Sezon 2009/10 - 1. kolejka

blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: blaise »

KadrO pisze:
Chal pisze:Jastrzębie 64% w ataku :o Fenomenalny Hardy, 12/15 w ataku, co daje 80%, jedynym słabszym punktem zdaje się być Rusek, pocelowany aż 5 razy zagrywką. Czekam na opis kogoś, kto widział mecz ;)
Ogółem atak pieknie, tylko ten Nowik ;) Kto MVP ? Prędzej czy później i tak się dowiem, bo znajomy był na meczu ;d Rusek nie za ciekawie to wygląda ;)
a przyjęcie nie piękne? ;) Jeżeli Hardy tak będzie grał (w ataku szczególnie, bo obrona to norma) to bardzo realny finał dla JW, tak wybiegając daleko w przyszłość :P
.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: PlusLiga - 1 kolejka

Post autor: Elgarten »

dreamer pisze: Kto uważnie oglądal mecz ten wie, że generalnie masz rację, jeżeli uwzględni się to, że najczęściej MVP dostają zawodnicy tzw. "z pola". Ale ja uważam (analizowalem mecz pod tym kątem), że kluczowe pilki na korzyść Delecty wygrywal glównie Michal Dębiec (choć nie twierdzę, że to byl rewelacyjny mecz w jego wykonaniu, bo kilka slabszych zagrań też mial).
Zresztą już po tym meczu widać ile daly mu treningi z kadrą. Uważam, że bardzo dobrze, że byl na meczu Castellani, bo być może wreszcie zdecyduje się na wymianę hurtową Igly i Gato na pozycji libero, bo do MŚ 2010 nie wolno blokować pozycji dla dwóch dziadków.
Wiele razy już pisalem, ale napiszę jeszcze raz, że na świecie palcami najlepiej z libero gra Escadinha, a w Polsce - Michal Dębiec. Do tego gra też świetnioe w obronie i bardzo poprawnie w przyjęciu.
Nie no, to już gruba przesada. Kilka słabszych ??? Przecież on prawie wszystkie zagrywki przyjmował najwyżej na 3 metr, a niektóre to w ogóle byle do góry. Zajrzałem właśnie w statystyki - 18% bardzo dobrego. W obronie też przeciętnie, zgoda wyciągnął ze 2 piłki w ważnych momentach, ale to wszystko...Ten mecz mu zdecydowanie nie wyszedł. Myślałem, że po takim występie Michała w ogóle nie zabierzesz głosu a tu sugerujesz, że Dębiec powinien być MVP. Ci co nie widzieli tego meczu jeszcze w to uwierzą, ci co oglądali, mogli zobaczyć, że Wspaniały starał się go uspokoić i na przerwie mówił mu żeby spróbował przyjąć trochę bliżej siatki. Prawda jest taka, że przez libero Bydgoszczy, Woicki musiał grać ciągle prawy, lewy.
Do klasy Igły mu jeszcze bardzo daleko, oj bardzo.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: hubert »

NIe no z tymi dziadkami to przesada. Dla libero 30 lat to żaden wiek (Sergio 75 rocznik, Henno 76 bodajże). Póki co Dębca nikt nie sprawdził w meczu z dużym ciśnieniem aby określić na ile radzi sobie w takich sytuacjach. Gacek czy Igła trochę tego mieli zanim weszli do kadry. Zresztą pozycja libero nie wydaje się być jakimś dużym problemem u nas.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: KadrO »

blaise pisze:
KadrO pisze:
Chal pisze:Jastrzębie 64% w ataku :o Fenomenalny Hardy, 12/15 w ataku, co daje 80%, jedynym słabszym punktem zdaje się być Rusek, pocelowany aż 5 razy zagrywką. Czekam na opis kogoś, kto widział mecz ;)
Ogółem atak pieknie, tylko ten Nowik ;) Kto MVP ? Prędzej czy później i tak się dowiem, bo znajomy był na meczu ;d Rusek nie za ciekawie to wygląda ;)
a przyjęcie nie piękne? ;) Jeżeli Hardy tak będzie grał (w ataku szczególnie, bo obrona to norma) to bardzo realny finał dla JW, tak wybiegając daleko w przyszłość :P
Patrząc jak Resovia tworzy znakomity zespół, z Oivannenem i Akhremem na czele, finał dla JW jest raczej znikomy ;) Wszystko pokaże indywidualna rywalizacja między tymi zespołami.
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Qiub »

