KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

A niby co innego, jeśli Stocznia Szczecińska była zobowiązana do przelewu tylko "symbolicznej" kwoty?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

Skrzypek pisze:A niby co innego, jeśli Stocznia Szczecińska była zobowiązana do przelewu tylko "symbolicznej" kwoty?
Z dzisiejszych wypowiedzi w mediach samych przedstawicieli Stoczni Szczecińskiej wynika jednak, że zobowiązali się też do znalezienia dla klubu dodatkowych sponsorów, lub sponsora "tylko że nikt nie obiecywał, że to się w 100% uda". Wiceprezes Stoczni (tej prawdziwej) pan Bączkowski w wywiadzie dla Polskiego Radia Szczecin przyznaje nawet wprost, że chodziło również o Orlen.
"Wszystko czego się podjęliśmy, czyli zobowiązania wynikające z umowy sponsorskiej plus działania dotyczące pozyskania głównych sponsorów, czy sponsora były podejmowane i ponieważ te decyzje finalne nie są zależne od zarządu Stoczni byłoby nieodpowiedzialnością i nikt takich deklaracji nie składał, że na 100% będzie jeden, dwóch, czy kilku kolejnych sponsorów."

wypowiedź która pada pod sam koniec wywiadu ~ [7:00 min] http://radioszczecin.pl/1,381062,siatka ... &si=1&sp=1
Z kolei Łukasz Żygadło w niezwykle emocjonalnej wypowiedzi po zakończeniu wczorajszego meczu z Treflem powiedział wprost, że on i koledzy z zespołu sprawdzali możliwości finansowania ze strony sponsora tytularnego, więc z jego słów wynikałoby, że jakieś deklaracje ze strony Stoczni znaczącego finansowania klubu, również składane na piśmie, jednak były.
"[....] Budując ten projekt musieliśmy sprawdzić umowy również i te umowy potwierdzają to o czym wszyscy myśleliśmy, że sponsor jest odpowiedzialny"

https://www.youtube.com/watch?v=-EqHX2UzxyA
Mamy więc jak na razie dwie sprzeczne wersje, bo jak to zwykle bywa, nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za katastrofę. :<
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Didek »

Wystarczyło iż na umowie którą widzieli siatkarze był Orlen. Reszty sprawdzać nie musieli.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Resofan »

drukjul pisze:
Skrzypek pisze: .....bo jak to zwykle bywa, nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za katastrofę. :<

Jak to mówią: zły uczynek i bździna sierotą zostaje......
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: mitam »

uszat pisze:Taka mała dygresja.

Pan Kurek i pani Grajman, abstrahując od sytuacji finansowej Stoczni, to w moim odczuciu nie są dorośli profesjonalni ludzie których jako szef brał bym na poważne.
Dzieci, nastolatkowie, tak się zachowują. „Misia pysia i misio pysio” którzy muszą jechać obój siebie w pociągu bo inaczej im będzie smutaskowo.
Nastolatki...

Ale jak mówię, to moja ocena.
Świetnie ujęte! Najlepszy siatkarz MŚ i Europy Mistrz Świata i nie zdobył się na kilka słów do kibiców. .... zabieram zabawki i idę do innej piaskownicy ..... kasa kasa i jeszcze raz kasa

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: knightrider »

Jakie to typowe w PL każdy z otoczenia od siebie wszystko odpycha potem za ładne oczka spora część tej grupy dostaje zarzuty za niegospodarność :]
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: wieloryb_wacek »

mitam pisze:Świetnie ujęte! Najlepszy siatkarz MŚ i Europy Mistrz Świata i nie zdobył się na kilka słów do kibiców. .... zabieram zabawki i idę do innej piaskownicy ..... kasa kasa i jeszcze raz kasa
A co, miał robić wolontariat? To jego praca. W profesjonalnym sporcie nie ma miejsca na sentymenty, a tutaj nie w porządku zachował się jedynie klub ze Szczecina, nie Kurek.

