Relacje TV z meczów PlusLigi

Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: lucass90 »

A widziałeś kiedyś w PlusLidze mecz, który skończył się w 60 min ?
AZS CZĘSTOCHOWA!
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: przemek16 »

chce sobie zobaczyć studio przed meczem Polibudy, a tu jakiś boks :(
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: lucass90 »

No właśnie, ktoś wie z jakiego powodu zamiast przedmeczowego studia, muszę oglądać "inteligientą" twarz Andrew G. ? Sytuację ratuje Dr. House na AXN... ;)
AZS CZĘSTOCHOWA!
luisoo
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:35
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: luisoo »

pewnie mają jakieś problemy techniczne i poprzez andrzejka chcą pograć na zwłokę...
Chcesz dorobić bez większego wysiłku 50 -100 zł miesięczni do pensji? Sprawdź sprawdzony i wypłacalny portal, gdzie zarabiasz na wypełnianiu ankiet, klikaniu w reklamy a nawet poprzez granie w gry. Gorąco polecam. https://www.neobux.com/?r=luisoo
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: przemek16 »

mam nadzieję, że mecz pokazą, ponieważ robi się nerwowo. Co prawda na pasu poniżej było napisane, że mecz będzie o 18, więc czekam :)
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 836
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:12
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Kay »

przemek16 pisze:mam nadzieję, że mecz pokazą, ponieważ robi się nerwowo. Co prawda na pasu poniżej było napisane, że mecz będzie o 18, więc czekam :)

Jest ! ! ! :D Już się bałem, że będzie trzeba zmieniać rozkład piątkowego wieczoru... :P
AZS Częstochowa
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: maksik »

Może to już trochę nieaktualne i nie tutaj ale..
Widziałem bodajże przedwczoraj na PS jakiś urywek filmu z ME w Turcji o zdobyciu Polaków złota. Zupełnie bez komentatorów bez gadki tylko widac że zmontowany specjalnie dla Polaków. Widać jak wchodzą na podium z bliska i takie inne ciekawe momenty i teksty chłopaków które można teraz usłyszeć a jak wiemy nie można było nawet 5% tego zobaczyć jak to "szło" na żywo.
Wie ktoś czy to jeszcze gdzieś będzie leciało lub czy mozna gdzies to w necie zobaczyć lub jak to się nazywało..?
pozdro
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: przemek16 »

Wie ktoś czy to jeszcze gdzieś będzie leciało lub czy mozna gdzies to w necie zobaczyć lub jak to się nazywało..?
pozdro
Poszukaj na Ipli - tam na pewno jest :)
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: krzysiu »

Polsat ma pokazywać Klubowe Mistrzostwa Świata ze Skrą w roli głównej
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: madlark »

lucass90 pisze:
madlark pisze:Chyba Polsat posłuchał tych wszystkich, którzy pisali, że nie chcą oglądać zmagań Pań o tytuł MP.
W niedzielę, żeby Wam się od nadmiaru siatki nie poprzewracało w głowie w TV4 będzie można podglądań zmagania rugby. Tak trzymać chłopaki :x
A może by tak sprawdzać u źródła...? O 14:40 masz wpisaną PlusLigę Kobiet.
Jak zwykle miałeś rację. Jak mogłem nie sprawdzić u źródła (powinienem dostać za to ostrzeżenie?)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: lucass90 »

madlark pisze:
lucass90 pisze:
madlark pisze:Chyba Polsat posłuchał tych wszystkich, którzy pisali, że nie chcą oglądać zmagań Pań o tytuł MP.
W niedzielę, żeby Wam się od nadmiaru siatki nie poprzewracało w głowie w TV4 będzie można podglądań zmagania rugby. Tak trzymać chłopaki :x
A może by tak sprawdzać u źródła...? O 14:40 masz wpisaną PlusLigę Kobiet.
Jak zwykle miałeś rację. Jak mogłem nie sprawdzić u źródła (powinienem dostać za to ostrzeżenie?)
A czy ja dawałem jakąś gwarancję na to, że dostaniesz to, na co czekasz ? W programie stało jak byk, że w niedzielę o 14 40 w TV4 będzie PLK, a ja chciałem tylko udzielić Ci informacji... Więc z tymi pretensjami to do nich, nie do mnie.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: madlark »

