Sezon 2007/08 - transfery

Awatar użytkownika
qba92
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:45
Płeć: M
Lokalizacja: Nysa

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: qba92 »

W sumie to sie z tobą zgadzam, ale w jednym przypadku nie Petr Zapletal grał bardzo nie równo, a dwójka Pilarz Oczko, może sie okazać o wiele lepsza
Paula07
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:43
Płeć: K
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Paula07 »

Najlepsze transfery poczyniła Skra, Olsztyn też. Słabiutko przy nich wypada Jastrzębie, Częstochowa, czyli "czwórkowicze". Ciekawa jestem jak zaprezentuje się Resovia, nie zawsze z wielkich gwiazd da sie zbudować zespół, choć wyniki sparingów temu zaprzeczają :) ja odobiscie trzymam kciuki za Jadar, klub ma historię i raczej dobrych zawodników.
Rock not dead! ;D
matek123
Posty: 15
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:03
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: matek123 »

W minionym sezonie najmocniejszy zespol mial PZU AZS Olsztyn, a tymczasem chlopcy po raz kolejny - dosc pechowo zajeli trzecie miejsce. Jak juz wczesniej zauwazono sily zespolu nie tylko stanowia same nazwiska. Kolejny przyklad? Jastrzebski Wegiel - kadrowo drugi zespol PLS sezonu 2006/2007.
moim zdaniem rozkład sił w minionym sezonie wyglądał nieco inaczej najsilniejszy skład miało jastrzębie, a od olsztyna kadrowo była lepsza jeszcze skra

skara i jastrzębie mieli lepszych atakujących i lepsze pary przyjmujących
jastrzebie miało najlepszych środkowych
jedyny element gdzie olsztyn miał przewage to rozegranie
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Arff »

Paula07 pisze:Najlepsze transfery poczyniła Skra, Olsztyn też. Słabiutko przy nich wypada Jastrzębie, Częstochowa, czyli "czwórkowicze". Ciekawa jestem jak zaprezentuje się Resovia, nie zawsze z wielkich gwiazd da sie zbudować zespół, choć wyniki sparingów temu zaprzeczają :) ja odobiscie trzymam kciuki za Jadar, klub ma historię i raczej dobrych zawodników.
Częstochowa wypada bardzo dobrze bo zatrzymała największe gwiazdy i uzupełniła młodymi talentami... wielkim atutem Czewy będzie zgranie i to może im wyjść na dobre..
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
OLary
Posty: 13
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:17
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: OLary »

witam

czytam z uwagą wszystkie posty i zastnwia mnie jedna rzecz: a mianowicie to że nie zauważacie w drużynie Jastrzębie jednej ważnej rzeczy. W zeszłym sezonie były nazwiska a nie było drużyny W tym sezonie nie ma aż tylu nazwisk ale zapewne bedzie drużyna Pare lat temu też wszyscy skazywali Jastrzębie na porażki bo przed sezonem odeszło kilku ważnych graczy i co się stało?? a no to że Jastrzębie zdobyło MP. Mam nadzieje że w tym sezonie będzie podobnie. Chciałbym jeszcze sprostować jedną małą ale bardzo istotną kwestie Leszek Dejewski NADAL JEST II trenerem zespołu i na tej pozycji nie było żadnej zmiany.

Czytałem również że strata Kadziewicza i Plińskiego to ogromne osłabienie Fakt jest to strata ale biorąc pod uwage ile Niki Ivanow ich "urzywał" to aż tak bardzo nie będzie tego mwidać.

