Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

zbycho123 pisze: 15 lip 2022, o 12:01 Trzeba lige zmniejszyc do 14 drużyn i grać beż tych głupich playoff bo niczego nie wnoszą tak jak w piłce nożnej zagrać 28 kolejek i koniec
Trochę mierzi, jak czytam takie coś - play-offy to clue sportów halowych. No bez przesady, siatkarze nie grają tyle meczy, co np. koszykarze w NBA, gdzie bywa, że gra się po 70 (jak nie 80) gier w sezonie. Problemem siatkówki nie jest długość rozgrywek ligowych a długość rozgrywek reprezentacyjnych - je można by było trochę skrócić (no i o tym siatkarze ongiś szumieli).

Zastępstwo dla Semeniuka, jakiekolwiek by nie było, raczej nie osłabi poziomu Zaksy, a nie wątpię, że znajdą kogoś na poziomie. Mogli próbować zakontraktować jakąś gwiazdę, ale jak się nie udało...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 lip 2022, o 11:51 Sirci mówił, że Semeniuk już w grudniu dogadał się na Biełgorod, tak że czy ''krytyka'' jest naciągana, to się okaże po nazwisku, jakie przyjdzie, bo czasu było aż nadto. Na ten moment krytyka nie ma sensu, bo pewnie nikt na forum (i nie tylko) nie wie, co w trawie piszczy, ale na pewno nie było tak, że z Włoch było kilka realnych opcji, które się wykruszyły - co najwyżej wzięli paru graczy, o których mało kto mógł przypuszczać, że je wezmą (ale raczej Zaksa nie czekała sobie w lutym aż Australijczyk z Samoa błyśnie w VNL-u, a Nikołow był poza zasięgiem). Ale wątpliwości są zasadne, we Włoszech za tydzień zgłaszasz skład do rozgrywek, bo wychodzą z założenia, że każdy mniej więcej ma od dawna ogarnięty i co najwyżej potem jeszcze kogoś zarejestruje.
To nie ma znaczenia, kiedy Semeniuk był dogadany. Kędzierzyn czekał na otwarcie rynku Włoskiego. Tak jest zawsze, że to co najważniejsze dzieje się wokół największych rynków w każdym sporcie. Dlatego te mniejsze mają najczęściej okienka transferowe otwarte dłużej, żeby łapać wszelkie spady z mocniejszych lig. Wydawało się, że w takim najgorszym przypadku do Kędzierzyna może zawitać ktoś pokroju Jeaschkego, co nie byłoby takie tragiczne. Tylko okazało się że zawodnicy woleli Chiny. Nie chce tworzyć alternatywnej rzeczywistości, ale jeśli Bednorz zostałby faktycznie z tym kontraktem w Piacenzie to wszystko mogłoby się powykręcać w drugą stronę, bo Lucarelli miałby problem ze znalezieniem klubu. Generalnie tak to jest jedna decyzja uruchamia całe domino. Ciężkie do przewidzenia. Ja jednak uważam, że Kędzierzyn się niepotrzebne podpalił i chciał kogoś z mocnym nazwiskiem.

NIkołow to ciekawa sprawa. Wiadomo teraz był nierealny, ale w styczniu? Kilka ofert, ciekawy plan rozwoju, no ja bym się zastanowił na jego miejscu. A że to materiał na wielkiego gracza i w zasadzie fizycznie gotowy do rywalizacji z seniorami to już rok temu było widać podczas MŚ kadetów.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: buzinga »

kamil1999 pisze: 15 lip 2022, o 12:03
Który użytkownik to napisał?
Chyba chodziło mu o Jacka.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

