Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: skrowiec »

Widzisz kolego... masz racje... wiele osób nie widzi pozytywnych działać Kondzia... Kurek??? nauczył się grać na wysokim poziomie w Bełchatowie i jest temu wdzięczny, o Wlazłym Winiarskim nie wspomnę... a ostatnio Kłos... Faktycznie Bełchatów na mapie +Ligi jest malutki ale tutaj paluje inny klimat i inne podejscie...

P.S Kaceper Piechocki??? Wyśmiewany szydzony przez ostatnie sezony... wspomnicie moje słowo... daje mu 2-3 lata a będzie podstawowym libero reprezentacji. (a przynajmniej drugim)
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: estril1992 »

Kręci się łezka , że Piotrek nie zagra już w naszych barwach , ale może jeszcze wróci do Resovi
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Michal5 »

Co do odejścia Pita to pewnie dość mocno podziałała żona, nieprzypadkowo jest to Gdańsk ;)
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: estril1992 »

Jeszcze jak by został Paszycki to środek Gdańska nawet dobrze wygląda , ale ma podobno propozycję gdzieś grania w Azji.
SerCos
Posty: 3021
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: SerCos »

estril1992 pisze:Jeszcze jak by został Paszycki to środek Gdańska nawet dobrze wygląda , ale ma podobno propozycję gdzieś grania w Azji.
Propozycję to dużo powiedziane. Będzie uczestniczył w drafcie do ligi koreańskiej podobnie jak Zbyszek Bartman. Ten draft odbywa się w tym roku w dniach 13-15 maja. Większość odpadnie i będzie szukać klubów gdzie indziej.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: estril1992 »

SerCos pisze:
estril1992 pisze:Jeszcze jak by został Paszycki to środek Gdańska nawet dobrze wygląda , ale ma podobno propozycję gdzieś grania w Azji.
Propozycję to dużo powiedziane. Będzie uczestniczył w drafcie do ligi koreańskiej podobnie jak Zbyszek Bartman. Ten draft odbywa się w tym roku w dniach 13-15 maja. Większość odpadnie i będzie szukać klubów gdzie indziej.
Wybacz , ale nie interesuję się tymi ligami , i nie znam się jakie tam obowiązują zasady.Ten draft to coś podobnego do tego z NBA czy NHL ?
SerCos
Posty: 3021
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: SerCos »

Zgłaszają się chętni, wybierają maksymalnie 30 siatkarzy z tych chętnych plus zagraniczni siatkarze, którzy grali w minionym sezonie. W ciągu trzech dni Ci siatkarze uczestniczą w testach. Po nich każdy zespół w lidze może sobie wybrać zawodnika.

Tutaj są szczegóły jak to wygląda w tym roku i ile mogą zarobić siatkarze w lidze koreańskiej: http://www.kovo.co.kr/eng/kovo/60000_try-out.asp
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: estril1992 »

SerCos pisze:Zgłaszają się chętni, wybierają maksymalnie 30 siatkarzy z tych chętnych plus zagraniczni siatkarze, którzy grali w minionym sezonie. W ciągu trzech dni Ci siatkarze uczestniczą w testach. Po nich każdy zespół w lidze może sobie wybrać zawodnika.

Tutaj są szczegóły jak to wygląda w tym roku i ile mogą zarobić siatkarze w lidze koreańskiej: http://www.kovo.co.kr/eng/kovo/60000_try-out.asp

Dzięki :)
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: krzysiu »

W tym sezonie zmienił menadżera na Georgesa Matijasevicia, który reprezentuje interesy Michała Kubiaka, Piotra Nowakowskiego czy Dawida Konarskiego. – Mój menedżer ma kontakty na całym świecie i myślę, że będą tego pozytywne efekty. Jest już niewiele krajów, w których nie grałem. Azja? Czemu nie. Grałem już w Chinach, może być Japonia albo Korea. Ale też niedaleko mi do tego, by wrócić do Polski. Są takie możliwości. Fajnie grać we własnym kraju, polska liga jest na dobrym poziomie sportowym. Ale turecka też sportowo dobrze stoi, a jest na lepszym poziomie finansowym. Z kolei Azja to inny świat. Chiny to była życiowa przygoda. Tam nauczyłem się dystansu do swoich małych problemów – mówił niedawno Bartman w wywiadzie dla „PS”.
ciekawe kto na Zibiego poluje z Polski ;)
kibic37
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:40
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: kibic37 »