lucass90 pisze: A czy ja dawałem jakąś gwarancję na to, że dostaniesz to, na co czekasz ? W programie stało jak byk, że w niedzielę o 14 40 w TV4 będzie PLK, a ja chciałem tylko udzielić Ci informacji... Więc z tymi pretensjami to do nich, nie do mnie.
A czy ja pisałem, że jestem zawiedziony?
Pisałem coś o gwarancjach?
Pouczasz co powinienem robić, ja dziękuję za radę i nie mam do nikogo pretensji (nie mylić ze stwierdzeniem faktu)
A u źródła zmienili zeznania http://www.tv4.pl/tv4_program_2009-10-25/Niedziela.html
Każdy ma swoje źródła
P.S. Bardzo podoba mi się Twój podpis: "Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kasica
Posty: 29
Rejestracja: 16 wrz 2008, o 16:44
Płeć: K

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: kasica »

Dla pragnących obejrzeć nagranie sobotniego spotkania w Jastrzębiu: mecz właśnie pojawił się na Ipla, aczkolwiek dla niepoznaki został opisany jako mecz ZAKSA:Jadar Radom ;)
:)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Nagor »

Dzisiaj należałoby pochwalić TV za fajny dobór ludzi do wywiadu :D Najpierw Travica po Polsku nawija aż miło, potem po meczu Akhrem również po Polsku, Abramov prawie po Polsku i Redwitz po francusku, ale dodał polski zwrot do wypowiedzi :D Oby więcej takich ludzi w PLS.
...
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: pk+ »

Koniec transmisji w Polsacie? - Szkoda, że się nie dogadaliśmy. Szukamy alternatywy - mówi Artur Popko, najważniejszy człowiek w polskiej siatkówce. Za trzyletni kontrakt za transmisje rozgrywek mężczyzn i kobiet chce 45 mln zł, Polsat daje najwyżej połowę.
Podstawowe pytanie - dlaczego rozgrywki kobiet i mężczyzn sprzedają w jednym pakiecie?

Więcej:
http://www.sport.pl/siatkowka/1,65069,7 ... acie_.html
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Mate »

Wierzyć mi się nie chce, żeby Polsat przepuścił +Ligę i vice versa.
Po medalach polskich reprezentacji na mistrzostwach Europy władzom ligi zamarzył się kontrakt na miarę piłkarskiej ekstraklasy, która za trzy sezony dostaje od Canal+ ponad 100 mln zł.
:D Przecież to wiadome, że nikt nie wyłoży ponad 100 mln zł za 3 sezony +Ligi. Liga silna, gwiazdy i emocje są, ale siatkówka to nie nożna. Miliard osób miało oglądać Wielkie Derby Europy, a taki finał siatkarskiego Pucharu Włoch ile ogląda osób??
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: madlark »

pk+ pisze: Podstawowe pytanie - dlaczego rozgrywki kobiet i mężczyzn sprzedają w jednym pakiecie?
Pewnie dlatego, że wszyscy sprzedają pakiety. Polsat Siatka nie da się kupić bez dodatków.
Cena za męską bez kobiet nie różniłaby się od samej męskiej.
Jestem spokojny, że to nie ostatnie słowo Polsatu. A takie info przed podpisaniem kontraktu to baloniki.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Klugenhammer »