buzinga pisze: 15 lip 2022, o 12:16To nie ma znaczenia, kiedy Semeniuk był dogadany. Kędzierzyn czekał na otwarcie rynku Włoskiego. Tak jest zawsze, że to co najważniejsze dzieje się wokół największych rynków w każdym sporcie. Dlatego te mniejsze mają najczęściej okienka transferowe otwarte dłużej, żeby łapać wszelkie spady z mocniejszych lig. Wydawało się, że w takim najgorszym przypadku do Kędzierzyna może zawitać ktoś pokroju Jeaschkego, co nie byłoby takie tragiczne. Tylko okazało się że zawodnicy woleli Chiny. Nie chce tworzyć alternatywnej rzeczywistości, ale jeśli Bednorz zostałby faktycznie z tym kontraktem w Piacenzie to wszystko mogłoby się powykręcać w drugą stronę, bo Lucarelli miałby problem ze znalezieniem klubu. Generalnie tak to jest jedna decyzja uruchamia całe domino. Ciężkie do przewidzenia. Ja jednak uważam, że Kędzierzyn się niepotrzebne podpalił i chciał kogoś z mocnym nazwiskiem. NIkołow to ciekawa sprawa. Wiadomo teraz był nierealny, ale w styczniu? Kilka ofert, ciekawy plan rozwoju, no ja bym się zastanowił na jego miejscu. A że to materiał na wielkiego gracza i w zasadzie fizycznie gotowy do rywalizacji z seniorami to już rok temu było widać podczas MŚ kadetów.
Pamiętam, że w lutym popełniłem post, gdzie, polemicznie, napisałem, że z Włoch do wzięcia z fajnych opcji jest Maar, Rossard (po średnim sezonie), Russell (który wtedy grał katastrofalnie) i ... chyba tyle (okazało się, że jeszcze Dawyskibowie dla Resovii, bo mają obie sekcje w jednym miejscu), bo reszta zarabia za dużo/ma ważne kontrakty/nie ruszy się z Włoch, tak że nie kupuję tego. To znaczy może Zaksa faktycznie czekała, ale od początku było wiadomo, że rynek przyjmujących jest biedny, więc to średnie tłumaczenie, że - plot twist - rynek przyjmujących rzeczywiście jest biedny (więc nad Skrą widzi groźba grania duetem Lanza-Kooy). Tylko dywagacje zanim się skończy to wszystko są bez sensu, może @Artem pisze prawdę, że informacje z KK są mało przekonujące, może kibice Zaksy, uspokajający, że wszystko będzie git, do takich dyskusji będzie można wrócić jak Zaksa kogoś w końcu znajdzie. Wychodzi na to, że Zaksa od grudnia powinna szukać powoli zastępstwa, jak nie pyknie, sama jest sobie winna, jak pyknie - a trzymam kciuki - to brawo.

Nikołow senior mówił, że jego syn miał oferty z Włoch i Polski, ale dopóki nie otworzył się wakat w Civitanovie to nie rozważali nawet opcji odejścia z US. Co najwyżej można się zastanawiać czy Juantorena pogra z Bednorzem, czy zamiast Bednorza w tym Szanghaju.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2022, o 12:34 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: ciorny17 »

buzinga pisze: 15 lip 2022, o 12:16 Nie chce tworzyć alternatywnej rzeczywistości, ale jeśli Bednorz zostałby faktycznie z tym kontraktem w Piacenzie to wszystko mogłoby się powykręcać w drugą stronę, bo Lucarelli miałby problem ze znalezieniem klubu. Generalnie tak to jest jedna decyzja uruchamia całe domino.
Domino uruchomił Lucarelli mijający się z oczekiwaniami finansowymi z Zaksą.
W owej alternatywnej rzeczywistości, gdyby Brazylijczyk dogadał się z Mistrzem Polski, Bednorz dziś już byłby ogłoszony w Piacenzie ;)
Kłamca.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 lip 2022, o 12:31
Pamiętam, że w lutym popełniłem post, gdzie, polemicznie, napisałem, że z Włoch do wzięcia z fajnych opcji jest Maar, Rossard (po średnim sezonie), Russell (który wtedy grał katastrofalnie) i ... chyba tyle (okazało się, że jeszcze Dawyskibowie dla Resovii, bo mają obie sekcje w jednym miejscu), bo reszta zarabia za dużo/ma ważne kontrakty/nie ruszy się z Włoch, tak że nie kupuję tego. To znaczy może Zaksa faktycznie czekała, ale od początku było wiadomo, że rynek przyjmujących jest biedny, więc to średnie tłumaczenie, że - plot twist - rynek przyjmujących rzeczywiście jest biedny (więc nad Skrą widzi groźba grania duetem Lanza-Kooy). Tylko dywagacje zanim się skończy to wszystko są bez sensu, może @Artem pisze prawdę, że informacje z KK są mało przekonujące, może kibice Zaksy, uspokajający, że wszystko będzie git, do takich dyskusji będzie można wrócić jak Zaksa kogoś w końcu znajdzie. Wychodzi na to, że Zaksa od grudnia powinna szukać powoli zastępstwa, jak nie pyknie, sama jest sobie winna, jak pyknie - a trzymam kciuki - to brawo.

