PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

bono
Posty: 3545
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: bono »

O jest i Banach za Kaczmarka :] I zostaje
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: przemik »

Z 9-5 dla ZAKSy zrobiło się 12-12
___
Noworoczny Kibic Siatki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dobre xd te meczyki, co tu dużo gadać, po tej sekwencji punktu z przechodzącej i ataku w aut Malinowskiego to Lublin zaczął balansować na granicy dyscyplinarnego w.a z Plusligi, więc może dobrze, że to wygrali.

Aczkolwiek wynik przewidywalny, a niesmak pozostanie.

Tak jak po lekturze obraźliwych postów części userów, ale chyba nie ma już nadziei dla tego forum.
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: przemik »

Mam czelność napisać, że ZAKSa zmoczyła we własnej hali z Lublinem po dość zaciętym tiebreaku 2-3
Przesłanie dla Łukasza Kaczmarka - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
MVP - Komenda.
___
Noworoczny Kibic Siatki
astronauta
Posty: 2919
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: astronauta »

WysokiPortorykanczyk pisze: 6 gru 2023, o 18:23 Tak jak po lekturze obraźliwych postów części userów, ale chyba nie ma już nadziei dla tego forum.
Niestety, jeden, jakaś nowa wyrocznia z KK pisze w języku, którego zrozumieć się nie da, drugi rzuca inwektywami na lewo i prawo.
Mecz zabawny, podobnie jak skład Zaksy.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023. Lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019, 2023/2024 i ziemniaka 2016/2017.
PioterZJastrzebia
Posty: 1265
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: PioterZJastrzebia »

Ta, będzie trzeba poszukać jakiejś alternatywy dla tego forum, bo po zmianach w moderacji (a raczej po jej zniknięciu) nie da się czytać wątków.

Tiebreak którego nikt nie chciał wygrać. Jedni nie dowieźli z 11:6, drudzy robili karygodne błędy przy meczbolach. Zaksa utrzymuje 6 miejsce ale baaardzo ciasno w tych rejonach tabeli. A nieco niżej Nysa i Olsztyn, które będą jeszcze później rozgrywać zaległe mecze.
bono
Posty: 3545
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: bono »

Mecz potworek - oby jak najmniej takich - Lublin uratował honor dzięki zawodnikowi z Visły Bydgoszcz.
Jednak taki nie ogar jak ten Holender na środku nawet na czwartego nie powinien się znaleść w Zaksie.
W Zawierciu szykuje się dobre granie.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: MAG siatki »

Ależ eksplozja radości w studiu Polsatu po ostatniej piłce meczu ZAKSY z Lublinem. No cóż byłem w głębokim szoku, gdy zobaczyłem skład w jakim grała dziś ZAKSA :o :x To jest jakiś koszmarny żart. Z tygodnia na tydzień kędzierzyńskich siatkarzy w kwadracie dla rezerwowych jest coraz mniej !!! !!! "Ekspert" Jarosz na stwierdzenie, że libero Banach idzie na atak stwierdził lakonicznie "...a dlaczego by nie", bo to przecież jest czymś oczywistym i normalnym, że mizerny libero gra na ataku, a środkowy Takvam na przyjęciu, prawda panie Jarosz ??? Czymś normalnym i oczywistym jest też to, że Zapłacki vel. "strzelnica" z II ligi gra w ważnym dla układu tabeli spotkaniu w drużynie 3-krotnego zdobywcy Pucharu Europy. Przecież przy takim poziomie akrobacji personalnych trudno wygrać jakikolwiek mecz w PlusLidze. Wszystko ma swoje granice. Wytrzymałość kibiców również !!! !!!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: tomasol »

Dwa punkty dzieliły Lublin od kompromitacji, zresztą nawet ten tie break to lekki blamaż tej ekipy. Przecież tu powinno być 3:0 bez specjalnych emocji. Do tego w tabeli ZAKSA wciąż przed Lublinem. Komentarz Jarosza też momentami komiczny, "musi poprawić Kędzierzyn to i to", lol tak jakby nie zauważył, że tam połowa składu to poziom I ligi. Ale tak patrząc na sprawę poważniej to jak przyjdzie ZAKSIE grać takim składem przez resztę grudnia to ja nie widzę jej ani w top 6 ligowej tabeli ani wygranej grupy w LM.
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Diomedea »

