PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Shift
Posty: 280
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Shift »

Diomedea pisze: 23 kwie 2023, o 22:34 To jak w pojedynku o braz.
Ktory z Dawidow wyjdzie?
Tu raczej nikt nie będzie miał wątpliwości
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Diomedea »

Konar?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Simao »

Citizen pisze: 23 kwie 2023, o 21:39 Jacy kibice tacy zawodnicy. Wystarczy odwołać się do wczorajszego nieprzyjemnego wywiadu Cebula, w który stwierdził m.in. że wspominanie o zmęczeniu ZAKSY to głupota.

Nie weryfikowałem co prawda tej informacji, ale wczoraj mignął mi gdzie komentarz, że przed wczorajszym meczem ZAKSA miała w tym sezonie w nogach 206 setów a Resovia 124. Także to jest przepaść.
Tak, fajnie jest oceniać klub, jego kibiców przez pryzmat wypowiedzi jednego zawodnika, sfrustrowanego po porażce i kilku nawiedzonych ludzi z trybun. Super, że w Kędzierzynie-Koźlu wszyscy gracze to wzór wszelkich cnót, podobnie jak kibice. Hipokryzja we współczesnym społeczeństwie nie przestaje mnie zaskakiwać. Niestety nie każdy klub i nie wszyscy kibice są tacy fantastyczni jak w Kędzierzynie-Koźlu. Życzę ZAKSIE MP i trzeciego z rzędu zwycięstwa w LM. Ponieważ wygranie przez Polski klub trzy razy z rzędu LM to będzie coś niesamowitego. Tego raczej ciężko będzie komuś powtórzyć. W przeciwieństwie do niektórych nie mam żadnych negatywnych emocji do żadnego klubu i nikomu nie życzę źle. Pewnie niektórzy byliby szczęśliwi, gdyby Resovie spotkał los Skry. Zresztą kto wie, czy tak nie będzie za kilka sezonów. Wtedy ZAKSA będzie mieć jeszcze mniejszą konkurencję o trofea. Jednak ogólne zainteresowanie ligą po braku Skry i Resovii będzie na niskim poziomie. To są dwa kluby mające bardzo dużo kibiców i marketingowo ciągnące w górę całą ligę przez lata. Takie są fakty, ZAKSA zyskała na znaczeniu dopiero po wygraniu LM, JW po zdobytym MP i zostaniu głównym rywalem ZAKSY do tytułów na krajowym podwórku.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: tomasol »

Zemściła się na Warcie końcówka seta trzeciego. Zwłaszcza ta wystawa do Kwolka, choć Tavares mógł zagrać wszystko - choćby środkiem. Trochę szkoda bo Zawiercie bez Serba zaczęło w końcu przypominać normalny zespół, a Tavares w końcu rozgrywał. Ale też jak dają ci do składu mistrzów świata, reprezentantów swoich krajów, w tym medalistę olimpijskiego czy jednego z najzdolniejszych juniorów, a najlepszy na placu jest nominalnie trzeci przyjmujący, to dziwne to jednak jest. Mimo dobrego dzisiaj meczu Warty. Nie pykło coś do końca w Zawierciu i nie szukałbym winy tylko w Winiarskim.

Jastrzębie uratowała dziś podwójna zmiana, ale duet Hadrava-Tervaporti to najmocniejsi rezerwowi w lidze. Mocna ławka to miał być atut Jastrzębia i często tym atutem jest. Warto pochwalić też Fornala, dobrze wytrzymał trudne dla swojego zespołu spotkanie. Myślę, że zamknie się ta rywalizacja w trzech spotkaniach.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Diomedea »

Dlaczego ktokolwiek mielby byc szczesliwy?
Skra nie byla specjalnie lubiana, a tryumfalizmu specjalnie na forum nie ma. Przewaza lekki niepokoj.

Wszyscy wolelibysmy mocniejsza lige, z mocnymi druzynami. Czy bedzie to AZS Czestochowa, czy Gdansk to mi wszystko jedno.

Zaksa dostarczyla nam sporo dobrych emocji swoimi wystepami w LM.

Reska jednak mniej, nawet w swoim peaku. A warunki finansowe byly. Przyjela tez styl Skry, tzn kupowania zawodnikow, ktorzy wybili sie u konkurentow. Coz, przynajmniej nie magazynuje ich na lawce. W mlodziezowke chyba tez dalej inwestuja.
Wiec upadek nie bylby korzystny dla ligi i nikt go nie chce, choc i cieplych uczuc rzesz kibico Reska nie budzi w obecnym ksztalcie.
Dziubsonik
Posty: 46
Rejestracja: 21 gru 2022, o 12:23
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Dziubsonik »

Rzeczywiście od dwóch sezonów duet Hadrava Tervaportti jest najlepszym duetem rezerwowych w lidze. Jest tylko jedno ale.. ale nie w meczach z Zaksą 8-) 8-) ;)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Simao »

Diomedea pisze: 23 kwie 2023, o 23:01 Dlaczego ktokolwiek mielby byc szczesliwy?
Skra nie byla specjalnie lubiana, a tryumfalizmu specjalnie na forum nie ma. Przewaza lekki niepokoj.

Wszyscy wolelibysmy mocniejsza lige, z mocnymi druzynami. Czy bedzie to AZS Czestochowa, czy Gdansk to mi wszystko jedno.

Zaksa dostarczyla nam sporo dobrych emocji swoimi wystepami w LM.

