Tabela końcowa w sezonie 2007/08

Eltek
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:04
Płeć: M

Tabela końcowa w sezonie 2007/08

Post autor: Eltek »

Jaka wg was bedzie tabela koncowa w rozgrywkach PLS 2007/2008??

wg mnie
1.bełchatow
2.czestochowa
3.olsztyn
4.resovia
5.jastrzebie
6.kedzierzyn
7.bydgoszcz
8.radom
9.sosnowiec
10.warszawa

Moderator: A mozesz uzasadnic dlaczego wg Ciebie taka a nie inna bedzie ta kolejnosc?
Nie zapomnij gdzie sie urodziles, bo w pamieci jest siła zaklęta
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Tabela koncowa

Post autor: Arff »

Brawo kolega... nie ma to jak robienie zestawień przed rozpoczęciem się sezonu... Zdecydowanie najsilniejsze składy mają Skra i Olsztyn... ale tego nie da się przewidzieć... po pierwszych kilku kolejkach będziemy mądrzejsi... a może zdaży się jakaś plaga kontuzji ?? nie można tego przeiwdzieć...

ale mozna robić zestawienia pod względem składu... to jak na mnie wygląda tak...

1.Olsztyn
2.Skra
3.Resovia
4.Mosto
5. Czewa
6. JSW
7.Jadar
8. Delecta
9. Wawa
10. Płomień

Od moderatora:: Dyskusja na forum polega na argumentowaniu swoich wyborów, samo przedstawienie tabeli nie wnosi żadnych merytorycznych treści do dyskusji. Tak więc ten post pozostanie jako przykład, którego nie należy naśladować, wszystkie kolejne tabele bez merytorycznych uzasadnień zostaną usunięte.
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2007, o 08:30 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Eltek
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:04
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: Eltek »

"nie ma to jak robienie zestawień przed rozpoczęciem się sezonu... " a do czego jest forum?? tylko do komentowania tego co bylo panie Arff??
Nie zapomnij gdzie sie urodziles, bo w pamieci jest siła zaklęta
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: Ted »

I w moim odczuciu bardzo trafnie zauwazyl. Bo to co piszemy, bardziej przypomina pobozne zyczenia niz oddaje prawdziwa sile tych zespolow. Przyklad? No Jastrzebski Wegiel w minionym sezonie. Przez wszytskich jednoglosnie okrzykniety murowanym faworytem do medalu. I co sie stalo? Gdyby nie Totolo zamiast srebra mieliby max 5 pozycje w lidze
kazsub
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:09
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: kazsub »

Szczerze mówiąc po co te przewidywania? Ile razy przed sezonem "specjaliści" przeiwdywali jak zespoły będą grać o złoto, czy też okażą się rozczarowaniem sezonu, kiedy jeszcze nie było "pierwszego gwizdka". Ted podał przykład JSW, a ja podam AZS Olsztyn, od ładnych sezonów mówi się no powalczą ze Skrą o złoto, główny rywal Bełchatowa. Jak było każdy widział, słyszał..
Kaszub to ja :)
Nikola Grbic
Posty: 10
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:37
Płeć: M
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Tabela koncowa

Post autor: Nikola Grbic »

gdyby patrzeć na nazwiska to z pewnością w finale spotka się Skra i Olsztyn ... jak wiemy nazwiska nie grają a nie wiadomo co będzie w Skrze z Wlazłym i Gruszką ... ok powiedzmy, że patrzymy po nazwiskach ...

1. Skra Bełchatów
2. PZU AZS Olsztyn
3. Jastrzębski Węgiel
4. Resovia Rzeszów
5. AZS Częstochowa
6. Mostostal Kędzierzyn-Koźle
7. Jadar Radom
8. AZS Warszawa
9. Delecta Bydgoszcz
10. Płomień Sosnowiec
Kidas
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:11
Płeć: M
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Tabela koncowa

Post autor: Kidas »

W tym roku jest zdecydowanie najbardziej mocna i wyrównana czołówka ligi od lat, dlatego może być naprawdę ciekawie i liczę że do końca nie będzie wiadomo kto jest najsilniejszy. Oczywiście faworytem jest Skra, ale trochę podmęczona Ligą Mistrzów może wcale nie odstawać w lidze. Z mojej strony mocno liczę że AZS Częstochowa ze swoim mocnym i prawie nie zmienionym składem pod wodzą Radzia Panasa będzie potrafił wygrywać właśnie z takimi potęgami, bo tak teraz trzeba nazywać najsilniejsze polskie zespoły.