Ja problemu z tym, że Grejman odeszła z Chemika nie widzę - ona wyraziła taką chęć, klub się zgodził - w czym problem? Też uważam, że to dziwne tak za sobą jeździć, ale nie oceniam tego negatywnie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Aranger »

mitam pisze:Najlepszy siatkarz MŚ i Europy Mistrz Świata i nie zdobył się na kilka słów do kibiców.
https://www.instagram.com/p/Bqxct4BAqG_/
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: mily66 »

Ta cała sprawa pokazuje jak szanuje się siatkówkę w tym kraju. Wstyd.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: mitam »

Aranger pisze:
mitam pisze:Najlepszy siatkarz MŚ i Europy Mistrz Świata i nie zdobył się na kilka słów do kibiców.
https://www.instagram.com/p/Bqxct4BAqG_/
Zwracam honor !
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

Odnalazła się zguba, a nawet od razu dwie zguby. Bartek Kurek przeniósł się do Sopotu i na razie, do czasu znalezienia nowego klubu będzie trenował z Treflem. http://sport.trefl.com/siatkowka/aktual ... ra-param=1

O tym gdzie zamierza trenować i czy w ogóle Anna Grejman informacji na razie brak.
Franko
Posty: 251
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 11:11
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Franko »

drukjul pisze:Odnalazła się zguba, a nawet od razu dwie zguby. Bartek Kurek przeniósł się do Sopotu i na razie, do czasu znalezienia nowego klubu będzie trenował z Treflem. http://sport.trefl.com/siatkowka/aktual ... ra-param=1

O tym gdzie zamierza trenować i czy w ogóle Anna Grejman informacji na razie brak.

Właściwie mogłaby jużzakończyć karierę, i tak wszędzie grzeje ławe
Awatar użytkownika
mAiZkSe
Posty: 576
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:59
Płeć: M
Lokalizacja: Czę100chowa...

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: mAiZkSe »

A Hoag już oficjalnie kolegą Leona, Atanasijevicia i spółki

https://siatka.org/pokaz/nicholas-hoag- ... y-perugia/
Kiedyś wrócimy tam, gdzie nasze miejsce...
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: dyletant »

A kiedy pozostała wyprzedaż? I gdzie pójdzie Kaziyski?
Dziwny wybór Hoaga, bo przy Leonie i ichniejszych limitach straci cały sezon
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Bartek O »

dyletant pisze:A kiedy pozostała wyprzedaż? I gdzie pójdzie Kaziyski?
Dziwny wybór Hoaga, bo przy Leonie i ichniejszych limitach straci cały sezon
Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że Matej ma iść do Sieny. W grę wchodzi podobno również wyjazd do Azji.
Łukasz Żygadło w Prawdzie Siatki mówił z kolei, że w poniedziałek będzie wiadomo coś więcej na temat dalszych losów teamu ze Szczecina. Jest jeszcze jakaś szansa, że drużyna nie wycofa się z rozgrywek.

Natomiast jeśli chodzi o Kanadyjczyka, to może za punkt honoru postawił sobie zwycięstwo w Lidze Mistrzów? I zrobi to szybciej niż pierwotnie zakładał? I nie w Stoczni Szczecin u boku Bartosza, Mateja, Michała Kubiaka, Mousaviego (i kto tam miał do Szczecina jeszcze nie trafić) ale już w tym sezonie, u boku Leona, Atanasijevicia i De Cecco ;-)?
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: dyletant »

Podobno Sieny nie stać na Bułgara, zresztą nie widzę go też grającego z Maroufem. Chyba faktycznie zostaje tylko Azja, a szkoda, bo to chyba największe nazwisko jakie trafiło do naszej ligi. Śpieszmy się doceniać transfery, tak szybko odchodzą :(
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: uszat »

Pamietam jak kilka miesiecy temu napiałem (żartując) ze „gwiazdy przyjdą grać za karnet na saunę i zestaw ręczników frotowych”. Jednym głosem zostałem nazwany trollem, imbecylem, prowokatorem.
A tu niespodzianka.

Niemniej szkoda, chyba najbardziej zawodników z których ktoś zrobił idiotów.
Mostostal BB´97´02´08
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Aranger »

dyletant pisze:to chyba największe nazwisko jakie trafiło do naszej ligi.
Nazwisko na pewno, ale jakością na boisku, to jednak Hoag nakrył go czapką moim zdaniem. Będąc człowiekiem odpowiedzialnym za transfery w Onico i znając słabe oraz mocne strony tego zespołu w obecnym kształcie, to wolałbym sięgnąć głębiej do kieszeni po środki na Kanadyjczyka, a nie na Kurka (jeśli ten temat naprawdę istnieje). Ale wiadomo, marketingowo ściągnięcie MVP MŚ to inna półka.
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: dyletant »

100lica nie może sobie pozwolić na kolejnego Kanadyjczyka, bo ogranicza ją limit, a nie posadzą Vigrassa na ławce (wzorem Smitha), który jest jednym z lepszych środkowych ligi póki co.
Życzę Stoczni, żeby Mstej zgodził się grać za free, ale za bardzo w to nie wierzę.
Najbardziej kuriozalnie wyszedł chyba na tym jednak Tichacek.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Bartek O »

uszat pisze:Pamietam jak kilka miesiecy temu napiałem (żartując) ze „gwiazdy przyjdą grać za karnet na saunę i zestaw ręczników frotowych”. Jednym głosem zostałem nazwany trollem, imbecylem, prowokatorem.
A tu niespodzianka.