Reska jednak mniej, nawet w swoim peaku. A warunki finansowe byly. Przyjela tez styl Skry, tzn kupowania zawodnikow, ktorzy wybili sie u konkurentow. Coz, przynajmniej nie magazynuje ich na lawce. W mlodziezowke chyba tez dalej inwestuja.
Wiec upadek nie bylby korzystny dla ligi i nikt go nie chce, choc i cieplych uczuc rzesz kibico Reska nie budzi w obecnym ksztalcie.
Wiesz, myślę że Rzeszów jako ośrodek siatkarski zasługuje na jakiś szacunek ze strony środowiska siatkarskiego w Polsce. Jednak nie dostrzegam tego za bardzo. Pewnie niektórzy nie wiedzą, ale Śliwka czyli kapitan ZAKSY to absolwent AKS Rzeszów, rocznik 2014. Podobnie jak Huber, również obecnie gracz ZAKSY, rocznik 2017. Mamy duże zasługi, jeśli chodzi o polską siatkówkę. Dużo Naszych absolwentów gra na różnych szczeblach rozgrywkowych, grali lub wciąż grają w PlusLidze. Wymienię trochę nazwisk, większość dobrze znana również mniej zorientowanym kibicom. Do absolwentów AKS Rzeszów należą między innymi:
Huber, Śliwka, Masłowski, Ziobrowski, Kozub, Komenda, Kędzierski, Długosz, Peszko, Filip, Szalacha, Poręba, Kania, Mordyl, Drzazga, Kowalski, Depowski.
Jest dużo środkowych będących w PlusLidze oraz trzech rozgrywających, z czego każdy był swego czasu pierwszym w swoim klubie. Odnośnie rozgrywających to w kraju nie mamy jakiegoś bogactwa na tej pozycji. Komenda i Kozub wciąż brani są pod uwagę w kontekście reprezentacji, więcej oczekiwałem po Komendzie. Swego czasu zapowiadał się na jednego z najlepszych Polskich rozgrywających. W sumie to zaistniał już w reprezentacji w 2019. Brąz w LN, turniej finałowy rozgrywany był Chicago. Odegrał tam większe znaczenie niż starszy dwa lata od Niego Marcin Janusz. Myślałem, że może zrobić karierę podobną jak obecnie Janusz. Niestety z różnych względów trochę zmarnował swój talent, potencjał, ale to wciąż stosunkowo młody gracz w porównaniu do Drzyzgi. Kędzierski solidny ligowiec, nic więcej. W Radomiu nie prezentował się wybitnie delikatnie mówiąc.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Pomocniczka »

Vivo pisze: 23 kwie 2023, o 21:08
Citizen pisze: 23 kwie 2023, o 20:31 https://www.polsatsport.pl/film/bartosz ... o_7093926/

Tak nota bene w nawiązaniu do dyskusji z wczoraj na temat braku klasy kibiców ZAKSY i niezwykłej klasy kibiców Resovii. Długo nie musieliśmy czekać na popis. Ciekawe czego Bedni się dowiedział na swój temat, ale musiały być to same merytoryczne uwagi, na tyle merytoryczne, że aż wspomniał o nich w wywiadzie pomeczowym.
Grubo. Czyli na Podpromiu nic się jednak nie zmieniło.

W takim razie musiało być im przykro gdy wczoraj Zaksa zrobiła ich na dudka. A Bednorz jeszcze dziś poprawił.
Bednorz mówi, że w hali było bardzo gorąco. To dlatego Fabian był taki spocony. Mogliby coś zrobić z klimą w Rzeszowie bo przez popsutą klimę w K-K Zaksa już jeden finał wygrała.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: ciorny17 »

Trochę szkoda mi Zawiercia. Mieli wszystko na 2:1, ale cóż, nie udało się.
O Kwolku nie ma co pisać, bo chłopak wyraźnie przez cały sezon miewa wzloty i upadki.
Do tego bardzo wczoraj nierówny Tavares i w wyborach i w dokładności.
Pochwalić należy Dulskiego, choć ręka kilka razy zadrżała, bo może i ligowiec przez wielkie L w dół nie ciągnął Warty, ale nic ekstra nie dawał.

Szlem Fornala w 5. secie. 4/4 w ataku, 2 asy, świetny występ, co prawda te kilka czap niepotrzebnych, ale widać, że Tomek jest w bardzo dobrej formie. Hadrawa też mógłby MVP zostać, bo końcówka 4. seta to jego koncert i to trochę solo.
Kłamca.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1532
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: nikt wazny »

Citizen pisze: 23 kwie 2023, o 20:31 https://www.polsatsport.pl/film/bartosz ... o_7093926/

Tak nota bene w nawiązaniu do dyskusji z wczoraj na temat braku klasy kibiców ZAKSY i niezwykłej klasy kibiców Resovii. Długo nie musieliśmy czekać na popis. Ciekawe czego Bedni się dowiedział na swój temat, ale musiały być to same merytoryczne uwagi, na tyle merytoryczne, że aż wspomniał o nich w wywiadzie pomeczowym.
Kolejna ciekawa metamorfoza w postawie Bartka.
Pierwszy wywiad po powrocie do Polski (u Siekiera) - ja, ja, ja
po paru miesiącach w Zaksie - my, my my :D
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3945
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Klugenhammer »