Jak narazie to o grze Resovi mogę powiedzieć tylko jedno: Wow! :o

Szybkość rozgrywania przez Redwitza porażająca, Akhrem świetna gra, tak samo Oivanen.
Druga sprawa, że Jadar z tak grającym Pryglem może mieć problemy z utrzymaniem się w lidze.
Świetna Sovia i Jastrzębie, b.dobry mecz w Kędzierzynie czyli super Zaksa i Delecta, no i Skra = Najlepszy sezon od lat!

PS Wyjazdowe stroje Resovi jak narazie najładniejsze z wszystkich drużyn w Plus Lidze. ;)
Podpis.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Antos »

Dla mnie Ahrem.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: pk+ »

KadrO pisze:Wika MVP ?! żenada...
Jeden z lepiej punktujących, 4 asy, najlepsze przyjecie - mógł ktoś inny swobodnie dostać ale jeśli MVP dla Wiki to żenada to jak określić wczorajsze dla Jarosza - koniec świata??? ;)
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: blaise »

Oivanen 65% w ataku, Akhrem 72 %, a dostaje Wika 44%.. chyba za same asy mu przyznali, bo miał ich aż 4, ale Białorusin też ładnie w tym elemencie-2
.
Qiub
Posty: 512
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 12:11
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Qiub »

Według mnie też Akhrem powinien dostać, ewentualnie Ignaczak albo Oivanen ale napewno nie Wika...
Podpis.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3872
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: tomasol »

Jadar wypadł naprawdę słabo tym bardziej, że Resovia błędów też się nie ustrzegłą no ale to nie z takimi zespołami Radom ma walczyć o punkty. Hernandez czy Prygiel muszą grać znacznie lepiej jeśli Such chce się utrzymać bez większych problemów.
W Resovii najlepsi byli obcokrajowcy, chociaż cała drużyna pokazała się z dobrej strony, co moim zdaniem pokazuje dlaczego w reprezentacji Polski był tylko jeden Resoviak.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2009, o 15:45 przez tomasol, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Bartex »

Przekonujace zwyciestwo Sovi, ale sami Rzeszowiacy jeszcze mnie nie przekonali.Jednak potencjal jest naprawde spory i mysle ze Travica pod koniec sezonu zrobi z tego niezla pake.

Przyznawanie MVP to w tej kolejce granda ;)
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: madlark »

dla mnie Redwitz, choćby za piękny blok
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Funk
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2009, o 14:17

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Funk »

Wybranie Wiki rzeczywiscie nieporozumienie, zdecydowanie Akhrem, Ignaczak niezle w obronie ale przyjecie moze poprawic, zreszta dotyczy sie to calej druzyny. Do tego dodac trzeba ze w meczu Radomia z Rzeszowem p.sedzina nie pamietam nazwiska nie radzila sobie najlepiej, sporo bledow...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Mate »

Wika MVP :D . Według moich prywatnych statystyk w pierwszych dwóch setach skończył 2 ataki na 9 ;) . Potem się poprawił, ale nagroda powinna zdecydowanie powędrować w ręce Akhrema lub Oivanena. W ostateczności w ręce Redwitza. Tak szybko opisując(bo muszę Quo Vadis czytać - uroki liceum i profilu humanistycznego :D ) to Resovia wykonała główne zadanie taktyczne - zatrzymanie Prygla blokiem i obroną. W pierwszym secie miał 3/11(tak wynika z moich statystyk), a w drugim dostał tylko 3 piłki ;) . Bardzo dobrze zaprezentował się Pawliński, ale sam nie dałby rady. Do tego przytrzymali Resoviacy przytrzymali Hernandeza. Dzisiaj po stronie Rzeszowa wyśmienicie zagrali obcokrajowcy - Akhrem, Oivanen i Redwitz. Chociaż jeszcze można było zauważyć, że nie są bardzo zgrani zawodnicy z Brazylijczykiem. Chyba 2 lub 3 krótkie za nisko i bodajże 2 przeciągnięte piłki do Fina, na prawym skrzydle. Oczywiście jest to znikoma ilość, ale mogą one zadecydować o wygranej, w meczu ze Skrą czy Jastrzębiem.