Masny odchodzi z Gdańska!
Potwierdzili to w dzisiejszej transmisji z Gdańska z meczu Lotosu z Czarnymi Magiera i "Kadziu".
Czyżby Masny kierunek - Bydgoszcz?
Ma wrócić jakiś zawodnik znad morza do Bydgoszczy wiec to pewnie on bo nowy trener i nowe plany- ciekawe...
tedo
Posty: 206
Rejestracja: 13 maja 2016, o 21:34
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: tedo »

Pisałem że zamienia sikierkę na kijek.... po co było odchodzi z JW ... ale teraz patrzeć poprzez pryzmat sezonu to chyba in plus że przyszedł Kampa.. zresztą jego żona jest z Bydgoszczy więc raczej on wraca do Bydgoszczy
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: StanLee »

Trochę offtopic, ale pojawiał się wątek Thomasa Edgara w temacie Resovii - fragment jego bardzo ciekawego wywiadu dla SomosVoley, gdzie mówi o przyczynach przejścia do Argentyny, co chyba pokazuje, jakie czynniki mogą decydować o ruchach transferowych zawodników tego formatu. ;)
- Byłem we Włoszech w trakcie przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk w maju. Od menadżera usłyszałem, że Javier Weber (trener Bolivaru - przyp.) jest bardzo zainteresowany moją osobą w kontekście przyszłego sezonu. W tamtym momencie miałem oferty z Azji, z Europe, jakąś ofertę z Turcji... Ale porozmawiałem z Javierem przez Skype'a, i uznałem za bardzo interesujące to o czym mi powiedział. Nie tylko to, o czym wiedziałem, jak udział w Klubowych Mistrzostwach Świata i Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, ale też mówił o tym, jak jest w stanie mi pomóc - że nie tylko chce żebym tam grał, ale też, że chce pomóc mi się rozwijać jako zawodnikowi. Podoba mi się taki tryb pracy, podobało mi się w Ameryce Południowej gdy cztery lub pięć razem byłem tu z narodową reprezentacją, więc wybrałem Bolivar [...] Znałem kilku zagranicznych zawodników którzy grali w tej lidze, jak Uczikow, czy kilku obcokrajowców grających w Bolivarze w poprzednich sezonach, jak Giba czy Dennis. Nie wiedziałem zbyt wiele o samej lidze, ale słyszałem wiele dobrego o Javierze jako trenerze. Zawsze wysłuchiwałem komplementów na temat tego trenera, że bardzo skupia się na zawodnikach i bardzo pomaga w ich progresie technicznym, rozwoju na, i poza parkietem.
Adik_wwy
Posty: 538
Rejestracja: 12 maja 2010, o 13:57
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Adik_wwy »

Kilka Polskich klubów walczy o Kromma szczególnie JW
SerCos
Posty: 3021
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: SerCos »

Kromm ma ważny kontrakt z Berlinem.
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Marcy$ »

StanLee pisze:Trochę offtopic, ale pojawiał się wątek Thomasa Edgara w temacie Resovii - fragment jego bardzo ciekawego wywiadu dla SomosVoley, gdzie mówi o przyczynach przejścia do Argentyny, co chyba pokazuje, jakie czynniki mogą decydować o ruchach transferowych zawodników tego formatu. ;)
- Byłem we Włoszech w trakcie przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk w maju. Od menadżera usłyszałem, że Javier Weber (trener Bolivaru - przyp.) jest bardzo zainteresowany moją osobą w kontekście przyszłego sezonu. W tamtym momencie miałem oferty z Azji, z Europe, jakąś ofertę z Turcji... Ale porozmawiałem z Javierem przez Skype'a, i uznałem za bardzo interesujące to o czym mi powiedział. Nie tylko to, o czym wiedziałem, jak udział w Klubowych Mistrzostwach Świata i Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, ale też mówił o tym, jak jest w stanie mi pomóc - że nie tylko chce żebym tam grał, ale też, że chce pomóc mi się rozwijać jako zawodnikowi. Podoba mi się taki tryb pracy, podobało mi się w Ameryce Południowej gdy cztery lub pięć razem byłem tu z narodową reprezentacją, więc wybrałem Bolivar [...] Znałem kilku zagranicznych zawodników którzy grali w tej lidze, jak Uczikow, czy kilku obcokrajowców grających w Bolivarze w poprzednich sezonach, jak Giba czy Dennis. Nie wiedziałem zbyt wiele o samej lidze, ale słyszałem wiele dobrego o Javierze jako trenerze. Zawsze wysłuchiwałem komplementów na temat tego trenera, że bardzo skupia się na zawodnikach i bardzo pomaga w ich progresie technicznym, rozwoju na, i poza parkietem.
Ekhm... Kowal, Falasca, Stelmach, Świderski...
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Pinarello »

hehe to juz widze jak Edgar przechodzi do Rzeszovii :V
TommyLeeJones
Posty: 1674
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: TommyLeeJones »

Czekam na jakiś wywiad Kowala podsumowujący sezon. Chcę przeczytać w nim magiczny fragment w stylu "na pewno liczyliśmy na lepszy wynik, niestety plaga kontuzji pokrzyżowała nam plany". Wtedy pozostaje tylko zbudowanie trzeciej szóstki. A najlepiej jeszcze czwartej, żeby jedna z nich nie przyglądała się jak pozostałe dwie grają.