A jak ktoś już tu napisał sport jest piękny bo nieobliczalny!!
Oficjalne Forum KS Jastrzębski Węgiel

ksjastrzebskiwegiel-forum.com
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Arff »

Czytałem również że strata Kadziewicza i Plińskiego to ogromne osłabienie Fakt jest to strata ale biorąc pod uwage ile Niki Ivanow ich "urzywał" to aż tak bardzo nie będzie tego mwidać.
tak się głupio składa że praca środkowego na boisku to nie tylko atak... ale głównie blok... a ubytek w tym elemencie będzie raczej wyraźny tym bardziej jeśli w pierwszej linii będzie Patryk Czarnowski...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
jtr1
Posty: 61
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 02:28
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: jtr1 »

OLary pisze:witam

czytam z uwagą wszystkie posty i zastnwia mnie jedna rzecz: a mianowicie to że nie zauważacie w drużynie Jastrzębie jednej ważnej rzeczy. W zeszłym sezonie były nazwiska a nie było drużyny W tym sezonie nie ma aż tylu nazwisk ale zapewne bedzie drużyna Pare lat temu też wszyscy skazywali Jastrzębie na porażki bo przed sezonem odeszło kilku ważnych graczy i co się stało?? a no to że Jastrzębie zdobyło MP. Mam nadzieje że w tym sezonie będzie podobnie. Chciałbym jeszcze sprostować jedną małą ale bardzo istotną kwestie Leszek Dejewski NADAL JEST II trenerem zespołu i na tej pozycji nie było żadnej zmiany.

Czytałem również że strata Kadziewicza i Plińskiego to ogromne osłabienie Fakt jest to strata ale biorąc pod uwage ile Niki Ivanow ich "urzywał" to aż tak bardzo nie będzie tego mwidać.

A jak ktoś już tu napisał sport jest piękny bo nieobliczalny!!
Witam,

faktycznie zgadza Leszek Dejewski jest i będzie II trenerem Jastrzębskiego Węgla.
Przepraszam i dziękuje za sprostowanie.

Nie mniej z resztą wypowiedzi, był trochę polemizował. O ile zgodzę się, że Ivanow nie współpracował dobrze z byłym już środkiem Jastrzębia (to chyba wszyscy widzieli), to obawiam się, iż mimo to duet Czarnowski, Jurkiewicz ich jakością gry nie dościgną. Środkowy oprócz ataku, gra jeszcze na zagrywce, w bloku (przede wszystkim) oraz czasem musi coś podbić w obronie, czy wystawić piłkę, Tutaj ten duet może się niedokońca sprawdzić. Jest to moja osobista opinia i rozumiem, że możesz się z nią niezgodzić.
Zgodzę się natomiast, iż w zeszłym sezonie Jastrzębie nie stanowiło drużyny. Czasem wymiana kilku czołowych zawodników "przewietrza" astmosferę w zespole. Być może tak się stanie.
Czas pokaże, kto ma rację.

Pozdrawiam
Pomidorowa.
Posty: 60
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:27
Płeć: K

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Pomidorowa. »

Jak Skra nie będzie miała zdrowego Wlazłego, siły na siatce są wyrównane i Olsztyn może pokusić się o złoto.
''I z czego radość?''
osnazfsb

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: osnazfsb »

Ja sie natomiast dziwie ze tak wiele osob twierdzi jak to sie wzmocnila Resovia....
Wymiany Ilicia za Pilarza i Ignaczak za Kubice nie sa moim zdaniem zadnymi wielkimi wzmocnieniami, to co najwyzej zamiana lekko na plus.Wzmocnione zostalo przyjecie tyle ze tylko ilosciowo bo grac moze tylko 2 a Mitrovic oraz Gabrych nie sa lepsi niz LUKa czy Kvasnicka ktorzy grali w Rzeszowie juz w roku ubieglym. Ihoshvany owszem byl swietnym zawodnikiem grajacym w Serie ale wiek i skocznosc juz nie ta co kiedys. Zreszta w tej chwili w skaldzie jest 4 obcokrajocow i ktorys bedzie poza kadra meczowa. No i Papke ktory w chwili obecnej nie jest lepszy od Jozefackiego oraz sporej czesci ligowych "młotów"
banan