Prędkościomierz zagrywki to w ogóle działał?? Jak zaserwował Akhrem to podali, że 116, ale jak serwował, np. Oivanen z wyskoku to wyskakiwało 29 km/h lub inne "zawrotne" prędkości :D .

Co do Pani sędzi(Pani Sokół ;) ) to ja większych zastrzeżeń nie miałem. Może z 3 błędy popełniła.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Bartex
Posty: 567
Rejestracja: 2 lip 2008, o 15:41
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Bartex »

Prędkościomierz działał tylko z jednej strony ;)
Na mat-fizie wcale nie jest łatwiej :P
ja wam mówię - jest dobrze.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: niepoinformowany »

Bartex pisze:Na mat-fizie wcale nie jest łatwiej :P
Potwierdzam.

Świetny mecz Achrema i Oivanena. Może coś z tego będzie w LM?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Mate »

niepoinformowany pisze:
Bartex pisze:Na mat-fizie wcale nie jest łatwiej :P
Potwierdzam.

Świetny mecz Achrema i Oivanena. Może coś z tego będzie w LM?
Może coś będzie, ale Wika musi dorzucić swoje "3 grosze", bo Oivanen z Akhremem nie pociągną Resovii do fazy play-off ;) . Jeśli Wika tego nie zrobi, to z pewnością nie zrobią tego Gierczyński, a w szczególności Mika ;) . W końcu Paris Volley czy Bled to nie Żłobin ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
otvin17
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:17
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: otvin17 »

śmieszne dla mnie było to jak panowie komentatorzy powiedzieli o tym że kto by słyszał a o takiej drużynie jak Metallurg :D
a co do samego meczu no to ładnie,ładnie.. MVP mogę przemilczeć bo Wika w decydujacych momentach grał bdb..a co do 'nowych' to całkiem nieźle prezentują..Redwitz jeszcze musi troche dojrzeć do polskiej siatkówki...Aleh dobrze..
a Jadar no cóż..po cichu liczyłem na troche bardziej zaciety mecz...kluczem do slabej postawy radomian bylo wyeliminowanie a gry Prygla.. i tu brawa dla środkowych Sovii...za tydzień bardzo ciekawy mecz sie szykuję Resovii ze Skrą..już czekam z niecierpliwieniem na pierwszy gwizdek
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Mate »

otvin17 pisze:śmieszne dla mnie było to jak panowie komentatorzy powiedzieli o tym że kto by słyszał a o takiej drużynie jak Metallurg :D
a co do samego meczu no to ładnie,ładnie.. MVP mogę przemilczeć bo Wika w decydujacych momentach grał bdb..a co do 'nowych' to całkiem nieźle prezentują..Redwitz jeszcze musi troche dojrzeć do polskiej siatkówki...Aleh dobrze..
a Jadar no cóż..po cichu liczyłem na troche bardziej zaciety mecz...kluczem do slabej postawy radomian bylo wyeliminowanie a gry Prygla.. i tu brawa dla środkowych Sovii...za tydzień bardzo ciekawy mecz sie szykuję Resovii ze Skrą..już czekam z niecierpliwieniem na pierwszy gwizdek
"Redwitz musi trochę dojrzeć do polskiej siatkówki" - mógłbyś rozwinąć swoją myśl :D ?? Trochę jest to zastanawiające, co napisałeś o Brazylijczyku ;) .
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Fein »

