Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: kevinpsb »

dreamer pisze:, że można by pooglądać przy okazji ciągle niedoścignionego Marcosa Milinkovica.
Z całym szacunkiem dla tego wspaniałego niegdyś gracza.To niedoścignionego w czym?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: Antonella Hard Core »

kevinpsb pisze:
dreamer pisze:, że można by pooglądać przy okazji ciągle niedoścignionego Marcosa Milinkovica.
Z całym szacunkiem dla tego wspaniałego niegdyś gracza.To niedoścignionego w czym?
Zapewne pisząc niedościgniony w kontekście M.Milinkovica kolega wyżej wyraził swój podziw dla tego zawodnika który w wieku zdaje sie prawie 40 lat wziąż gra na bardzo wysokim poziomie i to na tak trudnej jak dla tak zaawansowanego wiekowo gracza pozycji czyli na ataku. I że tylko gra to mało powiedziane ponieważ jest szóstkowym i wiodącym zawodnikiem drużyny z Buenos Aires walczącej o medale w lidze argentyńskiej.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: kevinpsb »

Antonella Hard Core pisze:
kevinpsb pisze:
dreamer pisze:, że można by pooglądać przy okazji ciągle niedoścignionego Marcosa Milinkovica.
Z całym szacunkiem dla tego wspaniałego niegdyś gracza.To niedoścignionego w czym?
Zapewne pisząc niedościgniony w kontekście M.Milinkovica kolega wyżej wyraził swój podziw dla tego zawodnika który w wieku zdaje sie prawie 40 lat wziąż gra na bardzo wysokim poziomie i to na tak trudnej jak dla tak zaawansowanego wiekowo gracza pozycji czyli na ataku. I że tylko gra to mało powiedziane ponieważ jest szóstkowym i wiodącym zawodnikiem drużyny z Buenos Aires walczącej o medale w lidze argentyńskiej.
Ma 40 lat, jest czołowym zawodnikiem czołowej drużyny ale jednak w słabej drużynie Argentyńskiej. Jakby się wgłębić w historię siatkówki to pewnie by znalazł parę lepszych przykładów...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
KChudz
Posty: 2489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: KChudz »

Znamy już uczestników II memoriału im Strzelczyka w Rzeszowie:
Asseco Resovia
Remat Zalau
Tours VB
Hypo Tirol Innsbruck

Obsada niezła. Będą ciekawe mecze. Zespoły gości grać będą w LM.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: ciorny17 »

7. września Skra zagra z AZS Częstochowa w Kluczborku w sali OSiRu. Suma ze sprzedaży biletów będzie przekazana na hospicjum w pobliskich Smardach. Cena biletu-cegiełki 30 zł.
Kłamca.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: alimak »

To jak to w końcu jest z tym meczem? W NTO również było napisane, że grac będą Skra z AZS-em, a tu http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... nie-skladu Nawrocki mówi co innego.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: ciorny17 »

alimak pisze:To jak to w końcu jest z tym meczem? W NTO również było napisane, że grac będą Skra z AZS-em, a tu http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... nie-skladu Nawrocki mówi co innego.
Podał też harmonogram spotkań towarzyskich, jakie jego zawodnicy rozegrają przed rozpoczęciem ligi. - Pierwszy mecz Skra rozegra 7 września, będzie to spotkanie charytatywne w Kluczborku [z AZS Częstochowa - dop. redakcji]. Będziemy też sparować z Resovią, z Jastrzębskim Węglem, zagramy też w turniejach w Miliczu i Oleśnicy.
Przecież powiedział że z AZS 7. września.
Kłamca.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: alimak »

Kiedy wklejałam link, w wypowiedzi było napisane, że Skra zagra Z ZAKSĄ. Ale ok, już wszystko wyjaśnione.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: tomasol »

W Iławie rozegrano mecz towarzyski pomiędzy Treflem Gdańsk a AZS Olsztyn. Zwyciężyli Olsztynianie 3:2 a oba zespoły grały w dość mocno okrojonych składach, m.in. zabrakło obcokrajowców. Więcej informacji na stronie Trefla.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: kevinpsb »

Nie będę ukrywał że przy takich zestawieniach personalnych obu zespołów jestem pozytywnie zaskoczony wynikiem...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: madlark »