Niemniej szkoda, chyba najbardziej zawodników z których ktoś zrobił idiotów.
Było kilku Użytkowników, którzy wyjątkowo nerwowo reagowali na jakikolwiek sceptycyzm w odniesieniu do projektu o nazwie Stocznia Szczecin. Ja np. przy okazji dyskusji o nowej potędze, która miała zdemolować wszystkich w Plus Lidze zostałem nazwany alkoholikiem ;-). I to dlatego, że nie podzieliłem opinii jednego Kolegi o wyższości Janusza Gałązki nad Zingelem z ubiegłorocznego Trentino ;-). Jestem jednak absolutnie przekonany, że w tym akurat przypadku nie odczuwasz żadnej satysfakcji z tego, że miałeś wówczas rację.

Jestem bardzo ciekawy tego jutrzejszego oświadczenia o którym mówił Łukasz Żygadło. Chociaż wygląda to w tej chwili dramatycznie, to jednak po cichu liczę, że zespół będzie w stanie dokończyć sezon.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: mitam »

Trzymam kciuki że dograja sezon. Jak dla mnie wielki szacunek dla Łukasza. Widać że jako jedyny stara się aby utrzymać ten klub a nie ucieka....
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Bartek O »

mitam pisze:Trzymam kciuki że dograja sezon. Jak dla mnie wielki szacunek dla Łukasza. Widać że jako jedyny stara się aby utrzymać ten klub a nie ucieka....
Zawodnicy nigdzie nie uciekli. Zostali zwyczajnie oszukani i mieli pełne prawo poszukać sobie bardziej wiarygodnego pracodawcy. Ale faktem jest, że Łukasz oraz pozostali, którzy zostali w Szczecinie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie tej przykrej sytuacji zasługują na ogromny szacunek.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: madlark »

Obrazek
Bartek nie wygląda na zasmucenego
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: dezerter »

Bartek O pisze:
mitam pisze:Trzymam kciuki że dograja sezon. Jak dla mnie wielki szacunek dla Łukasza. Widać że jako jedyny stara się aby utrzymać ten klub a nie ucieka....
Zawodnicy nigdzie nie uciekli. Zostali zwyczajnie oszukani i mieli pełne prawo poszukać sobie bardziej wiarygodnego pracodawcy. Ale faktem jest, że Łukasz oraz pozostali, którzy zostali w Szczecinie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie tej przykrej sytuacji zasługują na ogromny szacunek.
Z wywiadu, jaki zobaczyłem z Łukaszem Żygadło wnioskuję, że był on z jednym z architektów owego "projektu" Z tego prostego powodu, nie wydaję mi się by Łukasz gdziekolwiek się przeniósł do momentu pełnego zatopienia Stoczni. Może się mylę, ale zobaczymy... :|
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Bartek O »

dezerter pisze:
Z wywiadu, jaki zobaczyłem z Łukaszem Żygadło wnioskuję, że był on z jednym z architektów owego "projektu" Z tego prostego powodu, nie wydaję mi się by Łukasz gdziekolwiek się przeniósł do momentu pełnego zatopienia Stoczni. Może się mylę, ale zobaczymy... :|
Architektem? Być może tylko w tym znaczeniu, że dzięki jego znajomości np. z Matejem, ściągnięcie do klubu Bułgara okazało się możliwe / łatwiejsze do zrealizowania ? Przecież na Łukaszu nie ciąży żadna odpowiedzialność za to, co stało się z tzw. "projektem Stocznia". Żygadło również został oszukany. Ciekawi mnie tylko to, co ostatnio powiedział Andrzej Wrona.
skysplif
Posty: 161
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: skysplif »

Co takiego powiedział Andrzej Wrona ?
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: uszat »