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: banan »

osnazfsb pisze:Ja sie natomiast dziwie ze tak wiele osob twierdzi jak to sie wzmocnila Resovia....
Wymiany Ilicia za Pilarza i Ignaczak za Kubice nie sa moim zdaniem zadnymi wielkimi wzmocnieniami, to co najwyzej zamiana lekko na plus.Wzmocnione zostalo przyjecie tyle ze tylko ilosciowo bo grac moze tylko 2 a Mitrovic oraz Gabrych nie sa lepsi niz LUKa czy Kvasnicka ktorzy grali w Rzeszowie juz w roku ubieglym. Ihoshvany owszem byl swietnym zawodnikiem grajacym w Serie ale wiek i skocznosc juz nie ta co kiedys. Zreszta w tej chwili w skaldzie jest 4 obcokrajocow i ktorys bedzie poza kadra meczowa. No i Papke ktory w chwili obecnej nie jest lepszy od Jozefackiego oraz sporej czesci ligowych "młotów"
Ciekawy jestem jakiemu klubowi kibicujesz. Bo gdyby takie nazwiska zasiliły "Twój" klub to dziś byś się chwaliła jakie to piękne transfery klub ten poczynił. Mitrovic jest dużo lepszy od Łuki i Kvasnicki, zaś Riviera kapitalnie prezentuje się na sparingach. Papke? Owszem nie miał zbyt udanego ostatniego sezonu, ale sam fakt, że ktoś gra w "6" Olsztynu to dla Rzeszowa wystarczająca rekomendacja. Zresztą i tak wszystko "wyjdzie" na parkiecie.
osnazfsb

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: osnazfsb »

No tak tylko ze jednego z tych wybitnych przyjmujacych trzeba bedzie posadzic na lawce.Wydawanie kasy na 4 przyjmujacych i 4 obcokrajowcow lekko zalatuje niegospodarnoscia ale nie moja kasa wiec....Co do tego jakiemu klubowi kibicuje to jest to Dynamo Moskwa z polskich odczuwam sympatie do Kentucky.
Ilic i Mitrovic nie sa reprezentantami Serbi(choc swego czasu byli ale krotko) i na ME nie jada, dla Resovi to nawet lepiejTen drugi mial epizod w Serie A ale dlugo miejsca w Italii nie zagrzal co raczej nie jest dobryum peognostykiem.Papke na pewno nie byl lepszy od 4-5 atakujacych ligowych (Wlazly,. Szymanski, Billings, Prygiel , Novotny, Rybak i Jozefacki )i kazdym sezonem bedzie juz tylko slabszy. Zamiast kupic mlodych utalentowanych graczy jak Starovic czy Urnaut nasprowadzaliscie sobie sporo staruszkow i zwyklych rzemieslnikow .Kwestia wyboru
figiel
Posty: 6
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:02
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: figiel »

Drogi >>>> osnazfsb <<<< śmieszą mnie Twoje wypowiedzi, ja też kibicuje Resovi i sądze, że nie masz racji i przemawia przez Ciebie zazdrość :D bo jak taka Sovia która raptem 3 sezony w PLS-ie była juz ma takich zawodników >>>> nie ma co gadać moze i są "starzy" jak to nazywają zgryźliwi ale ich doświadczenie będzie procentować na parkiecie >>> czego jestem pewnien. jak juz w minionym sezonie Sovia potrafiła namieszać w "wielkiej czwórce" z tamtym składem to myśle, że teraz nie będą musieli już mieszać tylko będą walczyć jak równy z równym :) pozdrawiam Cię >>>osnazfsb <<<< i mam nadzeje, że Sovia i jej "starzy" zawodnicy Ci udowodnią, że ich wiek aż takiej roli tu nie gra :P
respect and honor

pozdro SE
osnazfsb

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: osnazfsb »