Kupic wiecej zawodnikow-moze niekoniecznie. Kupic lepszego 3ciego i troche wiecej rotowac, moze juz tak.
W tych poprzednich sezonach, bo obecnie mlody Rumun bylby swietnym uzupelnieniem. I moze ciut lepszego dugiego sypacza i drugiego atakujacego?
Na sypie jeszcze byloby opcje, na ataku moze tez, ale bardziej ryzykowne.

Zaksa placi tez za sukces-im wyzsza pozycja w LM tym wiecej spotkan trzeba rozegrac-to banal.
Generalnie jest prawie pewne ze w kategorii wlkad finansowy/sukces sportowy Zaksa ma absolutny rekord.

Tylko to co dzieje sie teraz z podstawowymi bylo troche przewidywalne. Niespodzianka to sa kontuzje nieprzeciazonych rezerwowych.
W takim momencie szkoda, ze Zaksa Strzelce Opolskie spadla do II ligi, mozna by bylo wyciagnac jesli nie lepszy, to przynajmnie mniej smieszny zestaw.

I nie chodzi o zadne placenie przez Zakse-nalezy raczej i trzymac kciuki by sie pozbierali.

Chodzi o chamsto, arogancje, oszczerstwa padajace z ust 3 kibicow zaksy z tego forum.
A ze dostalo sie @bono-normalnemu, nieagresywnemu, merytoryczneu kibicowi, to juz paradoks. Zaplacil za innnych.

Chyba czasem nasz byly kolega, narciarz z Krakowa tutaj zaglad i cos chyba zmoderowal tzn usunal. Tylko ostrzezen nie dal, moze i uprawnien nie ma, moze uwaza ze nie zasluzyli. W kazdym razie warto zglaszac i oczywiscie nie karmic.

Rozumiem, ze nie stracilam wrzucajac w wolnym czasie mecz z EEVZA i instyktownie odpuszczajac mecz zaksy. Nie lubie patrzec na kopanie lezacego, a juz kopanie lezacego przez jednonogiego musi byc straszna. Dla zwolennikow "siatkowki na najwyzszym poziomie" ogladanie Banacha jest pewnie lepsze niz ogladanie na ataku Kicinskiego, a Gila lepsze niz Falkowskiego. Ja jestem odmiennego zdania. Niezla odtrutka ta EEVZA.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2023, o 18:54 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7459
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Streeter »

bono pisze: 6 gru 2023, o 18:36 Jednak taki nie ogar jak ten Holender na środku nawet na czwartego nie powinien się znaleść w Zaksie.
Trochę nie rozumiem tego ruchu, że nie grał Takvam. Ok, teoretycznie robił za ratującego zmiennika na przyjęciu, ale czy takiej roli nie mógł pełnić Banach? Przecież też mógłby w razie czego wejść do końca seta, gdyby coś się stało któremuś z przyjmujących, a na następny można już by było wyjść jakkolwiek, nawet z tym Takvamem. A tak Takvam się zbytnio nie przydał, bo w momencie gdy wszedł za Zapłackiego to już i tak było po secie, a jakby był na środku, to może zdobyliby więcej punktów, bo dawno nie widziałem takiej anty-gry na środku jak to, co prezentował dziś holenderski środkowy.
astronauta pisze: 6 gru 2023, o 18:30
WysokiPortorykanczyk pisze: 6 gru 2023, o 18:23 Tak jak po lekturze obraźliwych postów części userów, ale chyba nie ma już nadziei dla tego forum.
Niestety, jeden, jakaś nowa wyrocznia z KK pisze w języku, którego zrozumieć się nie da, drugi rzuca inwektywami na lewo i prawo.
Szkoda to komentować w ogóle...