A ja nie, bo większe osłabienia po stronie Trefla.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: tomasol »

Mnie się też wydaje, że jednak więcej doświadczonych zawodników było po stronie AZS-u a bardziej osłabiony był jednak Trefl. Nie należy też wysuwać z tego wyniku jakiś daleko idących wniosków, raz, że to pierwszy sparing, a dwa, że składy mocno okrojone.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: zyll »

AZS bez atakującego, rozgrywającego i dwóch przyjmujących. A w Treflu brakowało tylko atakującego i przyjmującego. Nie wiem, na moje to AZS był bardziej osłabiony.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: weary_skier »

Również przychylam się do opinii, że to AZS był zespołem bardziej osłabionym, pomimo dużego prawdopodobieństwa, że Trefl uzyska w tym sezonie transferowym jeszcze jedno "wzmocnienie" o którym nie wiemy.
Dlatego też, mimo, że to sparing, utwierdzam się w opinii, że Trefl to główny kandydat do...do....do oceny zarządzającego!
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: madlark »

Lecz zawodnicy drugiego plany z AZS są bardziej doświadczeni Stelmach, Winnik...
Wynik wskazuje, że gra była wyrównana
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: kevinpsb »

madlark pisze:A ja nie, bo większe osłabienia po stronie Trefla.
Nie będę się wdawał w to kto jest bardziej osłabiony, ale pragnę zaznaczyć: Wojciech Ferens 20 lat, Piotr Łukasik 17 lat, bez możliwości jakiejkolwiek rotacji na tej jakże ważnej i często kluczowej dla losów meczu pozycji. Nawet jak na sparing ich jak widać dobra postawa całomeczowa jest dla mnie zaskoczeniem do tego stopnia że wynik odbieram jako niespodziankę...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: weary_skier »

Dzisiaj zakończył się turniej siatkarski o puchar Prezydenta miasta Jaworzna. Z Plusligowych zespołów brał w nim udział tylko Fart Kielce skład uczestników uzpełniały drużyny z Bielka, Siedlec i gospodarze z Jaworzna.

Udało mi się dzisiaj na żywo zobaczyc mecz Kielczan z BBTS-em. Po wysokiej przegranej Farta z Jaworznem i wymęczonym zwycięstwem z Siedlcami nie spodziewałem się po nich poziomu z Plusligi.
Mecz zakończył się zwycięstwem Farciarzy 3:0, poziom oczywiście sparingowy, aczkolwiek było kilka fajnych akcji. Oto moje luźne przemyślenia nt. zawodników Farta i ciekawszych zawodników Bielska.

Kapfer- ściągniety po pierwszym secie. Zdecydowanie najlepszy zawodnik Farta, jego dynamika na żywo robi wrażenie
.
Buszek-forma Rzeszowska. Zagrał 1,5 seta, przez ten czas skończył może 3/12 ataków. Bardzo słaby występ Rafała.

Pawliński- To on moim zdaniem będzie szóstkowym zawodnikiem Farta. Świetna zagrywka, b.dobre przyjęcie, skutecznie w ataku z szybkich piłek, z sytuacyjnych piłek również nie najgorzej. Oczywiście Maciej nie reprezentuje poziomu do walki o pierwszą czwórkę Plusligi, ale to na prawdę solidny zawodnik.

Nilsson- zupełnie niezgrany z Kozłowskim. Co chwila domagał się szybkich piłek a to co dostawał wołało o pomstę do nieba. W ataku trochę asekuracyjnie, atakował nie z pełną siłą. Czekam niecierpliwie na efekty jego współpracy z Pujolem. Najskuteczniejszy w bloku, gracze z Bielska chyba nie przwyczaili się do takiego zasięgu przy wysoku z miejsca. Trochę martwi jego totalna izolacja na czasach, ale to pewnie przez barierę językową. Udało mi się z Szwedem chwilę porozmawiac, prywatnie bardzo miły człowiek.

Kokociński- Solidnie w zagrywce, czujnie w bloku w ataku przyzwoicie. Niestety do rywalizacji z Bontje czy Gladyrem nie nadaje się. Zupełnie nie ten poziom, Kokociński byłby solidnym wzmocnieniem co najwyżej klubu z I ligi.