Wiesz mi sie zawsze zdawalo ze aby walczyc o MP i sukcesy w Europie trzeba klub zbudowac. Nie kupic jak to chce zrobic Resovia ale zbudowac. Jezeli popatrzec na najlepsze kluby Europy to Sisley, Dynamo Moskwa, Tours czy Friedrichschafen byly budowane przez kilka lat , konsekwetnie dopracowywujac wszystkie elementy, szczegolnie obrone i rozegranie. NIe powiesz mi chyba ze Resovia chce zbudowac zespol na kilka sezonow na Ihoshvanym,Gabrychu ,Papke ktory ledwo skacze czy zmieniajacych zespoly jak rekawiczki Iliciu i Mitroviciu. :P
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Arff »

Sovia teoretycznie ma bardzo mocny skład... ale w kilka dni się drużyny nie zbuduje... proces budowania drużyny to obranie sobie trzonu i dobieranie do niego odpowiednich zawodników... w ciągu takiego czasu jaki miała Resovia nie da się nawet wykreować nawet tego trzonu... myślę że Resovia w tym sezonie będzie miała przebłyski znakomitej gry bo mają kim grać ale nie wywalczą wiele bo będą też spięcia (których przy tak ekscentrycznych zawodnikach się na pewno nie ominie ) i chwile słabej gry... myślę że jeśli zdobędą brązowy medal to będzie szczyt ich możliwości w tym sezonie... w następnym nawet nie wzmacniając składu może być
znacznie lepiej... bo nawet Ci starzy zawodnicy są jeszcze do grania i pokażą na co ich stać...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
p_p_paulina
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:39
Płeć: K
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: p_p_paulina »

.
Nie mniej z resztą wypowiedzi, był trochę polemizował. O ile zgodzę się, że Ivanow nie współpracował dobrze z byłym już środkiem Jastrzębia (to chyba wszyscy widzieli), to obawiam się, iż mimo to duet Czarnowski, Jurkiewicz ich jakością gry nie dościgną. Środkowy oprócz ataku, gra jeszcze na zagrywce, w bloku (przede wszystkim) oraz czasem musi coś podbić w obronie, czy wystawić piłkę, Tutaj ten duet może się niedokońca sprawdzić. Jest to moja osobista opinia i rozumiem, że możesz się z nią niezgodzić
Też się nie do końca zgodzę...Pamiętaj, że jest jeszcze Ewgeni Ivanow (przepraszam jeśli źle napisałam jego imię), który pewnie będzie grał w podstawowej szóstce, a który po pierwsze zna Nikolaya z reprezentacji (i odwrotnie) a po drugie pod koniec ubiegłego sezonu zaczął nabierać tempa i grać na naprawdę wysokim poziomie.
W moim sercu jeden klub - Jastrzębie!!!
jtr1
Posty: 61
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 02:28
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: jtr1 »

p_p_paulina pisze:.
Nie mniej z resztą wypowiedzi, był trochę polemizował. O ile zgodzę się, że Ivanow nie współpracował dobrze z byłym już środkiem Jastrzębia (to chyba wszyscy widzieli), to obawiam się, iż mimo to duet Czarnowski, Jurkiewicz ich jakością gry nie dościgną. Środkowy oprócz ataku, gra jeszcze na zagrywce, w bloku (przede wszystkim) oraz czasem musi coś podbić w obronie, czy wystawić piłkę, Tutaj ten duet może się niedokońca sprawdzić. Jest to moja osobista opinia i rozumiem, że możesz się z nią niezgodzić
Też się nie do końca zgodzę...Pamiętaj, że jest jeszcze Ewgeni Ivanow (przepraszam jeśli źle napisałam jego imię), który pewnie będzie grał w podstawowej szóstce, a który po pierwsze zna Nikolaya z reprezentacji (i odwrotnie) a po drugie pod koniec ubiegłego sezonu zaczął nabierać tempa i grać na naprawdę wysokim poziomie.
No tak, niby masz rację, ale zeszły sezon to już historia. Raczej bym nie przypuszczał, iż wzlot formy z końcówki zeszłego sezonu przełoży się na nowy. Ivanow zmienił klub i środowisko. Wspólna gra w reprezentacji faktycznie moze procentować, lecz co z drugim środkowym?? Czy Czarnowski lub Jurkiewicz znajdą nic porozumienia z rozgrywającym. Z zeszłego sezonu wynika, że może być z tym problem. Poza tym nadal pozostaje problem bloku i zagrywki. O ile Ivanow (środkowy) dysponuje stosunkowo mocną zagrywką z wyskoku, która może być regularna o tyle Jurkiewicz raczej w tym elemencie nie błyszczał.