Nikołow senior mówił, że jego syn miał oferty z Włoch i Polski, ale dopóki nie otworzył się wakat w Civitanovie to nie rozważali nawet opcji odejścia z US. Co najwyżej można się zastanawiać czy Juantorena pogra z Bednorzem, czy zamiast Bednorza w tym Szanghaju.
Mam dobrą pamięć, więc kojarzę ten post. Tyle, że byłeś w tedy w mniejszości. Raczej przekonywałeś resztę do swoich racji, no ja na pewno byłem po drugiej stronie. Wygląda na to że się myliłem, bo cały czas żyłem nadzieją wyciągnięcia Davyskiby, złudną jak widać. Choć z transferami jest tak, że chyba można je podzielić na takie.: wszyscy chcą klub-zawodnik i tylko kwestia czasu zanim się uda dojść do porozumienia. No i takie nad którymi trzeba popracować. Wiem co mówił Nikołow senior o przyszłości swojego syna. Nie znaczy to, że nie może dojść do zmiany zdania. W zasadzie doszło. Chłopak miał zostać w Stanach, idzie do Lube i wątpię, żeby to była tylko kwestia wolnego wakatu. Junior musi grać i na pewno coś tam dostanie. Myślę o senior dość szczegółowo rozmawiał z Cormio o planie dla młodego. Ogólnie nie ma chyba sensu się głęboko zastanawiać, bo to był temat do rzeźbienia znacznie wcześniej. A teraz odpłynął. Szkoda mi tylko tego Pope, liczyłem mocno, że kogo jak kogo, ale jego uda się zakontraktować.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orzi »

Vilgefortz pisze: 15 lip 2022, o 12:13
zbycho123 pisze: 15 lip 2022, o 12:01 Trzeba lige zmniejszyc do 14 drużyn i grać beż tych głupich playoff bo niczego nie wnoszą tak jak w piłce nożnej zagrać 28 kolejek i koniec
Trochę mierzi, jak czytam takie coś - play-offy to clue sportów halowych. No bez przesady, siatkarze nie grają tyle meczy, co np. koszykarze w NBA, gdzie bywa, że gra się po 70 (jak nie 80) gier w sezonie. Problemem siatkówki nie jest długość rozgrywek ligowych a długość rozgrywek reprezentacyjnych - je można by było trochę skrócić (no i o tym siatkarze ongiś szumieli).

Zastępstwo dla Semeniuka, jakiekolwiek by nie było, raczej nie osłabi poziomu Zaksy, a nie wątpię, że znajdą kogoś na poziomie. Mogli próbować zakontraktować jakąś gwiazdę, ale jak się nie udało...
Tylko, że koszykówka to inny sport, gdzie nie skacze się AŻ tyle, i o grach się o wiele krócej w meczu bo zmiany są bardzo częste i mnogie. A w siacie się orze całe spotkanie tym samym składem
AlbinSiwy
Posty: 140
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: AlbinSiwy »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 15 lip 2022, o 16:08 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Szary Wilk
Posty: 8040
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 15 lip 2022, o 12:34
buzinga pisze: 15 lip 2022, o 12:16 Nie chce tworzyć alternatywnej rzeczywistości, ale jeśli Bednorz zostałby faktycznie z tym kontraktem w Piacenzie to wszystko mogłoby się powykręcać w drugą stronę, bo Lucarelli miałby problem ze znalezieniem klubu. Generalnie tak to jest jedna decyzja uruchamia całe domino.
Domino uruchomił Lucarelli mijający się z oczekiwaniami finansowymi z Zaksą.
W owej alternatywnej rzeczywistości, gdyby Brazylijczyk dogadał się z Mistrzem Polski, Bednorz dziś już byłby ogłoszony w Piacenzie ;)
Na pewno? Ja myślę, że cały czas go chcieli. Dużo bardziej perspektywiczny od Leala, który przyszedł po Lucarellim. Jak Bednorz nie poszedł wtedy, to nie piszedłby chyba wcale. No chyba, że rzuciliby mu z desperacji taką kwotę, że by pozamiatali.