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3545
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: bono »

Najlepiej ignorować
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Streeter
Posty: 7459
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Streeter »

Przechodząc do obecnego meczu, jakoś nie zwróciłem wcześniej uwagi - może ktoś mi wyjaśnić od czego skrótem jest WAM? Jakbym nie układał liter w Projekt Warszawa, nie udało mi się tam odnaleźć litery "m".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: MAG siatki »

Streeter pisze: 6 gru 2023, o 18:49 Przechodząc do obecnego meczu, jakoś nie zwróciłem wcześniej uwagi - może ktoś mi wyjaśnić od czego skrótem jest WAM? Jakbym nie układał liter w Projekt Warszawa, nie udało mi się tam odnaleźć litery "m".

Streeter
Ktoś to już kiedyś tłumaczył. Przykładowo Resovia ma skrót RZM, a literka M oznacza, że to zespół męski, bo jak wiemy w Rzeszowie grają też panie. W Warszawie również grają dziewczyny.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2023, o 18:55 przez MAG siatki, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8004
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PioterZJastrzebia pisze: 6 gru 2023, o 18:33 Ta, będzie trzeba poszukać jakiejś alternatywy dla tego forum, bo po zmianach w moderacji (a raczej po jej zniknięciu) nie da się czytać wątków.
Wszyscy kiedyś umrzemy/skończymy na Twitterze (skreślić niepotrzebne). A szkoda, miał (może jeszcze ma) potencjał dalej ten forumek.
Streeter
Posty: 7459
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Streeter »

MAG siatki pisze: 6 gru 2023, o 18:54 Ktoś to już kiedyś tłumaczył. Przykładowo Resovia ma skrót RZM, a literka M oznacza, że to zespół męski, bo jak wiemy w Rzeszowie grają też panie. W Warszawie również grają dziewczyny.
O kurcze, to to by mi nigdy do głowy nie przyszło :D dzięki za wyjaśnienie :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 625
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: MAG siatki »

Streeter pisze: 6 gru 2023, o 18:56
MAG siatki pisze: 6 gru 2023, o 18:54 Ktoś to już kiedyś tłumaczył. Przykładowo Resovia ma skrót RZM, a literka M oznacza, że to zespół męski, bo jak wiemy w Rzeszowie grają też panie. W Warszawie również grają dziewczyny.
O kurcze, to to by mi nigdy do głowy nie przyszło :D dzięki za wyjaśnienie :)

Streeter
Spoko :D
bono
Posty: 3545
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: bono »

Nie do końca wiadomo jaki jest stan zdrowia Bednorza, Szymańskiego i czemu dłuzej nie grał Takvam.Norweg bardziej uniwersalny więc i na przyjęciu i ataku może grać - choć nie wiem czy to przynosi określony skutek a Holender to drewno i tylko nadaje się na środek.
Fin balansuje na krawędzi bo możemy wylecieć z PP ale z drugiej strony jak dobrze się podleczymy i w końcówce rundy zaczniemy lepiej grać i wygrywać to okaże się może że to był dobry ruch.
Z tym że mamy w końcówce najlepsza czwórkę ligi🤔
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Huskerinho
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwie 2023, o 11:47

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Huskerinho »

Co do meczu to skład Zaksy xd, LUK też xd, że aż tak się z tym patchworkiem męczył.

Ale i tak największym xd jest to forum.

Jak już nawet Diomedea trolluje (bo inni też trollują to ja też mogę!) i się z tym nie kryje, to chyba pora po prostu przestać tu wchodzić.
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Diomedea »

Ze jak niby troluje?
No chyba ze masz na mysli watek o wiekszej od trenera selekcjonera znajomosci siatkowki. Przeciez to juz z tytulu watek do trolowania :] :] :]

Zwyczjnie-bronie nieslusznie atakowanego Szarego, ktory czasem pomarudzi, ale generalnie pokazuje zdrowy rozsadek, zdolnosc obserwacji i nigdy nie demonstrowal chamstwa. Nie nazywal nikogo kretynem itp.
Mnie takie wpisy szokuja. I jeszcze bardziej brak ich moderacji.
Taki juz mam charakter ze bronie innych. W koncu tez i pracuje walczac o zdrowie obcych mi osob.
Lubilam to forum.
Pozostaje dla mnie I Liga i czesc mlodziezowa i mlodziezowa reprezentacyjna-jest raczej spoko.
Oraz ligi zagraniczne gdzie duzo merytoryczneych analiz i dobrze sie czyta. Zadnych troli o dziwo.