Patryk Czarnowski grał sporadycznie w Olsztynie, więc jest on dość dużą niewiadomą. Brak doświadczenia może się przekładać na jego słabszą grę, zwłaszcza, że ma dwóch nowych rozgrywających.

Podsumowując wymiana środkowych może poddziałać na niekorzyść Jastrzębia. Natomiast dokładnie jak będzie to do końca nie jest wiadomo.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2007, o 22:58 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Z wystepow w Olsztynie pamietam jedynie Patryka, a nie Bartka Czarnowskiego
olek322
Posty: 439
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: olek322 »

Resovia dokonała chyba największego przetasowania w składzie jednak jak dla mnie to chyba troche za bardzo postawili na nazwiska. Hernandez ma już chyba ze 35 lat, podobnie Gabrych króry grał w cienkiej lidze rumuńskiej, Papke poprzedni sezon grał słabo i coś mi sie zdaje że to nie jest ten sam Hummer co kiedyś, zamiana Pilarza na Illica to nie jest mega wzmocnienie(3 rozgrywający polski na 3 serbi) a Mitrowić grał gdzieś w turcji gdzie poziom jest dużo niższy niż u nas.Zobaczymy jak im się poskleja skład ale jak dla mnie to na złoto czy srebro za mało
marekzn
Posty: 29
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 13:41
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: marekzn »

co do resovii to trener such ma racje co do tego ze jako jedyny zespol z czolowki moze teraz trenowac cala 12 i zgrywac sie... szczerze uwazam ze ilic jest duzo lepszym rozgrywajacym od pilarza i do tego chyba o lepszym zdrowiu ( pilarz nie pojechal do argentyny w czasie ligii swiatowej z powodu urazu plecow, ktory ciagnie sie za nim juz od pewnego czasu) podobnie sytuacja ma sie na przyjeciu gdzie norwega geira eithuna zastapil mitrovic ktory z kadry serbii na LŚ wypadl z powodu ospy ktora jest bardzo ciezka choroba dla doroslego czlowieka... co do rivery zaastapil szczygla i tez ciezko powiedziec ze jest gorszy, poza tym mimo ze jest 35 latkiem nie stracil techniki z wiekiem, a na jego pozycji doswiadczenie jest bardzo wazne... papke rezczywiscie nie jest juz tym papke co kiedys ale biorac pod uwage ze glowny problemem sovii w zeszlym sezonie byl wlasnie drugi atakujacy a w skladzie wlodarze mieli juz 4 obcokrajowcow nic nie wyszlo z transferu szymanskiego i prygla ( chociaz byly malo prawdopodobne) papke jest chyba dosc dobrym rozwiazaniem... i teraz dochodze do gabrycha.... i nie wiem co mam o tym myslec.... i chyba ostatni nowy nabytek ignaczak... szczerze mowic to chyba jest zawodnik porownywalny z kubica, ktorego podziwialem na kazdym meczu... jednak dzieki temu ze zdecydowal sie na gre w rzeszowie iotrek łuka bedzie mogl grac w polu i z tego powodu jestem bardzo adowolony bo jest to jeden z moich ulubionych siatkarzy...
Awatar użytkownika
stozek
Posty: 9
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 18:09
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: stozek »

osnazfsb pisze: Zreszta w tej chwili w skaldzie jest 4 obcokrajocow i ktorys bedzie poza kadra meczowa
Niewiem czy dobrze mi się wydaje, ale pojęcie "kadra meczowa" rozumiem jako cała dwunastka, a w niej nie ma ograniczeń co do ilości zawodników zagranicznych, ograniczenie jest tylko takie, że podczas gry na parkiecie może przebywać trzech obcokrajowców.
skallet
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:55
Płeć: M