No z drugiej strony gdyby wybrał ofertę last minute z ZAKSY zamiast Piacenzy, to może jednak wcale nie był 1 opcją
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bednorz miał iść do Piacenzy, na ostatnim zakręcie wybrał Chiny, tak pisał Pasini i prasa w Modenie. Czy to prawda - oczywiście nie wiem - ale to możliwe, skoro w kwietniu nie było wiadomo, czy Leal będzie wolny, a Piacenza może wyjąć prawie każdego gracza.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: krzysiu »

https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 8244378632
Pięknie rozpocznie nowy trener Zaksy przygodę..
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orzi »

krzysiu pisze: 15 lip 2022, o 19:07 https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 8244378632
Pięknie rozpocznie nowy trener Zaksy przygodę..
A gdzie tu wina Sammelvuo?
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: krzysiu »

Jak nie przyjmie to będzie okej, jak przyjmie cos od Rosjan to będzie tu ,,mile" widziany
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: zbycho123 »

Ja tam w ogóle nie obawiam się o wyniki Zaksy.To samo było przed poprzednim sezonem gdzie odeszło 3 podstawowych graczy I co Zaksa została mistrzem Polski i wygrała lige mistrzów. To samo powinno być i w tym sezonie trzon druzyny pozostał uważam że będą w pierwszej trójce
Streeter
Posty: 7437
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

zbycho123 pisze: 15 lip 2022, o 20:31 To samo było przed poprzednim sezonem gdzie odeszło 3 podstawowych graczy I co Zaksa została mistrzem Polski i wygrała lige mistrzów.
Tyle że Huber był niedaleko poziomu Kochanowskiego, w Zaksie jeszcze poszedł do góry, Shoji po słabym początku zastąpił Zatora, zresztą przychodząc to też był zawodnik na podobnym poziomie, jedyna obawa była o Janusza czy udźwignie, okazało się że udźwignął i poziom został utrzymany. Jak przyjdzie zawodnik typu Australijczyka, to ciężko być pewnym o utrzymanie poziomu Semeniuka i głównie tu jest obawa - ale nawet jeśli będzie to zawodnik słabszy, to Zaksa wciąż będzie liczyła się na wszystkich frontach, bo reszta szóstki zostaje.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Streeter
Posty: 7437
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Streeter »

Fragmenty wywiadu z prezesem dla Wprost:
Katarzyna Gurmińska, „Wprost”: Zacznę od pytania, które chyba najbardziej nurtuje kibiców ZAKSY: Kiedy poznamy nazwisko nowego trenera?

Piotr Szpaczek, prezes klubu ZAKSA S.A.: Myślę, że na początku sierpnia.
K.G.: W momencie, gdy z oczywistych powodów upadł temat przenosin Gheorghe Cretu do Biełogorje, pojawiła się możliwość, by przedłużył kontrakt z ZAKSĄ czy temat był już zamknięty?

P.S.: Trener Cretu w pewnym momencie poinformował mnie, że nie będzie kontynuował pracy z nami w kolejnym sezonie. Przyjąłem to do wiadomości i uszanowałem jego decyzję. Nie wiem, dlaczego tak postanowił i jakie miał dalsze plany, bo mnie o nich nie informował. Nie wiem też, czy podjął taką decyzję, bo miał podpisany kontrakt z innym klubem. Wszystko odbyło się po dżentelmeńsku i bardzo kulturalnie, on wypowiadał się w samych superlatywach na temat naszego klubu, my tak samo na jego temat.
K.G.: Ciężko znaleźć zastępstwo dla Kamila Semeniuka?