1. AZS Częstochowa
2. Skra Bełchatów
3. AZS Olsztyn
4. Resovia Rzeszów
5. Jastrzębie
6. Mostostal
7. Jadar Radom
8. Politechnika Warszawa
9. Delekta Bydgoszcz
10. Płomień Sosnowiec
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: mewa »

MW_Fan pisze:Od kołyski aż po grób będe kochał jeden klub:AZS Cz-wa
1.Azs
Na szczęście bliżej ci do kolyski, niż do grobu, tak przynajmniej odczytuje z wypowiedzi.

Czym uzasadnisz swój optymizm oprocz miłości od kołyski?
MW_Fan
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:23
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: MW_Fan »

mewa pisze:
MW_Fan pisze:Od kołyski aż po grób będe kochał jeden klub:AZS Cz-wa
1.Azs
Na szczęście bliżej ci do kolyski, niż do grobu, tak przynajmniej odczytuje z wypowiedzi.

Czym uzasadnisz swój optymizm oprocz miłości od kołyski?
No np:Jestem mocno związany z azs chodzę dlugo na mecze i kibicuje im cały czas noszę koszulkę jednego siatkarza który przyszedł przed sezonem 2006/07.I jestem z tego miasta
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: mewa »

MW_Fan pisze:cały czas noszę koszulkę jednego siatkarza
:D Nie mogłem się powstrzymać :)

Sądzisz, że AZS się wzmocnił przed sezonem? Których zawodników uważasz za wzmocnienie, odejście którego za największą stratę?
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: mazia »

Serce mówi - AZS Czestochowa Mistrzem Polski, rozum... może sie utrzymaja (oj cos pesymistyczny mam rozum). Plusem AZSu z pewnoscia jest zgrany i sprawdzony sklad.. W zeszlym sezonie nie wypalil, ale wydaje mi sie, ze to byla glownie zasluga trenera Brokkinga. Obawiam sie tylko, ze juz niemłodzi zawodnicy maga nie wytrzymac kolejnego ciezkiego sezonu. Resovia? Za duzo zmian jak dla mnie, do tego mieszanka wybuchowa powstala - Gabrych, Ignaczak, Papke i Such... Jakos nie przekonuja mnie. Skra wygrala final z Jastrzebiem przez to, ze byli zespolem, Resovii to nie grozi. (Po raz kolejny) olsztyn jest jednym z faworytow i jesli nie Czestochowa, to niech oni zwycieza. A dlaczego? Zagumny i wszystko jasne. Zaden inny zespol nie ma rozgrywajacego, co najwyżej bardzo dobrego wystawiajacego. Poza tym sklad nie zmienil sie tak bardzo i z bardzo mocnego stworzyli bardzo bardzo mocny...oby wypalilo :)
Serce podpowiada:
1. Czestochowa
2. olsztyn
3. Skra
4. Jastrzebie
5. Resovia (a moze Politechnika?)

Ale pewnie znowu :( Skra wszystko wygra ;(
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: Knutsen »

MW_Fan pisze:
mewa pisze:
MW_Fan pisze:Od kołyski aż po grób będe kochał jeden klub:AZS Cz-wa
1.Azs
Na szczęście bliżej ci do kolyski, niż do grobu, tak przynajmniej odczytuje z wypowiedzi.