Post autor: skallet »

w dwunastce może być max 3 obcokrajowców
OLary
Posty: 13
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:17
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: OLary »

witam ponownie zauważyłem że mój post wywołał dośc ciekawą dyskusję Oczywiście zgadzam się z Wam że środek to nie tylko atak ale przedewszystkim blok. Po tych spotkaniach które widziałem w Jastrzębiu Czarnowski w tym elemenci spisywał się nadzwyczaj dobrze. Więc az tak bardzo się nie obawiam o postawe Jastrzębia jak jeszcze par tygodni temu
Oficjalne Forum KS Jastrzębski Węgiel

ksjastrzebskiwegiel-forum.com
Awatar użytkownika
therion
Moderator
Moderator
Posty: 251
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:03
Płeć: M
Lokalizacja: już Łódź
Kontakt:

Re:

Post autor: therion »

skallet pisze:w dwunastce może być max 3 obcokrajowców
Niestety szkoda, że niedoinformowanie czasem bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, a chęc napisania posta nad chęć doczytania odpowiednich przepisów.

Przytoczę zatem odpowidenie ustalenia PZPS, które już pojawiły się na forum w wątku przepisy:

100. W rozgrywkach PZPS wprowadza się następujące ustalenia::
100.a. W rozgrywkach PLS, LSK na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 3 zawodników posiadających obywatelstwo polskie.
100.b. W rozgrywkach I ligi kobiet i mężczyzn na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 4 zawodników posiadających obywatelstwo polskie.
100.c. W rozgrywkach II ligi kobiet i mężczyzn na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 5 zawodników posiadających obywatelstwo polskie.
100.d. W rozgrywkach wojewódzkich – decyduje właściwy WZPS.

Zatem jak się łatwo doliczyć, w rozgrywkach PLS (bo o nich traktuje ów temat) maksymalnie w meczowej dwunastce może się znaleźć 9 obcokrajowców. Jak więc widać czasem jak się nie jest pewnym tego co się pisze, lepiej się wstrzymać niż wprowadzać czytelników w błąd.
Dodo nie tuman! Nie da się wytępić!
jacek05
Posty: 189
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: jacek05 »

siema. (ogólnie to mój pierwszy post wiec właściwie podwójne siema ma być :P )

wydaje się że o mistrzostwo będzie balczyć olsztyn i bełchatów, ale.. wydaje mi się ze na wielka niekorzysc olsztyna przemiawia króciutka ławka. właściwie czy kontuzji Gumy, środkowego na zastępstwo trener Mazur ma do dyspozycji juniorów, a to wiadomo jest dość ryzykowne. W przypadku skry napewno dłuższa ławka, gorsze rozegranie, mimo problemów włazłego chyba lepszy atak. Ciekawi mnie tylko milczarek na libero i witczak na ataku. mam nadzieje ze ten drugi coś pogra :)

Resovia to jak dla mnie czarna magia. Jak ta mieszanka wypali to napewno bedzie się bardzo liczyć w walce o medale. Tyle że nie wiem czy "staruszkowie" wytrzymają cały sezon, który znów będzie krótszy i bardziej napięty. Ja osobiście nie lubie takich zespolow budowanych w 5min i myślę że jak resovia w tym sezonie nic nie osiagnie to bedzie to taki skład na jeden sezon.