Simao pisze: 23 kwie 2023, o 22:45 Jednak ogólne zainteresowanie ligą po braku Skry i Resovii będzie na niskim poziomie.
Nie życzę spadku Skrze czy Resovii, ale twierdzenie, że (hipotetycznie) liga bez tych klubów nie wzbudzałaby zainteresowania, jest błędne.
Świat nie znosi próżni. Jeśli coś znika, to od razu w to miejsce pojawia się coś nowego, często lepszego.
Pamiętam, kiedy z ligi znikały takie marki jak Legia, Gwardia Wrocław, Kazimierz/Płomień Milowice itp. Wtedy też mówiło się jakie to wielkie straty dla siatkówki, a jednak ich miejsca zajmowały dynamicznie rozwijające się Skra, ZAKSA, Jastrzębie. Kilka lat temu toczyła się dyskusja przy okazji baraży pomiędzy legendarnym AZSem Częstochowa, a "klubikiem z jakiegoś tam Zawiercia". Wtedy też liga miała stracić wielką markę na rzecz no-name'a, ze stratą dla całej ligi. We Włoszech znikały Sisley czy Cuneo i także nie skończyło się to upadkiem rozgrywek.
Nie ma klubu większego niż cała liga. Siatkówka przetrwałaby i bez Skry, i bez Resovii, jak również bez ZAKSy czy JW.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Simao »

Klugenhammer pisze: 24 kwie 2023, o 08:07
Simao pisze: 23 kwie 2023, o 22:45 Jednak ogólne zainteresowanie ligą po braku Skry i Resovii będzie na niskim poziomie.
Nie życzę spadku Skrze czy Resovii, ale twierdzenie, że (hipotetycznie) liga bez tych klubów nie wzbudzałaby zainteresowania, jest błędne.
Świat nie znosi próżni. Jeśli coś znika, to od razu w to miejsce pojawia się coś nowego, często lepszego.
Pamiętam, kiedy z ligi znikały takie marki jak Legia, Gwardia Wrocław, Kazimierz/Płomień Milowice itp. Wtedy też mówiło się jakie to wielkie straty dla siatkówki, a jednak ich miejsca zajmowały dynamicznie rozwijające się Skra, ZAKSA, Jastrzębie. Kilka lat temu toczyła się dyskusja przy okazji baraży pomiędzy legendarnym AZSem Częstochowa, a "klubikiem z jakiegoś tam Zawiercia". Wtedy też liga miała stracić wielką markę na rzecz no-name'a, ze stratą dla całej ligi. We Włoszech znikały Sisley czy Cuneo i także nie skończyło się to upadkiem rozgrywek.
Nie ma klubu większego niż cała liga. Siatkówka przetrwałaby i bez Skry, i bez Resovii, jak również bez ZAKSy czy JW.
Zgadzam się, tylko to trochę potrwałoby, przynajmniej kilka lat. Jednak Skra czy Resovia to kluby posiadające duże budżety i mogące ściągnąć "duże nazwiska" bądź utrzymać najlepszych polskich graczy przed wyjazdem za granicę. Przy obecnej sytuacji społeczno - ekonomicznej, gospodarczej w Polsce, trudnościami ze znalezieniem sponsora, ograniczeniem środków nie tylko na siatkówkę, ale ogólnie na sport, liga na pewno odczułaby to przez kilka sezonów. Zauważalny byłby spadek jakości i mniejsze zainteresowanie po przejściu gwiazd do innych lig. W sytuacji ciągłej dominacji np. ZAKSY nastąpiłoby znudzenie postronnych kibiców. Większość stwierdziłaby, że i tak wszystko wygrają, bo nie mają realnej konkurencji. Przy braku realnej rywalizacji następuje stagnacja, wypalenie. Ciężko jest taki "produkt" sprzedać marketingowo, jeśli z góry wiadomo jak to wszystko się zakończy. W dodatku przy tak dużej ilości meczy bez większego znaczenia. W tej chwili już jest problem z zapełnieniem większości hal w PlusLidze. Na pierwszy mecz w Rzeszowie zostało jeszcze około 300 biletów, wolnych miejsc. Sytuacja, która kiedyś była nie do pomyślenia, ale dobre kilka lat posuchy zrobiły swoje. Swego czasu były plany przebudowy hali, obecnie ciężko jest zapełnić obecną. To trochę słabo, bo sami ludzie z miasta bez problemu powinni ją zapełnić. W szczególności w takich meczach jak te w weekend. Resovia ma, bądź miała dużo kibiców w całym regionie. Wszyscy Ci ludzie dalej interesują się siatkówką, tylko w mniejszym stopniu. Na pewno mogliby powrócić na halę, przy powrocie drużyny do ścisłej czołówki, zdobycia brązowego medalu. Podobnie jest ze wszystkimi klubami, jeśli realnie walczą o medale, to jest zainteresowanie w całym regionie. Później przez dłuższy czas przychodzą na halę, nawet przy gorszym okresie klubu, jeśli statystycznie nie trwa ten kryzys dłużej niż dwa sezony. Między innymi po to, aby zobaczyć gwiazdy z innych klubów. Jednak szybko następuje znudzenie. Każdy klub siatkarski, ma tylko garstkę takich stałych, wiernych kibiców. Niestety siatkówka to nie piłka nożna, nie ma się co czarować...
alk123
Posty: 123
Rejestracja: 10 sty 2023, o 09:25
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: alk123 »

Bednorz wykręca fantastyczne cyferki w ataku. To fakt. Natomiast to co wyprawia Fornal w każdym elemencie, szczególnie w bloku, obronie i przyjęciu to jest kosmos. Gracz kompletny. Ja doceniam chyba bardziej takich zawodników, aniżeli jednostrzałowców typu Leon. Strasznie trudno będzie go JW zatrzymać w przyszłym sezonie. To obecnie chyba najlepszy przyjmujący świata ( biorąc pod uwagę tą uniwersalność).
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Diomedea »

Simao pisze: 23 kwie 2023, o 23:55
Diomedea pisze: 23 kwie 2023, o 23:01 Dlaczego ktokolwiek mielby byc szczesliwy?
Skra nie byla specjalnie lubiana, a tryumfalizmu specjalnie na forum nie ma. Przewaza lekki niepokoj.