Liga na pewno pozostanie w Polsacie. Wszyscy wiedzą że dla klubów tworzących PLS poza samą kasą za prawa telewizyjne liczy się bardzo częstotliwość i oglądalność transmisji, bo to na niej zależy najczęściej sponsorom klubów.
Żadna inna stacja poza Polsatem nie będzie pokazywać ligi w tak szerokim zakresie tj po 4 mecze tygodniowo. TVP ma tylko jeden kanał sportowy (TVP Sport), a weekendy pokazuje już w nim mecze ligowe koszykówki kobiet i mężczyzn, hokeja, żużla, I ligi kopaczy i na dodatkowe 4 mecze siatkówki raczej już miejsca nie mają. Skończyłoby się pewnie na 1 meczu tygodniowo, a to dla klubów za mało.
Dlatego szefowie PLS wiedzą, że Polsat to dla nich najlepsza opcja i próbują jedynie wytargować większą kasę.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: madlark »

Klugenhammer pisze:Liga na pewno pozostanie w Polsacie. Wszyscy wiedzą że dla klubów tworzących PLS poza samą kasą za prawa telewizyjne liczy się bardzo częstotliwość i oglądalność transmisji, bo to na niej zależy najczęściej sponsorom klubów.
Żadna inna stacja poza Polsatem nie będzie pokazywać ligi w tak szerokim zakresie tj po 4 mecze tygodniowo. TVP ma tylko jeden kanał sportowy (TVP Sport), a weekendy pokazuje już w nim mecze ligowe koszykówki kobiet i mężczyzn, hokeja, żużla, I ligi kopaczy i na dodatkowe 4 mecze siatkówki raczej już miejsca nie mają. Skończyłoby się pewnie na 1 meczu tygodniowo, a to dla klubów za mało.
Dlatego szefowie PLS wiedzą, że Polsat to dla nich najlepsza opcja i próbują jedynie wytargować większą kasę.
A siatkę można tylko pokazywać w kanałach sportowych? A Polsat to ile ich(sportowych) ma?
Jeśli TVP postawi na siatkę (TVP1, TVP2, TV Reg, ...) to Polsat jest w tyle. Sponsorzy zainteresowani są otwartymi kanałami, a tu Polsat pokazuje 1x na tydzień
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Klugenhammer »

madlark pisze: A siatkę można tylko pokazywać w kanałach sportowych? A Polsat to ile ich(sportowych) ma?
Jeśli TVP postawi na siatkę (TVP1, TVP2, TV Reg, ...) to Polsat jest w tyle. Sponsorzy zainteresowani są otwartymi kanałami, a tu Polsat pokazuje 1x na tydzień
Nie uwierzę że TVP będzie pokazywał ligę siatkówki w którymkolwiek z ogólnopolskich kanałów otwartych (TVP1, TVP2). Co najwyżej wrzuci transmisję do TVP Info ale pewnie tylko dla tego regionu, z którego pochodzi grający klub. W praktyce pozostaje tylko TVP Sport.
Polsat ma 3 kanały sportowe - PS, PSE i PSF i stąd też ma więcej miejsca w ramówce.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Arff »

Jeśli ktoś zapłaci 15mln za ligę to chcąc nie chcąc będzie musiał pokazać kilka meczy w otwartych stacjach tylko po to żeby na tym zarobić... na kanałach kodowanych inwestycja się na pewno nie zwróci, a w otwartych wręcz przeciwnie... nawet Polsat, jeśli kupi transmisję po tej cenie będzie transmitował więcej meczy i to nie tylko w TV 4, ale i w głównej stacji Polsat... TVP ma ten komfort że poniesie o wiele wiele mniejsze koszty logistyczne dzięki odpowiednio wyposażonych punktach regionalnych, dlatego też spokojnie może przebić ofertę Polsatu :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Mario »