Mysle ze Czestochowa i Jastrzebie nie pozostają na straconej pozycji. za czewą przemawia stabilny skład, a za jastrzebiem (chyba) bardzo dobry trener. szkoda tylko ze jestrzebskiemu trafiła sie tak mocna grupa w LM :<
skallet
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:55
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: skallet »

therion pisze:100. W rozgrywkach PZPS wprowadza się następujące ustalenia::
100.a. W rozgrywkach PLS, LSK na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 3 zawodników posiadających obywatelstwo polskie.
100.b. W rozgrywkach I ligi kobiet i mężczyzn na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 4 zawodników posiadających obywatelstwo polskie.
100.c. W rozgrywkach II ligi kobiet i mężczyzn na boisku w tym samym momencie musi grać co najmniej 5 zawodników posiadających obywatelstwo polskie.
100.d. W rozgrywkach wojewódzkich – decyduje właściwy WZPS.
Czemu w takim razie kluby w PLSie nie sięgnęły po większą liczbę obcokrajowców? Skrze przydałby się klasowy libero, budżet spokojnie pozwala im na taki zakup....
Przepis ten jest wyssany z palca, nie wierze żeby to była prawda, chyba, że zostanie wprowadzony w następnym sezonie...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: mewa »

Przepis ten widnieje w regulaminie rozgrywek PZPS na sezon 2007/2009. Taki sam obowiązywał w zeszłym sezonie.
Przepisy te są dostępne na stronie PZPS.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: Arff »

Kluby nie sięgnęły po większą liczbę obcokrajowców ponieważ nawet słabej klasy zagraniczny zawodnik jest droższy niż perspektywiczny młodzian z polskiej ligi... po co im zawodnik, z za granicy z resztą wcale nie lepszy któremu trzeba więcej płacić, na ławkę ??
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
redinho
Posty: 33
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:13
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: redinho »

skallet pisze:Czemu w takim razie kluby w PLSie nie sięgnęły po większą liczbę obcokrajowców? Skrze przydałby się klasowy libero, budżet spokojnie pozwala im na taki zakup....
Przepis ten jest wyssany z palca, nie wierze żeby to była prawda, chyba, że zostanie wprowadzony w następnym sezonie...
bo opłacenie samej licencji zawodnika zagranicznego jest już sporym wydatkiem?
bo czasem lepiej mieć polskie niż nie polskie?
bo jak już chcesz ściągnąć kogoś z zagranicy to kosztuje to sporo pieniędzy?
a po co ściągać na siłę kolejnych zagranicznych ludzi jak i tak może w jednym momencie grać 3ch? dla sportu czy dla szpanu?
skallet
Posty: 5
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:55
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: skallet »

W dwunastce może być dziewięciu obcokrajowców, z tym że tylko trzech może grać w tym samym momencie...
Jest to niemożliwe, chyba, że będą grali bez libero. Przepis ten jest bezsensu.
W obliczu takich, a nie innych przepisów całkowicie zgadzam się z Arffem i redinho.
Sorry za zamieszanie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: plecotus »