Wszyscy wolelibysmy mocniejsza lige, z mocnymi druzynami. Czy bedzie to AZS Czestochowa, czy Gdansk to mi wszystko jedno.

Zaksa dostarczyla nam sporo dobrych emocji swoimi wystepami w LM.

Reska jednak mniej, nawet w swoim peaku. A warunki finansowe byly. Przyjela tez styl Skry, tzn kupowania zawodnikow, ktorzy wybili sie u konkurentow. Coz, przynajmniej nie magazynuje ich na lawce. W mlodziezowke chyba tez dalej inwestuja.
Wiec upadek nie bylby korzystny dla ligi i nikt go nie chce, choc i cieplych uczuc rzesz kibico Reska nie budzi w obecnym ksztalcie.
Wiesz, myślę że Rzeszów jako ośrodek siatkarski zasługuje na jakiś szacunek ze strony środowiska siatkarskiego w Polsce. Jednak nie dostrzegam tego za bardzo. Pewnie niektórzy nie wiedzą, ale Śliwka czyli kapitan ZAKSY to absolwent AKS Rzeszów, rocznik 2014. Podobnie jak Huber, również obecnie gracz ZAKSY, rocznik 2017. Mamy duże zasługi, jeśli chodzi o polską siatkówkę. Dużo Naszych absolwentów gra na różnych szczeblach rozgrywkowych, grali lub wciąż grają w PlusLidze. Wymienię trochę nazwisk, większość dobrze znana również mniej zorientowanym kibicom. Do absolwentów AKS Rzeszów należą między innymi:
Huber, Śliwka, Masłowski, Ziobrowski, Kozub, Komenda, Kędzierski, Długosz, Peszko, Filip, Szalacha, Poręba, Kania, Mordyl, Drzazga, Kowalski, Depowski.
Jest dużo środkowych będących w PlusLidze oraz trzech rozgrywających, z czego każdy był swego czasu pierwszym w swoim klubie. Odnośnie rozgrywających to w kraju nie mamy jakiegoś bogactwa na tej pozycji. Komenda i Kozub wciąż brani są pod uwagę w kontekście reprezentacji, więcej oczekiwałem po Komendzie. Swego czasu zapowiadał się na jednego z najlepszych Polskich rozgrywających. W sumie to zaistniał już w reprezentacji w 2019. Brąz w LN, turniej finałowy rozgrywany był Chicago. Odegrał tam większe znaczenie niż starszy dwa lata od Niego Marcin Janusz. Myślałem, że może zrobić karierę podobną jak obecnie Janusz. Niestety z różnych względów trochę zmarnował swój talent, potencjał, ale to wciąż stosunkowo młody gracz w porównaniu do Drzyzgi. Kędzierski solidny ligowiec, nic więcej. W Radomiu nie prezentował się wybitnie delikatnie mówiąc.
Wiesz, ja te nazwiska znam.
Niektorzy z tych zawodnikow to rzeszowianie, a niektorzy sciagnieci, ale i tak spedzili kawalek czasu w AKS jak Sliwka, ktory przyszedl z Jawora (to w okolicach Legnicy i Walbrzycha).
Problem w tym, ze Resovia sobie nie radzi z zagospodarowaniem i rozwojem najwybitniejszych z tych wychowankow.
Oby poradzila sobie obecnie z zagospodarowaniem sporego talentu Trawki.

Tylko tych klubow dostarczajacych reprezentantow troche jest. Nieliczne maja, czy mialy reprezentantow I ligowych (oba AZSy).
No i polityka sciagania za friko wyselekcjonowanych graczy z malych osrodkow (najczesciej po mlodziku, czasem juz po kinderze) jest dyskusyjna. Znaczy sciaganie tak, ale wprowadzenie ekwiwalentu za szkolenie by sie przydalo. Byl projekt i...

I jakos przedstawiciele tych klubow niekoniecznie domagaja sie szacunku z tego tytulu. Czy widziales kiedys posta, gdzie kibic Skry zadalby szacunku za Zatora i Janusza? A Olsztyna za Kochana?
Co nie zmienia faktu, za akurat ja szacunek do Resovii (i AKSu) mam.

Tylko w jaki sposob taki szacunek ma sie przekladac na tolerancje malo kulturalnych zachowan kibicow, wrzaski Maslowskiego czy Fabiana faka do kamery (btw wychowanka MOSu Warszawa plus wypozyczenie do Metra).
Ja nie widze zwiazku.
Resovia jest potrzebna lidze, Skra zreszta tez. Jako spore osrodki z salami , zapleczem kibicowskim i zrodla kanalizacji pieniedzy do siatkowki. A chamstwo niekoniecznie.

A AZS w postaci Eko team AZS Czestochowa wlasnie zdobyl MP kadeta, wiec najwyrazniej nawet spadek nie zniszczyl Czestochowy jako osrodka siatkarskiego, bo w finalach graly 2 kluby z tego miasta.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: ciorny17 »

Trochę nie rozumiem dywagacji i porównań upadku Częstochowy do tego co się stało ze Skrą, albo co miałoby się stać z Resovią. Jeśli mnie pamięć nie myli, to od czasu wycofania się ze sponsoringu pana Klimasa AZS szedł w dół i mimo fantastycznego ośrodka i tradycji, nie udało się załatać dziury, jaka powstała po utracie tak znaczącego finansowania. Jedna ekipa zrzucała winy na kolejne i niby były osoby które miały życzyć źle klubowi. No niestety, nie było przypadku w tym, że ktoś miał dość i obciął kasę za niegospodarność.