Arff pisze:Jeśli ktoś zapłaci 15mln za ligę to chcąc nie chcąc będzie musiał pokazać kilka meczy w otwartych stacjach tylko po to żeby na tym zarobić... na kanałach kodowanych inwestycja się na pewno nie zwróci, a w otwartych wręcz przeciwnie... nawet Polsat, jeśli kupi transmisję po tej cenie będzie transmitował więcej meczy i to nie tylko w TV 4, ale i w głównej stacji Polsat...
Niestety jest dokładnie odwrotnie. Canal+ płaci nie 15 a ponad 100 mln zł za pokazywanie ligi futbolowej i ani myśli pokazywać tego w formie otwartej, bo jedyny sposób na zwrócenie się takiej inwestycji to emisja w stacjach kodowanych i wpływy z abonamentu.
Przychody z abonamentu platform cyfrowych wielokrotnie przewyższają wpływy z reklam. Mecze musiałoby oglądać po kilka mln ludzi żeby zyski z reklam choć zbliżyły się do przychodów z abonamentu.
Nikt nie będzie pokazywał w dużym, otwartym kanale meczów ligi siatkówki (chyba że w marginalnym jak TV4). TVP jakoś nie pokazuje w TVP1 czy TVP2 meczów ligi żużlowej, która jest ich produktem flagowym. Nawet ostatni mecz finału Toruń-Z.Góra, którym żyła cała Polska, pokazali tylko w TVP Sport i wybranych regionach TVP3.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Arff »

Że niby C+ miałby tworzyć nowy kanał otwarty tylko do pokazywania 2 meczy w tygodniu ??? Skoro zysk z abonamentu jest najważniejszy to powiedz mi, po co o ligę stara się TVP, która nie ma płatnej platformy cyfrowej ??? A sam kanał TVP sport można odbierać za darmo... Jeśli Polsat wykupi prawa na pewno już więcej użytkowników do siebie nie przyciągnie... co najwyżej może ich stracić, jeśli ich nie wykupi... ale jeśli zwiększy się cena za produkt, to trzeba będzie też coś zrobić żeby powiększyć zyski, a pokazywanie meczy w otwartym kanale jest na pewno dobrym pomysłem ku temu... jak zaczną pokazywać 2 mecze w tygodniu w Polsacie klientów platformy cyfrowej im nie przybędzie, ani nie ubędzie, ale wzrosną zyski z reklam...

Liderem zyskowności z reklam jest TVP, które deklasuje(i to kilkukrotnie) konkurencję, mimo ze nie mogą przerywać programów reklamami... dlatego też pokazywanie siatkówki w otwartym kanale na pewno będzie im się opłacać :)
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mario
Posty: 314
Rejestracja: 4 mar 2009, o 18:23
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Mario »

Arff pisze:Że niby C+ miałby tworzyć nowy kanał otwarty tylko do pokazywania 2 meczy w tygodniu ??? Skoro zysk z abonamentu jest najważniejszy to powiedz mi, po co o ligę stara się TVP, która nie ma płatnej platformy cyfrowej ??? A sam kanał TVP sport można odbierać za darmo...
Chyba w Gabonie. TVP rzeczywiście nie ma własnej platformy ale sprzedaje prawa do pokazywania TVP Sport innym tj C+, n, Cyfrowemu Polsatowi i sieciom kablowym, a oni z kolei pobierają opłaty abonamentowe. Za darmo to możesz oglądać TVP Historia lub TVP Kultura.
Arff pisze:Jeśli Polsat wykupi prawa na pewno już więcej użytkowników do siebie nie przyciągnie... co najwyżej może ich stracić, jeśli ich nie wykupi...
Właśnie o to chodzi - o utrzymanie bazy klientów.
Arff pisze:jak zaczną pokazywać 2 mecze w tygodniu w Polsacie klientów platformy cyfrowej im nie przybędzie, ani nie ubędzie, ale wzrosną zyski z reklam...
Jak to nie ubędzie? Po co płacić abonament za CP skoro można to samo mieć za darmo.
Arff pisze:Liderem zyskowności z reklam jest TVP, które deklasuje(i to kilkukrotnie) konkurencję, mimo ze nie mogą przerywać programów reklamami... dlatego też pokazywanie siatkówki w otwartym kanale na pewno będzie im się opłacać :)
TVP liderem? Zupełna bzdura. Polecam dane AGB Nielsen Media Research.
Tygodniowe wydatki na reklamę w podziale na stacje otwarte (16-22.11.2009)
1 TVN - 83 718 075.00 zł
2 Polsat - 62 415 965.00 zł
3 TVP1 - 45 479 970.00 zł
4 TVP2 - 29 773 200.00 zł
9 TV4 - 7 632 960.00 zł
15 TVN7 - 4 235 180.00 zł
17 TVP3 - 3 671 165.00 zł
Oczywiście można zsumować TVP 1,2 i 3, ale wtedy zsumować trzeba też Polsat+TV4 i TVN+TVN7.
Tak czy inaczej TVP wypada pod tym względem dość marnie.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: maksik »

