś uwierzył, że Lwów w Pluslidze da benefity dla całej ligi, to możliwe, że rzeczywiście jakaś fajna prezentacja w Prezi wystarczyła na jakimś posiedzeniu PLS, bo to od początku było naiwne założenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”