A panowie z Asseco są bardzo cierpliwi co pokazali wielokrotnie. Dodatkowo mają swoich ludzi, budują autorskie składy, o defraudacji mowy nie ma. Też tutaj w grę wchodzi masa mniejszych, lokalnych sponsorów. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby tak o, z dnia na dzień Resovia zniknęła. Wczoraj co prawda na chwilę sportowo zniknęła, ale miejmy nadzieję, że do środy wróci :D

Trochę wywiad Drzyzgi dla Siatkarskiej Ligi może martwić z perspektywy kibiców Rzeszowa. Powiedział, że zrobili wszystko a nawet to nie starczyło. No to co? Liczycie, że Zaksa zacznie potykać się o własne nogi czy co? Ja tam wczoraj żadnych siatkarskich wyżyn po stronie klubu z Rzeszowa nie widziałem. Dla postronnego kibica byłoby lepiej i ciekawiej, jakby Reska się ogarnęła w małej grze, bo ilość piłek jakie wpadała, a nie powinna, była ogromna. Albo organizacja gry delikatnie improwizowanej nie istniała. Tego brakło.
Kłamca.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Pomocniczka »

Resovia ma po prostu w nogach ciężki sezon. Wcześniej wypadł im Rossard, teraz DeFalco (który wczoraj miał niezłe cyferki, ale polecam powtórkę - jaka była najmocniejsza zagrywka i ile "ataków" wykonywał palcami), w trakcie meczu Cebulj i Kochanowski. Fabian wyglądał na mocno zmęczonego (choć mogło to wynikać z awarii klimatyzacji). Jedynie Janko i Paweł wyglądają na zdrowych. Resovia dobrze zrobiła, że zrezygnowała z pucharów w tym sezonie. Strach pomyśleć, co by było, gdyby musieli zagrać jeszcze z 8-10 spotkań.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 24 kwie 2023, o 09:04Trochę wywiad Drzyzgi dla Siatkarskiej Ligi może martwić z perspektywy kibiców Rzeszowa. Powiedział, że zrobili wszystko a nawet to nie starczyło. No to co? Liczycie, że Zaksa zacznie potykać się o własne nogi czy co? Ja tam wczoraj żadnych siatkarskich wyżyn po stronie klubu z Rzeszowa nie widziałem. Dla postronnego kibica byłoby lepiej i ciekawiej, jakby Reska się ogarnęła w małej grze, bo ilość piłek jakie wpadała, a nie powinna, była ogromna. Albo organizacja gry delikatnie improwizowanej nie istniała. Tego brakło.
Prawdę powiedział w sumie, ciężko o dobre przyjęcie z Cebuljem i Zatorskim, o mocną grę po negatywnym przyjęciu z trójką Drzyzga-Muzaj-Cebulj czy o zatrzymanie Bednorza z duetem Drzyzga-Muzaj na bloku, w obronie z Cebuljem i Muzajem też bez szału. Jeszcze choker DeFalco, który na swoim poziomie zagrał pół meczu. Wyjąć ten set do 13 i mocno według skryptu poleciały te mecze w Rzeszowie. Już w Zawierciu ciekawiej, ale niesamowite jest szczęście Jastrzębskiego w tym sezonie, co skutecznie zniechęciło do śledzenia tych meczów po informacji o braku Urosa (bo to zakończyło serię). Dublet finału LM i finału ligi po ograniu Friedrichshafen, Halkbanku (gdzie podobno Nimir po chorobie, ale tego nie wiem) i Zawiercia bez Urosa.

A Kwolek to rozczarowanie nr 1 jednak, aż przykro to śledzić na przestrzeni sezonu, tylko tym decydującym meczem z Olsztynem spłacił przeciętną grę minus zagrywka.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2023, o 09:22 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Simao »