Czym uzasadnisz swój optymizm oprocz miłości od kołyski?
No np:Jestem mocno związany z azs chodzę dlugo na mecze i kibicuje im cały czas noszę koszulkę jednego siatkarza który przyszedł przed sezonem 2006/07.I jestem z tego miasta
Tak nie ma to jak rzeczowa argumentacja. Kolego też jestem sympatykiem AZSu (pisz nazwe swojego klubu z dużej litery przez szacunek skoro tak go kochasz), ale czym innym jest miłość, a czym innym rozsądek powalczymy być może o medal.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: Knutsen »

AZS Częstochowa nie stać na złoty medal w tym sezonie i wiemy to wszyscy skład jest raczej w budowie, a znaków zapytania jest więcej, niż gwiazd w mrożną grudniową noc.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
MW_Fan
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:23
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: MW_Fan »

mewa pisze:
MW_Fan pisze:cały czas noszę koszulkę jednego siatkarza
:D Nie mogłem się powstrzymać :)

Sądzisz, że AZS się wzmocnił przed sezonem? Których zawodników uważasz za wzmocnienie, odejście którego za największą stratę?
Wzmocnienia może i przyszłościowe ale nie na ten sezon,a największa strata to Adrian Patucha
Awatar użytkownika
szakal3d
Posty: 40
Rejestracja: 22 sie 2007, o 13:23
Płeć: M
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: szakal3d »

widze ze większość z was nie docenia płomienia (WIELKI BŁĄD)


na pewno będzie co prawda w 2 części tabeli ale nie sądze że ostantni

a tabelę widzę tak
Skra
JSW
PZU
Resowia
......
Tylko 2 rzeczy są nieskończone wszechświat i ludzka głupota , lecz co do tego pierwszego nie mam pewności.........
Awatar użytkownika
plagus
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2007, o 14:08
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: plagus »

moje typy:
1. AZS Olsztyn (najmocniejsy skład na papierze i Mazur który już się postara o to żeby zawodnik padł a nie przegrał, no i mają Zagumnego..a jego nie trzeba komentowac)
2. Skra Bełchatów (skład może i mocny..ale nie wiadomo co z Wlazłym, jak Gruszka po kontuzji, czy Antiga wypali, czy Dobrowolski utrzyma forme, czy Milczarek spełni się na przyjęciu, czy Lewis po powrocie ze zgrupowania dalej utrzyma swój poziom...jest bardzo dużo "czy")
3. AZS Częstochowa (pierwsze szóstka nie zmieniona, doszli młodzi gniewni.. czego chcieć więcej?)
4. Mostostal Kędzierzyn-Koźle (skłąd minimalnie zmieniony z poprzednim sezonem, i wszystko będzie zależeć czy atakujący się zaaklimatyzują w nowym zespole)
5/6. Jastrzębie/Resovia (no i coż dwie wielkie niewiadome..całe składy praktycznie pozmieniane.. Resovia zainwestowała w doświadczenie, Jastrzębie w drewno (z całym szacunkiem dla Jurkiewicza ale nie jest on żadnym gwarantem walki o czołowie miejsca podobnie jak Prygiel (którego swoją drogą lubię)


i tyle by było.. dalej nie brnę..
are You tough enough?.. to take the heat?
Awatar użytkownika
matiz99
Posty: 77
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: matiz99 »

mewa pisze:
MW_Fan pisze:cały czas noszę koszulkę jednego siatkarza
:D Nie mogłem się powstrzymać :)

Sądzisz, że AZS się wzmocnił przed sezonem? Których zawodników uważasz za wzmocnienie, odejście którego za największą stratę?
AZS Cze-wa nie musi się wzamacniać.Oni z każdym sezonem mają osłabienia a wciąż grają na jednakowym poziomie.To sie nazywa organizacja. Patrzeć====>olsztyn > nazwiska nie grają ;)
,,Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!"
Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
OziM
Posty: 29
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:01
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tabela koncowa

Post autor: OziM »

Przykro narazie na to patrzeć, ale zrobiło się tu zwyczajne nabijanie postów. Lepiej by było jakby każdy jakoś uzasadnił swoją tabelę, a nie podawał tylko miejsca, więc moim zdaniem to będzie wyglądać tak:

1. Skra Bełchatów - mają napewno najmocniejszą pakę w PLS, jeśli nawet któryś z zawodników z pierwszej szóstki dozna kontuzji to gracz z ławki może go spokojnie zastąpić. Narazie jedynym ich problemem są kłopoty zdrowotne M. Wlazłego.
2. PZU AZS Olsztyn - ta drużyna też może powalczyć o tytuł, ale rodzi się jeden poważny problem, a mianowicie, że jeśli któryś z graczy z pierwszej szóstki dozna kontuzji (odpukać) to praktycznie nie ma na ławce wartościowych zmienników. Jedynym, który coś prezentuje jest Michał Ruciak, a i może w tym sezonie z lepszej strony pokaże się Lubiejewski.
3. - Jastrzębski Węgiel - mają również dobry skład, ale nie wzmocnili najważniejszej pozycji czyli rozegrania i dalej pozostają z Ivanovem jako pierwszym i tu może być problem. O ile nie osłabili się na pozycji atakującego o tyle środek został osłabiony znacząco, ale zgranie i znajomośc dwóch panów I. może przynieść korzyści, bo przyjęciem i atakiem ze skrzydła dysponują dobry, ale jednak chyba brakuję im wartościowych zmienników, takim napewno jest Yudin.
- Resovia Rzeszów - drugim kandydatem do brązowego medalu jest Resovia, która zbudowała też mocną ekipę, ale jednak na początku może brakować zgrania tej ekipie. W tej drużynie jest wiele wybuchowych charakterów, ale jeśli trener Such nie da im się wtrącać to zdecydowanie walka o medale, ale ta drużyna ma też dobrą ławkę, która ciągnęła grę tej ekipy w poprzednim sezonie.
5. - AZS Częstochowa - ta ekipa jest mieszanką doświadzczenia i młodości. Pierwsza szóstka jest doświadczona, ale zmiennicy są niedoświadczeni w tego typu rozgrywkach, ale mimo wszystko napewno tanio skóry nie sprzedadzą.
- Mostosal - druzyna, która w tamtym sezonie w play-off grała bardzo dobrze i omało co nie awansowali do półfinałów. W tym sezonie jednak drużyna została wzmocniona na tej pozycji, na której były problemy czyli na pozycji atakującego i właśnie dlatego Jakub Novotny ma wzmocnić siłę rażenia. Na rozegraniu kadrowicz Pilarz, a na skrzydle Kurek, więc walka w tej lidze będzie ciekawa dzięki takim drużynom.
7. - Politechnika Warszawska - drużyna, która może sprawiać niespodzianki, ale jej celem to głównie awans do play-off gdyż poprostu na więcej ich stać nie będzie, gdyż składem odbiegają od innych ekip.
- Jadar Radom - napewno pozyskanie doświadczonych Liefke oraz Lipińskiego i Nowika moze zagwarantować tej drużynie awans do najlepszej ósemki PLS, ale punkty raczej będą musieli zdobywać w meczach ze słabszymi, albo równożędnymi.
9. Delecta Bydgoszcz - Martin Spoko oraz Krzysztof Janczka zagwarantują napewno utrzymanie, ale czy awans do play-off będzie realny tego nie można powiedzieć, gdyż ta drużyna potentatem ligi nie będzie o play-off może powalczyć z Jadarem oraz Warszawą, ale będzie im trudno.
10. Płomień Sosnowiec - murowany kandydat do spadku. Mają graczy na poziomie 1 ligi, a nie PLSu, choc tacy gracze jak Niedziela, Legień, Łomacz czy Szulik mogą dać trochę radości swoim kibicom. Mają dość młodą drużynę, ale dzięki obecności w PLS moga nabrać bardzo potrzebnego doświadczenia.
Ku chwale Volleyball Manager
FoRzA jUvE & iTaLiA
Dumą Warmii jest? Tylko Stomil OKS.
Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Tabela koncowa

Post autor: qba92 »

wg. mnie:

1. Skra Bełchatów - najlepsza personalnie
2. PZU AZS Olsztyn - obok Skry najlepsi zawodnicy, martwi ławka rezerwowych.
3. AKS Resovia Rzeszów - najlepsza na rynku transferowym, martwi trochę brak zgrania
4. KS Jastrzębski Węgiel - Bez Kadzia Plinskiego Szymańskiego i Totolo nie będzie to ta samo drużyna
5. AZS Częstochowa - ich mocną stroną będzie tylko zgranie
6. Mostostal Kędzierzyn-Koźle - bardzo młoda ekipa może sprawić wiele niespodzianek
7. AZS Politechnika Warszawa - Skład wyrównany i bardzo dobry trener
8. Jadar Radom - zmiany na najważniejszych pozycjach na lepsze mimo tego spadek o jedną pozycje
9. Delekta Bydgoszcz - drużyna ma pewne utrzymanie
10. Płomień Sosnowiec - najsłabsza drużyna i pewny kandydat do spadku
fenrill
Posty: 1
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:54
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: fenrill »

kiedy dokladnie rusza nowy sezon PLS??
Adam13
Posty: 37
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:31
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: Adam13 »

1. PGE Skra Bełchatów - personalnie najlepszy skład razem z Olsztynem, zgranie jestem z Olsztyna ale dla mnie ta drużyna zaczyna nabieraĆ potęgi. Przez ostatnie 3 lata mają syndrom zwycięzców. Wadą wpływającą na PLS może byĆ zmęczenie w LM. Twierdze jednak ,że PLS i PP wygrają spokojnie a w LM daleko niestety nie zajdą.
2. PZU AZS Olsztyn - zespół posiada świetne indywidualności. Ale czy u nas w Olsztynie po tylu latach uda się wkońcu zbudowaĆ drużyne zespołową? Mają ogromne szanse. Przyszedł Gelu i Bjorn, został Guma. To na pewno duże plusy, trener Mazur będzię potrafił to na tyle skleiĆ aby byĆ w finale. Ale żeby go wygraĆ? Będzię ciekawie. Mam nadzieje ,że to będzię przełomowy sezon dla Olsztynian i nie będą już uznawani jako taki piłkarski Real Madryt.
3. Asseco Resovia SSA Rzeszów - Rzeszowianie jak na swoje możliwości poczynili największe transfery. Hernandez, Papke, Gabrych, Igła. Grali już pierwszy turniej i zdecydowanie wygrali. Ale to tylko namiastka ich dobrej gry. Myśle ,że zajmą trzecie miejsce na pudle. Pod warunkiem ,że Janosikowi uda się tych niegrzecznych chłopców złożyĆ do kupy ale to nie będzię takie trudne. Liczę na ich dobrą gre.
4. Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa - odmłodzony zespół przeplatany starymi lisami ale praktycznie nic się nie zmieniło. Myśle ,że powalczą o brąz z Resovią, zobaczymy co zaprezentują podopieczni Panasa. 3-4 miejsce powinni mieĆ.
5. Jastrzębski Węgiel SSA - oni najbardziej stracili w okienku transferowym. Ubytek trzech podstawowych graczy to ogromnastrata. Myśle ,że Czarnowski, Ivanov i Jurkiewicz nie zastąpią Kadziewicza i Pliny na środku. Drugi Ivanov nie jest wybitnym sypaczem, przyjęcie się nie zmieniło Murek i Siezieniewski będą chyba trzymaĆ gre. Robert Prygiel na ataku to jest dla mnie nie wiadomo znam go świetnie z PLS i ligi rosyjskiej. Ale nigdy mi nie imponował stabilnością formy. Jest chyba za mało skoczny jak na atakującego i nie imponuje atakiem jak Grzesiek. Ale to już taka wielka strata nie będzię. Ławka rezerwowych słaba. Szacując miejsca 3-5 ze wskazaniem na 5.
6. Mostostal-Azoty SSA Kędzierzyn–Koźle - Ciekawy zespół, lekko się wzmacniają jak co roku. Pilarz na rozegraniu, Novotny na płocie bardzo ciekawie się zapowiada ich gra. Medalu nie zdobędą ale myśle ,że 5 miejsce dla nich jest docelowe.
7. Jadar Sport SSA Radom - ten team także się nieźle wzmocnił. Nowik, Gawryszewski, Lipiński i Marco Liefke.
Na pewno nie będą zagrożeni spadkiem. Mają w miare mocny skład. Będą godnym kandydatem do wali o miejsca 5-7.
8. BKS Delecta Chemik Bydgoszcz - Sopko i Cerven to duże wzmocnienia ale także i ubył Pieczonka, Kwasowki, Kocik i Nowik.
W barażach graĆ nie będą ale składem odstają od Jadaru. 8 miejsce raczej na pewno nie gorzej nie lepiej.
9. AZS Politechnika Warszawska - Taki sobie ten skład, nic dobrego nie zyskali. Michalczyk jest już stary nie wiadomo ,co Markiewicz pokaże po przerwie. Odszedł Drabkowski, Grzesiu Łomacz i Jurkiwiecz a to spora strata. Będą graĆ w barażach i tyle.
10. Płomień SSA Sosnowiec - stary nowy beniaminek :D zdecydowanie najsłabszy skład z PLS ale na tyle budżet pozwala. Wrócą do 1 ligi chyba ,że powalczą z Politechniką.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: zyll »