Redwitz dawał zdecydowanie za nisko krótkie, poza tym ładnie sypał . Poza tym zgadzam się z przedmówcami, MVP powinien dostać Akhrem .
otvin17
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:17
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: otvin17 »

no dojrzeć w sensie że jeszcze wdać pewne braki komunikacyjne.. i o to mi głownie chodzi :P może trochę dziwnie to ująłem...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: dreamer »

otvin17 pisze:...a co do 'nowych' to całkiem nieźle prezentują... 1. Redwitz jeszcze musi troche dojrzeć do polskiej siatkówki... 2. Aleh dobrze...
ad. 1
Chyba sobie kpiny robisz podsumowując Redwitza, że jeszcze musi dojrzeć do polskiej siatkówki !!! Redwotz obecnie (po wyjeździe Zagumnego) jest najlepszym rozgrywającym w PlusLidze (pamiętam o Falasce, Redwitz jest lepszy od niego). Jest to zawodnik o znakomitym wyszkoleniu technicznym (polscy siatkarze mogą tylko pomarzyć o takim). Problemem Resovii a zwłaszcza Travicy jest niestety teraz coś innego. Skoro już mają tak świetnego rozgrywającego, to przydałoby się, aby drużyna dysponowała pozostałymi zawodnikami na odpowiednio wysokim poziomie technicznym, aby byli w stanie grać tak trudne piłki jakie serwuje im Brazylijczyk. O ile z Oivanenem, Wiką i Akhremem nie będzie problemu, bo to zawodnicy o niezłym wyszkoleniu technicznym, to niestety dzisiejszy mecz pokazał, że Resovia ma beznadziejnych środkowych. Nie mówię przy tym, że Grzyb i Gawryszewski dzisiaj mieli słabszy dzień, bo to każdemu może się przytrafić. Mówię o tym, że są to zawodnicy o poważnych brakach technicznych, którym trudno będzie dotrzymać Redwitzowi kroku w grze ja takim poziomie rozegrania jaki on jest w stanie zapewnić i na takim poziomie gry kombinacyjnej jaką on prowadzi.
Wcale się nie zdziwię, jeżeli (niestety) Resovia większą część sezonu będzie grała tylko skrzydłami i drugą linią ze środka, bo niestety nie zadbali przed sezonem aby uzupełnić środek siatki. Może Perłowski byłby tu jakimś rozwiązaniem, ale na razie nie jest.

ad. 2
Ogólnie mogę się zgodzić, że Aleh zagrał dobrze, ale coś mi się wydaje (może nawet jestem pewien, że się nie mylę), że wszelkie oceny Akhrema i Oivanena - graniczące prawie z zachwytem nad ich postawą, wynikają w większej mierze ze złudzenia mającego żródło w ich widowiskowych atakach, niż z głębokiej analizy każdej akcji z ich udziałem. Bo gdyby te opinie miały być efektem głębokiej analizy, to aż dziw bierze, że nikt nie zwraca uwagi na fakt, że Akhrem ma chorobliwą tendencję do złego ustawiania się na boisku, co niezmiernie może ograniczać jego przydatność w zespole (toż to przecież przyjmujący - i poza punktami z ataku wymaga się od niego jeszcze czegoś więcej). A może właśnie te problemy o jakich piszę spowodowały, że nie dostał dziś MVP, choć według wielu z was na nie zasłużył...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: azsiak88 »

Resovia pokazała się z dobrej strony - fakt, ale dla mnie takim meczem może nie prawdy - bo za wcześnie jeszcze, choć przynajmniej takie potwierdzenie swoich aspiracji - będzie następna kolejka gdzie Rzeszów spotka się ze Skrą i jeżeli przegrają po raz kolejny 3:0 w kiepskim stylu to ich nie będę widział jako MP po prostu, bo to świadczyć będzie że skoro nie potrafią z nimi wygrać w takiej sytuacji kadrowej w jakiej jest Skra, to pod koniec sezonu śmiem twierdzić że nie będą mieli z nimi żadnych szans.

Co wy tak się czepiacie tych MVP? Wiadomo że wszystkim się nie dogodzi a za to punktów i tak nie dawają do tabeli.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
otvin17
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2009, o 20:17
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: otvin17 »