Po kupieniu Bąkiewicza, Plińskiego i Antigi i zatrzymaniu Wlazłego byłem zachwycony i myślałem, że PLS to Skra będzie mogła robić na stojaka, całą energię poświęcając na LM. Zaskoczył mnie jednak Olsztyn (Andrae, dobra wymiana Papke-Gelu, zatrzymanie Lambourna, środkowych i Gumy) i uważam, że ma w tej chwili lepszą (przynajmniej na papierze) wyjściową szóstkę niż my. (A propos - czy to prawda, że oprócz PZU sponsorem olsztyniaków został także PKN Orlen?) Doszła do tego kontuzja Gruszki, nawrót skurczów Szampona, niepewna gra Milczarka w sparingach - i sytuacja nie wygląda wcale tak różowo.
Zakupów Resovii nie oceniam zbyt wysoko - przy całym szacunku dla Papkina to nie ten sam gość co pare lat temu, Gabrych to moim zdaniem zupełna pomyłka (chociaż Such jest chyba jedynym trenerem, z którym potrafił się do tej pory dogadać bez zbyt drastycznych scen), chyba tylko Igła jest tam zawodnikiem prezentującym AKTUALNIE światowy format (chlip! chlip! żal, że nie u nas:-( Ilić i Hernandez to znane marki, obawiam się jednak, że mają już za duży przebieg, żeby grać 1.na dobrym poziomie 2.w pierwszej szóstce 3.przez cały sezon - ligę i puchary.
Jastrzębie mocno straciło - gdy po piątym meczu finału rozmawiałem pod "Energią" z paroma kibicami przyjezdnych, byli przekonani, że droga musi iść w kierunku utrzymania środka, wymiany rozgrywającego i wspomożenia Murka zdrowszym przyjmującym. Poszło zupełnie w drugą stronę i myślę, że na Ligę Mistrzów będzie to niestety za mało (zwłaszcza, że losowanie w grupach miał Jastrzębski Węgiel fatalne), paradoksalnie jednak jeśli nie złapią żadnej kontuzji Siezieniewski i Murek - ta drużyna może w PLS-ie sporo zdziałać.
Częstochowa utrzymała Amerykanów - co w kontekście Billingsa istotne jest do dwudziestego punktu w każdym secie. Mają też Janeczka - co sprawia, że będzie miał kto zastąpić Brooka gdy tradycyjnie zacznie knocić wszystko w końcówkach. Przyjęcie Gacek-Gierek-Wika powinno funkcjonować dobrze (no chyba, że Heikkinen znowu się uprze, żeby zamęczyć biednego Wikę balonikami :-). Problemem może być rozegranie - Stelmach już dawno nie zagrał na naprawdę wysokim poziomie, a Woicki z młodego ambitnego robi się coraz starszy - jeszcze ambitny, ale wciąż bez warunków fizycznych, niestety. Nie uważam, żeby odejście Patuchy było jakąś wielką stratą dla komandy z Czewy.
Mostostal ... o przepraszam - ZAK Kędzierzyn-Koźle przeszedł okres transferowy bez znaczących strat własnych (zostali Kurek, Jarosz i Domonik) ładnie wzmocnił się Novotnym i Pilarzem. Jeśli zagrają tak jak w ubiegłorocznych play-offach - mogą zagotować w tabeli.
Jadar nie za bardzo zyskał. Prygiel wolał pójść do Jastrzębia, Liefke (będzie w ogóle?) to niewiadoma. Gawryszewski jest nierówny, Lipiński już nie ten. Aż żal, że kolejny sezon będzie się marnował w tym klubie jeden z moich ulubionych siatkarzy PLS - Sebastian Pęcherz.
Politechnika niby ma ciągle możliwości - a ciągle ich nie wykorzystuje. Jest Rybak, Siebeck, Chudik i Kulikovski, doszedł Michalczyk, odeszli trochę już zgrani Szulc i Drabkowski, jest trener-legenda - powinno zatrybić, ale podobnie było już w poprzednim sezonie - i nie zatrybiło. Fakt, że ten zespół najbardziej trzebiły kontuzje - ale nie jest powiedziane, że tym razem musi być lepiej. Negatywny bilans transferowy mają na środku siatki - wymiana Jurkiewicz-Markiewicz to jednak zmiana na gorsze.
Wzmocnienia w Bydgoszczy i Sosnowcu są iluzoryczne łamane przez żadne i nie podejrzewam, żeby jakieś wielkie halo z gry tych drużyn wyniknęło.
Dziękuję Państwu za uwagę :-)
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2007, o 22:57 przez plecotus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
p_p_paulina
Posty: 21
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:39
Płeć: K
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Kontakt:

Re: Transfery 2007/2008

Post autor: p_p_paulina »

skallet pisze: Czemu w takim razie kluby w PLSie nie sięgnęły po większą liczbę obcokrajowców? Skrze przydałby się klasowy libero, budżet spokojnie pozwala im na taki zakup...
Przepis ten jest wyssany z palca, nie wierze żeby to była prawda, chyba, że zostanie wprowadzony w następnym sezonie...
A może między innymi dlatego, że skrót PLS oznacza POLSKA Liga Siatkówki? Kto chciałby oglądać mecze, w których występowałoby więcej cudzoziemców niż Polaków? Chyba nie do końca o to chodzi, nie?
W moim sercu jeden klub - Jastrzębie!!!
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”