Niezly meczyk Zawiercia z Wwa. Moze jeszcze pojsc w obie strony, jak Warszaw nie utrzyma zagrywki.
Niestety musze do roboty, moze co najwyzej punkt po punkcie i Wasze komentarze, wiec nie badzcie zbyt oszczedi w slowach.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2023, o 19:30 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Arw165 »

Można gdzieś podpisać petycję minimum o wakacje dla KibicaSiatki i Pomocniczki? Dopóki na forum nie da się blokować/czarnolistować/wyciszać wybranych użytkowników, korzystanie z forum jest straszne. Próbuję po prostu scrollować, nawet nie czytam już dyskusji z ich udziałem (bo po co, niestety mimo apeli o niekarmienie niektórzy dalej wchodzą z nimi w interakcję), ale ile można?
bryt.bryt
Posty: 395
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: bryt.bryt »

Trener Graban stworzył precyzyjną maszynę do wygrywania.
przemik
Posty: 1610
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: przemik »

Mikołaj jednak przyszedł do Projektu.
Dominacja Warszawy i 0-3 w Zawierciu.
MVP - Artur Szalpuk

Weryfikacja formy już w niedziele z Jastrzębiem.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Szary Wilk »

Ale lanie. Warszawa jest jak walec. Tam wszystko trybi. Graban stworzył potwora. Jeszcze niedawno mu trochę umniejszali, że efekt nowej miotły, a teraz już tę ciężką pracę widać gołym okiem. Warszawa atakuje, blokuje, broni i zagrywa. Taka mała ZAKSA się z nich robi.

A teraz pomyślcie, że w innym kraju jest taki gość jak Szalpuk, co gra jak z nut i nic mu to nie da w kontekście powołania. Może być nawet MVP ligi. W sumie trochę to smutne, ale u nas po prostu na tej pozycji tak jest.

Ciekawe tylko czy Firlej Gregora prześcignie. Bo ten pierwszy teraz kieruje grą kompletnej drużyny, która idzie po swoje, a ten drugi się tam męczy na dnie tabeli i gra kichę. Ale to już nie pierwszy sezon.
kamil1999
Posty: 5601
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: kamil1999 »

Ta Warszawa to by z kwitkiem mogła odprawić każdego
O ile w ataku obie drużyny grały po prostu dobrze to różnicę zrobiła gra w bloku.
W przyjęciu Warszawa też klasę lepsza, choć akurat Tavares skutecznie niwelował negatywne skutki gorszego przyjęcia, ale problemem Zawiercia było jednak to, że nie potrafili zakłócić pierwszej akcji Warszawy.
Ta już w zeszłym sezonie była potężna, ale Bołądź ich wzmocnił. Weber ma potencjał. Być może nawet na drugiego Grozera, ale na już po prostu Bołądź jest lepszy. Top PlusLigi a za tym też idzie ten szeroki top światowy bo jedno determinuje drugie.
Ale topem przede wszystkim był Szalpuk. Ja jak i zapewne wielu w pewnym momencie już go skreśliliśmy, ale on już dogonił Bednorza, Sliwkę czy Fornala
kubika132
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2023, o 20:05
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: kubika132 »