Dlatego uważam ze „projekty” w sporcie to chybiony pomysł. Sport uprawianie jakiejś dyscypliny i rywalizacja. Wielkie marki światowego sportu nie zostały „stworzone” z dnia na dzień tylko zbudowane na pocie i wysiłku utalentowanych ludzi wiele wiele lat temu. Owszem komercja zagościła w świecie sportu na dobre i nie jest możliwe bez pieniędzy funkcjonowanie klubów. Niemniej tworzenie jakichś wynalazków bo ma się worek pieniędzy to nie jest właściwa droga! Już był taki „projekt” jak mistrz Iranu Sarmayeh Bank i wiem jak się skończył.
Pan prezes kilka tygodni temu pisał pieknie o tym jak to świat siatkarski boi się wpuścić niwą jakość do swojej hermetycznej grupy. Już wtedy zastanawiałem się... przecież Skra, Resovia, Zaksa, Jastrzębie czy pare lat temu AZS Częstochowa, AZS Olsztyn to jest kawał historii. To kluby ktore latami, stopniowo budowały swoją pozycje zapisując się wielkimi zgłoskami na siatkarskich kartach historii. Jeśli się komuś wydawało ze można zrobić coś „na skróty” to się chyba pomylił.
Ja tak czy siak jestem przeciwny takim „projektom” w sporcie.
Ostatnio zmieniony 2 gru 2018, o 18:27 przez uszat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mostostal BB´97´02´08
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: ciorny17 »

skysplif pisze:Co takiego powiedział Andrzej Wrona ?
Że też miał propozycję ze Stoczni, ale jego menadżer odradził mu tego, bo powiedział, że oni nie mają środków/pieniędzy/budżetu.
Kłamca.
RedNine
Posty: 13
Rejestracja: 24 lis 2018, o 21:55

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: RedNine »

uszat pisze:Dlatego uważam ze „projekty” w sporcie to chybiony pomysł. Sport uprawianie jakiejś dyscypliny i rywalizacja. Wielkie marki światowego sportu nie zostały „stworzone” z dnia na dzień tylko zbudowane na pocie i wysiłku utalentowanych ludzi wiele wiele lat temu. Owszem komercja zagościła w świecie sportu na dobre i nie jest możliwe bez pieniędzy funkcjonowanie klubów. Niemniej tworzenie jakichś wynalazków bo ma się worek pieniędzy to nie jest właściwa droga! Już był taki „projekt” jak mistrz Iranu Sarmayeh Bank i wiem jak się skończył.
Pan prezes kilka tygodni temu pisał pieknie o tym jak to świat siatkarski boi się wpuścić niwą jakość do swojej hermetycznej grupy. Już wtedy zastanawiałem się... przecież Skra, Resovia, Zaksa, Jastrzębie czy pare lat temu AZS Częstochowa, AZS Olsztyn to jest kawał historii. To kluby ktore latami, stopniowo budowały swoją pozycje zapisując się wielkimi zgłoskami na siatkarskich kartach historii. Jeśli się komuś wydawało ze można zrobić coś „na skróty” to się chyba pomylił.
Ja tak czy siak jestem przeciwny takim „projektom” w sporcie.
Gadanie które nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością. Żeby zbudować markę trzeba mieć ogarniętych ludzi którzy racjonalnie będą budować drużynę, kibiców którzy się zaangażują w życie klubu i stabilnego finansowania w początkowym okresie rozruchu. Większość projektów upada gdyż sponsor za szybko się wycofuje/ właścicielowi nudzi się nowa zabawka lub nieudolny zarząd przez długi czas nie potrafi zbudować drużyny na odpowiednim poziomie przez co inwestycja przynosi tylko straty. Przykłady Chelsea czy Manchesteru City pokazują że można wskoczyć na ten wyższy poziom ze wsparciem finansowym i można zbudować międzynarodową markę która przetrwa nawet jeżeli bogaty właściciel postanowi się wycofać. Stocznia miała i dobry poziom sportowy i kibiców, brakowało stabilnego wsparcia finansowego. Jeżeli finansowanie było na tym obiecanym poziomie 2-3 sezony to drużyna walcząc o mistrza i grając w lidze mistrzów spokojnie zbudowałaby sobie pozycje na tyle dobrą żeby zdobyć więcej sponsorów na odpowiednim poziomie.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: uszat »

Gdyby krowa skrzydła miała to by orłem była.

Bez pokrycia to się okazały być mrzonki o pieniądzach a nie moja (subiektywna) opinia. Ja lubię fakty. Przez to ze kilku panów chciało się bawić w „tworzenie wyższego poziomu” będąc już na starcie w ciemnej d*** klasowi gracze zostali z ręką w nocniku a z naszej ligi śmieje się cały świat. Chcieć nie zawsze znaczy móc.

Btw. Jeśli nazywasz 4mln długu brakiem stabilności finansowej to serdecznie gratuluje poczucia humoru!
Mostostal BB´97´02´08
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”