P.S.: Biorąc pod uwagę to, że Kamil w ciągu dwóch sezonów stał się jednym z najlepszych przyjmujących w Europie, to takich Kamilów Semeniuków nie ma zbyt wielu. Ciężko znaleźć podobnego zawodnika, natomiast jesteśmy przekonani, że przyjmujący, który będzie próbował go zastąpić, dojdzie do takiego poziomu jak Kamil i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na tym sportowo wiele nie straci.
Myślę, że ostatnim cytatem prezesa możemy włożyć między bajki wszelkie Andersony i inne Juantoreny. Ciężko sądzić, że o takich zawodnikach prezes mówiłby, że będą w stanie dojść do poziomu Kamila :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
lobmar
Posty: 761
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: lobmar »

Z tego można wywnioskować, ze może chodzi o talenty na dorobku. Czyli najprawdopodobniej Mozic lub Nikolow. Pewnie wypożyczenie lub wykup.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jeep »

Wnioskowałbym że chodzi o polskiego zawodnika. Zaksa już ma 3 obcokrajowców w tym 2 podstawowych. Od dawna nie było w zaksie 3 na boisku, jakoś mi to nie pasuje.
PioterZJastrzebia
Posty: 1254
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

jeep pisze: 26 lip 2022, o 16:54 Wnioskowałbym że chodzi o polskiego zawodnika. Zaksa już ma 3 obcokrajowców w tym 2 podstawowych. Od dawna nie było w zaksie 3 na boisku, jakoś mi to nie pasuje.
Na ten moment to ma już czterech zagranicznych. Shoji, Smith, Paszycki i Wiltenburg
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Orzi »

jeep pisze: 26 lip 2022, o 16:54 Wnioskowałbym że chodzi o polskiego zawodnika. Zaksa już ma 3 obcokrajowców w tym 2 podstawowych. Od dawna nie było w zaksie 3 na boisku, jakoś mi to nie pasuje.
Smith, Paszycki, Shoji i Wiltenburg sumarycznie zabierają całe 2 sloty na obcokrajowców. Spokojnie mogą brać przyjmującego z całego świata, nie przejmując się limitami.
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Dejwu »

PioterZJastrzebia pisze: 26 lip 2022, o 16:58
jeep pisze: 26 lip 2022, o 16:54 Wnioskowałbym że chodzi o polskiego zawodnika. Zaksa już ma 3 obcokrajowców w tym 2 podstawowych. Od dawna nie było w zaksie 3 na boisku, jakoś mi to nie pasuje.
Na ten moment to ma już czterech zagranicznych. Shoji, Smith, Paszycki i Wiltenburg
Tylko z tej czwórki jednocześnie na boisku będzie tylko dwóch, czyli pozostaje miejsce dla jednego na przyjęciu :)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. ciekawe czy to nowe nazwisko Zaksy będzie lepszym zawodnikiem niż poczciwy Rafał Szymura, bo przy tych wszystkich absurdalnych spekulacjach (tak, Nikołow albo Mozic) jakoś mało się mówi o Rafale, który IMHO luźno taką rolę by dźwignął, patrz tegoroczne playoffy, gdzie było 4pkt/set na 56/43% ataku. ;)
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: efratello »

Ciekawe, że Jaeschke już wrzucony przez kogoś na Volleybox jako podpisany i "zweryfikowany" w ZAKS-ie (niby to się nie liczy, bo źródło jest błędnie podane, do karuzeli transferowej na siatka.org, gdzie przecież zawodnik jest w kategorii "W kręgu zainteresowań"), ale może też nie jest to pomyłka do końca przypadkowa?
Zrzut ekranu 2022-07-26 o 20.06.17.png
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Raz, że jest wrzucony też jako zawodnik Pekinu, a dwa, volleybox to żadne źródło. Co nie znaczy, że do którychś z tych klubów nie trafi, wiadomo.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: jeep »

Dejwu pisze: 26 lip 2022, o 17:58

Na ten moment to ma już czterech zagranicznych. Shoji, Smith, Paszycki i Wiltenburg
Tylko z tej czwórki jednocześnie na boisku będzie tylko dwóch, czyli pozostaje miejsce dla jednego na przyjęciu :)
[/quote]