Kwolkowi z taka gra to ciężko będzie o klub w top 5. Jeśli nie zagrywa to się kompletnie nie bilansuje. Aż ciekawe czy Zawiercie da mu 3 sezon na odbudowę.
buzinga
Posty: 1305
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 6 gru 2023, o 20:10 Ta Warszawa to by z kwitkiem mogła odprawić każdego
O ile w ataku obie drużyny grały po prostu dobrze to różnicę zrobiła gra w bloku.
W przyjęciu Warszawa też klasę lepsza, choć akurat Tavares skutecznie niwelował negatywne skutki gorszego przyjęcia, ale problemem Zawiercia było jednak to, że nie potrafili zakłócić pierwszej akcji Warszawy.
Ta już w zeszłym sezonie była potężna, ale Bołądź ich wzmocnił. Weber ma potencjał. Być może nawet na drugiego Grozera, ale na już po prostu Bołądź jest lepszy. Top PlusLigi a za tym też idzie ten szeroki top światowy bo jedno determinuje drugie.
Ale topem przede wszystkim był Szalpuk. Ja jak i zapewne wielu w pewnym momencie już go skreśliliśmy, ale on już dogonił Bednorza, Sliwkę czy Fornala
Odrobinę się rozpędziłeś. Bardzo szanuje wskrzeszenie Szalupy, ale niech on swoją wysoką jakość jeszcze potwierdzi w PO. Zaksa go jednak rok temu w PO trochę zweryfikowała. Fornal, Śliwka czy Bednorz udowodnili swoją wartość w ważnych spotkaniach. Artur póki co poza MŚ w 2018 roku które wpadło mu nieco szczęśliwie jeszcze tego nie potwierdził. Liczę, że w tym roku to zrobi, ale póki co to on się trochę umiejscowił między tym naszym topem przyjmujących a Kwolkiem. Kwola przerósł, ale między nim a w/w trójką go jeszcze deczko dzieli. Z Firlejem jest trochę bardziej złożona sprawa. Choć fakt przy tym co mamy na rozegraniu bez łaski powinien być już dwójką w kadrze. Ciekawe co z nim zrobi Nikola. Oby się do niego bardziej przekonał. Gradki dla Grabana. Cenię go najbardziej z naszych polskich trenerów już od poprzedniego sezonu. Oby się facet nie pogubił, bo widać, że jest inteligenty i rozumie o co chodzi w siatkówce lepiej od Winiara ;)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: tomasol »

Zweryfikowane Zawiercie w meczu na szczycie, ale 48/26 w ataku i całe 2 punktowe bloki (choć 11 wybloków, ale Warszawa odpowiednio 14 i 9) to pokazuje, że w takich starciach Warta jest za słaba na siatce. Tu trzeba by było z 10 asów aby to zniwelować, a nie cały jeden jak dzisiaj. Kwolek to już który sezon gra piach ??? Trzeci ??? Skrzydła w Zawierciu takie a nie inne, brak mocy na sytuacyjnych, tu trzeba świetnego przyjęcia i perfekcyjnej pierwszej akcji, takiej trochę Brazylii, plus mocnej asowej zagrywki aby to zbilansować na topowe granie.

Warszawa obok Jastrzębia wygląda na razie na największego faworyta do wygrania ligi. Właściwie bez zdrowego Kędzierzyna to nie ma kto tej pary zatrzymać, Resovia trochę flop, Zawiercie na razie mocno zweryfikowane. No ale sezon długi, intensywny, różne fazy jeszcze będą przechodziły poszczególne zespoły.
Szary Wilk
Posty: 8082
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 6 gru 2023, o 20:10 Ta Warszawa to by z kwitkiem mogła odprawić każdego
O ile w ataku obie drużyny grały po prostu dobrze to różnicę zrobiła gra w bloku.
W przyjęciu Warszawa też klasę lepsza, choć akurat Tavares skutecznie niwelował negatywne skutki gorszego przyjęcia, ale problemem Zawiercia było jednak to, że nie potrafili zakłócić pierwszej akcji Warszawy.
Ta już w zeszłym sezonie była potężna, ale Bołądź ich wzmocnił. Weber ma potencjał. Być może nawet na drugiego Grozera, ale na już po prostu Bołądź jest lepszy. Top PlusLigi a za tym też idzie ten szeroki top światowy bo jedno determinuje drugie.
Ale topem przede wszystkim był Szalpuk. Ja jak i zapewne wielu w pewnym momencie już go skreśliliśmy, ale on już dogonił Bednorza, Sliwkę czy Fornala
W ataku jest świetny, na zagrywce się poprawił niesamowicie, ale akurat Fornal jest zawodnikiem, który ma po pierwsze świetne przyjęcie, po drugie blok (2 najlepszy skrzydłowy w bloku w lidze w tym momencie, a pewnie kwestia czasu, jak będzie 1), poza tym gra bardzo dobrze w obronie - wszystkich tych rzeczy brakuje Szalpukowi.