@Diomedea, wiem o tym , że Ty jesteś bardzo dobrze zorientowana w kwestii młodych siatkarzy, ośrodków szkoleniowych w całym kraju. Po prostu jesteś w tym temacie. Masz wiedzę większą od większości użytkowników tutaj na forum. Osobiście to skupiam się wyłącznie na tym środowisku siatkarskim, ośrodku w moim mieście, tzn. Rzeszowie. Oczywiście znam, kojarzę młodych siatkarzy z innych regionów Polski. Jednak tych najbardziej wyróżniających się, którymi interesuje się klub, inne czołowe kluby. To prawda co napisałaś, ale np. Huber to już chłopak z Naszego regionu, Podkarpacia. Z Rzeszowa jest np. Michał Filip znany dobrze większości kibiców. Obecnie nie jestem tak blisko siatkówki jak kiedyś, zajmuje się nią hobbystycznie, z pasji.
Tak odnośnie Resovii, jej obecnej sytuacji. Ciągle twierdzę, że to brak odpowiedniej polityki transferowej od dobrych kilku lat, niedługo kilkunastu. Mamy w klubie dobre środki finansowe, ale ciągle nie są one zagospodarowane w odpowiedni sposób. Klub stara się budować drużynę na graczach nie do końca predysponowanych do tego, aby zagwarantować sukcesy. Dopełnieniem tego wszystkiego były transfery Mordyla i Borgesa w miejsce Rossarda. Obecnie po za Buckim i Poterą w Resovii nie ma wartościowych zmienników w sytuacji urazu podstawowego gracza. Brak odpowiednio zbilansowanego przyjęcia od kilku sezonów, to wszystko tylko się nawarstwia i tworzy się frustracja w całym środowisku z braku wyników. Nie ma co zakłamywać rzeczywistości, te wyniki powinny być przy takich nakładach finansowych. Dwa ostatnie lata z rzędu to piąte miejsce. Obecnie zanosi się na czwartą lokatę, to marny postęp. W sumie zawsze coś, właśnie taki był plan minimum, przynajmniej wejść do tej strefy medalowej, zagrać w półfinale. W klubie przyjęli już trochę metodę małych kroczków. Bardziej martwi mnie to, jakie transfery klub zrobił na kolejny sezon. W szczególności linia przyjęcia, która co pokazuje obecny sezon daje nikłe szanse na medal. Ewentualnie powtórzenie obecnego wyniku. Będę mile zaskoczony, jeśli zakończymy ten sezon z brązem, po tym co teraz oglądam. Po tej rywalizacji półfinałowej atmosfera w drużynie może być nie za dobra i ciężko będzie o medal. Z Zawierciem dwa razy przegraliśmy w sezonie, nie zdobywając nawet punktu.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 kwie 2023, o 09:15 Prawdę powiedział w sumie, ciężko o dobre przyjęcie z Cebuljem i Zatorskim, o mocną grę po negatywnym przyjęciu z trójką Drzyzga-Muzaj-Cebulj czy o zatrzymanie Bednorza z duetem Drzyzga-Muzaj na bloku, w obronie z Cebuljem i Muzajem też bez szału.
Tylko odnoszę wrażenie, że Resovia liczy tylko i wyłącznie na słabszą postawę Zaksy. Ok, ciężko mówić o ich zatrzymaniu i zdobycie panaceum na ich grę, ale co próbowała na zagrywce robić drużyna Medeiego poza celowaniem w Bednorza? Nic. Rozumiem także ich ograniczenia w grze obronnej i biedablok jak na takie warunki fizyczne. Rozumiem też, że jak środkowi nie zdążą to skrzydłowi nie są żadną przeszkodą dla atakujących (poza ręką Drzyzgi), ale ciągle była gra według planu A. Myślę, że jeszcze mniej momentami sabotujący Janusz, to te mecze jeszcze zupełnie inny wydźwięk by miały. Muzaj próbował w obu meczach, ale wystarczyła jedna czapa i się zaczynało. Zero skosu w jego ataku, szczególnie z pierwszej linii, tylko uparcie idzie do prostej. Przyjmujący poza Cebuljem na zagrywce też nic specjalnego nie dali. Nie mam kompletnie na celu umniejszaniu Zaksy, bo to oni stworzyli takie warunki gry dla rywala i te mecze poza 2 setami były na ich zasadach, ale Resovia nawet nie próbowała czegoś innego. Robił to projekt korzystając ze zmęczenia Kędzierzyna, destabilizując ich arytmią zagrywki, robiło to Trentino grając opcją na bloku. Tego mi brakło, bo wydaje mi się, że taktycznie Resovia jest w stanie zagrać dużo lepiej niż to zobaczyliśmy.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Resovia ma porównywalny środek (i tu dobrze to generalnie wyglądało), na reszcie pozycji jest słabsza, ot co tajemnica. I ot co szkoda, że DeFalco nie stawił się na mecz nr 1, gdzie Zaksa podarowała dwa sety, wtedy może byłaby szansa, żeby urwać jeszcze jeden i zrobić z tego serię, aczkolwiek od trzeciego seta to tam była ta stara, kliniczna Zaksunia. Oglądałem bez dźwięku wczoraj, ale Medei próbował desperackich zmian, tylko to (by) nic nie dało tak czy siak.

Resovia zrobiła 20 asów przy 37 błędach (Zawiercie - 6 przy 40, a wynikowo skończyło tak samo), Zaksa miała 40% przyjęcia w tym dwumeczu - Zawiercie by przeszli, z JW byłoby wyrównanie tak na oko. Jak nie poskładają Urosa, to brązowy medal + LM mając w składzie Cebulja, Zatorskiego, Muzaja czy Drzyzgę też nie będzie złym rezultatem. W weekend zdecydowanie zabrakło indywidualnie jakości bardziej niż ogólnej formy i taktyki. Boyer to będzie wzmocnienie, ale tu szkielet drużyny jest mocno ograniczony. Ale to nic nowego i też ciężko uderzać po meczach akurat z Zaksą w jakieś dramatyczne tony. Uprzedzając, z Warszawą jednak Zaksa grała słabiej.

Całe playoffy - no cóż - na razie bez szału, jak wyżej, mocno to idzie według przewidywalnego scenariusza na razie, kto miał powalczyć, powalczył, kto miał awansować, awansował.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Diomedea »

Mi sie wydaje, ze ci gracze (glownie skrzydlowi) nie sa skrojeni pod plan B, z wyjatkiem moze TJ, ktory z kolei jest jeszcze bardzo labilny.

Arytmia zagrywki jest tam mniej ceniona niz p....e. Moze Drzyzga, ktory ma obie moglby wiecej sprobowac. Kochan tez mial kiedys wiecej wariantow.
Obrona jest cienka (taka bedzie w reprze z Zatorem i Leonem, zeby nie wiem kto stanal na trzeciego).
Skrzydlowi w bloku sa przecietni, nawet powiedzialabym jak na zasieg to slabi. Sypacz niby wysoki, i z plastycznym blokiem, ale ostatnio niespecjalnie skacze. Do tego nie ma sily i slaba prace nog, wiec gra z pola....