Śmieszy mnie ustawianie tej kolejności wedle własnych osobistych sympatii i antypatii. Troszkę obiektywizmu, drodzy forumowicze, brakuje tylko, żeby fani Sosnowca ustawiali swoją drużynę na pierwszym miejscu w tabeli. Oczywiście ja patrzę na te ustawienia przez pryzmat bycia fanem AZSu Olsztyn, ale obiektywnie potrafię ocenić poziom drużyny. Walka o mistrzostwo rozegra się między Skrą a AZSem Olsztyn, jeżeli będzie inaczej, to będę BARDZO zdziwiony. Nie wykluczam pojedynczych strat punktów w lidze, w kóncu liga się wyrównuje, jednakże jeżeli na zakończeniu sezonu w finale nie zagrają Skra i AZS, to się zdziwię :)

1. AZS Olsztyn
2. Skra
3. AZS Częstochowa
4. Resovia
5. JW
6-10 - mniej istotne.
Aska_kk
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:25
Płeć: K
Lokalizacja: Lisów
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: Aska_kk »

Oto moja tabela(biore pod uwage zeszły sezon,trensfery i ogólną klase zespołu )
1.Olsztyn lub Skra
2.Resovia lub Częstochowa
4.Kędzierzyn...uważam,że tą drużyne na dużo stać

reszte trudno przewidzieć
* nie brałam pod uwage JW-bo jestem kibicem tego zespołu i oczywiście dla mnie to nr.1...myśle,że dla nas sezon skończy się z jakimś medalem...
Awatar użytkownika
gejsza_ta
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:18
Płeć: K
Lokalizacja: k. Zielonej Góry

Re: Tabela koncowa

Post autor: gejsza_ta »

1.Olsztyn :D (no w koncu im sie należy) :D
2.Skra (wolałabym inny zespół,ale realnie trzeba patrzeć)
3.JSW (niby mocno osłabieni ale paru dobrych graczy nadal tam zostało)
4,5,6.Resovia/Mostostal/Częstochowa (wydaje mi sie że są na podobnym poziomie i ciężko wybrać)
7.Warszawa (czegos szczególego raczej nie ugraja ale spaść nie powinni)
8.Jadar (ewentualnie na 7,moga sie miejscami z politech nika zamienić)
9.Delecta
10.Sosnowiec (pisze to w ciemno,ale może sie mylę)
witek017
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 15:16
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: witek017 »

Według mnie niespodzinke w PL-esie może zrobic ZAK SA Kędzierzyn- Kozle dlatego ze mają bardzo wyrównany skład i grają tam młodzi zdolni zawodnicy tacy jak Bartek Kurek czy Kuba Jarosz.
Według mnie tabela PL-esu:
1.PGE Skra Bełchatów
2.PZU AZS OLsztyn
3.ZAK SA Kędzierzyn-Kozle
4.Asseco Resovia Rzeszów
5.Jastrzębski Węgiel
6.Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa
7. Jadar Sport Radom
8.Płomien Sosnowiec
9.Politechika Warszawska
10.Delecta Bydgoszcz
matek123
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:03
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: matek123 »

jezeli kyos stawia resovie na 2 miejscu to jest albo ich kibicem albo jest niepoważny

pzu
skra
mosto + - 2 miejsca
jsw
czewa
resovia
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Tabela koncowa