Chociaż szczerze mówiąc - Andrzej dla dobra klubu nie powinien udzielać wywiadów. Nie wychodzi mu to.
Pinarello
Posty: 115
Rejestracja: 3 gru 2016, o 23:09
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Pinarello »

Najlepiej niech go po prostu zwolnią, kazdy bedzie lepszy nz on, nawet jeśli ten Włoch był częściej drugim niz pierwszym
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: reeman »

TommyLeeJones pisze:Czekam na jakiś wywiad Kowala podsumowujący sezon. Chcę przeczytać w nim magiczny fragment w stylu "na pewno liczyliśmy na lepszy wynik, niestety plaga kontuzji pokrzyżowała nam plany". Wtedy pozostaje tylko zbudowanie trzeciej szóstki. A najlepiej jeszcze czwartej, żeby jedna z nich nie przyglądała się jak pozostałe dwie grają.

Chociaż szczerze mówiąc - Andrzej dla dobra klubu nie powinien udzielać wywiadów. Nie wychodzi mu to.
AK rozmawia tylko z zaprzyjaźnionymi dziennikarzami, a ci nie zadają trudnych pytań
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Hirako »

Adik_wwy pisze:Kilka Polskich klubów walczy o Kromma szczególnie JW
Proponuje profilaktycznego bana, użytkownik co rusz pisze jakieś transferowe brednie, ostatnio było o Sanderze w Zaksie coś.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: krzysiu »

na volleyball.it jest coś o Łomaczu w Skrze
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Szampon093 »

krzysiu pisze:na volleyball.it jest coś o Łomaczu w Skrze
Powoli plotki się potwierdzaja, najlepsze jest to, ze Tervaporti w Espadonie, a Andriga w Olsztynie.
wianek07
Posty: 81
Rejestracja: 7 gru 2009, o 00:10
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: wianek07 »

Espadon czeka na jakiegoś sponsora i za 2 tyg będzie wszystko wiadomo. Ma być ktoś z 1 ligi na przyjęciu ale kwestia czy się dogadaja
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Michal5 »

Łukasik?
Mar1977
Posty: 765
Rejestracja: 25 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Mar1977 »

krzysiu pisze:na volleyball.it jest coś o Łomaczu w Skrze
Byłaby to masakra... :( Spadek poziomu na tej pozycji... nie tędy droga.
lady_TNT
Posty: 139
Rejestracja: 29 mar 2016, o 01:17
Płeć: K

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: lady_TNT »

Po drugim meczu półfinałowym ZAKSY z JW, między wywiadami z zawodnikami, Swędrowski coś mówił, że Jastrzębie czekają spore wzmocnienia, ale nie mogą jeszcze oficjalnie tego ogłosić, więc pewnie jakiś przyjmujący wchodzi w grę.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Komunista »

Mar1977 pisze:
krzysiu pisze:na volleyball.it jest coś o Łomaczu w Skrze
Byłaby to masakra... :( Spadek poziomu na tej pozycji... nie tędy droga.
Piechocki sam ustala kto przyjdzie do Skry, bez konsultacji z nowym trenerem? Już chyba mogą ogłosić,że nowym pierwszym trenerem będzie Stelmach. Widać, iż prezes Skry stawia na polski skład.
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: krzysiu »

A może po prostu Cretu będzie ;)? No ciekawie może być w Szczecinie ;)
Sam Deroo obserwuje Resovie :D a coś mówią o Conte w Zaksie :) do tego Bołądź niby do Friedrieschafen a Gogol obserwuje na TT
Jake'a Arnitza :D
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: alimak »

Deroo to akurat zabawa zeszłoroczna.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Komunista »

krzysiu pisze:A może po prostu Cretu będzie ;)? No ciekawie może być w Szczecinie ;)
Sam Deroo obserwuje Resovie :D a coś mówią o Conte w Zaksie :) do tego Bołądź niby do Friedrieschafen a Gogol obserwuje na TT
Jake'a Arnitza :D
A stać Zakse na Conte?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”