no to powiem Ci że się mylisz..na ogół oceniam graczy nie na podstawie ich pieknych ataków...narazie nie jestem w stanie nic więcej napisać o nim...po kilku akcjach mogę stwierdzić tyle że to dobry zakup i będzie z niego pożytek...niestety wybacz że nie zauważyłem jego złego ustawiania sie na boisku...a wracając do Redwitza to pozwolę sobie zacytować fragment wywiadu: 'Teraz zaczynam grę w Polsce i dopiero uczę się rozumieć, jak tutaj gra się w siatkówkę' i o to mi chodzi...widać że jeszcze nie rozumie się w pełni z zawodnikami...nie wspomnę o środku bo to inna bajka i zgodzę się z Tobą że są słabo wyszkoleni technicznie..ale niektóre wystawy do Miko na drugą linie były niedokładne i sam tego nie zaprzeczysz....
Abpsat
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2009, o 15:05
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Abpsat »

azsiak88 pisze:Co wy tak się czepiacie tych MVP? Wiadomo że wszystkim się nie dogodzi a za to punktów i tak nie dawają do tabeli.
Punktów moze i nie dawają ale "najlepszych" w danym meczu powinno sie jakoś wyróżniać.
Dee-Jay
Posty: 487
Rejestracja: 21 lut 2009, o 13:14
Lokalizacja: Żory

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Dee-Jay »

Mówię o tym, że są to zawodnicy o poważnych brakach technicznych, którym trudno będzie dotrzymać Redwitzowi kroku w grze ja takim poziomie rozegrania jaki on jest w stanie zapewnić i na takim poziomie gry kombinacyjnej jaką on prowadzi.
Wcale się nie zdziwię, jeżeli (niestety) Resovia większą część sezonu będzie grała tylko skrzydłami i drugą linią ze środka,
Śmieszna jest ta wypowiedź.Reczywiście środkowi Resovii nie powalają na kolana ale jeśli Redwitz to rzeczywiście gracz światowej klasy to on powinien dostosować swoje zagrania pod środkowych a nie środkowi swój atak pod jego rozegranie.
Awatar użytkownika
michaek
Posty: 918
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: michaek »

Ale dreamer tu zwrócił uwagę chyba na zupełnie inny aspekt. Po prostu Grzyb, Perłowski czy Gawryszewski nie zaatakują z każdej piłki. Redwitz to zawodnik, który jest w stanie zagrać środkiem dużo kombinacji, ale kto miałby w Resovii zaatakować choćby wrzuconą z 3 metra. Najprędzej pewnie Wojtek Grzyb, ale i tak nie byłbym pewien tego. Żeby zrozumieć o co chodzi można popatrzyć na to jak różne piłki dostają nasi reprezentacyjni środkowi. To że Zagumny gra pewne piłki z Plińskim czy Kadziewiczem a nie robi tego z np. z Marcinem Możdzonkiem to nie skutek słabości Pawła tylko atakującego... Po prostu w dzisiejszych czasach gra środkiem nie ogranicza się do krótkiej i krótkiej przesuniętej i w tym sensie mamy słaby środek.
W sercu moim Sovia

"Co z tego, że mamy tak szeroki skład, skoro na boisku i tak może grać tylko sześciu z nas."
Paul Lotman
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Nagor »

Dobry rozgrywający potrafi grać z każdym, i Redwitz powinien się dostosować do środkowych, jeśli potrafi.
Prędkościomierz zagrywki to w ogóle działał?? Jak zaserwował Akhrem to podali, że 116, ale jak serwował, np. Oivanen z wyskoku to wyskakiwało 29 km/h lub inne "zawrotne" prędkości :D .
Po flocie Gawryszewskiego widziałem 9X km/h
...
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: mbor3k »

Dreamer może zbyt dosadnie to określiłeś, ale, na moje oko, brak zgrania ze środkowymi spowodowany jest zbytnią pomysłowością Rafaela. Jak dziś zagrał do Grzyba za plecy (ta piłka, której środkowy nie skończył), to Wojtek był tam, gdzie był, mam wrażenie, dla zasady i wcale nie spodziewał się, że do niego Redwitz rozegra. Od razu w tej sytuacji zadałem sobie w myślach pytanie "ciekawe, czy Ihos by skończył"? Wojtek jest raczej "sztywny", Bartek przeciwnie (podobało mi się jego bieganie od jednego do drugiego skrzydła do bloku). Trochę więcej czasu na treningach na pewno trzeba poświęcić zgrywaniu środkowych z Rafałem. Ale to już trenerska ręka wie czego się złapać.
Koszulka Igły :D
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”