Szalpuka z Bednorzem ciężko porównać, bo jak Artur miał tę samą częstotliwość grania klub-kadra co teraz Bedni, to go też męczyły odnawiające się urazy i rzutowało to na formę. Według mnie Bednorz jest lepszy z uwagi na przyjęcie i blok, bo w ofensywie są porównywalni.

Ze Śliwką się nie udzielam. Według mnie to bardzo ważny zawodnik. Uniwersalny, trzyma końcówki, ale jak brać pod uwagę całościową ocenę za grę, to jednak ten ogromny hype jest trochę za bardzo napompowany. Według mnie Olek musiałby zagrać poza ZAKSĄ, żeby się przekonać jak realnie wypada na tle innych kolegów.

Firlej z sezonu na sezon co raz lepszy, ale na Igrzyska i tak pojedzie Grzesiek, co po prostu ostatnie 2 lata zjazd zaliczył niesamowity.

Co do meczu - Warta 2 mecz z drużyną z TOPu i drugi w czajnik. Jeszcze czeka ich JW i ZAKSA. Ta druga jak zdrowa, może się skończyć bilansem 0-4 z faworytami do medalu. I wcale mnie to nie dziwi, bo Winiarowi nie ufam jako trenerowi.

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę - Kwolek cieniuje z każdym poważnym rywalem. Z Resovią 2/5 przy dwóch błędach i zjazd do bazy przez kontuzję, to może rozgrzeszony po części, ale z Treflem słabo i dziś z Projektem też słabo.
Diomedea
Posty: 4528
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2023/24 - kolejka 10 (05.XII-07. XII)

Post autor: Diomedea »

Generalnie to sie zgadzam, ze przed po ciezko mowic o wybitnosci.
Ale nie zgdzam sie, ze MS wpadlo Arturowi szczesliwie. W VNLu byl najlepszym polskim przyjmujacym, wiec dostal pierwszy plac. Wpierwszej fazie ciagnal gre. Zszedl w meczu ze Stanami, a zmianowy Sliwka zrobil co do niego nalezalo.
Bednorz slabo zagral w VNL. Sliwka po sezonie w Resovii prezentowal jeszcze duzo mniejsza wartosc ofensywna i stabilnosc, mial mniej spotkan o cos.
Generalnie byl mniejszy wybor niz obecnie.
Tak jak znowu bedzie za pare lat.

Pytanie czy prime Kwolka juz sie skonczyl, czy zawodnik jeszcze jest w stanie wrocic na poziom z poczatkow seniorskiej kariery?
Moze taki okres w zyciu, ze trudniej sie zebrac (ojcostwo). No i jednak mimo relatywnie dlugich lap,dobrego dosieznego, to zawodnik na techniczne granie, szybkie pilki itp. Ja wiem, ze on czesto w zespolach byl od wysokich i sytuacyjnych i robil to dobrze. Tylko dla niego to niekoniecznie cos latwego. Moze i powoli cos zaczyna w stawach dolegac. Zwolennikiem scislej diety Bartosz raczej nie byl, a i obciazenia po paru latach ciagniecia zespolu w ataku byly spore.
IMHO troche wczesnie na definitywna zapasc.
Wiec moze za rok-dwa zablysnie, wroci jak Szalupa teraz? Moze i na PO?
W kazdym razie Warta ma to czego brakowalo Zaksie-mocna lawke. Kozlowski, Cooper, Laba. Tylko imho brakuje waznego klocka-trenera. Moze tez taka kultura gry i pracy jak w Zaksie, to cos do czego sie dochodzi stopniowo, przez dobre kilka lat.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2023, o 20:46 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”