No, raczej trzech. Smith i Paszycki na środku, bo po co by go kupowali. No i Shoji na 100%. O Wiltenburgu zapomniałem, bo ewidentnie na ławkę. Po co jakiś Mozić, jeżeli w Polsce łatwiej znaleźć takiego perspektywicznego przyjmującego już z doświadczeniem ligowym. Ale oczywiście nikt ZAKSIE nie zabroni kupić kogoś za granicą. Sam jestem ciekaw.
Marek907
Posty: 184
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: Marek907 »

Ludzie z tego forum, niby śledzący siatkówkę, nie wiedzą że w siatkówce nie istnieje ustawienie w którym na boisku są jednocześnie obaj srodkowi i libero. Śmiać się czy płakać? :|
kamil1999
Posty: 5593
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lip 2022, o 18:05 Btw. ciekawe czy to nowe nazwisko Zaksy będzie lepszym zawodnikiem niż poczciwy Rafał Szymura, bo przy tych wszystkich absurdalnych spekulacjach (tak, Nikołow albo Mozic) jakoś mało się mówi o Rafale, który IMHO luźno taką rolę by dźwignął, patrz tegoroczne playoffy, gdzie było 4pkt/set na 56/43% ataku. ;)
Bo Szymura ma kontrakt w lidze pewniejszej niż liga Chińska. O ile można zakładać, że są szanse, że liga chińsk się nie odbędzie lub że kontrakt w niektórych klubach z powodów finansowych też może być niepewny(jak do niedawno spekulowało się o Ngapethcie, choć akurat byłem pewny, że on raczej tam zostanie) tak chociaż się zgadzam co do Szymury(choć w roli podstawowego przyjmującego w klubie z czołówki sobie nie dawał rady) to nie ma żadnych podstaw by uważać, że może być dla Zaksy osiągalny bo:
1)JW go nie puści bo jest potrzebny tym bardziej, że żadnych problemów z kasą nie ma
2)Zaksa ma raczej mniejszy budżet niż JW
3)Raczej jest zadowolony z obecnej roli bo przedłuża kontrakty no i jest też z okolic bo to chłopak jeśli się nie mylę z Rybnika lub Żor
PioterZJastrzebia
Posty: 1254
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

efratello pisze: 26 lip 2022, o 19:09 Ciekawe, że Jaeschke już wrzucony przez kogoś na Volleybox jako podpisany i "zweryfikowany" w ZAKS-ie (niby to się nie liczy, bo źródło jest błędnie podane, do karuzeli transferowej na siatka.org, gdzie przecież zawodnik jest w kategorii "W kręgu zainteresowań"), ale może też nie jest to pomyłka do końca przypadkowa? Zrzut ekranu 2022-07-26 o 20.06.17.png
Absolutnie bym się tym nie sugerował. W obecnym okienku międzysezonowym Volleybox ma wyjątkowo niski poziom jeśli chodzi o wiarygodność transferów. Linki praktycznie wcale nie są tam weryfikowane, każda plotka może tam być wpisana jako done deal, zdarzało się że wystarczył jako link "weryfikujący" profil zawodnika na Wikipedii, gdzie nawet nie było informacji o nowym klubie. Z resztą, widzimy tutaj transfer Jeaschke'go z Pekinu, gdzie nie zdążył nawet zagrać, a nawet jego umowa w Chinach nie była ogłoszona oficjalnie :]
Dejwu pisze: 26 lip 2022, o 17:58
PioterZJastrzebia pisze: 26 lip 2022, o 16:58
jeep pisze: 26 lip 2022, o 16:54 Wnioskowałbym że chodzi o polskiego zawodnika. Zaksa już ma 3 obcokrajowców w tym 2 podstawowych. Od dawna nie było w zaksie 3 na boisku, jakoś mi to nie pasuje.
Na ten moment to ma już czterech zagranicznych. Shoji, Smith, Paszycki i Wiltenburg
Tylko z tej czwórki jednocześnie na boisku będzie tylko dwóch, czyli pozostaje miejsce dla jednego na przyjęciu :)
Nie napisałem, że nie ma miejsca na piątego ;)