To druzyna ulozona do gry silowej, przy srednio dysponowanym przeciwniku nawet wszystkimi strefami i milej dla oka. Mieli momenty gdzie gra blok/obrona wygladala swietnie. Tylko bardziej w tej czesci sezonu, gdzie Zaksa, JW cierpialy.
A juz na wyjezdzie to kompletnie tego nie widze.
Sa bardziej jednowymiarowi niz Projekt z Tillie, Wojtaszkiem i dobrze z reguly blokujacycm i broniacym Szalupa.

Moze powinni zostawic Zatora na drugiego a kupic Shodjiego albo Perryego ;)
Albo wyhamowac i robic stopniowe zmiany po 1-2 zawodnikow na sezon.

Gra sie tak, jak przeciwnik pozwala. Z Warszawa Zaksa moze i byla bardziej zmeczona, ale i Warszawa grala inna siatkowke.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2023, o 10:22 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Simao »

ciorny17 pisze: 24 kwie 2023, o 09:55
WysokiPortorykanczyk pisze: 24 kwie 2023, o 09:15 Prawdę powiedział w sumie, ciężko o dobre przyjęcie z Cebuljem i Zatorskim, o mocną grę po negatywnym przyjęciu z trójką Drzyzga-Muzaj-Cebulj czy o zatrzymanie Bednorza z duetem Drzyzga-Muzaj na bloku, w obronie z Cebuljem i Muzajem też bez szału.
Tylko odnoszę wrażenie, że Resovia liczy tylko i wyłącznie na słabszą postawę Zaksy. Ok, ciężko mówić o ich zatrzymaniu i zdobycie panaceum na ich grę, ale co próbowała na zagrywce robić drużyna Medeiego poza celowaniem w Bednorza? Nic. Rozumiem także ich ograniczenia w grze obronnej i biedablok jak na takie warunki fizyczne. Rozumiem też, że jak środkowi nie zdążą to skrzydłowi nie są żadną przeszkodą dla atakujących (poza ręką Drzyzgi), ale ciągle była gra według planu A. Myślę, że jeszcze mniej momentami sabotujący Janusz, to te mecze jeszcze zupełnie inny wydźwięk by miały. Muzaj próbował w obu meczach, ale wystarczyła jedna czapa i się zaczynało. Zero skosu w jego ataku, szczególnie z pierwszej linii, tylko uparcie idzie do prostej. Przyjmujący poza Cebuljem na zagrywce też nic specjalnego nie dali. Nie mam kompletnie na celu umniejszaniu Zaksy, bo to oni stworzyli takie warunki gry dla rywala i te mecze poza 2 setami były na ich zasadach, ale Resovia nawet nie próbowała czegoś innego. Robił to projekt korzystając ze zmęczenia Kędzierzyna, destabilizując ich arytmią zagrywki, robiło to Trentino grając opcją na bloku. Tego mi brakło, bo wydaje mi się, że taktycznie Resovia jest w stanie zagrać dużo lepiej niż to zobaczyliśmy.
Resovii całościowo jako drużynie brak odpowiedniej jakości. Problemy w grze obronnej, taktycznej, ogólna organizacja gry, a przede wszystkim mental. Gra oparta wyłącznie na fizyce, warunkach fizycznych, większość graczy ograniczona pod względem technicznym. Zator, który już przed przyjściem do Resovii notował zjazd. Nawet nie zbliżył się do swojej najlepszej dyspozycji. To już nie jest gracz na pierwszy skład w reprezentacji. Wojtaszek w obronie jest o klasę lepszy, właściwie to jest przepaść. Zator nie potrafił pozostawić w grze nawet dosyć prostych piłek. Obecna Resovia nie ma argumentów, aby realnie rywalizować z taką drużyną jak ZAKSA czy JW. Zawiercie z Urosem też jest raczej ciężkie do przejścia, nawet bez tego gracza, patrząc na problemy JW.
kamil1999
Posty: 5608
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: kamil1999 »

Zawiercie bez Urosa to kiepsko atakująca drużyna, ale za to bardzo dobrze broniąca, przyjmująca i zagrywająca.
IMO w meczu z Resovią dalej będą faworytem.
Niemniej trzymam za to kciuki by Resovia w końcu powróciła do LM.
Myślę, że Boyer poprawi niektóre Rzeczy w Resovii
On dużo lepiej blokuje i lepiej broni niż Muzaj. Znacznie lepiej też zagrywa. Muzaj daje radę w ataku, ale Boyer to wartościowa zmiana. Jakby miał gorszy dzień to zawsze jest Bucki. Po Hadravie chyba 2 najlepszy zmiennik.
Choć im dłużej nad tym myślę to tym bardziej dochodzę do wniosku, że Simao ma rację i Resovia po prostu potrzebuje kogoś lepszego niż Cebulj. Choć inna sprawa jest taka, że jak Jastrzębie za Clevenota wyciągnęło Sedlacka to zbyt dużo tych lepszych zawodników niż Cebulj do wyciągnięcia chyba nie było
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: qtp »

Pisałem przed weekendem że niespodzianki nie będzie bo być nie może, Resovia jest całościowo słabsza od Zaksy i ot tyle. Nawet jeśli wykręcili by ten pierwszy mecz to i tak nic by to nie dało, nie dało by nic.

Co się stało z Kovacevicem?
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: ciorny17 »

qtp pisze: 24 kwie 2023, o 10:38 Co się stało z Kovacevicem?
Plecy. Jest ponoć na diagnostyce we Włoszech. Jeszcze w sobotę na meczu był za bandami, wczoraj już nie.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Diomedea »

Generalnie piszemy podobne rzeczy, inaczej rozkladajac akcenty.