Sokołowski- Słabiej niż jego partner w drużynie. Talentu w tym chłopaku nie widzę.

Kozłowski- Niezła gra na lewe skrzydło, fatalne wystawy na środek, gra niezbyt urozmaicona. Całe szczęście, że to drugi rozgrywający.

Żurek- naturalny talent. Zupełnie nie rozumiem działaczy z Gdańska. Bardzo dobrze w przyjęciu jak i w obronie. Moim zdaniem Swaczyna będzie tym drugim.

Swaczyna- źle nie zagrał, ale był wyraźnie słabszy od Żurka.

Jan Król- zagrał całego III seta i pokazał się lepiej od Szweda. W ataku nie do zatrzymania, świetna zagrywka. Imponuję budową fizyczną i przeglądem w ataku. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do ocen Arffa dotyczących młodych zawodników, jednak co do Króla zgadzam się w 100%. Nie wiem czemu Król nie potrafi pokazac takiego poziomu w meczach Plusligi. Jeśli działacze Farta mieliby na kogokolwiek stawiac z młodych to tylko na Króla.

Oprócz ww. grał jeszcze Staszewskie(nieźle) oraz młody rozgrywający, którego nazwiska zapomniałem.

Podsumowując: obawiam się trochę o postawę Kielczan w bloku. Średni środkowi oraz nie najwyższy skład nie wróżą nic dobrego. Wiem, że to tylko sparing, ale zdaje mi się, że 6 miejsce to wszystko na co stac zespoół Farta. Utwierdzam się w tej ocenie widząc reakcje Wagnera, wiecznie narzekający i obrażony.

Krótko o Bielsku:

Kalembka- serwuje lepiej niż wszyscy reprezentacyjni środkowi, któzy pojawili się w kadrze po 2006 roku. Niestety o ile w bloku jeszcze jako tako, tak w ataku bardzo słabo.

Peter Divis- po nim to zostało tylko nazwisko...brata. Zero dynamiki, nie skończył 5-6 piłek na czystej siatce. Zawodnicy Farta z premedytacją nie skakali mu do bloku.

Najlepszym zawodnikiem Bielska był Włodarczyk. Miewał problemy w przyjęciu, ale samodzielnie ciągnął grę w ataku całego zespołu.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: kevinpsb »

weary_skier pisze:oraz młody rozgrywający, którego nazwiska zapomniałem.
Jak ten młody (Wasąg) rozgrywający się spisał? Długo grał? Czemu nie grał Jungiewicz?
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: tomasol »

Dla ciekawych są już statystyki wczorajszego sparingu Trefla z AZS Olsztyn.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: weary_skier »

kevinpsb pisze: Jak ten młody (Wasąg) rozgrywający się spisał? Długo grał? Czemu nie grał Jungiewicz?
Trzeba przyznac, że rozgrywający obu drużyn byli najsłabszymi ogniwami na boisku. Wasąg grał całego ostatniego seta, wchodził rownież w drugim na podwójną zmianę, ale poziomem swojej gry nie powalił. Współpraca z Królem jeszcze jako tako wyglądała, ale na lewe i na środek było sporo niedokładności. Jednak trudno odmówic mu daru gubienia bloku. Jeśli poszła już dokładna piłka, co zdarzało się dośc rzadko atakujący miał klarowną sytuację na skończenie piłki. Trudno było odnotowac jakiś jego pomysł na grę, ponieważ w pewnym momencie seta grał tylko do pewniaka-Króla. Warto też odnotowac, że zagrał on jednego pipe'a, który w sumie był jedynym w meczu-za to zagranie dostał nawet gratulacje od marudy Wagnera.