Post autor: Ted »

Fajnie sie wymienia, jaki zespol zajmie pierwsze i kolejne miejsce w tabeli. Ale widze ze coraz wiecej osob idzie na latwizne i nie potrafi uzasanic swojego wyboru. Bardzo fajnie zrobil to Ozim czy Adam13 Mysle ze warto z tych forumowiczow wziac przyklad. Przeciez zalezy nam na rzeczowej dyskusji. Prawda? I chyba nie potrafimy uzasadnic dlaczego naszym zdaniem mistrzem bedzie Jadar Radom a z PLS pozegna sie Skra i Jastrzebski Wegiel.
Paolo
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:47
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: Paolo »

W tym sezonie liga zapowiada się naprawdę bardzo interesująco. Jest sporo mocnych ekip, większość zespołów dokonała roszad w składzie (niektórzy większych, niektórzy nieznacznych) i wszyscy oczekujemy już z niecierpliwością jak wszystkie te "klocki" zostaną poukładane i jaką jakość będą prezentować poszczególne teamy.

1. Bełchatów. Moim skromnym zdaniem to oni kolejny raz zdobędą tytuł, kontynuując swą hegemonię na ligowym podwórku. Na papierze zespół jest bardzo mocny, wzmocniony jeszcze Antigą, Plińskim i Bąkiewiczem. Jednak oprócz tego jest coś jeszcze: mentalność zwycięzców, team spirit oraz zgranie drużyny (spodziewam się, że Stephan szybko "dotrze się" z kolegami). Oczywiście pewnego rodzaju problemem może być spora ilość meczy w LM, ale nie sądzę, by miało to większy wpływ na końcowy rezultat w PLS. Dużo natomiast będzie zależało od zdrowia Mariusza Wlazłego. Jeżeli nie będzie mógł grać na pełnych obrotach, to siła ognia Skry może ulec redukcji.
2. Olsztyn. Jak dla mnie główny rywal Skry. Rzecz jasna w rozgrywce finałowej mogłoby być różnie, jednak drugą lokatę przydzieliłbym właśnie akademikom z Warmii. Kadrowo zespół świetny: Zagumny, Szymański, Grzyb, Możdżonek + Andrae i Tanik. Pod tym względem nie ustępują mistrzom z Bełchatowa, ale może brakować nieco tego team spirit.
3. Rzeszów. Bardzo wartościowe transfery i bardzo liczne, co jednak może odwrócić się przeciwko Resovii. Brak zgrania + charaktery niektórych graczy może spowodować przykre skutki. Jednak dla mnie spowodują jedynie brak miejsca w wielkim finale, ale skłaniałbym się ku najniższemu stopniu podium dla zespołu Sucha ze względu na klasę zawodników.

Dalej powinno być naprawdę bardzo tłoczno i trudno wytypować tu poprawną kolejność. Oto moje przewidywania:
4. Jastrzębie.
5. Częstochowa.
6. Kędzierzyn-Koźle.
7. Radom.
8. Bydgoszcz.
9. Warszawa.
10. Sosnowiec - tu nie ma żadnych wątpliwości...
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: redinho »

większość typuje na 9 miejsce Politechnikę Warszawską. Skąd takie spekulacje?
Paolo
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:47
Płeć: M

Re: Tabela koncowa

Post autor: Paolo »

redinho pisze:większość typuje na 9 miejsce Politechnikę Warszawską. Skąd takie spekulacje?
Na pewno oprócz Sosnowca w zasięgu "Inżynierów" sa także zespoły z Bydgoszczy i Radomia, więc rzeczywiście może być różnie. Aczkolwiek dla mnie osobiście zarówno Jadar (z Liefke, Lipińskim, Gawryszewskim), jak i Delecta (z niezłymi Słowakami) w ostatecznym rozrachunku powinny zajać wyższą lokatę niż Politechnika, która ma teraz raczej przeciętne możliwości (wprawdzie jest Chudik oraz Rybak z Markiewczem, ale wg mnie to za mało).
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”