Swoją drogą, wcale nie aż tak dawno było w Zaksie 3 zagranicznych w pierwszym składzie. Sezon 2019/20 - Toniutti, Smith, Baroti/Parodi (jeden pod nieobecność Kaczmarka, drugi zaczął przegrywać rywalizację z Semeniukiem). Gdyby przeanalizować najbliższą przeszłość, to tylko dwa ostatnie sezony były bardziej "polskie", tj. dwóch obcokrajowców w składzie. Ale faktem jest, że ostatni raz aż tylu, pięciu zagranicznych (zakładam że nowy przyjmujący będzie z zagranicy, nawet nie widzę opcji żeby to był Polak, może poza Bednorzem który raczej jest klepnięty w Skrze) było 8 lat temu pamiętny zezon z Kooyem, Lohen, Gladyrem, Nimirem i van Dijkem.
Marek907 pisze: 26 lip 2022, o 19:36 Ludzie z tego forum, niby śledzący siatkówkę, nie wiedzą że w siatkówce nie istnieje ustawienie w którym na boisku są jednocześnie obaj srodkowi i libero. Śmiać się czy płakać? :|
A jeśli mógłbym spytać, kto tutaj zasugerował brak takiej wiedzy?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7983
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 26 lip 2022, o 19:40Bo Szymura ma kontrakt w lidze pewniejszej niż liga Chińska. O ile można zakładać, że są szanse, że liga chińsk się nie odbędzie lub że kontrakt w niektórych klubach z powodów finansowych też może być niepewny(jak do niedawno spekulowało się o Ngapethcie, choć akurat byłem pewny, że on raczej tam zostanie) tak chociaż się zgadzam co do Szymury(choć w roli podstawowego przyjmującego w klubie z czołówki sobie nie dawał rady) to nie ma żadnych podstaw by uważać, że może być dla Zaksy osiągalny bo:
1)JW go nie puści bo jest potrzebny tym bardziej, że żadnych problemów z kasą nie ma
2)Zaksa ma raczej mniejszy budżet niż JW
3)Raczej jest zadowolony z obecnej roli bo przedłuża kontrakty no i jest też z okolic bo to chłopak jeśli się nie mylę z Rybnika lub Żor
Szymura - w czystych spekulacjach - to dużo bardziej realne nazwisko niż prawie każde jakie pojawiało się w kontekście Zaksy, więc mnie jednak dziwi, że wolimy/wolicie operować nazwiskami kompletnie poza zasięgiem jak Nikołow, Lavia czy Mozic. Tak że mnie ciekawi czy do Zaksy przyjdzie lepszy gracz niż ten Szymura, bo jak rezerwowy Jastrzębia miałby być poza zasięgiem Zaksy, to obawiam się, że nie. Zaksa byłaby dla Szymury sportowym awansem, a przy wykupieniu kontraktu JW nie miałoby nic do gadania, bo pewnie ma coś wpisanego w kontrakcie, to tak na marginesie. Poziom Lipińskiego/Karlitzka/Szymury to granica dla oceny ruchu Zaksy, bo to były luźno realne nazwiska skoro Semeniuk dogadał się z Biełgorodem podobno w grudniu.

https://twitter.com/Arteem_05/status/15 ... 8498900994
kamil1999
Posty: 5593
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

No, ale jeszcze Zaksa by mu musiała dać wyższy kontrakt niż JW. Do tego jak pisałem to chłopak z okolic. Nie koniecznie będzie miał potrzebę by odchodzić. W Jastrzębiu mu raczej dobrze.
Ale racja, że padały mniej realne nazwiska. Jak Lavia czy Michieletto. Co do tego Nikołowa to niby nawet niewykluczona była kwestia jego przejścia do Lwowa i pisało o tym dość pewne źródło to tym bardziej Zaksa by miała szanse. Pewnie gdyby nie Cucine Lube to mógłby trafić. Studia, studiami, ale gra w PL to spora okazja.
No a Zaksa już pewnie ma kogoś na wstępnych kontraktach i czeka na najlepszą dla siebie opcję. Ja raczej nie uwierzę, że taki klub przez tak duży okres czasu nikogo choćby klasy Karlitzka do siebie nie przekonał.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”