Orientujecie się czy na Ipla będzie można LM obejrzeć na żywo?
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Elgarten »

maksik pisze:Orientujecie się czy na Ipla będzie można LM obejrzeć na żywo?
Nie, nie będzie pokazywanego żadnego meczu LM.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: KChudz »

Wszystkie mecze LM (nie tylko "polskie") można obejrzeć na:
http://www.laola1.tv/
Polecam. Nie trzeba się logować.Jakość dobra. Tylko komentarz po niemiecku lub angielsku.

Polsat pokazuje dosyć dużo meczy LM. Myślę że puszczą także na Ipla(i)
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: pk+ »

KChudz pisze:Wszystkie mecze LM (nie tylko "polskie") można obejrzeć na:
http://www.laola1.tv/
Polecam. Nie trzeba się logować.Jakość dobra. Tylko komentarz po niemiecku lub angielsku.

Polsat pokazuje dosyć dużo meczy LM. Myślę że puszczą także na Ipla(i)
Myślę że musieliby zapłacić za prawo do transmisji na Ipli, spotkania ligowe to ich produkt więc mogą sobie darmowo udostępniać.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: KChudz »

Chyba masz rację, bo na mecze LM nie obowiązują karnety i trzeba kupować bilety (tańsze).Tak podobno wynika z przepisów CEV. Zresztąi ze sponsoringiem i reklamami też są obwarowania CEV.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Relacje TV z PLS (PlusLigi)

Post autor: Klugenhammer »

Ciekawa informacja dla wszystkich, którzy uważają że TVP jest dla władz PlusLigi realną alternatywą w przypadku zakończenia współpracy z Polsatem:
Sport.pl pisze: [...] Sobotni hit 11. kolejki Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec (76:73) według danych AGB Media Nielsen Research miał średnią oglądalność w TVP Sport na poziomie zaledwie 2,5 tysiąca widzów. Tak nisko w rankingach telewizyjnych PLK nie upadła nigdy.

- Będę rozmawiał z Jarosławem Idzim [dyrektor ds. programowych] o miejscu ligi w TVP Sport. Nie ma sensu, żeby to oglądało 2,5 tys. ludzi - mówi Ludwiczuk. - Gdyby TVP Sport był kanałem ogólnodostępnym, oglądalność byłaby zupełnie inna. Mniej oglądane transmisje może jednak równoważyć to, że w serwisie sportowym po "Wiadomościach" nazwy drużyn czy ligi ogląda po 6 mln osób. W wymiarze "piarowskim" jest to oddawane - kluczy Ludwiczuk.
2500 to mniej niż liczba widzów w hali we Włocławku. Dla porównania mecze +L ogląda w kodowanym CP zazwyczaj około 100-200 tys (nie licząc widzów w otwartym kanale TV4).
Oczywiście liga koszykówki to dziś nie to samo co liga siatkówki, ale żenująco niska oglądalność PLK jest jednak znakomitym przykładem tego jak TVP „sprzedaje” swoje relacje.
Szefostwo PLS doskonali zdaje sobie z tego sprawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”