Jungiewicz grał, ale bardzo krótko. Zaatakował może 3 piłki dlatego uznałem, że to za krótki materiał na ocenę.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: Mania »

tomasol pisze:Dla ciekawych są już statystyki wczorajszego sparingu Trefla z AZS Olsztyn.
Przyjrzałam się i zaciekawiło mnie jedno nazwisko w Treflu: Wagner. Ktoś wie coś więcej? ;)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: kevinpsb »

Mania pisze:
tomasol pisze:Dla ciekawych są już statystyki wczorajszego sparingu Trefla z AZS Olsztyn.
Przyjrzałam się i zaciekawiło mnie jedno nazwisko w Treflu: Wagner. Ktoś wie coś więcej? ;)
Syn tego Wagnera, rozgrywający, rocznik 1993...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: Aliassy »

kevinpsb pisze:
Mania pisze:
tomasol pisze:Dla ciekawych są już statystyki wczorajszego sparingu Trefla z AZS Olsztyn.
Przyjrzałam się i zaciekawiło mnie jedno nazwisko w Treflu: Wagner. Ktoś wie coś więcej? ;)
Syn tego Wagnera, rozgrywający, rocznik 1993...
a chociaż uzdolniony czy gra bo to Wagner?
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
bob
Posty: 64
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:50
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: bob »

Haha Łomacz w spodenkach JW, Ptoki będą mieć ósmego zawodnika w meczach z Treflem :D 8-)
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: Domelinho »

Jak dla mnie kompletna amatorka i brak profesjonalizmu jesli chodzi o Łomacza.Ja bym na miejscu prezesa sie wku*rzył ze moj gracz reklamuje na spodenkach konkurencję...
Machabe
Posty: 179
Rejestracja: 13 maja 2011, o 20:09
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: Machabe »

Domelinho pisze:Jak dla mnie kompletna amatorka i brak profesjonalizmu jesli chodzi o Łomacza.Ja bym na miejscu prezesa sie wku*rzył ze moj gracz reklamuje na spodenkach konkurencję...
Może ma to w umowie o wypożyczenie. :]
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: Domelinho »

"przypuszczam że wątpię"
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: lucass90 »

PGE Skra - Tytan AZS 3:1 (-20, 19, 28, 17)

PGE Skra: Falasca, Winiarski, Pliński, Wlazły, Cupković, Maćkowiak, Milczarek (libero) oraz Cedzyński, Wdowiak, Woicki
AZS CZĘSTOCHOWA!
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: ciorny17 »

No Skra i AZS jak na tą część przygotowań zagrały bardzo fajnie, ale zdarzało się też dużo błędów niedokładności szczególnie po stronie częstochowian.

W Skrze kilka rotacji podczas meczu np. na libero grali odpowiednio Milczarek, Cupković i Winiarski. W ostatnim secie na przyjęciu zagrał Cedzyński naprawdę fajnie się prezentował szczególnie w ataku. Wdowiak zmieniał Wlazłego i też kilka fajnych ataków. Rozgrywający solidnie, Winiar miał na początku meczu problem ze skończeniem ataku ale później się rozkręcił. Cupković w ataku fajnie szczególnie 6. strefa. No i MVP Milczarek na libero kilka świetnych obron a i w ataku dawał radę.

Co do AZS Oczko fajnie rozgrywał, Jerry na swoim stabilnym dość wysokim poziomie, Janeczek na ataku kilka razy zatrzymany ale też poprawnie a na przyjęciu ku memy zdziwieniu dawał radę, środkowi szczególnie Sobala mógł się podobać bo Hunek tak bezbarwnie, Stańczak na libero bardzo fajnie wszędzie był zawsze w obronie gotowy taki mały Ignaczak ;) No i Kaczyński,miał bodaj 5 asów serwisowych, w przyjęciu bardzo dobrze a w ataku co miał to kończył, gorzej z sytuacyjnych piłek. No i miał jeden przestój w 4. secie gdy został zatrzymany 3 razy z rzędu. Lewiński krótki epizod w 4, secie a Kamiński potężne zbicie i kilka razy zaatakował nad blokiem. Hebda na przyjęciu to jakaś pomyłka gdy tylko pojawił się na boisku poszły na niego 3 piłki i wszystkie w buraki.

To tyle jednym słowem fajny ciekawy mecz.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sparingi, memoriały, turnieje towarzyskie

Post autor: grzegorzg »

ciorny17 pisze:Janeczek na ataku kilka razy zatrzymany ale też poprawnie a na przyjęciu ku memy zdziwieniu dawał radę
Janeczek ma epizod w Gwardii na przyjęciu. Niestety, nie pamiętam już czy to na pewno był to PLS czy I liga i jak długo na nim grał. Ktoś pamięta?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”