Wspolnym mianownikiem naszych wypowiedzi jest ograniczenie techniczne skrzydlowych Resovii. I slabnacy libero (raczej jednomyslie), oraz rozgrywajacy (brak jednomyslnosci).

Z Zawierciem to moze pojsc w obie strony.
Jak wroci Uros, to duzo zalezy od Winiara i moga miec przewage.
Jesli Winiar ogarnie gre Tavaresa tylko Urosem, czyli zrobi cos przeciwnego niz ta blyskotliwa uwaga na czasie- "...pamietajcie w trudnej sytuacji, ze mamy Urosa". Jesli nie bedzie sie upieral przy Konarze poza granicami zdrowego rozsadku i odbuduje Dulskiego (ktory pilek nie dostawal cala koncowke z JW). Jesli Uros do drugiej linii dostanie zmiany na poprawe przyjecia (tylko wtedy zmiana Konar/Dulski/Konar bedzie trzeba ograniczyc.

IMHO na to powinien poswiecic 3ci mecz z JW.

Tyle, ze Winiar szedl w odwrotnym kierunku przez caly sezon. Wiec nie wiem czy jest tak plastyczny, ma taka zdolnosc ryzyka. A bez Urosa-trzeba by formy Kwolka i Knypka albo super wejsc Laby.
Pod nieobecnosc Urosa i z lepszym przyjeciem okazalo sie, ze to nie slabi srodkowi sa przyczyne znikomej gry przez srodek.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 24 kwie 2023, o 10:32 Zawiercie bez Urosa to kiepsko atakująca drużyna, ale za to bardzo dobrze broniąca, przyjmująca i zagrywająca.
IMO w meczu z Resovią dalej będą faworytem.
Bez Urosa prędzej nie wygrają meczu do końca playoffów. Ale mecze o 3 miejsce za 1,5 tygodnia, to może go postawią na nogi.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: Arw165 »

O ile Drzyzga nie będzie jakoś lepiej kreował Boyer albo ten nie zacznie lepiej grać (początek sezonu wydaje się anomalią) to Bucki sobie sporo pogra. Bez dobrego zmiennika to trochę strach takiego brać.
granvorka
Posty: 764
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: granvorka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 kwie 2023, o 10:59
kamil1999 pisze: 24 kwie 2023, o 10:32 Zawiercie bez Urosa to kiepsko atakująca drużyna, ale za to bardzo dobrze broniąca, przyjmująca i zagrywająca.
IMO w meczu z Resovią dalej będą faworytem.
Bez Urosa prędzej nie wygrają meczu do końca playoffów. Ale mecze o 3 miejsce za 1,5 tygodnia, to może go postawią na nogi.
Wczoraj mogli realnie wygrać z JW, faworytem w walce o brąz nie będą, pewnie przegrają, ale czasem dodawanie przez odejmowanie działa w dziwnych okolicznościach. Do tego Resovia nie robi praktycznie wcale punktów z mocnymi zespołami. Anyway, wczoraj chyba pierwszy raz w tym sezonie miałem przyjemność z oglądania Warty.

Jeszcze co do meczu wczorajszego z Rzeszowa. Byłem pewien, że Bednorz swój peak miał w dwumeczu z Perugią. Już w serii z Warszawą trochę falował i nie zagrał rzeźnickiego meczu. Gościu zaskakuje niesamowicie, a przyznam, że byłem jednym z pierwszych, żeby od LM 2021 w Kazaniu skreślić go jako przyjmującego na top poziomie, i do odgrywania dużej roli w kadrze. Zobaczymy, jak przetrwa combo = pół morderczego sezonu z Zaksą + morderczy sezon kadrowy + kolejny morderczy sezon Plusliga+LM. Na dziś to oczywiście się układa pod parę Fornal-Bednorz na przyjęciu, właściwie wszystko się tu zgadza, ale, wiadomo, z prognozowaniem dyspozycji powyżej 2 tygodni, jest obecnie jak z pogodą długoterminową.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/23 - półfinały

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

granvorka pisze: 24 kwie 2023, o 11:29 Wczoraj mogli realnie wygrać z JW, faworytem w walce o brąz nie będą, pewnie przegrają, ale czasem dodawanie przez odejmowanie działa w dziwnych okolicznościach. Do tego Resovia nie robi praktycznie wcale punktów z mocnymi zespołami. Anyway, wczoraj chyba pierwszy raz w tym sezonie miałem przyjemność z oglądania Warty.
Wczoraj to jednak mocno powalczyli dlatego, że Waliński zagrał lepiej niż zagrałby Kovacevic. Ale że ten sam Waliński to słaby sezon miał i w pewnym momencie w roli wchodzącego z ławki wygryzł go Patryk Łaba, to raczej bym nie przeceniał tego meczu, aczkolwiek fajnie, że ogarnął się Tavares. Pierwsze spotkanie jest jednak bardziej reprezentatywne dla całego sezonu Zawiercia, gdzie Kwolek, Waliński i Konar do bazy, a Zawiercie oddało mecz bez walki pomimo świetnej zmiany DD. Co nie znaczy, że teraz Waliński nie zacznie grać jak młody bóg, miał momenty w swojej karierze, ale oglądałem (zbyt) wiele meczów Zawiercia w tym sezonie i to (zbyt) romantyczna wizja, że bez Urosa to jest zespół na medal. Aczkolwiek byłoby śmiesznie, gdyby Winiarski wygrał medal w tych okolicznościach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”